Openbaar Kunstbezit in kleur op televisie Opnieuw tudenten- onlusten Beste hotels Duitse uitgave Time Uw kapitaal is groter dan U denkt fOENSDAG 22 NOVEMBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 8 IN TWAALFDE JAARGANG Van onze Hilversumse correspondent) Vrij stabiel, met 6,7 gehono reerd door de kijkers, gaat Open baar Kunstbezit de twaalfde jaar- x. En dat zit niet uitslui tend in de kleur, die ook deze neest nationale van de „zendge machtigden" gaat bekennen. De ïleurkanonneji van de N.T.S. zul ten, geregisseerd door Jan Vene man het eerste seriethema „Het interieur in de zeventiende eeuw- Berlijn verwacht Van onze correspondent in Bonn) In West-Berlijn is nieuwe onrust t verwachten, sinds gisteren bekend terd dat de „kriminalobermeister" rras, de man die de student Ben- Ohnesorg op 2 juni bü relletjes iijdens het bezoek van de Sjah van erzië doodschoot, is vrijgesproken. Kurras heeft een door het publiek kruk bezocht en bediscussieerd proces Jchter de rug dat zelfs het belang- «jSjpkste politieke proces van het jaar Tordt enoemd. Maar de openbare Lanklager slaagde er niet in de recht bank overtuigend aan te tonen, dat ;urras het schot afgevuurd had om- ^at hij „door verschillende personen ras bedreigd". De dood van Benno Ohnesorg ver oorzaakte een lawine van protestde monstraties en ongeregeldheden, die pdde tot het aftreden van de West- Ti ij nse burgemeester Alberta. begint het proces te- student Teuvel, lid n een van de veelbesproken „som mes", die stenen naar agenten iu hebben gegooid en de socialisti- he Hochschulbund heeft voor aandag de studenten opgeroepen et naar college te gaan, maar een scussie bij te wonen over het the- a „de politieke justitie". Burge- êester Albertz' opvolger, de „appa- itsjik" Schütz zal waarschijnlijk al irder dan hem lief is moeten to rn wat hij als chef van een heksen- tel waard is. Gevechten in Sjanghai en Peking Het Tsjechische persbureau CTK erieht uit Peking dat er nu onder lig gevochten wordt tussen Mao-ge- bde organisaties in Sjanghai en Pe- Ing. Het Chinese dagblad Wen Hwei i noemde de botsingen een „bin- lenlandse oorlog". Volgens de Chine se krant is de strijd en de kritiek te- i elementen die de kapitalistische volgen, opgehouden. De ware panden, de agenten van de Chine- |j „Chroesjtsjow" in Sjanghai, de ge lezen premier van Sjanghai Tsao zijn bondgenoten kunnen b alle rust nieuwe contra-revolutio- plannen uitbreiden. Byzon- lerheden over de gevechten werden iet gegeven. In Peking kwam het tot gevech- a tussen aanhangers van twee stro- de universiteit. Meer dan [anderd menser zouden verwondin- hebben opgelopen. Ook op de kodbouwhogeschool schijnen zich hgeregeldheden te hebben voorge- vanuit het Rijksmuseum in Am sterdam in de huiskamers bren gen. De nieuwe opzet van „blok pro gramma's" zullen de abonnees ook terugvinden in het album waarvoor toelichtende katerns worden geprodu ceerd. In de tv-series voorts „het ge ruchtmakende kunstwerk" (oa. wandschildering van Karei Appel in de hoofdstedelijke stadhuiskantine) te presenteren doormr. G. J. P. Cammelbeeck, gerenommeerd ver zamelaar van eigentijdse kunst. Voorts staan geprogrammeerd „Het gat in de beeldhouwkunst", „Ge schiedenis en collectie van Ons' Lie- Heer op Zolder" en een evenement uit de expositie-agenda van 1968. Verenigd in één album, waarin het aantal kleurenreprodukties wordt op gevoerd van 40 tot 60, drijven radio televisie door het verschil in me thodiek nu definitief uit elkaar. Explicateur Max N ab a dat een nieuwe toekomst tege- et, nu een van de hoofdstede- tyke bioscopen nachtvoorstellin- Pen gaat geven van oude stomme films. We zien hem hier met voor tich enkele van de instrumenten die hij gebruikt bij zijn