oorschoten heeft een sporthal nodig Alphen in het licht Koninklijk zilver voor M. C. Broers Raad Leiderdorp over reinigingsrechten DAG 28 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 meentebegroting 1968 bestaat met de omliggen- emeenten nog geen over- zake een gezamenlijke ling op het stuk van de ngbouw, geven B. en W. Voorschoten op een des- ffende vraag ten ant- Voorschoten, dat zake- [ot het Leidse district zou doch functioneel namelijk is gericht op een [functie ten behoeve van 3aag, krijgt afzonderlijk tgenten toegewezen. B. en iillen deze aangelegenheid intergemeentelijk over- aarne betrekken. «bouwing van het terrein, om- de Wijngaardenlaan, de an en de Oranjekade, is ver door middel van een bouw- ining ex. artikel 20 der We- ouwwet. Het is de bedoeling betreffende bouwonderneming project in fasen uit te voe- met de eerste fase op zeer termijn te beginnen. Het staat it binnen niet al te lange tijd ieten worden overgegaan tot twerpen van een bestemmings- roor het gedeelte der gemeen- crschoten, begrensd door de aan, de Papenlaan en de ge- Wassenaar en Leiden. Woningbouw 1967 zullen vermoedelijk in to- 113 woningen gereedkomen nl. ije sector-woningen; 11 premie- sn en 81 woningwetwoningen. 181 vrije sector - woningen zijn nog niet verkocht. Alle 81 gwetwoningen zijn bewoond on- ilijk na het gereedkomen. Het sat van de doorstromingsre - in Voorschoten is, dat bot op 16 verzoeken om een tege- oming ingevolge deze regeling ingekomen, aan zeven verzoe ten een uitkering worden toe zijn nog in behandeling irie verzoeken zijn afgewezen, vraag of het opleveren van WASSENAAR ifscheidsreceptie ir. H. de Kiewit ils bekend, is op zijn venzoek ir. H. de Kiewit eervol ontslag s directeur van gemeente- sn in Wassenaar in verband met benoeming tot hoofdingenieur- Keur bij de provinciale directie de Volkshuisvesting en de Bouw- rheid. ifjfi lensdag zal afscheid van de heer iewit worden genomen. Die dag In het raadhuis "De Paauw" van lot 18.30 uur een receptie. Omlegging busroute verband met werkzaamheden de Van Cra/nemburchlaan IIÉttaar zal een gedeelte van deze vanaf vandaag gedurende 10 tot voor het verkeer worden Dit brengt een kleine wij- met zich mee in de route van rhoJZH-bussen richting Katwijk. De- Ken zullen gedurende de af- sg rijden over de Van Groene- an de Starrenburglaan in van over de Van Granen- icld#laan. De verplaatsing van de itana lis met borden aangegeven, ew ccesvol optreden tan toneelgroep Adelbertcollege *st in het St. Adelbertcollege fissenaar. Vier avonden achter- heeft een toneelgroep van leer- n, onder leiding van de heer N. IJItfS 'ulster, veel succes geoogst met blijspel „Ninotchka" van Mei Lengyel. De keuze van dit was mede bepaald door de her- U ing van de vijftigste verjaardag Se Oktoberrevoltutie in Rusland. notchka is het vermakelijke ver- 0611 van de Russische prinses Ste le (Marijke Legerstee) die in h"ijk verblijft en in het bezit H-Jn een kostbaar schilderij, dat IF lussische regering als staatsei- [31 beschouwt. Drie afgevaardig- (Jos van der Zalm, Ment Gil- WCfeen Reus Heruer) worden naar Mjk gestuurd om deze kwestie RID ^elen me^ de P^nses en met ffcadyocaat (Lout van der Heij- atiei aïs jen 1 oud1' de 72 etagewoningen in Noord-Hof land 'n teleurstellend resultaat heeft gehad wat betreft de doorstroming, maar ook wat betreft de woning voorziening van de minst draag- krachtigen, delen B. en W. mee, van de kandidaten, die een wo ning in dit complex kregen toege wezen ongeveer 20% een inkomen heeft even boven de weistandsgrens. Voorschoten heeft in totaal nog 19 krotwoningen. Van deze 19 zijn er drie gemeente-eigendom. Vier wonin gen staan op de monumentenlijst. Het