fifne pantoffels kopen? Uitlatingen De Gaulle schokten Europa niet Studiegroep KVP moet inspraak kiezer bezien Roofmoord MET EEN ENKEL WOORD Lancering Woomera mislukt PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD \D ft eidóe C^tcf enact Vervolg van pag. I Londen Tegenover De Gaulle's nieuwe on- verzetteiykheid over Engeland» toe lating tot de EEG houdt de Britse regering ook nu weer het been stijf, iets waarin de Engelsen groot zjjn. De officiële reactie is dat de Britse lidmaatschapsaanvrage reglementair op tafel ligt en Engeland volgens het reglement wacht op een collectief antwoord van de Zes uit Brussel. Maar men gelooft dat voorlopig alle hoop op toetreding is vervlogen. Dat president De Gaulle zich aanmatigt om namens de Zes te spreken, is voor Londen onaanvaardbaar. Dit wat de formele kant van de toela tingsprocedure betreft. De Engelsen beseffen, na.de laat ste koude douche in het Elysee (waarover ze zich nauwelijks meer geschokt voelen) nu sterker dan ooit dat zij op korte termijn mis schien alleen nog een kans maken wanneer de vijf, hoe gunstig zij de Britten ook gezind mogen zijn, ter- wille van Engeland bereid zouden zijn een crisis in de EEG te riskeren. Tot dusver meende men dat zulks niet zo is, maar op de eerstvolgende bijeenkomst van de ministerraad van de zes op 18 en 19 december in Brus sel kan een explosie nauwelijks uit blijven. Bonn „Een hardnekkig neen tegenover Engeland", luidt de kop van de „Frankfurter Allgemeine Zeitung", die vindt dat het ironisch werkt dat president De Gaulle zich in zijn persconferentie over grote kwesties van het politieke ogenblik vooral mee economische problemen heeft bezig gehouden. Verder signaleert het blad dat De Gaulle in zijn lijn volhardt en deze ook verhardt. „Die Welt" meent dat De Gaulle niets heeft gezegd dat zijn omge ving al niet wist. Engeland zal zo lang de president leeft geen lid van de EEG worden, voorspelt het blad. Toch vindt de commentator van dit blad de drie mogelijkheden die de president geeft niet zonder logica: „of de EEG moet zijn karakter ver anderen om Groot-Brittannië te kunnen verstouwen; of Engeland de andere kandidaten dienen met de EEG te worden „geassocieerd"; of men moet de „Engels-Europese naissance" laten ui trijpen, en opnieuw overleggen of Engeland in het Europa van de Zes past. Vervolg van pag. 1 Zondagavond ging de oude mole naar op bezoek bij een van ztfn vroegere werknemers, de heer Belt man, die enkele honderden meters verder aan de dijk woont. Omstreeks half twaalf moet hij van dit bezoek zijn thuisgekomen en wat er daarna is gebeurd is tot dusver onbekend. Pas gistermorgen ontdekte zijn knecht, de heer Slingerland, dat er iets met zijn werkgever aan de hand was. Toen hij bij het fouragebedrijf kwam om met zijn dagelijkse werk zaamheden te beginnen, vond hij ge heel tegen de gewoonte in alle deu ren en gordijnen gesloten. Molenaar Boks had de gewoonte vroeg op te staan en slechts zelden sloot hij de gordijnen. De heer Slingerland waar schuwde enkele buren. Samen for ceerden zij de achterdeur van het huis. Binnen vonden zij de molenaar voorover liggend op de grond met drie bloedende wonden aan zijn ach terhoofd. Op het bureau in het kan toortje waar hij lag en op de vloer lag bloed. De deur van de brand kast, die door een defect trouwens helemaal niet op slot kón, stond wijd open en her en der door de kleine ruimte lager nieren verspreid. Voorstelling Vermoedelijk is een korte worste ling aan de moordaanslag voorafge gaan, want de deurpost van een der kamers was aanzienlijk beschadigd. Er werd sectie verricht door dr. Voortman, anatoom-patholoog van het ministerie van Justitie. Majoor A. W. de Vrieze, districts commandant van de Rijkspolitie in Zwolle, die plotseling voor de taak staat om twee moorden binnen één week (ook die op Neltje de Haan uit