McNamara gaat heen Wilson lid van de EEG worden Lever nu ïw MIDZA spaar kaarten in. LEKKER BROOD President Wereldbank Beperkingen voor Rode gardisten weer actief Australië lanceert eerste kunstmaan Twee lectoren tlieok hogeschool geschorst DIJSSELBlOtM MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 29 NOVEMBER zending en missie in India De Indiase regering gaat het aan tal buitenlandse zendelingen en mis sionarissen beperken. Zij zijn in „ge voelige gebieden" vervangen door Indiërs. Dit heeft de premier, me vrouw Gandhi, gisteren ln het ho- gerhuis verklaard naar aanleiding van vragen over „anti-nationale ac tiviteiten" van buitenlandse geloofs verkondigers. Volgens haar kwa men dergelijke activiteiten vooral voor in grensgebieden waar aparte stammen wonen, zoals bv. in het noord-oosten langs de grens van China en BiKNa, de Mizo- en Naga- stammen. Vele leden van deze stam men zijn overgegaan tot het chris tendom. De stammen voeren gewa pend verzet tegen de centrale over heid in New Delhi. (Van onze correspondent) In Peking zün de "Rode Gardisten" weer actief geworden en in de pro vincie Sinkiang hebben zich ernstige botsingen voorgedaan tussen groe pen jongelui e n legereenheden, zo meldt het Russische persbureau Tass. Ook op de middelbare scholen en De raad van commissarissen van de Wereldbank is vandaas i "nlve''sltelten yan Peking zou j j. i byzonder onrustig zijn. Er zijn aan- bijeengekomen om te pogen tot een overeenstemming te komen piakbiljetten verschenen waarin over de kandidatuur van de Amerikaanse minister van Defen sie, Robert McNamara, voor de functie van president van de bank. Het resultaat van dit beraad zal dan de weg kunnen ope nen voor de officiële kandidaatstelling door de Amerikaanse regering. Met Robet McNamara vertrekt een van de laatste invloedrijke figu ren In de directe omgeving van pre sident Johnson die vooral de laatste maanden herhaaldelijk om terughou dendheid vroeg in de Vietnamese oorlog. Een minister van Defensie bovendien die het aandurfde om nog eens in een conflictsituatie te gera ken met zjjn chefs van staven, het militaire industriële complex, waar voor president Eisenhower bij zijn afscheid waarschuwde, wist in te tomen, en in de bewapeningswedloop met de Russen soms een afwachten de houding durfde aan te nemen. McNamara wilde al veel eerder vertrekken maar president Johnson hield hem tegen. In de laatste maan den luistert de president echter niet langer met dezelfde aandacht naar zijn minister. Wat McNamara ver telde werd onmiddellijk onderzocht bij andere bronnen. De conflicten met de militaire leiders van dit land werden door Johnson betreurt. Het gaat de president al langer niet meer direct om zijn gevierde eenstemmig heid. Hoewel de president niet graag een man uit zijn team verliest ziet hy nu toch een nieuwe mogelijkheid om de verschillen met de militairen en hun machtige aanhang wat af te slüpen. ,Ik hoop alleen dat zyn opvolger dezelfde strenge controle zal uitoefe nen, strikt burgeriyke controle zoals de grondwet dat voorschrijft", zei Se nator Mansfield gisteren, de leider van de Democraten in de Senaat. De Senator betreurde het dat de terug houdende invloed van McNamara nu zal verdwynen by de beslissingen van het kabinet. Wie ook als opvolger wordt geko zen door de president het is moeilyk te geloven dat op dit moment een kandidaat naar voren komt, die Mc Namara's opvattingen geheel en al deelt. Vooral voor de oorlog in Viet nam zal zo mogelijk een nog hardere lyn worden gevolgd. Een feit waar aan men zo langzamerhand hier wel gewend raakt maar waarbij vele waarnemers door het vertrek van McNamara toch angstiger stil staan. aan vallen gedaan worden op Wang En- mao, de militaire commandant en eerste secretaris van de partij in Sinkiang. De nieuwe aanvallen hou den verband met de recente ernstige botsingen in Sinkiang tussen "Rode Met behulp van Amerikaanse raket Gardisten" en legereenheden, aldus Tass, dat geen byzonderheden over deze botsingen geeft. ADVERTENTIE Elke MIDZA-winkelier staat graag voor U klaar om ze tegen contant geld in ont vangst te