St. Nicolaas komt dinsdag in Leiden Veiling voor restauratie dorpskerk Tans of nooit Olieconcerns willen helft van Noordzee Instelling Culturele Raad Leiden bepleit Staat leent 600 milj. Mr. Luns tevreden Drie gewonden in Leidse verkeer PERDAO 16 NOVEMBER 1967 LEID SC11 DAGBLAD AUXIN A 19 0t voor eersteklassers Nicolaas Rotterdam en Amsterdam heeft bezocht, aanstaande dinsdag in Leiden zijn intocht houden, ijnlijk komt hij met de trein, want hij heeft de Sint •intochtcommissie laten weten dat hij om 12.40 uur ;t bij het Station. Deze commissie, die jaren geleden of- ingesteld door het College van B. en W., zorgt voor organisatie van de intocht van Sinterklaas. De commis- regelmatig briefwisseling voert met Sint Nicolaas, heeft het een en ander bekend gemaakt over de intocht. jal dit keer wat grootser zijn Franciscusband een show. zodat de dan in voorgaande jaren. Er kinderen zich tot die tijd niet behoe- hele stoet gevormd. Voorop ven te vervelen. Om twee uur gaan de Marinekapel uit Valknburg. at het rijtuig, waarin Sinter- d zijn zwarte knechtjes zitten, iter rydt het bestuursrijtuig. de leden van de intochtcom- ritten, gevolgd door twee met sierde personenauto's, een oude postkoets met in, die gekleed gaan in oude Dg een aantal versierde auto's postkoets met kinderen vor- tslot van de optocht. Route el Sinterklaas niet veel tijd tn in iedere stad lang te bly- Ihtf toch bij zijn bezoek aan ioveel mogelijk van de oude kad zien. De stoet volgt daar- Wgende routevan het station Ëtoet via de Stationsweg en Straat naar de Blauwpoorts- n gaat de optocht de Haar- Btraat in, tot de Pelikaan- Door de Pelikaanstraat gaat verder naar de Hooigracht, taaf de Nieuwe Rijn, de Kar- over en dan langs de arkt. Daar splitst de stoet zich. eorte verdwijnt via de Aal- terwijl Sint en zijn Pieten id van de Marinekapel de Ko- apaf ®teeg inslaan naar het Stad- Zanghnlde Korden zij op het bordes ver door burgemeester en wet- van Leiden. Om ongeveer fee zal de oude Bisschop daar sachting maken. Op het Stad- ian leerlingen uit de eerste van de lagere scholen opge- ii St.-Nicolaas een zanghulde ?en. Ongeveer 110 kinderen hieraan meedoen. Tot de aan- in Sinterklaas geeft de St.- •C. De Sleutels v. d. Burgde Jong v. Egmond 855 3. Wi—de Jong 831; 4. Janson 'i 5. echtp. De Vrind 776; '/fj'jpr-v. Zijl 751; 7. Vrijenhoek 'vert 747; 8. Biesotv. Wel- 9. v. RavenswaayEngels '/Ji! 'dms. Stigterv. d. Ende 729; ''^■Weerd: 11. echtp. Tijssen '2. KlinkenbergSmittenaar B: gepromoveerd: 1. Kam- •v. Kempen 847; 2. Rompes— Ij blyven in de B-groep: 3. •Lodder 810; 4. Kooyman— 717; 5. Dek—Goedhart 773; Bergh—Wesseling 771; 7. hnsen 756; 8. mevr. Dore- d 740; 9. mevr. Vryen- Gevers 739; gedegradeerd: 10. i ssSelier 736; 11. dms. Bern- jjjfl Bon 734; 12. echtp. Holleman msjb xnffl tpC: gepromoveera: 1. Roden- 1147; 2. Zwetsloot- "17; 3. SelierDuiser 1051 hide C-groep: 4. Middelham psdyic 1015; 5. v. d. Heydenr— 6. Vreeburg—Bieg- 7. De VriesOuds- PootLansbergen 923; «W-Lepelaar 911; 10. mevr. foppen 906; 11. mevr. Win- ^s-Riel 865; 12. echtpaar v 800; 13. De KoningSnij- 14. dms. Blanken—Nou- kinderen naar de Stadsgehoorzaal, waar zy een variétéprogramma krij gen aangeboden. Hiervoor zyn vier verschillende zalen beschikbaar, waar de Sint nogmaals de kinderen met een bezoek zal