1 1 1 Westduitse president toch ontwerper van concentratiekampen IdentiteitFantoom blijft vraagteken Ontlastende verklaringen vals (ole du Rhone 1966 (endré de Novembre MULDER Inenting van honden in Zuid-Limburg 'N FORD CORSAIR, Aarde in kleuren Amsterdam relatief zwaarst getroffen SINDS 1959 ZOEKT DUITSE POLITIE BOMMENMANIAK Gezag in R.K. Kerk Studenten uiten weer kritiek op Soeliarto Man stikt in eigen smeerkuil ^(OENSDAO IS NOVEMBER 186T LEIDSCH DAGBLAD Ti (Van onze correspondent in Bonn) Twee getuigenverklaringen, op verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken Lücke om bondspresident Lübke van de verdenking te zuiveren, dat hij aan de aanleg van concen tratiekampen had meegewerkt, zouden valselijk zijn afgelegd, aldus meldt het weekblad „Der Stern". Beide getuigen, de architecten Sander uit Bonn en Mahs uit Bad-Godes- berg, die evenals Lübke in de oorlog leidende functies hadden bij het bouwbureau Schlempp, verklaarden indertijd desgevraagd onder ede: „Het bureau Schlempp en daarmee dr. Lübke heeft zich nooit met de planning en de bouw van concentratiekampen bezig gehouden. Onder de leiding van bureau Schlempp werden geen civiele of krijgsgevangenen aangetrokken". ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel Het weekblad „Der Stern" weet nu (e melden dat volgens zyn informa- s tal van documenten, die Sander Mahs in de oorlog ondertekenden, i geheel andere taal spreken. Deze documenten bevinden zich in de kunnen worden bezichtigd. Fotokopieën circuleren nu ook in de Bondsrepubliek. Ze zullen binnen kort worden gepubliceerd in een „Lübke - president van de Duitsers?". In één van de thans ontdekte brie- >n schrijft Sander in 1944 over de onderbrenging van concentratie kampgevangenen in het kamp ,Leau". andere brief uit diezelfde tijd spreekt over een ontluizing, die de gevangenen ondergingen. Ook hier gaat het over het ban akkenkamp „Leau". Commentaar De redaoteur van „Der Stem" ,die ander opbelde, kreeg als commen taar: „I'k zeg daarover niets". Mahs merkte desgevraagd op: „Eindelijk moet het eens afgelopen zijn. Hoe langer het geleden is, des te meer iemands herinneringen door elkaar". In het artikel in „Der Stern" wordt er nog aan herinnerd, dat op het afleggen van een mein eed volgens artikel 156 van het wet- sbrafreoht een gevangenis- itraf van een maand tot 3 jaar staat. Het openbaar ministerie in Bonn is nu verplicht aldus „Der Stern" de nieuwe documenten op echtheid te onderzoeken. De aangevochten documenten wer den eind vorig jaar door het mi- materie van Binnenlandse Zaken op IÉ ruime schaal verspreid. De valsheid *ran de stukken (het gaat om door Lübke ondertekende blauwdrukken het concentratiekamp „Neu :urt") werden gestaafd door te «ggen, dat de er op voorkomende 'handtekeningen van de president gefingeerd moesten zijn, omdat zij ADVERTENTIE IAI per fles f 3,75; 3 flessen f 10,— by 10 flessen 2 flessen gratis. exclusieve droge Rosé uit de Franse Jura. Per fles f 4,25 IEGEIS HONDSDOLHEID KIEUWSTEEG 33 bij projectie precies over elkaar vie len. en niemand kan zijn naam tweemaal op precies dezelfde ma nier zetten. Vervalste stukken Het weekblad „Der Spiegel" legde 14 dagen geleden in een lang arti kel uit, dat het ministerie van Bin nenlandse Zaken in zijn documen tatie inderdaad vervalste stukken heeft afgedrukt, en wel vervalst door de overijverige vice-president van de Oostduitse „Nationalrat", Kirchhoff. Het blad voegde er echter aan toe, dat op het ministerie ook foto- copieën aanwezig zijn, die direct van de originele afgenomen zijn en waarop de handtekeningen van Lüb ke wel degelijk van elkaar verschil len. Deze stukken werden echter in de brochure van het ministerie van Binnenlandse Zaken niet gebruikt. Ook maakte het ministerie van de uitnodigingen van de Oostduit sers geen gebruik, om de originele stukken in Oost-Berlyn te komen bekijken. Op de recente ontwikke ling heeft het ministerie in Bonn zijn antwoord nog niet klaar. Een