nemen. Wat prettig wanneer U veel kaarten hebt. Het conflict, dat in de Geref. Kerken (vrijgemaakt) in ver scheidene gemeenten is uitgebroken en dat ook aan de theolo gische hogeschool te Kampen de predikantenopleiding van deze kerken niet voorbij is gegaan, heeft er thans toe ge leid dat het curatorium twee lectoren, de heren drs. D. J. Bu- walda en dr. H. M. Mulder, heeft geschorst. Beide lectoren deelden aan cura- hoogleraren scharen zich achter de toren op 12 september jl. mee, dat zy hun medewerking niet konden verlenen aan de voorbereiding en het afnemen van propaedeutische exa mens zolang de senaat zün besluit inzake attesten niet heeft ingetrok ken. Dit besluit houdt in. dat als zich een student aanmeldt, afkomstig uit een gemeente waar de kerkeraad de bekende Open Brief heeft onderte kend, hy ten aanzien van zijn beiy- denis nader moet worden onderzocht. Deze Open Brief, die ondermeer een zogenaamd vrymakingsgeloof veroor deelt en alle absolutisme op dit ge bied wraakt, heeft in de vrijge- maakte kerken tot grote beroering aanleiding gegeven en deed de jong ste generale synode besluiten op die grond een der Noordhollandse afge vaardigden, dominee B. J. S. Schoep uit Amstelveen, niet toe te laten. Het besluit tot schorsing van de beide lectoren werd door he-t curatorium genomen met twee stemmen tegen. De derde lector en vier van de vyf Geen verschil van mening met Heath Premier Wilson van Engeland heeft gisteren in het Lagerhuis maatschap van de EEG in te trekken en een andere oplossing te zoeke 1. De Britse premier zei niet van oordeel te zijn dat Engeland wordt vernederd door de vijandige houding van het Franse staatshoofd. Australië is er voor de eerte maal im geslaagd een satelliet in een baan om de aarde te brengen. Nadat gisteren een eerste poging was mislukt slaagde een tweede in de afgelopen naoht. Volgens de eerste aanwyzingen is de 49 kg. zware satelliet keurig in zijn baan terechtgekomen. Het ruim teschip aanvaardde zijn reis op de punt van een 21 meter lange Ame rikaanse Redstone raket. De eerste poging om de satelliet ln zijn baan te brengen mislukte I door een fout in een luchtbehande lingsinstallatie. Vannacht verliep i het aftellen zonder enige hapering j en verliet de raket precies op tijd i de basis. De satelliet zal 40' dagen in zijn j baan blijven Hij zal een onderzoe1: instellen naar de sterkte van de een voorstel afgewezen om de Britse aanvrage voor het lid- zonnestraling en bovendien waarde- volle informaties verzamelen over het weer in de bovenste lagen van de atmosfeer. De satelliet beschrijft een baan. welker hoogte varieert van 180 tot 1260 kilometer boven de aarde. Elke 99 minuten wordt een omwenteling gemaakt. De satelliet heeft batterijen aan boord, die energie voor tien zendda- Hij herinnerde eraan dat het La gerhuis had besloten het lidmaat schap van de EEG aan te vragen en dat deze aanvraag was gericht gen bezitten. De gegevens.""die de tot zes EEG-landen niet tot één. De satelliet uitzendt zullen mede wot - i beslissing was nu aan de miister- raad van de „Zes" d" volgende den opgevangen door het interna t-ionale net van volgstations van de Na,sa. de Amerikaanse dienst voor lucht- en ruimtevaart. Ongeluk bij de kerkrestauratie in Noordwijk By de restauratiewerkzaamheden in het hervormde kerk in Noordwijk aan Zee is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Na het gereed ko men van de werkzaamheden boven in het kerkgebouw, begonnen werklie den met het opruimen van de rommel op de stellages. Stukken hout en der gelijke werden daarby van een hoog te van ongeveer zeven meter naar beneden geworpen. Terwyl men daarmede bezig was, kwam een 36-jarige timmerman uit Ammerstol plotseling onder een van de stellingen vandaan. Hij werd door een neerstortend houten luik aan het te verstoren uit zuiver handelspolitie- j hoofd getroffen. Hy liep ernstig let- ke overwegingen. sei 0p en moest n aar het Diacones- De Nederlandse minister van Land- i Leiden worden overge- bouw, ir. P. Lardinois. verklaarde bracht zich zeer tevreden met deze ontwik- keling. Vooral Nederland heeft in