kopen? Afgezant in Turkije niet welkom Ulne pantofefels ^^eiaóe C^Tcfencla Bisdom Haarlem over gezamenlijke eucharistieviering iïfSH Whis^1 Syrië en Algerije tegen VN- resolutie MET EEN ENKEL WOORD 582ste staatsloterij iweede klasse PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 NOVEMBER 196] i l Naar aanleiding van een eucharistieviering, die op 15 oktober in het Noordhollandse Venhuizen is gehouden door een pastoor en een hervormd predikant hebben twee vicarissen van het bisdom Haarlem thans een verklaring uitgegeven waarin wordt gesteld dat in uitzonderlijke gevallen een verantwoorde inter communie kan plaatshebben. In uitzonderlijke gevallen verantwoord Met betrekking tot de oecume ne schrijven de vicarissen, dr. H. Kuipers en dr. R. Koper: „Er zijn situaties denkbaar waarin het onmogelijk wordt voortdurend te leven in het hunkerend besef van de komende eenheid. In zulke si tuaties zal men de ruimte voor afzonderlijke personen en groe pen moeten durven laten voor gaan op de officieel kerkelijke (on) mogelijkheden". Opgemerkt wordt dat dit een pas toraal-theologische overweging is die niet steunt op officiële erkenning van de intercommunie maar die alleen op persoonlijke gewetensverantwoor- deUltoheid kan rusten. In het com muniqué wordt er op gewezen, dat niet alleen de officieel-kerkelijke groei naar oecumene naar het gevoel en geweten van zeer velen traag ver loopt, maar dat ook in het dagelijks leven van de kerkgemeenschap een bewogen verlangen naar eenheid nog erg zwak lijkt. Het wordt begrijpelijk genoemd dat men plaatselijk zoekt naar we gen tot oecumene die vooruitlopen op deze trage ontwikkeling en het zwakke verlangen. ..Als er dan nieuwe wegen worden gevonden die zoals in Venhuizen in strijd zijn met de kerkelijke bepalingen, zullen zij niettemin ver antwoord moeten worden". Wanneer men de verantwoording zoekt op het ADVERTENTIE TORE OU) 1 P0TSTH1 JJotS I Ml. 171» 1 die speciaal met sodawater behouden blijft! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V.,A'DAM Kerkelijk Leven NED. HERV. KERKEN Beroepen te Joure (vac. R. Bijl) (toez.) B. Zoodsma te Wemeldinge te Schoonhoven (vac. H. Jonger- den) L. Roetman te Gouda. GEREF. KERKEN Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Nigtevecht J. Faber. voorheen pred. bij de Christ. Ref. Church te Pembroke (Ont.) (Cana da). Bedankt voor Uithoorn (2e pred. pi.) G. Assies te IJmuiden. Examens Aan de V.U. te Am sterdam slaagden voor het kand. ex. Theologie de heren D. Averes uit Duitsland, C. Houtman te Luttelgeest. G. J. van de Kerk te Putten, J. G. Korteweg te Leeuwarden en J. D. Sinte-Maartensdijk te Rotterdam. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Hilversum-Oost W. H. Eerland te Amersfoort. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Veen D. Hakkenberg te Dordrecht. BAPTISTEN GEMEENTEN dogmatische vlak is dat zeker geen duidelijke zaak. De vicarissen wijzen er in dit verband echter op dat het Vaticaans concilie in zijn decreet over de oecumene zegt, dat de doop de sacramentele band van eenheid is tussen allen die daarin zijn we dergeboren. Bovendien wordt in dit decreet gezegd dat de doop gericht staat op de volledige geloofsbelijde nis, de volledige eenwording van de kerk en uiteindelijk op de volledige eenheid van de eucharistische ge meenschap. Intercommunie In het communiqué wordt gezegd dat intercommunie weliswaar het ideaal van de oecumene is, maar dal zij nooit een vlotte oplossing mag zijn voor onbevredigde oecumenische gevoelens waarbij aan zwaar wegen de pastoraal-theologische bezwaren teveel wordt voorbijgegaan. Situaties waarin een intercommunie verant woord zou zijn, blijven pastoraal theologisch gezien uitzonderingen voor typische omstandigheden. Als situaties waarin intercommu nie afgewezen zou moeten worden, worden genoemd: indien wordt ge dacht dat door intercommunie de eenheid al een voldongen feit zou zijn, in situaties waarin