werk als explicateur. se Nederlandse schilderkunst" baar Kunstbezit heeft geen overwe- Wekelijks Daarbij behoort ook een betere continuering in de televisie, die tot wekelijkse uitzending komt. Open- gend bezwaar meer tegen de plaats op het tweede net, ingekapseld tus sen informatieve programma's en journaal. Openbaar Kunstbezit is overigens wel van mening, dat de vertoonde programma's herhaald zouden moeten worden, zoals ook ge beurd met uitzendingen van Teleac en NOT. Nieuw boek De televisie begint op 22 februari, de radio-cursus gaat op 24 januari de lucht in. En niet meer op het onge lukkige zaterdagmiddagtijdstip tus sen lunch, autowassen, tuinieren en boodschappen, maar op de woens dagavond van 19.00 tot 19.10 uur. Het wordt traditie, dat het inmiddels ook in Hongarije na te volgen Openbaar Kunstbezit, het begin van een nieuwe jaargang waarvoor zich ditmaal reeds 70.000 abonnees meldden laat begeleiden door een nieuw boek in de serie „Nederlands kunstbezit". Zin- ne-en minnebeelden in de schilder kunst van de zeventiende eeuw, is de titel van de nieuwe aflevering, die is geschreven door drs. E. de Jongh. Jazzprijs voor Han Bennink (Van onze Hilversumse correspondent) Aan drummer Han Bennink zal op 18 deceember de grote prijs va Nederlandse jazz (de Wessel Heken- wisseltrofee) worden uitgereikt. Ben nink kreeg de prijs, een sculptuur van Jan Wolkers en een bedrag van 2000 gulden ondermeer voor zijn "voortdurend zoeken naar nieuwe we gen in de jazz en de niet geëvenaar de technische beheersing van zijn steeds uitbreidende instrumentarium" Han Bennink, die vooral bekendheid kreeg als begeleider van Amerikaan se gastsolisten en door zijn werk bij de avant-gardistische Mis ja Mengel berg, wil het geld besteden voor het organiseren van een jazz-concert. Zijn uitverkiezing was voor de heer P. Hawinkels aanleiding om zich uit de jury terug te trekken. Prins Clans bij filmpremière Prins Claus heeft gistermiddag in het Metropole-Theater in Den Haag de première bijgewoond van de film „De Hoge Veluwe", die werd gemaakt door de cineast Nico Crama. De film zal binnenkort in een aantal Ne derlandse bioscopen worden vertoond. Prins Claus is lid van het algemeen bestuur van de stichting „Het natio nale park de Hoge Veluwe". The Exploding Galaxy telt 12 mannen en acht vrouwen in de leeftijd van 18 tot 35 jaar. Het is een soort dansgroep, die een mys tiek gegeven door middel van zanggedichten, dans en lichtef- Door lifters aangevallen Dertien van de twintig leden van de Engelse zang- en dans groep „The exploding galaxy" zijn gisteravond met ruime ver traging in Utrecht aangekomen. Toen de in exotische kledij ge stoken groep per trein Roosen daal ons land binnenkwam, on derwierp de douane het gezel schap aan een strenge pascontro le, terwijl sommigen hun bagage moesten uitpakken. Dit had tot gevolg, dat de groep in twee gedeelten naar Utrecht moest reizen en ruim twee uur later aankwam. The exploding Galaxy zal vrijdagnacht meewer- 32611 Nederlandse graanhandelaar, ken aan het nonstop-beatpro- e in België woont ligt met stige schotwond in i het ziekenhuis na bij Luik door twee lifters te zijn aan gevallen. De heer C. Bosman. 48 (uit Utrecht maar woonachtig in Antwerpen) ver telde de politie, dat twee lifters die hij enkele kilometers van Luik had opgepikt, hem tot stoppen dwongen en hem neerschoten. Een andere automobilist vond hem langs de weg. Hij was getroffen door een 6 mm kogel, die dwars door zijn lichaam was gegaan en ernstige ver wondingen en een bloeding had ver oorzaakt. De twee lifters en zijn auto verdwenen. BOERMA WIL FRISSE WIND IN FAO De nieuwe directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouworganisa tie der V.N. (FAO), dr. A. H. Boer- wil een „frisse wind" laten ;n door het bureaucratische ap paraat van de 5.000 ambtenaren tel lende V.N.