ATWIJK BEGROET ZIJN IEUWE BURGEMEESTER Liefde voor gemeente Raketvliegtuig neergestort nstallatie tijdens hedenmiddag ehouden bijzondere raadszitting Zeer veel taken vragen aandacht Open en eerlijk Maanfoto's 0ERDAG 16 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE De bestaansbronnen van Katwjjk, zo vervolgde de heer Van der Plas. zün In hoofdzaak visserü, tu.Vibouw en toerisme, die ieder voor zich voor hun noden en behoeften op de daad werkelijke belangstelling van het ge meentebestuur aanspraak maken. Het is niet mijn bedoeling hier in den brede op in te gaan, al wil ik ten aanzien van het punt „Katwijk als loco-burgemeester C. van -ü deze bijzondere raadszitting sopend las gemeentesecretaris Iieleman het koninklijk besluit benoeming voor. Daarna wer- heer en mevrouw Vermeulen- een commissie uit de raad ufcaal binnengeleid. Welkom burgemeester Van der Plas karna zijn ünstallatierede, die i?on met woorden van geluk- de benoeming uit te spre- bt burgemeester en mevrouw nüen en hun beide zoons. Hij daarbü de wens dat het gezin uien zich spoedig in het goede it thuis zal voelen en dat het in jemeente bijzonder gelukkige al mogen beleven. soelvolle woorden herdacht de •in der Plas wijlen burgemees ter, die steeds zijn beste :t gegeven aan het wel- de gemeente. Dat het vijf heeft geduurd eer de benoe- i een opvolger afkwam be- dus de loco-burgemeester, ft benoemen van een burge niet lichtvaardig geschiedt, beschouwd wordt als een belangrijke aangelegenheid en «hal voor de betrokken ge- fop gewezen te hebben, dat het to van het ambt van burge- gewichtige aangelegen- doemde de heer Van der Plas tor burgemeester Vermeulen Geldige overgang om komende kleine gemeenten nu leiding den geven aan Katwijk met 35000 zielen. Nfeld zult u het mij niet eu- &n. wanneer ik als geboren en Katwyker met een mijns in- isrechtvaardigde trots Katwijk 'Plaatsen in de rij der stadsge- foappen, de zich hebben we- ontwikkelen tot dat peil, waar %troon naar de eisen van to aanwezig mag worden ge- ddus loco-burgemeester Van ^•Toch zün er nog taken te d om bijzondere aandacht daarbij mede te denken valt 'fchfllende belangrijke vraag- die in agglomeratieverband "to kunnen worden genomen. Recreatie (Van één onzer redacteuren) KATWIJK vlagt vandaag. Op het raadhuis en aan gevels van vele woningen en openbare gebouwen ippert de nationale driekleur. Ter ere van de nieuwe rite burger, de heer A. G. Vermeulen, die vanmiddag Jens een bijzondere zitting van de Katwijkse ge- lenteraad werd geïnstalleerd. Deze plechtigheid [rd verricht door loco-burgemeester C. van der Plas met bloemen en planten versierde raadzaal. Zeer tl genodigden woonden de installatie bij. urgemeester en mevrouw Vermeulen, die vergezeld waren beide in Utrecht rechten studerende zoons Gerard en en 23), werden om half twee op de grens van de ge uite bij de brug over de Oude Rijn in de Sandtlaan begroet loco-burgemeester C. van der Plas en gemeentesecretaris Tieleman. Die eerste begroeting op Katwijks grondgebied rde maar kort. Na een kort welkomstwoord reed de auto de nieuwe burgemeester, voorafgegaan door die van de tegenwoordigers van het Katwijkse gemeentebestuur en be id door de politie naar het raadhuis, waar aan mevrouw peulen—Kalis fraaie bloemen werden aangeboden. de genodigden, die deze bijzon raadszitting bijwoonden, behoor de chef van het kabinet van de Issaris der Koningin, mr. H. Dinger van Kruiningen, de bur sters van Leiden, Noordwjjk, ïjjkerhout, Voorhout, Sassen- Warmond. Oegstgeest, Rijns- Valkenburg, Wassenaar en Lei- de