Overeest) in zijn gebied te moe ten oplossen, vertelde de afgelopen nacht tijdens een persconferentie dat „de gedachten verantwoord kunnen gaan in de richting van een roof moord". Het is echter nog niet be kend of er inderdaad iets uit de wo ning van de heer Boks is ontvreemd. By het onderzoek naar de moord op Allard Boks is een groot aan tal specialisten ingezet. Majoor De Vrieze heeft daarvoor dankzij de or ganisatorische opbouw van het Rykspolitieapparaat een beroep kun nen doen op zü'n collega's van de districten Arnhem, Almelo en As sen. Dat was in dit geval nodig temeer daar het district Zwolle ook nog bezig is met het onderzoek naar de lustmoord op Neltje de Haan in Avereest. In Olst wordt het onder zoek gecoördineerd door kapitein Van Dijk uit Arnhem, die speciaal voor deze zaak aan de districtscom mandant in Zwolle is toegevoegd. Brussel In Europese kringen in Brussel verheelt men niet dat de volgende raad van ministers van de EEG die zich 18 en 19 december weer met de Engelse toetreding tot de gemeen schappelijke markt zal bezighouden weinig anders zal kunnen doen dan er by FrankrUk toch maar weer eens op aan te dringen dat het alsnog moet instemmen met het openen van onderhandelingen. Men is er evenwel nu al van overtuigd dat men aan dovemansoren zal spreken. In feite verandert er dus niet veel. Wel zullen de vijf ongetwyfeld de waarschuwing van president De Gaulle ter harte nemen dat het op dringen van het toetreden van En geland eventueel een uiteenvallen van de Gemeenschap zou betekenen. Met andere woorden dat Frankrijk dan ongetwyfeld de politiek van de lege stoel zou gaan volgen. Dat schynt iets dat men tot nu toe toch liever zou vermijden. Den Haag Minister Luns heeft gisteravond in een commentaar op de verklarin gen, die president De Gaulle van Frankrijk op een persconferentie heeft gedaan, gezegd, dat de verkla ringen van de Franse president in Benelux-verband en in overleg met Rome, Bonn en Londen moeten worden bestudeerd. De bewindsman vond, dat er een discrepantie was tussen de verkla ringen van de Franse president en de feiteiyke stand van zaken. Afge sproken was, dat de Europese Com missie contact zou opnemen met de Engelsen en dat de Raad van Mi nisters daarna op 18 en 19 december weer bijeen zou komen. De minister zei, dat het „uur der waarheid" nog niet was gekomen; hy verwachtte wel, dat dit binnen enkele maanden of wellicht zelfs weken het geval zou zijn. De bewindsman sprak ten slotte het. vertrouwen uit, dat het Engeland met. geduld en volharding zeker zal lukken om lid te worden van de EEG. Betogingen tijdens proces-Teufel Met twee waterkanonnen joeg de Westberlijnse politie gisteren voor het gerechtsgebouw in West-Berlijn jeug dige betogers uiteen die in spreekko ren de vrijlating van de radicaal linkse student Fritz Teufel (24) eis ten en een afzetting doorbraken. Teufel wordt ervan beschuldigd by de onlusten tydens het bezoek van de Sjah van Perzië op 2 juni aan West-Beriyn als "raddraaier" te zyn opgetreden en een politieman met een steen te hebben verwond. Het proces tegen hem begon gisterochtend. De politie had eerst via luidspre kers de demonstranten gelast, de om geving van het gerechtsgebouw te verlaten. Dit bevel werd ontvangen met spreekkoren. Toen plotseling een groep betogers met rode vlaggen de afzetting doorbrak, werden de water kanonnen ingeschakeld. Daarmee en met de hulp van de bereden politie werden de circa duizend betogers zy- straten ingedreven, waarby meerma len rookbommen ontploften. Volgens de politie is er ook met stenen ge gooid. ADVERTENTIE DINSDAG Cli. de Bourbonhof: Elektronlcaclub De detector" 7.30-9.30 uur nam. Konlngskerk: Ledenverg. Ned. Chrls- en Vrouwenbond, afd. Leiden-Noord, SchouwburgToneelgroep Timdeler kwam doktei Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Universltelt: Lezing