Reclamewereld blijft Veronica (nog) trouw Swetlanow dirigeert honderdtieii Russen 4% ">t 6% „RADIORECLAME VIA HILVERSUM IS VOLKOMEN WAARDELOOS Veronica beter en goedkoper Muzikale gebeurtenis: R ussisch Staa tssymfonie- Orkest naar Den Haag VN voor boycot Zuid-Afrika commissie Dit belooft dan ook een muziek manifestatie te worden, die men kan vergelijken met het dirigeren van Toscanini indertijd in Den Haag. Werkloze Indonesiërs naar Vietnam Voorzichtigheid bij lonen en prijzen [keuze uit spaarvormen met Vele boze reacties op quiz programma g DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 18 (Van onze Amsterdamse correspondent) „Radioreclame in blokken voor en na de nieuwsuitzendingen een giller. Nederland demonstreert hiermee een staaltje van uniek denken, dat men nergens in de wereld vindt. De plan zijn zo absurd, dat geen haar op ons hoofd eraan denkt onze cliënten te adviseren reclame te maken over de zenders Hilver- 8um 1, 2 en 3. Los hiervan staan de tarieven in geen enkele verhouding tot die van Radio-Luxemburg en Veronica". ret etj es van radioboodschappen achter elkaar te plaatsen. Daar komt niets van terecht. Reclame in de radio moet impulsief gebracht worden, te midden van lichte muziek. Wij hou den het op Veronica, omdat het een beter medium is voor minder geld". Tenslotte is er een praktische re den om het vooralsnog op Radio Ve- 'ïa te houden: „Een reclame-bu- moet vooruit denken Onze clinën- ten hebben nu reeds hun budgetten voor 1968 vastgesteld en verdeeld over de verschillende reclamemedia. Daarin is uiteraard nog geen reke ning gehouden met Hilversum, omdat men daar tot voor kort nog geen concrete gegevens kon verstrekken. Als Hilversum 1 maart reclamebood- Dit is de mening van de directie van de grootste reclamebu- i het land. Van de tien grote reclamebureaus, die wij om commen- uar vroegen, was deze uitspraak te- s het gemiddelde oordeel. De com mentaren variëren van „wij zullen de tat eens uit de boom kijken" tot jwt sput ons, maar een dergelijke raanzin moeten wij boycotten". De reclame over de radiozenders f{Hilversum-1, -2 en -3 zal op 1 maart I officieel beginnen, als er ten- i adverteerders worden gevon- De reclameboodschappen zullen 1 blokken (series) voor en na de n de radionieuwsdienst uitgezonden met een maxi- mduur van 60 seconden. Op Hil- n-3 zal het tarief 15 gulden per bedragen. Rond de nieuws- 8 uur 's morgens via lversum-1 en-2 zal de secondeprijs gulden zijn. Rond het nieuws van één, één uur, zes uur en half op deze twee zenders is de prijs |D gulden per seconde. Luisteraars Toen de reclameboodschappen op iet televisiescherm werden ingevoerd, het dringen. Bij een van de ad- lertenitiebureaus zei men ons: „Om lie t.v.-reclame zaten we allemaal te ipringen, maar over adverteren via Hilversumse zenders hebben wij tog helemaal niet gepiekerd. Wij heb- vele klanten, die gebruik .maken radioreclame, maar geen van heeft ook gewenst dat ook via Hilversum te doen. Daarbij komt, £at het tarief van Veronica 12 julden per seconde op weekdagen en gulden 's zondags dusdanig is, Hilversum helemaal niet in over reding wordt genomen". Een andere reclamedeskundige zei: Als onze cliënten persé willen, zul- ai wij ze niet tegenhouden via Hil- te adverteren, maar we ad- riseren nog niet in di erichting, om- we nog te weinig weten. De ta- andere bijzonderheden over idioreclame hebben wij uit de krant weten vernemen. Ik neem aan, dat S.T.E.R. eerstdaags evenals des- Is by de invoering van de televi- iereclame ons duideiyke richtiynen al sturen, met onder andere tech- ache voorschriften. Wij willen die erst afwachten. Als de S.TJE.R. een grote mond heeft, hebben we altijd 'eronica nog". „Krankzinnig" ,13e tydstippen, waarover men via Hilversumse zenders