commandant van het Vliegkamp Valkenburg, kapi- utenant ter zee vlieger K. A. la inspecteur van het lager on- in de inspectie Leiden, de Boogaard, de dijkgraaf van Hoogheemraadschap Rijnland, M. A. Schokking, de voorzitter Kamer van Koophandel en ken voor Rijnland, ir. J. J. G. oek, de wethouders J. de Jager van Maaren en gemeentesecre- A. Maas van Herwijnen, de sders H. V. de Bruyn en P. de en gemeentesecretaris P. G. Vuren, het Kringhoofd B. B. •kring Zuid-Holland A, de hr. Wulfhorst, de directeur van de r. J. P. A. van Ballgo- Jong. oud-gemeentesecretaris Boekhoven, de oud-wethou- P. Bloot en D. C. van Leeu- vertegenwoordigers van de iiijke kerken, hoofden en waar- hoofden van de gemeentelij- isten en bedrijven, chefs van telingen ter secretarie, verte- urdigers van de gemeentelijke visverenigingen, vele familie relaties van burgemeester i en notaris A. W. C. Ver- K. Pronk namens de raad: Vertrouwen Als oudste raadslid in jaren werd na de installatie van burgemeester A. G. Vermeulen gesproken door de heer K. Pronk, die namens de raad woorden van gelukwens met de be noeming richtte tot burgemeester en mevrouw Vermeulen en de verdere familieleden. Ook hij herdacht wijlen burgemees ter Duiker en wees erop, dat een aan tal raadsleden, onder wie hij zelf, de belangen van de gemeente zal behar tigen onder een derde voorzitter. Als leden van de raad en als Kat- wijkers, zei de heer Pronk, hebben wij het volste vertrouwen, dat de commissaris der Koningin en de mi nister van Binnenlandse Zaken, die beiden Katwijk goed kennen, door u te benoemen, de juiste man op de juiste plaats hebben weten te vinden. Na opgemerkt te hebben dat in al fabetische volgorde zonder enig on derscheid industrie, toerisme, tuin bouw en visserü de volledige aan dacht en inzet van de nieuwe burge meester zullen opeisen dankte de heer Pronk loco-burgemeester C. van der Plas, die de gemeente de laatste vijf maanden op voortreffelijke wij ze heeft geleid. De heer Pronk besloot zijn toe spraak met op te merken, dat burge meester Vermeulen een zeer kritisch college van raadsleden tegenover en naast zich zal vinden. Hij sprak echter de verwachting uit, dat onder leiding van de nieuwe eerste burger alle problemen op een prettige, harmonische wijze zullen worden behandeld en wenste de heer Vermeulen Gods onmisbare zegen toe, opdat diens ambtsperiode als burgemeester van Katwijk in alle op zichten een zegenrijke zal mogen zijn. Dankwoord en receptie Met een kort slotwoord, waarin hij loco-burgemeester Van der Plas bedankte voor de installatie en de sprekers zün erkentelükheid betuig de voor hun openhartige woorden, werd de büzondere Katwijkse raads zitting beëindigd. Daarna volgde een receptie voor de genodigden en toen zij de nieuwe eerste burger hun gelukwensen had den aangeboden kreeg de burgerij gelegenheid tot feliciteren, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt. De muziekvereniging „U.N.I." bracht tijdens deze laatste receptie een muzikale hulde aan het burge meesterspa0 r. De feestdag werd besloten met een diner voor familieleden van de heer en mevrouw Vermeulen, raads leden en genodigden in restaurant „De Zwaan" aan de Boulevard. C. VAN DER PLAS verdienstelijk loco-burgemeester toeristenplaats" met de recreatieve taak voor nu en later, extra onder strepen, dat dit een facet in het ge meentelijk bestel is, dat voor de di recte toekomst, wat de ontwikkeling en de bestaansuitbouw van de ge meente betreft, de büzondere aan dacht van het gemeentebestuur zal vragen. Belangrijk is op te merken, dat wü ons daarbü