Subsidie voor r.k. en lierv. jeugdraad Installatie van Maatschappelijk Contactorgaan Goedkoop vliegen - auto toe Voetgangster (82) op zebrapad aangereden PONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 iadsvoorstellen Warmontl dinsdag te houden openbare idering van de Warmondse ge- jleraad komt o.m. in behande- een verzoek van de parochiële iervormde Jeugdraad om subsi- B, en W. stellen voor aan deze illingen een subsidie te verlenen 18304. inftsi lens komt ter sprake een schry - Royjij van de heer K. Beumer, houden- 0 cm rjzoek om voorziening tegen het as- $vam B. en W. tot weigering van adeau irergunning voor de bouw van 45 loods voor winterberging van i ten op een terrein nabij het per il Rj Jforremeerstr. 5 B. en W. stellen P gezien een rapport van de direc- 'van gemeentewerken, de ge- gde voorziening niet te verlenen. behandeling komt ook een voor- B. en W. tot het aangaan een overeenkomst met de N.V. Duinwatermaatschappij inza- 11 levering van drinkwater ten Itre van de drinkwatervoorzie- ln de bebouwde kom. De voor- van de waterleiding commissie i deze vergadering een nader Reling advies uitbrengen. Voor- jd 'n wordt bedrag van f31.576 schikking te stellen van de Êing katholiek onderwijs voor de eidtag met één klaslokaal van jder zijn bestuur staande bijzon- school voor gewoon lager onder- ai aan de Endepoeliaan, wordt aan het bestuur d school met de bijbel een be- 'beschikbaar te stellen voor de jiaffing van 'n magnetisch ver teerd, welke aanschaffing de LEIDSCH DAGBLAD LEIDERDORP ~iingavond in 01 kerk de herv. kerk in Leiderdorp 0j I donderdagavond 30 november 0; ungdienst gehouden. Aanvang 8 Tan de nieuw uit te geven zang- ïl zullen, met medewerking van kerkkoor „Hart en Stem", o.l.v. uit Peter Bontje, enige liederen gezongen. re? het koor, met een koor uit Rijnsburg, ten ge- brengen de hymne „Hör mein in Henr" van F. Mendelssohn- ïoldy, alsmede „Pa,nis Angelicus" C, Franck. De sopraansoli wor- jezongen door mej. Lize Schoo: begeleiding: Jan Raas. lezing van fan Wolkers 'e 11 lijdagavond om 8 uur houdt K. en lid, Leiderdorp, in het Dorpshuis literaire avond. Hiervoor is uit- tdigd de schrijver Jan Wolkers, bovendien, indien mogelijk, iets rijn schilder- of beeldhouwwerk ral brengen. i de pauze zal er gelegenheid zijn discussie. eko luziekonderwijs in school aan Leeuwerikstraat nw Stichting Muziekschool Leider- 'lee^ beschikking over een J y lokalen van de school aan de 11 fciraat 103 voor het geven van aeen vormend muziekonderwijs, antal leerlingen, dat aan dit on is deelneepit. zal zich in de ran het volgend jaar uitbreiden ita. 500. Het gevolg hiervan nu aanwezige ruimte in be- school niet meer voldoende (OOÏ ar komt bij, dat steeds meer kin- uit de nieuwbouw ten noorden Berkenkade en uit het Zijl- de muziekschool bezoeken. van de kinderen varieert ptot 9 jaar. Gezien deze leef tij- jk de afstand van dit deel van de ite naar de school aan de it wel wat ver en voor de zelfs bezwaarlijk, bestuur van de muziekschool daarom terecht gemeend te I®-zoeken naar lokaalruimte ^ordelijk gedeelte Hierbij werd gedacht aan fsal pal van de openbare lagere d aan de Leeuwerikstraat, if overleg te hebben gepleegd bet hoofd der school, heeft het T verzocht een lokaal van die te mogen huren, afwachting van een definitieve r Jlng van de raad hebben B. en edvlo deze school reeds met ingang 'augustus 1967 voorlopig lokaal- Je beschikbaar gesteld. De lessen :o) in gegeven na schooltijd gedu ie»31/4 uur per Week met ge- ®iaking van één lokaal. /huurprijs wordt bepaald op de berekende meerkosten verlichting, verwarming en g< ®houden van de school tengevol- 10 bet medegebruik. Deze kosten ïooraf niet bekend, zodat de >s |Prijs steeds achteraf zal moeten 01 vastgesteld. tn W. stellen de raad tenslotte ■aet ingang van 1 augustus 1967, ""bepaalde tijd, aan de Stich- 'kziekschool Leiderdorp één lo- Tau het schoolgebouw aan de 'wikstraat te verhuren voor een j Pf'js, jaarlijks