Rijksmusea Oudheden Spr. drs J. P. Louwe Kooy- de nederzettingen en graven Leiden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spuistraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Dordrecht, Breda en Tilburg. Resoluties voor de partijraad (Van onze parlementaire redactie) Het partijbestuur van de KVP wil de vraag, hoe de kiezer meer inspraak kan worden verschaft op de samenwerking, die na de verkiezingen moet worden aangegaan, ter beantwoording overlaten aan een studiegroep. Deze onderzoekt daartoe alle mogelijkheden, maar laat het stembusakkoord buiten beschou wing. Dat blijkt uit één van de resoluties, die de partijraad, het parlement van de KVP, op 3 en 9 december in Arnhem krijgt voorgelegd. In de resolutie van het party be stuur wordt het stembusakkoord of samenwerkingsverband, zoals de christen-radikale drs. P. C. W. M. Bo- gaers die in een andere resolutie voorstelt, verworpen. Wel wordt de studiegroep gevraagd de mogelykheid te onderzoeken van het uitspreken van een voorkeur, waarby de volgen de uitgangspunten in aanmerking moeten worden genomen; 1) het programma van de chris ten-democratische party en dient te zyn vastgesteld evenals de program ma's van de belangrykste andere partyen, terwyi men zich in het openbaar over eikaars program moet hebben uitgesproken; 2) de uitspraak over een eventuele voorkeur, respectievelyk enigerlei vorm van samenwerking, dient we derkerig te zyn: 3) uitgegaan moet worden van de volkomen gelijkwaardigheid van al le in aanmerking komende party en. Het party bestuur wil de zaak op nieuw aan de orde stellen in de party raad, die in het najaar van 1968 Binnenland Tweewieler-RAI Van maandag 6 februari tot en met maandag 4 maart 1968 wordt in het nieuwe RAI- gebouw in Amsterdam de 56ste Rai- tentoonstelling van tweewielers ge houden. De expositie omvat fietsen, bromfietsen, motorrijwielen en scoo ters, alsmede een assortiment onder delen en toebehoren. Deze veelomvat tende expositie illustreert duideiyk de plaats die de tweewieler in ons land inneemt: het totale aantal bdraagt op dit ogenblik ruim 8 miljoen. De laatste tweewieler - tentoonstelling vond plaats in het voorjaar van 1966. Balen meel op het strand Op het strand van Terheyde zyn onge veer duizend balen tarwebloem aan gespoeld, afkomstig van het Oost- duitse vrachtschip „Stubbenkammer", dat zaterdagochtend enkele kilome ters voor de monding van de Nieuwe Waterweg is gezonken. Het zyn balen van 50 en 20 kg. Van by'na alle balen is de inhoud droog gebleven. Perso neel van de gemeente Monster, waar toe Terheyde behoort, was gisteren druk in de weer om de balen te ver garen en op te slaan. Ontslagen by Delana By de NV Delanafabriek van gebreide kinder kleding, is aan 20 personeelsleden ontslag aangezegd. De afvloeiing zal geleidelyk plaats hebben en met de betrokkenen is een regeling getroffen. De ontslagen vallen hoofdzakeiyk onder het kantoorpersoneel en uit sluitend in de hoofdvestiging in Del demsvaart. De directie van Delana heeft meegedeeld, dat de ontslagen ten doel hebben de scheef gegroeide verhouding tussen personeel in de di recte sector en die in de indirecte sector te saneren. Tegels verdwenen Wegens dief stal van 2000 trottoirtegels en nog 700 klinkers heeft de politie in Hel mond proces-verbaal opgemaakt te gen zeventien bewoners uit die plaats. Ze wonen allen in dezelfde buurt, waar men bezig is een weg te herstellen. Men miste hoe langer hoe meer tegels en schakelde tenslotte de politie in. By het onderzoek bleek, dat tal van mensen achter hun wo ning een flink stuk met tegels had den geplaveid. Toen de politie met het onderzoek bezig was, braken di verse bewoners hun plaatsje snel op en verborgen de tegels in kleerkas ten en zelfs onder bedden. Vijf jaar voor bankroof Het Amsterdamse Gerechtshof heeft in hoger beroep de drie Amsterdammers, die