vereren. In iedere zaal blijft hij ongeveer een half uur. Dan worden ook de prijzen bekend ge maakt van de tekenwedstrijd, waar- iedere school twee tekeningen heeft ingezonden en van de borduur- wedstrijd. Bij het verlaten van de zaal krijgen de kinderen tot slot van het feest een versnapering mee. Dinsdag De voorzitter van het Intocht comité de heer J. M. Godcujn, vertel de dat de dinsdagmiddag is gekozen in overleg met de verkeerspolitie. Het bleek om verkeerstechnische redenen niet mogelijk om de intocht op woens dagmiddag te laten plaatshebben, ook al omdat dan de wekelijkse markt in de knoei zou komen te zitten. Hier door is het echter voor leerlingen van Leiden-Noord krijgt Gezondheids centrum Aan de Bernhardkade 36 in Leiden wordt op dinsdag 28 november om half drie het Gezondheidscentrum Leiden-Noord geopend. De officiële opening wordt verricht door de heer Staverman. directeur-arts van de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid in Zuid-Holland. Marktberichten UTRECHT, 16 nov. Veemarkt: totale aanvoer 4792, runderen 1300. vette kalveren 231, graskalveren 101. nuchtere kalveren 431. schapen 965. varkens boven 100 kg 487, varkens be neden 100 kg 77. biggen 1158, bokken en geiten 36, Prijzen )In guldens): melk-en kalfkoeien, 1050-1400. kalf- vaarzen. 900-1000. vare koeien 800-1000, pinken 550-675. stieren 850-1125. gras kalveren 250-500, nuchtere kalveren. 40 -80. fokkalveren 100-250. schapen 85- 120. lammeren 90-140. drachtige var kens 325-450, lopers 70-90. biggen 50- 65. bokken en geiten 12-60, alles per stuk. vette koeien le kwal., per kg. gesl. gew. 3.75-4.10, 2e 3.55-3.75, 3e 3.25- 3.55, vette kalveren le kwal., per kg. lev. gew. 3.75-3.80, 2e 3.45-3.65, 3e 3.20 -3.45, nuchtere kalveren, per kg lev. gew 1.40-1.80, zware vette varkens, per kg. lev. gew. 1.95-2.05, zouters, pr kg. lev. gew. 2.20-2.25, slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.55-1.60. jonge slachtzeugen, per kg lev gew. 1.60-1.70. Overzicht (resp. handel en prijzen) melk_-_ en niet prijsh.. vette kalveren lui. niet geheel prijsh., graskalveren rustig, prijsh.. nuchtere kalveren idem, fok kalveren lui, lager, schapen rustig, prijsh., lammeren idem. varkens rustig, even lager, biggen idem. GOUDA, 16 nov. Kaasmarkt: Prijzen: le kwal 3.80-3.86. 2e kwal. 3.65-3.79, extra kwal 3.87-4.22. Handel kalm. BARXEVEUD, 16 nov. Coöpera tieve Veluwse eiervelling Ede. Aanvoer 699.030 stuks, stemming matig, prijzen (in f per 100 stuks): eieren van 52/53 gr. 12.30-12.59, 56/57 13.44-13.90, 60/ 61 15.01-15.21. 64/65 15.70-16.45. BARNEVELD, 8 Eierveiling: Aanvoer 544.125 stuks stemming kalm. 37/43 8.10-9.76. 47/53 11.50-12.41, 57/63 13.88-15.85. 66/72 16.33-17.61. BARNEVELD. Eiermarkt. Aan voer ca 2.100.000 stuks. Handel rustig. 49/58 11.40-14.40 kg prijs 2.33-2.48, 59/ 65 14.75-16.40. 2.50-2.52. Yarkensmarkt: Aanvoer 138 stuks, handel rustig Prijzen (in f per stuk) i Biggen 62-68. Sint Nicolaas kon niet wachten tot zaterdag als hij voor de ogen van heel jong Nederland via de televisie zijn intocht in ons land maakt. In Rotterdam moest hij gisteren al op bezoek komen. Ondanks het feit, dat de Goed heiligman zich uiteraard met duizenden kleine Rotterdam- mertjes moest bezig houden, po seerde hij welwillend even voor het Stadhuis voor de fotograaf En de Rotterdamse kleuters zich zaterdagmiddag maar afvragen hoe dat nu precies zit. Woensdag al in Rotterdam en zaterdag pas in ons land de andere klassen en voor kinderen van de kleuterschool niet mogelijk om de stoet te zien. Wel is het de bedoe ling om het aantal deelnemende scholen in de komende jaren nog uit te breiden. St.