-organisatie. een persgesprek in Rome zei hij dat verscheidene dingen in de FAO grondig veranderd moeten wor den. Hij is van oordeel dat de fi nanciële middelen van de FAO niet langer in zo 'grote mate als dusver het personeel in Rome, in de regionale bureaus en voor onkosten besteed dienen te worden maar meer praktisch werk. Bovenal moeten de gelden voor ontwikkelingshulp en ter bestrijding van de honger „ratio neel" uitgegeven worden, zodat zy vruchten afwerpen. Bijeenkomst van 10 uitgesteld der groep van tien, die oor spronkelijk vandaag in Parus zou orden gehouden en waarop zou worden gesproken over de voorwaar den voor de lening van 1,4 miljard dollar aan Engeland, is verschoven naar maandag 27 november. Reden voor de verschuiving van de bijeenkomst wordt genoemd, dat nog onderhandelingen gaande zyn tussen de Bank van Engeland en een aantal Europese centrale banken in het bijzonder die van Italië en Bel gië. Naar uit betrouwbare bron in Parijs is vernomen, gaat het hierbij niet zozeer om de omvang van de verschillende bijdragen als wel om de garanties die de banken van de IBank van Engeland verlangen. Het tijdschrift Esquire schrijft dat "Gritti Palace" in Venetië één van 's werelds drie beste hotels is. Op de tweede plaats komt „Plaza" in New York en daarna „Mauna Kea" op de Hawai-eilanden. Gritti werd uitverkoren omdat het "in een van de drukste toeristencen tra een juweel van een klein hotel is, dat niet op groepen mikt maar op in dividuele gasten". fecten uitbeeldt grotendeels in im provisatie. Sommigen hébben een balletopleiding. Voor de muzikale begeleiding zorgen een divars- fluit- en bongospeler. De groep is in januari van dit jaar opgericht en heeft in Engeland grote be kendheid verworven. De Engelsen kregen op het Utrechtse station in hun vreemde kledij en lange haardossen bekijks. Uitspraak in massaproces in Athene Een krijgsraad in Athene heeft gis teravond Filinis en Leloudas, die be schouwd worden als leiders van de beweging „Het Patriottisch Front", tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Zij behoren tot een groep van 31 beklaagden, die terechtgestaan heb ben. Van deze groep is Papailiopau- los tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld en mevr. Panauicola tot 12 jaar; voorts mevrouw Akrita tot 10 jaar, Livaditis en Beserianos tot 5 jaar, Betselos tot 4 jaar- Dertien beklaagden ijzn veroor deeld tot voorwaardelijke gevangenis straffen variërend van 3 tot 5 jaren proeftyd. Tien verdachten zyn vry gesproken onder wie mevrouw Tsoe- kalas, schoondochter van de voor malige burgemeester van Athene. Onder de 31 beklaagden waren 14 vrouwen. Slechts twee van hen zijn veroordeeld tot zware gevangenis straffen, onder wie mevrouw Akrita, weduwe van een minister uit de voormalige regering Papandreoe. NEDERLAND 1 NTS 6.55 uur Pipo de Clown 7.00 uur Nieuws 7.07 uur Schateiland (kleur) 7.32 uur Panoramiek 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Zendtijd politieke partyen 8.30 uur Najaarsloterij 8.35 uur Het geheim van het leven; film 10.15 uur Dalls - 22 novemner 1963 toneelstuk 11.15 uur Laatste nieuws 11.20 uur Openbaar kunstbezit 11.