jMr. Th. M. J. de Graaf naar Nijmegen Stemming in Turkije zeer oorlogszuchtig Diplomatiek offensief in Athene Prijsuitreiking tuinwedstrijden Chrysanten aan veiling goedkoop Armbandverlicliting is niet toegestaan ENSDAG 22 NOVEMBER 1967 r lisse verliest bekwaam burgemeester i LEIDSCH DAGBLAD PAGINA Jf burgemeester mr. Th. M. J. Indisch Recht en Indologie. In 1937 - - vertrok hy naar Indië, waar bij werkzaam was bij de rechterlijke macht. Bij het uitbreken van de oor log met Japan diende hij bij de Ne therlands Forces Intelligence Service. Mr. De Graaf verbleef in de jaren 1942—1945 in een Japans krijgsge vangenkamp. Nijmegens nieuw benoemde eerste burger keerde eind 1946 naar Neder land terug en werd toen benoemd tot eerste burger van de aan de Maas gelegen zwaar gehavende gemeente Maasdriel. Daai' heeft hij krachtig aan de wederopbouw medegewerkt. burgen [/Graaf van Lisse is bij Ko- jikBjk Besluit met ingang 16 januari 1968 benoemd JJteerste burger van Nijmegen !s opvolger van mr. Ch. M. J. Hustinx. De commissaris der Koningin in de 5fincie Gelderland, mr. H. W. Bloe- jRi deelde dit hedenmorgen tele- uisch mede aan mr.' De Graaf. De ünoeming kwam nie( geheel onver- nfhts, want reeds enige tyd was nd, dat Lisses «eiste burger een de eerste kandidaten was die in punerking kwam om mr. Hustinx te volgen. \Ir. De Graaf mocht vanmorgen jds vele telefocische en mondelinge in&vensen in ontvangst nemen. De jsten waren natuurlijk zijn Lissese jthouders, die direct van het grote iows op de hoogte waren gebracht, jlrfjke bloemstukken werden in de van vaniaag aan de ambtswo- Verheugd Jk betKur het, dat ik Lisse moet veraten", vertelde burgemees- a pr Graaf. „Zeventien jaar lang t\ k in dit bollenstreekdorp met nagenoegen mogen werken endank de medewerking van de burgerij er veel tot stand gekomen. Toch na lk vtrheugd over de eervolle be- oemtag tot eerste burger van Nij- ïegeB, de rooms-katholieke univer- Iteltssfad. Het is een prachtige pro- lotie* ,jn Lisse zal ik veel wat mij lief as moeten achterlaten, onder an- ire de Keukenhof, die tijdens mijn nbtsperiode tot zo grote groei is komen en wereldvermaardheid ge- et. Gelukkig heb ik nog enige tijd d mij op het afscheid voor te be iden en kan ik de nog lopende za- m zoveel mogelijk afhandelen". Theodorus Mattheus Johanna de raaf werd 27 april 1912 in Gilze- jen geboren. Hij bezocht het r.k. teum in Roosendaal en studeerde de Rijksuniversiteit in Utrecht Naar Lisse Mr. De Graaf kwam in het najaar van 1950 naar Lisse. waar hij dus ze ventien jaar zijn taak als eersete bur ger heeft vervuld. In die (lange) pe riode heeft hij ontzaglijk veel voor deze bollenstreekgemeente gedaan en ook heeft hij zich altijd een voorstan der getoond van intergemeentelijke samenwerking op velerlei terrein. Vooral de woningbouw had in Lisse zijn volle aandacht. Hij was het die het aandurfde het grote plan tot het stichten van een nieuwe woonwijk in de Poelpolder te lanceren en tot realisering te brengen. Deze wijk zal in de toekomst ongeveer 10.000 bewoners bevatten. Er deden zich tal rijke moeilijkheden voor bij het ver werven van de gronden. Maar het lukte! Nu, bij zijn naderend afscheid, zijn in deze nieuwe wijk zo'n 250 wo ningen bewoond en meer dan 700 in aanbouw. Zeer geijverd heeft burgemeester De Graaf ook voor de bouw van een sporthal en van een overdekt zwem bad. Hij mocht het genoegen smaken, dat de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, deze uieke sporthal enkele weken geleden heeft geopend en dat de eerste burger van het gewest, sa men met Lisses burgemeester, op die dag ook een begin heeft gemaakt met de bouw van de „overdekte" door het hijsen van nationale driekleur en de gemeentevlag van Lisse op het terrein, waar dit bad zal verrijzen. )op der Bevolking te Leiden GEVESTIGD i de week van 9 t/m 15 nov. 1967. wullur en fam., kantoorbecDien- Jul. van Stolberghof 55; W. J. Kets en fam., verpleger, Modderman- —frn 37; C. P. ae Ruiter en fam., kant Burggravenln. 