op 1 september van het vorig jaar een gewapende roofoverval pleegden op het kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank in IJsselstein, de zelfde straf opgelegd als waartoe de Utrechtse rechtbank hen had veroor deeld: vyf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Een van de verdachten werd overeenkomstig de eis voorwaardelyk ter beschikking van de regering gesteld. Er was te gen ieder zes jaar met aftrek geëist. Caransa in papier De heer M. Caransa heeft de N.V. papierindu strie Nestelroy-Trompenburg in Am sterdam, die ruim 100 werknemers heeft, overgenomen van de eigena resse, mevrouw W. E. Nestelroij- Bruinsma. Het bedrijf zal in elk geval worden voortgezet, zy het waarschyniyk op een andere plaats in Amsterdam, zo heeft de heer Caransa meegedeeld. De overneming is gistermiddag aan het voltallige personeel meegedeeld. BUITENLAND Kerstpost verbrand Ongeveer vierhonderd zakken post. waaronder vele ongetwyfeld met kerstwensen zyn in het postkantoor van Melbour ne in Australië verbrand. De schade wordt geschat op meer dan 500.000 Australische dollar, (twee miljoen gulden). Het betrokken kantoor be handelt de post van en naar Victoria. Balmain over Koningin De ont hulling van de Franse modeontwer per Pierre Balmain, die heeft ge zegd onlangs te hebben gezwommen met koningin Sirikit van Thailand en volledig verslag van zyn bevindingen deed, heeft woedende protesten in Thailand tot gevolg gehad. Zelfs premier Kittikachorn heeft zich in het geschil gemengd en wacht nu op een verklaring van het ministe rie van Buitenlandse Zaken over de aangelegenheid. Balmain. die on langs een bezoek bracht aan Thailand en te gast was in het konimklyke pa leis, heeft in een interview met het Franse dagblad France Soir gezegd een zwemtochtje te hebben gemaakt met de Koningin. De couturier, die al zeven jaar lang de kleren van Ko ningin Sirikit ontwerpt en het dus kan weten, zei dat haar figuur „geen centimeter" was veranderd. Amokmaker doodde twee In de Noorse stad Kristiansund heeft een 19-jarige jongeman, op straat met een legergeweer in het wilde weg om zich heen schietend, twee mensen gedood een vishandelaar en een politieman in een patrouille auto. De amokmaker gaf zich over nadat de politie twee uur lang jacht op hem had gemaakt. Vermoedeiyk was hy dronken. Diplomaten afgeranseld Enge land en de Verenigde Staten hebben by het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken geprotesteerd tegen een aantasting van de diplomatieke onschendbaarheid van een Britse en een Amerikaanse militaire attaché, waarby geweld werd gebruikt. Op 17 november zouden de Engelsman, een brigade-generaal en de Amerikaan na een door het Russische staatsreis- bureau ..Tntr'-'-'rt" georganiseerd be zoek aan een wijnaard by Kisjinew in Moldavië op hun hotelkamer zyn overvallen door vyf of zes die de diplomaten met geweld hun geld en papieren hadden afgenomen. Dubloen van Washington Een met de hand gemaakte Amerikaanse dubloen (oude gouden munt), die eens het eigendom is geweest van George Washington en beschouwd wordt als de kostbaarste munt van de wereld, is in Miami tevoorschyn gekomen. De dubloen, waarvan de waarde geschat wordt op 100.000 dol lar, was 2Vs jaar geleden met nog eeai aantal zeldzame oude munten gesto len uit de universiteit van Yale in Connecticut. De verzekeringsdeskun- dige die de dubloen heeft opgespoord, zei op een persconferentie, dat er druk was uitgeoefend op de mensen die de dubloen in hun bezit hadden „omdat wy op het punt staan de die ven te ontmaskeren". Amerikaanse onderminister afge treden President Johnson heeft 't verzoek om ontslag aanvaard van Charles F. Frankel, onderminister van Onderwys en Culterele Zaken. Frenkel zou zyn functie hebben neer gelegd om dat hij 't niet eens is met Johnson over diens politiek tegenover Vietnam. Hy