Love in Amsterdam Verde Gressogne K! Vervoersontwikkeliiig K. L. M. duurt voort I HulsKöff Wegkopen van Brits intellect Johnny Holshuysen op de hitparade Spuiter bedreigt de Vecht Helen Shapiro PRINS BIJ DONDERDAG 16 NOVEMBER 1987 LETDSCH DAGBLAD Detectiveverhaal wordt verfilmd (Van onze Amsterdamse correspondent) Ongeveer op de plaats waar de bekende kleinkunstenaar Pisuisse eens vermoord werd „sneuvelde" gistermiddag Gui- do de Moor. Hij werd „geveld" door kogels uit een door colle ga Piet Römer gehanteerde re volver. Het gold een opname voor de film „Love in Amsterdam" óie op het ogenblik in onze hoofdstad wordt gemaakt. Regisseur is de Engelsman Gerry O'hara, producent zijn land genoot George Willoughby. Naast Wolfgang Kieling, William Marlowe. Pamela Ann Davy en Ca- tharina von Sóhell, spelen er ook Ne derlandse acteurs en actrices in mee Behalve Guido de Moor en Piet Rö mer zijn dat: Anóré van den Heu vel. Lo van Heilsbergen, Liesbeth Struppert, Elisabeth Versluys, Erik Plooyer, Onno Molenkamp en Will van Seist. Vijf weken De film „Love in Amsterdam" wordt gemaakt naar het gelijknamige de tectiveverhaal van de Engels-Neder landse schrijver Nicolaas Freeling. Men is nu reeds vijf weken bezig met het maken van opnamen. Deze worden hoofdzakelijk in Amsterdam gemaakt. Voor enkele opnamen heeift men een uitstapje naar De omvang van het vervoer heeft zich bij de K.L.M. in het tweede kwartaal van het boekjaar 1967/'68 (juli/september) bevredigend ontwikkeld en is ten opzichte van het vorige boek jaar met 14% gestegen. De toeneming van de produktie bedroeg 13%. De stijging van de vervoers- komsten bleef beperkt tot 5%, vooral als gevolg van de tariefsverlagingen op de Noordatlaritische route. De on gunstige invloed van internationale politieke spanningen op de omvang vervoer was in de verslag periode aanmerkelijk minder dan in het april/juni-kwartaal. De overige Commissie tegen protectionisme in Amerika Met de bedoeling de protectionisti sche wetsontwerpen ten aanzien van de Amerikaanse buitenlandse handel te bestrijden welke in het Congres rijn ingediend is in de Verenigde Sta ten'een commissie van functionaris sen uit het bedrijfsleven in het leven bestaat onder ande ren uit Arthur K. Watson, president World Trade Corporation, George S. Moore, president van First City Bank, en David Rocke feller, president van Chase Manhat tan Bnk. De commissie is van mening dat aanvaarding van de wetsontwer pen er slechts toe kan leiden dat an- de indruk krijgen dat de Verenigde Staten terugkomen op de die zij tijdens de Kennedy- Verenigc Y beloften, ronde in try ADVERTENTIE Originele Italiaanse marmeren salontafels, vlekvrij, chroom onderstel. Formaat 50x120 cm. Extra lage prijs f 169.- Ook te leveren met., Palissanderblad «145.. INTERIEURBOUWERS DEN HAAG - RIJSWIJK - LEIDEN In de loop van het kwartaal werd het eerste DC-8-63 vliegtuig in ge bruik genomen: het tweede vlieg tuig van dit type is in de eerste helft van november aan de K.LM. afgeleverd. „Boven de tien DG-9-30, twee DC-8-63 en de drie Boeing-747 vliegtuigen, die wij reeds in bestel ling hadden, plaatsten wij in de loop van het kwartaal nog bestel lingen op vier DC-9-30 en drie DC -8-63 vliegtuigen, aldus het ver slag. Voor het supersone-vliegtuig, dat in de V.S. in ontwikkeling is, wer den opnieuw drie afleveringsposities gereserveerd, waardoor het totaal aantal afleveringsposities voor dit vliegtuig op zes gebracht werd". De Britse minister van technolo gie, Wedgwood Benn, heeft in een open brief aan een groep Britse atoomgeleerden de beschuldiging ge uit dat het Amerikaanse concern Westinghouse erop uit is op een koop je aan kennis van Britse atoomzaken te komen. Hfj drong er bij deze ge leerden op aan niet in te gaan op de aantrekkelijke voorwaarden van het Amerikaanse concern, dat hun bij zonder hoog gesalarieerde functies in de Verenigde Staten heeft aange boden. Een twintigtal onderzoekers van een atoomcentrum in Dourneay zou hierop al gereageerd hebben. Zij werken op het ogenblik aan de bouw van een kernreactor, die zeer goedkoop elektriciteit kan leveren. Minister Wedgwood Benn noemde de reactor