„Industrie voor Leiden van levensbelang Rennies Mierennest in nieuw gewaad Regionaal overleg sterk bepleit GOUDEN RING heropend Leidse huismoeders gaan gevangenis in Dr. K. Strijd kerkelijk hoogleraar in A'dam DINSDAG 28 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD Leidse raad over industriële nota Bijgewoond door o.a. de voorzitter van de Leidsche Vereeni- ging van Industrieelen, ir .A. Sitsen (op de publieke tribune) en de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, mr. H. A. C. Branderhorst (in de raadzaal) heeft de Leidse raad gisteravond uitvoerig gediscussieerd over de door het College van B. en W. ter visie gelegde industrialisatie nota. De raad, die dankbaar was voor het uitbrengen van deze nota, was algemeen van oordeel, dat op deze nota moet worden voortgebouwd, waartoe regionaal overleg dient plaats te vin den. Met tal van belanghebbende groepen dient contact te worden gelegd. Het zal, zo werd van meer dan één zijde ver klaard, niet bij deze nota mogen blijven. WELVAART EN WELSTAND IN HET GEDING De heer Lijten (KVP), die de beschouwingen opende, achtte dit onderwerp van levensbelang voor Leiden. Niet eens was hij het met de opmerking van B. en W. „dat de industriële werkgelegenheid de periodieke aandacht van het ge meentebestuur vraagt". Het vraagt de voortdurende aandacht. Het beeld van het Industrieschap de Grote Polder, waarover reeds tien jaar geleden de besprekingen be gonnen en welke thans nog niet rond zijn, is kenmerkend voor het industriële beleid in Leiden, al dus de heer Lijten. fiWMt „De nota geeft geen enkel aan knopingspunt inzake de industriële verwachtingen". B. en W. komen o.a. met conclusies uit een E.T.I.-rapport van circa tien jaar geleden. Een re cent rapport van het bureau Beauchez komt tot geheel andere conclusies. Daarin komt een bezorgde toon tot uitdrukking. Verwachtingen wekken, aldus de K.V.P.-woordvoer- der, heeft geen enkele zin. Er zal een actief gericht industrialisatiebe leid moeten worden gevoerd, waarbij ook aandacht moet worden besteed aan de woningbouw voor de indus trie. Spreker pleitte voor de instelling van een industrialisatie-commissie, waarin o.a. ook vertegenwoordigers van de industrie, de Kamer van Koophandel en de vakbeweging zit ting hebben. Tweede nola De heer Kret (Prot. Chr.) haalde tal van citaten aan, waarin Leiden in vorige eeuwen werd afgeschilderd als een gezapige en achtergebleven stad. Tot in een recent verleden werd Leiden veelal vereenzelvigd met de universiteit. Leiden, zo kon men slechts horen, was universiteitsstad. Ook spreker vocht de bronnen aan, waaruit deze nota voor een groot deel was samengesteld. Waarom is in de nota uitsluitend gebruik gemaakt van ambtelijke rapporten? Voorts vroeg de heer Kret of het College het industrievraagstuk denkt op te lossen binnen de grenzen van eigen ADVERTENTIE voor dame of heer Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook In briljant. ALTUD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Maandag 4 december de gehele dag geopend. gemeente. Spreker, die in een gedo- cumenteerd betoog de in de nota ver werkte tabellen bestreed, wenste te weten of het College de noodzaak en mogelijkheid aanwezig ziet om deze nota door een tweede te laten vol gen, waarin dan niet alleen de hui dige plaatselijke aspecten zyn ver werkt, doch ook die in regionaal ver band. Ook de middenstand zou hier in betrokken kunnen worden. Teken aan de wand De heer Portheine (V.V.D.) wees er