246; C. Mo- r en'fam., caféhouder. Lage Rijn- t 72' C van Dijk-Cohen, Marien- itr *41; M. J. Vlaanderen, Zoeterw. 1 '97- P. E M. Haalebos. Pieters hof 4c- J A. Groothuizen. Mid- t 20; C. W. Gorisson, 23a- J. G. W. Scholten, „n en Schlekade 42; Jonkheer V. P. t de Serière. Witte Singel 27; S. I. Rijndijk 231; H. C. Vork. ver- eter, V-ander Waalsstr. 62; P. P. [Kraan. Wasstr. 36; L. E. Wilkens. trpleeester. Houtlaan 55; A W. Hof- in, Aalmarkt 1: D. van der Bent. Ep in de huish.. Rijnsburgerweg fc; G. D. Klaassen. firmant en cou- for Breestr. 114b; A. J. M. Volle- fect, maatsch. werkster. Wasstraat C A J. de Rov van Zuydewijn. lilde Singel 68; E. A. Allaart. Schu- frtln. 177; H. Proeme. wetensch. ledewerker RU, Boerhaavelaan 226. de Bruijn, Zoeterwoudseweg 94; M. Ilaart. Schubertlaan 177; J. J. Teeu- en Buys Ballotstr. 49: F. Goos. Nieu- t Rijn 104; E. J. Maquelin, kleuter- ldster, J. van Goijenkade 20; A. E. Hacquebard. Hoge Rijndijk 15, H. immer Flanorpad 6; C. van Viegen. ïLaat'de Kanterstr. 13; E. M. de ruin, Lagebrug 2a; E. M. de Vletter, eerhaaveln. 23; W. J. Heiser Boer- lareln 37; M. A. Hollander. Plantage M. Elbora, expedltlebediende. Hoge- oerd 121- G. C Hardeman. Witte Sln- H 85; M M T Hendriksen. Marien- üelstr. 17; M. E. A. Vos-van 't Oever i fam., Hogewoerd 50: A. M. Emans. ilserstr 34; G. Brutel de la Riviere, beewoerd 76; B Mak. Janvossensteeg mf'D F. Gelderman. Kernstr. 25a; Tfcvrouwe M M. de Seriere Hoogl. tkgracht 46; J. Mourik. Morsweg - - -sdens. Rijn en Schie- Dekker. verpleegster. Groeneweg. Kore- o. x-, XV. XX. Klljzing. du Rleu- traetV; M. E. H. Laurljssens. Lorentz- [D£\':ide 17; Tong-chu Cheung, kok Bees- jnmarkt 9; A. A. J. M. Diepenbrock. 1.15IJn en Schlekade 101; J. A B. Mura- 6, J. van Goijenkade 16; M. Wolters. Morsweg 139; B. M. G van der ft, J van Goijenkade 33: C. M. er, Hoge Rijndijk 118; A. de Groot 3 Singel 96; J. J. Slavekoorde, Ka- r. 20; G. B. Nilhuis, Flanorpad A. Harteveld Bilderdijkstr 11; J. [Tinbergen. Flanorpad 2; A A. M. lil Exter, Witte Singel 95: W. H- jraellssen. Flanorpad 6: H. G. Teeu- Const Huygensln 23: M. Maier. lenburgerst.r. 19: B. J Horsten. Singel 101a; J S Boerman J l Goijenkade 7; A C Pruissen Ho- 'oerd 165: H C. Kaars Sijpesteiin. ionsweg 23; P de Jonge Bakh. —Ha: J J. C. Heusd' "Tde 110: A. H. De feuwe Rijn 59; L. «arstr. 3: F. K. H. mboomstr. 11; P Verdoes. hulp in "'sh., Cobetstr. 10: H A. E van Mersch. Steenschuur 7: M. de fee-Knijft jeugdleidster. Boerhaa- lan 14- e C Koelewijn verkooo- r. Corellistr 45; P de Toro Mar is. schoonmaker. Wasstr. 31: P. J- ■brands. Bachstr. 37; J. W. Jansen. Rijn 48a VERTROKKEN Beij en fam., Beethovenlaan 115, ia, Marlalaan 10b; H. J. Evers en 1-. Boerhaaveln. 134, Canada; J. ïdijk en fam.. Korte Hansenstr. 6a, men, Fred Hendrlkstr. 24; G. M. in fam.. Herensingel 27e, Kat- Talmastraat 40: A A. Veer- n en fam.. Melch Treublaan 42, fechendam. Pr- Annaln, 207: M. C. jvan der Meel en fam.. Rijn 110 Katwijk. Ln. v. Nieuw 52; H. Muller eii fom., Rijnsbur- eg 26. Rotterdam. Mecklenburgln. G Schaap en fam Herenstr. 16a. uwijk. Dorus Rijkersstr. 