door het college kst€,len °P basis van de jaar- teerkosten en onder de door visWj Allege vast te stellen voorwaar- goedkeuring kam wegdragen van de inspeoteur van het lager onderwijs. oliere-ruiten Het comité van de Jeugdnatuur- wacht heeft meegedeeld dat de vo gels in de aan de Herenweg gelegen volière veel te veel aan tocht bloot staan, op grond waarvan het raad zaam is ruiten aan te brengen. De kosten van deze voorziening, uitge voerd met plexiglas, worden geraamd op f 1.485. B. en W. stellen voor dit bedrag als subsidie beschikbaar te stellen. Door het bestuur van de woning stichting „Warmunda" is verzocht een bedrag te willen aangeven waar op zij de grond voor de bouw van 9 woningwetwoningen in het bestem mingsplan „Endepoel" kan aanko pen. In een uitvoerig pre-advies de len B. en W. mee dat terzake uit voering van gedachten is gewisseld met het ministerie van Volkshuisves ting, met als resultaat, dat voor de prijs van f 3-851 per woning deze gronden kunnen worden aangekocht Het bestuur van genoemde stichting heeft meegedeeld hiermede akkoord te gaan. Meergenoemde stichting heeft ook een plan ingediend voor de bouw van 81 A-woningwetwoningen in bedoeld bestemmingsplan en heeft verzocht te willen meedelen hoe groot het bedrag is dat voor de bouwgrond wordt gevraagd. B. en W. delen hier bij mee, dat door de minister van Volkshuisvesting het bedrag is vast gesteld op f 385.760 met welk bedrag genoemde stichting aikkoord gaat. B. en W. stellen voor dienovereenkoms tig te besluiten. Voorgesteld wordt ook de leges voor de af te geven bouw vergunningen in minimum vast te stellen op f 20 en in maximum op f 300. BEPERKING VAN WATERVERBRUIK NOODZAKELIJK Door het uitvallen van een deel van de pompcapaciteit in het pompsta tion van het waterleidingbedrijf in Wassenaar is de capaciteit op het ogenblik tot ongeveer 2/3 terugge bracht. Dit betekent, dat op sommige dagen het bedrijf veel moeite zal heb ben om aan de vraag naar water te voldoen. Met name op maandag en vrjjdag zal dat het geval zjjn, dagen waarop het verbruik in Wassenaar aanzienlijk hoger ligt dan op andere dagen. In verband daarmede wordt op de Wassenaarse ingezetenen een beroep gedaan het waterverbruik, in het bij zonder op deze beide dagen zoveel mogelijk te beperken. Er zou, bijvoor beeld, al een heel stuk gewonnen zijn als niet alle Wassenaarse huisvrou wen op maandag de was zouden doen. Een al te groot verbruik op deze da gen kan tot gevolg hebben dat de wa terdruk tijdelijk wegvalt. De directie van de gemeentebedrij ven hoopt, dat met aller medewer king dit ongerief voorkomen zal kun nen worden. Er wordt alles gedaan om het ongerief zoveel mogelijk te beperken. Naar het zich echter nu laat aanzien, zal het ongeveer drie weken duren voordat weer op de nor male wijze water kan worden aange voerd. ZOETERWOUDE erkeersiichteu of voetgangersbrug bij de r-k.-kerk Herhaalde malen is door de Zoe- terwoudse raad bezorgheid uitgespro ken over de veiligheid van de voet ganger ingeval deze de rijksstraat weg moet oversteken. Speciaal werd gewezen op de straatweg overste kende schooljeugd en de oversteken de kerkgangers. De beoogde veilig heid meenden B. en W. te kunnen bieden door het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie nabij de r.k.kerk aan de Hoge Rijndijk. Ten einde daarvoor de vereiste toe stemming te krijgen van de wegbe- heerder, te weten de Rijkswaterstaat, hebben B. en W. zich bij schrijven van 12 juli 1966 tot die instantie ge wend. Bij schrijven van 7 augustus 1967 heeft de Rijkswaterstaat, direc tie Zuid-Holland, het college bericht aan de plaatsing van een verkeers lichteninstallatie geen medewerking te kunnen verlenen. Nadilen heeft de burgemeesetr nog een onderhoud gehad met enige he ren van de Rijkswaterstaat, hetgeen tot gevolg had, dat deze zaak nog eens nader zou worden bezien. B. en W. hebben voor deze aangelegenheid aan de commissie openbare werken en volkshuisvesting nader