gesteund weten ADVERTENTIE Genieten doen we allebei. De Fransman van zijn heerlijke cognac, wij van onze eigen B00TZ BRANDY SPÉCIAL. Een „Hollandse" door Bootz gemaakt. Vraag ernaar, waar dan ook. BESTE „KONJAK" NEDERLANDS FABRIKAAT f 10,45 PER HELE LITER Vervolgens zei de heer Van der Plas, dat Katwijk tintelt van een ge zond, sprankelend leven en dat het beschikt over een nüvere bevolking, die van aanpakken weet. In zyn gods dienstig beleving kenmerkt de ge meente zich door zyn actieve kerke lijke gemeenschappen, die, in tegen stelling met wat wel eens wordt be weerd, de ontwikkeling zeker niet in de weg staan. Nadat loco-burgemeester Van der Plas nog gewaagd had van de voor tref fehjke samenwerking in de raad en in het college van B. en W. sprak hü de wens uit, dat de almachtige God, Wiens heilige naam de heer Vermeulen by de eedsaflegging heeft aangeroepen, hem alles zal mogen schenken wat hy voor de uitoefening van zyn ambt nodig heeft. Onder Zün zegen zal het waarach tig wel gaan, zei hü. En met deze be- Gemeentesecretaris J. C. Tieleman: Gemeentesecretaris J. C. Tieleman sprak tüdens de büzondere raadszit ting burgemeester Vermeulen harte lijk toe. Hij deed, dat mede namens het gemeentepersoneel. In een uit voerige toespraak herdacht hü aller eerst gevoelvol wijlen burgemeester Duiker met wie hü sinds 1956 heeft samengewerkt in het belang van Kat- wük. H. DUIKER t toegewijd mens Kortgeleden, aldus de heer Tiele man. las ik ergens, dat het opmerke lijke van ons land is, dat het zó voortdurend in beweging is, dat er büna geen statische toestand te on derkennen valt. Op grond van zün veeljarig dienstverband meende hü te mogen stellen, dat die opmerking wel in zeer büzondere mate op Kat- wük van toepassing is. Een 35000 zielen tellende gemeen schap, zo vervolgde de gemeentese cretaris, stelt in de moderne samen leving zeer vele en dikwüls bü zon der ingrüpende eisen, waarbü nog komt, dat Katwük op grond van zün functie als belangrüke badplaats aan het plaaitselyk bestuur hoge verplich tingen oplegt. Als eerste medewerker van het ge meentebestuur is mijn uitgangspunt altüd geweest - en ik hoop daar ook niet van af te wijken - open en eerlijk mijn zienswijze kenbaar te maken, waarbij ik uiteraard niet voorbij ga hetgeen binnen het kader van de mogelükheden bereikbaar is, merkte de heer Tieleman op, die verder zei er zeer bepaald nooit naar te ver langen, dat een ander zün opvatting deelt. Altijd weer stel ik: Zo is mijn opvatting over die zaak, doch u is de verantwoordelijke instantie en bij u berust de uiteindelijke beslissing. Tenslotte wees de heer Tieleman er nog op, dat de nieuwe burgemeester naar zün overtuiging een goed func tionerend en slagvaardig ambtelük apparaat ten dienste staat, dat zich gaarne inzet om op het gehele terrein van de gemeentelüke bemoeiingen tot de beste resuultaten te komen. De Amerikaanse maa nverkenner Surveyor VI heeft nu reeds 7700 fo to's van de maan naar de aarde ge zonden. Hoewel de temperatuur op het ge deelte van de maan waar de Sur veyor is neergekomen steeds hoger wordt, neemt men aan dat er nog geruime tüd foto's binnen zullen ko- Morgennacht zal de temperatuur het hoogst oplopen omdat de zon dan precies in het zenit zal staan. Het ruimtevaartuig landde verle den week donderdag op de maan. saris der Koningin. de verklaar ik u geinstalleerd als burgemeester van Katwijk. Hierna hing hü de ambtsketen om de schou ders van burgemeester Vermeulen en overhandigde hem de voorzitters hamer. Burgemeester Vermeulen nam hierna de leiding van de