heeft dit echter niet willen bevestigen doch ook niet wil len ontkennen. De Gaulle onder curatele Een parlementslid uit Ontario heeft gis teren een Canadese minister van Volksgezondheid verzocht „overleg te plegen met zyn ambtsgenoot In Frankrijk om de Franse president in een inrichting te laten opnemen". Times veroordeeld Het Britse Times-concern is tot een boete van ongeveer 43.000 gulden veroordeeld, omdat de Sunday Times een denigre rend artikel over de leider van de „zwarte moslems", Michael x, had ge publiceerd, terwyl deze wachtte op een proces wegens het aanzetten tot rassenhaat. De rechtbank was van oordeel dat het blad door te schry- ven over „de weinig opbouwende loopbaan van Michael x als bordeel houder, souteneur en profiteur op het gebied van de handel in onroerende goederen", beïnvloeding van de jury in het komende proces tegen Michael x In de hand had gewerkt. Zuidvietnamese politiechef afge treden Brigadegeneraal Ngoejen Ngoc Loan is afgetreden als hoofd van de Zuidvietnamese politie. Het aftreden van Loan, een goede vriend van vice-president Ngoejen Cao Ky. zou te wyten zyn aan gezondheids redenen. De Zuidvietnamese politie macht telt 60.000 man. Kerkschendingen in Wallonië In Namen is enige beroering verwekt door vandalen die het interieur van drie kerken hebben beklad. Zy lieten op beelden, schilderijen en stoelen hakenkruizen en SS-tekens achter, evenals opschriften die doen denken aan de satan-bezweringen van de maniak die reeds geruime tyd kerk hoven in Nederland en noord-België schent. wordt gehouden. Dan kunnen ook de resultaten van het overleg met ARP en CHU in de beschouwing worden betrokken. In de resolutie wordt uit gesproken. dat, gelet op de wil tot sa menwerking met ARP en CHU, ook met de opvattingen van deze party- en op dit punt rekening dient te wor den gehouden. Wat de partyvorming betreft, zal de partyraad moeten kiezen uit een vijftal resoluties. Er is een resolutie van het partijbestuur, waarin de de voorkeur wordt uitgesproken voor een algemeen christelyke volkspar- ty met een consequent vooruitstre vend karakter, te realiseren in sa menwerking met ARP en CHU. Zo lang dat niet haalbaar Is, wil het par ty bestuur het streven richten op een verdergaande samenwerking of fede ratie met deze party en. Dit echter met dien verstande, dat de party- raad zich in het najaar 1968 in het licht van de dan bereikte resulta ten opnieuw beraadt over de vraag of dit streven naar samenwerking moet worden voortgezet. Er is verder de resolutie van drs. Bogaers, waarin wordt voorgesteld de KVP om te vormen tot een radicaal - vooruitstrevende party, die in fede ratieve samenwerking met andere christelyke partyen tot een stembus- akkoord zou moeten komen met an dere radicaal-vooruitstrevende par- tyen, waardoor het mogelijk wordt de kiezer zelf zich te laten uitspre ken over een regeringsprogramma en een ïyst van kandidaat-ministers. De wensen van het Democratisch Cen trum-Nederland (niet-christeiyke volksparty met een „new-frontier"- politiek) zyn neergelegd in een mo tie van dr. S. W. Couwenberg. De Ny- meegse hoogleraar profvan de Grin ten stelt in een resolutie voor de KVP te laten zoals zy is, samenwerking met ARP en CHU buiten beschou wing te laten, maar te streven naar een min of meer duurzame politieke samenwerking met de PvdA. Tenslot te is er nog een onhaalbaar voor stel van het partyraadslid mr. F. C. L. M. Cryns uit Brussel, die de KVP wil omvormen tot een democratische volksparty, welke het initiatief moeten nemen tot een hervorming van het party wezen in ruimer kader. van de late Klokbekercultuur te Mole naarsgraaf. 8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zen ding Spr dhr Zijlstra 8 uur nam Stadsgehoorzaal: Residentie-orkest o. van Otterloo „Hohe Mes- ich. 8 uur nam. WOENSDAG Bejaardencentrum Haagwijk (Beet- hovenlaan 2Bazaar ten ber plano. 