het jongste verleden te kampen gehad met grenssluitingen voor Nederlands vee en vlees bij de partnerlanden, waarbij naar Nederlandse opvatting niet altyd alleen maar veterinaire overwegingen een rol speelden. Maatregelen voor controle op veeteelt De EEG-ministers van Landbouw hebben in Brussel besloten de veteri naire politiek in de EEG een duide lijk gemeenschappelijk karakter te geven, met speciale controlebevoegd heden voor de Europese Commissie. Een gemeenschappelyk beleid zal moeten voorkomen, dat nationale ve terinaire maatregelen misbruikt kun nen worden om de vrije handel in vee en vlees binnen de gemeenschap ONRUST IN INDIA Politie en leger zijn gisteren in heel India in staat van paraatheid ge bracht omdat gewelddadigheden wer den verwacht bij de demonstraties te gen de regering waartoe de oppositie vandaag heeft opgeroepen. Verspreide ongeregeldheden werden gisteren gezien als voorboden van ernstiger moeilykheden by massale protesten tegen het ontslag van de linkse coalitie-regering van de staat West-Bengalen door premier Gandhi. Ongeveer 45 leden van twee commu nistisch georiënteerde jeugdbewegin gen werden gearresteerd by een de monstratie voor het parlement in New Delhi. maand bijeenkomt. De leider van de Britse conservatieven Edward Heath was het met de minister-president De voorzitter van de EEG-commis- sie Jean Rey heeft de zes EEG-lan den gisteren dringend verzocht on- verwyld onderhandelingen te openen over toetreding van Engeland. Rey benadrukte dat verbetering van de economische en monetaire posi tie van Engeland van vitaal belang was voor de toetreding en zei dat zijn Commissie niets ongedaan zou maken om overeenstemming op dit punt te bewerkstelligen. De voorzitter van het Europese parlement de Duitser Schiller heeft gisteren in het parlement kritiek ge uit op generaal De Gaulle. Ook door de verschillende fracties in het par lement werden de uitlatingen van De Gaulle fel aangevallen. De Franse minister van Buiten landse Zaken Couve de Murville zal met zyn Westdultse ambtgenoot gaan praten over Engelands toetreding. Brandt schreef de Franse minister vorige week een brief waarin hy zyn bezorgdheid uitdrukte over de stand van zaken met betrekking tot de besprekingen in de Gemeenschappe- lyke Markt over het Britse lidmaat schap. Israël en Canada Het Israëlische kabinet heeft de Franse president vanmorgen heftig I aangevallen wegens zijn „ernstige j belediging van het Joodse volk en Israël". In een communiqué dat werd uit gegeven na afloop van een kabi netsvergadering zegt de Israëlische regering „ernstig gekrenkt te zyn door de verklaring van de president van Frankryk, die een geschieds- vervalsing behelst en 'n ernstige be lediging is voor het Joodse volk en Israël. President De Gaule had ty- dens de persconferentie gezegd, dat Israël de „Zesdaagse oorlog" in ju ni j.l. begon om traditionele expan sieve doeleinden in het Midden-Oos ten na te streven. De Canadese premier Lester Pear- Rassen veilen in Maleisië Op de vierde dag van geweldple gingen op Penang en het nabijgele gen Butterworth in Maleisië zyn vijf mensen om het leven gekomen toen twee huizen gisteravond afbrandden. Het aantal doden is gestegen tot 16 en het aantal gewonden tot meer dan 200, onder wie vier politiemannen en twee militairen. Er zijn een 400-tal arrestaties verricht. De ongeregeldheden begonnen met de sluiting op vrijdag van winkels, uit protest tegen de devaluatie van 't pond sterling. De ongeregeldheden kregen 'n gewelddadig karakter toen son zei gisteren in het Canadese rassentegenstellingen tussen Maleiers j Lagerhuis naar aanleiding van het voor een onafhankelijk Quebec dat dit een „onverdragelijke inmenging in de binnenlandse zaken van Cana- opvattingen van curatoren. De senaat van de theologische ho geschool heeft aan de vry gemaakte kerken een uitvoerige uiteenzetting gezonden, waarin hy nader ingaat op zyn opvattingen in betrekking tot de open brief en de zogenaamde at testenkwestie. MANUSCRIPTEN GEVONDEN Dertig eeuwen oude Egyptische manuscripten, die het eigendom zyn geweest van Joseph Smith, de stich ter