o.m. op, dat de industriële werkgele genheid drie maal zo groot is als -die van de universiteit en onderstreepte nog eens, dat zeker ook de industrie aan won'ingen dient te worden ge holpen. Ook spreker toonde zich een voorstander om aan industriële vraagstukken een regionaal karakter te geven. Het vertrek van Leidse in- dustriën achtte de heer Portheine een teken aan de wand. Nadat ook spreker zijn verontrus ting had uitgesproken over de trage voortgang met het Industrieschap de Grote Polder het zijn veelal juri dische kwesties merkte hij op, dat deze nota dient gezien te worden als een eerste aanzet tot een intensief bezig zijn met de ontwikkeling van de industrie. Niet alleen Leicis De fractievoorzitter van de P.v.d.A., de heer Van Aken, kon het in grote lijnen eens zijn met de opmerkingen van de heren Lij ten en Kret. Ook hem gaat de werkgelegenheid en dus ook van het industriële klimaat zeer ter harte. Waar liggen in dit Verband onze verantwoordelijkheden en taken? Van een actieve industria lisatie-politiek heeft hij in de achter liggende jaren weinig kunnen bemer ken. Het Industrieschap de Grote Polder wordt langzamerhand een onverdraagzame situatie. Met het oog op de woningbouw is het ge wenst, dat de Meren wijk zo spoedig mogelijk van de grond komt. Het is volgens de heer Van Aken noodzakelijk, dat B. en W. spoedig tot de erkenning komen, dat de as pecten van industrialisatie niet lan ger uitsluitend Leids zijn, doch tot de gehele regio behoren. Nu de wel vaart en welstand in het geding zijn drong ook spreker aan op een zo breed mogelijk overleg, waarvan de resultaten en eventuele conclusies de in het overleg betrokken ge meenten moeten worden voorgelegd. De heer Pompe (Noodraad), die zich bij al deze opmerkingen aan sloot, kwam nog even terug op het rapport Beauchez, dat in vele opzich ten in een andere toon uitvalt dan nota. Niet het laatste woord „Het heeft nooit in de bedoeling in het College gelegen, dat met deze nota het laatste woord zou zijn ge zegd. Met het aanbieden van deze nota heeft het College uitsluitend ogen gestaan een inventarisa tie op te maken van het industriële aspect. Met elkaar zullen wij nu ver- naar een oplossing moeten zoe- aldus wethouder Harmsen in het begin van zijn verdediging. Uit de nota zal het woordje „perio diek" worden geschrapt. Natuurlijk zullen B. en W. steeds alle aandacht de industriële werkgelegenheid besteden. Het Industrieschap de Grote Pol der, aldus de wethouder zit ons allen dwars. Reeds vanaf de aanvang is het beleid niet alleen doorkruist door twee gemeenten, doch ook door an- J vergadering een presentiegeld van f 25 te geven. De burgemeester en wethouder, mevrouw Den Haan, na men een afwijkend standpunt in, omdat deze formele vergaderingen slechts korte tijd in beslag nemen. Toen het op stemmen aankwam, staakten de stemmen (16 voor en 16 tegen). In een volgende zitting zal over dit voorstel opnieuw worden ge stemd. deren. Inderdaad hadden wij andere verwachtingen over het te volgen tempo. Hoewel spreker niet vooruit wil (mag) lopen op een morgen te houden vergadering van het bestuur van het Industrieschap en op de ko mende behandeling van de begroting, wanneer ongetwijfeld ook over deze materie zal worden gesproken, gaf hij de raad de verzekering „dat er toch wel wat schot inkomt". De in de nota verwerkte bronnen zijn niet allemaal oud. Slechts het E.T.I.