Devaluatie nadelig voor badplaatsen ,eidóe VALSE MVKTER Katwijkse V. V. V. -voorzitter mr. Jan van der Plas IBMNed.H. Kerk en Geref. Kerk tegen laar beurs op zondag Gevechten na 2 uur gestaakt Ramp met Cornet door tijdbom MET EEN ENKEL WOOKD HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 22 NOVEMBER a >1 Gf De recente devaluatie in En geland, Denemarken en Spanje levert voor het Nederlandse V.V.V.-wezen uitsluitend nade len op. Ons land is voor de (trouwe) gasten uit de gedeva lueerde landen als vakantie land aanmerkelijk duurder ge worden. Dat zal volgend sei zoen zeker merkbaar zijn ten opzichte van het bezoek van Engelsen en Denen, die de laat ste jaren steeds in groten geta- len een deel van hun vakantie aan onze Noordzeekust kwa men doorbrengen. Vervolg van pog Toen de politie maandag een in- val deed was het echtpaar duidelijk verrast. Het lag nog in bed. De 5- kamerflat was uiterst sober ingericht alleen het hoognodige was er te vin den waaronder een ledikant. Voor de rest was het geheel ingericht als drukkerij met dien verstande, dat een toevallige bezoeker niets ver dachts zou bemerken. Zelfs een buur vrouw. die bij het echtpaar enkele malen koffie had gedronken hoe- wel het verder weinig contact had had niets ongewoons bespeurd. De keuken bevatte eveneens weinig. De Belf gebruikte deze voarnameylk voer het uitetsen van de cliché :s. Het is de politie een raadsel, dat niemand zich ooit heeft afgevraagd hoe het mogelijk was, dat een vlas handelaar als zodanig had hij zich laten inschrijven zich in Limbur°r vestigde, terwijl er in de mynstreek „geen sprietje vlas te bekennen is", zoals hoofdinspecteur G. Munten het uitdrukte. De Belg is in Vlissingen geboren. Op het ogenblik wordt het onderzoek ernstig bemoeilijkt door zijn zwijgzaamheid. Wel heeft hij ge zegd dat hij leefde van het salaris dat zijn vrouw als stenotypiste ver- dier.Gc en van een erfenis. Het echt paar was kinderloos. Volgens de politie waren de resul taten van zijn werk ware meester- Onder een echt briefje van honderd, daarboven een, zoals die i in Kerkrade werd gedrukt. stukjes, hoewel zij niet volmaakt zijn. Hij werkte met een fotografisch pro cédé. Hij had de aandacht op zich ge vestigd door op verschillende plaat sen te informeren naar een bijzonder soort papier. Botsingen tussen Jordanië en Israël De gevechten aan de Israëlisch Jordaanse grens werden gisteren na 2 uur gestaakt. Beide partijen beschul digen elkaar ervan te zijn begonnen- Aan Israëlische zijde vielen twee slachtoffers. Van Jordaanse zijde is geen opgave van het aantal doden en gewonden verstrekt. Israëlische vliegtuigen vernietig den vier Jordaanse tanks en een pantservoertuig. De Jordaniërs be weren twee Israëlische vliegtuigen te hebben neergeschoten. Van Israëli sche zijde wordt slechts het verlies van een straaljager van het type Mystère toegegeven. De piloot is door de Jordaniërs gevangen genomen. De incidenten waren de ernstigste sinds de oorlog van juni j.l. Volgens Israëlische waarnemers zouden de botsingen nooit hebben plaats ge vonden als Koning Hoessein in het land was geweest- Men verdenkt Hoesseins broer prins Hassan ervan het initiatief te hebben genomen om versterkingen naar de Jordaan te brengen. Mirages In België worden geen Mirage- Jachtbommenwerpers geassembleerd cn op het ministerie van Buiten landse Zaken In Brussel is niets be kend over plannen om deze Franse toestellen vla België aan Israël te le- Een .voordvoerder van het Belgi sche ministerie van Buitenlandse Za ken heeft dit gisteren meegedeeld. In de Nederlandse pers was een be richt verschenen volgens hetwelk de Franse vliegtuigfabriek Marcel Das sault in Bordeaux 52 voor Israël ge bouwde Mirage-5 jachtbommenwer pers naar België doorleveren omdat de' export van militair materieel naar Israël door de Franse regering is verboden. De toestellen zouden dan vla Antwerpen naar dit land ver scheept worden. Aanslag op Grivas? Deskundigen