lervormde synode had jeugd op bezoek Een Parker weet wat het is acte de presence te geven ©PARKE R Voor het eerst in de geschiedenis Longines werd in honderd jaar tijd een levende legende LONGINES Een verkwikkend begin Douwe Egberts PAGINA 15 H. Marchal Hoogstraat 15, Den Haag Juwelier Schaap N.V. Noordeinde 86, Den Haag EUSDAG 22 NOVEMBER 19«T LEIDSCH DAGBLAD de najaarsvergadering van de hervormde synode, die, gewoonlijk in Driebergen werd gehouden, heeft zich gis- een voorval vooigedaan, dat door een der aanwezigen te- als uniek werd gekenschetst. was de ynode, die het beeld biedt van ruimschiots volwas- in gedekte pdcken gesto- duideijk verjongd en mesjes tussen de en dertig jaar. Voor het de geschiedenis van lan- kerkvergtderingen, nam actief aandeel in de be- De jongeren hadden de synode voorgesteld het avondmaal los te maken van de belijdenis, waardoor ook buitenkerkelijke christenen in staat zouden zijn het avondmaal in een hervormde kerk mee te vieren. Hiertegen bestond in de vergade ring groot bezwaar, mede als Als vertegenwoordiger van de jon geren sprak ondermee ds. Loran. „De jeugd zoekt naar een taak in de wereld en wil door de kerk daarin gesteund worden". Maar dit bete kent niet dat de jeugd de kerk de rug toe keert. „Juist uit liefde voor de kerk, vraag ik de synode: laat ons als 't u blieft deelnemen aan uw werk". Ds. Loran pleitte ervoor de agenda van een deel van een vergadering van elke synodeztiing te laten voorbereiden door de jeugd. De voorzitter van de synode, dr G. de Ru, stelde voor, dat een com missie samengesteld zal worden uit de groep jongeren van „'66—2000". uit de commissie die het rapport voor de synode heeft opgesteld en uit de Jeugdraad van de hervormde '56-2000 volg van een brief, die professor kerk. In nauwe samenwerking met Lekkerkerker, die betrokken was bij het moderamen zou deze commissie vorig j<ar zijn in het hele j dan tienduizend jongeren opstelling van het rapport, de synodeleden had geschreven. In deze brief maakte hij bezwaar tegen het losmaken van avondmaal en be lijdenis. In de synodevergadering werd te gen Lekkerkerker's mening geoppo- geweest met het bespreken neerd, o.a. door dominee Jörg uit vraag „Hoe de kerk zich nu Apeldoorn. Hij herinnerde de syno- voooereiden op het jaar i daleden eraan. dat de heilige synode De reusachtige gespreksbewe- van de Orthodoxe Kerk in Rusland de titel „Kerk '66juist bezig was met het bepraten van via het principe van de kleur van de kerkelijke gewaden, van onderaf, een groot I toen de revolutie uitbrak. De jeugd concrete vragen en gedach- (en ook wel ouderen) vieren inmid- en gedachten i dels al open en oecumenisch avond- de synode maal. De jeugd blijkt verder te zijn I dan de kerk. kwamen de stellin- Ds. Landsman, secretaris-gene- de jongeren, plus een rap- I raai van de hervormde kerk. vond de een speciale commissie van stellingen van de jeugd inadequaat, in samenwerking met de Dat kwam volgens hem. doordat de „Kerk '662000" had j vragen, die aan de jeugd waren ge- de omvang van steld. niet by de situatie pasten. „Er en de zeer diverse I is een wijdverbreide crisis, die het bevatten, was I hele kerkelijke leven doortrekt, behandeling van alle j maar wat de aard van deze crisis n de stukken uitgesloten. precies is weten we niet". De secre- Stellingen ging men in, taris-generaal wees op het rapport e op de stelling betrekk'ng dat dezer dagen is gereed gekomen op het avondmaal, de be- ten behoeve van het pastoraal conci. •an de kerk, en de struc- lie van de R.K. Kerk. .Dit rapport de gemeente. biedt nieuw uitzicht op een open voorstellen moeten gereed maken bestemd voor kerkelijke organen. Deze voorstellen zouden bij volgen de synodevergaderingen opnieuw in bespreking moeten komen. In de ochtendvergadering keurde de synode het voorstel goed om een overlegcommissie in te stellen uit afgevaardigden van de generale dia- konale raad, de gereformeerde zen- dingsbond van de hervormde kerk en van de raad voor de zending. Dit sa menwerkingsorgaan. 