pening van centrum roor dienstverlening A. Lagerwey bij zilveren gehuldigd jubileum evi\ Smits-Witvliet 10 - onderscheiden Teach-in verstoord door jongelui Competitie C.K.B. Ons Eiland verliest, Pernix deelt winst J. GROfVUIhQPHAAl .DlEN5T. DAG 20 NOVEMBER 1967 tETOSCH DAGBLAD iior de Oegstgeester bejaarden tfenstverleningscentruin voor Ijeester bejaarden, gevestigd Lijtweg, is zaterdagochtend jeopend door gedeputeerde ifn, wethouder van de ge- Leiden. Oorspronkelijk zou ing geschieden door prof. dr. Praag, gedeputeerde en van de provinciale com- ran advies inzake de zorg jiarden. Wegens ziekte van loemde werd zijn taak over- door de heer Menken, ïzaal van het gemeentecen- volledig bezet toen de van het bestuur van het rfeningscentrum, de heer illen verwelkomde. Hij me- dat het initiatief tot op- van dit centrum onder een ilimaat is genomen, dat er iende samenwerking is ont- ssen kerkelijke en buiten- groepen, tussen particulie- de overheid. Dit centrum, korte tijd in gebruik is, van diensten en voorzie ner zelfstandige bejaarden, er voorts op dat door dit lijke gemeenschap ïorderd. Menken achtte het van groot belang, dat bejaar- mogelijk in eigen huis ing blijven. Door de te ver asten, waardoor de zelfstan- lerzekerd wordt, wordt de zeer veel geboden, o.a. te il en levensvreugde. Hij ft bestuur een volgehouden ilin toe. Immers men kan aanpakken, maar volhou- aet altijd gemakkelijk. In iderlinge samenwerking de dienen is iets, dat men ind dringend nodig heeft, ïl bracht de gelukwensen het ministerie voor Maat- ;i Werk. Hij sprak de hoop dit centrum zo zeer aan ichtingen zal beantwoorden zal worden, da het goed •orden in Oegstgeest. de burgemeester, die met ierlof is, sprak wethouder die meedeelde dat het bestuur graag zijn mede leeft gegeven en dit ook zal men. onthulden de heer en me- N. Heiloo, beiden be jaar- enorme stroken met gees- lingen, die uitbeeldden wat m alzo aan diensten voor den te bieden heeft en wel- eiten tot ontplooiing kun- Een goed voorbeeld daar net optreden van het reeds zangkoor, bestaande uit 20 dames en heren, die oJ.v. twee liederen zongen, rsonen: mevr. Siljee (na- geref. kerk)mr. J. F. X. M. Walter namens de r.k. pa rochie, D. de Haan (hervormde ge meente) en P. Heybroek (Humanis tisch Verbond) gaven vervolgens ie der hun visie op het vraagstuk van de dienstverlening aan bejaarden. Daarbij kwam tot uitdrukking, dat er vooral door inschakeling van vrij willigers uit de burgerij meer con tact en meer begrip is ontstaan, hetgeen voor de gehele plaatselijke samenleving van groot nut is. Bij zonder op prijs werd gesteld, dat jeugdige heer Hollander het spreekgestoelte beklom namens de jeugd. Hij zag zeer wel in dat er een goede verstandhouding nodig is tussen oud en jong. Daarom bood hij de diensten aan van de jongens en meisjes uit Oegstgeest. Ds. K. Vegter, geref. predikant sprak namens de Oegstgeester ker ken en merkte op blij te zijn met die dienstverleningscentrum, omdat vandaar uit méér gedaan kan wor den dan elk kerkbestuur afzonderlek voor zijn bejaarde leden doet. Ten slotte dankte de voorzitter van Hu- manitas, afd. Leiden voor opneming in het bestuur van een buitenkerke lijke ten dienste van de Oegstgeester leden. urgeres van Oegstgeest vierde mevr. P. H. Smits- ilt Oegstgeest haar zeven- tjaardag. Deze dag is voor 'rgetelyk geworden door de ngstelling, die zij van vele iht ondervinden. F Smits heeft altijd veel geschonken aan de belan- ie VVD. Voor deze partij is geweest van 1952 tot 1966. ate tfjd lid van Prov. Sta ag presidente van de Vrou- VVD„ afdeling Oegstgeest. 