het modernste prototype van een krachtcentrale ter wereld en het hoogtepunt van twintig jaar investe ren door Engeland in de burger kerntechnologie. Ex-president stal zich rijk Toen generaal Marcos Perez Jime nez 24 november 1948 in Venezuela aan de macht kwam bedroeg z'n ver mogen 30.000 dollar en toen hij op 23 januari 1958 ten val gebracht werd was zijn persoonlijk vermogen aan gegroeid tot 26 miljoen dollar. Dit heeft de procureur-generaal van Venezuela, Lozada gisteren voor het opperste gerechtshof verklaard waarvoor Perez Jimenez terechtstaat wegens het zich toeëigenen van open bare middelen. Een scène uit de film „Love in Amsterdam"van links naar rechts de Engelse hoofdrolspeler William Marlowe, de Amerikaan se actrice Catharina von Schell en Piet (Stiefheen jr.) Römer. Utrecht gemaakt, waar gefilmd i in het Huis van Bewaring. Over twee weken worden de camera's ingepakt. Het is de bedoeling dat de film be gin volgend jaar in Engeland wordt uitgebracht. Producent Willougby zei gisteren dat het in Amsterdam zeer prettig filmen is. Hy en zijn ploeg hebben veel hulp ondervonden van de Am sterdamse politie. „Die zou niet meer behulpzaam geweest kunnen zijn". ADVERTENTIE AANGEBODEN HOGE BIJVERDIENSTE Wjj zoeken energieke en nette VERKOPER^ OF VERKOOPSTERS, die hun vrije tijd en avonduren produktief willen maken. Voor goede verkopers is ongeveer f 200.netto per week te verdienen. Inl. HEDENAVOND 19.30 tot 20.30 uur telefoon 01710—26977. „De beatfans lopen niet mijn plaat onder him jas de deur uit (Van onze rtv-medewerkster) „Jongen, wat enig voor je. We gunnen het je van harte!" Dat zei Rita Corita gistermid dag tegen de stralende accor deonist Johnny Holshuysen (45), middelpunt van een ge zellige receptie die zijn platen maatschappij voor hem in Am sterdam had aangericht. Reden van dit festijn was dat Johnny Holshuysen onder zijn wat lnternationaler klinkende schuilnaam John Woodhouse na tien jaren van rust weer een plaat heeft gemaakt, die bij auizenden tegelijk de winkels uitvliegt en die al sinds vier weken op de derde plaats van de Neder landse hitparade staat: „Melodia", een oud Duits nummer, aait het te midden van de beat en al het pro testeren ln de muziek, zo voortreffe lijk doet. Johnny Holshuysen: „waarom •Melodia' ineens zo hard gaat? Mis schien omdat dit melodietje in deze tija van oneerlijkheid eindelijk eens een eerlijk element is. En vergeet nu maar, dat mijn plaat alleen maar Een plotselinge eruptie van aard gas, modder en aardolie heeft de be volking van Osterwald, een Duits plaatsje op twintig kilometer afstand van Ootmarsum grote schrik aange jaagd. Niet alleen is de kans op ontplof fing door de metershoge spuiter ont zaglijk groot, maar er bestaat ook kans dat de olie het slechts op en kele tientallen meters van de fontein gelegen riviertje de Lee, dat in de Vecht uitkomt, verontreinigt. Des kundigen hebben gisteren een begin gemaakt met het omleggen van het riviertje. door de oudjes wordt gekocht. Ik heb ze zelf gezien, de beatfans: ze kopen „Melodia" en lopen met de plaat onder hun jas de deur uit. Overigens ben ik niet zo ondersteboven van mjjn eigen succes. Ik loop al zo'n kleine dertig jaar mee in het mu- ziekwereldje. Ik ben al eens wereld kampioen accordeonspelen geweest ik heb jarenlang voor de radio ge werkt en ik heb ruwgeschat van mijn leven zo'n 250 liedjes en melodietjes geschreven. Dan kijk je niet meer zo snel op van een succesje meer of minder. Of muziekschrijven zo moei lijk is? Ik vind van niet. Ik schrijf nogal vlug, iets waar je zo lang op zit te staren deugt vaak niet. plan nen voor de toekomst? Gewoon door gaan: ik heb nog muziek voor ten minste 20 langspeelplaten, hoewel ik niet weet of op zo'n aantal nu ie mand speciaal zit te wachten". Mayerling Op 27 november zal in Wenen een begin worden gemaakt met de op namen voor de kleurenfilm .Mayer ling" aldus Metro-Goldwyn-Mayer. De hoofdrol in de film, die vele miljonen dollars zal kosten en die een uitbeelding zal geven van de tra gische romance tussen aarts- Hertog Rudolph en Maria Vetsera, zal worden gespeeld door Omar Sja- nif. Sarif speelt Rudolph terwijl