woordvoerder deelde mee dat de kwestie „wordt onderzocht". President Lübke Het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka heeft inmiddels gemeld, dat In Tsjecho-Slowakije brieven zyn gevonden over de bouw van muni tiefabrieken in Bohemen door het bureau Schlempp. De brieven die door president Lübke zijn ondertekend hadden vooral betrekking op een fabriek in Holisow waar talloze Tsjechen en andere arbeiders die uit de door de 's bezette Europese landen kwa- als slav enwerden behandeld. Flessentrekkeii j „Raadsman" van pastoor Miedema gearresteerd De politie van Tegelen heeft in een hotel in die noord-Limburgse plaats een 37-jarige accountant uit Vlaardin- gen gearresteerd. Hy wordt ervan verdacht op vrijdag 27 oktober tin Amsterdam onder valse voorwendsel de VARA 200 gulden te hebben afge troggeld. Hu deed zich op die in het Amsterdamse Frascatie na de uitzen ding van „Mies en scène" voor als de raadsman van de Schaesbergse pas toor Miedema. De tweehonderd gul den zou hij doorbetalen aan de taxi ondernemer die de pastoor van Schaesberg naar Amsterdam had gebracht. De accountant verdween onmiddellijk daarna en liet in Lim burg een spoor van ontbetaalde hotel rekeningen achter. In Limburg had hij Zich onder de valse naam mr, Verschuren eerder die week bekend gemaakt als juri disch adviseur van de VARA. Vier maanden lang heeft de Vlaardingse accountant na een inzie thuis door het land gezworven. Hij trok een spoor van flessentrekkerij, onder andere in Noord-Limburg, Amers foort, Arnhem, Nijmegen en Maas tricht achter zich. De accountant diende zich in iede re plaats onder een andere naam aan. ADVERTENTIE Comfortabel, snel, zuinig en NIET DUUR Gratis proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. De Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart Nasa heeft de eerste kleurenfoto van de aarde ontwik keld, die is genomen door een sa telliet, die 36.000 km boven Brazilië ter hoogte van de evenaar .hangt". De foto, die afkomstig is van de ATS-III-satelliet voor toegepaste technologie, laat stukken zien van vier werelddelen: Noord-Amerika, Zuid-Amerika, Afrika en Europa. Ook de ijskap van Groenland is zichtbaar, maar het zuidpoolgebied is bedekt door wolken. De ATS-ni, een 365 kg aware kunstmaan vol apparatuur voor communicatie-, meteorologische en navigatie-experimenten, is op 5 no vember van Kaap Kennedy gelan ceerd. De prachtige foto, die deze week ter publikatie zal worden vrijgege ven, is op 10 november door een volgstation te Rosman in North Ca rolina ontvangen. (Van onze Roermondse correspondent) de intocht van de gevreesde andsdolheid in Limburg vanuit •uitsland te weren heeft minister ardinois van Landbouw en Visserij overleg met het staatstoezicht op de volksgezondheid besloten een aan tel preventieve maatregelen te laten lelden in Zuid-Limburg beneden de Maaseik-Susteren-Duitse grens. 1) De ongeveer 25.000 honden in het bijna 70 gemeenten omvattende ge- Limburg beneden de lijn Maaseik-Susteren zullen tussen 7 en '1 december moeten worden ingeënt. Honden, die nog geen drie maanden oud zijn, hoeven niet te worden inge- «nt. Met ingang van 3 december moe- Jon alle honden in dat gedeelte van worden aangelynd. Deze Maatregel geldt voorlopig tot en met januari van het volgende jaar. irs van honden uit de rest Nederland, die hun dier mee Zuid-Limburg willen nemen, i in het bezit zijn van geldige ïdheidscertificaten. zoals die ook de invoer uit het buitenland zijn 1st. De grote aantallen door Zuid-Lim- AUrg zwervende verwilderde honden [_n batten zullen door de politie zoveel Keiyk worden opgeruimd. Ook aan [Magers wordt gevraagd deze zwerf- af te schieten. IJk verwacht de melding van de "Ste gevallen van hondsdolheid in Limburg elk ogenblik. We zijn tot de- preventieve maatregelen gedwon gen door de ernst van de bedreiging", zei gisteren in Maastricht drs. J. van den Born uit Den Haag, hoofd van de rijksveeartsnijkundige dienst en