advies gevraagd. Deze commissie adviseert nu een voetgangersbrug te bouwen pver de Hoge Rijndijk ten behoeve van de weggebruikers. De kosten hiervan worden geraamd op f 60.000. Aangezien thans nog niet bekend ls of de Rijkswaterstaat toestemming zal geven voor een voetgangersbrug of voor een verkeerslichteninstalla tie stellen B. en W. voor, ter voorko ming van stagnatie, nu reeds een kre diet van f 60.000 te verlenen. Parkeerverbod Noordbuurtseweg Het steeds toenemend verkeer op de doorgaande wegen in Zoeterwou- de maakt het uit een oogpunt van verkeersveiligheid gewenst, voorzie ningen te treffen1. B. en W. zyn van oordeel, dat het wenselijk is voor het bochtige gedeel te tussen het pand Miening 4 en boerderij Noordbuurtseweg 34 een parkeerverbod voor beide zyden van de weg in te stellen, hetgeen zij aan de raad voorstellen. B. en W. van Zoeterwoude stel len de gemeenteraad voor de heer M. F. Scot, commies lste klas ter se cretarie, te benoemen tot tweede i waarnemend gemeente secretaris. In Leidse Stadhuis In Leiden is een orgaan in het le ven geroepen, dat een belangrijke taak op het uitgestrekte gebied van het maatschappelijk werk kan gaan verrichten. Het is de Stichting Maatschappelijk Contactorgaan Leiden, waarvan de bestuursleden uit diverse sociaal ge richte kringen afkomstig zijn. Het contactorgaan zal bjj de uit voering van het maatschappelijk werk in deze stad stimulerend en ac tiverend moeten optreden. De bestuursleden1 van de nieuwe stichting werden gisteravond in het Stadhuis door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, geïnstalleerd. De burgemeester herinnerde bij de ze gelegenheid aan de talrijke admi- nistratief-rechterlijke wegen „kron kelig en doornig bovendien", die bij de totstandkoming van het contact orgaan gevolgd moesten worden. Hij sprak de wens uit dat het contact orgaan het maatschappelijk welzijn in deze stad in ruime mate zal we ten te bevorderen. „Naarmate u de berg beklimt, zult u het maatschap pelijk landschap beter kunnen over zien", zo moedigde de burgemeester de pas benoemde bestuursleden van het contactorgaan aan. Geïnstalleerd werden uit de kring van het uitvoerend maatschappelijk werk: de heer P. A. Harteveld te Leiden, mejuffrouw M. C. J. van Buel te Lei den, de heer W. Zwikker te Leiden, mevrouw M. van WijkHohwü te Leiden, mejuffrouw I. H. C. van Har- melen te Leiden. Uit de kring van de bejaardenzorg: dir. R. J. van Zonneveld te Oegstgeest. Uit de kringen van het jeugdwerk en de kinderbescherming: pater J. D. M. Sweerts te Leiden. Uit de kring van de sociaal-peda gogische arbeid ten behoeve van gees telijk gehandicapten: dr. A. Hazewinkel te Oegstgeest. Uit de kring van de geestelijke ge zondheidszorg: dr. J. P. Teuns te Wassenaar. Uit de kring van de lichamelijke gezondheidszorg de heer Roodenburg Vermaat te Lei den. Uit de kring van de plaatselijke vakcentrales de heer H. G. C. Bouckaert te Leiden. Uit de kring van de Leidse ge meentelijke overheid: de heer S. Menken te Leiden, wet houder van Sociale Zaken; de heer J. G. Bazuin te Leiden, directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienstmr. J. W. ten Napel te Leiden, directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Voorschoften voor 21 woningen De katholieke woningbouwvereni ging in Zoeterwoude heeft een aan vraag ingediend om verstrekking van geldelijke steun uit 's Rijiks kas voor de bouw van 21 A-woningwetwonin- gen in het Westeinde. B. en W. stellen de raad voor aan de woningbouwvereniging medewer king te verlenen door 't verstrekken van grond- en bouwvoorschotten tot de door de Minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening voorlopig vastgestelde bedragen, res pectievelijk groot f 105.000,- en f 536.229,08. Tevens stellen zij voor uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden: een zo hoog mogelijk grondvoor- schot; een zo hoog mogelijk bouw- voorschot en een zo hoog mgelijke jaarlijkse bijdrage in