-rapport dateert van tien jaar geleden. Er is evenwel een recente uitspraak van de directeur van E.T.I., waarin deze verklaart veel waarde ring te hebben voor de opzet van de nota. Zij kan als basis dienen, waar op voortgebouwd moet worden, aldus de directeur. In principe is het College bereid om naar een vorm van coördinatie te zoeken. Ook het College is er van overtuigd, dat het industriële pro bleem niet uitsluitend een Leids pro bleem is. In de Kamer van Koop handel, waarin vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in re gionaal verband zitting hebben, bezit het College reeds een belangrijk aan knopingspunt. Bovendien legt thans ook de Leid sche Vereeniging van Industrieëlen grotere activiteiten aan de dag. De wethouder gelooft dan ook, dat er in gemeenschappelijk overleg wel het een en ander kan gebeuren. Men kan het College, aldus spreker, niet verantwoordelijk stellen indien er bedrijven uit Leiden verdwijnen. Er zijn tal van factoren, die hieraan ten grondslag liggen. Hoewel B. en W. al hun aandacht aan de industrie zullen blijven schenken —in de besluitvorming van deze nota wordt gezegd, dat B. en W. t.a.v. de industriële werkgelegenheid diligent blijven hangt veel af van de initiatieven welke door de bedrij- ven zelf worden genomen, aldus de wethouder. Na repliek van de raad, waarbij geen nieuwe gezichtspunten naar vo ren traden, werd de nota voor ken nisgeving aangenomen. Albert Heij n in Kooi Bij de behandeling van het voor stel om een terrein aan de Kooilaan aan Albert Heijn te verkopen voor de bouw van een supermarkt voerde de heer Lambermont (K.V.P.) enke le bezwaren aan. Z.i. zijn er in het Kooikwartier voldoende winkels. Voorts wenste spreker te weten of er voor dit terrein een bestemmings plan was. Waarom is de Leidse Mid denstandscentrale niet in dit plan ge kend? Spreker gelooft niet, dat win keliers in deze omgeving blij zijn met de aantrekkingskracht, welke een supermarkt uitoefent, vooral als men dezelfde branche voert. Indien er dan toch winkels moeten komen, waarom dan niet een plan, dat voor ziet in een winkelgalerij, met boven woningen. De heren Nijssen (Nood raad), Frans (P.S.P.) en mevr. Van der Blom (C.P.N.) konden voor dit standpunt voelen. De heer De Kier (Prot. Chr.) hield er een afwijkende mening op na. „Wij zitten hier om voor de belangen van de burgerij op te komen. En die burgerij bestaat niet alleen uit middenstanders en uit ver tegenwoordigers van het groot win kelbedrijf, doch ook uit cliëntele, die voelen voor een supermarkt. De heer Portheine (V.V.D.) merkte nog op, dat hier geen alternatief is. Slechts het winkelbedrijf heeft zich als koper aangemeld. Wethouder Piena maakte de raad duidelijk, dat in het bestemmingsplan langs de Kooilaan een winkelcentrum was opgenomen. Er is geprobeerd om de middenstand voor dit plan te in teresseren. Deze pogingen hebben echter geen resultaat opgeleverd. Bleef over de thans gegadigde. Voor een winkelgalerij, met bovenwonin gen, heeft de gemeente in dezelfde omgeving nog een plan in portefeuil le. Het voorstel, hierna in stemming gebracht, werd aangenomen met 25 tegen 7 stemmen. Tegen mevr. Van der Blom (C.P.N.) en de heren Van der Klugt en Lambermont (K.V.P.) Duyverman (V.V.D.), Nijssen (Nood raad) en Frans en Koopmans (P.S.P.) Klokslag 12 uur Nadat bij het voorstel tot instelling van een Culturele Raad nog even over de delegatie van bevoegdheden was gesproken diende de heer Van Aken (P.v.d.A) om klokslag twaalf uur bij de behandeling van het pre sentiegeld voor leden van de vorde ringscommissie een voorstel in