Bouw nieuwe serie begonnen woningen Kort aanbod waardoor herstel van prijzen Een machinist greep en kreeg de kans bij Hoogovens Samenwerking chr. scholen in Leiden e.o. Dia-avond over Korea HOOGOVENS IJMUIDEN LEIDSE VEEMARKT De Zon in een fles V ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Ik stel prijs op meer informaties over tewerkstelling bi) uw bedrijf Voornaam: Geb. datum: Woonplaats: Huidig beroep:Li 1135 Handtekening: Gehuwd/Ongehuwd S5ggjfc BRILJANTEN SIERADEN Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf f 75.— Ook verlovingsringen JUWELIER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Maandag 27 nov. en 4 dec. de gehele dag geopend A. Verhoeven 40 jaar in gemeentedienst In het Leidse Morskivartier (ADVERTENTIE) jubileert In intieme kring dit op ver- zoek van de jubilaris is gisteren het feit herdacht, dat de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden, mr. M. G. van Rijswijk, voor '25 jaar in overheidsdienst trad. De heer J. Boon, hoofd-inspecteur- r'diecteur van het district Zuid-Hol land voor de arbeidsvoorziening, gaf een overzicht van de levensloop van de jubilaris, die indertijd zijn naaste medewerker was. Hierna werd het woord gevoerd I door de heer J. Kooiman, voorzitter van de Personeels-Commissie van het GA.B. Leiden. Hij wees erop, dat de jubilaris diverse posten heeft bekleed in verschillende functies en vanaf 1 september 1967 als directeur vam het Gew. Arbeidsbureau Leiden optreedt. Hij sprak over de vele wijzigingen welke zich in een periode van 25 jaar in een rijksdienst kunnen voordoen. Met woorden van gelukwens namens het het hele ambtenarenkorps bood hij de jubilaris enkele boeken aan. Geheel naar de wens van de ju bilaris werden de toespraken tot het uiterste beperkt, hetgeen niet zeggen wil, dat mr. Van Rijswijk niet met. groot genoegen terugdenkt aan de nu achterliggende 25 jaren. Hij hoopte nog een aantal jaren op prettige wij ze met de collega's van het G.AB. Leiden en in nauw verband met het D.B.A te Den Haag samen te wer ken. Reeds geruime tijd is er een intensief overleg gaaande tussen de Christelijke Lycea aan de Kagerstraat en de Schubertlaan in Leiden, de Chr. Kweekschool in Leiden en alle Chr. ulo- straks: mavo-)scholen in Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Lisse, Nieuw-Vennep, Noordwijk, Rijnsburg, Sassenheim, Voorscho ten en Wassenaar. Dit overleg heeft geleid tot een aantrekke lijke vorm van samenwerking. Mammoetwet maakt dit noodzakelijk Deze samenwerking is noodzakelijk i.v.m. het in werking treden van de wet op het voortgezet onderwijs de zgn. Mammoetwet per 1 augustus 1968. De h.b.s. in zijn huidige vorm gaat dan verdwijnen, en wordt athe neum. Een geheel nieuw schooltype, het havo (hoger algemeen voortgezet ONDER INVLOED DOOR DE BOCHT Een 24-jarige scheepswerktuigkun- dige had de bocht in de Korevaar- straat in Leiden wel wat ruim geno men, zodat hij tegen een verkeers- zuil botste. „Dat klopt", verklaarde hij voor de Haagse politierechter. Het klopt eveneens dat in het bloed van de autobestuurder een alcoholpromi- lage van 1,45 werd aangetroffen. Daar had verdachte wel een excuus voor. Hij had op een feestje inder daad alcohol gedronken, maar hij was niet voornemens geweest om auto te rijden. Hij had zelfs aan vankelijk geweigerd om iemand naar huis te brengen. Waarom hij het la ter toch deed? „Waarschijnlijk om dat ik al te ver weg was", aldus de motivering van de verdachte. De of ficier van justitie eiste f 250 boete en twee weken voorwaardelijk gevan genisstraf. De politierechter, ma-. De Brauw, ging hiermee akoord, maar voegde aan de straf een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid toe, met aftrek van de tijd, dat verdach- tes rijbewijs al was ingetrokken. Mevrouw S Paul, wetenschappelijk medewerkster voor het Japans aan de Leidse Rijksuniversiteit, hield gisteravond in het Rijksmuseum voor Volkenkunde een lezing over Korea. Zij maakte in het voorjaar van 1966 een reis van twee maanden door dit land. Tijdens