61 fam.. Vijf Meiplein 6. Al- i. d .Rijn. Veldbloemweg 43; F ïut en fam.. Spaarnestraat 55. Eigendomsweg 79; M. F R. 1 fam Hooigracht 34a, Delft. d. Wieleweg 6; J. H Rublngh n,. Pietersk Choorsteeg 4. Leider- Loevestein 23; H. Koppelaar en Pietersk. Choorsteeg 4. Leiderdorp estein 23; L J. Plasmeijer-Arra- en fam.. ab Haarl. trekvrt.. Haar- ermeer Lisserdijk 490; A. Loede- en fam Mahlerstr. 32. Alphen Rijn. Veldbloemweg 211; N J. merman en fam., v. d. S. Bakhuij- 3. Delft. Meermanstr. 184; T. sling en fam.. Burggravenlaan Enschede, Chopinln. 21; A. f' Sanders en fam., Haarlemmerstr. 272, Leidschendam., Gravin J. van Stolberg laan 325; W. van As-Serlier, sr4~"l,°1- Voorburg, Westélnde 69; ""R. A. M. Duivenvoorden, Lage Morsweg 18, Voor schoten, Leidsewe>g 191; C. Hovens Gréve, Morssingel 3, 's-Gravenhage. M. de Brauwweg 18; M. Reljken-de Lan ge Bachstr. 554, Voorschoten, Leidse- weg 195; A. F. Blanslaar, Valerlusstr. 92, Katwijk. Ln. v. Nieuw Zuid 52; Y. Wacht. Verdisstr. 225. 's-Gravenha ge. Westeinde 236; N. Reijken, Falck- - ftj Mr. TH. M. J. DE GRAAF naar Nijmegen Keukenhof Niet vergeten mag worden het vele, dat mr. De Graaf voor Lisses bloe mentuin „Keukenhof" heeft gedaan. Sinds zijn komst in Lisse maakte hij deel uit van het dagelijks bestuur en in 1959 volgde zijn benoeming tot voorzitter van het stichtingsbestuur als opvolger van de heer Tom van Waveren. Bij de ontvangst van ko ninklijke gasten uil vele landen en van vooraanstaande buitenlanders, toonde de heer De Graaf zich een charmant gastheer. In de bollenstreek vervulde hy vele functies, onder andere was hy lid van het dagelijks bestuur van de gas- en watervoorziening in de Bollen streek en commissaris van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim. Als opvolger van prof. Beel. die mi nister werd, werd hij in 1948 benoemd tot lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P., welke functie hij enkele jaren geleden neerlegde. Sedert 1950 is hij tweede voorzitter van de gaivm- tiewetcommissie voor burgerlijk over heidspersoneel in Indonesië, tevens bekleedt hy dezelfde functie voor de K.N.I.L.-militairen. In 1953 maakte mr. De Graaf deel uit van de parlementaire missie naar Nieuw-Guinea, Hij is bestuurslid van de Stichting Culturele Samenwerking Nederland, Indonesië, Suriname en Nederlandse, Antillen, voorzitter van de kringraad B.B. A-kring Zuid-Hol land, lid van de verkeerscommissie van de Vereniging van Ned. Gemeen ten en hoofdbestuurslid van de In dische missievereniging. VARA gaat door met de Forsyte Sage (Van onze Utrechtse correspondent) Gisteren is de grote beslissing ge nomen: de VARA koopt van de BBC ook de tweede reeks afleveringen van de Forsyte Sage en komt daar mee ongetwijfeld tegemoet aan de wens van vele kijkers. De eerste serie bestond oorspron kelijk uit 26 delen, die door de VARA werden gecombineerd tot 16. waar van de laatste op de avond van twee de kertdag wordt uitgezonden. De tweede serie bestaat uit 10 afleverin gen van elk 50 minuten, waarvan de eerste in januari op het scherm Chinese officieren op Ja va Tientallen Chinese legerofficieren onder wie een generaal-majoor en twee kolonels zyn in West-Java actief en bereiden guerilla-activiteit voor, zo schryft het onafhankelijke blad „Ampera" vandaag. Een regeringswoordvoerder in Dja karta noemde het bericht vermoede lijk overdreven maar zei dat er „wel licht een aantal Chinese officieren" in Indonesië zou kunnen zijn. SITUATIE OP CYPRUS EXPLOSIEF Turkije heeft gisteren, terwijl Griekse oorlogsschepen patrouilleerden bij het eiland Lemnos in de Egeïsche zee (in de