-Nicolaas betreurt het namelijk dat juist van r.k.-zyde slechts twee scholen, te weten de Barbaraschool en de St.-Petrusschool, dit jaar meedoen aan het feest ter ere van de inkomst van Sinterklaas. Als volgend jaar alle lager scholen van Lelden meedoen, heeft Sint er graag de moeite voor over om dan ook naar meer ruimte uit te zien voor de binnenactiviteiten. De intochtcommissie, waarvan de leden voor het grootste deel uit onder wijskringen afkomstig zyn. is dit jaar met een lid uitgebreid, die namens de Leidse middenstandscentrale zit ting heeft in het bestuur. Mede door medewerking van de middenstand, door een gemeenteiyke subsidie en dóór bijdragen van de ouders en van de leerkrachten, is het mogelyk om van de intocht een groot feest te ma ken. De intocht zal voortaan ieder Jaar worden gehouden op de eerste na 10 november. Meer nieuwbouw in Morskwartier In het Morskwartier in Leiden zul len binnenkort weer nieuwe woningen verryzen. Het betreft hier een com plex van 193 woningen. De eerste paal wordt vrydagmiddag om 3 uur door wethouder C. J. Piena in de grond geslagen. Personeel van de Koperen Buizen- fabriek gaat naai* Driuien De N.V. Nederlandse Koperen Bui. zenfabriek in Leiderdorp, sinds enke le jaren dochteronderneming van „Lips N.V." in Drunen, zal naar Drunen worden overgeplaatst. De 110 personeelsleden onder wie 43 buiten landse gastarbeiders kunnen zo zy dat willen ook naar Drunen worden overgeplaatst. Voor zover zy van de ze gelegenheid geen gebruik willen maken is in overleg met de vakbon den een afvloeiingsregeling vastge steld. Men denkt de eerste fase van de verhuizing in het voorjaar van 1968 te hebben gerealiseerd. Vooral veel aanvragen van „gouden strook" Van de honderdtachtig „blokken" waarin het Nederlandse gedeelte van de Noordzee is verdeeld voor het bo ren naar olie en aardgas, zyn er by de regering honderd aangevraagd door de internationale olie- en mijn- bouwconcerns. De meeste vierkanten waarin het zee-oppervlak is ver deeld zyn vierhonderd vierkante kilometer groot, een aantal is klei ner. De aanvragen liggen sterk ge concentreerd tussen de tweeënvyftig- ste en de vierenvyftigste breedte graad. de „gouden strook" van de Noordzee, waarin op het Britse ge deelte reeds zeshonderd tot achthon derd miljard kubieke meter aardgas is aangeboord. Zeer veel aanvragen zyn ingediend voor stukken zeege bied vóór de Nederlandse westkust ter hoogte van IJmuiden. De aanvragen voor boorvergunnin- gen in een „eigen" blok Noordzee zijn ingediend door twintig groepen, waarin in totaal zesenvyftig maat- schappyen belangen hebben. Morgenavond in garage Kamsteeg in Leiderdorp Leiderdorp zet zich morgenavond in voor de restauratie van de oude, historische (hervormde) dorpskerk. In garage Kamsteeg aan de Van der Valk Boumanweg bij de Persant Snoepweg zullen de volkswagens plaatsmaken voor allerlei soorten goederen: huishoudelijke, levensmid delen, meubelen, tapyten, bloemen en wat al niet meer. Het ziet er naar