'dbestuurslid van de Ver. v. :nale rechtsorde en secreta- Ver. v. Vrouwenbelan- slijk Staatsburgerschap, populariteit in Oegstgeest :ouw Smits echter in niet ite aan haar voortdurende presidente van de Stich- Huishoudelijke en Gezins- ig. Ook was zij gedurende fc) ienningmeesteresse van de Vd van het Ned. Roode geeft leiding aan het Oor- icomité en het Anjercomité mirslid van de Openbare leuvens. deze activiteiten heeft its voor de Oegstgeester ?e) en belangrijk werk ver- LEIDERDORP GZ-RCL 0-1 kleine overwinning op Jg RLC wel heel blij zijn. 'et spelbeeld hadden de toch zeker recht op een Een mislukte terugspeelbal er op Maaskant gaf de linksbinnen al heel prachtige kans, die evenwel werd. RCL was in de eer- tel iets sterker maar kwam tien minuten voor de rust ïoorsprong toen Rietveld Opende aanval van de Lei- voorhoede keurig wist af met een keihard schot, «baar doel trof. 01. veede helft heeft RCL wat meer aandacht be te defensie, zonder dat men geheel ging verdedigen, thuisclub werd het steeds een opening in de RCL-de- vmden. De roodwitten had- voorsprong tot het laatste il stevig vast. richt. De erkenning daarvan kwam op haar verjaardag wel in het bijzon der tot' uiting toen de loco-burge meester, de heer M. v. d. Voet en de gemeentesecretaris, de heer Jac. de Visser haar gelukwensen kwamen aanbieden namens het gemeentebe stuur en haar de verrassende mede deling werd gedaan, dat B. en W. hadden besloten haar de ere-medaille van de gemeente aan te bieden. Me vrouw Smits was met deze erkenning van verdienste zeer vereerd. De heer en mevrouw Heiloo onthullen drie enorme stroken met geestige tekeningen, uitbeel dende enkele activiteiten ten dienste van de Oegstgeester be jaarden. (Foto LD/Holvast) WASSENAAR Woningen in Oostdorp worden verbeterd In de gemeenteraadsvergadering van vanavond zal afscheid worden genomen van het lid mevrouw E. M. A. Slot - Schouten. Zij heeft ontslag gevraagd als lid van de raad in ver band met verhuizing naar elders. Haar plaats zal worden ingenomen door de heer J. M. Koenen, die ai eerder zitting heeft gehad in de raad. Vanavond zal het onderzoek van de geloofsbrieven van de heer Koenen plaats hebben, waarna zijn installatie in de volgende vergadering volgt. Twee voorstellen betreffende grond aankopen komen aan de orde. Van de heer J. J. Looijestijn in de Kerk straat kan een stuk binnenterrein van 275 m2 worden gekocht, gelegen tus sen de Kerkstraat en de Molenstraat, voor de prijs van f 8000. Dit perceels gedeelte is bestemd om te worden be bouwd met bedrijfsgebouwen. Van de heer G. L. Heemskerk kan worden aangekocht 'n stuk grond van 9,5 ha (weiland) gelegen nabij de Veenwate- ring bij de grens met de gemeenten Leiden en Voorschoten. Deze grond zal kunnen dienen als ruilobject voor gronden, die in een uitbreidingsplan zfjn gelegen of waarvan de gemeente de eigendom nodig heeft. Met deze aankoop zal, inclusief de kosten een bedrag van f 103.547 gemoeid zijn. B. en W. vragen de raad tot belde aan kopen te besluiten. De woningbouwvereniging St. Wil- librordus heeft plannen gereed voor de verbetering van 57 in 1941 ge bouwde woningwetwoningen in het Oostdorp. De verbeteringen omvatten het maken van douchecellen, aanbou wen of herinrichten van keukens, wij ziging en uitbreiding van het sani tair e.d. De kosten worden begroot op f340.000. De huurverhoging na het aanbrengen van de verbeteringen zal ten hoogste f 15.25 per maand bedra gen. B. en W. stellen de raad voor. voor deze woningverbetering een geldlening aan de woningbouwvere niging te verstrekken. ZOETERWOUDE BAZAAR „ONS HUIS" BRACHT 5253,34 OP De bazaar, die in „Ons Huis" in Zoeterwoude werd gehouden ten