de ongedekte jaarlijkse kosten, voortspruitende uit de normale exploitatie van de wonin gen. Lof voor politie Y oor scliotenaar veroordeeld De Haagse politierechter betuigde zijn waardering voor het mooie speurwerk dat de politie had gele verd om de autobestuurder op te spo ren, die op de rijksweg in Zoeterwou de een schrikhek aan stukken had gereden en er vervolgens vandoor was gegaan. De dader bleek een 20- jarige bloemenkweker uit Voorscho ten te zijn, die zich nu voor de Haagse politierechter had te verant woorden. Op de plaats van de aanrijding, trof de politie enkele scherven van een gebroken richtingaanwijzer aan. die afkomstig moesten zijn van de brokkenmaker. Met deze kennis ge wapend, ging de politie de garages in de omgeving af en kwam daar door op het spoor van de auto en eigenaar. „U hebt liet de politie wel lastig gemaakt." zo constateerde rechter mr. Gieben. Verdachte bekende thans ook de aanrijding te hebben veroorzaakt, waarvoor hij overigens geen reden kon opgeven. Na de aan rijding was hij met de auto in de berm van de weg weggezakt, waar uit een andere automobilist hem had verlost. „Ik was van plan naar de politie te gaan," zo verklaarde ver dachte. „Maar u hebt zeker eerst af gewacht of ze u zouden ontdekken," opperde de officier van Justitie, die eveneens waardering uitte voor het speurwerk van de politie. Hij vond geen reden tot clementie en eiste f 250 boete en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rech ter veroordeelde tot f 100 boete en zes maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. Raadsagenda De Zoeterwoudse gemeenteraad komt woensdag, 25 november om 8 uur in het gemeentehuis voor een openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende voorstellen: tot aankoop van het pand Watertje 34; tot wijziging van de legesverordening ;tot vaststelling van een Drank- en Horecaverorde- ning; tot vaststelling van een Brand weerverordening; tot vaststelling van verkeersvoorschriften voor een gedeelte van de Noordbuurtseweg; tot het verlenen van een krediet voor te treffen verkeersvoorzieningen aan de Hoge Rijndijk; bouw woningwetwo ningen; tot het benoemen van een tweede loco-secretaris. WASSENAAR Sint komt toch De Wassenaarse Middenstandsac tie, die besloten had dit jaar geen of ficiëie intocht van Sinterklaas te or ganiseren, maar enkele Sinterklaas bijeenkomsten voor de jeugd, is oj dit besluit teruggekomen. Zaterdag middag om half 2 zal de Sint op het Stadhoudersplein aankomen en door burgemeester mr. W. J. Geertsema worden verwelkomd. Vervolgens zal Sinterklaas in een open caleche een rondrit door het dorp maken. De Italiaanse filmster Mau- rizio Arena moest gisteren voor het gerechtshof te Rome verschij nen om te antivoorden op een te gen hem ingebrachte klacht be treffende het tegen haar wil aan het gezag van haar ouders ont trekken van zijn verloofde prinses Maria Beatrice. Op de linker foto betreedt Arena onder politiegelei- de het gerechtsgebouw. Op de rechterfoto zijn verloofde die op hetzelfde moment in een mode huis in Rome een aantal nieuwe jurken uitzocht. Vakantie-aanbieding De Algemene Nederlandse Automo bilistenclub „ANAC", die veertig ves tigingen heeft over geheel Nederland, biedt in samenwerking met het Eindihovense reisbureau 'Fit' de auto mobilist een voor Nederland unieke mogelijkheid om tijdens zijn vakan tie auto te rijden zonder de vermoei ende tooht naar zijn verre vakantie bestemming te maken. Voor een prijs, die ver beneden het normale vliegretour per lijndienst ligt, kun nen volgend jaar automobilisten ge bruik maken van wekelijkse vlieg- diensten naar diverse Zuideuropese bestemmingen. Bij aankomst staat voor hen een auto gereed, waarvoor zij niets hoeven te betalen. Dit betekent een rechtstreekse con currentie voor de by de IATA aange sloten luchtvaartmaatschappyen, de autoslaaptreinen en de autoverhuur bedrijven. Een normaal retour per hjndienst van Amsterdam naar Barcelona kost