Waarom is de Postgiro voor L500.000 rekeninghouders zo aantrekkelijk? Politieke nederlaag voor Britse premier Wilson 3 4 5 6 POSTCHEQUE- Eid GIRODIENST ,GEEN GRUWELIJKE RAMP Geen andere keus was mogelijk MET EEN ENKEL WOOKD ,&idóe 'cjenda .RIJNLAND' N.V PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 NOVEMBER ADVERTENTIE i Rechtstreeks gemakkelijk betalings verkeer met 1.000.000 particulieren 500.000 winkels en bedrijven. Snel en efficiënt. (Elk jaar komen er nog zo'n 200.000 rekeninghouders bijf) Inlichtingen bij elk postkantoor. Overal betalen Met de blauwe girokaart kunt u tegenwoordig bijna overal betalen. Overal opnemen U kunt contant geld op nemen bij eikvan de2250 post kantoren en -agentschappen, overal in Nederland (ook n& 3 uur 's middags!). De particuliere rekeninghouder krijgt nl. 2 kascheques, elk voor max. f 500.-. Na inwisseling ont vangt u een nieuwe cheque thuis. U zit dus nooit zonder. Rente tot 5 r/o toe Boekhoud-gemak Geen kosten U kunt van dc giro zonder meer overschrijven op een spaarrekening bij de RPS - ook per automatische afschrijving. Terugboeking op uw girorekening is altijd mogelijk. Uw geld is dus niet geblokkeerd De snelle dagafrekeningen van de postgiro zijn uitvoerig gespecificeerd; naast het bedrag worden ook gironummer en naam van de begunstigde vermeld. voor porti, overschrijvingen, kascheques en stortingen op eigen rekening. het grootste gironet van Nederland - volledig geautomatiseerd Bloemen niet duur in Rijnsburg Kon er verleden week melding den gemaakt van Je aanvoer van eerste narcissen aan de Rijnsburg veiling „Flora", deze week werd di de firma Oskamp uit Voorhout vi een primeur gezorgd; zij voerde melijk de eerste hiacinten van seizoen aan in de variëteit Anne rie. Aanvankelijk werd hiervoor zeer hoge prijs betaald. De Voorhou se kweker bleef echter met lang enige, want hij werd op de voet| volgd door twee collega's, zodat vrijdag al zo'n slordige 4000 stuks tifc veiling kwamen, waardoor de j» uiteraard een gevoelige tik kreeg. ;ei Naast deze voorjaarbloemen 0 de aanvoer van Narcissen is sed vorige week flink toegenomen m ie den er nog steeds grote hoeveelhed ohrysanten aangevoerd die tegen li [V( prijzen worden opgenomen. Zoals tijd is dit ook van invloed op de dere bloemsoorten, zodat zelfs de jers, die om deze tijd van het ja toch echt niet zo groot in aantal al op een prijsniveau liggen dat zek^res niet lonend voor de kwekers mag w den genoemd. De exporteurs tonen weinig of gei belangstelling voor de bloemen, aa m gezien hun afnemers in het buitê10 land worden overstelpt met aanb dingen, tegen zeer lage prijzen van 101 Italië en Frankrijk. Vervolg van pag. 1 Opgewonden lieden riepen gisteren voor de ambtswoning van premier Wilson: „Wij willen Wilson, levend of dood". Callag- han, de kanselier van de schatkist, werd door de menigte uit gejouwd. Iemand gooide een ei naar hem, maar miste. Het wa ren reacties op het feit dat de Labourregering is teruggevallen op het laatste redmiddel om uit het economische moeras te raken; de dèvaluatie van het pond sterling. Omdat Wilson en Callaghan zich zo lang hardnekkig tegen die maatregel hebben verzet, was de eerste schrikreactie groot. De unaniem door het kabinet genomen beslising betekent een politieke nederlaag voor Labour. Zij heeft echter ,geen onmiddellijke gevolgen. Het zou, ondanks het wereld wijde rumoer, verkeerd zijn de gevolgen van deze devaluatie, die gepaard gaat met beknotting van van de overheidsuitgaven en ver dere kredietbeperkingen, als een gruwelijke ramp" te beschouwen. Ongetwijfeld gaat het land nu, economisch gezien, een harde winter tegemoet. De offers die de Britten (ten behoeve van de ex portslag en ten koste van eigen consumptie) toorden