van het Britse minis terie van Handel, die een onderzoek hebben ingesteld naar de ramp met de Britse Comet die op 12 oktober tussen Griekenland en Turkije is verongelukt, zjjn tot de conclusie ge komen dat de ramp is veroorzaakt door een tijdbom d'«? aan boord van het toestel was verstopt. B\j de ramp kwamen alle 67 inzittenden om het leven. Volgens de deskundigen was de bom klein genoeg om in een tas ver stopt te worden, maar bevatte hjj uiterst krachtige explosieven voor mi litair gebruik. Scotland Yard heeft onmiddellijk na publikatie van het deskundigen-rapport een onderzoek geopend. Volgens zegslieden houdt Scotland Yard rekening met de mogelijkheid dat de bomaanslag bedoeld was te gen generaal Grivas, commandant van het leger op Cyprus. De generaal had zich in het toe stel moeten bevinden maar in werke lijkheid was alleen een van de man nen uit zijn omkgeving, de Cyprioti sche chauffeur Salomoer aanwezig. De moderamina van de generale synoden der Ned. H°rv. Kerk en van de Geref. Kerken in Nederland hebben het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in een ge zamenlijke brief medegedeeld, dat zii zich gezamenlijk hebber beraden op de bezwaren, die bij beide synoden zijn ingebracht tegen de openstelling van de voor- en naiaarsbeurs op zon sombere geluid gisteravond horen tjjdens de najaarsvergadering van de V.V.V. in hotel „Noordzee" aan de Boulevard in Katwijk aan Zee. Hij voegde daaraan toe, dat deze devaluatie ook wel eens een terug slag zou kunnen hebben op de komst van de Duitsers, die tot nu toe de beste „klanten" van de V.VV.'s in de kuststreek waren. Een vakantie in de landen met de gedevalueerde valuta wordt voor hen en ook voor de Nederlanders belangrijk goedkoper. Ook dat kan een terug gang in het aantal badgasten tot gevolg hebben. Katwijks V.V.V.-voorzitter stelde nadrukkelijk, dat deze gang van zaken voor het bestuur een onder werp is van aanhoudende zorg en beraad. Ons standpunt is, zei hij, dat onze activiteiten ten opzichte van de reeds bestaande markten in het bm'tenland nog te dienen wor den uitgebreid en dat daarnaast n;euwe markten moeten worden ge zocht. Propaganda Ingreep in zoudagsbelevi n<r Het niet kunnen deelnemen aan de ze gemeen scha ppeF'ke zondagsbele ving is voor betrokkenen een ernsti ge ingreen in hun geestelijke vrijheid gremeeusellapneliike en ,en «"""werkelijke belemmering r F J voor hun geestelijk leven. Bovendien werkt dit niet kunnen deelnemen aan deze gemeenschappe lijke zondagsbeleving immer isole rend binnen het gezin en de familie gemeenschap en de sociale opbouw van het leven. Vandaar dat de kerken van me ning zijn, dat de religieus-sociale be tekenis van de zondag zo groot s. dat gewaakt moet worden tegen elke niet-noodzakelijke zondagsarbeid. Vele werknemers, die door het be sluit van het jaarbeursbestuur ge noodzaakt worden gedurende de zon dagen op de Jaarbeurs aanwezig te zijn, geraken hierdoor in ernstig ge- Wetensconflict, afgezien nog van de spanningen, die dit in hun huwelijks- en gezinsleven oproept. Ook het ker kelijk leven en meeleven moeten hierdoor schade lijden. De modera mina kunnen en willen niet treeden in een beoordeling van ai ae factoren, die het jaarbeursbestuur tot de on derhavige beslissing hebben geleid, maar vragen zxh ernstig af of het be stuur wel voldoende heeft Gverwogen wat de openstelling op zondag van de Jaarbeurs betekent voor de gezinnen van hen, die op de Jaarbeurs hun werk hebben als standhouders of in kopers, en voor deze personen zelf. Zij verzoeken het bestuur in het licht van deze overwegingen zijn be slissing te herzien. „Wij zijn ervan overtuigd, dat u alien, die de christe lijke beleving van de zondag ter har te gaat, ten zeerste aan u zoudt ver plichten," aldus besluit de brief. De moderamina zeggen zich ervan bewust te zijn, dat in de huidige sa menleving arbeid op zondag niet steeds kan worden vermeden en zij achten deze in bepaalde gevallen zelfs