van de „Kerk van de heiligen der laatste dagen" (mormonen) en die men verloren waande sinds by- na 100 jaar, zyn teruggevonden in het Metropolitan-museum van New York en zyn aan de mormoonse kerkleiders teruggegeven. In 1844, na de dood van Smith, werden de manuscripten door zyn weduwe verkocht. Dood Hongaarse bisschop In Hongarye is op 77-jarige leef- tyd overleden bisschop Jozsef Pete- ry, die sterk gekant was tegen het communistische regiem en al veer tien jaar zijn kerkelyke plichten niet had mogen vervullen. Bisschop Petery was bisschop van Vac en werkte nauw samen met kardinaal Mindszenty, de Hongaarse kerkvorst, die zyn toevlucht heeft ge zocht in de Amerikaanse ambassa de in Boedapest. Bisschop Petery werd in 1953 door de communistische autoriteiten ge ïnterneerd, omdat hy, zoals het Va- ticaan dit noemde, geen inmenging van de regering in zyn bisdom wens te. WOENSDAG Bejaardencentrum Haagwijk (Beet- hovenloan 2)Bazaar ten behoeve van plano. 3-10 uur nam. Schouwburg: K en O toneelgroep Centrum speelt „Slippers". 8 uur Rapenburg 61K en O-lezlng drs. J. Kallsvaart „Voorkoming van vroeg- tydlge veroudering". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal 'foyer)K. en O. Causerie Niels Halbertsma over Mexico en Guatemala. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K en O. Toneelgroep Centrum speelt .Slippers". 8 uur na middag. De Lakenhal: LAK en K en O Serie muziek van deze tijd. Trio Koos Ver heul. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer)Re ceptie Jubileum A. Verhoeven (40 jaar in gemeentedienst) 4.30 uur nam. middag. VRIJDAG Vestestraat 40: Micro-theater ,,De herbergierster" 8 uur nam. Rest. van der Heyden: Centrale A.R. Klesver. Spr. dhr. M. W. Schakel over „Zuld-Afrlka en de apartheidspolitiek" 8 uur nam. Kloksteeg 19- Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. (laatste uitvoering ln dit Jaar). ADVERTENTIE DcWfl^breeW de kracht van een verkoudheid ■im bij Vader. Moeder en Kind.MM Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Geertruldenberg (toez.) drs. J. P. van Santen te Haskerhome en Oudehaske (Fr.) te Gronin gen (vac. C. J. Lambour) K. W. Slik te Rotterdam-Zuid. Aangenomen naar Hoek van Hol land (toz.) F. C. M. Roodenburg te Elderzee. Bedankt voor Wenneperveen M. Hielkema te Willemstad (N-B) voor Elspeët L. Blok te Ridderkerk voor Gouda (vac. L. Schellevis) W. S. Duvekot te Den Briel voor Bleskensgraaf J. Bogaard te Ernst (Gld.) GEREF.KERKEN Beroepen te LeeuwardenHuizem J. Wiersma te Apeldoorn te Be verwijk G. v. d. Veere te Hardega- ryp. Aangenomen naar Geldermalsen J. A. Wapenaar te Makkum en Corn- werd. Bedankt voor Grootegast (vac. S. van der Linde), voor Ter Apel en voor Koudum J. Bulthuis, kand. te Assen. GEREF.KERKEN Vrygemaakt Beroepen te Zaandam J. Plantin- ga te Rozenburg. GEREF.GEMEENTEN Beroepen te Klaaswaal A. Hooger- land te Werkendam te Rhenen J- Karens te Nieuwerkerk te Hen drik Ido Ambacht L. Huisman te Vlaardingen. Bedankt voor Groningen D. Hak kenberg te Dordrecht. ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Lelden BINNENLAND Man geëlektrocuteerd In het Philips natuurkundig laboratorium aan de Kastanjelaan kwam gisteren de 26-jarige P. Rooseboom uit Eind hoven by het inbouwen van een meet apparaat in aanraking met een draad, die onder spanning stond. De man was vrijwel op slag dood. Bezoek op Drakesteyn De Deense Prinses Benedikte komt op 7 december naar ons land voor een driedaagse vakantie, zy zal met haar verloofde, prins Richard zu Sayn Wittgenstein-Berleburg, die hiervoor uit Duitsland overkomt, by Prinses Beatrix en Prins Claus in Kasteel Drakensteyn logeren. Ilaags oogziekenhuis Naast het in aanbouw zynde Algemene Zieken huis in het Florence Nightingalepark in Den Haag heeft wethouder mr. W. A. Schouten gisteren de bouw van een nieuw oogziekenhuis gestart door een piketpaaltje te slaan. Het wordt een gespecialiseerd, open ziekenhuis met o.m. 72 bedden, 15 onderzoek ruimten en drie operatiekamers, dat vrywel tegen het gemeenteiyke alge mene ziekenhuis aanleunt. Sieraden geroofd By de Juwe lierszaak Pampus op de