bate van de bouw van een nieuw her vormd jeugdhuis, heeft bruto f 5253,32 opgebracht. Een bedrag, waarmede de organisatoren erg in hun schik zijn. Een groot aantal Zoeterwoudena- ren heeft deze gezelüge bazaar be zocht. Er was een keur van eigen ge maakte werkstukken te bewonderen, die „graag" van de hand gingen. Voor de inzenders van knutsel werk waren verschillende fraade prij zen beschikbaar gesteld. De prijs winnaars waren als volgt: Meisjes tot 11 jaar: 1. Lidy van Kam, 2. Kleine Meve (jeugdgroep), 3. Phia Hulsbos i.dr. Meisjes van 1215 jaar: 1. Willy v. Huis, 2. Hanny v. Huis, 3. Phia Hulsbos D.dr. Heren 16 jaar en ouder (groep hob- oy): 1. J. Smallenbroek, 2. L. v. d. Berg, 3. J. Smallenbroek, Heren 16 jaar en ouder (vakwerk)1. D. Hulsbos, 2. W. Hulsbos. Dames 16 jaar en ouder: 1. mevr. A. Hulsbos v. d. Loo, 2. mevr. Smallenbroek, 3. mevr. J. Hulsbos—Doldersum. Eer volle vermelding mevr. Hulsbos Marbus. Jongens tot en met 15 jaar: 1. Albert Smallenbroek. 2. Hans Smallenbroek, 3. Bert Hulsbos. De devaluatie van het Britse pond is een moedige beslissing, die onver mijdelijk was om Engeland weer op het goede spoor te brengen. Dat is de mening van de president van de Ned. Bank, dr. J. Zijlstra, die gister middag met jhr. mr. E. van Lennep, thesuaurier-generaal van het mins- terie van Financiën, op Schiphol te rugkeerde van de inderhaast bijeen geroepen Euromarktvergadering van financiële experts. Onder grote belangstelling is van ochtend in de docentenkamer van het Rembrandtlyceum het 25-jarig jubileum van de heer A. Lagerwey als docent lichamelijke opvoeding ge vierd. Hoewel de heer Lagerwey van deze 25 jaar nog maar negen jaar in Leiden heeft lesgegeven, was dit voor zeer velen aanleiding om bij zijn huldiging aanwezig te zijn. De ze belangstelling was mede een ge volg van hét feit, dat de heer Lager wey behalve die van sportleraar nog zeer vele functies in Leiden verricht, zitting heeft in tal van commissies en bovendien een groot aandeel heeft in de opleiding fysio-therapie, die wordt gegeven in het Academisch Zieken huis. De eerste, die enkele activiteiten van de jubilaris releveerde, was de wethouder van onderwijs, de heer S. Sannes. „U heeft in zo veel gemeen ten aan zo vele scholen lesgegeven, dat het ondoenlijk is hier nader op in te gaan", aldus de wethouder. Lie ver ging hij in opu de plaats die de heer Lagerwey is gaan innemen in het Leidse onderwijs- en sportleven. O.a. had hy zitting in de jeugdsport- commissie en in het bestuur van de afdeling Leiden en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging van leraren in de Lichamelijke Opvoeding. De heer Sannes herin nerde er aan dat de omstandigheden niet altijd even gunstig zijn voor gymnastiekleraren. „Op de lagere scholen zou bijvoorbeeld meer aan gymnastiek kunnen worden gedaan. IN LEIDERDORP Ook zijn er niet genoeg lokaliteiten, doordat de regering niet voldoende geld beschikbaar stelt voor het on derwijs in de lichamelijke opvoeding". Het verheugde hem daarom te kunnen meedelen dat daarin op kor ter termijn enige verbetering zal ko men, doordat bij het nieuwe gebouw van het Rembrandtlyceum een groot gymnastieklokaal zal komen. Namens het college van B. en bood hij de jubilaris zijn gelukwen sen, alsmede een envelop met inhoud aan. Als blijk van persoonlijke waar dering overhandigde hij de heer La gerwey bovendien het fotoboek van Leiden. Namens de docenten van het Rem brandtlyceum sprak vervolgèns de rector van deze school, dr. J. W. Blom zijn waardering uit over de wijze waarop de heer Lagerwey zijn lessen geeft. „Dat niet alleen de samenwer king met de leraren, maar