veterinair-hoofdinspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid. De gemeentebesturen zullen in sa menwerking met veterinair-inspec- teur dokter L. Sala in Venlo en de plaatselijke dierenartsen haastig een organisatie voor het massaal ingrij pen opbouwen. Minister Lardinois be looft, dat de ent-registratie niet aan de gemeentebesturen ter beschikking zal worden gesteld om een leger van belastingontduikers op het spoor te komen. Protest tegen afschaffing vermakelijkheidsbelasting (Van Amsterdamse correspondent) Burgemeester en wethouders van Amsterdam zijn niet te spreken over het voornemen van de regering om de vermake lijkheidsbelasting af te schaffen. In een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken hebben zij gisteren protest tegen dit voornemen aangetekend. Het wegvallen van de vermakelijk heidsbelasting zou voor de reeds jaren met grote begrotings tekorten kampende gemeente een inkomstenderving van ruim 7 miljoen betekenen. AMERIKANEN IN LAOS GEDOOD In Laos zijn gisteren vijftien Ame rikaanse militairen, van wie zes ad viseurs van regeringsstrijdkrachten, door Laotiaanse guerrillastrijders ge dood, aldus het Noordvietnamese persbureau in een bericht van de Pathet Lao. Volgens het bericht waren de ad viseurs een kolonel, vier kapiteins en een luitenant. Zy inspecteerden „stel lingen van waaruit een nieuwe aan val zou worden gedaan op de op standelingen". B. en W. zeggen in de brief ver wonderd te zijn dat de afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting is aangekondigd zonder vooroverleg met de gemeenten, van wie hierby een inkomstenbron in het geding is. Zy wijzen er daarby op dat de op brengst van de belasting op verma- kelykheden in Amsterdam vorig jaar ruim twintig procent bedroeg van de door de „Vereniging van Neder landse gemeenten" op 30 miljoen gul den geschatte landelijke totaalop brengst. Qit betekent dat Amsterdam door het wegvallen van de belasting op de vermakelykheden relatief zwaarder getroffen zou worden, dan zeer veel andere gemeenten. B. en W. verbin den hieraan de conclusie dat het noodzakelyk is by het zoeken naar een compensatie voor het verlies van inkomsten met deze omstandigheden ernstig rekening te houden. Centrumpositie Verder vestigen zij de aandacht op het feit dat de belasting op verma kelykheden door de centrumpositie van Amsterdam voor een belangryk deel door niet-ingezetenen van de gemeente wordt opgebracht. Dit is gerechtvaardigd door de kosten die de gemeente mede ten bate van de van elders komende bezoekers moet maken. Een compensatie in de vorm van het zwaarder belasten van de eigen inwoners van de gemeente of de bedryven in de stad zou de ir ners en het economische leven in nog sterkere mate belasten dan reeds het geval is, waardoor een lastenver schuiving tot stand gebracht zoi worden die B. en W. uit een oogpunt van sociale rechtvaardigheid i ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel vechtbaar voorkomt. Alleen bij heel andere verdeling van de kosten van Amsterdams centrumfunctie het probleem een ander aanzien krygen. ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel (Van een medewerker) Nog steeds speelt „Roy Clark", alias het „Fantoom" zijn si nistere spel met de Duitse politie, de spoorwegen en het pu bliek. Zijn laatste stunt dateert van vorige week zondag, toen een bom bij het zenuwcentrum van de Bundesbahn nabij Ham burg ontplofte. Alle pogingen om de man te vinden, die sinds 1959 met be hulp van explosieven de Bundesbahn grote sommen gelds tracht af te persen, zijn echter tot dusverre vergeefs gebleken. De prijs, die hij voor het staken van zijn werkzaamheden vraagt, heeft hij zelfs van 300.000 tot 700.000 mark verhoogd. Nadat de politie op 14 oktober de op name van een telefoongesprek met het „Fantoom" in miljoenen huis kamers had laten klinken in de hoop dat iemand zijn stem zou her kennen, kwamen ruim 1500 telefo nische aanwijzingen binnen. Hoewel de Westduitse politie-beambten de tips met