Afscheidsreceptie van rector dr. A. Bolhuis Goede aanvoer - rustige handel Tevredenheid bij de LTB Lustrum - VCSB I Eerdaags bouw van Bedrijfs- technische School? 5 Lekasin Diplomazwemmen Herv. vrouw synode over op de kansel Essa VI SATERDAG 11 NOVEMBER 1967 Bij Vondellaan De verwachting is gewettigd dat het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen bin nenkort toestemming zal geven hoof voor de bouw van een nieuwe Bedrijf stechnische School in Leiden. Dit nieuwe gebouw, dat ge projecteerd is bij de Vondel laan, dient ter vervanging van de drie gebouwen (Medusa straat, Duyvenbodestraat en Timorstraat)waarin de Be- ;prJ drijf stechnische School thans is nam! gehuisvest. Dit is een van de punten die naar voren kwamen tijdens de eerste werkvergadering van de Commissie voor de Bedrij fstechnische School, die donderdagavond j.l. werd gehou den. Tijdens deze vergadering werd het dagelijks bestuur van de oommis sie als volgt geformeerd: Voorzitter: de heer N. L. M. Jan sen (Don Bos co), plv. voorzitterde heer C. Zweris (bedrijfsleven), se cretaris: mr. T. de Clerq (openbaar onderwijs), adj. secretaris: de heer J. W. van Buren (aangewezen door B. en W.). De voorzitter verklaarde om. dat hij zijn taak gaarne aanvaardde, vooral ook omdat de gevonden sa menwerkingsvorm uniek in ons land mag worden genoemd. De vergadering besloot voorts: met ingang van 28 augustus 1967 ontslag te verlenen aan kapelaan J. P. Sey- sener en met ingang van dezelfde datum te benoemen kapelaan F. P. A. Verlaan. De heer P. de Haas werd benoemd tot leeraar a.v.o. voor en kele uren per week. Benoemd als onderwijzeres LEIDSCH DAGBLAD oblnj(t R ver® lemK Aan de Prinses Margrietschool (hoofd de heer N. L. van Dalsen), Boshuizerkade 119 in Lelden is be noemd mej. A. A. Oosters uit Zwijn- .drecht. l 10 De Vrijzinnig Christelijke Studen- Itenri ten Bond afdeling Leiden viert 11 thans het elfde lustrum. Gistermid dag werd deze viering, die drie da gen duurt, geopend met een korte toespraak van de praeses de heer J. P. H. Bosman in het Groot Audi torium van de Academie. De heer Bosman stelde in deze rede, dat vooral na de bevrijding de C van de VCSB van de aanvanke lijk centrale positie is verdrongen. dit elfde lustrum moest gecon stateerd worden, dat de vereniging "nii slechts bestaansrecht kan blijven houden wanneer zij Zich aanpast aan nieuwe noden, behoeften en j.jj omstandigheden waarbij dit proces wordt versterkt. De praeses zag imet name in de disputenraad een apoti organisatorische taak weggelegd voor at8? 06 VSCB' Na de openingsrede vond een re- op ri ceptie plaats in de ontvangstzaal van de Academie waarna men naar Driebergen vertrok voor de verdere lustrumviering op deze dag. Be langrijkste onderdeel van deze vie ring is een reeks lezingen met dis cussies over het probleem van de ontvoogding. iets:; Veel waardering voor arbeid en persoonlijkheid Ter gelegenheid van het afscheid van dr. A. Bolhuis, rector van het christelijk lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft in Leiden, bood het schoolbe stuur gistermiddag een receptie aan in de kantine van de school. Vele leerlingen, ouders en oud-leerlingen maakten van deze gelegenheid ge bruik om de heer Bolhuis nog een maal de hand te schudden, voordat hij voorgoed vertrekt naar Apeldoorn. Een van de vele belangstellenden, as dr. E. E. v. d. Laan, die dr. Bol huis namens het bestuur een bandre corder aanbood. Dr. v. d. Laan