oeterwouds Glorie" iert gouden jubileum Parkeermeters in de Langstraat - Wassenaar HATTUM HOVING IN FILMCLUB 16 Aanleg parkeerstrook in de Meijelaan W inkeliers vereniging in Voorschoten O 22 NOVEMBER 198* U9MCH DAGBIAD PAGINA P. v. Bemmelen Sr. gehuldigd F amiliebericliten (Overgenomen uit andere bladend Geboren: Roland Willem Lodewijk, z. v. Toppee en Barends, Den Haag; Frans Harald Roderick, z. v. De Man en Lieftinck, Amsterdam; Gabriël Donald Eric, z. v. Jongejans en Hon- dius; Joachim, z. v. Ter Haar en De Booy, Amsterdam. Getrouwd: R. G. M. van Voorst tot Voorst en M. G. Hanlo-Schölvinck, Voorburg. Overleden: Foske de Jong, 69 J., Den Haag; Victor Lucien Maier. 75 j., Den Haag; Albertus Egteren, 35 j., Enschede; Johanna Hendrika van PoelwijckRipken. 85 j., Heemstede: Rupert Alois Dengg, 71 j., Holland- sche Rading; Johannes Boomkamp, 64 j.. Amsterdam; Elisabeth Romme- Beels, 41 j., Knegsel; Lena Kata Pëis, 70 j., Apeldoorn: Jan Wilhelmus Theodorus Cleremans, 91 j., Bloe- mendaal. Plan Zijlwatering 1 vastgesteld De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond, in een vergade ring die tot na middernacht duur de. veel tijd besteed aan een plan om in een vrij groot gebied in het dorp en Oostdorp eenrichtingverkeer in t© stellen en een aantal andere verkeersmaatregelen. Aan de ene kant was er in de raad veel waarde ring voor het plan, maar anderzijds werd er ook wel krtitiek uitgeoefend. Vooral het voorstel om in een gedeel te van de Langstraat en nog enkele Straten over te gaan tot het aan- controlevereniging itdüdse Glorie" heeft gister- op grootse wijze in het St. iusclubhuis in Leiden het jubileum gevierd. De vele ifen, onder wie ir. P. Buch, sjrzitter; ir. De Boer, hoofd- ur van het stamboek, ir. C. J. de dienst centrale itrole en vele afgevaardigden zusterverenigingen uit Zoe- Stompwijk en Wassenaar, welkom geheten door de heer Rijn, voorzitter van het feest- igens kwam voorzitter Q. On- tr aan het woord, die een te- i gaf op het wel en wee van Ipiging in de afgelopen vijftig jf vereniging begon met 18 le- e gemiddelde produktie was il kg melk met een vetgehalte i%. Thans is dit 4320 kg melk vetgehalte van 3,73%. Er zyn bel ongeveer 150 leden. De aderwater wees hierna op het van een goede melkcontrole. jhartelijkc toespraak gold de van Bemmelen Sr., die vijf tig jaar aan de vereniging is ver bonden. Een lange reeks van jaren heeft hij zich verdienstelijk gemaakt als hoofdcontroleur .Als blijk van waardering bood de voorzitter de ju bilaris en Zaanse klok aan. Voor mevr. Van Bemmelen, die eveneens in de hulde werd betrokken, waren er bloemen. Het feest werd muzikaal omlijst door het optreden van Henny Lange- Als blijk van waardering voor de vele verdiensten voor Zoeter- wouds Glorie" biedt voorzitter Q. Onderwater de heer P. van Bem melen sr. een Zaanse klok aan. Links mevr. Van Bemmelen. Foto LD/Holvast) veld, Frans Vrolijk, de Clema's, Ge- raldini, Gery en Janine en The Dutch Rolling Stars. Gisteravond was Hattum Hoving, één der bekendere Nederlandse docu mentairemakers te gast in Filmclub j 16. Hoving had vier van zijn docu mentaires meegebracht, te weten: „De koers bepaald", „De akker voedt, voedt de akker", „Interludium Elec- tronicum" en „Zeilen". Hattum Hoving doorliep de Aca demie van Beeldende Kunsten in Den Haag waar hij Paul Schuitema, een docent, die ook als filmer werk te, leerde kennen. Schuitema bracht hem in kentakt met de regisseurs van de Nederbr.cV Werkgemeen schap voor Filmproduktie (Lou Lich- teveld. Herman vr.n der Horst. Jan Hin. Mannus Franken etc.) waarvoor hij in 1945 ging werken. Sinds 1950 is Hoving werkzaam voor de N.V. Multifilm. Voorstel aan raad Leiderdorp kan waarderen is veel meer de