gevraagd, zijn de prijs die zij moeten beta len om de produktie in de loop van het volgend jaar weer op gang te kunnen brengen. „het geld In hun zak" niet Is gedeva lueerd. De bedoeling is immers de koopkracht aan banden te leggen en de binnenlandse afzet te beknotten t.b.v. de export, hoewel in een aan tal industrieën (zoals de automo bielfabrieken en de scheepsbouw een deel van de machines ongebruikt Twijfelachtige remedie Het ellendige is echter voor Enge- lland's problemen, die alleen op lange termijn oplosbaar schynen te zijn, dat de regering steeds weer in posi ties wordt gemanoeuvreerd die alleen door twijfelachtige remedies op korte termijn schijnen te kunnen worden opgelost. Wilson: 'Engeland vóór alles' Tenslotte heeft ook Wilson dit in gezien en tracht hij (heel laat) de Brit nu eenmaal ingeboren „gran- deur"-gevoelens te beteugelen. Maar gisteravond besloot de „Europeaan" Wilson een radio- en televisietoe spraak tot het Britse volk met de kreet: „Engeland vóór alles!". Export en het kopen van Britse goederen in het binnenland Is de leuze. „De nieuwe lening, die Engeland heeft gevraagd, heeft ten doel de speculanten af te schrikken en moet niet dienen om Engeland recht streeks bij te staan", aldus de pre mier. De structuurveranderingen, die aangebracht worden in de Britse eco nomie, voltrokken zich in de afgelo pen regeringsperiode tweemaal zo snel als daan-oor en ook de export verdubbelde, terwijl het van de To ries geëerfde enorme tekort op de be talingsbalans tot een kwart werd ge reduceerd. „Desondanks", zei Wilson, „had de economie meer tijd nodig voor een algeheel herstel. Omdat de Britse regering weigerde de econo mische groei te belemmeren, was de enige uitweg devaluatie." Vakbonden sceptisch De Britse vakbonden staan zeer sceptisch om niet te zeggen ronduit vijandig tegenover de devaluatie. ZU geloven nauwelijks dat de kosten van levensonderhoud. zoals verwacht wordt, met slechts 2 tot 3 procent cullen stijgen, of zoals Wilson zei, dat Wat Parijs verwacht Parijs verwacht, dat generaal De Gaulle pas op zijn persconferentie van 27 november daadwerkelijke con clusies zal trekken uit de devaluatie van het Britse pond. Gisteren heeft zijn financiële ad viseur Rueff, die hem in 1959 aan ried de Franse franc te devulaeren, in een televisie-interview verklaard, dat de devaluatie voortvloeit uit een hele reeks politieke en economische mis rekeningen, die in Londen de laatste jaren zijn gemaakt. Rueffe die wel eens de dokter van de zieke munt wordt genoemd, kon in de houding tussen Londen en de zes E.E.G. landen door de devaluatie geen principiële wijzigingen ontdek ken. Die kunnen eerst optreden zo dra Engeland eindelijk kan besluiten het pond sterling qua karakter met andere Europese munten gelijk te schakelen door verder af te zien van zijn pretenties op een internationaal buitenmodel betaalmiddel. De mening van Rueff wordt ook beschouwd als die van generaal De Gaulle. Het verzoek van Londen aan de tien rijke landen om een lening van een miljoen dollar blijft onvermin derd van kracht. Het overleg daar omtrent wordt woensdag In Parijs voortgezet. Witteveen ,,alle begrip" De Nederlandse minister van Fi nanciën, prof. dr. H. J. Witteveen, heeft verklaard dat de Nederlandse concurrentiepositie tegenover Enge land wat slechter wordt, maar dat moeten wij aanvaarden, want het is juist de bedoeling, dat de Engelse positie wordt verbeterd. Aan de an dere kant wordt de Invoer uit Enge land goedkoper, waardoor in Neder land een zekere prijsverlaging voor Engelse produkten kan ontstaan. De ernstige problemen van de Britse economie zijn ook van belang voor de aanvrage van Groot-Brittan- nië om lid te worden van de E.E.G., in verband waarmee