her innerde aan de twaalf-jarige samen werking tussen het bestuur en de rec tor. In deze tijd is het leerlingenaan tal toegenomen van 450 tot over de duizend. Bovendien telt de school aan de Schubertlaan (het tweede christe lijk lyceum) nog vier- tot vijfhonderd leerlingen. „Het is dus duidelijk dat hier veel werk is verricht", aldus dr. Laan. Niet alleen met het oog op de toename van het leerlingental, laar ook wat betreft de uitbreiding n nieuwbouw van de school". Als eigenschappen van dr. Bolhuis, ie naar zijn zeggen niet alleen een goed rector van de school, maar ook vriend van het schoolbestuur, noemde hij nauwkeurigheid, het consciëntieus zijn en zijn beminne lijkheid. De scheidende rector dankte het bestuur voor dit cadeau, waarvan hij plan is veel gebruik te maken. Hierna werd hij namens zijn collega's toegesproken door dr. J. W. Blom, rector van het Rembrandtlyceum, die herinnerde aan de hechte samenwer king, die altijd tussen de verschillen de rectoren heeft bestaan. Hij sprak de wens uit, dat de heer Bolhuis in Apeldoorn een zelfde samenwerking »u vinden. Ook de ouders lieten zich by dit af scheid niet onbetuigd. Namens de ou dercommissie, die voor het ingebruik- nemen van de nieuwe schoolvleugel en voor het afscheid van dr. Bolhuis een actie op touw heeft gezet, bood de heer J. de Man hem een geschenk onder couvert aan. Ook voor me vrouw Balhuis was er een enveloppe met inhoud. Voorts kon de heer De Man bekendmaken dat het bedrag, dat voor het schoolbestuur is bijeen gebracht in verband met de opening van de nieuwbouw nu reeds vyfdui zend gulden bedraagt, terwijl nog da gelijks giften binnenkomen. Namens het schoolbestuur dankte de heer S. Pasma de oudercommissie hartelijk dit geldbedrag, dat zal worden aangewend voor het belang van de leerlingen. rts, c ADVERTENTIE Mejuffrouw M. Schuurman p/a Traay 34a, Driebergen, wint een hoofdprijs en kiest duizend gulden! Gefeliciteerd juffrouw Schuurman, f 1.000.- en nog eens f3.000.- honorarium; daar dóet u wat mee! En lezer, voor u liggen er ook nog prijzen klaar. Spaar kroon- kurken en win. Coke, Fanta, Sprite; geweldig lekker! Dr. E. E. v. d. Laan (l.t bood de bandrecorder aan. Rechts me- rector van het chr. lyceum ter vrouw Bolhuis. gelegenheid van zijn afscheid een (Foto LD/Holvast) Leidse veemarkt Evenals de vorige week waren gis teren de aanvoeren op de Leidse vee markt in alle sectoren weer byzonder goed. Ook de weersomstandigheden vielen mee. Behalve vette schapen en - lammeren, die goed en duur verkocht werden, ging het in alle an dere sectoren met de handel niet zo best. Deze kwam voor geen van de rubrieken boven het stempel rustig uit. Vette koeien en vette kalveren la gen zelfs gedrukt in prijs. De voor naamste reden is wel, dat er teveel aanbod is van mindere kwaliteitsdie- ren. Ook de handel in varkens voor de fok en mesterij bleef stil, hetgeen echter voor een herfstmarkt in deze tijd van het jaar een veel voorko mend verschijnsel is. De totaal aan voer bedroeg 3462 dieren. Gebruiksvee Bij iets minder aanvoer hield de handel het in deze sector bij zeer rustig tot kalm. Niet temin waren de melk- en kalf koeien, die in de afgelopen week een vrij re delijke handel te zien hebben gege ven, iets duurder. Voor de vare koeien bleef het bij het oude. Vanwege de duurdere melkprijzen waren ook de koeien met melk zeker niet goed koper, maar mindere soorten niet te plaatsen. Ook voor een aantal aan