de verschil lende geloofsgemeenschappen nog niet voldoende naar elkaar zijn toe gegroeid en avondmaal en euchari stieviering nog geheel anders wor den beleefd. Eveneens verworpen worden situaties waarin de gelovigen door een intercommunie overrompeld zouden worden, waar nog geen toe stemming van de andere ambtsdra gers aanwezig is, waar nog niet al de betrokkenen samen do<m hetgeen zonder kerkelijke of theologische moeilijkheden samen gedaan zou kunnen worden. De oecumenische mis, die pastoor H. G. Kwakman en de hervormde predikant G. Lugtig- heid op 15 oktober opdroegen werd döor rooms-katholieken en protes tanten zeer druk bezocht. De pastoor en de dominee verrichtten samen de conceoratie en deelden aan pro testanten en r.-katholieken de com munie uit. Kwestie Gibraltar Spanje hepft Engeland voorgesteld het gesprek over de kwestie-Gibraltar op 10 ja nuari te hei-vatten en niet op 30 november zoals de Britse regering had geopperd. Vervolg van pag. 1 President Atassi van Syrië heeft i verklaard dat Syrië de door de Vei- ligheidsraad aangenomen Britse re- I solutie over het Midden-Oosten ver werpt. Deze resolutie, aldus Atassi, betekent in feite een beloning voor Israël voor zijn agressie. Het Algerijnse persbureau liet we ten dat de resolutie volstrekt geen doeltreffende bijdrage levert voor de regeling van het conflict, „uitgelokt door de zionistische agressie van 5 juni". Men kan de resolutie voegen bij de 253 andere over het Pales tijnse vraagstuk, die al door de VN zijn aangenomen maar een dode let- I ter zyn gebleven, aldus het pers- I bureau. De Israëlische minister van Voorlichting Galili, heeft gezegd dat I de resolutie op geen enkele manier het Israëlische besluit zal verande ren, aan de bestandslinies te blij ven. Dit besluit zou slechts gewijzigd kunnen worden als een vredesverdrag zou worden getekend tussen Israël en zijn buurlanden. Israël en Egypte zijn akkoord ge- j gaan met de benoeming van dr. Jar- ring, de Zweedse ambassadeur in I Moskou, tot vertegenwoordiger van j de VN, in het Midden-Oosten. Jar ring is leider van de Zweedse dele gatie bij de volkerenorganisatie ge- j weest en was tot 1964 Zweeds am bassadeur in de VS. Unden, voorma lig Zweeds minister van Buitenland se Zaken, heeft de thans 60-jarige Jarring eens „de beste diplomaat van Zweden" genoemd. Jarring is in 1957 opgetreden als bemiddelaar van de VN in het geschil om Kasjmier tus sen India en Pakistan. F amilieberich ten (Overgenomen uit andere bladen). Geboren: Kristan Zaïd, z. v. Keeys en De Vries, Amsterdam: Hendrik- Jan Engel. z. v. Van Vuure en Mar tens, Amsterdam; Anna Elisabeth Agatha, d. v. Van Erpers Roy aards en Staab, Amsterdam. Overleden: Jacob Klaas van dei- Veen, 65 jr, Groningen; Willem Her man Stenfert Kroese, 80 jr, Helvoirt; Pister Willem Alexander van Hattum, 66 jr, Amsterdam; Jacobus Hendrik Filip van Wijk. 61 jr .Overveen: Lam- bertus Willem de Jong, 20 jr, Rotter dam; Rik Berghuis, 1V2 jr. Amstel veen; Hendrik Jacobus Pieter van Dorsten. 75 jr, Voorburg; Dick Voer man, Den Haag; Carola Eduarda van Ede van der Pais, Heerenveen. ADVERTENTIE Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip nieuwe frisse energie Vervolg van pag. 1 Onze correspondent in Istanboel, drs, F. G. van Hasselt, gaf vanoch tend het volgende commentaar op de situatie rond Cyprus: Twee bemiddelingsmissies zijn gis teren in actie gekomen om Grieken land en Turkije tot bedaren te bren gen. Die van de Verenigde Naties, onder leiding van Rolz Bennett, is in ieder geval nuttig als middel om j tijd te winnen. Duidelijk blijkt dat j de V.N. bjj acute conflicten toch nog j altijd een macht is die niet gemak- kelijk wordt gepasseerd. De missie va.n Amerika's president Johnson, onder leiding van Cyril Vance, moet daarentegen zonder meer als ontactisch en schadelijk worden beschouwd. Zij gooit alleen maar olie op het vuur. Men wil ïii Turkije niet worden herinnerd aan 1964, toen