noodzakelijk. Zy delen echter de bezwaren van hen, die verontrust zijn over deze openstelling op zon dag en over de ontwikkeling daar van, zoals die nu blijkt in het be sluit om de voor- en najaarsbeurs op zondag open te stellen. Dit temeer, omdat dit besluit gezien de cen trale plaats, die de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs als inkoopbeurs in het maatschappelijk bestel van ons land inneemt ongetwijfeld door andere inkoopbeurzen zal wor den gevolgd. Schadelijk Daarom moet met het voeren van propaganda onverminderd worden doorgegaan en zullen we, aldus mr. V?n der Plas, nauwlettend op onze prijzen moeten Ietten. Niet alleen met betrekking tot het verhuren, want het komt vooral ook aan op de bijkomende kosten, zoals in res taurants en Ln de consumptiegele- genheden op het strand. Voorts «^-viceverlening een be- lanerijke rol. Een nadeel voor Katwijk noemde mr Jan van der Plas de beperkte restaurantruimte Dit leidt, vooral in het hoogseizoen, tot overvolle za ken, waardoor klachten niet achter wege kunnen blijven. Het is de taak van ''e V.v.v. daarop bij voortdu ring te wijzen en alle betrokkenen te overtu'een van hun verantwoorde- lij khe:d. T~i hat. begin van ziin uitvoerige operr ngsrede had mr. Van der Plas eroD gewezen, dat het seizoen 1967 toch nog gunstig genoemd kan wor den. Door het aanhoudende mooie zomerweer hebben namelijk velen rog ter elfder ure besloten de kust strook te bezoeken. Daardoor is waarschijnlijk een belangrijke terug gang in b°t bezoek aan de bad plaats voorkomen Financiën Daardoor zal, aldus de moderami na, de zondag als gemeenschappelij ke rustdag hoe langer hoe meer zijn waarde verliezen en ons volk be roofd worden van een belangrijk geestelijk en maatschappelijk j^oed. De kerken achten dit verlies schade lijk voor het volksleven. De zondag, zo gaat de brief ver der, is voorts in de loop der geschie denis geworden tot een gemeen schappelijke rustdag, waarop de ker ken hun erediensten houden e-n is ook als zodanig onvervangbaar. BINNELAND Investeringsaftrek De regering heeft bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend, dat goedkeuring van de beschikking van 18 septem ber 1967 beoogt, waarbij de investe ringsaftrek voor gebouwen met in gang van 19 september 1967 is her steld. Gift aan Finland Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht en leider van een zes man sterke Nederlandse afvaardiging, heeft gisteren in Helsinki namens de stichting „Finland" aan de Finse autoriteiten een mobiele röntgen- installatie overgedragen, door het Nederlandse bedrijfsleven geschon ken ter gelegenheid van het 50-Ja- rige bestaan van de republiek Fin land. De installatie werd in ont vangst genomen door dr. N. Pesonen, directeur-generaal voor de gezond heidszorg in Finland- Ontsnapten gepakt In Venlo werden gisteren twee mannen ge pakt, die uit een inrichting in Utrecht waren gevlucht. Zij waren in het bezit van gestolen goederen, zijnde de buit van een inbraak in Eindhoven. Zij liepen tegen de lamp, toen zij probeerden een met briljan ten bezette gouden armband ter waar de van tien duizend gulden op straat te verkopen. Evenals aanvankelijk de politie zelf, hadden de twee man nen niet in de gaten, dat het zo'n kostbare armband was. De mannen zijn op transport gesteld. Sparta maakt fietsen De Apel- doornse rijwielen- en motorenfabriek Sparta NV gaat zich weer bezighou- en met de produktie van fietsen. Sparta gaat een fiets maken, die ge schikt is voor personen van alle leef tijden. Het is nl. mogelijk om het stuur en 't zadel van deze flets door een eenvoudige handgreep op de ge wenste hoogte te brengen, zodat zowel kinderen als volwassenen er gebruik van kunnen maken. Kort na de oor log besloot Sparta geen fietsen meer te maken. Daar is men nu op terug gekomen. Vrouw beroofd Een tot nu toe onbekend gebleven man heeft gister avond de 73-jarige mej. C. A. van De Ven uit Amstersfoort onder bedrei ging van