reclame wil «zenden, zijn krankzinnig gekozen" Mus het oordeel by een ander bu- feau. „Hoe kun je nu in hemelsnaam het tragische bericht van byvoor- Id een vliegtuigongeval, een lof- a.ig gaan houden over bepaald merk eenvoudig niet. Een derge- systeem vind je in de hele we- niet. Radio-reclame is iets heel dan televisiereclame. De laat- kun je eventueel wel in blokjes fratsen, zoals dat nu gebeurt, maar frt is idioot om acht of tien bette- Voor het eerst ondervinden de Htse haringvissers de nadelige ge- van de intensieve bevissing, tor vreemde (w.o. ook Nederlandse) "iartuigen, van de traditionele vis- fonden. In het byzonder zyn de vis- tts van Whitby hier het slachtoffer Zo bedroegen byvoorbeeld de tolngaanvoeren in dit seizoen nog zesde deel van dat van 1966, to toen 5085 cran bedroeg. Er wordt de regering druk op uitgeoefend, to hiertegen maatregelen worden Gnomen. schappen wil hebben, zal men die moeten zoeken bij zeer grote firma's, die los van hun normale reclame budget nog een extraatje te beste den hebben". Niet één van de tien door ons be naderde reclamebureaus stond posi tief tegenover de Hilversumse plan nen. „Adverteren in de radio in blok is volkomen waardeloos. Je ziet dan door de bomen het bos niet meer. Het is een systeem, dat spot met de belangen van de adverteerders". Voorspelling De S.T.E.R. waagt zich nog niet aan de voorspelling ove rhet aantal adverteerders, waarmee op 1 maart kan worden begonnen. Een woord voerder van de Stichting Etherrecla me zei ons echter, dat zich al enkele grote bedrijven hebben gemeld om re clameboodschappen via de radio uit te zenden. „Maar wy zyn nog niet met de inschrijving begonnen. Om streeks 10 december krygen alle be langhebbenden een brochure met de voorschriften, de code enz. toegezon den. Pas daarna zal de inschryving plaats hebben". Frank Sinatra (51) en zijn 22- jarige vrouw Mia Farrow (hier o.a. bekend uit de televisieserie Peyton Place) hebben besloten uit elkaar te gaan. Hun huwelijk ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte I Dè gebeurtenis van dit coneertseizoen staat voor de deur! Zondagavond 3 december zal het Russische Staats Symphonie Orkest uit Moskou een concert geven in het Circustheater in Scheveningen. Dit befaamde symfonieorkest zal worden gediri geerd door de beroemde dirigent S w e 11 a n o w, die al eerder met gastdirecties grote triomfen heeft geoogst en die een we reldnaam kreeg met zijn Tsjaikowsky-uitvoeringen. Het Russisch Staats Symphonie- Orkest is nooit eerder in ons land het behoort tot de beste De Politieke Commissie van de VN heeft aangedrongen op een inter nationale commerciële boycot van Zuid-Afrika om een einde te maken aan de politiek van apartheid in dat land. De commissie, waarin 122 landen zyn vertegenwoordigd heeft een Afri kaans-Aziatische resolutie goedge keurd waarin de Veiligheidsraad ge vraagd wordt, er mee in te stem men, dat „over de gehele wereld toe gepaste verplichte economische sanc ties" de enige manier zijn om de po litiek van Zuid-Afrika te wyzigen aangaande de aparte ontwikkeling van zyn blanke en zwarte bevolking. De resolutie is goedgekeurd met 83 tegen een stem by 18 onthoudingen. orkesten van de Sowjet-Unie. Het bestaat uit 110 musici, die onder leiding van Swetlanow klassieke mu ziek zullen laten horen, zoals alleen Russen dat kunnen. Op het concert in Scheveningen zal men bovendien nog kunnen ge nieten van het spel van de 21-jarige talentvolle violiste Liana Isakade die geboren is in Georgië. Zy is op het ogenbl'k de beste leerlinge van Da vid Oistrach; in de Russische pers noemt men haar het meest opmer kelijke jonge viooltalent uit de U.S.SE. Zij wordt in de Russische pers geprezen om haar buitengewone begaafdheid als virtuoze en om haar temperamentvol