buurt van de Turkse wateren), een extra bedrag van 70 miljoen gulden uitgetrokken voor defensie. Premier Demirel duidde intussen een Turkse landing op Cyprus eerder als mogelijkheid dan als waarschijnlijkheid aan. Op vragen of er een landing zou worden uitgevoefd antwoordde hij „Laat niemand eraan twij felen, wij kunnen landen". In ringen rond de Griekse rege- nomen wordt, van plan reservisten ring heerste gisteren ernstige be zorgdheid. Men meent 'ln Athene nit diverse berichten af te kunnen lei den dat de Turkse regering vastbe sloten fc geweld te gebruiken om de kwestie-Cyprus te regelen. De nieuwe Griekse minister van Buitenlandse Zaken, Pipinellis, heeft gisteren grote activiteit ontplooid. Eerst sprak hy met de Turkse am bassadeur zonder resultaat naar later in Ankara werd medegedeeld waarna hy achtereenvolgens de Amerikaanse ambassadeur en de Griekse vice-premier, generaal Span- tidakis ontving. Later bracht hij Koning Konstantijn verslag uit. Er gaan geruchten over een op handen zijnde mobilisatie. De Cyprische re gering is, naar uit goede bron ver- Op Leidse Floralia-avoud A. M. Stulemeijer. Plantsoen 47, sterdam, Nlc. Wltsenkade 33 I; R. J. P. L. P de Neree tot Babberlch. Ra penburg 88. 's-Gravenhage, van Hoey- laan 67; H. M. van Hassel, Janvossen steeg 46, Warmond, Dorpsstr. 5; J. M. Grosman, Morsweg 250, Groot Brlttan- nië; C. J. H. Vlijm, Lammenschans- weg 1, Renkum, Annastr. 27; R. Elder- horst, Korte Hansenstr, 9, Ede Gld., Splnakker 14; M. A. I. Bonmer-van der Leun, Langebrug 57, Rotterdam, Mathenesserln. 374; J. E. H. Coenen, Noordeinde 2a, Katwijk, Wassenaarse- weg 75; M. W. de Jong, Rapenburg 105, Bergharen Gld., Loffertweg 15; G. H. Kwakkel, Apothekersdijk 31, Groesbeek, Stollenberweg 21; J. Crama, Hartman straat 13, Ede Gld., Oude Kerkweg 66; A. Veijlbrief, Magd. Moonsstr. 21, Oegstgeest. Warmonderweg 80; L. J. M. Poort, de Mey v. Streefk. str. 31. Lei derdorp. Fred Hendrikln. 14; C. W. Staphorst-Cramer. Marnixstr. 29a, Warmond, ab. Wasbeekln. 21; E. van der Bent-Harland. Marijkestr. 27a, Vel- sen, Snelllusstr. 49; D. Kuil. Dr. Lely- laan 36. Ver. Staten van Noord Ameri ka; B. Ferrer Reveriego, Nw Beesten markt 8, Spanje; J. L. Ferrer Reverie go. Nw Beestenmarkt 8. Spanje; A. Fuentes Collado, Nw Beestenmarkt 8. Spanje; E. C. M. A. Hanemaijer, Gal gewater 8. Delft. Rotterdamseweg 101; - Z. W. A Lampe, Kanaalweg 46, Delft, Julianalaan 109; A. J. van Hoeken, v. Vollenhovenpl. 107, Noordwijk, Vuur torenplein 32; B. L. Miloud, Wald Pyr- Noordeinde 2a, Rotterdam', Brtiinissestr. 16c; A. G. M. Beerden, Vliet 31, België; C. M. van Dltzjuljzen, Salomonsteeg 8. Amsterdam, Reijnier Vlnkeleskade 3 I; K. B. Brandt, Oranjegracht 26, Roer mond. Wilhelminasingel 10; R. F. van As, Druivenstr. 41, Noordwijk, Golfln. 76; G. E. Ouwenhand, Lorentzkade 11, Amsterdam, Fred Hendrikplantsoen 92; E. K. Spanln'ks, Melch. Treublm. 52, Rotterdam. Grondherenstr. 58a; A. A. A. van Amerongen. Rootnburgerweg 12. Arnhem, Zijpendaalseweg 61a; C. de Vries. Lammermarkt 64. %-Graven- hage. Malakkastr. 162; H. L. Doets. Oude Singel 14. Amsterdam, Sarpha- tipark 20 I; M A. T. van Hussen, Dief- steeg 19. Rotterdam. J. v. Ghestelln. 30; N. La neezaal. Oranjeboomstraat 9, Iegelen. Salvatorstr. 