ook die met de leerlingen uitstekend was, bleek uit de goede stemming tijdens de werkweken, die onder Uw leiding stonden", aldus de rector. Vooruitlo pend op de samenwerking met de Prof. v. d. Leeuwschool in een Scho lengemeenschap werd dit jubileum gevierd in aanwezigheid van de do centen van beide scholen. Ook na mens beide scholen bood dr. Blom vanochtend een geschenk aan. Het hoofd van de Prof. v. d. Leeuw- school, de heer D. Voortman voegde hieraan zijn gelukwensen toe. Hij wees op het grote organisatorische 'talent van de heer Lagerwey, dait vooral tot uiting kwam bij de school- sportdagen en de schooischaatswed strijden, waaraan altijd alle leerlin gen meededen, ongeacht of zij de be treffende tak van sport goed beoefen den of niet. Hieruit blijkt naar zijn mening ook de pedagogische kwali teit van de jubilerende docent. De heer V. P. Leenen, die als voor- Er is een Nederlands gezegde dat luidt: „Het venijn zit in de staart". Dat zou van toepassing kunnen zijn op de zaterdagavond in het Jeugd- gebouw in Leiderdorp gehouden poli tieke teach-in. De bijeenkomst was door de jeugdvereniging „Happy Jack" goed georganiseerd. Betreurenswaardig was het. dat toen het onderwerp „De oorlog in Vietnam na de pauze ter tafel kwam. enige jongelui (niet-Leiderdorpers). liet nodig vonden pamfletten rond te delen en kennelijk goed van buiten geleerde lessen, als hun commentaar ten beste te moeten geven. Dit maakte een open en eerlijke discussie als vóór de pauze onmogelijk. Hoewel de jongelui onbeleefd en zelfs grof werden tegenover één der forumleden, wist de leiding de touwtjes in handen te houden, zodat verdere excessen werden voorkomen Voor de pauze werd allereerst ge sproken over de woningnood, waarbij de discussieleider, de journalist A. van Duijn uit Noordwijk, stelde, dat men in ons land nog altijd te wei nig over heeft voor een goede wo ning. Dit in tegenstelling met het buitenland, waar men veel meer van het salaris voor huur moet beta len. Uit de discussie bleek, dat uien algemeen voelde, dat er nog teveel mensen in goedkope woningen wo nen, die zeker een hogere huur zul len kunnen betalen, waardoor er meer doorstroming zou komen. Sprekende over de ontwikkelings hulp, werd naar voren gebracht, dat in ons land ook nog wel ge noeg te doen is op dit gebied. Tegen de opmerking, als zou het reeds in gezamelde geld (actie India) niet op de juiste wijze zijn besteed (tran sistor-radio's gekocht) kwam ds J. P. Honnef n het geweer. Hy sprak over een vicieuze cirkel: ze zijn arm omdat ze onderontwikkeld zijn en omgekeerd. Het westen is rijk geworden over de ruggen van de arme bevolking in het zuiden en oosten. Ontwikke lingshulp mag geen genade-gift (aal moes) zijn. Het is, aldus ds Honnef, een recht van deze bevolking. De aankoop van de transistorradio's was verantwoord, om te helpen bij de geboortebeperking. En bovendien, aldus de predikant, van elke 2M> mil joen, die de regering nu beschik baar stelt, wordt m miljoen ge bruikt in Nederland, (aankoop van goederen machines etc.) zodat in werkelijkheid 1 miljoen naar deze landen gaat. Het forum wees nog op de grote bedragen, die via missie en zending naar deze landen gaan, waarbij men er al lang van terug is gekomen om zieltjes te winnen. Men heeft ge leerd. dat de bevolking allereerst moet worden geholpen met de daad: hen te lea-en leven en werken in hun klimaat en omstandigheden met verbetering van de mogelijkhe den. zitter van de afdeling Leiden eo. van de Kon. Ned. Vereniging van Leraren in de Lichamelijke Opvoeding sprak, wees op de grote humor van de heer Lagerwey. Hij noemde de jubilaris een