SUPERSUB BWB1 49 Pudding Bolletje Im TARWI-ROG spyTr, ffcK*5 alse munter „werkte"* reeds in Bredase cel PM Gekookte lever 69 Ardenner paté Ogram89 Speklappen Doorregen 500gram Biefstuk Braadvlees 500gram 3.38 Haring in tomatensaus Strooimelange Gesorteerde koekjes 75 69 Surprise zak 65 Suikerbeestjes 65 Boterstaaf m,, ...-//1, .30 m JIDERDAG 23 NOVEMBER 1987 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA LEIDEN ALPHEN JggggSEiEiEiESEigsi 59 500gram Venda ggggggs®1 ggggaassas ggggssass® X Gold pack diverse smaken 2voor Venda blika400gram Taaipop met verrassingen Blik a 200gram flLTE ROND ONDERZOEK (Van onze [jiondse correspondent) 37-jarige Belg uit Kerk- jie gisteren van zich deed en door de opzienbarende rnunterij zoals gemeld [haalde de politie in zijn ig in Kerkrade voor 2 en aan valse bankbiljet- heeft al eerder een hu itukje op het gebied van Jsingen uitgehaald. 153 ontdekte de boekhouder gevangenis in Breda, dat in fiingeniskantine consumpties rvalste consumptiebonnen wer eld. Het onderzoek wees uit, - in de Bredase gevan- joor tien jaar opgesloten we- ja poging tot moord - in zjjn linger dan een jaar zelf con- ibonnen vervaardigde. Voor itr dan 150 gulden had hij van bonnen al uitgegeven. IViets gevonden Gisteren zochten kassiers van post kantoren, banken en geldwisselka: den in heel Zuid-Limburg tussen de Nederlandse coupures in de kassen naar eventuele vailse honderdjes. Er werden er nergens aangetroffen. Ook in Zeeuws-Vlaanderen is men gisteren argwanend geworden na het bekendworden van de omvangrijke falsificaties van de op 31 juli 1930 in Yzendijke geboren vervalser. Nog maar twee weken geleden stapte hij trots met zijn vrouw door z'n geboor tedorp en deed links en rechts inko pen. Het al ruim twee dagen durende (koortsachtig) onderzoek naar de omvang en eventuele gevolgen van de valse mumterij van de in Kerkrade wonende Belg en z'n 24-jarige donke re Duitse vrouw is nog met een on doorzichtig waas van stilzwijgen om geven. De politie en Justitie weige ren er tot nu toe iets over los te la ten. Het lijkt uitgesloten, dat de man en de vrouw van plan waren alleen het (valse) vermogen te verspreiden. Het onderzoek van de politie - geleid door officier van Justitie mr. J. Fransen uit Maastricht - richt zich daarom voornamelijk naar de opspo ring van mogelijk een bende mede plichtigen. Twijfelachtig Voor de Belg zich met zijn vrouw in Kerkrade vestigde, had hij bij de politie en Justitie in Nederland al een twijfelachtige reputatie in de mis daad. Zijn stiefvader stuurde hem in de oorlog naar de hbs in Oostburg. Daar raakte hij in het smokkelaars milieu in Zeeuws-Vlaanderen ver zeild. Evenals zijn broer, die nu door België doolt en de toegang tot Neder land is ontzegd. Op de avond van 12 januari 1957 mondde een ruzie met Yzendijkes wethouder C. J. Doens om een stuk (grens) weiland uit in een schietpartij. De Belg - toen 26 jaar oud - velde de dorpsmagistraat met drie pistoolschoten. De wethouder bracht het er na acht maanden zie- kenhuisverpleging levend van af. De Belg heeft altijd hardnekkig ontkend de wethouder die zaterdag avond te hebben neergeschoten. De rechtbank in Middelburg en het Hof in Den Haag veroordeelden hem tot tien jaar gevangenis. Ruim zeven jaar daarvan zat hij uit. Nog wordt hij in zijn geboorte streek geschuwd om zijn plotseling opwellende agressiviteit. „Maar" zo weet men daar te vertellen, „wat hij nu hoeft uitgehaald past veel beter bij de mooie gentleman". Tijdens zijn verblijf in de Bredase gevangenis studeerde de man jaren lang ijverig waterbouwkunde. Reprotluklies „Ik ga proberen mijn tekeningen te reproduceren", lichtte hij toe aan procuratiehouder L. Buck van de Kerkraadse drukkerij „De Zuid-Lim burger van wfe hij meermalen aan kopen deed van aanvankelijk een paar honderd, later enkele duizenden vellen offsetpapier. „Vooral in het begin heb