Plan „Zwanburg" vergt bijna f. 4,5 miljoen Timdelerclub bracht leuke dokter Frost KUNSTMARKT VOORSCHOTEN RAAD VAN WARMOND BIJEEN Marc V oorhoeve wint prijs in zesde Wiskunde Olympiade Begroting Oegstgeest morgeniiiheliaiideling De Jong: kabinet zeer teleurgesteld over houding De Gaulle China niet in V.N. Vietcong valt hoofdkwartier VS-strijdmaclit aan IENSDAG 29 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 \instenaars uit Voorschoten en omgeving hebben zoals kort eld het initiatief genomen tot het houden van een kunstmarkt. kunstmarkt zal worden gehouden in het historische Ambacht- in de eeuwenoude Voorstraat, in het hart van het dorp en wel jrijdag 1 december (van 14.0021.00 uur), zaterdag 2 december 1 10.0017.00 uuren zondag 3 december (van 14.0017.00 uur). 20-<tal kunstenaars zal geduren- j merlingh-Onnes, Bertus de Korte, markt zelf aanwezig zijn voor leven van informatie en demon- ies. Kunstwerken op niveau in 9e prijsklassen zullen worden mvatten o.m. beeldhouwwerken, jniek, aquarellen, wandkleden, i, sieraden grafiek, droogboe- m, kunstbloemen en etsen, ze boeiende markt, biedt de be ers Otoegang gratis) de gelegen- tot het op een indringende wijze ïlsmaken met t werk dezer kron en het aanschaffen van goe- jen van kunst, te deelnemende kunstenaars zijn: bBIÖte, mevrouw A. M. de Bruyn- rberne, J. N. Gerritsma, H. H. Ka- VOORSCHOTEN ijaardenbond gaat >4i tweede lustrum vieren Algemene Bejaardenbond af- j Voorschoten bereidt zich voor e viering van zijn tienjarig be- 1 Men heeft besloten om een retgezelschap uit te. nodigen, f de leden hebben nog de gcle- itld eventuele voorstellen aan «stuur te doen. i ledental is gestegen tot 450. aantal dat gering is vergeleken (t grote aantal bejaarden, brekingen zijn gaande om in ïchoten te komen tot een over- jtlend orgaan voor de bejaar- lorg. De praktijk wijst uit, dat bejaarden de gang naar een «dentehuis slechts met moeite In doen. Het verlies aan zelf- Üigheid en vrijheid vinden zij te t Daarom wil men in Voor- iten komen tot de bouw van zo mogelijk bejaardenwoningen, iaarden kunnen daardoor zelf- blijven. Bij deze woningen Jen dan voorzieningen van bij- «1 komen. Financieel maakt het bejaarden geen verschil. Wan- er niet genoeg eigen geld is, de overheid bij. sngdurig stond de vergadering b|j de Algemene Bijstandswet, raitter Mechelse gaf voorbeelden „volle leven" en drong aan de bijstandwet niet als een gave maar als een recht. Vooral '«jaarden willen veelal niet wor- geholpen. Iedere bejaarde kan een redelijk financiële on rond verkrijgen. De overige idapunten kwamen snel onder hamer en nadat de heer Ham :«ns de leden het bestuur dank ?d had voor het vele verrichte ging ieder zijns weegs. Onderarm verpletterd van Rotterdammer 145-jarige Rotterdammer is gis- 17.40 uur, met zijn arm !r de klap van de spoorbrug bij 'ink in Voorschoten gekomen. De "Onderarm werd verpletterd slachtoffer is door de GGD-Lei- overgebracht naar het Acade- Ziekenhuis. mevrouw Margret de Korte-Artz, me vrouw J. Muller, Hugo Post, Willem Schrofer, Ohris-Paul Stapels, me vrouw J. Thijssen-Blöte, mevr. Ju- Foto Chris Stapels, Voorschoten lie van Watttngen van Vlierden, me vrouw Anne Westgeest. (Allen uit Voorschoten) en voorts: Bonies, Was senaar, mevrouw Marijn Eschauzier Wassenaar, mevrouw Therese van Ebben, Leiden, Per Hakkaart, Leiden, mevrouw Anneke Nieuwenhuis-Schui- tema, Wassenaar, Frans Erkelens, Wassenaar, mevrouw Kaptein-Ger- rltsma, VOORSCHOTEN IJSCLUBGEBOUW OVER DRIE WEKEN KLAAR De jaarvergadering van de Rsclub Voorschoten verkeerde gisteravond in feeststemming. Geheel in strijd met wat van een ijsclub mag worden ver wacht werd de wens uitgesproken dat de vorst nog maar drie weken weg zal mogen blijven. De bouw van het eigen clubhuis vordert goed en over drie weken is het geheel gereed en klaar voor gebruik. Het ledental van de ijsclub be draagt thans 1933, hierbij zijn bijna 1000 gezinsleden, zodat men mag aannemen dat 1/5 deel van de Voor- schotense bevolking verbonden is met de ijsclub. In verband met de bouw van het eigen clubhuis is de contributie ver hoogd tot f 5 voor gezinsleden en f4 voor individuele leden. De totale bouwkosten van het clubhuis bedra gen ruim f 20.000 een voor de ijsclub aanvaardbaar bedrag, dat uit eigen middelen kan worden betaald. Traditiegetrouw was er ook deze jaarvergadering weer de grote gratis verloting. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer N. van Beek. De heer A. Verkerk stelde zijn secretarisfunc tie beschikbaar in verband met ver trek uit de gemeente. De heer Jonge- neel dankte de scheidende secretaris voor het vele werk. De aftredende be stuursleden, de heren Schoon beek, Olsthoorn mi Mulder, werden allen herkozen. Met de wens dat de ijsbaan dit jaar meer gebruikt zal kunnen wor den dan tijdens het afgelopen seizoen (1 dag) gingen de leden uiteen. Marktberichten LEIDEN, 29 nov. Coop. Groen ten en Fruitveiling: Aanrdappelen 7. Andijvie 39-82 Snijbonen 2,10-3,80. Boerenkool 18-31, Rode kool 13, Prei 15-29, Spruiten A 46-52, B 41-46, To maten A 7,60, B 8,00, C 5,30, CC 2,90, Witlof 1,28-1,63, alles per 100 kg. Knolselderij 19, Sla 8-13, alle6 per 100 stuks. Selderij 6-11, Uien 12-18, alles per 100 bos. WOERDEN, 29 nov. Kaasmarkt Aanvoer 14 partijen. Prijzens le kwal. 3.90-4.00. Handel goed. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de Warmondse ge meenteraad begon de voorzitter met de minder prettige mededeling, dat wethouder G. Tulp voor een operatie was opgenomen in een ziekenhuis in Leiden. Hierdoor kan hij voorlopig OEGSTGEEST Mare Voorhoeve (17) van het Rijn lands Lyceum in Oegstgeest heeft de negende prijs gewonnen in de zesde Wiskunde Olympiade, die is gehouden onder auspiriën van de Nederlandse onderwijscommissie voor wiskunde Het doel van deze olympiade is lief de voor de wiskunde aan te kweken en bijzonder begaafden te prikkelen tot tijdig te „ontdekken". Winnaar werd de 16-jarige Andries Brouwer van het Chr. Lyceum Bui- tenveldert in Amsterdam. De prijzen zijn uitgereikt op het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen door de directeur-generaal voor het onderwijs, mr. J. G. M .Broekman. De winnaars kregen boeken over wis kundige onderwerpen. Er namen 62 scholieren aan deze finale deel. Zij waren geselecteerd uit 1806 leerlingen van 283 middelbare scholen, die voor de eerste ronde hadden ingeschreven. BODEGRAVEN 5 jongens in arrest Van de zes jongelui, die vorige week donderdag werden gearres teerd, verdacht van medeplichtig heid bij een tiental inbraken, zijn er nog vijf in arrest. Maandag werden de knapen, in de leeftijd van 15 en 16 jaar overgebracht naar Den Haag om te worden voorgeleid voor de of ficier van Justitie. De jongste van de zes, die het kleinste aandeel in de activiteiten heeft gehad, is in de loop van die dag op vrije voeten ge steld. Omtrent de duur van vrij heidsbeneming van de overige vijf is niets bekend. Uit het onderzoek is wel gebleken, dat de jongelui mees tal gezamenlijk in de avonduren in onbewoonde percelen inbraken. In sommige gevallen ging zij zeer gedurfd te werk. Na hun bezoek ble ken vaak grote vernielingen te zijn aangebracht. Van het ontvreemde geld was niets meer te achterhalen. zijn functie niet uitoefenen. Van r prettige aard was het voorstel van B. en W. om aan de woning stichting „Warmunda" bouwgrond, gelegen in het bestemmingsplan „En depoel" t© verkopen voor de prijs van f 385.760,. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen na dat de raad B en W dank had gebracht voor de ontwikkelde activi teiten. Ook werd goedgekeurd het voor stel om een bedrag van f 31.576,- beschikbaar te stellen voor de bouw van één kaslokaol voor de school voor gewoon lager onderwijs aan de "epoellaian. Mede werd goedge keurd een krediet van f 1.1485,- voor het aanbrengen van plexiglas aan de voliëre aan de Herenweg. Allen betreurden het echter dat deze voor zieningen niet waxen getroffen bij de bouw van de voliëre. De voorzitter deelde mee, dat de voliëre is ge bouwd na advies van een bij uitsek deskundige. Met algemene stemmen werd be sloten aan de heer M. M. B. Pie- berse met ingang van 8 januari op zijn verzoek eervol ontslag te ver lenen als gemeente-secretaris, vaste plaatsvervanger van de gemeente ontvanger, onbezoldigd ambtenaar v de burgerlijke stand en lid van de commissie tot wering van school verzuim, zulks onder dankzegging van de vele en gewichtige diensten door hem in deze functies aan de gemeen te bewezen. Op 13 december zal er gelegenheid zijn de heer Pieterse tij dens een dan te houden afscheids receptie dank te brengen. Inzake de verzekering ongevallen en ziekterisico's voor het gemeente- personeel, waarvan de kosten f 2600 bedragen, werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. De vraag kwam naar voren of het niet beter was dit bedrag telken jare te reserveren om hieruit dan de kosten te bestrijden. Na een uitvoerige uiteenzetting van de voor zitter kwam de raad tot de conclusie dat verzekering toch voordeliger was, zodat hiertoe werd besloten. De raad kon zich verenigigen met het voorstel van B. en W. tot weige ring van bouwvergunning van een loods voor winterberging van sche pen aan de heer M. Versluijs. waar bij uitdrukkelijk werd gesteld dat dit geen rancune is, omdat de heer Versluijs niet wil meewerken aan de bestaande gemeentelijke plannen ter plaatse. De overige voorstellen wei den alle aangenomen. Reeds lang vraagt men zich af hoe hoog de kosten zullen zijn voor de uitvoering van het zoveel besproken plan tot ontwikkeling van het plan „Zwanburg". B. en W. deelden mee, dat deze kosten als volgt zijn ge raamd: koopsom van de desbetref fende gronden f 2.511.155; rente te betalen bij overdracht 1 jaar a 7% f 175.781, bijdrage in de adviseurs- kosten van verkopers 2% van f 1.752.087 is f 35.042; kosten deskun dige van f 2.511.155 is f 50.223, notariskosten 2% van f 2.511.155 is f 50.223; kosten pachtafkoop f 366.645; kosten van de noodzakelijk te verrichten werkzaam heden voordat met het winnen van zand kan worden begonnen f 1.300.000 In totaal f 4.489.069. De heren Sche pers en Van Schie verklaarden zich tegen de wijziging van de begroting in deze vorm. De rondvraag bracht geen zaken van bijzonder belang naar voren. Be sloten werd de eerstvolgende raads vergadering te houden op 2 januari. LEIDERDORP JEUGDDIENST HERV. GEMEENTE Zondag 3 dec. a.s., 's middags 5 uur wordt er in de herv. kerk in Leiderdorp een jeugddienst gehou den, waaraan medewerking zal wor den verleend door het combo onder leiding van de heer J. den Boeft en de zanggroep onder leiding van de heer L. Krassenburg Jr. Het ligt in de bedoeling in deze dienst nader in te gaan op de vraag die in de discussiedienst van vorige maal is blijven liggen. Naar aanlei ding van de behandeling van de ge lijkenis van de ponden uit Lucas 19 werd toen de vraag gesteld: „Is God rechtvaardig?". „Is de heer uit de gelijkenis inderdaad niet onrede lijk hard'?". Om der tdjds wille kon toen daarover niet nader worden ge. sproken. Voorganger zal zijn ds J. Honnef. De christelijke Toneelgroep „De Timdelerclub" bracht gisteravond in de Schouwburg het blijspel „En teen kwam dokter Frost" van Hans Wei gel in de vertaling van Eric van De Amerikaanse familie Vander- mill heeft een zoon die plotseling aan allerlei psychische spanningen schijnt te lijden. De nogal welge stelde familie besluit op aanraden De gemeenteraad van Oegstgeest komt morgenmiddag om 2 uur bijeen voor het behandelen van de begroting 1968. Deze vergadering zal onder lei ding staan van wethouder M. v. d. Voet, daar de burgemeester nog enige tijd rust moet houden. In de middag zitting worden de algemene beschou wingen gehouden. Daar onlangs een subsidie-nota door B. en W. is opge steld die door de raad is aanvaard, zullen de nieuwe subsidies zowel als de bestaande worden getoetst aan deze nieuwe verordening. De