prettig collega en een goed vak man, die bovendien tijdens de verga deringen op de beslissende momen ten meestal tot de kern van de zaken wist door te dringen. Namens de ruim honderd leden bood hy de heer Lagerwey een boekenbon aan. In gelijke zin sprak de heer L. Adriaanschen, die de heer Lagerwey en zijn gezin toesprak namens de ge meentelijke sportcommissie. „U bent bij ons een gewaardeerd man om Uw nuchter oordeel en Uw soepelheid wanneer het om meningen van ande ren gaat. Tot slot sprak de heer H. H. Has- selbach namens de opleiding in de fysio-therapie aan het Academisch Ziekenhuis, waar de heer Lagerwey doceert. In 1960 is met deze opleiding in Leiden begonnen. Hiervoor moest iemand worden gezocht, die niet al leen de bevoegdheid MO-B had, maar bovendien het diploma heilgymnas tiek en massage en fysio-therapie. „U heeft hier by het op touw zetten van deze opleiding pionierswerk moe ten verrichten", zei de heer Hassel- bach. „vooral omdat de exameneisen van deze opleiding verschrikkelijk hoog liggen". ,Door Uw liefde voor het vak. Uw virendschap voor iedere cursist en Uw gezag als leraar, bent U hier echter volledig in geslaagd". De heer Hasselbach voegde hier nog aan toe dat de heer Lagerwey sinds twee jaar ook nog zitting heeft in de examencommissie van deze zware opleiding. Tot slot sprak de heer La gerwey een kort dankwoord. Naar aanleiding van het verslag over de ouderavond van de Kon. Ju- lianaschool in Leiderdorp wordt ons verzocht mede te delen, dat de Loui se de Coligny hbs sinds vorig jaar reeds een scholengemeenschap heeft. Iu de Hoofdklasse West incasseer den de kopploegen de volle winst. PKC boekte by VEO een duidelijke 27 zege. Ook VES won, al is de 65 uitslag tegen SNEL niet erg overtui- gens. Excelsior liet Ons Eiland met lege handen staan: 47. De andere Leidse hoofdklasser Pernix kwam met een 66 gelijkspel tegen Kinder dijk nog goed weg! In de middenmoot viel Vriendenschaar wat terug door een 42 nederlaag bij AKC. In een niet onaardige wedstrijd is Ons Eiland met 47 ten onder ge gaan tegen Excelsior. Aanvallend wist de Leidse ploeg zich goede kansen te scheppen, maar de afwerking liet te wensen over. Al snel na het begin zorgde Karei den Os van ver voor 10. doch uit een strafworp kwamen de partijen weer op gelijke voet. Daar na nam Excelsior het initiatief met goede combinaties over. Na ruim een half uur spelen vielen vlak achtereen 2 goals aan Delftse zijde. Even voor het rustsignaal benutte Koos den Os een lopertje: 32. Dezelfde speler bracht Ons Eiland 10 minuten na de hervatting naast Excelsior, door uit een strafworp te doelpunten. In de daarop volgende periode had Excelsior tweemaal suc ces. Nóg gaf Ons Eiland zich niet ge wonnen, toen Sari v. d. Meeberg-» Batelaan 45 scoorde. In de slotfasa toonde Excelsior zich de sterkste en liep uit tot 4—7. In de thuiswedstrijd tegen Kinder dijk heeft Pernix enerzijds wel, an derzijds niet het geluk aan haar zijde gehad. De eerste de beste aanval van Kinderdijk (4e min.) was meteen raak. Deze 01 achterstand werd door Hans van Oosten genivelleerd. Om en om scorend werd het 33 met Leidse doelpunten van Guido Bake- ma (strafworp) en Gerry van Diest. Het eerste aanvalsvak van Kinder dijk was ook in die fase sterk en zorgde voor de 35 stand bij de rust. Toen in de tweede speelhelft Kin derdijk uitliep naar 36 leek de op gave voor Pernix te zwaar, temeer daar het aanvalsvak stroef liep. Een doelpunt van Ria Stolp (46) bracht weer enige hoop bij de oranjekragen, al speelde Kinderdijk sterker. Flip v. d. Kooy scoorde 56, waarna een ge blesseerde Kinderdijk-verdediger uit viel. De Pernix-heer ging mee en aanvallend met 3 man draaiden de Pernixers tóch goed. Juist voor tijd kwamen de ploegen door Gerry van Diest gelijk en zelfs kreeg Pernix nog een unieke kans op de overwinning. De toegekende strafworp werd echter gemist. PKC 9-16 HKC 8-7 Excelsior 11-14 Kinderdijk 9-7 VES 9-13 Ons Eiland 9-6 Pernix 9-11 VEO 10-6 Vriendensch. 