deze reis maakte zij veel kleurendia's, aan de hand waar van zij haar causerie hield. Zij be gon de reis in Pusan, de grootste havenstad van Zuid-Korea. Van daaruit ging het verder naar Seoul, waarvan beelden werden getoond van het landschap, van vele beroemde tempels, die diep in de bergen lig gen en van monumenten uit het verleden van Korea. Voorts werden behalve van de paleizen in en nabij de hoofdstad ook beelden getoond van het dagelijkse leven. Tot slot toonde mevrouw Paul enkele dia's van de oostkust van Korea en van het eiland Cheju-do in de Gele Zee. onderwijs) doet zijn intrede; in graad van moeilijkheid zal dit onder wijs liggen tussen atheneum en ma vo. De ulo-school maakt plaats voor de mavo-school. Er wordt een duide lijk onderscheid gemaakt tussen al gemeen voortgezet onderwijs (a.v.o) en beroepsonderwijs. Het beroepson derwijs wordt verrijkt met enkele schooltypen, zoals het lager, het middelbaar en het hoger economisch administratief onderwijs (l.e.a.o., m.e.a.o. en h.e.a.o.). Na de lagere school behoort elk kind zoveel mogelijk op die school te komen, waar het volgens intelligen tie, aanleg en interesse thuis hoort. De toelatende school zal terdege re kening houden met het advies van het hoofd der lagere school. Reeds in de eerste klas van het voortgezet onderwijs blijkt nog al eens, dat de schoolkeuze niet juist is geweest. Mede om die reden draagt het eerste leerjaar van het m.a.v.o., het h.a.v.o., het atheneum en het gymnasium de zgn. brugklas een bi/zonder karakter. Op genoemde scholen wordt een gelijk aantal les uren gegeven in dezelfde vakken (in het gymnasium aangevuld met vier uren Latijn). Het tempo van werken en de wijze van aanbieden van de leerstof zullen echter verschillen ver tonen. Tijdens dit brugjaar of aan het einde ervan kan een verkeerde schoolkeuze worden hersteld. Indien nodig wordt de ouders het advies ge- gevep een ander schooltype te kie zen (voor hun zoon of dochter. Zo kan een kind bijv. uit de brugklas van het atheneum of van het havo naar het mavo worden verplaatst. In enkele gevallen zal het omgekeerde mogelijk zijn. Proef Om deze voor het kind soms noodzakelijke veranderingen in de praktijk gemakkelijk en prettig te la ten verlopen is een samenwerking tussen de verschillende schooltypen noodzakelijk. Het is déze overweging geweest die de christelijke scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden en omgeving ertoe gebracht heeft de reeds bestaande goede samenwerking belangrijk uit te breiden. Er wordt reeds een proef genomen in de eer ste klassen van een der lycea en eni ge ulo-scholen om te komen tot een gemeenschappelijk programma, met gezamenlijk opgestelde proefwerken en beoordeling daarvan. Het ligt in de bedoeling, op deze weg voort te gaan. Via de genoemde samenwerking is er veel te bereiken, niet alleen in Lei den, maar ook voor de omgeving, zo dat elk kind de aandacht kan krij gen die het individueel nodig heeft. En' daarop is het streven van de sa menwerkende christelijke scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden en omgeving gericht. om op m'n werk te komen. De sfeer is er prettig. Ik kan 't goed met iedereen vinden. Grote vrijheid en zelfstandigheid, als je je werk maar goed doet. 't Was voor mij als zeeman een hele gok, maar het is goed uitgevallen." Bouw uw toekomst op staal *♦*- Ondanks het zeldzaam mooie najaarsweer en een vrij redelijk marktbezoek was de stemming op de veemarkt gisteren tame lijk lusteloos. De totaal-aanvoer was wel goed, maar bleef toch achter bij die van vorige week en dezelfde periode van vorig jaar, voornamelijk veroorzaakt door een voor die tijd van het jaar korte aanvoer in de rundervee-sector. In vleesliandel gedrukte stemming De reden is wel, dat vorige week de pry zen op de slachtveemarkt erg zjjn tegengevallen en de veehouders, profiterend van het mooie weer, daar om geen haast maakten het nog In het land lopende vee ter markt te brengen. Door het korte aanbod her stelden de prijzen zich weer enigs zins en gaven