een mes geld afgeperst. De bejaarde vrouw was van het station cp weg naar huis aan de Koningin Sophialaan. Vlakbij haar woning dook de man uit het duister op. Vol gens de vrouw had hij een stilletto in de hand. Met de 20 gulden, die zij hem gaf nam de overvaller geen ge noegen. Hij wilde meer. Hij rukte de vrouw haar polshorloge af en maakte zich meester van haar por te- monnaie. Bij haar thuiskomst ont dekte de totaal overstuur geraakte vrouw dat ook haar portefeuille weg was. Deze werd echter later terugge vonden op de plaats waar ze door de man was aangehouden. Volgens de vrouw was de man een jaar of veer tig oud en sprak hij met een buiten lands accent. Buitenland Ontploffing in Antwerpen In een woonhuis ln Antwerpen heeft zich een ontploffing voorgedaan die vol gens de eerste berichten een dode en zeven gewonden heeft geëist. De eerste en tweede verdieping van het pand werden volledig vernield. Soeharto naar Egypte De waar nemend president van Indonesië, ge neraal Soeharto heeft een uitnodi ging aanvaard om in maart volgend jaar een bezoek aan Egypte te bren gen. Soeharto reist dan ook naar Europa. Doodvonnis in Zuidkoreaans Spio- nageproces Een Zuidkoreaanse hoogleraar in de medicijnen is in Seoel ter dood veroordeeld op be schuldiging van het leidei) van een spionagekomplot ten gunste van Noord-Korea. Het komplot werd na zes jaar in mei van dit Jaar opge rold. Een tweede beklaagde, de 38- Jarige boer Hak-Soel- Ha. werd tot levenslang veroordeeld. Andere be klaagden kregen straffen van een tot 15 jaar gevangenisstraf. Arrestaties in Zuid-Korea De Zuidkoreaanse geheime politie heeft de arrestatie bekendgemaakt van zes Noordkoreanen die volgens haar hadden geprobeerd president Tsjoeng-hie Park te vermoorden en de Zuidkoreaanse regering ten val te brengen. Goudvondst in Oeral Russische geologen hebben in een mijnbouwge- bied in de Oeral waardevolle goud voorraden gevonden. De goudaders bevinden zich in 't traditionele goud gebied ten noorden van de stad Mag nitogorsk. Evacuatie huurlingen Trans portvliegtuigen die naar Kigali gevlo gen zijn om een begin te maken met de evacuatie naar Kongo van de Ka- tangese gendarmes zijn niet inKins- jasa teruggekomen. De missie is uit gesteld. Men kan echter in Kinsjasa niet zeggen wat daarvan de oorzaak was. Middenstandsbeleid De ministe riële Werkgroep voor de Middenstand van de Benelux is op een vergade ring te Luxemburg tot de conclusie gekomen, dat een speciaal orgaan voor middenstandsvraagstukken in de EEG nodig is. Uitlevering Wit-Rus De Russi sche regering heeft in een nota aan de Canadese ambassade in Moskou, Canada verzocht om de arrestatie en uitlevering van Kowalew, woonachtig in Montreal, die door de Russische autoriteiten als oorlogsmisdadiger worat beschouwd, Kowalew zou tijdens de bezetting van Wit-Rusland met de nazi's hebben samengewerkt. Bloot De twintig modellen van de Academie voor Beeldende kuns ten in Rome zijn in staking gegaan omdat zij er genoeg van hebben in hun blootje in onverwarmde kamers te poseren. Zij hielden allemaal hun kleren aan. Arrestaties in Soerabaja In de Oostjavaanse Stad Soerabaja zijn, vijf tig marinemensen, onder wie twee onderofficieren, aangehouden na de ontdekking van een komplot van Soekarno-gezinde elementen. Volgens het legerblad „Pelopor Baroe" was het doel, alle anti-Soekarnobevelheb- bers in de stad te vermoorden. Ten aanzien van de financiën merkte de V.V.V.-voorzitter op, dat deze de bijzondere aandacht vergen. Het V.V.V.-apparaat werdt steeds omvangrijker. Dit jaar zal de ver eniging nauwelijks kunnen rondko men. temeer omdat een tè groot deel van de inkomsten variabel is. Een gezond beleid zal moeten kun nen steunen op hogere contributies en een verhoogde subsidie van de gemeente. Aan het slot van zijn uitvoerige openingsrede bracht mr. Van der Plas dank aan allen, die zich ook dit jaar weer hebben ingezet om het omvangrijke V.V.V.