raad heeft tal van vragen ge steld bij het begxotingsonderzoek, waarop het antwoord van B. en W. inmiddels werd ontvangen. Een aan tal van de voornaamste punten wordt 'hieronder aangegeven. Er zal worden gediscussieerd over de overgang van de rioolwaterzuiveringsinrich ting naar Rijnland en de door het Hoogheem raadschap opgelegde heffingen. Een zorg is het van jaar tot jaar groter worden van de uitkeringen in gevolgde de Algemene Bijstandswet. Een aantal gemeenten is hierdoor in financiële moeilijkheden geraakt. In Oegstgeest was de ruimte in de be groting zodanig dat de toeneming kcxn worden opgevangen. Een belangrijke zaak is de reconstructie van de Rijns- burgerweg, omdat de gemeente Rijns burg moet aansluiten op de wegver- betering in Oegstgeest. Er ls wel over leg dienaangaande doch gelijktijdige verbetering zal afhangen van de fi nanciering. Wat de reconstructie van deAbt- spoelweg betreft wordt voor een goe de aansluiting op de Haarlemmer- trekvaart en de Herenweg (War mond) overleg gepleegd met de ge meentebesturen van Leiden en War mond. B. en W. achten de reconstructie van de hockeyvelden en de tennis banen bijzonder urgent. Zonder de moeilijkheden van de financierings- beperking en van (later) de oentrale financiering zouden de plannen reeds zijn aangeboden. Wanneer de ge meente over gaat tot de aanleg van een ijsbaan, zal dieze niet worden geëxploiteerd door de gemeente doch door de Oegstgeester IJsclub. De kosten voor de aanleg worden ge raamd op f115.000.— exclusief de terreinverlichting en een kleedge bouw. In verband met scholenbouw zal binnenkort «en onderwijsnota ver schijnen. Als dringend wordt aange merkt de bouw Van een tweede open bare kleuterschool. (Van onze parlementaire redactie) De regering is zeer teleurgesteld over de verklaring van generaal De Gaulle, waarin het Franse staats- de EEG min of meer heeft afgewezen. Dat heeft minister-president De Jong vanmiddag in de Eerste Kamer meegedeeld. De premier zei dat de re- gering met de andere lidstaten over leg zal plegen over de consequentie de Franse houding en haar ei gen standpunt van dat beraad af hankelijk zal stellen. In eerste instan tie is hiervoer vandaag reeds met de Benelux-partners gesproken. Het ka binet heeft reeds haar gedachten over een eventuele noodoplossing laten gaan, maar de premier achtte die nog niet voor publikatie vatbaar. Volgens de heer De Jong zijn de argumenten, die generaal De Gaulle tegen de Birtse toetreding heeft aan gevoerd, reeds door de andere lidsta ten van de hand gewezen. De verkla ring van de Franse president loopt bovendien vooruit op het onderzoek, dat de Europese commissie bezig is in te stellen naai- de gevolgen van de devaluatie van het pond sterling voor de Britse economie. Het lijkt de re gering noodzakelijk, aldus de premier, het overleg over de Britse aanvraag in het kader van de Europese minis terraad normaal af te ronden. Griekenland In antwoord op vragen van de so cialist, ir. H. Vos, om de Griekse poli tieke gevangenen in ons land asiel te verlenen, zei de premier dat de Ne derlandse ambassadeur in Athene reeds is geïnstrueerd om de Griekse regering hierover te benaderen. Ook is inmiddels contact opgenomen met het internationale rode kruis. De minister-president deelde mee, dat de regering haar standpunt handhaaft, dat op dit ogenblik van de Verenigde Staten geen eenzijdige stopzetting van de bombardementen mag worden gevraagd. Er zijn geen aanwijzigingen dat Hanoi tot onder handelingen bereid is, in tegeldeel, de Noordvietnamese regering gedraagt zich onverzoenlijke dan ooit. Werkloosheid De minister-president zei, dat de prognoses voor volgend jaar een da ling van de werkloosheid te zien ge ven. Ook zal de werkgelegenheid in 1968 beter zijn gespreid. Over de spreiding van de rijksdien sten zei minister-president De Jonh, dat deze maatregel de regering niet alleen is ingegeven om de werkge legenheid te bevorderen, maar ook uit overwegingen