9. Bloemencorso Bollenstreek op 27 april Het bloemencorso Bollenstreek wordt volgendjaar op zaterdag 27 april gehouden. Het zal het 21ste mi successie zijn. De datum is definitief vastgesteld, zodat uitstel, zoals in het verleden meermalen is voorgekomen, niet meer zal geschieden. Tijdens een dinsdag 28 novem ber in het Hillegomse Treslong te houden bijeenkomst, die om acht uur begint, zal de collectie keuze-ont werpen door ontwerper Jos van Driel worden getoond. De eher M. Zandbergen uit isse zal een aantal dia's vertonen van bloemencorso's in ons land en het n! I buitenland. De onderlinge tuin- en kweekwed- strijden, die het bestuur van de Leid. se tuintjesverenig. „Floralia" (Tuin. stadwijk) in de afgelopen zomer maanden organiseerde, zijn (weer) een succes geworden. By het inrichten en het onderhoud van de diverse voor- en achtertuinen hebben de vele deelnemers hun best gedaan elkaar de loef af te steken en beslag; te leggen op één van de beschikbaar gestelde prijzen. Tijdens de jaarlijkse Floralia-fami- lie-avond, die gisteren in gebouw „Staalwyk" werd gehouden, maakte Mr lie GraaMsTi'dder in de Orde df, J00"'1!"- d' h5,er Smil'de uitslagen bekend. De prijzen werden aan de gelukkige winnaars en winna ressen uitgereikt. Een bijzonder woord van waarde ring richtte de voorzitter tot de heer E. Bulthuis (achtertuin Dr. Lely- laan 37). die met 81 punten als kam pioen 1967 uit de tuinwedstrijd te voorschijn kwam en voor de eerste maal beslag legde op de Floralia wisselbeker. Hij sprak ook een woord van dank tot de juryleden, de heren P. Staf- rimJ' Ook mej. Oostvogel bedankt voor D'66 Op dezelfde gronden waarop drie andere bestuursleden van D'66, afde ling Leiden t.w. de heren C. A. Cho rus en C. Lukey en mevrouw M. A. Zoutendyk-Meijs hun liddmaatschap van de party hebben opgezegd, heeft mej. M. A. J. Oostvogel, bestuurslid van de afdeling Leiden, haar lid maatschap opgezegd. Hierdoor ver valt automatisch haar bestuursfunc tie. Verdere argumenten voor dit op zeggen zijn voor haar: dat zy zich niet vertegenwoordigd acht door de fractie dat de ideeën van het con tact kiezer-gekozene een pretentie van D'66 is geweest die thans niet wordt waargemaakt. ,Con Amore' zingt Xe roi David' Op vrijdag 8 december zingt de Chr. Oratoriumvereniging „Con Amore" in de Stadsgehoorzaal het oratorium „Le roi David'" van Arthur Honegger en het „Gloria" van Poulenc. De zeer lage pryzen die in de afge lopen weken aan de veiling „EMM" in Roelofarendsveen voor de troschry- santen werden genoteerd, hebben mis schien wel eens doen terugdenken aan de uitgesproken waarschuwing by het einde van de teeltbeheersing in de bloemisterysector; namelijk om ook te denken aan zelfbeheersing. In derdaad lag hierin de angst opgeslo ten, dat een te grote uitbreiding van bepaalde teelten financieel wel eens tot een debacle zou kunnen leiden. Of dit nu met de kaschrysanten het ge val is, is niet bekend. We lis zeker dat het de kweker in de laatste we ken moeste gekost zal hebben om zijn zelfbeheersing te bewaren, als hy de beloning zag, die hij voor zyn met zorg gekweekt produkt in ont vangst mocht nemen. Aan de veiling „EMM" kan men zich misschien gelukkig pryzen dat de aanvoer van kaschrysanten mo menteel niet doorslaggevend is, want het zwaartepunt in de aanvoer ligt hier in een andere periode n.l. met de aanvoer van de buiten-chrysanten. Maar toch is ook hier sprake van een toeneming in de kaschrysanten, zodat er ook by diverse Veense kwekers op het moment weinig reden tot juichen is. Hopeniyk komt er spoedig een gunstige ommekeer. Gelukkig is de laatste dagen een lichte prijsverbete ring ingetreden. Goede tros zoals Tunefull, Orchid Beauty, Red Rolinda, Oranje Wonder c. kwamen weer tot een hoogste no tering van fl.25 per bos. maar er worden toch ook nog heel wat chry santen aangevoerd die met f0.50 tot f 0.60 genoegen moeten nemen. In