gevoerde pinken bestond nog niet veel belangstelling. Notering: melk en kalfkoeien van f 925 tot f 1250 en f 1600. vare koeien van f 500 tot f 900 en f1225, pinken van f500 tot f650 en f 750. Vette koeien De aanvoer in deze afdeling was goed maar de handel wilde niet op gang komen. Deze bleef lui tot slepend. Dit viel des te meer tegen, daar vrijwel alle markten een betere handel te zien hebben gege ven bij iets stijvere prijzen. Ook in de vleeshandel ging het in de afge lopen week vrij redelijk toe en was er weer iets meer vraag. De voor naamste reden is wel, dat er teveel aanbod was van tweede kwaliteits- en mindere soort koeien. Tal van ko pers, die goede vleesdieren zochten, konden niet aan hun trekken komen. De beste en luxe kwaliteiten bleven goed aan de prijs, maar de mindere soorten waren iets lager. Ook de slachtdieren deden iets minder. No tering per kg gesl. gew.: vette koeien van f3.35 tot f3.85 en f4.50, slacht- stieren van f 4 tot f 4.25 en f 4.40, worstkoeien van f3 tot f3.25. Vette kalveren In deze afdeling weer iets meer aanvoer dan de vo rige week. De aangevoerde dieren wa ren echter over het geheel genomen van middelmatige en te zware kwa liteiten, waarvoor de vraagprijzen te hoog lagen. De export is niet van veel betekenlis, terwtfl de binnenlandse vraag terughoudend blyft vanwege de duurte. De handel had een lui sle pend karakter en de prijzen lagen lager. Notering per kg levend gewicht: van f 3,20 tot f 3,45 en f 3,75. Wolvee Door de grote aanvoer in deze sector wilde de handel het aanvankelijk kalm aan doen. De vraag is echter goed. De dieren kon den goed worden geplaatst en ook de handel kreeg een goed verloop. Hoewel de invoer-stop uit Enge land mogelijk een factor meespeelde, hebben de Engelse lammeren dit jaar tot dusver nog weinig invloed gehad op onze markt. De prijzen voor de vette lammeren lagen weer stijver en de lichte dieren waren in verhou ding tot het gewicht duurder dan de zware soorten. Ook de vette schapen werden goed afgenomen tegen hoge re prijzen. De enkele aangevoerde fokschapen, waarvoor de tijd voorbij is, werden eveneens voor de slacht verkocht. Notering: vette schapen i van f 105 tot f 125 en f 140, vette lam- m van f120 tot f150 en f170, enkele beste zware koppels boven notering tot plm. f 180 f 185. Varkens Ook in deze sector weer ;n goede aanvoer. Er was echter totaal geen kooplust, hetgeen in deze van het jaar wel meer voor komt. De handel bleef tot het einde en moeilijk prijshoudend. Note ring: drachtige zeugen van f325 tot f 375 en f 450, schrammen van f 80 tot f 95 en f 105, biggen van f 55 tot f 60 en f 65. De handel in slachtvarkens gaf niet veel verandering te zien. Er is teveel aanbod' en de dieren moeilij ker in het bulitenland te plaatsen. De prijzen waren dan ook weer even la ger. Prijzen per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van f 2,12 tot f 2,17, lichte slachtzeugen van f 1,60 tot f 1,65 en f 1,68. Prof. Teeuw bood boekwerk aan In de Indonesische ambassade in Den Haag heeft gisteren de ambas sadeur, mr. Sudjarwo Tjondronegoro, uit handen van de auteur, de Leidse hoogleraar prof. dr. A. Teeuw, een exemplaar ontvangen van het boek werk „Modem Indonesian literature". Dit boek, dat als tiende deel is ver schenen in de door het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Vol kenkunde uitgegeven „Translation series", is de eerste samenvattende studie in een westerse taal van de In dividuele schrijvers en litteraire stro mingen in Indonesië van de eerste decenniën van deze eeuw tot heden. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen wei-den de navolgende percelen ge mijnd 'ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp in Leiden. Woonhuis Maredijk 25b/25c op f 10.600.— door D. C. de Blank q.q.. 3 woonhuizen Maredijk 27, 29 en 31 op f 166.405,door W. de Leeuw q.q., winkel-woonhuis Lamgebrug 109 uit de hand verkooht, woonhuis Rijns- burgersingel 36 op f 24.000,door dhr. Dreef, woonhuis v. Assendelft- straat 37 te Oegstgeest op f 15.000, door D. C. de Blank q.q. ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver In het Hillegomse „Treslong" hield I en aan de algemene reserve toe te de Onderlinge Waarborgmaatschap- voegen f 250.000 resp. f 155.898. De pij Verzekeringen van de LTB. haar vergadering keurde deze bestemmin- algemene vergadering onder voorzit- gen algemeen goed. terschap van de heer G. H, uit Poeldijk. Aan de hand van het jaarverslag werden de balans en re sultatenrekening 1966 nader toege licht. De resultatenrekening is afge sloten met een batig saldo van f443.065. Het voorstel van het bestuur tot bestemming van dit sal do luidde: aan de voorziening voor latente belastingverplichtingen voor de in 1966 berekende egalisatiereser- bedrag toe te voegen van f37.167; aan de reserve nieuwbouw Honderdtweeentwintig jongens en meisjes hebben by de Leidse Golf brekers om diploma's gezwommen. Deze zwemproeven werden afgeno men in de Overdekte. Eén kandidaat moest worden afgewezen. De namen van de geslaagden: Meisjes, Diploma A: Marian van Berge Henegouwen, Bemadette van Brussel, Wilma Sin- teur, Marian Neuteboom, Jacqueline Paddenburg, Margaret van Leeuwen, Paula Koek, Rita Florison, Bemadet te Helverstijn, Annemieke van Eg- mond, Lydia Zandbergen, Anita Zwetsloot, Tessa Krol, Marjoke Ver hoog, Margo Medendorp, Ria Krol, Els van Tol. Irma de Goede, Fem- my Wisse, Nelleke Dorrepaal, An neke de Jonge, Leoniek Vink, Ma rijke Brink, José van der Bosch, El len Hillebrand, Mirjam Hill eb rand, Ellen Kengen, Petra Roelleven, Ani ta Ammerlaan. Jacqueline Molenaar, Joke Jongbloed, Conny de Vroome, Emmy van Reisen, Ellen Sander, Els- beth Wolda. Wllma Lindhout, An- kie van der Bosch, Jolanda Kapaan, Toos Overdevest, Marijke Wensveen, Ans Luiten. Jongens, Diploma A André de Bree, Willem van Swie ten. Nlico de Groot, Peter Delis, Johnny Kuivenhoven, Ton van Ber ge Henegouwen, Joost Vermeulen, Plm Hogeboom, Jan van Leeuwen, Jan Willem van der Poel. Tommy Ammerlaan. Kees de Winter, Jan Hulsebosch. Dick van der Wiel, Kees van Veen, Frank van Akkeren, Jan Paauw, Charles Kop, Lex Kop, Rudy Plouvler, Peter Zuur, Peter de Wilde, van der Reyden, Steven van Kleinenberg, Jacques Glasbergen, Pe ter Brink, Roel van Akkeren, Fred Rijn, Ernest Frissen, Gert Ra- vensbergen, Leo Koemans, Luuk van der Zon, Laurens Paardekooper, Jan Hendrik Beyers, Theo van der Bosch. Meisjes, Diploma B: Doortje Selier, Annemieke Opdam, Jolanda Zandbergen, Anita van Die- Ansje van der Geest. Conny Wemars, Agnes Zwetsloot, Thea Lo- viink, Liesje Lovink, Marion Turk, Marlia van der Poel, Marina Kalma, Coby Zwaan, Natassa Hrouda, Daph- Schütte, Ank de Vroome, Willie Driebergen, Kockie van Egmond, Joke van der Reyden, Marja van Rijn, Lenie van der Bosch, Rita van der Salm, Laura Misana, Ankie Bol- leboom, Rleneke van Rijn, Thekla Meyknecht. Jongens, Diploma