büzondere Zitting over en hield daarna een uit voerige rede, waarmee hij zijn ambt als eerste burger van Katwijk aan vaardde. Burgemeester A. G. Vermeulen tijdens installatierede (Van een onzer redacteuren) Burgemeester A. G. Ver meulen heeft hedenmiddag tij dens de bijzondere zitting van de Katwijkse gemeenteraad zijn installatierede uitgespro ken, waarin hij erop wees, dat men niet van hem moest ver wachten, dat hij een beleid zou gaan ontvouwen, dat hij voor Katwijk gewenst acht. Daar voor, zei hij, weet ik er veel te weinig van af. Ik weet, dat het er bruist van activiteit, dat er allerlei belangrijke zaken in voorbereiding zijn. Ik heb stil letjes gekeken in het bijna ge reedgekomen overdekte zwem bad en in de in aanbouw zijnde sociale werkplaats. Daardoor heb ik een indruk gekregen van de allure, waarmee men de dingen doet. Het is niet gering. In het begin van zün toespraak, waarin hü dank bracht aan allen, die tot de benoeming hebben wil len büdragen, wees de hr. Vermeulen erop, dat hü tüdens de diepgaande gesprekken met de minister van Bin nenlandse Zaken en de commisaris der Koningin was getroffen door de grote zorg en de grote kennis van de plaatsely'ke situatie, waamee de vervulling van de vacature werd voorbereid. Hü prees zich gelukkig, een door H. M. de Koningin be noemd burgemeester te zün. Dit te weten, zei hü, zal mü tot grote steun zün bü het vervullen van de mooie, maar zware taak, die mü wacht. Onvergetelijk Burgemeester Vermeulen merkte op, dat hü de opvolger is gewor den van zijn onvergetelijke vriend H. Duiker, die hü meer dan dertig jaar als een toegewijd mens heeft gekend. De laatste tijd, zo vervolg de hij, heb ik ook hier in Katwijk mogen vernemen, dat hü een uit stekend burgemeester was. Gezien zijn instelling kon dat ook niet an ders. Ik realiseer mij, dat het voor1 mij moeilijk is zün plaats in te ne men. Na loco-burgemeester C. van der Plas te hebben bedankt voor zün installatierede en het welkom, dat deze zün gezin en hem had toege roepen, gewaagde burgemeester van zün waardering voor het bezoek, dat het college van B. en W. en de gemeentesecretaris hem op de avond van zün benoeming in Herwünen hadden gebracht. Ook betuigde hü zün erkentelük heid voor de wüze waarop de heer Van der -Plas het loco-burgemeester schap heeft waargenomen. „In Kat wük heb ik gehoord, dat u het zo uitstekend deed. U hebt de gemeen te grote diensten bewezen. Vol ver trouwen zie ik de samenwerking met u en de andere wethouders tege moet". Vertrouwen Woorden van dank sprak burge meester Vermeulen ook tot de raad. Wanneer liefde voor de gemeente, gezond verstand, plichtsbesef en ge voel voor humor de eigenschappen zijn, die u zo waardeert, weet u wie ik ben. D'it, met de wetenschap, dat u en ik ons door dezelfde eed ver bonden hebben de gemeente te die nen, doet mij de vrümoedigheid vin den. u in het belang van de ge meente om uw vertrouwen te vragen. Jk hoop het niet te bescha men. U hebt het müne! Vervolgens richtte de heer Ver meulen zich tot de gemeentesecreta ris, directeuren en hoofden van diensten en allen, die de gemeente Katwijk dienen in welke functie ook. Hy hoopte op een prettige samenwer king. Ook sprak hü woorden van waar dering voor de aanwezigheid van functionarissen en vertegenwoor digers van de bevolking, van fami lieleden en van goede kennissen en in het büzonder van de collega's uit de omliggende gemeenten en de vertegenwoordiger van de commis- A. G. VERMEULEN nog geen beleid bepaald voor Katwijk Er as voor ons burgemeesters, zo stelde hij, niet veel reden