byvoorbeeld f437. Het reisbureau Fit laat de vakantieganger voor hon derd gulden goedkoper dezelfde reis maken en geeft hem bovendien veer tien dagen lang de volledig vrije be schikking over een auto met een ma ximum van 1000 kilometer. Daarbo ven betaalt hy afhankeiyk van het type auto een klein bedrag per kilo meter. Voorlopig worden deze gecombi neerde vakantiereizen gemaakt naar Barcelona, Dubrownik, Athene en Genua. Het ligt in de bedoeling in de toekomst nog meer steden in het zuiden in het programma op te ne men. Ongelukken in het Leidse verkeer Mini- en maxi-mode kon men gisteren zien op de mode show van Carrot on Wheels Bou tique in Londen. De mini-jurk is van bedrukt zijden jersey en heeft In Leiden hebben zich gisteren weer vele verkeersongevallen met lichame- iyk letsel voorgedaan. Op de Churchilllaan ter hoogte van de Cornells Schuytlaan werd 's middags omstreeks half zes een 82-jarige bewoonster van het naby- gelegen bejaardencentrum „Rijn en Vliet" aangereden door een Leidse automobilist. De bejaarde vrouw liep over een zebrapad, toen zy plotseling werd geschept. Zij kreeg een hoofd wond en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Op de Hoge Rijndijk naby de op rit naar Ryksweg 4A botsten 's avonds omstreeks zes uur een 17-jarige brom fietser uit Hazerswoude en een bestel auto uit Den Haag tegen elkaar. De Hagenaar zou by het afslaan de door gang voor de jongeman uit Hazers woude, die op het fietspad reed. niet hebben vrijgehouden. De bromfietser kreeg een schouderfractuur en een hoofdwond. Ook hij moest door de E.H.D. naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. ix Een 18-jarige bestuurder van een bakfiets met hulpmotor uit Leiden verloor gistermiddag omstreeks kwart over twaalf de macht over het stuur, toen hy in de Buys Ballotstraat een fietser te dicht voorby reed. Het ge volg was, dat de jeugdige Leidenaar met zyn bakfiets tegen een boom botste. Hy klaagde over pyn in zyn rug. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis Een 43-jarige Inwoonster van Zoeterwoude kwam 's middags om streeks twee uur op de Lage Ryndyk te vallen, toen zy by het aanzetten van haar bromfietsmotor de macht over het stuur verloor. De Zoeter woudse. die een (lichte) hersen schudding had opgelopen, is door de E.H.D. naar het Acadeffiisch Zieken huis vervoerd. K. O. bracht L'Eclisse van Antonioni De "film van de maand" van K. en O. was deze keer L'Eclisse van Mi chelangelo Antonioni, met in de hoofdrollen Monica Vitti en Alain Delon. Antonioni maakte L'Eclisse na II Grido, L'Avventura en La Notta. Films waarin Antonioni telkens weer opnieuw zijn hoofdpersonen met hun omgeving tracht te verzoenen. Antonioni's personages hebben con tactstoornissen, hun situatie is vry hopeloos omdat de taal die zy spre ken (en die Antonioni ons via het medium-film weet te suggereren) door verwanten, vrienden en kennis sen niet begrepen wordt. Monica Vitti is in L'Eclisse de jonge, intelligente, aantrekkelyke, vrouwelyke hoofdper soon. Niets ontbreekt haar: ze heeft smaak en goede vrienden, geld en ge voel voor maatschappelijke verhou dingen. De weg naar het succes ligt voor haar open. Haar verloofde is haar mannelijke evenbeeld, maar toch Zy is niet zeker van het geen ze heeft en van het recht dat zy bezit om dat te hebben. Terug by de oorsprong van haar leven, by haar moeder (een verwoed speculante op deb eurs) ontmoet ze een commissio nair die haar iets nieuws weet te geven. een rugdécolleté; de maxi-jurk is oranje en heeft een bijpassend jasje. De Klaprooscolleote heeft in Lei derdorp f569,20 opgebracht. De col lecte voor het Astmafonds heeft in deze gemeente f 601,55 opgeleverd. Twee Leidenaartj es, resp. 10 en 11 jaar, vlogen gistermiddag om streeks kwart over vier met hun fiets over de kop, toen de voet van het oudste ventje tussen de spaken van het voorwiel kwam. De jongen zat by zyn vriendje voor op de stang. Hy liep by de valparty een hersenschud