Ma ria wordt uitgebeeld door de Franse actrice Catherine Deneuve. James Mason speelt Keizer Franz Joseph en Ava Gardner de tragische Keize rin Elisabeth. Het Britse zangeresje Helen Sha piro (21) is gisteren in het stadhuis in Southport, Engeland ln het hu welijk getreden met de toneelspeler Duncan Weldon (26). Als gevolg van him theater» en cabaret-verplichtingen zullen zij slechts twee dagen op huwelijksreis kunnen gaan. Helen Shapiro zei dat zij een langere huwelijksreis in mei zullen maken wanneer zij een tour nee door Israël zal maken. Luitenant ter zee vlieger Berk hout (het staat op zijn helm te lezen) hielp gistermiddag aan boord van de „Karei Doorman" Prins Bemhard in zijn zwemvest. De Prins werd daarna door een hefschroefvliegtuig naar de „Dol fijn" gevlogen en op de onderzee boot neergelaten. Door het „torpederen" van de „Karei Doorman" gaf de Prins korte tijd daarop het beginsignaal voor de najaarsoefening van het Smaldeel V in de Middellandse Zee. De manoeuvres begonnen erg ongelukkig voor de onderzeeboot „Tonijn". Door een defect aan een van de generatoren kan deze oorlogsbodem de oefening name lijk in het geheel niet meemaken. Het schip is al op weg naar huis en wordt maandag in Den Helder verwacht. Een deel van Smaldeel V zal van vrijdag tot maandag een bezoek brengen aan Barcelona, een an der deel aan Valencia. Op 1 de cember wordt het smaldeel in Ne derland terug verwacht. NEDERLAND 1 VARA 8.20 uur 10.20 i 11.00 i 11.05 i Pipo de clown Fenklup in kleur Journaal en weerbericht Achter het nieuws Simon Carmiggelt Onder één dak: toneelspel Brood en spelen; documentaire Laatste nieuws Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.55 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Van gewest tot gewest 7.25 uur Mexico bouwt op 7.45 uur Openbaar kunstbezit 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur De oude draaidoos 9.00 uur Eartha; showprogramma 9.26 uur Kunstprogramma K.P.I. 9.56 uur Kenmerk-Iaat; mensen en meningen 10.30 uur Laatste nieuws 10.35 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.35 uur De terugkeer van Don Juan, hoorspel 10.50 uur Salzburger Festspiele 1967. Hilversum 2 8.30 uur Stekker; steravondprogramma 11.00 uur Studio 2300 en gióteren „Panoromiek" Een bevredigende televisie avond. niet zo zeer door de Franse hoofdfilm („Op zondag wordt niet begraven", en der halve vertaald als „Het myste rie van de man die verdween"), want die bevatte de langzaam uitgesponnen clichés van 1000 jaar filmmaken en had dus een prijs gewonnen, maar door een pianostemmer, een voetballer en een minister. Om met de laatste te beginnen: in „Pano- ramiek" werd de Griekse minis ter van Openbare Orde, Toto- mis, geïnterviewd door drie doortrapte Amerikaanse TV- Journalisten die weinig van de handenwringende man overlie ten. Dit interview bestreek bij na de hele uitzending van „Pa- noramiek", waarin niet, zoals zondag in Monitor was aange kondigd, de Amerikaanse con sul-generaal verscheen om zijn visie te geven op de anti-Ame rikaanse demonstraties voor het consulaat in Amsterdam. De consul-generaal, die zondag afwezig was en niet kon komen, had weliswaar toegezegd maan dag op film een verklaring af te leggen, maar de ambassade had hem kennelijk laten weten dat daar geen behoefte aan bestond omdat iedere Nederlander het recht heeft tegen de Ameri kaanse Vietnampolitiek te pro testeren, en dit een zaak is die de Nederlanders maar oncier- ling moeten uitvechten. Een uitstekend en ook democra tisch standpunt. Over Piet Keizer De voetballer Piet Keizer kwam zelf niet op het scherm, evenmin als de straf commissie leden of andere Ajacieden, maar Bob Spaak had wel 9 resterende experts op alt ge bied naar de studio gehaald. Zo hoort televisie te zijn: flexibel en alert. Enkele me ningen. Oud-scheidsrechter Van Leeuwen: de scheidsrechter had Keizer er misschien beter niet uit kunnen sturen. Oud- scheidsrechter Van Male: „de scheidsrechter had in ieder ge val moeten overkomen voor deze strafzaak". Feijenoordspil Kraay: „Keizer heeft nooit zijn beste wedstrijden in Rotterdam gespeeld, het Rotterdamse pu bliek staat antipathiek