je daar bij nog al wat uitval". De heer Buck zegt nog: „Hij was een nette, vlotte en plezierige klant". Op 21 juni van dit jaar leverde de heer Buck en een bediende aan de woning van het echtpaar op de acht ste galerij van een flatgebouw veer tig kilo - samen 10.000 vel - van dat papier af. In, op de dag af, 5 maan den veranderde de Belg dat partijtje papier van enkele honderden guldens Journalisten gearresteerd Twee Amsterdamse jourh&listen zijngistermiddag door de Kerkraad- se politie aangehouden en ingesloten, toen ze werden betrapt bij een in braak in de woning van het gearres teerde echtpaar. Een verslaggever en een fotograaf hadden met alle mogelijke hulpmid delen het slot van de voordeur los we ten te krijgen. In het politiebureau van Kerkrade werd tegen beiden procesverbaal op gemaakt. Na enige uren zijn ze (nog net tijdig genoeg om him verslagge ving in de „valse-munterszaak" af te ronden) op vrije voeten gesteld. De fotograaf moest natuurlijk de foto's die hij uit de woning had meegeno- alsook de filmrol uit zijn came ra, waarop hij binnenshuis zij.n plaat jes had geschoten bij de politie ach terlaten. Het lege huis van de fami lie was door de politie van Kerkrade niet verzegeld. in 20.000 redelijk nagemaakte bank biljetten van 100 gulden. De laatste exemplaren waren nog versgedrukt, toen maandag de politie bij hem bin nenviel. Scheepswerven Marktberichten Dat hebt u elke dag nodig! Vitaliteit, kracht, energie. Veel vitaminen voor uw gezondheid, weinig calorieën voor de slanke lijn. Echt gezond volkorenbrood voor het hele gezin. Dat is Tarwi-rog. Puur natuur Unieke samenstelling Luchtdicht verpakt Altijd tafelvers Onbeperkt houdbaar Kant en klaar gesneden vacuüm verpakt 2 pakjes in één doos 55 ct. van u ruikt de geurige tarwe en rogge j—Alleen Vrijdag en Zaterdag ROSbief SOOgramU 250gram WINKELCENTRUM V&D ALLES IN EEN HUIS. willen meer Spanjaarden aantrekken Verolme dok- en scheepsbouwmaat schappij NV in Rozenburg heeft mi nister Roolvink (Sociale Zaken) toe stemming gevraagd om driehonderd Spaanse arbeiders aan te trekken. Er is op dit verzoek nog geen beslissing genomen. Op de werf van Verolme in Rozen burg zei men, dat het aantrekken van buitenlandse werknemers moet dienen om de door verloop opengeval len plaatsen van buitenlanders op te vullen. De Rotterdamse Droogdokmaat schappij heeft een verzoek ingediend voor ongeveer 50 Spaanse arbeiders. Toestemming is nog niet verleend, maar de R.D.M. verwacht wel, dat deze binnenkort afkomt. Ook de Amsterdamse Droogdok Maatschappij is bezig ongeveer 50 Spaanse arbeiders aan te trekken. Het betreft hier een vervangingsbe- DELFT, 23 nov. Veemarkt: var kens 135, biggen 555, drachtige zeu gen. per st. 275-400, magere varkens, per kg. lev. gew. 2.00-2.10, biggen, per stuk 55-70, lopers, per st. 70-90, handel matig. GOUDA, 23 nov. Kaasmarkt. Aeanvoer 19 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.80-3.90, extra kwal. 4.25, Han del kalm. BARNEVELD, 23 nov. Coöpera tieve Veluwse Eiervelling „Ede". Aan voer 656.654 stuks, stemming rus tig. Prijzen (in f per 100 stuks): Eie ren van 52/53 gr. 11.00-11.10, 56/57 12.24-12.31, 60/61 13.57-13.67, 64/65 13.53-13.71. BARNEVELD, 23 nov. Eierveiling. Aanvoer 722.530 stuks, stemming kalm. Eieren van 42/48 gr. 8.25-10.94, 52/59 10.86-12.83, 62/66 14.08-14.28, 66/72 14.55-15.50. BARNEVELD, 23 nov. Eiermarkt: Aanvoer plm 2.250.000 stuks, handel redelijk Eieren van 49/58 gr. 1.50-13.00 kg-prijs 2.14-2.24; 59/65 13.30-14.70, kg -prijs 2.25-2,26. hoefte voor Spaanse arbeiders, wier contracten met de ADM geëindigd zijn en deze niet willen verlengen, maar naar hun land terugkeren. De ADM-directie deelde mee, dat zij geen kans ziet om voldoende Ne derlandse arbeidskrachten aan te trekken om de plaatsen in te nemen van de vertrekkende Spanjaarden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7