ding op. Het ongeluk gebeurde op de Morsweg. Ook in dit geval zorgde de E.H.D. voor vervoer naar het Acade misch Ziekenhuis. VOORSCHOTEN Bouwrijp maken „Noord-Hofland" Met het oog op realisering van de bouw van 90 woningwetwoningen en 20 bejaardenwoningen in „Noord- Holland" en een aantal andere bouw plannen stellen B. en W. de raad voor een krediet van f 1.1140.000 beschik baar te stellen voor het bouwrypma- ken van gronden in het complex „Noord-Hofland". WARMOND Kampioenen PV „Warmond" In hotel „De Stad Rome" hield de postduivenvereniging „Warmond" haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer B. ter Beek. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op het mooie vliegseizoen 1967. Dit jaar zal op 1617 december een clubtentoonstelling gehouden worden in hotel „De Stad Rome", die ver deeld zal zyn in 12 klassen. Het bestuur stelde vervolgens voor om geen nieuwe leden van buiten de gemeente aan te nemen. Met meer derheid van stemmen werd dit voor stel aangenomen. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er nog een batig saldo aanwezig is. By de bestuurs verkiezing werden de heren J. Diemei en H. v. Dyk herkozen, terwyi wer den toegevoegd als bestuursleden J. de Dunne (penningmeester) en J. de Vroomen (commissaris). De volgende koppel-kampioenen werden bekendgemaakt: 1. H. de Koekkoek en C. Kortekaas, 2. A. v. d. Drift en J. Zandbergen; 3. J. v. Seg- gelen en J. Diemei; 4. J. de Dunne en A, de Vette; 5. A, v. Ruitenburg en Ten Have. Vervolgens reikte de voorzitter de kampioensprijzen van het vliegseizoen 1967 aan de winnaars uit. Dit waren de heren J. de Dunne, A. v. d. Drift, J. van Seggelen, dr. J. Venker, C. Kortekaas, C. v. d. Zwart, H. de Koek koek, en A. v. Ruitenburg. Jeugdkampioen werd J. de Vroo men. Korfbalprogramma Voor zaterdagmiddag zyn de vol gende wedstrijden van de chr. korf balvereniging „Warmond" vastge steld. Er zullen drie twaalftallen op het gemeenteiyk sportpark t Over- bos uitkomen. Om 2 uur de Warmond pupillen A tegen Jodan Boys pupillen A, om 2.30 Warmond II tegen KVS III en Warmond I om 2.30 tegen Ex celsior III. Uit een tuinhuisje van „Ons Bul ten" in Leiden-Noord is gisteroch tend een transistorradio ontvreemd. Van deze diefstal is aangifte gedaan bü de politie. Baldadige jongens hebben gis teravond op een bouwwerk aan de Corantynstraat in Leiden de afvoer buis van een olietank losgetrokken. Een vry grote hoeveelheid olie is hierby verloren gegaan. De politie heeft het lek gedicht. F aniilieberickten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Ariane Mary Roline, d. v. Van Eerde en Haitink, Veenendaal; Nicolaas Johan Paul, z. v. Borst en Smith, Amsterdam; Sietze Auke, z.v. Koopal en Bakker, Gouda; Maurits Helmioh, z. v. Ledeboer en Ledeboer, Hoofddorp; Aviva, d. v. Shuman en Velleman, Buffalo (N.Y.), Ver. Sta ten. Getrouwd: Bert Bobeldyk en Carla van de Camp, Amsterdam. Overleden: Hendrik Elbert Blauw, 43 j., Amsterdam; Bastiaan Plaisier, 82 j„ Hendrik Ido Ambacht; Rem- mert Köhne, 89 j., Zaandam; Elisa beth Marie Cuperus, 68 j., Den Haag; Hendrik Nicolaas Johannes Kuyer, 74 j., Den Haag; Dick Voerman, Den Haag; Johan Frederik Hendrik Is raël, 84 j., Vorden; Antonia Harmina Huygens—De Jongh, 92 j., Zeist; An toinette Adriana Debora Donker Duy- vis, 82 j., Wassenaar; Gerardina Ma ria BeetsVan Regteren Altena, 94 j., Amsterdam; Daniël Johannes Ma ria van der Heyden, 56 j., Laren. Bliksemproces in Athene Een „bijzondere krijgsraad" ln Athene heeft gisteravond in een pro ces tegen een groep van 19 perso nen, die ervan beschuldigd worden deelgenomen te hebben aan activi teit van de verzetsorganisatie „Pa triottisch Front," vonnis gewezen. De beide hoofdbeklaagden zijn veroordeeld tot 10 en 8 jaar ge vangenisstraf. Vyf verdachten heb ben voorwaardeiyke gevangenis straffen gekregen variërend van twee tot vier jaar. De overige ver dachten zyn vrijgesproken.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9