strak ke geladen camera-voering, waar door inderdaad iets van de benodig de dynamiek gesuggereerd wordt. Als regisseur is Hoving sterker in de filmpjes die na 1960 tot stand kwamen: in „De akker voedt, voedt de akker", „Interludium Electroni- cum" en „Zeilen". In deze documen taire-s valt opnieuw de camerabeheer- sing op. ,De akker voedt, voedt de akker" (over vervaardiging van kunstmest en de betekenis ervan) steekt naar onze mening met kop en schouders boven de andere twee uit. Daarbij dient opgemerkt te wor den dat het enige filmpje dat Hoving niet in opdracht maakte .Zeilen' duidelijk de minste is van de drie. Wat in ,De akker voedt, voedt akker" vooral boeit zijn de prachti ge beelden van een haast surrea listische suggestiviteit. Ook taire. Hovign toont zich in zijn werk documentaire van Hoving heeft ech- LEIDERDORP laatlsageiula leenteraad van Leiderdorp bandagavond 8 uur in open- I ffgadering bijeen ter behan- ;an de volgende voorstellen: ihet aangaan van kasgeldle- inzake het aangaan van vas- ïgen; tot benoeming van een I sie ad hoe voor het nazien j gemeenterekening over 1965. j pging van de legesverorde- »t benoeming van een lid van voor de verlening van bij- lot toekenning van een uitke-1 ineens over 1967 aan het ge- jersoneeltot verhoging van idie, per deelnemende werk- aan de Leidse Vo:ksunivcr- Kunst en Ontspanning"; tot van een lokaai van ae opti.- j [ere school aan de Leeuwerik- de Stichting Muziekschool orp; inzake de verhuur van :okje grond aan de Plantage: toop van een perceel grond firma G. S. Nagtegaal en behoeve van de bouw van igeboxen: tot het maken van ïoorzieningen in de Meije- tot beschikbaarstelling van iet daarvoor; tot vaststelling procedure-verordening voor ergunningen; tot het verlenen idewerking ex artikel 72 der onderwijswet 1920 aan de óng voor Christelijk Uit- Lager Onderwijs in Leider- n behoeve van deaanschaf- in leer- en hulpmiddelen en Kteren van de verlichting; tot ■ing van comptabiliteitsbeslui- houding; van uikanliedag miha\ing straf ïaeiilmeester hij in december van het aar tijdens een nachtelijke k een kopje koffie was gaan een collega werd een 38- ïaclitmeester eerste klas van ^politie uit Leiderdorp ge let inhouding van één vakan- &af kreeg hij van zijn com- 't wegens „het onderbreken Politietaak voor een niet drin- particuliere reden". De rijks- fond de straf veel te zwaar, faarcm-hij in beroep ging. De 'fchter verklaarde het beroep tod, waarop de politieman op- lep ging. •wg heeft de centrale raad "oep de wachtmeester in het gesteld. Volgens de raad 'er geen onevenredigheid tus- gepleegde feit en de opge ef. De raad vindt de straf i(l in strfjd met enig alge- "chtsbeginsel van behoorlijk Het regelmatig toenemende auto bezit heeft in Leiderdorp onder an dere tot gevolg dat aan weerszijden van de vrij smalle rijbaan van de Meijelaan wordt geparkeerd, waar door steeds frequenter stagnaties in het verkeer optreden. Dit heeft de groepscommandant der Rijkspolitie enige tijd geleden aanleiding gege ven B. en W. te adviseren in over weging te nemen voor de Meijelaan een parkeerverbod in te stellen. B. en W. zijn van mening, dat het niet mogelijk is in de Meijelaan zonder meer een parkeerverbod in het leven te roepen. Er zou in die straat dan te weinig parkeerruimte LEIDERDORP Verkoop van grond een vertegenwoordiger van de oer degelijke Nederlandse 'stijl. Zijn „De koers is bepaald", een film over de ontwikkelingsplannen van stad en ha ven van Delfzijl (bouw van de soda- fabriek, aanleg van industrieterrei nen etc) heeft nog dat echte, zoals hij het zelf tijdens de discussie in de Filmclub zei, „ferme jongens stoere knapen"-achtige. Een op merking waar hij een beetje spijtig toevoegde: „Nu zou