uit, dat het een grandioze verkoping zal worden. Er is mild gegeven voor deze verkoop- avond. Door bedrijven. middenstan ders en inwoners. Al deze goederen zullen nu ten verkoop worden aan geboden. Huis-aan-huis zullen onge veer 3000 catalogi verspreid worden, waarin de 375 nummers staan van de artikelen, die ten verkoop worden aangeeboden. Een van de organisatoren, Simon de Groot, vertelde ons vanmiddag, dat er een podium in de garage zal worden gebouwd en een vlonder, waarop de aan te bieden artikelen zoveel mogelijk zullen worden uitge stald. „We hopen er een flink bedrag aan over te houden, zodat de res tauratie van dit oude bedehuis voort gang kan vinden", zei hij. Notaris J. A. Dil uit Leiden zal met zyn assistent mr. J. M. M. Enthousiasme was niet groot Het is al weer een tijd geleden april 1950 dat de Leidse raad een Commissie van advies in culturele zaken instelde. In de 17 jaar van haar bestaan heeft de Commissie bij diverse gelegenheden waardevolle adviezen uitgebracht. Toch is de commissie, blijkens haar schrijven van 24 maart 1966, van me ning, dat reorganisatie van de commissie wenselijk is. NIEUWE TAKEN Door de beperkte, louter advise rende, taak van de commissie en doordat zjj slechts incidenteel bij het culturele beleid van de gemeente werd betrokken, was het voortdurend moeilijk het enthousiasme van de leden levend te houden. Verschillen de malen kwam het werk van de commissie daardoor praktisch stil te liggen. Verflauwend enthousiasme van de leden was er ook oorzaak van, dat het voornemen om een rapport op te stellen over hetgeen er in de ver schillende sectoren van het Leidse culturele leven gebeurt, welke ver beteringen wenseiyk zouden zyn en hoe die verbeteringen zouden kun nen worden bereikt, nimmer volledig tot uitvoering is gekomen. De Commissie van advies in cul turele zaken acht een zodanige reor ganisatie gewenst, dat haar taak wordt uitgëbreid met een aantal ac tiviteiten, waardoor zy by voortdu- ring by het gemeentelyk cultuur beleid wordt betrokken. Zo meent zy, dat de commissie, na reorgani satie, de exploitatie en het beheer van voor culturele doeleinden be stemde ruimten zouden kunnen wor den opgedragen, alsmede de uitvoe ring van gemeenbeiyke subsidierege lingen op cultureel gebied. Voorts zou d« gereorganiseerde commissie een taak kunnen worden toebedeeld op organisatorisch-cultureel terrein, echter alleen in die gevallen, waarin de bestaande Leidse instellingen de organisatie van bepaalde activiteiten niet op zich nemen, omdiat deze niet op hun werkterrein liggen of omdat hun daartoe de middelen ontbreken. In dit verband wijst de oommissie op de mogelijkheid een aantal zaken naar de commissie over te hevelen, met de organisatie waarvan thans andere gemeentelijke commissies zijn belast, b.v. de 5-jaarlijkse tentoon stelling van beeldhouwwerken. Van groot belang acht de Com missie dat de te reorganiseren com missie steeds bekend is met de wen sen, verlangens en opvattingen, die in de verschillende sectoren van het Leidse culturele leven bestaan. Voor wat betreft de vorm, waarin het nieuwe orgaan kan worden ge goten, meent de Commissie, dat het beste kan worden uitgegaan van een commissie, als bedoeld in artikel 61 van de gemeentewet. De naam van de commissie zou zij gaarne veran derd zien in „Culturele Raad Lei den". B. en W. akkoord Met de opvattingen van de com missie kunnen B, en W. zich geheel verenigen. B. en W. stellen de raad dan ook voor om over te gaan tot de instelling van een dergelyke raad. Indien de Leidse raad in zijn zitting van 27 november a.s, akkoord gaat met de instelling van een Culturele Raad Leiden zullen B. en W. zo spoedig mogelijk de nodige aanbe velingen tot benoeming van leden van die raad doen, alsmede een voorstel inzake het in beheer geven van voor culturele doeleinden be stemde ruimten. Koeken dc veiling leiden en als vei lingmeester zal fungeren de heer H. Stikkelrum (Japie van de Leidse markt). De commissie van voorbereiding hoopt roet de inrichting van de (tij delijke) veilinghal om half acht ge reed te zyn. De aspirant-okpers zyn dan nog in de gelegenheid een blik te werpen op de te veilen goederen. Om precies acht uur wordt het eer ste kavel onder de hamer gebracht. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht; de heer G. P. v. d. Berg (Leiden); kand. ex. W sociologie: de heer G. P. L. van Alkemade (Den Haag); doet. ex. n Gen.: mevr. C. Pinedo Veels (Leiden) en de heer O. T. Terp stra (Leiden). Van de honderd blokken, waar voor aanvragen zyn binnengekomen, zijn er slechts dertig waarvoor slechts één geïnteresseerde com binatie is. Voor elk va nde overi ge zeventig blokken zyn ten minste twee aanvragen ingediend. Er zyn zelfs blokken, waarvoor meer dan tien boorgroepen met elkaar in con currentie liggen. Het merendeel van de aanvragen is pas in de laatste dagen by het mi nisterie van Economische Zaken bin nengekomen. De aanvraagtermyn sloot gisternacht om twaalf uur. Van morgen af kunnen de maatschappyen een maand lang bezwaren tegen el- kaars aanspraken op Noordzee-parten aanvoeren. Pas daarna kan met de toewyzing van vergunningen worden begonnen. Examens liavo-mavo De data van het schriftelyk ge deelte van de eindexamens havo en mavo in 1968 zyn als volgt vastge steld: -havo: van maandag 22 tot en met vrijdag 26 april., -mavo met vierjarige cursus (mavo IV) en mavo met drieja rige cursus (mavo III) van dinsdag 23 tot en met vrydag 26 april. De minister van Financiën deelt mede dat, onder overeenkomstige voorwaarden als die van de onlangs uitgegeven 6 1/4% lening 1967, een onderhandse lening is aangegaan met het algemeen Burgerlijk Pensioen fonds tot een bedrag van f 600 mil joen. Voor het bedrag van deze lening zal de voorinschrijfrekening van het fonds bij 's Rijks schakist op 116 november 1967 worden belast. Óp de voorinschrijfrekening worden de gel den verantwoord die het fonds in de schatk'st heeft gestort ter deelneming in nog uit te geven staatsleningen. De onderhandse lening houdt dus een consolidatie in van een gedeel te van deze gelden en betekent geen nieuw beroep op de kapitaalmarkt. „Met KVP van Schmelzer nooit stembusakkoorcV „De Partij van de Arbeid zou het eenvoudig niet meer nemen als we nog eens de oude weg opgingen, met mensen als Schmelzer, die ons de nacht van Schmelzer hebben be zorgd. In de party is dat onverteer baar, men zou dat niet aanvaarden. Voor het scheppen van nieuwe pers pectieven is het onvermijdelijk van daag nog nieuwe wegen te zoeken". Uitspraak van dr. J. G. H. Tans, voorzitter van de Party van de Ar beid en lid van de socialistische