van ruimtelijke orde ning. Minister Wibteveen (Financiën) be rekende het nadelige effect van d< devaluatie van het pond sterling op de Nederlandse betalingsbalans op enige honderden miljoen guldens. Hij meende dat de Britse noodzaakt tot een verdere beperking van de loon- en andere kostenstijgingen. Devaluatie van de dollar, waarop de Franse president aanstuurt, achtte hij volstrekt overbodig. De verhoging van de goudprijs als gevolg van de Franse politiek, creëert volgens de minister alleen maar een nieuw in- flatiepotentieel. Het regionaal woonwagenkamp vraagt de aandacht in verband met de hogere kosten voor algemene bij stand. Eindelijk zal worden begonnen met de bouw van een nieuw politiebureau. Voor het oude gebouw hebben B. en W. nog geen bestemming. Wat de schoolartsendienst betreft heeft het Rijnlands Lyceum onlangs om toelating verzocht. Op dit verzoek is nog geen beslissing genomen. Deze is afhankelijk van de aanstelling van m vierde schoolarts. Er werden vragen gesteld over de jaarlijkse sportdag voor de lagere scholen. Ln het antwoord is vermeld dat de sportdag 1967 over het alge meen is geslaagd. Wellicht verdient het overweging in verband met het toenemende aantal scholieren, dat naar een andere organisatievorm wordt gezocht. B. en W. zien geen mogelijkheden voor de aanleg van speeltuinen in de oudere gedeelten van de gemeente. Het Algemeen Mij nwerkersfonds zal waarschijnlijk een speelplaats aanleg gen in plaats van het grote grasveld achter het flatgebouw langs de Aert van Neslaan. kunstopdrachten wordt meegedeeld dat het beeldje van de beeldhouwer d'Hont vermoedelijk nog dit jaar wordt geplaatst. Er komt nog een bespreking met beeldhouwer C. over een ontwerp voor de om geving van het nieuwe Rijnlands Lyceum. tad hoopt de gehele begro- achter de rug te hebben in één dag. Prentenkabinet Amsterdam koopt litho's van Redon Een serie litho's, 10 in totaaJ, .Dans le rève„ van Odion Redon, afkomstig uit een Nederlandse parti culiere collectie, is gisteravond op de kunstveiling bR Paul Brandt aan de Keizersgracht in Amsterdam voor de som van f 12.400 in het bezit geko men van het Rijksprentenkabinet. Ook andere litho's van Redon gin gen voor hoge prijs f 1800, f 2500, f 1600, f 2200, f 1000, f 1350, f800. f 2100 van de hand. De f 3650 die de litho „Yeux clos" van Redon opbracht was volgens deskundigen 'n bedrag dat voor een soortgelijk kunstwerk nog nooit was betaald. Een tekening van Kees van Don gen „Salome" noteerde f 4000, een .Amoureus paar" van Kirchner f 2600, 6 etsen van Jongkind hadden een koper voor het in dit geval zeer hoge bedrag van f 2000, naar Ame rika werd een plaat van Manet ver kocht voor f 1000, eveneens naar Amerika ging een litho van Matisse voor f 900. Een aantal litho's van Picasso werd geveild voor resp f 2000, f 2000, f 2500, f 3000 en f 2000. Een aquarel van Toulouse-Lautrec bracht f 750 op. Het ging naar Ame rika. Een prent van De Vlaminck werd gekocht voor f 1242. Er werd veel grafisch werk voor re kening van Amerikaanse particuliere verzamelaars gekocht. an dochter Peggy de beroemde psychiater Frost te hulp te roepen. Vlak voor de aankomst van dokter Frost bezoekt een verzekeringsagent) Harry Holt de Vandermills. Zonder dat deze het wil wordt hij gebom bardeerd tot de beroemde psychia ter en lost stuk voor stuk alle moei lijkheden (niet alleen van de zoon des huizes) van de Vandermills op. Dochter Peggy, die veel van de wer ken van de beroemde psychiater Frost heeft bestudeerd komt er ech ter achter dat Holt de ware „psy- cho-analist" niet is. De familie Van dermill en later de beroemde psychia ter Frost zelf (die Holt en passant even van zijn slapeloosheid af helpt) verzet is echter tegen de kwalifi catie van „bedrieger" voor Holt. Al hoewel Weigel het in het midden laat het waarschijnlijk dat verze keringsagent Holt zal huwen met ;y, die hij al eerder in een nog al stormachtige scène zRn liefde ver klaarde. Een stuk met een inhoud