ik hem anders maken". De verdienste van „De sen bestaat. Wat de aandachtige toe schouwer in „De koers is bepaald" aan aannemers- bedrijf G. S. Nagtegaal en Zn. Met onze voordracht van 4 janu ari 1967 hebben B. en W. van Lei derdorp de raad meegedeeld, dat het voor een stedebouwkundig ver antwoorde opzet van het bouwplan voor het zogenaamde Voordorpter rein noodzakelijk was de beschik bare oppervlakte van dit terrein te vergroten. Daarom hebben zij zich onder andere gewend tot het aanne mersbedrijf G. S. Nagtegaal en Zoon, met het verzoek een gedeelte van de gekochte bouwgrond weer aan de gemeente af te staan. De heren Nag tegaal heebben hiermee ingestemd, hetgeen onder meer tot uitdrukking kwam in het raadsbesluit van 30 ja nuari 1967, maar verzochten tevens ter compensatie enige andere bouw grond te koop aan te bieden. Compensatie in de vorm van bouw grond voor woningbouw op korte ter mijn bleek niet mogelijk te zijn. Daarom moesten B. en W. volstaan met aanbieding van een perceel grond, dat bestemd is voor de bouw van 6 garageboxen. De heren Nag tegaal zijn bereid deze grond voor de som van f 10.080,- van de ge meente te kopen. B. en W. stellen de raad voor aldus te besluiten. Zege voor L.S.V. Opnieuw heeft het tweede tiental i van de Leiderdorpse Schaakvereni ging een competitie wedstrijd in de L.S.B.. klasse III, groep B gewon nen. Ditmaal tegen V.F.L., Leiden en wel met vier punten meer. De einduitslag luidt 2% (V.TL.)6!£ (L'dorp II). De Partijen: 1. H. J. Dingjan- J. H. v. d. Velden (regl.) 0-1, 2. J. H. van Dijk- C. van Tol 1- 0, 3. J. A. H. Brugmans- A. C. Spoel 0-1, 4. A. Momberg- P. C. v. d. Leek 0-1, 5. J. G. L. Tervoren- A. Ver- rips 1-0, 6. B. D. Robbers- J. M. v. d. Maat 0-1, 7. C. P. Elzenaar (regl-)- H. Bloemhard (regl.) 0-0, 8. J. Va- vier-J. den Hoed V2V2, 9. W. Kam- bier- A. W. F. Geerlings 0-1, 10. C. Haneveld- A. H. Hoppenbrouwer 0- onsitaan, waardoor de auto's naar de Zijloordkade en de Splinterlaan zouden uitwijken. Op deze manie zou men de moeilijkheden met be trekking tot de overvolle straten slechts verplaatsen. De gemeente zal dus, wil er van een parkeerverbod in de Meijelaan sprake kunnen zijn, tot de aanleg van een parkeergelegenheid in die straat moeten overgaan. Daarom heb ben zy de directeur van gemeente werken verzocht een rapport uit te brengen omtrent de mogelijkheid van verbreding van de straat. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot verruiming van de weg- breedte van de noordwestzij de van de Meijelaan, waartoe een gedeelte van het aanwezige trottoir aan de huidige bestemming moet worden ontrokken. Door de aanleg van een dergelijke parkeerstrook komt vol doende ruimte vrij om het verkeer blijvend doorgang te verlenen, ook wanneer aan beide zijden van de straat auto's geparkeerd staan. Met deze voorziening zal een be- drag van f 5.100.- gemoeid zijn. Op i die zeer- binnenkort zou beginnen. het eerste gezicht, aldus B. en W. De eigenaar van de Jozina deelde lijkt dit een hcog bedrag voor een I desgevraagd mee. dat hij noch be- dergelfjke geringe wegverbreding.riCht had ontvangen, dat zyn schip doch bedacht moet worden dat het verbeurd was verklaard, noch dat voor de aanleg van de parkeerstrook het zou zijn ingelijfd bij de Nigeri- noodzakelijk is tevens een aantal I aanse marine. Hij vroeg zich af of bomen, lichtmasten en trottoir- en £at zo maar ging". Overigens ge- straatkolken te verplaatsen. j i00fde hij, dat hij zijn schip te zijner Na het gereedkomen van de par- j tijd wel weer zou terug krijgen. „Ze keerstrook zullen B. en W. zich na- zijn goed geweest voor de beman- der beraden over het in de Meije- ning, waarom dan ook niet voor laan in te stellen parkeerverbod. Zij I mij"., zo