10-9 SNEL 8-3 In de overgangsklasse sloeg leider Bolnes de aanval van DES af. De 6 3 zege was onverwacht ruim. Voor een grote verrassing zorgde Excelsior 2 dat GKV met een 63 nederlaag naar huis stuurde. Fiks verloor de aansluiting met Excelsior 2 nog niet geheel na de 52 overwinning op Kinderdijk 2 (rust 31). Rotterdam-Zuid klopte KVS met 65 en KOAGADO werd af gelast. Bolnes 9-15 Excelsior 2 9-10 DES 9-12 Fiks 9-7 GKV 8-10 KOAG 8-6 R'dam-Zuid 8-10 KVS 8-3 ADO 9-10 Kinderd. 2 7-1 Bij de eerste klassers waren de re sultaten zoals kon worden verwacht. VES 2 boekte de ruimste zege tegen ODS (1—7), maar Avanti deed het niet veel minder. Valto moest er met 1—5 aan geloven. ODO trachtte het koploper De Ijsvogels lastig te ma ken, maar verder dan 47 kwam de ploeg uit Maasland niet. De Ijsvogels 8-15 Avanti 8-7 VES 2 8-12 ODO 8-6 Pernix 2 7-9 ODS 8-4 Woensdag, 15 november 's middags TOP 7-8 Valto 9-1 ZOETERWOUDE v. Cromvoirt begraven Onder zeer grote belangstelling is zaterdag in Zoeterwoude de heer J. van Cromvoirt (28), hopman van de St. Christoffelgroep, begraven. De heer Cromvoirt was tevens groeps leider van het gehele jeugdwerk (jongens en meisjes). De uitvaartdienst werd gecele breerd door pater S. van Beurden osc, oud-aalmoezenier van de St. Christoffelgroep. De absolutie werd eveneens door pater Van Beurden (met assistente) verricht. De ver kenners begeleidden de baar met het stoffelijk overschot naar de be graafplaats en bewezen hiermee de laatste eer aan hun leider. WASSENAAR Getuigen gezocht van aanrijding omstreeks 5 uur heeft zich op het kruispunt Rijksstraatweg - van der Oudermeulenlaan in Wassenaar een aanrijding voorgedaan tussen een bromfiets en een personenauto, merk Citroën ID of DS, kleur donkerrood. De bestuurder van de personenauto reed door zonder dat zyn indentiteit bekend werd. Van deze aanrijding zijn enkele personen getuige geweest. Een van hen is de auto achterna gereden. De commissaris van politie in Wassenaar verzoekt getuigen van deze aanrijding zich te melden bij de afdeling Verkeerspolitie in Wassenaar of zich telefonisch in verbinding te stellen met de Wassenaarse politie, telefoon 01751—3333, toestel 45. LEIDERDORP L.D.C. I won Voor de competitie speelde L.D.C. I tegen W.D.G. II uit Wassenaar, met het volgende resultaat: A. v. d. Zwan (LDCI)J. van Doom (WDG II) 11; P. v. d. KreekTh. van Wissen 2—0: J. v. SandijkF.Noordover 1—1: G. Oosterga—A. Vermeulen 2—0; j. Daleman—Th. Orie 2—0; C. Verwey— J. van Biezen 20; P. LovinkW. Knoop 0—2; J. v. d. Leek—J. Wester beek 1—1; C. van Sandyk—O. Th. Rysdijk 1—1; Ton Verwey—C. G. van Wissen 2—0. Totaal 14—6 in het voordeel van L.D.C. Fluks 7-8 Ds. S. Kooistra naar Rotterdam Ds. S. Kooistra, hervormd predi kant in Lisse, heeft het beroep na^r Rotterdam-Delfshaven aangenomen. éii» Het in het L.D. van zaterdag j.l. gepubliceerde schema van de grof vuil ophaaldienst was niet juist. Er heeft, door een betreurenswaardig misverstand, een verwisseling van schema's plaatsgehad. De grofvuil- lijst van deze week ziet er als volgt uit: Maandag: Oude Heren gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Ha ven, Havenkade, Kalvermarkt, Kijf- gracht, Minnenbroersgracht, Zuidsin gel, Herengracht (beide zijden), Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstr., Waardkerkplein