7/>l de Iandse huln van de hervormde kerk gaan coördineren. „Al geruime tijd heeft men in de genoemde kerkelijke organen ge meend, dat het internationale dia- konaat en de zending zoveel raak vlakken hadden, dat er meer over leg moest komen", zo vertelde ds. Alons van de Algemene Diakonale Raad. Tot dusver was het echter niet gekomen van een samenwer kingsorgaan, totdat er een tijdelijke samenwerking ontstond bij gelegen heid van de collecte voor de medi sche zending. Dit sameneaan beviel zo goed. dat de betreffende orga- j nen een permanent lichaam wens ten. „Deze ontwikkeling gaat sa men", zo zei ds. Alons, „met ons stre- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wezep (bultengew, wijkgem. in wording) D. C. van Wijngaarden te Hoofddorp te Zwijndirectht (vac. J. C. Stelwagen) G. Pet/tinga te Wagenlngen te Hien en Dodewaard (toez.) F. van Die ren te Heusden en Herpt (N-B). Bedankt voor GiessendamNeder- hardinxveld (vac. A. van Brumme- len) E. J. Schimmel te Harderwijk voor Andijk ca. A. J. Wilzing, vic. te Laren (N-H) voor Dinx- perlo (2e pred. pl.) (toez.) J. Bou- terse te Vlaardingen voor Goude rak J. l. W. Koppenhol te Haaf ten. GEREF. KERKEN Beroepen te Monnickendam R. S. Elgersma, kand. te Grijpskerk te Grootegast (vac. S. van der Linde) J. Bulthuis, kand. te Assen, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Benoemd tot wetenschappelijk me dewerker aan de V.U. te Amster dam drs. M. N. van Es. pred. te Holwerd, die deze benoeming ook aannam. Aangenomen naar Klazienaveen (vac. drs. N. H. Heiner) J. A. H. van der Vinne te Nij Beets naar Oosterend (Op Texel) J. D. Kruit hof te Oldehove. Bedankt voor Hattem (vac. E. I. F. Nawijn) J. M. Bloemkolk te Eind hoven voor Rijsoord (vac. J. J. Ritsema) A. G. Kornet te Vlissingen. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Dokkum en Wie- rum H. M. Ohmann te Hoek (Zld.J die bedankte voor Loenen aan de Vecht/Nigtevecht-Weesp Bedankt voor Ommen D. Berghuis te Leens. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorinchem D. Bies- ma jr. te Aalsmeer Bedankt voor Aldergrove 'Brits Columbia) J. Kievit te Hoogeveen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te 's-Gravenhage-Zuid F. Harinck te Benthuizen en A. W. Verhoef te Bameveld Beroepen te Clifton (New Jersey) (U.S.A.) en te Veenendaal J. C. West- strate te Meliskerke, die bedankte voor Enkhuizen-Andijk. ven, de diakonale taak van de kerk op internationaal vlak mondig maken. D.akonie en zending zullen kerk ku rnen stimuleren uns volk en de overheid op te roepen tot g. c* t gheid op internationale schaal". Nu al bijna een eeuw is Longines het symbool voor uiterste precisie, sublieme con structie en verfijnde vorm geving. De allerhoogste inter- nationale onderscheidingen kregen we daarvoor. Voorbeelden? De observatoria van Neuchatel en Genève reiken precisieprijzen uit Longines won reeds 22 maal het nauwkeurig heidsrecord. En op het bekende New Yorkse concours kregen Longines horloges de beide laatste malen een Oscar voor hun moderne, ex clusieve vormgeving. Daardoor is Longines een levende legende, die likt aan de pols van deze tijd. sinds 1867 Een Longines geeft meer aan dan alleen de tijd! di Importeur William Rikkers N. V, Rokin 92-96, Amsterdam TT2 111/I Ref. 370551400.. In goud 18 kt. Als geen andere pen plooit de Parker zich naar het schrift van zijn eigenaar. Hij neemt de persoonlijkheid van de schrijver aan. Een presentabeler pen is er niet. Daarom is een Parker zo'n stijlvol geschenk; beter dan wat ook vertegenwoordigt hij uw appreciatie. De Parker 75, met diep gegraveerd reliëf in massief sterling zilver, met (naar de hand) verstelbare penpunt. is een hoogst representatief geschenk. Prijs: f 165.-. t is slechts een van de vele modellen uit het ongeëvenaarde Parker assortiment. Prijzen van f 550.- tot f 1L-. Product of the Parker Pen Company, Makers of the World's Most Wanted Pens.. Geen ontbijt zonder thee! Maar dan... thee met karakter! Pickwick Thee met de diepgouden kleur èn de geur èn de smaak die iedereen verkwikt. Dit is thee waar je een tweede kopje van neemt! Pickwick Thee, ü&lal in pakjes en theezakjes. Fijne Engelse Melange

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15