grote nauwgezetheid na gaan, heeft deze werkwyze ook veel grappenmakers wakker ge schud. Het aantal Roy Clarks Is be angstigend toegenomen. Initiatief van Engeland in Midden-Oosten Groot-Brittannië werkt aan een re solutie voor het Midden-Oosten, wel ke aanvaardbaar is voor de grote mogendheden, de Arabieren en Israël, zo heeft een Britse woordvoerder ver klaard. De Shell is met de Egyptische rege ring overeengekomen olieprodukten te leveren nu de raffinaderijen in Prt. Tewfiq door de Israëliërs zyn uit geschakeld, zo is uit betrouwbare kringen in Londen vernomen. Een daartoe gesloten overeenkomst zou voor slechts twee of drie maanden geleden, de leveranties zouden spoedig beginnen. Binnenkort zullen voor de krijgs raad in Jeruzalem de 48 Arabieren terechtstaan die gearresteerd zyn by grote Israëlische razzia op sabo- boteurs na de aanslag op de Zion bioscoop 8 oktober jJ.. Gistermorgen hebben Arabieren in alle vroegte met machinegeweren en bazooka's een aanval gedaan op een Israëlisch legerkamp bij Hebron, langs de bezette westelyke oever van de Jordaan. Niemand liep by de schietparty verwondingen op. Het was de tweede overval in zes dagen. Op 8 november j.1. deden Arabieren een soartgelyke aanval op een kamp. WEU wel voor direct gesprek met Engeland De hoop van Engeland toegelaten te worden tot de EEG nam gisteren toe, nadat de politieke commissie van de Westeuropese Unie (WEU) zich uitsprak voor een onmiddellijke aanvang van onderhandelingen. De commissie nam een voorstel aan van de Nederlandse socialist Van der Stoel, waarin deze er op aandringt dat de regeringen van de zes EEG- landen het eens worden over onmid- dellyke onderhandelingen met de Britse regering. De Franse delegatie naar de by- eenkomst van de politieke commissie hield weer vast aan de eis dat de Zes het eerst onderling volledig eens moeten worden over de vraagstukken die met de Britse toetreding samen hangen voor er met Engeland ge praat kan worden. Het secretariaat van het pastoraal concilie van de Nederland se kerkprovincie heeft thans het rapport van de studie commissie „gezagsopvattingen en gezagsbeleving in de kerke lijke gemeenschap" toegezonden aan de diocesane pastorale raden en de deelnemers aan de plenaire vergadering van het concilie op 3. 4 en 5 januari. •j-v. 1 i*i Ambt en gezag zyn in de kerk uit- JLiieilStDaarlieiCl drukking van de dienst aan de ge meenschap. Leiding geven is in de j kerkgemeenschap een zich in dienst van het ambt stellen van de diakonie en de verkon diging. Het bestuur is in deze opzet be perkt tot het minimale, nl. tot het vormen van het tsructuerle patroon. Hierby denke men aan de opleiding en zending van de bedienaren, aan de bouw, de financiering en het ge bruik van kerken, aan de planning van het pastoraat en aan de grond- ordening van de liturgische viering. Een doelmatig bestuur vraagt de in- schakeling van deskundigen, vraagt voorts de instelling van adviesorga nen, wier adviezen niet zonder moti vering en zonder gelegenheid tot we derwoord terzyde worden gelegd. Wil het ambt fungeren binnen de gemeenschap, dan lykt het noodza kelyk dat by de keuze van de ambts drager een stem wordt toegekend aan de kerkleden en dat de ambts vervulling aan een bepaalde termijn gebonden is. Er moet een vloeiende overgang zyn tussen ambt en niet-ambt, zowel wat de verkondiging als de diakonie betreft. In het rapport wordt steld, dat in een kerk, die naar haar aard een persoonsgemeenschap is en waarin de persoonlyke waardigheid middelpunt is, de broederschap van allen met elkaar in de Heer voorop staat. De gezagsuitoefening zal daar om haar uitgangspunt moeten vin den in het respect voor de mens en voor diens eigen verantwoordelijk heid. Het gezag van de ambtsdrager zal zich uiten in het zich als getui ge ter beschikking stellen van de an deren, waarby niet sprake is van een "onder" en "boven" in juridische zin. In concrete: in een kerk-persoons- gemeenschap is gewetensdwang „uit den boze". De