Waardkerksteeg, Oranjegracht, Kaarsemakersstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Veste- straat, Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg, Waardgracht. Dinsdag: Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rijn vreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rynvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade, Meerbur gerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, IJssel- kade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Merwedestr„at, Drechtstraat, Lingestraat, Spaame- straat, Lekstraat. Donderdag: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, School steeg, Wolsteeg, Gangetje. Boter markt, Vismarkt, Stadhuisplein. Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrug- steeg, Maarsmanssteeg, Mandema- Vrouwensteeg (geheel). Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit steeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhlnksteeg, Hoogland- sekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Ryn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancras- steeg, Van Driesenstraat, Middelste gracht. Vrydag: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijn straat, Kraaierstraat, Havenstraten 2e en 3e, 1, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboom straat, Cathrijnestraat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Veer- straat, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer. Oecumenisch contact in Leiden Tussen de pastores van de Leidse hervormde- en gereformeerde wijkge- meenten (wijkpredikanten ds. A. J. Lamping, ds. D. Kronemeijer en dr. W. van der Zwaan), de R.-K. Kerk, de Oud-Kath. Kerk en de Evamg. Lu therse Gemeente is een samenwer king tot stand gekomen, die ten doel heeft, enerzijds een beter wederzijds begrip te stimuleren, anderzijds een aantal activiteiten voor te bereiden, die gezamenlijk ten dienste van de gehele wykbevolking zouden kunnen komen. De predikanten en priesters heb ben reeds verscheidene besprekingen gevoerd. Uit dit overleg is geresul teerd, dat een intensievere ontmoe ting van de leden der verschillende kerken tot stand dient te komen. Daartoe zullen er gespreksgroepen ge vormd worden, samengesteld uit le den van de bovengenoemde kerken. Deze groepen zullen in de periode van januari tot mei een vijftal ke ren bij elkaar komen om te spreken over onderwerpen als: „persoonlijke vrijheid en kerkelijk gezag", „is er verschil in geloofsbeleving?", „het ge-* mengde huwelijk", „de visie op el- kaars kerkdienst (liturgie, preek, sa cramenten etc.)". De resultaten van de gevoerde gesprekken zullen in een gezamenlijke slotbijeenkomst (nog vóór de zomervakantie) besproken worden en wellicht aanleiding geven tot verdere samenwerking. Met fiets onder auto Een 19-jarige inwoonster van Lei den raakte' zaterdagavond omstreeks kwart over zes gewond bij een aan rijding op het fietspad langs de Haagweg. De jeugdige wielrijdster werd gegrepen door een personen auto, waai-van de bestuurder geen voorrang zou hebben verleend. Zij kreeg een ribfractuur en moest dooi de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. STOEL TE DICHT BIJ DE HAARD: BINNENBRANDJE In een woning aan de Cobetstraat iu Leiden is gistermiddag omstreeks kwart over vijf een brandje ont staan doordat een stoel te dicht by de kolenhaard was geplaatst. De stoel en de overgordijnen werden een prooi van het vuur. Voorts brandde er een gat in de vloer. Het brandje brak uit, toen de bewoon ster bij een kennis op visite was. De brandweer heeft het vuur geblust.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15