als „En toen kwam dokter Frost" leent zich uitstekend voor de opvoering als klucht voor een gemêleerd gezel schap. De Timdelerclub is echter maar half geslaagd eruit te halen wat erin zit. Weliswaar waren de belangrijkste rollen uitstekend bezet, maar het geheel miste de vaart die nodig is om daar in te slagen. Joop ar was een prachtige verzeke ringsagent Harry Holt en een even prachtige pseudo-Frost. Naast hem schitterden Nico van Leeuwen als vader Vandermill en Wim Ouwer- kerk als de echte dr. Frost. Vooral deze laatste wist uit zijn rol precies het typetje te halen die stukken als het onderhavige nodig hebben. Dui delijk minder natuurlijk waren Mar garet de Bree als Peggy Vander mill, Wim Hofs als Frank Vander mill, Riet Krispijn- de Wolf als Nel lie Vandermill en Gina Zuidema als het dienstmeisje Nellie. Van hun rol len moest echter gezegd worden dat ze wenig ruimte boden om te schit teren. Van de opvoering van „En toen kwam dokter Frost" als het geheel kan echter worden gezegd dat ze aan haar doel heeft beantwoord, ge zien het warme applaus van het pu bliek. De regie van het stuk was in handen van Gerard van Kamp, ttat™ Kamp was lnspecient en Wil den Heeten souffleuse. Wim Hoppezals zorgde voor een goede grime en Hans van den Kamp en Kees Hoo- geveen voor de decors. LEIDERDORP Provincie draagt gedeelte van de Zijltlijk over In een door Prov. Staten van Zuid- Holland per 10 december 1964 goed gekeurde regeling tussen de provincie en de gemeenten Leiden en Leider dorp inzake de bouw van de brug over de Zijl is onder meer begrepen de overdracht door de provincie na de totstandkoming van bedoelde brug van de eigendom, het beheer en onderhoud can 't tussen de Span- jaaxdsbrug en de Dwarswetering ge legen gedeelte van de ZRldRk (pro vinciale weg no. 5) aan de gemeente Leiderdorp. Aangezien de brug over de ZR1 in middels gereed is gekomen en voor het verkeer opengesteld, achten G.S. thans het moment van deze over dracht gekomen. De Leiderdorpse ge meenteraad heeft reeds tot overne ming omniet van het weggedeelte be sloten. Daarom stellen G.S. voor tot overdracht te besluiten. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren op nieuw de deur voor communistisch- China's toelating toegeslagen door ta bepalen dat voor wijziging in de ver tegenwoordiging van China in de we reld-organisatie een tweederde meer derheid blijft vereist. Er is nagenoeg geen kans dat een dergelijke meerderheid in het voor deel van Peking zal worden behaald. Een districtshoofdkwartier in de provincie Phoeoc Than, 130 kilome ter van Saigon, is vanmorgen vroeg aangevallen door een guerrillastrijd- macht van onbekende omvang. De Amerikaanse eerste infanterie divisie zette onmiddellijk een tegen aanval in. De plaats heeft een kamp van de speciale troepen en een vlieg veld, 6 kilometer van het districts hoofdkwartier. De verliezen aan bei de zjjden zijn nog niet bekend ge maakt. Oud-president Dwight D. Eisenho wer is voorstander van een binnen vallen van de gedemilitariseerde zone in Vietnam en een achtervolging van de tegenstander desnoods tot in Laos en Cambodja en in de lucht zelfs tot in China. Eisenhower zei dit in een vraaggesprek met CBS-televisie. De Zuidvietnamese waarnemer bij de Verenigde Naties heeft gezegd dat de oorlog in Vietnam dient te worden opgevoerd. „We hebben geen keus, al le deuren naar vrede zijn gesloten", aldus Ngoejen Hoe Tsji. De kiezers van Cambridge hebben zich in een referendum uitgesproken tegen terugtrekking van de Ameri kaanse troepen uit Vietnam. Nu de telling van alle 11 districten van de stad voltooid is, blijkt dat 17.742 kie zers het beleid van president John son steunen en dat 11.348 kiezers de Amerikaanse troepen zouden willen terugtrekken. De vraag werd gesteld bR de gemeenteraadsverkiezingen van 7 november, maar de telling werd uitgesteld om mensen gelegen heid te geven bij volmacht of per post te stemmen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17