voor de vette kalveren zelfs een vlotte handel te zien. Ook de vette schapen en vette lammeren werden goed tot strekzaam duur verkocht. In de gebruiksveesector en in de afdeling varkens bleef het nog ongeanimeerd. De totaal aanvoer be droeg 3260 dieren. Gebrulsvee en jongvee. Zowel aan voeren als handel in deze afdelingen ondergingen geen verandering. Ook Afscheid dokter J. Brandon Dokter J. Brandon, een bekend huidspecialist in Leiden, herdenkt dinsdag het feit, dat hij voor vijftig jaar zijn praktijk begon. Op deze dag zal hy tevens afscheid nemen van zijn praktijk en zijn werk in het Leidse Diaconessenihuis. In ver band hiermee biedt het bestuur van het Dlaconessenhuis dokter Brandon dinsdagmiddag van 4 tot 5 uur in deze verpleeginrichting een receptie ADVERTENTIE De Kuyper is er in geslaagd de zon in een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zonrijpe bessen. En.let wel: Bes sen de Kuyper nog steeds in de heleliter-fles. de prijzen hielden zich staande bij een matige belangstelling. Noteren: melk- en kalfkoeien van f.925.— tot f.1250— en f.1600—, vare koeien van f.500.tot f.900. en f. 1200.geen aanvoer van top kwaliteiten. Pinken van f.500.tot f.650.en f.750.graskalveren van f.275.tot f.375.en f.475. Vette koeien. Dank zij de wel zeer korte aanvoer herstelden de prijzen voor vette koeien zich weer. Toch ging het in de vleeshandel niet zo best en was er zelfs sprake van een gedrukte stemming. Tegen de decem bermaand. met zijn feestdagen, lopen de omzetten echter dikwijls terug, terwijl het zachte weer nog het zijne er toe bijdraagt. De handel was dan ook matig met zelfs een slepende af loop. Notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f3.30 tot f3.90 en f. 4.50, worstkoeien van f.3.tot f. 3.25. Vette kalveren. Ook In deze af deling een zeer korte aanvoer van ver uiteenlopende kwaliteiten, zon der topdieren. Door het korte aan bod kreeg de handel toch nog een vlot verloop en trokken de prijzen weer kan. Notering per kg levend gewicht van f. 3.30 tot f. 3.50 en f. 3.80. Wolvee. De ruime aanvoer bestond hoofdzakelijk uit vette lammeren en nog een klein aantal vette schapen. Fokschapen waren er niet aange voerd. Op de geruchten af van een mogelijke dreiging van mond- en klauwzeer vanuit West-Duitsland en rijk aan ervaring van voorgaande jaren, willen de schapenhouders hun dieren wel ruimen, waar tegenover een goede vraag staat. Wanneer het met de aanvoeren zo doorgaat, zal er tegen het jaareinde niet veel meer te ruimen zyn. De ms -kt is wel zeer gunstig en heeft nagenoeg geen con currentie te duchten. De handel, aanvankelijk iets strekzaam door het ruime aanbod, was dan ook goed en bleven de dieren duur tot stijf prijs houdend. De lichtere soorten waren echter iets minder gewild. Notering: vette schapen van f.105.— tot f. 125.en f. 140.vette lamme ren van f. 120.— tot f. 150.— en f.170.—; enkele beste zware koppels boven notering tot plm. f180. Varkens. Ondanks iets minder aanvoer ging het met de handel in deze afdeling nog niet beter. Hoe wel er bezoekers genoeg waren, ont brak het aan de nodige animo. Bij een moeilijk tot stug verloop van de handel hielden, de prijzen zich nog wel staande. Notering: drachtige zeugen van f.325.— tot f.375— en f.450.—: schrammen van f80.tot f60.en f.65.—. Voor slachtvarkens is de export nog steeds niet overmatig. De bin nenlandse vraag was wel iets meer een kleiner aanbod. De handel daar door iets beter met opgetrokken prij zen. Aanvankelijk liepen ook de prij zen voor slachtzeugen mee omhoog, maar tegen het einde van de week liepen deze weer terug tot het oude prijsniveau. Prijzen per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f. 2.07 tot f. 2.23; lichte slachtzeugen van plm. f. 1.60 tot f. 1.65 en f. 1.68. HOOGOVENS IJMUIDEN Bouw uw toekomst op staal M Wethouder C. J. Piena in actie. Foto LD/Holvast) Kees de Jonge - een echte Zeeuw, 42 jaar - heeft gevaren als machinist. En dat beviel hem best. Toen hij ging trouwen werd dat anders. Hij werd machinist aan land, bij 'n chemische industrie in Limburg. Maar die omgeving beviel hem niet. De zee bleef trekken. Omdat De Jonge niet meer op zee z'n brood wilde verdienen, zocht hij een baan aan de kust. Het werd Hoogovens. Eerst algemeen bedrijfsman, toen algemene reserve walsgroepen. „Nu ben ik bedieningsman in de kaliberwalserijen. 