Benoemingen Tot lid van de Commissie voor de Rekeningen werd benoemd mevr. Van der Blom-Vijlbriefidem tot le den van de Raad van Beheer van de Sportstichting: de heer J. Jansen, de heer M. Hofstede, de heer J. F. Bree- develd, de heer C. W. v. Zijp, de heer P .F. S. Biegstraten, de heer K. J. Nuis, de heer J. W. Postma (arts) en de heer G. W. M. Gussenhoven, idem. Tot leraar in de Franse taal en letterkunde aan het Stedelijk Gym nasium drs. S. J. H. Zandt. Eervol ontslag werd deze avond verleend aan mej. drs. A. K. de Buck uit haar betrekking van lerares aan het Rembrandt-lyceum en aan mej. R. H. Postel, lerares aan de Louise de Coligny-scholengemeenschap ADVERTENTIE Mysterie van twee Alfa Romeo's Hebben de Italianen, die zaterdag nacht in Rotterdam voor een halve aan kostbaarheden uit lierszaak roofden juwe- twee Alfa Ro meo's gebruik gemaakt? De Rotterdamse politie sluit deze mogelijkheid niet uit, nu bekend is geworden dat zondagavond omstreeks acht uur een donkergekleurde Alfa Romeo in Vaals (Limburg) de grens is gepasseerd. Stoptekens van de douane negerend en met geblindeer de kentekens verdween de Alfa Ro meo in de richting Aken. Gisteren werd echter bekend, dat een andere Alfa Romeo, blauw gekleurd, onbe heerd op een gracht in Delft was aangetroffen. Hierin vond men een katoentje, waarop een briljant moet hebben vastgezeten. Deze Alfa Romeo was het exemplaar, dat zaterdag avond in Amsterdam werd gestolen. De Rotterdamse politie is er niet (helemaal zeker van, dat de drie ju- welenrovers via Vaals over de Duitse grens zijn verdwenen. Kan er sprake zijn van een toeval? De Italianen hebben zondagmiddag eerst vergeefs geprobeerd bij Bergh over de Duitse grens te komen. Zij verdwenen echter weer landinwaarts, toen de douane argwaan kreeg. De mannen li'eten 3 identiteitsbewijzen achter, die de volgende namen opge ven: Huberto Miranda (27), Miro Nittano Suriano (26) en Antonio Ca- prioli (37). ADVERTENTIE Expositie Corstiaan Jeugdhonk de Vries In de Galerie Van der Vlist, Boter markt 3, wordt van 1 tot 16 december een expositie gehouden van werken van de in 1936 geboren Corstiaan de Vries. Deze kreeg zijn opleiding aan de Rotterdamse Academie voor Beel dende Kunsten. Hij werkte aanvanke lijk monumentaal en ontwierp decors en kostuums. De laatste drie jaar werkt hij surrealistisch en vervaar digde hij portretten. Schilderijen van hem bevinden zich in binnen- en bui tenlandse collecties, o.a. de Guggen heim- en Stuyvesantcollectie. De Vries woont in Laren. Zijn techniek Is kleurpotlood. De vernissage is vrijdagavond negen uur. Met fanfaxegeschail en tromgerof fel is gisteravond het jeugdhonk „Het Mierennest" aan de Morsweg 59 geopend na een ingrijpende ver bouwing en opknapbeurt. Het waren de leden van jong K. en G. die deze feestelijke heropening muzikale luis ter bijzetten. „Het Mierennest" werd ongeveer twaalf jaar geleden aange kocht door de Stichting Clubhuizen Jeugdhaven Leiden. Het had tot die tijd gefungeerd als kerkzaaltje. was echter tot verleden jaar niet voldoende geld om de zaak eens lemaal op te knappen. Dank zij gift en een lening van de L.J.A. Na reeks winkeldiefstallen „Het wordt nu wel wat al te erg met deze vrouwen", riep de officier van justitie bij de Haagse rechtbank uit. Het be trof hier twee huismoe ders uit Leiden, die zich moes ten verantwoorden terzake van winkeldiefstallen. Reeds eerder had het tweetal voor dergelijke diefstallen een veroorde ling gekregen maar de les was daar uit niet