de afgelopen week was ook de prijs voor de anjers zeer wisselvallig. Na enke le dagen van lage prijzen ook hier nu weer een wat levendiger stemming zodat voor de sim-soorten uiteinde lijk weer tot 0.35 per stuk werd be taald. Het aanbod van rozen wordt geleidelijk minder, maar gelukkig trekken de prijzen behoorlijk aan, hetgeen ook wel nodig is om tot een lonende teelt te kunnen komen. Voor freesia's blyft een goede vraag, maar de aanvoer moet be perkt worden genoemd, waarbij o.a. voor Golden Yellow tot boven de f 2 per bos werd betaald. Het bol- bloemenseizoen heeft zich intussen ook weer aangekondigd. Naast wat hyacinten had men maandag j.l. reeds van diverse kwekers een aan voer van ruim 1200 bossen narcissen. Early Glorie, die voor de prijs van f 1.15 tot fl.25 in hoofdzaak voor ex port werd aangekocht. Het wachten is nu nog op de tulpen, waarvan het zich laat aanzien, dat ook deze weer vroegtijdig zullen worden aangevoerd. KOSMOS-191 De Sowjet-Unie heeft gisteren een onbemande satelliet gelanceerd met aan boord Ingewikkelde wetenschap pelijke apparatuur voor bestudering van de buitenatmosfeer. Dit was de eerste Kosmos de 191ste die in 19 dagen werd gelanceerd. De groot ste afstand tot de aarde bedraagt 518 km, de kleinste 281. De inclimatie be draagt 71 graden. feleu en A. Wetsela&r, die vele uren van hun vrye tijd belangeloos opof ferden. Uit het jaarverslag van de penning meester. de heer H. Wagemans, kwam o.m. naar voren, dat de vereniging er in financieel opzicht goed voorstaat en het afgelopen boekjaar met een batig saldo kon worden afgesloten. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn. Uitslagen De uitslagen luiden als volgt: Achtertuinen: 1ste prijzen: Bulthuis 81 pnt. (wisselbeker), P. C. van Houten, 80 pnt., B. van Meij- gaarden, H. Pouw, A. Smit, allen 78 pnt.; D. van Bommet, 77 pnt.; 2de prijzen: H. Duyzend, 73 pnt.; H. M. Sonsmans, W. Mieremet, J. Crama, allen 72 pnt.; H. Vogelzang. H. Schou ten, H. J. v. d. Berg, allen 71 pnt.; P. v. Strater 70 pnt.; G. v. d. Akker, H. Verhoeven. W. Wesselink en J. Tuinhof de Moed, allen 69 pnt. Voortuinen: 1ste prijzen niet toe gekend; wegens het niet behalen van het minimum aantal punten (75)2de prijzen: D. v. Bommel, A. Smit, bei den 69 pnt.; 3de prys: A. Linschoten 66 pnt. Plantenkweekwedstryd (voor da mes) 1ste prijzen: T. SmitBootgezel 27 pnt.; J. van MeygaardenZirkzee 26 pnt.! M. Wagemansvan Weizen, H. den Hoed, beiden 24 pnt.; 2de pry zen: J. SmitZaalberg. H. Wesselink, beiden 23 pnt.; L. VerhoevenDe Tombe, J. Zirkzee, H. v. d. Berg, allen 31 pnt.; 3de pryzen: J. A. Regeer Develing, H. v. Bommel, belden 20 pnt.; G. v. d. Akker, 18 pnt. Kweekwedstrijd voor kinderen: 1ste prijs niet toegekend; 2de pryzen: Je roen Wesselink, 23 pnt.; Karei v. d. Berg. 21 pnt.; 3de pryzen: Lucas Zirkzee en Huib Verhoeven, beiden 18 pnt. De pryzen bestonden uit diverse huishoudelijke- en gebruiksvoorwer pen. De jeugdige winnaars ontvangen speelgoederen. op te roepen. Het Turkse ministerie van Buiten landse Zaken maakte intussen bekend dat Griekenland bilaterale bespre kingen over de toestand op Cyprus heeft voorgesteld. Of Turkije hiermee instemt is niet bekend. Een woordvoerder van het ministerie heeft gezegd dat de span ning op Cyprus nog niet vermin dert, dat de Griekse provocaties voortduren en dat de Griekse Cyprio ten nieuwe wapens ontvangen. Turks-Cyprioten hebben gisternacht met automatische wapens het vuur geopend op leden van de nationale garde in de buurt van St. Hilarion. IsraëlVs die Müller zochten veroordeeld De twee