tweedekamerfractie, in het versche nen boekje „Tans of nooit", dat is samengesteld door H. A. van Wy- nen en J. Nagel. Om nieuwe partijstructuren te kun nen bereiken zal het zoeken naar die nieuwe wegen noodzakelyk zyn. En om in een nieuwe situatie niet meer te hoeeven manipuleren als vroe ger. Die kans zien wy. aldus dr. Tans, in een stembusakkoord. Of dat zal lukken weet ik niet, maar het zal ook maar een overgangsfase zyn, een middel om uit een impasse te Bezoek aan Praag „De gesprekken zyn serieus ge weest. Ze waren solide en verliepen in een vriendschappelyke sfeer", zo verklaarde minister Luns gisteren in Praag. De Nederlandse minister heeft in de Tsjechoslo waakse hoofd stad twee dagen gesprekken gevoerd met zyn ambtgenoot David. Minister Luns heeft de indruk, dat deze ge sprekken ook van Tsjechische zyde zeer gewaardeerd zijn. Het was trou wens ook op initiatief van minister David dat deze diepgaande gedach- tenwisseling werd gehouden. Het hoofdthema was de Duitse kwestie, zulks in verband met het meer om vattende probleem van de Europese veiligheid. Minister Luns meent, dat zyn ge sprekken in de huidige Europese con stellatie zeer zinvol zyn, ook om na der tot elkaar te kofnen. Dit gold niet alleen de gedachtenwisseling met minister David,maar ook de bespreking die hij gisteren had met premier Lenart. komen, van de ene naar de andere situatie te groeien. Naar de mening van dr. Tans is met een christen-radicale K.VP. on der leiding van Schmelzer en Aal- berse geen stembusakkoord te be reiken. „Want het is volstrekt no dig, dat we nieuwe verhoudingen krijgen. Als de KVP in de komende tyd haar eenheid zou bewaren on der Schmelzer, dan kunnen we rus tig zeggen dat ze de christen-radi calen hebben ingebakken. Wy gelo ven in een stembusakkoord voor het moment en we zeggen daarby niet: hier zyn wy, kom maar naar ons toe. Wy zullen naar alle part ners, die voor een stembusakkoord voelen, toestappen. De noodzaak van een stembusak koord hangt naar de smaak van partijvoorzitter Tans samen met het standpunt van de christen-radicalen om in eigen kring te willen blyven. Hun program loopt z.i. in vele op zichten samen met dat van de P. v.d. A. Toch zeggen ze, dat ze het in hun eigen party niet kynnen waar maken. Waarom is een directe fusie tussen P. v.d. A. en christen-radica len desondanks niet. mogelyk? Over KVP-fractievoorzitter Schmelzer zegt dr. Tans: „Deze blyft de man van het midden, die hy altyd is geweest. De man van het compromis tussen links en rechts in één party. Dat betekent dat van deze figuur aan duidelykheid nooit iets verwacht kan worden". Programma S.O.S. eu Trefsoos Tydens de gehouden ledenvergade ring is het programma voor de ko mende weekeinden van de Trefsoos uit Warmond en S.O.S. uit Sassen- heim vastgesteld. Op 18 november is er een damesavond in c*e Ontmoeting m.m.v. beatgroep Loving Kjnd, op lag 26 november is er een cultu rele avond in de Ontmoeting. Spreker is dr. G. A. Kamerbeek uit Lisse, met als aktueel en interessant onderwerp: Explosies in onze tyd; aanvang 20.30 uur; op 2 december groot Sinter klaasfeest met een bezoek van de Sint en m.m.v. de bekende beatgroep The Chantays, aanvang 8 uur en op 16 december een unieke avond in het Trefpunt met het optreden van de Maybe 5 en een groep beatgirls. Ook is er gesproken