-apparaat soepel te laten draaien: de (gelukkig her steldei directeur en het kantoorper soneel. de heer Jan van Rijn voor het organiseren van talrijke evene menten. de politie en de diensten van gemeentewerken en -bedrijven - De secretaris, de heer J. C. Tie- leman, las hierna de zeer uitvoerige notulen voor, waarin ruime aan dacht werd geschonken aan alle ac tiviteiten van de V.V.V. en mr. J. van der Plas gaf een door de pen ningmeester. die niet tijdig aanwe zig kon zijn, opgemaakt voorlopig financieel overzicht, waaruit bleek, dat de uitgaven de inkomsten over troffen. Contributie Met algemene stemmen werd be sloten de contributie te verhogen en te brengen van f 10 naar f 15, van f 12 naar f 18 en van f 18 naar f 25. De contributie van de hotel- en pensionhouders zal nader besproken worden tijdens een door hen te hou den vergadering. Tijdens de rondvraag kwamen verschillende zaken aan de orde, on der andere om iets attractiefs in Katwijk te brengen, zoals bijvoor beeld een kabelbaan. Ook werd verzocht te bewerkstelligen, dat er een directe telefoonverbinding met Duitsland komt. Tenslotte vertoonde de heer W. van Egmond enige filmpjes over het bloemencorso, over de reddingsde monstraties met het bezoek van Prins Claus en over Oostenrijk. Het was een zeer geanimeerde bijeen komst. Tweede concert Kunstkring"' De vermaarde pianist Julius Kat- chen is de solist op het tweede con cert van de „Kunstkring voor Allen" op woensdag 13 december. Hij speelt vier Impromptus van Schubert (op. 90), de Sonate no. 5 van Joh. Brahms „La Cathédrale engloutie" van De- bussie en „Tableaux d'une Exposi tion" van Moussorgsky. WOENSDAG Papenburg 61K. en O.-iezing prof. dr N. Speyer „Voorkoming van vroegtijdige veroudering. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden Leidse Mid- deiiStandBeentraleSpr. dhr S.W. Ha- Ïedoorn over De brandveiligheid ln ,elden". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Letdse drumband en Jeugdorkest „De Burcht". 8 uur nam. DONDERDAG Gymnasium Oudervereniging. Spr. mej. drs. H. v. d. Vliet, over de Mam moetwet. 8 uur nam. Schouwburg. Vestzaktheater met „Dokter, oh dokter" 2.30 en 8 uur nam. Mtd'cMweg 28. Ver. Vrljz. Hervorm den. Cursus prof. dr. K. A. H. Kid ding over „Geloven na de dood van God"'. 8 uw nam. Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pedagogiek. Spr. mej. C. J. van Reenen over „Jeugd en literatuur", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver. van Hulsvrouwen. Voorlichting over veilig verkeer. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meesterserle K en O., Residentie-orkest o.l.v. Willem van Old Dutch N.R.V. Dia-avond over Noorwegen 8 uur nam. Den Burcht: Prijsuitreiking bloem - bakkenactle „Geef uw gevel een cor sage". 7.45 uur nam. VRIJDAG Rest. Van der Heijden. Filmshow Poto-olné J. Wolfslag. 8.15 uur nam. Leiderdorp, (Dorpshuis): K. en O.-le zing Jan. 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Receptie E.H.B.O. 5-6.30 uur nam.: feestavond 8 uur nam. Zomerzorg: V.VB. Sp r.dhr. H. Wie gel over „De V.VD. staat open voor partijvernieuwing 8 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret. Stadsgehoorzaal (Foyer): N.C.ReisV. Bert Brugmans Marionettentheater m. „Im weissen Rössll", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem „Ecclesia". 8 xiur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijn land". Spr. mevrouw A. Gondrexon- Ives Browne. 8 uur nam. ZATERDAG Boshuis Achterhoflaan 74: CJV Jong Leiden. Vaardigheidswedstrij- Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum met „Zachtjes met de deu- Gerecht 10. Soefl-beweging Univer sele eredienst. Spr. dhr. C. W. van Gils over „Het geheim van het leven". 11 Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laam 1): Gemeente voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert alg. Ned. TJnie van Muziekverenigingen. 1 en 7 Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Vestestraat 40: Micro-Theater „De herbergierster". 