Pepijn speelt volgende week „Dag en nacht" jongste vrouw ooit in Kamer Hoger inschrijf gelei niet alleen voor de kostenverlicliting en cfióteren WOENSDAG 15 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Pawl van Vliet denkt aan internationaal cabaret t (Van onze Haagse correspondent) ,jDag en nacht?' wil iets uitdrukken van licht en donker iets van het licht en donker van een levensliedje. In een dag en een nacht kan in deze tijd van alles gebeuren: geboren worden, wakker worden, groot ouder worden, kleiner worden, stak ker worden, doodmet elkaar moet dat levensliedje zo'n tweeëneenhalf uur durende duur van ons nieuwe programma. Dag en nacht", ach je weet hoe het eigenlijk met titels is, je kan er nooit allemaal datgene onder brengen wat je eigenlijk zou willen Aan het woord is cabaretier Paul van Vliet, die donderdag 23 novem ber met een besloten voorstelling en de dag daarop met de officiële pre mière zijn vierde Pepijn-seizoen start met zijn derde programma: „Dag en nacht". Samen met zijn vrouw Liselore Gerritsen. Ferd. Hu- gas en pianist Rob van Kreeveld (nu met baard) zal de leider van cabaret Pepijn dit jaar weer in de ver trouwde omgeving van het eigen theater aan de Nieuwe Schoolstraat in Den Haag, maar toch voor een groter publiek staan. Door het weg breken van een oude kast achterin het zaaltje is het aantal zitplaatsen namelijk van 104 op 107 gekomen Op het toneel van volgende week af de 22 nummers, die onder de ti tel „Dag en nacht" zijn samenge vat. Chansons, muzikale parodieën, absurde dialogen, een sprookje en brokken conférence, waarin meer dan voorheen actuele onderwerpen zullen zijn verweven. Paul van Vliet. Maar wij hadden sinds de zomer de handen geheel vrii voor het artistieke deel van ons werk. Tot dan toe hadden wij er ook de zakelijke beslommeringen bij, maar dat ging eenvoudig niet meer. Daarom zijn wij zo blij dat Annette Riezebos nu de dagelijkse leiding heeft overgenomen. Na 1 mei zijn wij ons helemaal gaan concentreren op het nieuwe programma. Paul van Vliet heeft ook ditmaal weer vrijwel alle teksten geschreven en Rob van Kreeveld die en pas sant zijn piano-studie aan het Ko ninklijk Conservatorium aan het af ronden is met het studeren voor het solisten-diploma zorgde voor de muziekjes. De enige bijdragen van buiten Je eigen kring kwamen van Ernst van Altena. die een vertaling leverde en van Seth Gaaikema, die een tekst voor Liselore schreef. Na de première zal het program ma „Dag en nacht" met uitzonde ring van de maandagavonden dage lijks aan de Nieuwe Schoolstraat te zien zijn (zaterdag 25 november is „Wij hebben vrij lang aan ons er geen voorstelling). Tot 1 maart nieuwe programma gewerkt", zegtl968, want daarna volgt een tournee Handen vrij duren tot halverwege de herfst van dat jaar, waarna, een tweede lande lijke tournee en series voorstellin gen in Amsterdam en Rotterdam volgen. Voorzichtig Komen Van Vliet c.s. in die pe riode nog voor radio en televisie? Slechts zeer incidenteel, want Paul langs een aantal grote provinciale schouwburgen, die tot 1 mei zal du ren. Op 1 juli 1968 begint een nieu we Haagse serie want volgend jaar zal Pepijn voor het eerst in zijn be staan de gehele zomer in Den Haag optreden. Dat Haagse optreden zal Minister voelt voor suggesties van de NSR De verhoogde inschrijvingsgelden bij het wetenschappelijk onderwijs zijn gerelateerd aan de getroffen en nog te treffen voorzieningen ten be hoeve van studenten. De verhoging van deze gelden geschiedde niet al leen om de kosten voor het weten schappelijk onderwijs te verlichten. Deze gelden hebben nu ook het ka- Nel Barendregt (31), de jong ste vrouw, die ooit in het Neder landse parlement heeft gezeten, liep na haar beëdiging gisteren wat nieuwsgierig door de vele gangen van de Tweede Kamer. Ze was niet opgewonden, niet nerveus. Ze was rustig en af wachtend een houding, die haar intrede in de politiek ken merkt. „Ik heb niet de neiging tevoren verwachtingen t e koes teren", zegt ze, „Ik wacht liever af". Ze iis al jaren lid van de Par tij van de Arbeid. Als werkstu dente in Rotterdam werd ze meteen lid van de soc.cial. stu