Nieuwendyk in het centrum van Amsterdam is gisternacht de etalageruit met een vuilnisemmer ingegooid. Uit de etala ge werden vijf gouden horloges en zes met briljanten bezette gouden dames- ringen met een inkoopwaarde van f 18.000 ontvreemd. Volgens de poli tie had de juwelier vergeten het rol luik te laten zakken. Door rotje gewond Het zeven jaar oude Haagse jongetje Jan Goed hart is gisteravond vry ernstig ge wond geraakt aan het linkeroog, toen een door een buurjongen aangesto ken rotje dichtby zijn hoofd ontplofte. Jan is opgenomen in de ooglyders- kliniek aan de Tasmanstraat. De Haagse politie wijst erop, d at het verboden is aan kinderen jonger dan en Chinezen gingen meespreken. pleidooi van president De Gaulle zestien jaar vuurwerk te verkopen. Kogel in de bulk Tijdens het op bergen van wapens na afloop van wedstryden van de schietvereniging Hermandad op de scherpschutterbaan aan de Kralingseweg in Rotterdam is gistermiddag plotseling een wapen afgegaan. De 37-jarige rechercheur P. J. Dekker kreeg een kogel in de buik. Hy is direct naar het zieken huis gebracht, waar operatief kon worden ingegrepen. Vuurbescherming bedryven De vuurbescherming van bedryfsgebou- wen zal nog twee jaar vallen onder de overgangsregeling, die in 1961 van kracht is geworden. De Tweede Ka mer is gisteren akkoord gegaan met een verlenging van de overgangs maatregelen tot 1 januari 1970.Minis- ter Polak (Justitie) hoopt nog voor die datum de definitieve wet gereed te hebben. Gezonken na aanvaring De 359 ton metende Deense kustvaarder „Ot- to Preiss", die met een lading suiker van Antwerpen naar Rendsburg on derweg was, is gisteren na een aan varing met het Zweedse schip „Siron' gezonken. Van de zeven opvarenden wordt er een vermist. De 500 ton gro te „Sirion" had een lading zware springstoffen aan boord. Er heeft zich geen ontploffing aan boord van het Zweedse schip voorgedaan na de aanvaring in de monding van de Elbe BUITENLAND Staking by telefoon in Ceylon Vyfduizend employe's van de Cey- lonese telecommunicatiedienst zyn in staking gegaan om hun looneisen kracht by te zetten. Uit naam van de stakers verklaarde een vakbonds leider dat de verbindingen met het buitenland, de radio en het verbin- dingsverkeer met de schepen last zullen ondervinden van de actie. Volgens een regeringswoordvoerder worden echter stappen ondernomen om de verbindingen met het buiten land op gang te houden. Aardverschuiving in India In de Noordindische staat Himaehel Pradesj zyn in het afgelopen week einde vyftien vrouwen onder een schuivende lading klei bedolven. Red- Britten pessimistisch Het groot ste deel van de Britten meent dat Labour noch Conservatieven de hui dige economische problemen van En geland tot oplossing kunnen brengen, zo blykt uit een opiniepeiling gepu bliceerd in de „Daily Telegraph". Wel zyn de conservatieven op het ogenblik veruit favoriet. Buitenlandse hulp V.S. De toe- wyzingscommissie van de Ameri kaanse senaat heeft een bedrag van 2,7 miljard dollar voor de buitenland se hulp goedgekeurd. Dit totaal ligt ruim 522 miljoen dollar boven het totaal dat het Huis van Afgevaar digden voor dit doel wil bestemmen. Bus tegen trein Het Cubaanse ministerie van Verkeer deelt mee dat 28 mensen de dood hebben ge vonden by een botsing tussen een bus en een trein by Guanabacoa, niet ver van Havana. Rattenplaag In Palermo De Si- ciliaanse stad Palermo wordt ge plaagd door een ratteninvasie. Vol gens de plaatseiyke dagbladen be loopt hun aantal de honderdduizen den. De gemeenteraad heeft aange voerd over te weinig geld te beschik ken om de plaag afdoende te be strijden. Wapens in Franse gevangenis In de cellen voor politieke gevange nen in de gevangenis by St. Martin de Ré voor de kust by La Rochel- Ie heeft men geheime bergplaatsen gevonden met wapens en explosief materiaal. Drie weken geleden ont snapte uit deze gevangenis een lid van het geheime leger (OAS) die wegens moord veroordeeld was. Als gevolg hiervan werden verscheidene gevangenbewaarders ontslagen. Ne de ontdekking van de geheime berg plaatsen is een niet met name ge noemde gevangene naar een andere gevangenis overgebracht. Raketten van V.S. Van bevoegde zyde in Washington is vernomen dat het Pentagon besloten heeft voorrang te verlenen aan het onderzoek dat erop gericht is de Amerikaanse in tercontinentale raketten onkwetsbaar te maken voor de Russische raket- verdediging. Oude Vest 13: Evangelisatie Chri». tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Hockeykantine Roomburg Folk Ber, Jazzprogramma Carl Schulp Maarten van Regteren Altena, Vlota Kalhatu en Martin van Duynhoven. uur nam. Oegstgeest (Lange Voort 44)Con. cert „De vrienden van het lied". 