Israëli's, die werden betrapt toen zij het huis van de vroe gere vrouw van de voormalige gesta- poleider Müller wilden doorzoeken, zyn tot drie maanden gevangenisstraf onder aftrek van voorarrest veroor deeld. De 39-jarige Shur en de 30-jarige Gordon, werden zonder proces schul dig bevonden aan huisvredebreuk. De vonnissen werden vastgelegd in een rechtelijk bevel, dat niet openbaar werd gemaakt. AMERIKAANSE SENATOR SPRAK IN BRUSSEL De Amerikaanse senator Bayh heeft gisteren in Brussel in de Econo mische Commissie van het Eudopese Parlement gezegd dat zyn president en de regering vastbesloten zyn de vrijhandelspolitiek van de vier voor gaande regeringen in de Verenigde Staten voort te zetten. De politieke realiteit is echter zo danig aldus Bayh, dat de mogelijk heden van president Johnson om pro tectionistische tendenzen te onder drukken voor een deel afhangen van steun van buitenaf, - met name van die van de EEG-landen. VS protest tegen uitlatingen van deserteurs De VS hebben by de Sowjet-Unie geprotesteerd naar aanleiding van verklaringen die v>sr Amerikaanse zeelieden voor de televisie in Moskou zouden hebben afgelegd. De Russiche ambassadeur in Washington, Dobrynin, die op het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken werd ontboden, heeft het mondelinge protest in ontvangst genomen. De vier Amerikanen deserteerden op 24 oktober van het Amerikaanse vliegdekschip 'Intrepid". De verkla ringen die zij in Moskou aflegden bevatten een kritiek op het Ameri kaanse militaire optreden in Vietnam. Leidse politie waarschuwt fietsers en bromfietsers De laatste tijd wordt door bestuurders, van fietsen en bromfietsen in toenemende mate gebruik gemaakt van een armbandverlichting. Het voe ren van deze verlichting, die kennelijk in de plaats wordt gesteld van de normale ver lichting, is op grond van de bestaande wettelijke bepalin gen niet toegestaan. De gebrui kers van de armbandverlich ting handelen dus in strijd met de wettelijke voorschriften en derhalve ziet de politie zich ge noodzaakt tegen hen op te tre den. De politie is echter van me ning, dat de meeste gebruikers van de armbandverlichting te goeder trouw handelen. Zij wil daarom eerst de weggebrui kers waarschuwen tegen het gebruik van de ongeoorloofde verlichting en pas na twee we ken gaan optreden. De inrichting; van fietsen en brom fietsen moet ten aanzien van de ver lichting als volgt zyn: a) 1 kopticht (moet voor het tege moetkomend verkeer duidelijk zichtbaar blijvend helder wit of geel licht uitstralen). b) 1 achterlicht (moet achter waarts duidelijk zichtbaar voor het achteropkomende verkeer helder rood stralen). Het achterlicht moet een ryks- goedkeuringsmerk hebben en zyn aangebracht op het witte achterspatscherm (min. 30 cm wit) en niet hoger dan 60 cm boven het wegdek. in het noorden van het eiland >Q is officieel in Nicosia meegedeeld. De Turks-Cypriotische pers meldé dat troepen van de nationale gardft naar de omgeving van het kasteel van St. Hilarion, dat de Turks-Cyprlo* tische handen is, zijn gestuurd. Ooï in de Griekse wyk van de hoofdstaf Nicosia zijn in de afgelopen nach| weer schoten gelost. Er is niet» b»« kend over slachtoffers. Instaiiboel Onze correspondent in Istanboe^ drs. F. G.' Hasselt, meldde ons van» ochtend dat de stemming in Turki)« buitengewoon oorlogszuchtig bUjft so* lang er uit Griekenland geen gest* komt die door de Turkse regering kan worden uitgelegd als beveiliging van de Turkse minderheid op Cy« prus. Het woord „harp" (oorlog) ver» schijnt in de bladen met steeds gro tere letters en