geleerd. Samen gingen de vrouwen uit „win kelen", maar in feite kwam het op stelen neer. „Zo kan het niet door blüven gaan", stelde de politierech ter vast en de officier tapte uit het zelfde vaatje. Eén van de vrouwen had kennelijk een rancune jegens de maatschappij, maar de officier vond dat toch geen vrijbrief om te gaan stelen. Hoewel dat in de betrokken gezin nen heel wat last en narigheid met Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn slaagd voor de volgende kandidaats psychologie mej. P. We- nink (Voorschoten) en mej. 1.1. Oost- wald (s'-Gravenhage)doctoraal pe dagogiek mej. A. I. v. d. Boon (Bode graven); doctoraal psychologie dhr. P. H. M. Colle Cs-Gravenhage) kandidaats niet-westerse sociologie de heer N. J. Eupkes Cs-Graven hage) doctoraal Franse taal- en let terkunde de heer J. G. J. Homan (Vlaardlngen) Diefstal op bouwwerk Boete voor Leidenaars „Dat is nu weer zo'n vervelende zaak", constateerde de officier van Justitie bij de Haagse politierechter. Terecht stonden drie inwoners van Leiden. Omdat het plafond in eigen woning moest worden gerepareerd, hadden verdachten gezamenlijk op een bouw werk in Voorburg zich van het nodige materiaal daartoe voorzien. Er werden gelijk maar wat tegels aan toegevoegd, die konden ook wel- eens te pas komen. „Men vindt het al te vaak heel nor maal om van bouwwerken weg te ha len hetgeen men kan gebruiken", zei de officier van Justitie, die tegen ie der van de verdachten f 100 boete en een maand gevangenisstraf voor waardelijk eiste. De rechter veroordeelde twee broers die de diefstal pleegden ieder tot f 50 boete en een maand gevange nisstraf voorwaardelijk en de derde verdachte die zijn auto voor het ver voer leende tot f 100 boete. Naar eerst nu bekend geworden heeft de hervormde synode dr. K. Strijd, hervormd predikant in Amsterdam, als eerste voorgedragen voor het vervullen van de vacature die ontstaat door het emeritaat van prof. E L. Smelik aan de theologiche faculteit van de gemeente universiteit in Amsterdam. Dit betekent dat de synode akkoord zal gaan met de benoeming van dr. Strijd tot kerkelijk hoogleraar. De benoeming van een opvolger voor prof. Smelik heeft in Amster damse academische kringen enige we ken geleden deining veroorzaakt. De faculteit der godgeleerdheid wenste dr. Stryd. De synode achtte dr. Strijd, die stu die-secretaris is van de pacifistische groep Kerk en Vrede, voor de functie deze leden ook voor een formeleniet geschikt. De voorkeur werd ge geven aan prof. dr. R. Bijlsma, die nu hoogleraar is aan de theologische faculteit van de universiteit van Brussel. Doordat prof. Byisma zich ais kandidaat terugtrok op de vorige week gehouden synodevergadering tn Driebergen, bleef de synode wei nig anders over dan dr. Strijd te aanvaarden. Dr. Stryd zal aan de universiteit lesgeven in de bijbelse godgeleerdheid, christelijke ethiek, praktische theologie en in het kerk recht. zich zal brengen vond de officier, dat niet meer met een geldboete kan wor den volstaan en het nu gevangenis straf moet worden. De eiis luidde twee weken gevange nisstraf onvoorwaardelijk. Het pleidooi van de verdediger kon daar niets aan veranderen, want het vonnis werd overeenkomstig die eis. Jaarvergadering amateurfotografen In „De Doelen" kwam de LAFV in jaarvergadering bijeen. De secretaris gaf een verslag van de vele activiteiten in het afgelopen seizoen; buiten de onderlinge wed strijden en competities kwamen niet minder dan vijf prominente sprekers op