men voor een soortgelijke missie van de Amerikaan Bal) zwiohtte. Het lijkt alsof alles wat de V.S. Turkije te zeggen hebben reeds is gezegd. Anders is het gesteld met de Sowjet-Umie. Wanneer die duidelijk aankondigt zioh evenals de V.S. te gen een Turkse landingspoging te gaan verzetten, zal Turkije zich nog wel een tweede maal gaan beden ken, maar zal de So-wjet-Unie dat doen? Het blijft een vraag voor Moskou wat zwaarder weegt, de sympathie van het kleine maar door de onge bonden wereld gesteunde Cyprus ot die van het grote NAVO-land Tur kije. Op het binnenlands-politieke (ADVERTENTIE) Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Rio Corrientes" (28/11); Australië: „Tricolor"' (27/11); „Poona" (29/11); Canada: „Hauke- f jell" (1/12); Chili: ..Pericles" (28/11); Indonesië: „J. Latuharha- ry", (28/11); Kenya, Oeganda. Tan- zanië: ..Karonga" (26/11); Ned. An tillen: „Mercurius" (28/11); Nieuw Zeeland: „Triton" (27/11); Surina me: „Memnon" (28-11); Verenigde Staten van Amerika„Atlantic Span" (29/11); „American Ranger" (30/11); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.-Afrika: „Sloterkerk" (29/11) Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Ook Senaat akkoord De meer derheid der leden van de Eerste Kamercommissie voor Financiën kan in het algemeen instemmen met de belastingvoorstellen van de rege ring, zo blijkt uit het gisteravond ge publiceerde verslag van de bespre king, die de commissie aan deze voor- stellen heeft gewijd. BINNENLAND Sommige leden, die wel konden in stemmen met het complex van maat regelen, meenden echter, dat in ver band met de hoogte van de totale belastingdruk het beleid er op gericht dient te blijven uitgavenstijgingen zeer kritisch aan het algemeen nut te testen. ADVERTENTIE Vrijdag 24 november 1967 PRIJZEN VAN: f 10 zijn gevallen op nummers eindigende op f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op f 200 zijn gevallen op nummers eindigend op f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op een prijs van f 2000 is gevallen op nummer een prijs van f 2000 is gevallen op nummer een prijs van f 2000 is gevallen op nummer een prijs van f 2000 is gevallen op nummer een prijs van f 2000 is gevallen op nummer een prijs van f 5000 is gevallen op nummer de prijs van f 25.000 is gevallen op nummer C let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 732 602 632 997 8379 017284* 000789 013667 091268 069176 045689 Dodelijke steekpartij In het Ca- ritasziekenhuis ln Roosendaal is gis termiddag een 58-jarige inwoner van St.-Willibrord overleden aan de ver wondingen, die hij opliep bij een steekpartij in de nacht van zaterdag op zondag in de Bremstraat in zijn woonplaats. De steken waren hem toegebracht door een 53-jarige man. Laatsge- noemde een man die jaren in een psychiatrische inrichting werd ver pleegd was een trouw bezoeker van de woning van het slachtoffer. Diens vrouw gaf hem namelijk veel steun zonder dat er echter, aldus de politie, van een verhouding sprake was. Aan de steekpartij ging een woor denwisseling vooraf. Aangenomen wordt, dat de dader uit zelfverdedi ging handelde tegen de zeer agres sieve man._ Loos alarm Consternatie giste ren in het Deventer politiebureau, waar kort na zeven uur de alarm bellen voor de Algemene Bank Ne derland aan de Keizerstraat rinkel den. Onmiddellijk werd groot alarm geslagen en met alle beschikbare krachten spoedde men zich naar het bankgebouw. Omdat de alarmbellen ook buiten het gebouw duidelijk te horen waren, was de publieke be langstelling op het vroege ochtend uur bijzonder groot. De aan bankroof denkende politiemacht kon echter op gelucht weer vertrekken. Een storing in de alarminstallatie was de oorzaak van de hele consternatie. Dood door kolendamp In een woonwagen van de wegenbouwmaat schappij Tholen uit Nymegen, die aan de Middeldyk in Hattemerbroek (gemeente Oldebroek) stond, is gis teren een echtpaar levenloos aange troffen. De 