ambtsdrager zal zich instellen op het doen van een appèl, meer op getuigen dan op het berei ken van resultaten. Het laatste deel van het rapport is gewyd aan „de dienstbaarheid van het ambt". De daarop betrekking hebbende conclusies en suggesties I kunnen als volgt worden samengeva' stal zijn betrapt. Ook hy bleek even wel op den duur niet de gezochte. Als derde serieuze gegadigde werd beschouwd een 27-jarige colporteur van tijdschriften, die de politie naar het station van Neurenberg had doen ijlen na een mededeling aan een krant, dat „Clark" daar aan het werk was en het weer op een paar bagagekluizen had voorzien. De anonieme tipgever kon snel wor den opgespoord. Zyn verdediging luidde simpelweg, dat hy eens wat leven in de brouwery wilde bren gen. De arme Peter Müller wist niet dat juist enige dagen tevoren een met „Roy Clark" ondertekende brief een aanslag op ditzelfde sta tion had aangekondigd. aller lei belastende feiten tegen hem. Hy was vroeger in dienst geweest van de spoorwegen, hetgeen men ook aanneemt van het „Fantoom", dat by het vervaardigen van zijn bommen gebruik maakt van van de Bundesbahn afkomstig materiaal. Verder bood het verleden van deze verdachte een antwoord op een vraag waarover de politie zich al lang het hoofd breekt. Hoe komt het dat tussen de eerste dreigbrief in 1959 en de tweede een periode van zeven jaar ligt? Müller ver toefde in die tyd langdurig in een ziekenhuis wegens een hersenopera tie en verdween na zyn herstel in militaire dienst, waar hy het mets de eerlijkheid niet al te nauw nam. Ook de aan hem bestede aandacht bleek tenslotte de moeite niet te lo- Niet om geld De meesten van deze weinig orginele heren konden vrij gemakkelyk wor den gegrepen. Zy liepen in de val toen zy hun geld kwamen afhalen. e?ei\ lan die arrestaües De"'"rêVherche^ onWekten hebben duidelyk valse hoop geves tigd by de mannen die jacht ma ken op de misdadiger, die meer dan wie van zyn naoorlogse collega's ook de aandacht van politie en publiek op zich gericht weet. Verkeerd spoor In zeker drie gevallen werden indivi duen gearresteerd die de politie le lijk het verkeerde spoor hebben op geholpen, omdat er serieus reke ning mee werd gehouden dat zij Roy Clark zelf waren, dan wei dat zü inlichtingen over hem zouden kunnen geven. Zo was daar Peter Volk, een 31-jari- ge verpleger, die zich in 1954 in Würzburg al eens voor Vorst van Dreyhausen had uitgegeven en sindsdien door de politie werd ge zocht. Hy beweerde nu het „Fan toom" te kennen en wilde zyn in lichtingen verkopen aan een dag blad, dat daarvoor 4000 van de toe gezegde beloning van 20.000 mark klaar moest leggen in een gebeden boek in de Hamburger Petri-kerk. Volk had het altaar nog maar juist achter zich gelaten, of hy werd al door een rechercheur op de schou der getikt. Twee dagen lang is men in de weer geweest om de vage verzinsels die hy over Roy Clark ten beste gaf te controleren. Zelfs werd hij als medeplichtige beschouwd, want om zyn betrouwbaarheid als informant aan de krantenmensen te tonen, had hy voor hen in het ge bedenboek *n belastende foto achter gelaten. Daarop vertoonde hy een opvallende gelykenis met een door de pers gepubliceerde tekening van een man, die op 17 september in de hal van het Hamburgse hoofdsta tion werd gesignaleerd, toen daar bagagekluis 236 de luoht in vloog. Na veel verspilde moeite werd Volk als zwendelaar ontmaskerd. Vierentwintig unr fa de recherche ook bezig- geweest met de 50-jarige bouwkundig ingenieur Joachim S„ voormalig lid van het Vreemdelin genlegioen. ex-vertegenwoordiger in wasmachines en een door meerdere officieren van Justitie gezochte op lichter. Hy viel door de mand door een slor digheid in de brief, waarin hy als Roy Clark een kansje waagde. Zeer verdacht was, dat hy zich al eerder van deze naam had bediend, n.l. reeds in de jaren '50 by smokkelaffaire in Italië. En dan was er nog iets: het echte „Fan toom" had eens laatdunkend ge schreven, dat de politie