de bijeenkomsten. De bibliothe caris memoreerde dat een record aantal boeken was uitgeleend; de penningmeester deelde mee dat een batig saldo aan de reserve was toe gevoegd. Op alle leden werd een ern stig beroep gedaan zich in te zetten voor opvoering van het aantal leden. Bij de periodieke aftreding van de bestuursleden, steldde voorzitter dr. J. Veatsiteeg zich niet (henküsbaar. Twee nieuwe bestuursleden werden met algemene stemmen gekozen, nl. mevrouw N. van DijkYkema en de heer C. Th .Ruygrok. De Holswilder-plaquette werd dit maal gewonnen door de heer J. Stop pels. Na afdoening van al deze huis houdelijke aangelegenheden vertoon de de heer De Vries zijn vakantie dia's, gemaakt in 't prachtige land schap van het Middellandse Zeege bied bij Cannes. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ingrid Yvonne, d. v. C. Trouwee en A van Leeuwen; Julia Esmé, d. v. R. H. Terwlel en M. V. de Meijere; Leo- nardus Johannes Cornells, z. v. L. J. C. Kortekaas en W. A. M. Dobtae; Domi nique Maria, d. v. R. M. Heruer en G. J. M. Kompier; Ferdinand Jan, z. v. J Reitsma en M. Schuuring; Sandra, d' v H. J. van Meeteren en M. Broek huizen; Dirk. z. v. J. Bouwmeester en D. Honders; Cora, d. v. H. P. Eling en C. Jansen; Johanna, d. v. T. H. van den Nieuwendijk en J. M. E. Distel- velt;; Jeroen Peter Cornells, z. v. P. J. C. Nagtegaal en L. Tchou; Reinler, z. v. C. van der Louw en A. Noorman; Paméla Patricia, d. v H. Telegaar en A. GETROUWD H. J. Mink en M. H. Hensbroek; F. J. Greve en M. J. J. de Jong; P. J. Weijermans en A. Arbouw; P. P. van Leeuwen en T. Steeneveld; D. J. Fa- lentijn en H. B. Stouten; W. M. J. Noolj en J. M. van der Hoeven; H. Ei kerbout en A. D. Timmermans; B. N. Bachra en N. Coppens; J. H. Aszmann en I. M. van der Zeeuw; P. Peters en A. Nekeman. OVERLEDEN K. Olde, 53 jr., man; J. Kruit, 75 jr., echtg. v. F. X. van Bemmel; M. Teske, 72 jr., wed. v. C. H. Plug; H. J. van Gorsel, 75 jr., man; H. C. Eichler, 74 Jr., vr.; C. H. M. A. Van der Schoof, 55 Jr., man; C. F. Rietveld, 57 jr., man; P. Wassenaar, 71 Jr., vr.; A. van den Hurk, 83 jr., wed. v. T. Postma; A. de Groot, 35 jaar, echtg. v. P. de Visser. W. M. Heijl (67) overleden Op de leeftijd van 67 jaar is over leden de heer W. M. Heijl, oud-con rector van het Chr. Lyceum aan de Kagerstraat in Leiden. De heer Heijl, die 5 juni 1900 in Utrecht werd ge boren, heeft dit lyceum 44 jaar als docent gediend. In 1921 werd hij be noemd tot leraar in de biologie. Sinds 1 mei 1950 tot aan zijn pensionering op 1 september 1965 was hij als con rector aan de school verbonden. Ook in de kring van de Leidse Evange- lisch-luitherse kerk was hij een be kende figuur. Een groot aantal ja ren gaf hij mede leiding aan het ker- keraadswerk. Na een rouwdienst vrijdagoch tend om elf uur in de Lutherse Kerk vindt de teraardebestelling van het stoffelijk overschot om 12.15 uur op de begraafplaats van de Groene Kerk plaats. een persoonlijke lening van particu lieren, kon echter nu met de ver bouwing worden begonnen. Het ge bouw, dat wekelijks door 150 160 kinderen wordt bezocht, ziet er van binnen nu modem en fris uit. De muren werden opnieuw opgetrokken, er kwam centrale verwarming, een nieuwe vloerbedekking werd aange legd en er kwam een toilet bij. Na 2% maand 'hard werken er werd veel gedaan door de leden van de jeugdclubs en van de klaverjasver-* eniging, dde er Iedere week speelt kon „Het Mierennest" gisteren wor den geopend. De secretaris, de heer H. Hogeveen, die