60-jarige heer J. J. Kops Hagedoom en zijn 61-jarige echtge note F. Kops Ha gedoorn-Meyer zyn vermoedelijk door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. Inbrekersbende opgerold De Rijkspolitie heeft 40 diefstallen in de provincie Groningen opgelost. In to taal werden 31 personen aangehou den, van wie zich nu nog 8 in arrest bevinden. De buit van de diefstallen wordt geschat op ruim een halve ton. De acht hoofddaders zijn ingesloten in Assen, Groningen, Leeuwarden en Hoogezand. De overige daders zijn voorgeleid en daarna weer op vrije voeten gesteld. t küo... 2 kilo... 3 küo... 4 küo... 5 ki'o wasgoed? Automatisch stelt de ZANKER-INTIMAT zich in op élke hoeveelheid. Dat is handig en spaarzaam. Maar niet alleen daarom is deze wascombinatie zo'n verstandige keus. Omdat het wassen en drogen in twee aparte, speciale trom - mels geschiedt, wordt uw was inten siever gereinigd en sneller.gedroogd. Bovendien heeft u een onbeperkte programma-keus. De roestvrij stalen uitvoering garandeert een bijzonder langa levensduur. Kortom: jarenlang on - gekend wascomfort voor slechts 998,- Z A N HER bijzondere wasautomaten voor véél-eisende mensen Wee9perstraat 121, A'dam tel. 67726 BUITENLAND. Chinese partij in Indonesië Niet-communistische Chinezen in Indonesië hebben de regering toe stemming gevraagd, een nieuwe par ty op te richten die de naam „Ver eniging van nationale particuliere zakenlieden" zal krijgen. Deze bewe ging zou in de plaats komen van Baperki, de vereniging van Chinese Indonesiërs, die aanvankelijk rechts georiënteerd maar later door com munisten werd beheerst en na de mislukte communistische staatsgreep van twee jaar geleden werd verbo den. Stuwdam ln Pakistan President Ajoeb Khan van Pakistan heeft in Magnla, nabij Rawalpindi, één van 's werelds grootste stuwdammen in gebruik gesteld. De met aarde ge vulde dam maakt deel uit van een gezamenlijk Indiïsch-Paki&taans pro ject waarbij het waiter van de Indus zijrivieren verdeeld wordt tussen beide landen. Het project kost 2 miljard dollar en wordt mede ge financierd door de Wereldbank Au stralië, Engeland, Canada, Nieuw - Zeeland en de Verenigde Staten. Doodstraf ln Canada opgeschort Het Canadese Lagerhuis heeft met 114 tegen 87 stemmen een wetsvoor stel aanvaard om de doodstraf voor vijf jaar op te schorten, met uitzon dering ingeval van een veroordeling wegens moord op een politieman, een gevangenisbewaker of andere ordebewakers. Arbeidsonlust in Italië In de streek om Napels hebben alle in dustrie-arbeiders en landbouwers het werk voor 24 uur stilgelegd. In Ge nua hebben de vakbonden de indus trie-arbeiders in het hele Iatliaanse Riviëra-gebied opgeroepen op 1 de cember te staken. front moet een Turkse militaire ac tie by de Sowjets alleen al daarom populair zyn omdat zij anti-Ameri kaanse gevoelens zal versterken. De situatie wordt ideologisch e^- tra verscherpt door het karakter van het heersende Griekse regime. Tur kije vermoedt dat Amerika dit im populaire bewind niet ten koste van alles op de been zal willen houden, laat staan de Sowjet-Unie. Het ideo logische karakter van wat zodoende een soort Turkse missie wordt, wordt hier meer en meer door de naar links neigende pers onderstreept. Situatie op Cyprus Onze reisredacteur, mr. H. L. Lef- felaar die zioh op 'het ogenblik op Cyprus bevindt meldde vanochtend: De Turks-Cypriotische vice-presi dent. dr. Kütcthük heeft de toestand op het eiland gisteren als „zeer ern stig" omschrevenDe vice-president, die deze functie alleen in naam ver vult sinds de Turken zioh in 1963 terugtrokken uit de „nationale" re gering van het eiland, ontving gis teren de Britse Hoge-Commissaris Sir Costar, en andere diplomaten bil hem thuis voor besprekingen over het nog steeds in spanning toene mende conf'ict tussen Griekenland en Turkije. President Makarios voer de woensdagnacht eveneens bespre kingen met Sir Costar, de Ameri kaanse ambassadeur en de