vooral Frankrijk vragen heeft opgeworpen. De afgelo pen week is In internationale orga nen over die moeilijkheden gespro ken, want het was duidelijk dat Engeland maatregelen moest treffen. vrijwillige loon beheersing. Op dit ge bied is de nodige soepelheid vereist om stakingen tot een minimum te beperken. De Britten weigeren loon- dwang te aanvaarden. Ook Is het twijfelachtig of het nieuwe Britse prijsvoordeel op de exportmarkt vol doende zal rijn om andere manke menten welke aan de Britse handel kleven, op te heffen zoals late le vertijden, onvoldoende technische „nazorg", verouderde ontwerpen en vaak In gebreke gebleven verkoopor ganisaties. Bovendien zal met de voorbereiding van een nieuwe export- golf tild gemoeid zijn. Duurder leven De eerste ramingen zijn, dat de huisvrouwen in Engeland voortaan gemiddeld 10 shilling (op basis van de oude koers f 5, op de nieuwe koers f 4,20) meer moeten besteden om de wekelijkse boodschappen in huis te halen. Reizen naar het buitenland, die voor de Britten toch al onbetaalbaar waren, omdat zij slechts 50 pond (f500) mochten besteden, worden praktisch onmogelijk. Men krijgt veel minder buitenlandse valuta's voor zijn ponden dan tot nu toe. Geen devaluatie in Australië Premier Harold Helt van Australië heeft vanmorgen bekendgemaakt, dat de Australische regering heeft beslo ten niet tot devaluatie over te gaan. Vandaag is op de beurs in Tokio, de eerste ter wereld die na het week einde weer openging, tengevolge van de devaluatie van het pond sterling en de verhoging der wisselkoersen in verschillende landen, een ongeëve naarde koersdaling opgetreden: het indexcijfer voor de noteringen is van 1.340,53 zaterdag ingezakt tot 1.273,33 aan het slot van vandaag, dat is dus een daling van 67,20 punten. HAAGSE AGENDA MAANDAG 20 NOVEMBER. Joseph's Place. 22.30 uur: Ann Burton met Combo. I Paviljoentheater, 20.15 uur: Anglo Amarlcan Theatre Group: „So many Dillgentia, 20 uur: Ver. v. Kamer muziek. „Chiglano Strljksextet". Joseph's Place. 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. Mauri tshuls. 20.15 uur: Het Trio Stradivarius. Paviljoentheater, 20.13 uur: Anglo American Theatre Group: „So many children" WOENSDAG 22 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Comedie..Spoken In Spaanse kant". DUlgentia. 20.15 uur: Anne Beale Parmelee. sopraan en Thomas Gli- gorolf, piano. Joseph's Pice 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo Kurzaal. 20.15 uur: Het Residentie- Orkest Pavlljoentheater, 20.15 uur: Anglo American Theatre Group: „So many children". Poppentheater Prank Kooman, 14.30 uur: „Het Aardmannetje". MELKDIEVEN BETRAPT In de afgelopen nacht omstreeks vier uur werden vier jeugdige Leide- naars betrapt op het stelen van melk aan de Haven. Het viertal, allen in de leeftijd van 16 t/m 20 jaar, Is door de politie naar het bureau a/d Zonne veldstraat gebracht, waar het van daag nader aan de tand zou worden gevoeld. BINNENLAND Kettingbotsing Een varken, dat plotseling de weg overstak heeft za terdagmiddag op Absdale (gem. St. Jansteen) een kettingbotsing veroor zaakt. Het dier werd door een perso nenauto doodgereden. Het gevolg van deze aanrijding was echter een kettingbotsing, waarbij zes personen auto's vrij zware schade opliepen. Het ongeluk gebeurde om ongeveer vier uur, toen plotseling een dichte mist kwam opzetten. „Pierre Angot" gelicht Zeven drijvende bokken van het Rotter damse bergingsbedrijf Van den Tak zijn er gisteren in geslaagd het Fran se motorschip „Pierre Angot" (3000 brt) uit het water van de Nieuwe Waterweg te lichten. Het schip was daar 27 oktober van dit jaar na een aanvaring met het Duitse nis „Hor- land" gezonken. De .Pierre Angot" zal naar een bedrijf in de Botlek