8 uur nam. Nleuw-MinervaExpogé Spr. mr. dr. P. G. Knibbe over Nieuw Guinea en de Stille Zuidzee, 8 uur nam. DINSDAG Koningskerk: Ledenverg. Ned. Chris- i en Vrouwenbond, afd. Leiden-Noord. Petrakerk (bijzaal)N.C.V.B. afd. Noord. Huishoudelijke vergadering 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep Timdeler met „En toen kwam dokter Frost". 8 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Unlversltelt: Lezing Rijksmuseum v. Oudheden Spr. drs J. P. Louwe Kooij- mans over de nederzettingen en graven van de late Klokbekercultuur te Mole naarsgraaf. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Ontembare Angelique". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Wat deed Jij nou ln de oorlog, pappie?", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „You are a big boy now", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Zeventien", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Camera: „Barlera", 18 Jaar (nu. rydag). Dagelijks 2.30, 7 en 9.lè Z londag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 vrijdag). Zondag (Woensdag: „Eclips"). SI' TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg a Tentoonstelling van tekeningen Ronald Tolman, geopend dagelijks halve zondag en maanaag 2-6 uur r middag (tot 8 december). Lakenhal: Tentoonstelling ..Spel en lezen". Werkd. 104 uur; dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: zoo 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan)I uitzondering van zaterdag van 10-4 u, (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkuaii (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'g^n dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkundi Tentoonstelling Collectie Lechner vv Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rijksmuseum voor de geschletterf11 der natuurwetenschappen: Dag ij q(. uur zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotliekti 'J Geopend voor spoedeisende gevallei apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, t( iri 24807. Apotheek R. van Breest Smallenbirf" te Leiderdorp en Apotheek Voorschi ten zijn de gehele week geopend. Tot zaterdagochtend 10 uur i plege men de eigen huisarts, daaiJj^ tot zondagnacht 24 uur de doktei u telefoon 22222. ADVERTENTIE BreibreiSmi Scheepjeswol Wie zich thuis voelt in onze moderne tijd, breltl B v. deze fijne Jongenstrul. Vraag het patroon bij uw wint of stuur onderstaande bon op. (g faal O 0 IJ CIA liet een vliegtuig met diplomaten verongelukken John Smith, die zegt agent van de Amerikaanse geheime d'onst (CIA) in India geweest te zyn, heeft verklaard, dat de CIA betrokken is geweest bij het verongelukken van een vliegtuig, dat in 1955 Chinese afgevaardigden naar de Afrikaans- Aziatische conferentie 'in Bandoeng vervoerde. Alle 15 inzittenden van het toestel kwamen om het leven toen het toe stel, een constellation van de „Indian Airways" in de Zuidchinese Zee stortte, ter hoogte van Serawak op een vlucht van Hongkong naar Indonesië. Premier Tsjoe En-lai van China zou met het vliegtuig reizen, maar veranderde op het laatste ogenblik van gedachten. ten Wl WOENSDAG 22 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Kfa Comedde: „Spoken ln Spaanse 1 Dlligentia, 20.15 uur: Anne Parmelee. sopraan en Thomas 1 goroff, piano. Joseph's Plee, 22.30 uur: Ann B rda >n met Combo i f, Kurzaal. 20.15 uur: Het Resldenl Orkest 1 Paviljoentheater, 20.15 uur: Au 300 American Theatre Group: „So ra» IIKj children". Poppentheater Frank Kooman, 11 "pa uur: „Het Aardmannetje". WEERRAPPORTEN (Van beden morgen 1 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Wenen Innsbruck EelgTado z Barcelona Madrid Mallorca Lissabon S* a a geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbewolkt geh. bew. onbew. geh. bew. onbew. geh. bew. motregen motregen half bew. onbew. half bew. geh. bew. half bew. licht bew. 17 10 17 is 'l-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2