Canadese hoge-commissaris Waimann-Wood. De beslissende gebeurtenissen spe len zich echter niet af in Nicosia, maar in Athene en Ankara. Men kan op Cyprus nog altiid niet beoorde len of de Turken zioh dit keer lie ver zullen laten pacificeren, of wer kelijk het idee zullen uitvoeren om een contingent Turkse troepen op het eiland te laten landen als even wicht voor het uitsluitend uit Grie ken bestaande Syprictische leger, dat officieel op ongeveer 14.000 man wordt geschat. Hoe president Makarios, maar vooral de Griekse dictatoriale rege ring op een Turkse invasie zullen reageren, blijft een kwestie van spe culatie. In de beslissing van de Griekse leiders zal dan ongetwijfeld de vraag een rol moeten spelen of het beter is een militaire tegenzet te doen aan de Grieks-Turkse grens, of te proberen een gewapend con flict op Cyprus te bewerken. Een politiek pikant detail in de huidige crisis is nog dat de Griekse Cyprioten zich niet onverdeeld ge lukkig voelen met de op 21 april in Athene aan de macht gekomen dic tatuur tn Griekenland. Ook de Cy priotische kranten, die geregeld uit kiosken in Griekenland worden ver wijderd, maken van hun negatieve houding geen geheim. Een Grieks- Cypriotische student ln Athene zei mij onomwonden,na de machts overname van de kolonels voelen de Grieken op Cyprus zioh meer Cy priotisch dan Grieks". Rest. Van der Heijden. Filmshow foto-ciné J. Wolfslag. 8.15 uur nam. Leiderdorp, (Dorpshuls): K. en O.-le- zlng Jan. 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Receptie E.HJB.O. 5-6.30 uur nam.: feestavond 8 uur nam. Zomerzorg: V.V.D. Sp r.dhr. H. Wie gel over „De V.V.D. staat open partij vernieuwing 8 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret. Stadsgehoorzaal (Foyer): N.C.ReisV. Bert Brugmans Marionettentheater m. „Im weissen Rössll", 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijn land". Spr. mevrouw A. Gondrexon- Ives Browne. 8 uur nam. ZATERDAG Boshuis Achterhoflaan 74: CJV Jong Lelden. V aard ighei dsw e ds t-r lj den. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sacrum-' met „Zachtjes met de deu ren". 8 uur nam. Gerecht 10. Soefi-beweging JJniv sele eredienst. Spr. dhr. C. W. van Gils over „Het geheim van het leven". 11 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1): Gemeente voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuuir 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur middag. Vestestraat 40: Micro-Theater „De herbergierster". 8 uur nam. Nieuw-Minerva: Expogé Spr. mr. P. G. Knibbe over Nieuw Guinea en de Stille Zuidzee, 8 uur nam. DINSDAG Universiteit; Lezing Rijksmuseum v. Oudheden Spr. drs J. P. Louwe Kooij- mans over de nederzettingen en graven van de late Klokbekercultuur te Mole naarsgraaf. 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K en O toneelgroep Centrum speelt „De blunderaar". 8 uur Rapenburg 61: K en O-lezing drs. J. Kalisvaart „Voorkoming van vroeg tijdige veroudering". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal 'foyeT)K. en Causerie Niels Halbertsma over Mexico en Guatemala. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K en O. Toneelgroep Centrum speelt „Slippers". 8 uur na middag. De Lakenhal: LAK en K en O Serie muziek van deze tijd. Trio Koos Ver heul. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer)Re ceptie Jubileum A. Verhoeven (40 jaar in gemeentedienst) 4.30 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Ontembare Angelique", 18 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Strenge burgemeester De burge meester van Manilla, de hoofdstad van de Philippijnen, heeft alle ge meente-ambtenaren verboden naar nachtclubs, cocktailparty tjes en paar denrennen te gaan. Hij Is van mening dat het bezoeken van dergelijke ge legenheden niet alleen tot een „mo reel bankroet" maar ook tot slech ter werken kan leiden. ADVERTENTIE Leiden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spuistraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Dordrecht, Breda en Tilburg. „Texas addlo", 18 J. Dg. Studio „Twee of drie dingen die iv van haar weet 18 J. Dag. 2.30, 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9,15 Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 X Wassenaar, Astra vrij. zat. 1 zond. 7.30 uur: „Cleopatra", 14 J. Zo dag. 2.30 uur: „Sneeuwwitje", al. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg m Tentoonstelling van tekeningen van Ronald Tolman, geopend dageiyks bs- halve zondag en maandag 2-6 uur n middag (tot 8 december). Galerie V. d. Vllst (Botermarkt 31- Tentoonstelling schilderijen. An Blesot Dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm 6 uur nam.; bovendien vrijdagavonds -10 uur (tot nadere aankondiging), Galerie Hans Vink (Breestraat 119). Tentoonstelling over toegepaste kunst Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm. - 6 uur nam (t/m 16 decem ber). Lakenhal: Tentoonstelling „Spelen en lezen". Werkd. 104 uur; 's dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: 2 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan): m(; uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'sa dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Lechner ren Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorm tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. Rijksmuseum voor de geschiedend der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085 Opzaterdag 25 november is in Lel. den, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen, bovendien ge opend: apotheek Reljst, Steenstraat 35. tel. 20136. De zaterdag-, zondag,- avond- t nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. geopend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. HAAGSE AGENDA VRIJDAG 24 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haar- se Comedle: „Van de brug af gezien Dlllgentia. 20.00 uur: De Verenigd Zangers. ZATERDAG 25 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: se Comedle: „Helder zien ln het don- Dlllgentia, 14.15 uur: Toneeleroe? Arena: „Ploeft"; 20.15 uur; Max Tail leur. Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest m.m.v. Daniel Wayenberg. plano. Paviljoentheater, 20.15 ui Nieuwe Komedie,: „Kat ln de ze Poppentheater Frank K 14.30 uur: „Mimi, de wonderkat; 2015 uur: „De Nachtegaal van de Keizer" en „Muzikaal Poppencabaret". ZONDAG 26 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur; Haaga Comedle: „Helder zien ln het donker": 20.15 uur: Haagse Comedle: „Yerma" Circustheater. 13.30 uur: De Neder landse Operastichting: „II Trovatore" Dlllgentia, 14.30 uur: Martha Argf- rich, plano; 20.15 uur: Max Tailleur. Poppentheaters: Guido van Detb 14.30 uur: „Koning Vip en de kast' Frank Kooman, 14.30'uur: „Mimi, d wv vderkat". Den Hout, 15 uur: Opera-concert. MAANDAG 27 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Ensemble: „Kaviaar of spaghet- Joseph's Place 22.30 uur: An ton met Combo. Paviljoentheater, 20.15 uur: Tonee. groep Studio: „De Architect en de Kei zer van Assyrië". DINSDAG 28 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Centrum: „Alleen op vrijdag- Dlllgentia, 20.15 uur: ThomM Mcintosh, plano. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Niet» Rotterdams Toneel: „De Leeuwerik'. Dlllgentia, 20.15 uur: Nel Oosthout; „De Heiligen" en „De bekentenis". Joseph's Place. 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest. Poppentheater Frank Kooman, M uur: „Sophonljnus, het wijze konijn WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam Deai Helder ypentourg vUiiisfednigeai Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Münchem Ztlrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. half bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. motregen geh. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. geh. bew. 15 10 J 19 0 0 17 12 I

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2