worden overgebracht voor reparatie, Duitse bergers zijn, tot nu toe zon der resultaat, bezig met het lichten van de „Horland" (4200 ton). Protest tegen zeehondenjacht Aan de Canadese ambassade in Den Haag zijn zaterdagmiddag ongeveer 20.000 getekende protestkaar ten aan geboden, die het resultaat zijn van een actie tegen het levnd villen van zeehondjes. Deze actie is georgani seerd door het actiecomité humani sering zeehondenvangsten. Dit richt zich vooral tegen het doden van zee hondjes die nog zogen bij de moeder, in de Golf van St. Lawrence (Cana da). Beroep op regering Een aantal Nederlanders heeft zich vandaag schriftelijk tot de Nederlandse rege ring gewend met het verzoek de 2500 politieke gevangenen, die de Griek se regering volgens haar verklaring en bloc wil overdragen aan een com munistisch land, ten snelste voor lopig in Nederland op te nemen en te verzorgen. Een afschrift van dit beroep op de regering werd toegezonden aan de Koningin en aan de leden van de Eerste en Tweede kamer. Tot de on dertekenaren behoorde prof. dr. W. den Boer uit Leiden. Tweede werf Verolme Brazilië De Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme heeft zaterdag in Brazilia te genover verslaggevers verklaard, dat hU een tweede werf in Brazilië gaat vestigen, die waarschijnlijk in het noordoosten van dit land zal worden gebouwd. Daar zullen vaartuigen worden gebouwd, die de Amazone en haar zijrivieren kunnen bevaren. BUITENLAND Dief onschadelijk door bietenschap De 57-jarige uit Nederland afkom stige winkelier Christ-iaan Rameau werd de held van de voorpagina's van de dagbladen in Sydney nadat hij in zijn winkel een met een geweer gewapende bandiet onschadelijk had gemaakt met een blik rodebietensap. De overvaller kwam de winkel in de voorstad Went-Worthville binnen toen Rameau een klant stond te bedienen. Hij eiste dat de inhoud van de kassa aan hem overhandigd zou worden. Maar in plaats van het geld greep Rameau een zojuist geopend blik bie- tensap en slingerde dat in het gezicht van de man, die druipend van het ro de vocht op de vlucht sloeg, gevolgd door de eveneens met sap overgoten klant. Lieve echtgenoot Agenten van de FBI hebben een man, Cook, gear resteerd, die ervan wordt beschul digd geprobeerd te hebben een vlieg tuig op te blazn, waarin zijn vrouw en 79 andere personen zaten. Hij had een dynamletbom in het toestel ge plaatst, die door een wekker tot ont ploffing zou worden gebracht. Het toestel was een Boeing 727 van Ame rican Airlines, waarmee zijn vrouw op 11 november, van het internatio nale vliegveld O'Hare naar San Die- go, Califomië, zou vertrekken. Trein met chloor ontploft Bij Newton in de Amerikaanse staat Ala bama is in de nacht van zaterdag op zondag een goederentrein met chloor in de lucht gevlogen, nadat hij eerder na te zijn ontspoord in brand was geraakt. Drie brandweerlieden zijn al met vergiftigingsverschijnse len in een ziekenhuis opgenomen. De 2000 inwoners van Newton waren tijdig geëvacueerd. Jehovah's getuigen Ten minste vijf Amerikaanse leden van de Jehovah's getuigen zijn onlangs in Malawi overleden aan verwondingen die ze hadden opgelopen bij aanval len van regeringsaanhangers. De sek te is In Malaur verboden omdat zij getracht zou hebben mensen ervan te weerhouden lid te worden van de Congrespartij. Blindheid in V.S. Als de huidige omstandigeheden voortduren zullen ln de komende tien jaar ongeveer een half miljoen Amerikanen door blindheid getroffen worden. Dit heeft de voorzitter van de organisatie voor onderzoek ter voorkoming van blind heid, Stein op een wetenschappelijk congres in New York meegedeeld. Hij zei dat de bevolking van de V. S. van '40 tot '60 procent was toegenomen, maar dat het aantal blinden met 