tegen over hem, hij was nerveus voor de wecistrijd en kwam gespan nen in het veld". Tonny van der Linden: „Als hij bij zo'n over treding al zo reageert, hoe zou hij dan niet reageren bij gro vere overtredingen?" Ben de Graaf van de Volkskrant: „Een moedige uitspraak. „Rien Bal van Het Parool: „Zou je een Nederlandselftalspeler ook niet mogen schorsen voor zijn ver eniging als hij de scheidsrech ter slaat?" Frans Henrichs van het Utrechts Nieuwsblad: „Ik heb medelijden met Ajax, vijf wedstrijden is rijkelijk veel". Karei Jansen, vakbondsleider: de straffen moeten genormali seerd worden". Henk Solleveld, voorzitter van DWS: „Ik zou hemel en aarde bewegen om een schorsing voor de club te voor komen. Hans Kraay (nog maals) „Ik vind Keizer bijzon der zwaar en Ajax te zwaar gestraft". Dan was er nog de Tros. Het programma „U bent geweldig" pakte uit als een staaltje sight seeing naar de vreugdetranen van een reumatische beeldhou wer (Henk Dannenburg)die verrast werd met een auto. Max Taileur bereidde ons eerst uitvoerig voor op de vreugde die hy hem ging bezorgen. Na een aangenaam programma rond Cees See kwam .Een pianostemmer", geschreven door Jan Keja, met adviezen van Dik van Beek. Het stuk zat vrij goed en logisch in el kaar. Elizabeth Versluys en vooral Mar ja Habraken speel den in de vereiste stijl en stemming. „Een pianostemmer" bleek een aanwinst voor het kleinere televisierepertoire. 19.35 Kerk veraf (half) ws. IK dlchtby. 19.40 Mens en Bybel, radiocatechese. AVRO 20.05 Land der Muzen: kunstkroniek. 20.25 Stereo: Radiophilh. ork.: klass en mod. muz. 21.35 De terugkeer van Don Juan, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Salzburger Festspiele 1967; I. Bas en piano: klass. liederen; II Mezzo-sopraan en plano: klass. 11 ren. 23.55-24.00 Nws. lijke liederen; B. Accordeonmuz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. 19.00 Muz. van het Leger des Heils (opn.) 19.15 Spektrum. Nws. uit de prot. chr. org. 19.30 Kerkorgelconcert (opn) klass. Tsjechische muz. 20.00 Wijd als ker: Steravondprogr. 22.25 Boekbespr. on oon "2.40 Avondoverden- ble. 23.00 Studio 2300: gevar. progr. VOOR VRIJDAG 17 NOVE Hilversum 1. 402 m. .35 De groenteman). 8.50 (gr.). (11.00-11.02 Nws). 11.55 Beurs berichten. NRÜ: 12.00 Blik op de we- -eld. 12.27 Med. - kwartet. 12.50 Recht :ht, lezing. 13.00 Nws. 13.10 VARA: 13.30 Stereo: Philh. ork. i New York (gr.): klass. NRÜ: 14.30 alen ln 1945 en realisatie: gesprek- i. 15.00 Vliegende blaadjes: licht z.progr. 15.20 Buitenlanders KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het leven de woord. 7.16 Badlnerie l:lcbt klass. 'ogr. (7.30 Nws.; 7.32 het land; 12.27 tuinbouw. 12.30 4.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiesta: licht ge- progr. TROS; 15.00 Klas- oudereluisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.30 Progr. voor tie- zang_ ompas. 17.5C Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Licht platen- progr. (10.00 Nws.). NRÜ: 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogr. VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons. (13.00 Nws 13.30 Help: gevar. platenprogr. TROS: 14.00 Nws. 14.02 Act, 14.05 Nieuw pla tenprogr. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Mu- zlekkantjes: lichte muz. 16.00 Nws 16.02 Operette-Varia. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Zingende bougie: platenprogr. voor automobilisten. Nederland I NTS/NOT: 10.20-12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19 00 Journaal. AVRO: 19.07 In kleur: Lul- ""w. i3.ui ui Kieur: jlui- paard op schoot. 19.32 In kleur De vliegende Non. TV-film. NTS 20 00 Journaal. AVRO; 20.20 AVRO's Teie- vizler. 20.50 De Ronnie Tober-show 21.30 Voor de vuist weg. NTS: 22.40- 22.45 Journaal. Nederland n NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Die van hiernaast, TV- feuilleton. 19^33 Open oog: tips voor 'J-- ««muu. ^u.uu journaal. SE5 V ?0'20 vm°ccl- TV-polltlWtlm. 20.45 Internationaal gezien: nmuse- entsprogr. 21.30 Farce Majeure. 21.50 t. 22.11 Oost en West: gesprek over in 0ost" en West-Europa. NTS: 22.25-22.30 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5