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 6.55 1 7.00 1 7.03 i 9.30 10.15 1 10.20 l Pipo de Clown - Nieuws Coronation street Reactie op reacties Journaal en weeroverzicht Achter het nieuws Yin yang; jeugdprogramma Uit Bellevue; pianorecital Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 2 9.50 uur Variété de Paris 10.40 uur X, een sprong in en cjióteren Vrijdag zal het Theater Pepijn van Paul van Vliet de gala- première geven van het niet programma „Dag en Nacht Caba- I ret". Op de foto de leden van de groep voor hun theatertje in Den Haag. Van voor naar achter Paul van Vliet, Ferd. Hugos, Liselore Gerritsen en pianist Rob van Kreeveld. (Van onze correspondent in Bonn) Geruchten circuleren als zou Amerikaanse weekblad „Time" Duitse uitgave overwegen. Deze uit- gave zou een bedreiging voor het Westduitse weekblad „Der Spiegel" betekenen. „Time" heeft op het ogenblik een totale oplage van 4,15 miljoen plaren. Daarvan worden in de Bondsrepubliek 14.900 exemplaren verkocht. Al lang wordt met de ge dachte van een Duitse uitgave in de Time-Lifewolkenkrabber in New York gespeeld. Het Timeconcern, dat ook in de firma Metro-Goldwyn-Ma- yer is geïnteresseerd, heeft eveneens financiële belangen in de Franse uit geverij „Laffont" en sinds kort in één van de belangrijkste Duitse uit geverijen, de fa. Rowohlt in Ham burg. Vier ministers Gezegend het land waar, ver spreid over twee netten, vier ministers gelijktijdig het woord tot het volk richten! Gisteren gebeurde dat, want terwyl op Nederland I de ministers Witte- veen. De Block en Roolvink in AVRO's Televizier een gematigd optimisme aan de dag legden in zake de gevolgen van de deva luatie van het Engelse pond voor Nederland, zat op Nederland II minister Klompé bij Kees Brusse om extra relief te geven van het onderwerp van deze dag, dins dag-aflevering: de beeldende kunst. Danny Kaye Behalve dubbelspion was Dan ny Kaye er weer, een van zyn betere shows bovendien met veel acteerwerk van hem zelf, dus dat is altyd goed. Er was verder een heel plezierige ontmoeting tus sen Nina Simone en Boy Edgar, waarvan Bob Rooyens een goed programma had gemaakt: le vendig, afwisselend, zoals werk- opnames altijd zyn. En er was het Eidofoor-programma, met gespreksleider Brugsma, de be faamde miss Nora Beloff van „The Observer", en de Noorse journalist Stein Viksveen aan de ene kant, en Ulrike Maria Mein- hof, columniste van on. het maandblad „Konkret" aan de andere zijde. Zij bleek een soort Renate Rubinstein te zyn, een beetje verpolitiekter dan de laat ste, maar dat leek misschien maar zo omdat vrijwel alle on derwerpen over de huidige Duit se politieke situatie handelden. Duitse gevaren Het belangwekkendste was, dat zy meende dat de radicalisering (en het grootste gevaar) niet in de eerste plaats van de ultra rechtse N.D.P. komt, maar van de Springer-pers, die een klimaat schept waarin de politie licht töt schieten komt. Zy zei dat be paalde berichten nauwelijks tot het krantenlezende Duitse pu bliek doordrongen doordat zy in de Springer-blacav (die 70% van het totaal in heiden hebben) verdonkeremaand werden, ter wyl andere dingen weer een on evenredige aandacht kregen. De relletjes, zo zei ze. spelen zich niet af tussen de linkse jongeren (studenten vooral) en NX>P.- aanhangers, maar tussen die linksen en de, door de Springer bladen beïnvloede politie. Inbrekers met handschoenen niet veilig (Van onze correspondent in Parys) Op een internationaal congres van politiedeskundigen in Saint Cloud by farys, is onthuld dat Interpol een af weermiddel heeft ontdekt tegen de handschoen van byv. inbrekers waar mee tot dusver werd voorkomen ty- dens een kraakje vingerafdrukken achter te laten. Zoals bekend zyn geen twee vinger afdrukken identiek. Doordat van al le geregistreerde misdadigers en trouwens ook van oppassende burgers de Franse politie de vingerafdrukken kent, werd langs deze weg de moge- lykheid geopend heel wat inbrekers te ontmaskeren tenzy ze hand schoenen droegen. Die laatste bescherming zal in de toekomst dus zyn doelmatigheid heb ben verloren, nu Interpol de vinger afdrukken kan fotograferen of zicht baar maken, zelfs