67 procent was ge groeid. Hij pleitte voor uitbreiding van het program voor onderzoek op het gebied van de wetenschap van de oogziekten, Swetlana Joegoslavië heeft het boek van Swetlana. de dochter van Stalin, verboden. Bij decreet van het mizusterie van Binnenlandse Zaken, wordt de invoer en verspreiding van het boek „Twintig brieven aan een vriend" door Swetlana Aliloejewa verboden. BUITENLAND Lambrakis verbannen De Atheense uitgever Lambrakis zal worden verbannen naar het eiland Folegandros. Lambrakis, die door de militaire junta gevangen gehou den wordt en nog niet terecht heeft gestaan na zijn arrestatie ln juni, is voorzitter van de Griekse afdeling van het internationaal persinstituut. De regering beschouwt hem als ge vaarlijk. Geboorteregeling Twee Ameri kaanse sociologen, hebben verklaard dat binnen enkele jaren 90 procent van de Amerikaanse vrouwen ge boorteregeling ln één of andere vorm zullen toepassen. Twee jaar geleden bedroeg dat percentage 84 procent en in 1955 70 procent. De toename van geboorteregeling is met name sterk in de rooms-katholieke en niet blanke milieus. Demonstraties voor Sallal In de Jeministische stad Tais is een demonstratie gehouden ten gunste van de afgezette president Sallal. Drie personen zijn bij de gevolgde ongeregeldheden gedood, 12 gewond. De burgemeester van Tais heeft de bevolking opgeroepen tot rust in een verklaring waarin hij hen vraagt zich te herinneren hoeveel duizenden door Sallal zijn gevangen gezet, ge marteld en mishandeld. Ruslands raketwapen De Rus sische maarschalk Krllow heeft ter gelegenheid van de „dag der raket- strijdkrachten en artillerie" beves tigd dat de Sowjet-Unie „nieuwe, machtige raketten ontwikkeld heeft, die, uitgerust met een kernkop, in een lage baan om de aarde gebracht kunnen worden en vandaar met be hulp van remraketten naar het doel geleid kunnen worden." Op deze wij ze was het mogelijk het Amerikaan strijdkrachten en artillerie" beves- schalken." MAANDAG Breestraat 19: Veiling-, ruil- en con tactavond „De Postzegelvrienden", 7,30 Schouwburg: K en O Haagse Come die „Zo ls het (of zo lijkt het). 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Film „De brief aan Nancy" 8 uur na middag. DINSDAG Intocht St. Nlcolaas. Aankomst Sta tion 12.40 uur nam. Route: Stations weg, Steenstraat. Haarleimnerstr., Pe- llkaanstr.. Nieuwe Rijn, Karnemelks- brug, Botermarkt, Korenbeurssteeg. Stadhuis, aankomst plm. 1.30 uur na middag. Bevrijdingsplein 50. Receptie opening supermarkt A.H. 5-6.30 uur nam. Wljkgebouw StaalwIJk: Tuintjesver eniging Floralla. Prijsuitreiking tuin en kweekwedstrljd 8 uur nam. Zulderkerk: My voor Toonkunst. Ne derlands Kamerorkest o.l.v. David Zin man. Jeugdconcert te 2.30 uur; avond concert 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer Trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)K. en O.- filmolub 16 .Films van Hattum. Hoving 8 uur nam WOENSDAG Papenburg 61K. en O.-iezing prof. dr N. Speyer „Voorkoming van vroegtijdige veroudering. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden Leldse Mld- denstandscentrale. Spr. dhr S. W. Ha- gedoorn over De brandveiligheid ln Lelden". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Leldse drumband en Jeugdorkest „De Burcht". 8 uur nam. Stadhuis trouwkamerSpreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Vestestraat 40: Micro-theater „De herbergierster". 8 uur nam. DONDERDAG Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pedagogiek. Spr. mej. C. J. van Reenen over „Jeugd en literatuur", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver van Hulsvrouwen. Voorlichting over veilig verkeer. 2 uur nam. StadsgehoorzaalMeesterserle K er O., Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Leonard Rose, violon cel. 