8.15 uur nam. adsgehoorzaalConcours Bond van Muziekgezelschappen, ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp, laan)Gemeente voor oorspronkelijk christendom. Spr. evamg. N. v. 4 Brugge. 7.30 uur nam. Steenschmtr 6: Kerk van Jezuj Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadsgehoorzaal: Burgery concert- „Sempre Crescendo". 8.15 uur nam, DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. BIOSCOPEN Camera „Battle of the bulge", J. Dag. 2 en 8 uur; Zond. 2, 5 en 8 w Lldo „Dokter ZJlvago", 14 Dag. 2.15 en 7.30 uur. Luxor „Ontembare Angellque", 11 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.3 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Un homme et vine fem me". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg U| Tentoonstelling van tekeningen va: Ronald Tolman, geopend dagelijks bt- halve zondag en maandag 2-6 v middag (tot 8 december). Galerie V. d. Vlist (Botermarkt 3) Tentoonstelling schilderijen. An Blew Dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm 6 uur nam.; bovendien vrijdagaJ -10 uur (tot nadere aankondig Galerie Hans Vink (Breestraat 1191 Tentoonstelling over toegepaste kunst Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uir voorm. - 6 uur nam (t/m 16 decem ber). Lakenhal: Tentoonstelling „Spelei en lezen". Werkd. 104 uur; 's zon dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: awnl Legermuseum (Pesthuislaan): Md uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor VolkenkuM (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'sz® dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkutd' Tentoonstelling Collectie Lechner iu Japanse Kunst Werkd. 10 uur von tot 5 uur nam.; zondags 15 uur m Ryksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappenDag. 10* uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar: (Kunstzaal HeuffEi positie Miep Hart-Nljburg (wanda den), Tosca v. d. Haak (dierplastleke: en Jan de Valk (emallle-palnts) opend maandag t/m zaterdag li 5 uur; bovendien dinsdagavond 8-1 uur (t/m 13 december). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevalle: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20061 De zaterdag-, zondag,- avond- en nachtdienst van apotheek R. vi Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Have Apotheek. geopend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad- plege men de eigen huisarts, daanu tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 22222. HAAGSE AGENDil DINSDAG 28 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Tone( groep Centrum: „Alleen op vrijclaf Dlligentia, 20.15 uur: Thomu Mcintosh, plano. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bic ton met Combo. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Niew Rotterdams Toneel: „De Leeuwerik", Dlligentia, 20.15 uur: Nel OosthoiK „De Heiligen" en „De bekentenis". Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bui- ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident!!' Orkest. Poppentheater Frank Kooman, 1P uur: „Sophonijnus, het wijze konijn" WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Ger.ève Locarno Wenen Innsbruck Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. regenbul regenbul zwaar bew. regenbul regenbul regenbui zwaar bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. onbewolkt Licht bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. licht bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. liehtb ew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2