zei de reder, eraan toevoe- hebben daartoe inmiddels advies van 1 voegd dat hij vertrouwde op de goe de commissie voor de straf verorde - j de relaties tussen Nederland en Ni- ningen gevraagd. geria. „JOZINA" IN NIGER! AAIVSE OORLOGSVLOOT Op de Nederlandse kustvaarder „Jozina" is gisteren in Lagos de Nigeriaanse vlag gehesen, zo is van welingelichte zijde vernomen. Tevens zijn er kanonnen geplaatst aan boord van het verbeurd verklaarde schip, dat op 23 oktober door de Nigeriaan se marine was aangehouden toen het wapens en munitie naar Biafra ver voerde. Naar verluidt zal de Jozina worden ingeschakeld bij een amfi bische operatie tegen Port Harcourt. ter zijn gebreken. Het steeds maar weer herhalen van machines en be wegende onderdelen ervan werkt op den duur vervelend. brengen van parkeermeters had niet de volle instemming van de raad. Verscheidene raadsleden spra ken hun voorkeur uit voor het invoeren van een „blauwe zone", waar parkeerschijven verplicht zou den zyn. De heer C. E. van den Berg (KVP) pleitte in het algemeen voor het handhaven van het karakter van de Langstraat en omgeving als winkel centrum. Het afsluiten van de Lang- at voor alle verkeer bij wijze van proef eerst alleen op zaterdagen, later wellicht permanent mag niet tot gevolg hebben dat het pu bliek elders parkeerruimte gaat zoe ken. Tot deze maatregel zou daar om pas moeten worden overgegaan als nieuwe parkeerruimten zijn ge schapen. Mr. A. van Vuure (WD) zei schoorvoetend akkoord te kunnen gaan met het aanbrengen van par keermeters. Zijn voorkeur ging ech ter uit naar parkeerschijven. Ook hij waarschuwde voor het verdrijven van het publiek uit de Langstraat en omgeving naar andere winkelcen tra. De heer A. Lodder (Boeren) had op zichzelf geen bezwaren tegen par keermeters, maar hij zou ze dan ook op de Achterweg, Kerkstraat en Lui- felbaan willen hebben. Mr. J. E. J. Hemmes (WD) toonde zich tegen stander van parkeermeters en pleitte voor parkeerschijven. Het argument van burgemeester en wethouders dat parkeermeters gemakkelijker te con troleren zouden zijn dan par keerschijven achtte hij niet sterk. Over de toekomstige afsluiting van VOORSCHOTEN Bejaardenwoningen in „Bosehgeest" de Langstraat zed hij, dat dit pas kan worden doorgevoerd als er meer par keerruimte geschapen zal zijn. Bij het afsluiten zal de Langstraat door diverse attracties aantrekkelijker moeten worden gemaakt. Uitgangspunt Nog verscheidene andere sprekers voerden het woord over parkeren in het dorp en over de andere onder delen van het verkeersplan. Burge meester mr. W. J. Geertsema zei in zfjn antwoord aan de sprekers, dat het handhaven van de Langstraat en omgeving als centrum juist het uit gangspunt is geweest bij het uitwer ken van dit verkeersplan. Parkeermeters zullen er in de Langstraat alleen worden geplaats in het brede stuk tussen Gravestraat en Molenstraat. Het is helemaal geen uitgemaakte zaak, dat de aanwezig heid van parkeermeters een af stotende werking zal hebben op het) publiek. Er zal een zeer matig tarief worden berekend voor het parkeren (10 cent per half uur, een kwartje voor anderhalf uur)Het bezwaar te gen parkeerschijven is, dat de contro le daarvan niet zo eenvoudig kan worden uitgevoerd als met parkeer meters. Het college voelt niet voor het instellen van een blauwe zone, omdat de parkeermoeilijkheden zich niet voordoen in een aaneengesloten gebied, maar op slechts enkele plaat sen. Door een blauwe zone zouden onnodig veel bewoners van het be trokken gebied worden gehandicapt. De heer A. C. Duijvenstyn (KVP» diende een voorstel in om eerst een proef te nemen met een blauwe zone alvorens tot het invoeren van par keermeters over te gaan. Dit voor stel werd verworpen met 