beleid van B. en W. is afge stemd op de mogelijkheden tot amo- vering. Ambachtshuis Burgemeester en wethouders zul len het nodige onderhoudswerk doen verrichten om verder verval van het Ambachts- en Baljuwhuis te voorko men. Aangezien beide panden wor den gerestaureerd zal er op moeten worden toegezien, dat de voorlopige conserverende maatregelen in een juiste verhouding staan tot de daar aan verbonden kosten. Het schetsplan voor de restauratie van het Ambachtshuis aan de Voor straat wordt thans bestudeerd door de betrokken ambtelijke instanties. Het tjjdstip van verwezenlijking hangt af van het verkrijgen van de Rijks- en Provinciale subsidies in de kosten van de restauratie. Het pand Treubstraat 21 (voormalige groente- handel) is op verzoek van de Voor- schotense raad door de minister af gevoerd van de Monumentenlijst. Het pand is niet geschikt meer voor bewoning, het zal woren afge broken. De grond is daarna beschik baar voor bebouwing. Dorpshuis Omtrent de diverse voorzieningen op het gebied der recreatie kunnen de raadsleden op korte termijn voor stellen tegemoet zien. Hierbij zal ook aandacht worden besteed aan de be hoefte van een dorpshuis. Burgemeester en wethouders streven er naar om de sportnota te plaatsen op de agenda van de ver gadering van de raad van januari 1968. Deze sportnota is reeds enkele maanden geleden ter hand gesteld aan de raadsleden. B. en W. zijn met de Sportraad van mening dat in Voorschoten de noodzaak groeit tot de bouw van een sporthal. In antwoord op de vragen gesteld over een zwembad zijn B. en W. van oor deel dat de aanleg van een zwem bad moet worden gezien in het ka der van de behandeling van de sport nota. VEERTIG JAAR BIJ KRANTZ De heer M. C. Broers (62) is van morgen in het Leidse restaurant „De Doelen" onderscheiden met de zilve ren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De jubilaris, thans chef van het couponmagazijn van de N.V. J. J. Krantz, herdenkt vandaag het feit, dat hij voor veertig jaar bij dit be drijf in dienst trad. De directeur, de heer G. W. Borgemeester, prees zich gelukkig met de viering van dit ju bileum, dat overigens deel uitmaakt van een voortdurende reeks juiblea, omdat hiermede de goede band tus sen werknemers en leiding tot uit drukking wordt gebracht. Hij memo reerde, dat de heer Broers veertig jaar geleden begon op de debiteu renadministratie later overschakelde naar de afdeling expeditie en ten slotte de leiding kreeg van het cou ponmagazijn. De directeur sprak voor de vele verdiensten van de jubilaris WASSENAAR Viadukt-avonil iu „De Paauw" Op woensdagavond 29 november, 's avonds 8 uur, organiseert de Vere niging van Vrienden van Wassenaar in samenwerking met het gemeente bestuur een „Viaduktenavond" in het Raadhuis „De Pauw". Tijdens deze avond zal burgemeester mr. W. J. Geertsema de brochure „ten doop" houden, die in opdracht van het ge meentebestuur is vervaardigd 3n ver band met de plannen die Rijkswater staat heeft ontworpen voor de Land- scheidsngsweg en de Rijksstraatweg. In de brochure worden de Wasse- naarse bezwaren tegen deze plannen en tegen de gevolgde procedure uit eengezet en wordt een alternatief plan toegelicht, dat door het gemeen tebestuur is ingediend. Tijdens de Viadukt-avond zal voorts J. H. Froger, stedebouwkun dig adviseur van de gemeente, nader op dit alternatieve plan ingaan. Voor deze Viadukt-avond, die be doeld is voor genodigden en voor le den van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar blijkt een zeer grote belangstelling te bestaan. Burgerlijke Stand Wassenaar Geboren: Saskia D., d. v. J. Borsboom en C. V. M. H. Joos- ten; Alexandra M.. d. v. H. J. Veen en