over een kerst avond in Ontmoeting op 23 decem ber. Hierover volgen nog nadere berichten. AUTO IN SLOOT Komend uit de richting Voorhout, slipte een 22-jarige automonteur uit Noord wijk gisteravondmet zijn per sonenauto in de bocht van de Noord wij kerhoekbrug. De wagen Schoot dwars de rijbaan overd en reed aan de linkerzyde van de weg de hoge talud af. In een poldersloot kwam de auto tot stilstand. De bestuurder kwam met de schrik vry. Handelaar verdacht van oplichting (Van onze Amersfoortse correspondent) De politie in Harderwyk buigt zich thans over een kwestie, waarby voor vele tienduizenden guldens is opge licht en verduisterd. Als verdachte is een 38-jarige handelaar in legpuzzles uit Harderwyk, aangehouden en inge sloten. De eerste indruk van de poli tie is, dat het om ongeveer een halve ton gaat. De handelaar nodigde mensen uit om compagnon te worden in zyn zaak, maar dan moesten ze zich wel eerst voor een fiks bedrag inkopen. De administratie beheerde hy echter zelf. Daar kon geen enkele compag non inzage van krijgen. Zo ging het ook met de zeven vertegenwoordi gers, die hy over het hele land in dienst had. Ook zy moesten geld be talen om aan hun baantje te komen. De man zal morgen voor de officier van Justitie in Zwolle worden geleid. OEGSTGEEST Aanbesteding aanleg van Gerberalaan Door het gemeentebestuur van Oegstgeest is openbaar aanbesteed het aanleggen van de Gerberalaan in het Kerkbuurtplan, met bybeho- rende werken. Op dit werk hebbben 13 aanne mers ingeschreven, t.w. N. V. van Klaveren-Koomen, Voor schoten f30.500, fa. Zuurmond, 's- Gravenhage f. 30.750; N.B.M. Zaan dam, 's-Gravenhage f 31.200; gebr. Schouls, Leiden f 31.400; fa. L. P. v/d Geer en Zn, Voorschoten, f 32.075; fa. C. A. Langeveld, Al phen a/d Ryn f 32.400; fa. Stuif zand, Leiden f 34.000; fa. Hoogeboom, Rypwetering f 35.100; gebr. Smit- Vijfhuizen, Vijfhuizen f35.350; gebr. Schelvis. Heemstede f 35.500; fa. Wiersma, Winkel f 35.506; fa. G. Haasnoot, Oegstgeest f 37.300; A.SA. Woerden f 39.750. De begroting van gemeentewerken bedraagt f 31.294,65. Op de Haagweg in Leiden ter hoog te van de Ambachtschool is gister middag een 14-jarige scholier uit de ze stad gewond geraakt by een ver- De scholier werd gegrepen door een bromfiets toen hij plotseling de rybaan opliep. Hy kreeg een her senschudding en schaafwonden aan beide knieën en klaagde bovendien over ptfn in de buik. De E.HX). bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Op de wegkruising Vondellaan-Van Baerlestraat in het Leidse Morskwar tier ontstond gisteravond een aanrij ding tussen een bromfietser en een personenauto, betuurd door een 24-ja- rige Leidenaar. De bromfietser, een 17-jarige inwoner van deze stad, die tegen de grond werd gesmakt, liep by dit ongeval een zware hersen schudding en bloedende wonden op. Hy moest door de E.HJD. naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Een 20-jarige inwoner van Wasse naar vloog gisteren naby de afrit van Ryksweg 4 onder Leiden met zyn au to tegen een lichtmast en een ver keersgeleider, vermoedeelyk doordat hy met te hoge snelheid door de bocht ging. De jongeman kreeg een bloedneus, letsel aan zyn linkerarm en vermoedeiyk inwendige kneuzin gen. Ook hy moest naar het Zieken huis.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19