spel en haar prach tig geveoel voo rstdjl. Twee jaar ge leden won zij dan ook met glans het belangrijke Marguérite Long-con cours in Parys. ,,Le Figaro" schreef toen al: „Zy heeft reeds de gren zen overschreden, die een goed in strumentalist onderscheidt van een groot artiest". Liana Isakade speelt in Den Haag het vioolconcert van Prokofjef. Het programma wordt geopend met de Ouverture „Uit Rusland" en „Ludmilla" van Glinka. De Tsjai- ky-liefhebbers zullen aan hun trekken komen by de symphonie „Manfred", die van deze componist ten gehore wordt gebracht, een zeld zame gebeurtenis in de muziekwe reld. Swetlanow, over wie de Nederland- pers schreef „de muzikale sensa- van dit seizoen", toen hy met het Kunstmaand-Orkest optrad, ver heugt zich op zijn komst naar Ne derland: „Ik ben al enige malen in Nederland geweest en heb gemerkt hoeveel de mensen er van klassieke muziek houden. Ik ben blij, het Ne derlandse publiek nu eens te kunnen laten horen, wat ik in Rusland op dit gebied met mijn orkest bereikt en hoe wij Russen de klassie ken, zoals Tsjaikowsky, ten gehore brengen". „Eén van de manieren om het aantal werklozen in Indonesië te ver minderen is ze naar Vietnam te la ten gaan", zo heeft de secretaris-ge neraal van de vereniging van Indo nesische werkloze jongeren, Sanusi, gisteren meegedeeld. Volgens Sanusi zyn vele werkloze Indonesische jongeren bereid tegen de Vietcong te vechten. Ongeveer 10.000 zouden zich reeds als vrywil- liger hebben opgegeven. Indonesië ongeveer drie miljoen werklozen. MINISTER WITTEVEEN: (Van onze parlementaire redactie) Nederland moet heel voor zichtig zijn bij de ontwikkeling van lonen en prijzen. Alleen dan kan het ongunstige effect van de devaluatie van het pond sterling worden opgevangen. Alleen op die manier kan de Nederlandse economie de ge volgen te boven komen zonder blijvende schade. ADVERTENTIE F M» PI NEDERLANDSCHE U NkVlD MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Dat heeft minister Witteveen gis teren meegedeeld in de vaste kamer commissie voor Financiën. Hy weei er op, dat de Nederlandse concurren tiepositie moeiiyker zal worden ei dat het nadelige gevolg voor de Ne derlandse betalingsbalans zeker bo ven de 100 miljoen gulden zal liggen. Het nadelige effect op de Nederlandse uitvoer naar de devaluerende landen zal niet groot zyn, volgens de minis ter. Hy schatte het op ongeveer 1 procent. Hy voegde er evenwel toe. dat het in bepaalde bedry'fs- takken aanzieniyk hoger kan liggen, Als geheel zal de Nederlandse uit voer weinig belemmering ondervinden van de devaluatie. Enerzyds ver wacht dr. Witteveen een kostensty- ging in Engeland van 3 tot 4 pet, aan de andere kant zullen tal vai exporttoeslagen in Engeland verdwy nen. Alleen al daarmee wordt de helft van het prijsvoordeel voor de En gelse exporteurs weggenomen. Dr. Witteveen noemde de devalua tie en de aanvullende maatregelen die de Engelse regering zullen ne moedig en juist. Een gevaarlyke evenwichtsstoornis in de wereldeco nomie kan ermee worden weggeno men, ook omdat alleen die landen met de devaluatie zyn meegegaan, die nauw aan het pond verwant zyn landen, die evenals Engeland een fundamentele economische even wichtsstoornis verkeren. werd vorig jaar juli in Las Vegas gesloten, waarbij deze foto werd gemaakt. Het nieuws kwam in Hollywood als een donderslag bij heldere hemel, aangezien Sinatra en zijn vrouw voor de buitenwereld altijd een bijzonder -plezierig paar vormden. Beiden willen niets zeg gen. In Hollywood gonst het thans echter van de geruchten over problemen van beiden met be trekking tot films, waar beiden een hoofdrol in speelden. Mia Farrow was Sinatra's derde vrouw. Hij was eerder getrouwd met Nancy, de moeder van zijn drie kinderen, en met Ava Gard