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Ver. voor Peda gogiek. Lezing mej. J. C. van Reenen over Jeugd en litteratuur. 8 uur i Old Dutch N.R.V. Dia-avond over Noorwegen 8 uur nam. Den Burcht: Prijsuitreiking bloem- bakkenactle „Geef uw gevel een cor sage". 7.45 uur nam. VRIJDAG Zomerzon*: V.V.D. Sp r.dhr. H. Wie gel over „De V.V.D. staat open vooi partyvernieuwing 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Foyer): N.C.ReisV. Bert Brugmans Marionettentheater m. „Im welssen Rössll", 8 uur nam. Studio: „You are a big boy now 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Re.v: „Zeventien", 18 Jaar. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9*15 uur. Camera: „Barlera". 18 Jaar (vanaf vrijdag). Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. (Woensdag: „Eclips"). Lldo: „Dokter ZJlvago", 14 Jaar. Dageiyks 2.15 en 7.30 uur. Wassenaar, Astra: vrijdag 8, zater dag 7. 9.15 uur: „De slag om Bastog- ne". 14 Jr. Zondag, 7. 9.15 uur: „Geen tijd voor tranen". 14 Jr. Zor.dag 2.30 uur: „Het geheim van de zwarte roofridder" 14 Jr. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Troq Steenschuur 6: Kerk van J' Christus van de heiligen der lai dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 BIOSCOPEN Luxor: ..Ontembare Angelique"T Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 01 dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Wat deed Jij nou ln a oorlog, pappie?", 14 Jaar. Dagel Dg' Galerie Van der Vllst IF*" 3): Tentoonstelling grafiek vau Vlag. Geopend dinsdag t/m zatn m- 10 uur voorm. - 6 uur nam; boï dien vrijdagavond 8-10 uur (tot 23 vember). Lakenhal: Tentoonstelling „Sp J16 èn lezen". Werkd. 104 uur; 'sa dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: af»ve 1-4 uur Legermuseum Pestbuislaao) uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-5 uur) Ryksmuseum voor VolkenKui m (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'sa n dags 13-17 Ryksmuseum voor VolkenkuAar Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 tot 5 uur i.; zondags 1—5 uur t n Ryksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen- Dag uur zond 1-4 uur Universiteit: Lelds Akademisch. Kunstcentrum - Tentoonstelling Poolse affiches Maandag t/m vrj (tot g j november) Wassenaar (Kunstzaal Heuff): toonstelling schilderijen en aquarel van Jacques Mels en van droogboe L ten van mej. A. C. Henny. Geop maandag t/m zaterdag van 10 uur, bovendien dinsdagavond 8—10 (t/m 22 november). Avond- en nachtdienst, der apothd Geopend voor spoedeisende geval apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenl te Leiderdorp en Apotheek Voort! ten zyn de gehele week geopend. Weekeinde-dlenst der Leldse bi artsen. Tot zaterdagochtend 10 uur ri plege men de eigen huisarts, du a f tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 22222. flfe ADVERTENTIE ,Toch weer 'n Ford Corsa fa> ZEI ONS DE MAN DIE BETf »l WETEN KON Vraagt U eens inlichtingen bij! AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6 LEIDEN. WEERRAPPORiElJ (Van tiedeiiiiinixen 1 u|iri TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Tentoonstelling van tekeningen van Ronald Tolman, geopend dageiyks be halve zondag en maandag 2-6 uur na middag (tot 8 december). ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. Litter Ls Sacrum met „Zachtjes met de deu- Vesteetraat 40: Micro-theater „De herbergierster". 8 uur nam. Amsterdam 1 Den Helder Ypenourg Vllsslngen i Ee'de 2 De Bilt i Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Jocamo Wenen I nnsbruck Eelgrado Athene Barcelona Madrid Malloroa >n bewolkt onbew. onbew geh. bew. 19 1' 16 21

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2