B Ronald Need, Bert van Hemert, Peter Tulthof, Harry Colijn. Jan Berg, Wybo van der Drift, Henny Piket, Leon le Maire, Anton van Vel- Bemard van Kesteren, Marinus Duym, Erik Jan Huybers, Doony Akkeren, Adrie van der Zalm, Peter van Salm, Vincent Paardekoo per, Huub de Groot, Sjef Maasdijk, Jack de Vroomen. De generale synode van de Ned. ongerustheid over de geestelijke ge- Herv. Kerk zal van 20 tot en met 23 november in het pastoraal cen trum Hydepark Sn Driebergen voor de najaarszitting bijeenkomen. In déze najaarssynode zal de laat ste behandeling plaatsvinden van de voorstellen tot wijziging van de kerk orde, betrekking hebbend op de vol ledige openstelling van het pre dikantsambt voor de vrouw. In de synodevergadering van vo rig jaar 14 november besprak de ge nerale synode deze wijzigingsvoor stellen. Zij werden In eerste lezing aanvaard en aan de 54 classes van de Ned. Herv. Kerk ter consideratie toegezonden. Van de 54 classes hebben 51 classes zich tijdig uitge sproken. Tegen het voorstel tot vol ledige openstelling van het predi kantsambt voor de vrouw spraken zich 12 classes uit, terwijl 39 clas ses voor het voorstel waren. De actie „Kerk 66-2000", waarin vele jongeren uit de hervormde kerk in besprekingen met de hervormde kerkeraden, de classes en uiteinde lijk met een deputatie uit de genera le synode hun wensen en inzichten over de hervormde kerk hebben ge uit, zal in de voltallige vergadering van de hervormde synode worden behandeld. Basis voor de discussie zullen de stellingen zyn, die in het kader van de actie „Kerk 66-2000" in een besprekingen tussen leden van de generale synode en vertegen woordigers van de jongeregespreks- groepen zyn opgesteld. Met name zal de synode onder ogen zien, hoe de resultaten van deze jeugdenquete vruchtbaar kunnen worden gemaakt voor het werk van de Ner. Herv. Kerk in de toekomst. In de synode zal voorts een nota worden behandeld van de generale diaconale raad en de raad voor de zending van de Ned. Herv. Kerk, betrekking hebbend op de samen werking van de beide ra'den op het gebied van de internationale hulp verlening. Ook zullen in bespreking komen het jaarverslag 1966 van de hervormde stichting „Kerk en We reld" en het jaarverslag 1966 van de commissie kerk overzee van de Ne derlandse Zendingsraad. De open brief, die op hervor mingsdag jl. door vierentwintig her vormde predikanten aan alle predi kanten, ouderlingen, diakenen en ge meenteleden is gezonden, en waarin uiting wordt gegeven aan groeiende steldheid van de hervormde kerk, zal eveneens in behandeling komen. Ge zien de inhoud van deze brief is be sloten aan het verzoek van de on dertekenaars te voldoen, om deze open brief in de synode in bespre king te geven. Het moderamen van de hervormde synode zal een com missie, die voorbereidingen kan tref fen, waardoor in de synode een theo- logisch-kerkeiyke discussie over de inhoud van deze open brief kan wor den gehouden. Evangelist Maasbach was in Indonesië In de loop van de volgende week keert de heer J. Maasbach, evange list, naar Nederland terug van een zendingsreis door Indonesië. Op het voetbalveld Persebaja in Soerabaja is een negendaagse evan gelisatiecampagne gehouden. In Se- marang zyn drie by eenkomsten ge houden in een protestantse kerk. Na Semarang is de heer Maasbach met een team naar Borneo gegaan. Op 25 oktober opende hy in Djakarta een boekwinkel met evangelische lectuur. Op zyn reis naar huis zal de evan gelist Rome aandoen, waar hy enke le by eenkomsten zal houden. Bisscbops wi j ding van mgr. H. Ernst op 17 december De nieuwe bisschop van Breda mgr. Hubert us Ernst zal op zondag 17 december worden gewyd. Dat zal gebeuren in de kathedrale kerk van Breda, de St.