ner. Dit was Mia's eerste huwelijk. De actrice Julie Andrews maakt kennis met Paul Dwyer en Jeffrey Golkin, twee jeugdige medewerkers aan de musical „The happy time", die dezer dagen in Los Angeles in première ging. Naast de jongens Gower Cham pion, de producent van de mu sical. Naast Julie filmregisseur Blake Edioards, die men de laatste tijd steeds in haar gezelschap kan vinden. Per seconde wijzer Zowel de VARA als die heer W. v. d. Veer uit Naarzen, die indetv- quiz „Per seconde wyzer" net niet de hoofdprijs wist te behalen, is be dolven onder een lawine van tele foontjes van kijkers, die van mening waren, dat het in de laatste vraag, waarover de heer Van der Veer struikelde, niet eerlijk zou zyn toe gegaan. Die laatste opdracht bestond uit het by elkaar brengen van bordjes met namen van landen en de in die landen gesproken talen Mevrouw Van der Veer vertelde ons vanmor gen: ,Myn man is eerlijk gezegd be ïnvloed geworden door een opmer king van de quizleider Berend Bou- öewijn, die zei, dat alle bordjes wa ren verwisseld. Dat bleek dus niet waar te zyn, met name by de bord jes Kenia en Swahili". Mevrouw Van der Veer was overi gens van mening, dat de quiz de>r volkomen eerlijk was gespeeld en dat Berend Boudewyn haar mai alle kansen had gegeven om te win nen. De VARA zelf is van mening, dat er niets onrechtmatigs by de quiz is gebeurd. Het is verder heel normaal, dat er na de quizzen veel en voornameiyk geëmotioneerde reacties binnenkomen. ADVERTENTIE de harde matras niet alle comfort van een zachte 1 NEDERLAND 1 VPRO 6.55 uur Pipo de Clown 7.00 uur Nieuws 7.07 uur Hoepla 8.00 uur Journaal en weerbericht 8.20 uur Nieuw Leids studenten cabaret 8.45 uur Een mens is maar een mens 9.05 uur Interview en monoloog: noem 9.24 uur De vroedvrouw 10.00 uur Nationalisme 10.40 uur Laatste nieuws 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 6.55 uur Pipo de Clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Van gewest tot gewest 7.25 uur Inburgeren 8.00 uur Journaal en weerbericht 8.20 uur Peyton place 8.45 uur Slattery's people; filmserie 9.35 uur AVRO's Televizier 9.56 uur De laatste dingen 10.30 uur Laatste nieuws 10.35 uur Sluiting mij geen nikker UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.20 uur Akkoord 9.50 uur Trammelant in Loeren a Hilversum 2 Te veel Dallas Wy hebben het televisiespel „Dallas - 22 november 1963" van de Belg Jean Francis na een tydje uitgedraaid. Er zyn gren zen aan het menselijk opne mingsvermogen. Wy zullen niet beweren dat de moord op Ken nedy, gisteren precies vier jaar geleden gepleegd, volkomen uit de tyd is. In de Saturday Eve ning Post is deze week nog een artikel verschenen van een pro fessor die tot de conclusie is ge komen dat Oswald niet de enige dader is geweest. Het onderwerp heeft dus nog bestaansrecht. Maar wy vragen ons af of het nog zin heeft aan de hand van gegevens die wy voornamelijk uit het boek van Mark Lane her kenden, een soort rechtzitting te fabriceren. Het is als met een boek: het gegeven kan nog zo boeiend zyn, als de auteur het niet goed heeft opgeschreven en als daarenboven de vertaling er- barmelyk blykt te zyn, is er geen doorkomen aan. Ex-koning Peter In Panoramiek een onthullend interview met ex-koning Peter van Joegoslavië, die blijkbaar wat aangeschoten was en wiens I.Q. deed hopen dat hy nooit meer geroepen zou worden zyn volk te regeren. Er was een charmant programma uit „Bel- levue" waarin één van onze be langrijkste jonge pianisten en componisten, Reindert de Leeuw, een concert van louter salonmu- ziek gaf, met een appel en een muntstuk als kleine, voorge schreven muzikale hulpmiddelen om de animo in dit concert tc verhogen. Ook „Achter het nieuws' had niet stilgezeten en had met het oog op het ko mende