3-10 Breestraat 19. Experimenteel kerke- werk. Spr. drs. M. anderingen in de middag. Schouwburg: O toneelgroep Centrum speelt; „Slippers". Rapenburg 61: K sociale raadsvrouw. 4-6 i Stadsgehoorzaal 'foyer)K. - Niels Halbertsma over Centrum speelt „Slippers". 8 middag. De Lakenhal: LAK en K en O Serie muziek van deze tijd. Trio Koos Ver- ceptie Jubileum A. Verhoeven (40 Jaar i gemeentedienst) RAKETPROEVEN Met ingang van vandaag tot 30 de cember zal de Sowjet-Unle in het noorden van de Grote Oceaan een aantal proeven met draagraketten houden. Het ene oefengebied ligt on geveer 800 kilometer ten noord-wes ten en het andere 1100 kilometer ten zuiden van het eiland Midway, zy hebben beide een middeliyn van 70 kilometer. Westelyke waarnemers achten het mogelyk dat het om proeven gaat voor de terugkeer naar de aarde van ruimteraketten die op eenlO.OOO kilo meter afstand van deze oefengebieden vanaf het Sowjet-raketcentrum te Balkonoer in Azië worden gelanceerd. Arrestaties Chinezen in Maleisië De Maleisische regering heeft op grote schaal arrestaties laten ver richten in de hoop daardoor een harde slag toe te brengen aan link se groeperingen en Chinese geheime verenigingen, die beschuldigd den de rassenonlusten op dit eiland en de talrijke demonstraties in scheidene steden op het vasteland ontketend te hebben. Tot de 419 arrestanten behoren 300 Chinezen. Verder zyn nog 270 mensen gearresteerd wegens c treding van het uitgaansverbod, dat werd afgekondigd nadat zich vrijdag de eerste botsingen tussen Malei- siërs en Chinezen hier hadden vc gedaan. De meeste arrestaties werden Penang en in Koeala Loempoer 1 richt. By de ongeregeldheden zyn elf het leven gekomen. Meer dan 300 doden bij overstroming in Portugal (Van onze correspondent) BU de overstromingsramp in Por tugal zyn, volgens tot dusver bekende cyfers, 316 mensen- om het leven ge komen. Dit heeft het Portugese mi nisterie van Binnenlandse Zaken gis teravond bekendgemaakt. De schade wordt op ongeveer een miljard escu- dos geschat, ongeveer 127 miljoen gulden. De slachtoffers zyn voor het me rendeel arme mensen, die in onvol komen behuizinkjes hebben gewoond in de bedding van de Taag en van de „Strozee" de enorme delta van de belangrykste rivier van het Iberisch schiereiland. Eveneens een belangrijk percentage van de slachtoffers zyn kinderen van minder dan 7 jaren oud. Langzaam herstelt de stad zich nu van de verschrikkeiyke nacht en de somberste zondagmorgen van deze eeuw. Het water van de Taag, dat op vele plaatsen tot meer dan 4 meter steeg over een gebied van 30 kilo meter in de omtrek, trekt langzaam weg. Het blijft staan in de vele diepe glooiingen, die een verzamelplaats I zyn geworden van huisraad, hooi en stro en waaronder men nog vele iy- ken vermoedt van de honderden ver- 1 misten. De eerste Australische poging c in Woomera 'n kunstmaan, de Wr sat-I, te lanceren met behulp Vf een Redstone-raket is mislukt. De r ket is niet van zyn lanceerbasis op gestegen. De Wresat-I heeft tot taak meer te weten te komen over de stra lingen in de ruimte. Wanneer men de kunstmaan nog maals zal pogen te lanceren is nog niet bekend. Demonstraties tegen NPD Een groep van naar schatting 2.000 demonstranten heeft gisteravond in Duisburg geprobeerd een byeenkomst van de uiterst rechtse „Nationaal De mocratische Partij van Duitsland te verstoren, zo heeft de politie meege deeld. De betogers riepen „nazi's eruit", bliezen op fluitjes en klapten ritmisch in de handen, waardoor delen van de toespraak van voorzitter Adolf von Thadden onverstaanbaar werden. Volgens functionarissen van het Ro de Kruis werd een man in het tu mult door een hartaanval getroffen en zyn verscheidene jongeren tydens vechtparty'en met aanhangers de NPD gewond geraakt. VRIJDAG Vestestraat 40Micro-theater herbergierster". 