dentenvereniging Politeia. Ze geeft niet gemakkelijk besliste meningen ten beste, maar over haar keus voor het socialisme laat ze geen twjjfel bestaan. „Het is irrationeel. Ik voel me er gewoon toe aangetrokken door de manier waarop de maatschappelijke problemen worden benaderd, door de men sen in de partij en niet in de laatste plaats door de mogelijk heden, die zo'n grote partij heeft om doelstellingen te verwezen lijken". De politiek, waarin ze vrij plotseling een actieve rol zal gaan spelen, boeit haar zonder dat ze brandend van verlangen is om bepaalde ideeën in de praktijk te brengen. ..Ergens met emotie over praten", zegt ze, „dat ligt me niet. Er zijn dingen in de wereld, die anders en beter kunnen. Het leuke van de politiek is, dat je door je me ning te toetsen, bij te schaven en nog eens te toetsen tot uit voerbare en aanvaardbare denk beelden kunt komen. Daarom voel ik er ook niet voor om voor de vuist weg allerlei dingen te Qoemen, die anders kunnen". Mej. Barendregt woont in haar geboortestad Rotterdam. Ze heeft er de middelbare school doorlopen. Ze heeft een paar jaar in een gezin in Parijs ge werkt. waarna ze enkele jaren op de Rotterdamse academie voor beeldende kunsten heeft ge zeten. In die tijd werkte ze als volontaire bij de decorafdeling van het Nieuw Rotterdams To neel. Later haalde ze een tekenakte. Ze heeft les gegeven aan de nij verheidsschool voor meisjes „De wiekslag" in Rotterdam zuid. Ze raakte evenwel steeds meer geboeid door maatschap pelijke problemen. Daarom ging ze economie studeren aan de Nederlandse Economische Ho geschool. „Dat was geen ommezwaai", zegt ze. „Het ging haast van zelf". En zo zat ze na haar aanvankelijke artistieke inspira ties gisteren geboeid te luis teren naar de begrotingsdebat ten. Voorlopig staat nog niet vast, welke onderwerpen ze in de Kamer zal behandelen, maar ze oriënteelt zich op economi sche zaken en openbare finan ciën. die haar bijzonder inte resseren. Het zijn onderwerpen, die tot nog toe in de Kamer specifiek tot het terrein van de behoren. Studie PAUL VAN VLIET van Vliet vindt het media om voor zichtig mee te zijn. „Het is net als met grammofoonplaten, wij willen er wel iets mee doen, maar je kan niet domweg je gewone programma er voor gebruiken. Dat komt, noch op de plaat, noch door de radio of op de beeldbuis, helemaal over, het blijft eigens hangen. Je moet er dus iets speciaals voor maken of het he lemaal niet doen". Volgende week breekt voor Pepijn het „uur van de waarheid" dus weer aan. Paul, Liselore, Ferd en Rob leven uiteraard wel wat gespannen naar dat moment toe. Maar intus sen speelt Van Vliet al weer met de gedachte aan iets nieuwseen internationaal cabaretprogramma, dat bijvoorbeeld een keer per week de leden van het corps diplomatique en de overige buitenlanders in Den Haag zou kunnen boeien. In Italië Zware verliezen voor royalisten bij verkiezingen In een groot aantal Italiaanse ge meenten zijn zondag en maandag verkiezingen gehouden voor de ge meenteraad. Er waren ongeveer 1 miljoen kiezers bij betrokken. Cen trum-links, de socialisten en de klei ne republikeinse partij wonnen. Ongehoord grote verliezen leed de toch al kleine royalistische partij. In Lecce (zuid-Italië) hadden de roya listen van de 12 gemeenteraadsleden in een raad van veertig man er elf verloren. Het zuiden is tot nu toe al tijd sterk royalistisch geweest, maar de geschiedenis met Beatrice van Sa- voie heeft de partij ook in dat deel van Italië tot een splinterpartij ge maakt. Een wirwar van staalconstruc ties, kabels en bokken. De eind fase van het plaatsen van de mid- deriboog in de Spijkenisserbrug bij Rotterdam, die gisteren zijn beslag kreeg. De brug is enige me ters hoger geivordenhetgeen d-e door vaartmogelijkheden voor de scheepvaart aanmerkelijk ver ruimt. rakter van een bijdrage studenten zelf voor de voor hun ge troffen voorzieningen. Dit zei heden ochtend minister dr. G. H. Veringa (Onderwijs en Wetenschappenin Nijmegen, waar hij, het officiële startsein gaf voor de bouw van stu dentenflats. De bewindsman zei verder o.m. dat hij zich positief heeft opgesteld te genover de