hooguit over de middelen beschikte „een paar kleine winkeldieven' vangen. En laat nu juist de dochter van Joachim S. by een winkeldief- Aan de stem die men aanvankelijk als een mogelijk spoor beschouwde, omdat hij daarin een Schwabisch dialect verraadde heeft men wei nig houvast meer. In zjjn laatste correspondentie schakelde het „Fantoom" na een paar zinnen speels over op het Hoogduits en later op het taalgebrek dat kenmer kend is voor de Berlijners. Intussen vraagt men zich af of heli werkeiyk om het geld te doen ia, Hy ïykt slim genoeg om te besef» fen dat het vrywel onmogelyk is de buit in zyn bezit te krygen zonde# in de val te lopen. De veronderstel ling is daarom niet ongegrond, dat hy er slechts een duivels plezle# in heeft de politie en de spoorwegen tot het uiterste te brengen. Bod Rijn-Schelde op fabriek Breda Het Indonesische studenlen-actie- front Kasi heeft waarnemend-presi dent Soeharto verweten, dat hy de beleidslyn van Soekarno, doortrekt. „Het huidige kabinet verschilt niet dat van Soekarno en de mili tairen in het kabinet zyn geen ex perts op de door hen bestreken ter reinen", zo zei het actiefront in een verklaring. De mensen lyden nog steeds gebrek en de regering heeft hun levensom standigheden niet verbeterd. Het ac tiefront deed een beroep op generaal Soeharto, tot kabinetsreorganisatie over te gaan. De regering moet uit deskundigen zyn samengesteld „die niet uit overwegingen van machts evenwicht zyn gekozen", aldus de verklaring. De militaire bevelhebber van Oost- Ja va, generaal Jassin, heeft zyn mannen opdracht gegeven de Soekar no-gezinde brigade-generaal Soehar- jo gewezen commandant van Oost- Borneo dood of levend te grijpen. Generaal Jassin en de comman dant van de met Soekarno sympathi serende marine-eenheden in Oost- Java, schout-by-nacht Soejatno, heb ben een gemeenschappelyke verkla ring ondertekend met het doel een eind te maken aan de veelvuldige in cidenten tussen hun troepen. In het kader van het streven naaf intensivering van het bestaande pro* duktieprogramma en naar diversifi catie heeft de raad van bestuur van Rijn-Schelde Machinefabrieken en Scheepswerven N.V. besprekingen ge* voerd met de directie van N.V. ma* chinefabriek „Breda" v/h Backer en Rueb. Deze besprekingen hebben tot de conclusie geleid, dat een vergaan* de samenwerking tussen de twee on dernemingen in het wederzydse be drijfsbeleid past. Door samenwerking op het gebied van ketelinstallaties voor elektrische centrales, industrieketels, algemene apparatenbouw en onderdelen voor nucleaire installaties wordt een in. tensivering tot stand gebracht. Daar naast passen de overige produkten en activiteiten van de N.V. Machinefa briek „Breda" op elektronisch, elek trotechnisch en mechanisch gebied volledig in het diversificatiebeleid van de Ryn-Schelde. Voor beide vennoot schappen geldt, dat door bundeling van de aanwezige kennis de ontwik kelingsmogelijkheden groter worden. T.z.t. zullen voor elk aandeel N.V, Machinefabrieken „Breda" groot no* minaal f 350,- kunnen verkregen wor* den nominaal f 400,- aandelen Rijn- Schelde, alsmede een bedrag in con tanten van f 450,-. In verband met het vorenstaande zal heden ter beur ze van Amsterdam geen notering tot stand komen in de aandelen Ryn- Schelde. (Van onze Eindhovense correspondent) De 60-jarige J. van der Zanden uit Eindhoven is by het aftappen van een auto, die een lek in de benzine leiding had in zyn eigen gemaakte smeerkuil achter zyn huis gestikt. Het slachtoffer was een amateur- monteur. Hy had in zyn tot garage omgebouwde schuur een smeerkuil gemaakt. Om de benzine van een auto af te tappen had hy zich in de kuil begeven en de wagen over de kuil heengetrokken. In de kuil ver zamelde zich benzinedamp, waar door hy bewusteloos raakte. Toen hy in elkaar zakte stootte hy een Jerrycan met benzine om. Na twee uur werd hy door omwonenden ge vonden. Hy was toen reeds overle den.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7