om trots te zün, als wij ons realiseren, dat de samenleving die wij na de oor log hebben opgebouwd zo gecompli ceerd en zo hard is. dat het voor de naar volwassenheid strevende jeugd dikwijls moeilijk is zich daar in thuis te voelen. Dit is ons aller probleem. Het komt mij, zei hü» daarom niet juist voor te spreken over een „jeugd" probleem, immers dan distanciëren wij ons van de pro blemen, die evenzeer de onze zün. Na erop gewezen te hebben, dat aller inspanning nodig is om uit de stroomversnelling te komen, waarin we zün gezakt, zei burgemeester Vermeulen ervan overtuigd te zün, dat het gezonde verstand van het overgrote deel van het Nederlandse volk de gemeenschap er voor zal behoeden, dat het gezag wordt on- dermünd, al zal bezinning op de ge stalte ervan nodig zün en blüven. Winden Gods Tenslotte dit, aldus Katwüks nieu we eerste burger. Ik weet mij bij de vervulling" van mün taak dank baar afhankelijk van Gods hulp. U moogt dit als een getuigenis zien van mijn vrouw en mü: bij grote gebeurtenissen in ons leven is altüd dat mooie lied in onze gedachten! Ik voel de winden Gods vandaag vandaag lujs ik het zeil. Gehavend is 't en zwaar van schuim maar ik hy's 't en hoop op heil. Een goede Loods, als ik het waag en weer mü zeilen trijs. Ik voel de winden Gods vandaag leidt Gü mü op mün reis. Piloot Adams omgekomen Een van de drie experimentele X- 15-raketvliegtuigen waarmee in Ame rika proeven worden genomen met vliegen op grote hoogte en met grote snelheden, is gisteren op de lucht machtbasis Edwards verongelukt. De piloot majoor Michael J. Adams is om het leven gekomen. De X-15 is een gevleugelde raket die door een B-52-bommenwerper naar grote hoogte wordt gevoerd en daar wordt losgelaten. Het toestel schiet dan bü een normale proef vlucht steil omhoog om na het uit branden van de raket in duik- of glü- vlucht naar de aarde terug te keren. De experimenten van de X-15 in het grensterrein tussen lucht- en ruimte vaart begonnen in 1959. Sindsdien heeft dit toestel het snelheidsrecord Staking in Westduitse rubberindustrie Gisteren zün 14-000 arbeiders ln de rubberindustrie in de Westduitse deelstaat Hessen in staking gegaan voor loonsverhoging en verbetering van de sociale voorzieningen. Door de staking is ongeveer de helft van de Westduitse personenau- tobandenproduktie en een kwart van bandenproduktie voor vrachtauto's stilgelegd. Bü de Dunlop-fabriek te Hanau en de Continental-fabriek in Korbach kwam het tot botsingen tus sen werkwilligen en duizenden sta kers, waaronder vele buitenlandse werknemers, waarbij een aantal per sonen gewond raakte. voor gevleugelde toestellen op zün naam staan met 7280 km per uur en het hoogterecord met 107.899 meter. Het toestel waar Adams gisteren mee vloog bereikte een hoogte van „slechts" 79.248 meter waarna het in duikvlucht overging. Tüdens die duik vlucht moeten er moeilükheden zün ontstaan bü pogingen om in een glij vlucht over te gaan. Vermoedelük heeft zich een mankement voorge daan in de stuurinrichting. De 37-ja- rige piloot heeft om onbekende re denen toen niet gebruik g smaakt van zün schietstoel, waardoor hü bü het neerstorten van het vliegtuig om het leven kwam. Adams, die gehuwd was en drie kinderen had, woonde op de lucht machtbasis Edwards van waar uit de experimentele X-15-vluchten worden gemaakt. Het was zün elfde vlucht met dit type. Hü was een van de vüf piloten van het X-15-programma. Bü twee vorige ongelukken met een toe stel van dit type wisten de piloten zich te redden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17