in kringen van de Neder landse Studenten Raad levende ge dachten over een reorganisatie der studentenvoorzieningen. De minister sprak over suggesties van de NSR om bepaalde extra voorzieningen tbv studenten te treffen, die nog niet in het huidige pakket zijn begrepen en die wellicht ook niet subsidiabel zijn. waarvoor studenten dan collectief eigen bijdragen zouden leveren. „Het lijkt my zinvol na te gaan welke be stemming aan de stud entenbij drag en, wanneer deze in de komende jaren verder zouden worden verhoogd, ter financiering van speciale van stu dentenzijde gewenste voorzieningen, kan worden gegeven. Ik zie dienaan gaande nog suggesties van de NSR tegemoet", aldus minister Veringa. ADVERTENTIE ui televisie radio- «J maqnetqphons ul afspeel apparatuur alles pleit voor UI TF1FFIIMKFM NTS Pipo de clown Schateiland (kleur) Panoramiek Journaal en weeroverzicht Zendtijd politieke partijen: Boeren partij Mexico rooit het wel Het mysterie van de man die verdween Socutera Laatste nieuws Openbaar kunstbezit Sluiting NEDERLAND 2 TROS Pipo de clown Rick de kikker Rin-tin-tin Mr. Terrific (kleur) Journaal en weeroverzicht U bent geweldig Het verhaal van de zee Cees See en zyn percussie Een pianostemmer; toneelspel Laatste nieuws UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.00 li Arsenal- Feijenoortl Arsenal, Feijenoord en de K.R.O. tzo formuleerde de om- roepster het) offreerden ons gisteren een wedstrijd, waarin Feijenoord voor het eerst sinds enige jaren weer zijn 'ware' ge zicht liet zien. In het begin vreesden wij het ergste, omdat het de schijn had dat 22 Feijen- oorders het veld betraden <de blauwe shirts van Arsenal ver schilden op het zwart-witte scherm niet noemenswaard van de gelijksoortige rode shirts van Feijenoord en alle broekjes wa ren wit», maar in de praktijk bleek gelukkig dat je Feijen oord vrij gemakkelijk kon her kennen aan het betere voetbal. Het was een wedstrijd op het scherp van de snede, met Euro pacup-allures, met dit verschil dat er geen betonnen mui-en werden opgetrokken en de scheidsrechter uitstekend voor zijn taak was berekend. We zagen vijf buitenlandse doel punten, waarvan Feijenoord de drie mooiste voor zijn rekening nam. we zagen ook uitnemend camerawerk en. last but "not least: een voortreffelijke wed strijd. Het commentaar van Theo Koomen was uitstekend en hield precies het midden tussen een radioverslag en zo'n sober televisieverlslag, waardoor het juist genoeg sfeer over bracht zonder storend te wer ken. Wij zeggen: voor zover wij het gehoord hebben, omdat wij ten dele met uitgeschakeld ge luid hebben gekeken naar beeld en geluid van het programma „Eidofoor" zonder Eidofoor. Al leen als op het andere scherm het woord „herhaling" ver scheen, keken wij even weg van prof. Van den Broek en Joop van Thijn om te zien wie voor de tweede maal binnen enkele seconden een doeltje ging ma ken. om meteen daarop weer verdiept te raken in deze be langwekkend uitzending over de schepper van o.a. de Lijnbaan in Rotterdam, de Rotterdam mer in hart en nieren, prof ir. J. H. van den Broek, die blij kens tot zijn grote opluchting toch nog drie van de doelpun ten heeft zien maken, want hij is een vurig Feijenoord-suppor- ter. Joop van Thijn bleek zich uitstekend te hebben voorbe reid op dit, technische gesprek. Sterke troeven Op Nederland-II zorgde Kees Brusse weer voor de ver bindende teksten van het NTS- programma, dat sterke troeven heeft in „Dubbelspion" en „De eenentwintigste eeuw" Hij had dit keer vjjf televisiecritici en een televisiemedewerker als „achtergrondstoffering", wat resulteerde in het wegdraaien midden in een zin van één van die critici, voordat de laat ste aan het woord was geweest, waarna men nog twee minuten naar het slakkegangetje van de grote wijzer van de klok mocht kijken voordat het tien uur was. „Much ado about nothing" dus, om voor de tweede keer binnen één recensie een Engelse term te gebruiken, waarbij men, van wege diens feestelijke overwin ning op Arsenal, in plaats van ADO natuurlijk Feijenoord moet lezen Ze is dan ook geenszins van plan haar studie te verwaarlo zen. „Ik heb gekozen voor de po litiek", zegt ze, „maar ik maak mijn studie beslist af, al zal ik hem even opzij moeten zetten". Mej. Barendregt, die bij de kamerverkiezingen kandJidaat stond op de lijsten voor Zuid-Ho land en Zeeland, werd benoem baar door het vertrek van drs. Roemers, die burgemeester van Vlissingen is geworden. „Dat is zuiver toeval", zegt ze nuchter, „Het had evengoed nog jaren kunnen duren.'