wanneer bij dief stal handschoenen worden gebruikt. ADVERTENTIE „Bulderbaan" in gebruik Schiphols reeds veelbesproken oost- j west baan, waarvan het verlengde over Amstelveen-noord en Buitenvel- dert loopt, is vanochtend voor ge bruik gereed gekomen. Zo nodig kon den de vliegtuigen er vanaf 12 uur vanmiddag op landen of er van op- stygen. Het is met 3513 meter startlengte de langste baan van het vliegveld. De twee andere en ook de nog in aanleg zynde vierde aan de overkant van de rijksweg tussen Den Haag en Amsterdam zyn ruim 3300 meter lang. De vliegers is verzocht het ge luid tot het mogeiyke te beperken. Even MIDZA-zegels sparen en U zult verbaasd zyn over het totaal van Uw spaarbedrag. OVEMBKK 11.02 Nws). 11.55 Beursber, 12.00 Ste- Blokfluit, cello 3.16 Act. 18.20 en solisten Nws. 22.40 Act. 22.55 Venster op de he dendaagse muz. muzikale lezing. 23.35 Luitrecital: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Gewijde muz.; verzoek- progr. (gr.). 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. NRU: 19.00 Manipuleren Dudere luisteraars. 13.00 Nws. 13.10 Jn. I 13.30 Stereo: Viool piano: klass.mua. 14.02 Kerkorgelconcert: mod. muz. 14.25 Schilder in Schoorl, klankbeeld, 15.00 Voor de 7.00 Canta America: De Vlaamse Be we- ging (II), rep.-klankbeeld. 21.30 Wat i idealen geworden, disc. I i Nws. 22.40 Iks, ster.' 23.55-24 GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e l(jn) van 18-20 uur. Myfanwy (trad.) Morriston Orpheus Choir. Dafydd y Garreg wen (Trad) id. Buttered peas (trad.) The Country Dance Band, The huntsman's chorus (trad.) id. The haughs of Cromdale (trad.) John MacDonald, My son Da vid (trad.) Jean Robertson. Duke of Perth (trad.) Augus Fitchet's Scots Dance Band. Galway Bay (trad.), Michael McWllliams. The Little Gae- Singers, Irish marching songs Maurice Larcange. ber) Richard Anthony. The her hair (Dublin) Orkest Edmundo Ros, Along the Santa Fe trail (Gross) Orkest Ray Anthony, Aquellos ojos verdes (Menendez) Nat King Cole. Nocturne (Walter), George Shearing, All I do Is dream of you (Brown) Victor Silvester, Si wood. Ya Laure Sentimental journey (Brown) Orkest Les Brown. Amour je te dois (Dorsey) Orkest Helmut Zacharias. Morrina (Dielh) Los Espanoles. Harlem (Car roll) Frans Poptie Swing Specials, Mamma (Blxio) Orkest Max Greger. soul (Green) John. Lewis. pour Marcel (Blakey) Benny Golson, Lee Morgon. t»on- Tlmmons, Jimmy Merrltt, Blues pour Vava (Blakey) id. La divorcee jam blues (Ellington) Id. VOOR DONDERDAG 23 NOVEMBER .32 Voor de huisvrouw. 9 58 Marktber. 2.30 Nws. 12.40 radio-snelbuffet. 15.00 Godsdienst i- taal. 17.00 Kamer- Hilversum 3. 240 NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Progr Hflj9 30 Lichte lns' ).02 Muz. by d« rogr. (11.00 Nws -2.02 Platenkeus iOUU Nws. 13.02 Act. 13.07 TNT: Knalmuz 14.02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nws 15 02 The rat fn mheD?>Dhe action ls- 16 °0 Nws. 16.02 The rose in RRRnr platenshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Verzoekplatenpro- gramma. reld,.NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 18.55 Pipo de Clown 19 00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 Inburgeren: Leiding en leden' gesprekken met politici. 20.00 Journaal' AVRO. 20.20 Peyton Place. TV-feuille- dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 In Amsterdam is op 73-jarige 8.201 overleden de tekstschry vei De groente- Henk Voogt, beter bekend onder zijn SS: gr™ ?ieudfem HT„ iied_ Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. I Jes °-a- voor Wll'y Alberta, Johnny 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-1 Jordaan, Willy Derby en Lou Bandy.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5