't Salaris is er ook niet slechter op geworden. En wat het wonen betreft: eerst dacht ik in Heemskerk een huis te krijgen, maar het werd Alkmaar. En daar heb ik geen spijt van. De Hoogovenbus stopt toevallig voor m'n deur. Ik hoef er maar in le springen A. Verhoeven Op 1 december hoopt de heer A. Verhoeven het feit te herdenken dat hy 40 jaar geleden in gemeente dienst trad. De heer Verhoeven is chef van de afdeling Financiën en Belastingen ter gemeentesecretarie, jemeenteontvanger van Leiden en te vens directeur van de Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen. De heer Verhoeven werd op 21 sep tember 1909 geboren in Borculo. Op 1 december 1927 trad hij in dienst ran de gemeente Deventer bij de dienst voor de landerijen. In 1934 werd hy medewerker van de afdeling Financiën in Deventer. In 1946 werd de heer Verhoeven be noemd tot Chef van de afdeling Fi nanciën in Alkmaar. Op 1 juli 1943 trad hy ln dezelfde functie in dienst van de gemeente Leiden. In november 1966 werd hy boven dien gemeente-ontvanger en directeur van de dienst voor kasbeheer en kre dietwezen. In verband met dit jubileum zal de heer Verhoeven op 20 november te 13.30 uur in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal het middelpunt zijn van een huldigingsbijeenkomst in interne kring. Na afloop daarvan, om plm. 4.30 uur, wordt hem een recep tie aangeboden. Directeur G.A.B. Het Leidse Morskwartier wordt binnen afzienbare tijd met ongeveer vijfhonderd wo ningen uitgebreid. Voor een complex van 193 (woningwet) woningen heeft de wethouder van Openbare Werken, de heer C. J. Piena, gistermiddag de eerste paal geslagen en voor de bouw van 224 woningen, aan de nog door te trekken Warmonderweg, zijn de nodige voorbereidingen al getroffen. Het complex van 193 woningen zal uit drie blokken bestaan. Aan de Opaalsbraat verrijst een blok van 100 galerijwoningen en een blok van 18 woningen, aan de Topaaslaan komt een blok van 75 flatwoningen. De hoogste van de vijf woonla gen is in. het bijzonder bestemd voor alleenstaanden en eventueel voor kin derloze echtparen. De woningen van de vijfde etage die drie kamers zul len bevatten, zijn namelijk kleiner van uitvoering dan de overige etage woningen. Alle woningen krijgen cen trale verwarming. De gemiddelde huur zal, inclusief verwarmings- kosten, ten minste f 160, in de maand gaan bedragen. Het plan voorziet tevens in de bouw van een aantal garages. De woningen worden naar een ontwerp van het architec tenbureau E. F. Groosman gebouwd door het Nieuwkoopse aannemings bedrijf Gebr. Heemskerk. De bouw van het uit 224 wonin gen bestaande project zal, naar wet houder Piena verwacht, al in de eerste maand van het komende jaar beginnen. Met de totstandkoming van al deze woningen zal het Morskwar tier vrijwel volgebouwd zyn. Meremvijh Maar tegen die tijd zal wellicht begonnen kunnen worden met de bouw van enkele duizenden wonin gen, in verschillende uitvoeringen in de Merenwyk. Wat de Merenwyk betreft, staat de wethouder van Openbare Werken het (droom?) beeld van een wandelpromenade langs het water van de Zyl voor ogen. Deze boulevard zal bij verwezenlijking van het wethouderlijke plan aansluiting moeten geven op de Kagerplassen. U zit misschien met hetzelfde probleem als indertijd die machinist zekerheid voor de toekomst, promotiekansen in werk dat u ligt, goed loon. Hoogovens' biedt mensen die echt willen veel goede kansen in yeel soorten werk en uitzicht op een zékere toekomst. Vul onderstaande bon in en stuur hem (in gesloten envelop) aan: Personeelsvoorziening .Buitenhof", Hoogovens IJmuiden. Wilt u eenzelfde kans krijgen als die machinist?

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3