meer en meer wordt de wenselijkheid bepleit de wereld maar eens voor een voldongen feit te stellen zoals Israël dat deed. Naar matigende woorden uit Amerika is de publieke opinie in ieder geval niet bereid te luisteren dan heeft de Sowjet-Unie nog meer kans op gehoor. De situatie voor de Griekse min derheid in Turkije die haar kerken en scholen al heeft gesloten is op het ogenblik bijzonder dreigend. Zolang er geen echte oorlog uitbreekt kan de woede zich op deze groep richten. Het sensaitieblaadje „Her Gun* schreef reeds ongebreideld dat de Grieken zich niet hoeven te verber gen, „het helpt hun niets, ze zijn gij zelaars in onze handen". Athene Onze reisredacteur, mr. H. L. Lef- felaar meldt uit Athene dat ondanks de verslechterende Grieks-Turkse verhoudingen en de door de Turkse regering overhandigde ultimatumno ta, in Athene nog steeds het accent wordt gelegd op een diplomatieke oplossing van het probleem Cyprus. Dit is het meest opvallende in het beleid van het militaire drieman schap, dat zich hiermee voor het eerst geplaatst ziet voor een ernstige crisis sinds het op 24 april aan de macht kwam. Het is mijn indruk, aldus mr. Leffe- laar, dat de Cypriotische kwestie in Athene dan ook minder een rol speelt bij de bevolking, als wel de manier waarop de kolonels de kwes tie zullen hanteren. De eerste aan wijzingen zyn dat zij hun positie en de door hun uitgeroepen ..revolutie" niet in de waagschaal willen stellen met een militair avontuur. Overigens is in Athene weinig te merken over spanning of opwinding over de toespitsing van het Turks- Griekse conflict. Te signaleren zyn wel enkele militaire patrouilles die de stad doorkruisen op zoek naar achter gebleven mobilisanten, de aanwezig heid van enkele Amerikaanse oor logsbodems in de haven van Piraeus, en verder het uitblijven sinds enkele dagen van de Cypriotische kranten in Athene's tientallen kiosken. Maar er zijn weinigen die daar ongewone aandacht aan schenken. Regering India stuurt bewind deelstaten weg De regering van India, waarin de Congrespartij het voor het zeggen heeft, heeft de regeringen van twee deelstaten de laan uitgestuurd. Beide staten worden geregeerd door tegenstanders van de Congres- partij. Het zyn de door de commu nisten overheerste regering van West-Bengalen onder leiding van Moekerjee en de regering van de staat Haryana, geleid door prins Singh. Gondel stort neer: 2 man omgekomen (Van onze Dordtse correspondent) Het achterwege laten van de vei ligheidsmaatregelen heeft waar schijnlijk het leven gekost aan de 20 -jarige W. A. A. Reyers en de 31- iarige gehuwde A. M. Zoutendyk, beiden monteur van de firma La- nesse in Arnhem. De mannen zouden gistermiddag een glazenwas- serslift voor een nieuw gebouw in Dordrecht demonstreren. Door onbe kende oorzaak stortte de gondel, waarin ze waren gestapt, op het 20 meter lager gelegen bouwterrein neer. De monteurs waren op slag dood. Langs de dakranden van het ge bouw is een rail aangebracht waar langs een stellage zich kan voort bewegen. Aan takels is een gondel bevestigd, waarin glazenwassers kun nen plaatsnemen. Op één plaats evenwel is de rail uitneembaar om de gondel te kunnen verwijderen. Waarschijnlijk hebben de monteurs voor de demonstratie van het toestel nagelaten de borgpennen aan de rail te bevestigen, waardoor op het mo ment, dat de mannen in de gondel stapten, de gehele installatie naar beneden stortte. Men neemt bovendien aan. dat de mannen heb ben verzuimd de gondel van voldoen de ballast te verzekeren.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13