congres van de P. v. d. A. een stel Vip's van de andere par tyen uitgenodigd, plus Han Lam- mers van Tien over rood. NVV'er Ter Heide en „good old Burger voor de inside-information'. „wy zyn er, daar helpt geen moeder tje lief aan en we blyven", ver zekerde Lammers. En mr. Bur ger liet, om maar even de schrik in te jagen, ook nog de moge lijkheid open dat het congres een ruk naar rechts tot gevolg kan hebben, als men geïrriteerd raakt door de pressiemethoden van Nieuw Links. „Yin Yang" Dan zyn we nu aangeland by „Yin Yang", wat volgens de samenstellers een Chinese term voor evenwicht is. Een leuk programma, zonder provocaties. VOOR DONDERDAG 23 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitz. van de C.H.U. 18.30 De tafel van gevar. progr. 19.30 Nws. 23.00 Studio 2300: gevar. t de P.v.dA. 21.50 Tramme- i de P.v.d.A. 23.55-24.00 Nws. progr. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 24 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym 7.20 Lichte gr .muz. VPRO; 7.55 Deza dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.20 Lichte grmuz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Woordeiyk vandaag de dag. NRU: 9.00 Operaconcert (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. NRU: 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Med. Overheldsvoorl.Uitz. bouw. 12.40 Stereo: lichte orkestmuz. 12.50 Recht en slecht, lezing. 13.00 vrye tijd: A. Meisjeskoor: kiass. mod. gewyde liederen: B. Mandoline orkest: mod. muz. 18.30 Nws. 18.45 Act. 19.00 Muz. van des Heils (gr). 19.15 Spek- wum; nws. uit de prot. chr. ore. 19.30 Kerkorgelconcert: klass. gr&e, Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondover- i tydschrlften. VARAi tep. uongrf-- er .muz. K munlsme.TezingT ïfTÓO Vliegende" bTaad- gToen l Noten z.progr. VPRO gronden en commentaar. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende 'oord. 7.15 Badlnerle: licht klass pla tenprogr. (7.S0 Nws.; 7.32 Aot.; 7 56 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9.40 Sohoolradlo, 10.00 Stereo: Aubade: mod, orkestwer- (12.23 Voor de land- varieerd bouw; 12.27 Med. voor lan,d- i bouw.; 12.30 Nws.; 12.40 Act.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Muslestal licht gevar. platenDroer TROSis no Klass. grmuz. 15.3 klapb, gesprekken. 16.00 Nws. 16.02 Ac- ♦"-'"•-"•-n. 16.05 Lichte gr.muz. 16.30 tieners. SportJkompas. 17.50 Hilversum 3. 240 m en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Licht platen progr. (10.00 Nieuws). NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Licht plaitenprogram- ma. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.02 Ons kent ons. (13.00 Nws.K13.30 Help: ge varieerd platenprogr. TROS: 14.00 Nws 14.02 Act. 14.05 Nieuw plate np roer. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muz .kant les: lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Operette- Varla. 17.0° Nws. 17.02 Sport 17.05. 18.00 Gevar. platenprogr. voor automo bilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S. Nederland I NTS/NOT: 10.20-12.00 Schooltelevisie NTS: 18.55 Plpo de Clown. 19.00 Jour naal. TROS: 19.07 Famlliefavorle- ten: 19.07 Rln-Tln-Tin; 19.32 Mr. Ter rific: Stanley de uitbreker. TV-fllm. NTS: 20.00 Journaal. TROS: 20.20 Kleine mensen hebben grote wensen. 20.45 Carrousel, gevar. nederlands pro gr. 21.55 Horn over Horn, gesprek over de voetbalsport. NTS: 22.40-22.45 Jour naal. Nederland II NTS: 18.55 Plpo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Die van hiernaast, TV- feullleton. 19.33 Open oog: tips voor 't weekend. 20.00 Journaal en weerover- zicht. KRO: 20.20 De Verloofden. TV- feuilleton. 20.45 Brandpunt. 21.35 In kleur: Bonanza, TV-fllm. NTS: 22.30- 22.35 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15