8 uur nam. Rest. van der Heijden: Centrale A.R, Ciesver. Spr. dhr. M. W. Schakel over ,Zuid-Afrika en de apartheidspolitiek" Kloksteeg 19: Leids Zoldercabaret. 9 Koningskerk: Rullclub. 7.30 - 10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris, tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Boshuis C. J. V. „Jong Leiden-. Kennismakingsavond m.o.a. blngospel, Oegstgeest (Lange Voort 44): oor- ert „De vrienden van het lied". 8.15 Stadsgehoorzaal: Concours R. K. >ond van Muziekgezelschappen, 3 uur christendom. Spr. eyeing. N. Brugge. 7.30 ui Steenschfuiur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste n. Spr. de hr Diender. 10.30 „Sempre Crescendo". 8.15 BIOSCOPEN „Battle of the bulge", u J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.31 .45, 7 en 9.15 v Rex „Texas addlo", 18 J. Dat. .30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Twee of drie dingen die ft i haar weet.18 J. Dag. 2.30, 7 e Zond. 2.30, 4.45, 7 9.15 Trianon „Un homme e 9.15 TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Tentoonstelling van tekeningen van Ronald Tolman, geopend dagelijks be- e zondag en maandag 2-6 uur na middag (tot 8 december). Galerie V. d. Vlist (Botermariot 3): Tentoonstelling schilderijen. An Blesot Dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm 6 uur nam.; bovendien vrijdagavond 8 -10 uur (tot nadere aankondiging). Galerie Hans Vink (Breestraat 110)i Tentoonstelling over toegepaste kunst Geopend dlnsaag t/m zaterdag ber) (t/m 16 decern- Lakenhal: Tentoonstelling „Spelea en lezen". Werkd. 104 uur; dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'szos. dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: zondags 15 uur mc Rijksmuseum voor de geschledo [er natuurwetenschappen: Dag. 1H lur. zond. 1-4 uur. (Kunstzaal HeuffEi- positie Mlep Hart-Nijburg (wandkli- den). Tosca v. d. Haak (dlerplastlekeal en Jan de Valk (emaille-paints) Ge opend maandag t/m zaterdag bovendien dln uur (t/m 13 december). Avond- en nachtdienst der apotheken, Geopend voor spoedeisende gevallen' Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085 De zaterdag-, zondag,- avond- en nachtdienst van apotheek R. V! Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Have» Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo- Tot zaterdagochtend 10 plege men de eigen huisarts, daaini tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. HAAGSE AGENDA DINSDAG 28 NOVEMBER Kon. Schouwburg, groep Centrum: „Al Dillgentia, 20.15 Mcintosh, plano. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bui ton met Combo. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nli Rotterdams Toneel: „De Leeuwerik Dillgentia, 20.15 uur: Nel Oosthi „De Heiligen" en „De bekentenis". Joseph's Place. 22.30 uur; Ann I ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie orkest. Poppentheater Frank Kooman, 14 uur: „Sophonljnus, het wijze konijn' Engelsen dreigen met verlaten van de ISC De Britse nationale studentenuni! heeft gedreigd de Internationale Stu denten Conferentie, die zyn hoofd kwartier in Leiden heeft, te verlat# tenzy de organisatie alle band# met de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA verbreekt. Het unlebestuur besloot de In dringend te verzoeken, niet meer d# 25 procent van zyn gelden aan te ne men van een enkel land, en voorlo pig helemaal geen Amerikaans g®'- .rden: Een motie om onmiddeliyk uit d' internationale organisatie te tred# werd afgestemd, maar men besloo- met uittreding te dreigen als aan» Britse eisen niet voldaan wordt. De Amerikaanse nationale studen tenvereniging- NSA trok zich dd- maanden geleden uit de ISC terii Volgens een verslag aan de Brit5 vereniging werd geen Amerikas13 geld meer voor de ISC gebruikt' was al het Amerikaanse ISC-pfltf neel reeds ontslagen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2