15 tegen 4 stemmen (Voor stemden de heren Duijvestfjn, Van Gooi en Theil en mevrouw Zeydner-Rempt). REEDS 120 LEDEN De Voorschotense winkeliers heb- I vertegenwoordigende organisatie. De ben besloten tot oprichting van een algemene winkeliersvereniging. Toe treding is mogelyk voor alle nering doende middenstanders en kleine am bachtelijke bedrijven. De vereniging kan tevens een gesprekspartner zijn voor de gemeentelijke overheid. Van de 150 winkeliers zijn er thans reeds 120 toegetreden. De oprichtingsvergadering onder leiding van de heer C. Fortanier, lid van Provinciale Staten en belast met middenstandsaangelegenheden. De heer Fortanier zette de dringen de noodzaak uiteen om meer samen te werken. De koopkracht kan in Voorschoten blijven mits het winke len in Voorschoten gezelliger wordt. De winkelier kan de ogen niet meer sluiten voor de sterke concurrentie van de nieuwe wijkcentra in Leiden- zuid-west en Leidschendam. De con sument is bereid om te rijden naar de winkel, maar wil dan ook zijn auto voor die winkel kunnen plaatsen. De Voorschotense middenstand heeft niet die bescherming gekregen var de eigen overheid, die gewenst zou zijn. De gemeentelijke overheid kon geen overleg plegen met een algemene winkeliersvereniging kan een goede gesprekspartner zijn voor de plaatselijke overheid. Veel is reeds onherstelbaar in de dorpskom, maar veel moet er nog gebeuren. Alleen wanneer de winkelier bereid is om verder te kijken dan de eigen kassa en winkeldeur en gezamenlijk wil op trekken, is er nog een redelijke kans om de koopkracht niet verder te la ten afvloeien. Tot zijn verrassing werd de heer Fortanier gekozen als voorzitter van de vereniging. De motivering hiervoor is het graag willen hebben van een niet commercieel gebonden voorzit ter. De bestuursverkiezing vergde twee uur. Tot verdere bestuursleden werden gekozen de heren C. M. Waaijer, F. C. Mens, A. Verhoog, H. Griffioen, A. Planje en W. Vosmeer (in volgorde van het aantal stem men). Gezien de moeite van de eer ste kennismaking, zal het veel wfjs beleid vergen van het bestuur om de zelfstandigen tot noodzakelijke sa menwerking te bewegen. De eerste wil is er. Tijdens de komende feest dagen zal de Schoolstraat worden verlicht. LEIDERDORP Sehaakcompe titie Voor de onderlinge competitie van de Leiderdorpse Schaakvereniging zjjm de volgende partijen gespeeld: R. v. d. Zwan- J. H. v. d. Velden af- gebr., R. Marbus- J H. Riemens Mt-% P. C. v. d. Leek- J. M. Hak 1-0, J. den Hoed- H. Hoogenkamp 1-0, me vrouw E. Kuit-Cnossen- A. W. F. Geerlings 1-0, C. van Tol- A. Ver- rips gebr., A. C. Spoel- H. Bloem hard 1-0, B. H. van Kempen- J. M. Hak 1-0. R. Soerjadi- A. Verrips 1- 0. S. Wels-reector J. C. de Groot 1-0, J. Verduijn- W. Goedhart %-%. dr. J. Pool- dr. G. C. Verschoor %-%. M. Splinter- W. G. Demmendal 0-1. R.C.L.-nieuws Het programma van R.C.L. voor zaterdag luidt: 2.30 uur Monster I- - R.C.L. I; 10.30 uur Leiden 5-R.C.L. 7; 2.30 uur R.C.L. 8-Ter Leede 7; 1.30 uur R.C.L. BI- Lei den BI; 3 uur R.CL. B2- K.R.V. B2 3 uur R.C.L. C3- Rouwkoop C3; 1.30 uur R.C.L. C4- S.J.C. C2. Hogere subsidie voor K. O. Het bestuur van de Leidse Volks universiteit K. en O. heeft het ge meentebestuur van Leiderdorp ver zocht in overweging te willen nemen het subsidiebedrag per deelnemende werknemer (thans f 6.05 per persoon) met ingang van het seizoen 1967/1968 te verhogen. De verhoging van de subsidie beoogt ondanks stijgende salarissen en sociale lasten de toe gangsprijzen beneden de kostprijs mo gelyk te maken. Sedert het begin van de subsidië ring op 25 maart I960, is het aantal belanghebbenden toegenomen van 15 tot 36 leden, hetgeen getuigt van een steeds groeiende interesse. Genoemd aantal is wegens het vertrek van eni ge personeelsleden teruggelopen tot 26. Verwacht mag worden, dat het aantal leden weer iets toe zal nemen nadat alle vacatures zijn voorzien. Het ledenaantal is zodanig gering, dat een verhoging van het subsidie bedrag geen onoverkomelyke finan ciële last betekent voor de gemeente. B. en W. achten het verantwoord dat de gemeente het subsidiebedrag tot f 7 per persoon verhoogt. Zij stellen de raad voor hiertoe te besluiten. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. voorstellen vanB.enW. tot: aan koop van diverse percelen grond in „Noord-Hofland"; bouwrijp maken van gronden gelegen in „Noord-Hof land"; aankoop van diverse stroken grond ten dienste van de reconstruc tie van de Leidseweg; bouwen van 16 bejaardenwoningen en 2 garages in het bestemmingsplan „Boschgeest"; beschikbaar stellen van een krediet van f4.757,40 voor de aanschaf van een fotocopieerapparaatafwijzend beschikken op het verzoek om subsi die ten behoeve van militair© vor mingscentra. B. en W. stellen de raad van Voor schoten voor over te gaan tot de bouw van 16 bejaardenwoningen en 2 garages in het bestmemingsplan „Boschgeest" en voor de grond- en bouwkosten een krediet beschikbaar j kredieten werd hierna aanvaard met te stellen van f 451.725, alsmede een, stemmen tegen, krediet van f8.480 voor de aanschaf In verband met de invoering van van geisers, gemeenschappelijke ver- 1 niaatregelen voor het verkeer in het I Het plan van burgemeester en wet- I houders en de daarvoor benodigde lichting en tuin. Het te bouwen complex woningen zal bestaan uit een blok van 16 eonin- gen in twee woonlagen. De woningen zullen twee kamers bevatten en ztin leggen laats van het hui. geprojecteerd aan de Beetslaan. Ver- - - - - dorp hadden burgemeester en wet houders voorgesteld op de Lange Kerkdam tussen Johan de Wittstraat en Van Oldenbarneveldtweg een par keerstrook voor diagonaal parkeren dige fietspad. Ook daarover waren de der voorziet het plan in twee garages meningen verdeeld. Er waren bezwa- en acht fietsenbergingen. Rekening houdende met de extra- rtfksbydrage kan de gemiddelde huur voorlopig worden berekend op f 76,65 per maand. Zonder extra-bijdrage komt de huur op f 93,30 per maand. De huurprijs wordt vermeerderd met de bijzondere voorzieningen zoals centrale verwarming, geisers, ge meenschappelijke verlichting en tuin tot een totaal bedrag van f 34,70 per maand. Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren: Sabine, d. v. B. A. Groenendijk en L. M. Bode- gom; Robertus W. P.. z. v. W. W van Aken en A. J. van der Poel; Richard C., z. v. C. D. A. Mouwen en C. C. M. Kalverboer; Barbara, d. v. T. Huls en A. A. M. van Veenendaal: Brenda J J. M.. d. v. J. C van Gent en J E. M Volwater; Simone M. W. A., d. v. J J Pothof en M Hoogendijk; Maaike E K., d. v T. M. Hameetman en H. Lu- beck; Harold H. L.. z. v, H. J. Schoon beek en E. C Raaphorst: Elisabeth W. G., d. v J. L. M. Rijkelijkhuizen en O M. A. G. van Lierop Ondertrouwd: R. Neuteboom en J. M. F. Oosterbaan; S. J. Woltlng. Lei den en A. Westhoek; D. J. de Graaff. ren tegen het diagonaal parkeren, te gen het verminken van de Lange Kerkdam en tegen het vervallen van het fietspad. Na enkele tussenvoor stellen over parkeren in de lengte richting in plaats van diagonaal werd tenslotte met 15 tegen 4 stemmen besloten de parkeerstrook aan te leg gen en diag-naal te laten parkeren. Zijl watering Geruime t.jd besteedde de raad aan de vaststelling van het bestem mingsplan Zijlwatering I. ir. M. Elion (Prot. Chr.) noemde een aantal be zwaren tegen onderdelen van het plan. Ir. K. W. Nieuwzwaag kon zich moeilijk verenigen met de mogelijk heid om achter hotel Den Ouden Deyl een motel te bouwen. Hij vond