. tlng Socutera. NTS: 20.00 Journaal. spel. 22.20 Brood en Spelen - Arbeid i morgen, doe. NT&t de voorbereidingen org. Olympische Spelen 1968 in Mexico City. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 De oude Draaldoos. 21.00 18.55 Stereo: Tango - en zangsolisten. 19.30 Nws. 19.35 Ste reo: Klass. gr.muz. 20.00 Waar de wijs jes zijn: liedjes van overal. 20.25 Zil- veeren sluiers en verborgen gevaren, lezing. 20.45 Licht gevar. platenprogr. 21.30 De toekomst van Het Vrije Volk, 2.30 Nws. 22.40 2.55 Stereo: Serenade: mod. en NCRV: 18.00 Gewijde «rpraatje. re uiit Noord en Zuid: prijs- g van de NRU BRT. 20.15 Ste- Concertgebouworkestklass. en (21.20-21.40 Rep. balwedstrijd NACCardiff City (2di GRAMMOFOONPLATEN. PROGRAMMA (Over de 4e lijn) van 18 - 20 t Voor woensdag 15 november 19<i Lehar) Erika Koth. Helga Hil- and. Schmidt, Orkest o.l.v. Frank Fox, ling star (Vance) Orkest Horst Wende, Panama (Williams) Lionel Hampton. L'oxygène (Béart) Guy Béart, Easy to love" (Porter) Orkest Pee Wee Hunt, Deep purple (Parish) Orkest Ray Con- niff, Whv don't you do right (McCoy) Lee, Like blue (Prévin) André Previn, David Rose. Ilusion (Mon Orkest Ramón Argueso. Maria 1 Bahia (Mlsraki) Orkest B— Bajo el cielo c' Paraguayos, ley) Orkest (Stolz) (Fain) have every thing (Gordon) Doris Day, Hushabye (Sun shine) Orkest Chris Barber. Pao pao cha cha cha (Monchlto) Orkest Ed- mundo Ros. Si tu tambiente vas (Jl- Jessel) ind lo- (MUlli- Ensemble Pepe Villa. Sweet and lo vely (Arnheim). Apple Peck Morrison. A foggy day (Gersh- B.35 De groente- Jburneai. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stere Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. Pianorecital: mod. muz. 12.27 Me dedelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Mod. platteland, praatje. 12.35 Lichte gr.muz. voor oudere luisteraars. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Ste reo: Rotterdams kamermuz.-ensembl mod. muz. 14.00 Stereo: Planorecital: .25 Ontmoeting der le- rogr. (7.30 Nws.: 7.32 Act.). weging. 8.00 Nwe. 8.10 Badlaierie: Voor de huis' lijkheden. 10.20 Voc. 8.30 Nws. 8.32 Over de 14.30 Alt en plano: mod. liederen.' 15.00 Godsdienstige uitz. NRU: 15.30 Ban- lorzang: klass. en mod. liederen: II, piano: mod. NCRV 17.45 Sportrubriek. Hilversum 3. 240 m. en FM. 8 NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte instr. muz. 10.00 Nws. 10.02 Licht platenprogr. (11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12.02 Platenkeus. JULIE ANDREWS WIL SCHEIDEN Julie Andrews, de ster uit films als „Mary Poppins" en „The sound of music", heeft een eis tot echtschei ding ingediend. Zy beschuldigt do Britse decorontwerper Tony Walton, een jeugdvriend met wie ze acht jaar getrouwd is geweest, van geestelijke wreedheid. Julie Andrews, die beroemd werd in de toneelversie van „My fair lady", is sinds oktober 1966 van tafel en bed gescheiden. De drie vooraf gaande jaren maakte zij films ln Hol lywood terwijl hij in de toneelwereld van New York en Londen werkte. Het echtpaar heeft een dochtertje, Emma Kate van bijna vijf. In een verklaring noemde Julie Andrews een scheiding in het belang van alle partijen, omdat het huwe lijk bloot stond aan grote spanningen, als gevolg van de verschillende eisen die door het werk aan de echtgenoten gesteld werden. Nachtmis in Betlileliem op tv In verscheidene delen van de we reld zal men dit jaar de nachtmis op de televisie kunnen zien, die ter gelegenheid van Kerstmis in de kerk van Christus' geboorte in Bethlehem zal worden opgedragen. De film van de mis zal per vlieg tuig naar Rome worden gebracht en vandaar via de Amerikaanse ver bindingssatelliet Telstar worden uit gezonden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5