tevens voorzitter was van de bouwcommissievertelde hoe de clubhuisleiding bij het bestuur heeft aangedrongen op deze vernieuwing, die voor 30 door de Stichting zelf moest worden bekostigd. De rest van het bedrag werd gesubsidieerd door rijk en gemeente. Door genoemde leningen kon de Stichting het aan vullend bedrag verkrijgen. De ver- sdhillende jeugdgroepen, die ge noemd zijn naar boottypen, werkten hard mee. Zo maakten de „Vlotjes" zelf de wandversiering; vrolijke wanddoekjs, waarop de verschillende boten waren geborduurd. De „Jollen" kozen de muurlampjes uit. De ver lichting was aangebracht door de heren Rijsdam en Nieuwkoop. Het plan voor deze vernieuwingen was ontsproten aan de breinen van de heren Kromhout en Eshuis De voorzitter, de heer J Bosch, sprak zyn waardering uit voor wat hier door zelfwerkzaamheid tot stand is gekomen en dankte alle medewer kers. Hij noemde deze verbouwing slechts een van de punten, die op het programma van de Stichting staan. Het bestuur is van plan om volgend jaar in Leiden Zuid-West weer een jeugdhonk te openen. Onmiddellijk na de woorden van de voorzitter weerklonk op de Mors weg de muziek van K. en G. en was de opening een feit. Vanavond worden de ouders in de gelegenheid gesteld om een kijkje te nemen in „Het Mierennest". Morgen wordt door de kinderen nogmaals da opening gevierd „Hoogoven 6" in gebruik gesteld Op traditionele wijze, door het ont steken van een fakkel, is vanoch tend „Hoogoven 6," de eerste pro- duktie-eenheid van het zg. 4 mil joen ton staalplan van de N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken, in bedrijf ge steld. De bouw van Hoogoven 6, die met zijn haardtdiameter van 10 m en zijn oveninhoud van ca. 2100 m3 thans de grootste hoogoven in de E.GK.S, is, heeft een investering van 110 miljoen gulden gevergd. De produk- tiecapaciteit is aanzienlijk groter dan die van de Hoogovens 4 en 5 en zal voorlopig ca 3000 ton ruwyzer per dag bedragen. Verwacht wordt echter, dat de capaciteit na 1970 nog zal oplopen naar gemiddeld 4000 ton per etmaal, wanneer Hoog- i 6 na het gereedkomen van de pelletfabriek met een ertsmengsel pellets en sinter zal worden ge laden. Woeste rijder veroordeeld tot 3 maanden Doordat een Volkswagenbusje met te grote snelheid door de bocht van de Abtspoelweg in Oegstgeest reed onstand onlangs een frontale botsing met een auto, die uit de tegenoverge stelde richting kwam. Twee inzitten den van het busje werden ernstig ge wond. De 27-jarige bestuurder van het busje uit Leiden had zich in verband met het gebeurde voor de Haagse po litierechter te verantwoorden. Hij zou met zijn voertuig op de lin ker weghelft zijn gekomen, hetgeen door verdachte evenwel werd ont kend. Na het horen van enkele getuigen vond de officier van Justitie voldoen de bewijs voor de schuld van ver dachte. Zijn manier van rijden op een be trekkelijk smalle weg in het donker wijst op een onverschilligheid jegens andere weggebruikers, aldus de offi- Zijn eis luidde zes maanden gevan genisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende drie jaar. De politierechter veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid ge durende twee jaar. B R E 6 STRAAT 165-167- LEIDEN De Leidse Christelijke Toneel groep „Imperium" heeft een subsidie ontvangen uit het Anjerfonds ten be drage van f 3.336. Deze subsidie is be stemd voor de aanschaf van stoelen en gordijnen In het pasgeopende Mi cro-theater.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3