dat een motel daar in het woongebied niet thuishoort. Hij dien de tenslotte een voorstel in om in het bestemmingsplan het gedeelte bij het motel blanco te laten. Dat ontmoette ernstige bezwaren bij wethouder mr. N. W. A. Brink en een deel van de raad. Er wordt over de plaatsing van een motel al sinds 1957 onderhandeld en er zijn bepaalde toezeggingen ge daan. De gedachte van de heer Nieuw zwaag zou betekenen, dat deze zaak opnieuw voor zeker een jaar wordt uitgesteld en dat zou onredelijk zijn tegenover de eigenaren van het ho tel. Mr. A. van Vuure had er bezwaar tegen dat nu een beslissing moet worden genomen, twee dagen voor het verstrijken van de termijn bin nen welke dat mogelyk is. Wethouder mr. Brink stelde daartegenover dat deze herziening drie keer in de com missie uitbreidingsplan besproken is. Met 14 tegen 3 stemmen werd ten slotte het voorstel van de heer Nieuw- zitterschap van de heer H. v. d. Voet zwaag verwoi'pen en met drie ^bem in 't Trefpunt gehouden, bestond een men tegen werd het bestemmings- zeer grote belangstelling. pian vastgesteld. Hij gaf een overzicht van de acti- i Tegen de vaststelling van nieuwe viteiten van de vereniging, het afge- j tarieven voor het medegebruik van lopen jaar. Hy deelde vervolgens mee onder meer gymnastieklokalen in dat op de in Noordwyk gehouden ver- scholen werden geen bezwaren ge- gadering van het gevest Zd-Holland maakt. Wel werd ervoor gepleit, sprake is geweest van een overdekte sportverenigingen, die daardoor in kunstijsbaan die bij Delft zou moeten moeilijkheden zouden komen, met komen. Uit het jaarverslag van de een hogere subsidie tegemoet te ko- Oegstgeest en F. A. Gerritsen; A. de Randamie en F. C. Sweeb. Am sterdam Getrouwd: J. A. M. Fransen en J C. M. van Vliet; C. H. Kapaan. Den Helder en S. A. van Kalkeren; A C. van der Meer, Leiden en G. A E Kokshoorn; F. P Veelbehr.. 's-Gravên- hage en M. A. Kniinenburg. Overleden: P. J. van Luijk e. v H. N. Wolleswinkel. 81 jr. IJsIief hebbers vergaderden penningmeester bleek dat de ysclub nog f 4386,56 in kas heeft. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Beu- gelsdijk gekozen in de vakaiture J. J. M. Kortekaas; de overige leden wer den herkozen. Nadat nog enkele heren het woord hadden gevoerd, onder meer over de sportkeuring en een landijsbaan, werd de avond besloten met de tra ditionele loterij. Kerst voorbereidingen In overleg met verscheidene orga nisaties zoals de Jeugdraad, de hob byclub en de meisjes- en jongensclubs wordt dit jaar voor het eerst in War mond een avond gehouden tydens welke de jeugd kerststukjes kan ma ken. Morgenavond komt men hier voor by een in de bovenzaal van ho tel „De Zon", onder leiding van mej. Clara Sikking, leidster van de hobby club. Op 15 december zullen de werk stukjes worden geëxposeerd. men. Wethouder mevr. A. J. Ie Coul- tre-Foest deelde mede, dat een nota over het subsidiebeleid in voorberei ding is. De overige voorstellen op de agenda werden alle aanvaard. Afsebeid Aan het slot van de raadsvergade ring is afscheid genomen van me vrouw E. M. A. Slot-Schouten, die haar functie als raadslid heeft neer gelegd in verband met vertrek uit de gemeente. Burgemeester Geertsema sprak het scheidende lid van de Prot. Chr. raadsfractie toe en dankte haar voor het werk dat zy voor de ge meente heeft verricht. De raad zal met name haar spontaniteit missen. Het vertrek van mevrouw Slot bete kent, dat voor de tweede keer in kor te tyd een vrouw de raad verlaat (on langs werd afscheid genomen van mej. Hofstra). By het begin van de vergadering werd de geeloofsbrief van de opvolger van mevr. Slot, de heer J. M. Koenen onderzocht en in orde bevonden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17