J. C. Knijnenburg. Ondertrouwd: H. J. D. Lankau (Voorburg) en J. W. Kukler; A. M. J. Taal (Den Haag) en A. J. Bouwmees ter; J. A. van der Hulst (Alkemade) en H. J. M. van Wissen; L. P. Edelaar en G. C. Blezen; J. J. Remmerswaal en C. P. M. Romeijn; P. M. Tromp (Til burg) en E. P. de Groot; P. Flinter man (Den Haag) en M. E. Oele; J. W. Wensveen en C. M. Kuilenburg. Getrouwd: G. J. Baaijens en J. W. Benschop; J. A. Noordermeer en M. H. G. Remmerswaal; H. M. Akerboom en J. C. A. M. van Rijn; J. L. A. Hub- scher en M. S. Rozet; W. P. Dijkhui zen en C. C. M. Spruijt. Oterleden: J. M. Dek. 47 jr.; G. A. Olsthoorn, 29 jr.. (Wateringen); jhr. C. L. C. van Kretschmar van Veen. 76 Jaar; E. A. M. Hiskemuller, 88 Jr.; J. K. A. de Jong- van den Boogert, 69 Leidse IJsclub De Leidse IJsclub hield gisteravond in rest. v. d. Heiden een ledenverga dering. Alle stukken en verslagen over het afgelopen verenigingsjaar werden goedgekeurd. Voorts werd de leden meegedeeld dat met de buurt vereniging „Hoge Mors" overeen stemming is bereikt betreffende het medegebruik van de aan de Rijndijk (tussen Vink en Haagsche Schouw) gelegen polderijsbaan. 1 Voor niemand vrijstelling De leden van de Gemeenteraad in Leiderdorp hadden gisteravond weinig op te merken ten aanzien van de hen aangeboden voorstellen. Voor negenen viel dan ook de voor zittershamer tot sluiting van de ver gadering. Bij de behandeling van het ant woord aan drs. J. Vlieger (Prot. - Chr.) in zake telefoonaansluitingen, zei deze nog, dat wachtlijsten naar zijn mening in ons land niet moesten voorkomen. De PTT getuigt voor de poat-chéque- en girodienst van meer dynamiek. Verder zei drs. Vlieger het teleurstellend te vinden, dat de uitvoering van een plan zo lang moet duren. In de raadsvergadering van 4 sep tember vroegen enkele raadsleden bij de behandeling van de verhoging van het tarief der reinigingsrechten, B. en W. de mogelijkheid te onzer- zoeken om vrijstellingen hiervoor op te nemen in de verordening. Ener zijds betrof dit een verzoek om alge hele vrijstelling voor bepaalde bevol kingsgroepen, anderzijds is alleen voor bepaalde bevolkingsgroepen vrij heidsstelling gevraagd van de tariefs verhoging. Uitgebreid antwoordt het college hierop, stellende, dat beide verzoeken in principe gelijk zijn, zij het dan dat het ene wat verder gaat dan het andere. Reinigingsrechten zijn een zakelijke belasting; er wordt geen rekening gehouden met persoon lijke omstandigheden; alleen het ge bruik maken van de gemeentelijke reinigingsdienst is bepalend. Het op nemen van een subjectieve vrijstel' ling zou afbreuk doen aan het karak ter-, omdat men dan in de persoonlij ke sfeer komt. Het college is van mening, dat de aard en het karakter van de verordening reinigingsrechten het niet toelaat daarin vrijheidsbepa lingen op te nemen. De heer C. N. Boot (PvdA), was het niet met het college eens, en zei, dat het moge lijk moet zijn vrijheidsstellingen syn chroon te laten lopen, met door de PTT verleende vrijheidsstellingen t.a. van luister- en kijkgelden. Ir. R. Poels (WD) zei, dat zijn fractie het volledig eens was met het antwoord van B. en W. en meent, dat de ABW voorziet in die gevallen, waar niet wordt beschikt over de middelen tot betalen. De burgemeester zei nog, dat moet worden bedacht dat we in een tijd leven Van belastingverschui vingen. Nu is er het systeem: men alt voor bewezen diensten. Zou men bij de reinigingsrechten vrij heidsstellingen voor bepaalde bevol kingsgroepen gaan toestaan, dan zou dit bjjv. ook mogelijk moeten zijn t.a. van gas- en elektra. Men moet niet teveel voorbij zien aan het bestaan van de Algemene Bijstandswet. De mededeling werd voor kennisgeving aangenomen. In een laatste brief tenslotte, stel den B. en W. de raad voor, om de kosten van waterverbruik van de speeltuin Patrimoniumpark voortaan van gemeentewege te betalen. Dit omdat het bestuur dat door grote zelfwerkzaamheid de speeltuin ex ploiteert, deze kosten niet kan dra gen. voor het bedrijf namens de hele Krantz-gemeenschap zijn dank uit. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen overhandigde de heer Broers een oorkonde, waarin vermeld stond, dat de jubilaris koninklijk was onder scheiden en speldde hem de zilveren medaille op (zie foto). De burge meester ging kort in op de betekenis van arbeidstrouw voor het bdrijfsle- ven en zei naar aanleiding hiervan van mening te zijn, dat Leidenaars het algemeen niet zeer zwerflustig zijn aangelegd. Meestal is men in de Sleutelstad trouw aan de eerste keuze. De heer Broers werd vervolgens toegesproken door de heer .Jï. Miere- met, penningmeester van de perso neelsvereniging, mej. I. Baggen, na mens de collega's, de heer P. Vtfl- brief, secretaris van de personeels vereniging en mej. M. Noordman, so ciaal werkster. Allen boden geschen ken aan. De directeur reikte aan de jubilaris het diploma van de Ned. Maatschappij voor Handel en Nij verheid met de bijbehorende draag- medaille uit. (Foto LD/Holvast) Ir. S. H. Visser burgemeester Den Helder Met ingang van 16 deoember van dit jaar is benoemd tot burgemeester 1 van Den Helder ir. S. H, Visser te Wassenaar. De heer Visser, die 59 jaar oud is, is oud-minister van De fensie. Hij is lid van de WD. Sinds begin 1984 bekleedt de heer Visser de functie van commissaris- generaal van de Stichting Wereldten toonstelling Montreal 1967 afdeling Nederland en heeft hij als voorzitter zitting in de raad inzake de luchtver ontreiniging. In februari j.L werd ir. Visser be noemd tot lid, tevens voorzitter van het bestuur van de Stichting Ether reclame (STER). Burgemeester P. M. M. v. d. Weijden van Noordwijkerhout hijst de vlag van het nieuwe VVV- gébouw. Links de voorzitter van de vereniging, de heer P. F. W. van Buijtenen, die jarenlang een gedeelte van zijn woning als in formatiebureau beschikbaar heeft gesteld. Foto LD/Holvast) In het afgelopen weekeinde is inge broken in de Chr. Nat. School aan de Lusthof laan in Leiden. Uit busjes van de Surinamezending werd een bedrag van zes gulden en uit een spaarbusje vijf gulden weggenomen. De daders waarschijnlijk kwajongens heb ben zich toegang tot 't schoolgebouw verschaft door een ruit in de toe gangsdeur aan de zijkant van het schoolgebouw in te slaan. Kerkeveiling bracht f.11. 500,- op De kerkeveiling van de parochie "Maria Presentatie" die werd gehou den in het dorpshuis "De Alkeburcht" in Roelof arendsveen heeft een suc cesvol verloop gehad. Door de voor zitter van het actie-comité de heer L. A. W. van Dommelen werd de avond met een kort woord ingeleid, waarin hij dank bracht aan alle me dewerkers, in bijzonderheid aan nota ris A. H. J. Lohman, alsmede veiling meester J. van Dijk en afslager Hoo* gervorst. De kerkeveling, die o.a. ook werd bijgewoond door deken Th. van Nie- kerk, werd door een dankbare pas toor Tweehuijzen besloten, waarbij hij als eindresultaat een totale op brengst van ruim f 11.500 kon ver melden. Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren: Raymond V., z. v. A. J. Edelaar en G. M. Hakke. llng; Jeroen, z. v. B. A. A. Herlaar er O. J. M. Overtoom; Sonja L„ d. v Chr. B. Morgenland en J. M. Leen- ders; Hendricus, z. v. H. Zonneveld en N. Pouw; Cinderella D„ d. v. T. B. F. Ouwehand en A. A. van Amstel: Su zanne M.. d. v. M. Buis en M. Turn hout; Bart, z. v. J. J. Bracht en J. Vis ser; Ronald J., z. v. K. L. Scheltens en W. E. Teunlssen; Elsbeth M., d. v. H. P. Zeevenhoven en M. C. Tordolr; Gerrit R„ z. v. G. van de Peppel en M. J. Willems; Laura A., d. v. D. W. Potts en A. Holmes; Paul G., z. v. R. G. Reynolds en M. C. Kew; Bart, z. v. H. J. Weber en A. van der Heijden; Patricia E., d. v. W. J. Wes&ellngt en E. van Liempt; Sacha N. A. A„ d. v. L. M. G. Hallmans en J. G. H Kallen. en F. van der Veen; R. Kloosterman I en M. J. Hol; C. van der Bent en N. J. M. L. Timmerman; B. C. L. van Dorp en W. van den Hoek; J. M. van I de Vlekkert en E. G. Both; J. H. i C. Viertelhauzen en A. J. C. Wage- OVERLEDEN: J. J. van der Niet, 69 jr; M. J. Jongeling wed. van P. Lommers, 66 jr. JEUGDCIRCUS GEEFT 100ste VOORSTELLING Het jeugdcircus „Atleta" uit War mond geeft zaterdag de 100ste voor stelling in het gebouw van het GAK in Leiden. Dit heuglijke feit zal of ficieel worden gevierd met 'n grote feestavond op vrijdag 22 december in 't Trefpunt in Warmond. Op deze avond zal er een voorstelling worden gegeven door oud-leden. Jeugdcircus Atleta gaf op 5 mei 1960 de eerste voorstelling. Daarna hebben vele steden kennis gemaakt met de jeugdige circusartiesten uit Warmond. Enkele hoogtepunten uit de geschiedenis van Atleta mogen ze ker niet onvermeld blijven. Ter gele genheid van de aktie „Open het Dorp" gaf Atleta vier voorstellingen in Warmond. De opbrengst kwam ge heel ten goede aan deze aktie. Op 13 juli 1963 kreeg Atleta bezoek van kin deren van artiesten van Circus Kro ne. Op 28 mei 1964 trok het circus naar Nijmegen om op te treden voor leiders en leidsters van „Jong Neder land". Na maanden van hard trainen was Atleta voor het eerst in de Nederland se huiskamers te zien op 22 augustus 1964. De KH.O.-televisie zond toen een show van drie kwartier uit. Later is dit programma ook uitgezonden in België, Frankrijk en Curasao. Ter ge legenheid van de verloving van Prin ses Beatrix gaf het jeugdcircus een voorstelling in Warmond. Op 27 no vember 1965 was de best gedresseer de amateurshond van Nederland (To to) voor de derde maal in de Neder landse huiskamers te zien. De K.R.O. maakte in Haaren een opname met 10 Nederlandse jeugdcircussen. Toto kreeg het predikaat „best gedres- seerde amateurshond van Nederland" eerder dat jaar tijdens de Corry Brokken Show. Op 14 april 1966 was de gemeente 's-Hertogenbosch gastheer voor en kele jeugdcircussen, die meededen aan de manifestaties „Jeugd-Aktief". In het Osse jeugdcricus Vabebo was Toto gastartiest in de week van 30 juli tot 6 augustus. Op 10 oktober 1966 traden 6 artiesten op in een Ria Valk show. In de week van 28 juil 1967 gaf Atleta 14 voorstellingen in de Ef- teling in Kaatsheuvel. In totaal kwa men er toen ongeveer 8000 toeschou wers kijken. Op 28 oktober 1967 speel de Atleta voor de federatie van Jeugdcircussen in Nederland (inder tijd opgericht door de leider van At leta, de heer C. Witsenburg) ter gele genheid van de jaarvergadering. Het totaal aantal toeschouwers, dat Atleta in de afgelopen 7% jaar heeft zien optreden is niet te schatten, maar beloopt enkele tienduizenden. De 30 jeugdige artiesten ontvangen geen honorarium. Zoals elk jaar in de weken voor Sinterklaas is ook thans het centrum van Alphen aan den Rijn, dank zij de samen werkende middenstand, ver licht met duizenden gloei lampjes. Vooral de voornaam ste winkelstraten baden in het licht, wat tijdens de komende avonden, wanneer alle winkels geopend zijn, ongetwijfeld een bijzondere stimulans zal bete kenen in Alphen de inkopen te doen voor het Sinterklaas feest. Ook de herv. Adventskerk aan de Julianastraat staat dit keer in het volle licht (zie fo to). (Foto Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19