-Hubertus Kerk. De wyding zal geschieden door het volledig episcopaat van Nederland. Voor deze wyding is een zondag uit gekozen om zoveel mogehjk belang stellenden in de gelegenheid te stel len de plechtigheid by te wonen. Van de Amerikaanse lanceerbasis Vandenberg in Calif orale is gisteren nieuwe weersatelliet in een baan over de polen gebracht. De satelliet heeft twee camera's aan boord die foto's zullen maken van wolkendek ken die naar 305 meteorologische in stituten in de VS en 45 andere lan den zullen worden gezonden. De maan van de satelliet is Essa VI. Iedere foto zal een aardopper vlakte van ongeveer 11.5 vierkante km tonen en de bestudering van de op voorkomende wolken zal be- langryk by dragen tot een ver betering van weersvoorspellingen. De lancering vond plaats om 18.00 ir Ned. tyd. De draagraket was Delta. Helffer vervangt Monique Haas De pianiste Monique Haas, die dins dag a.s. in Leiden met het Residen tie-Orkest zal optreden, is wegens tragische familie-omstandigheden verhinderd naar ons land te komen. De Franse pianist Claude Helffer zal haar vervangen. Hy heeft deze zomer aan vier concerten van Het Residentie-Orkest solistische mede werking verleend. In plaats van de twee werken waarin Monique Haas solistisch zou optreden (Franck en Strawinsky), zal Claude Helffer de solopartyen vertol ken in Bachs Pianoconcert in d er in Carnaval d'Aix van Milhaud. Vervolgens ging de heer W. H. M, in Ommen, directeur van de maat- schappy, in op de gang van zaken in 1967. Met betrekking tot de premie-ont wikkeling valt in 1967 een voortgezet te daling te constateren van de on gevallen- en ziekengeldverzekering. Hiertegenover stond een sterke toe name van de arbeidsongeschiktheids verzekering (AOV), waarvan de voor 1967 geboekte premie op 9 ton zal uitkomen. Sinds enige maanden is de mogelykheid opengesteld om een z.g, klimmende AOV te sluiten met jaar- lyks stygende verzekerde bedra gen, ter compensatie van de sluipen- geldontwaarding. De aanpas singen vinden dus jaariyks automa tisch plaats bi/ deze verzekering en hiervoor zyn verder geen geneeskun dige waarborgen nodig. De ziektekostenverzekering heeft het teken gestaan van de plan- ;n en voorstellen van overheidswe ge rondom de A.W.Z. Intussen heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp de oudste styi aanvaard: opname ziekenhuizen en psychiatrische in richtingen na één jaar. De invoering de AWZ houdt voor de ziekte kostenverzekeraars een risicobe perking in, waarby tegeiykertyd aangetekend moet worden, dat de schade in deze sector niet het zwaar ste drukt. Het openstellen van de mo gelykheid door de gezameniyke ziek tekostenverzekeraars tot accepta- ie zonder beperking van de .g. anormale risico's heeft de produktie in het afgelopen halfjaar mede gestimuleerd. De verwachtin- de schade-uitkomsten zyn niet optimistisch. De uitbreiding in de WA-verzeke- ring is bevredigend. In 1967 vond een aanpassing van de premie voor da WA-Landbouw plaats. De voorwaar den van de WA-Landbouw zyn in tussen uitgebreid met de risico's van produkten- en diens tenaansprake- lykheid. De brandverzekering is hard op weg naar de mylpaal van 1 miljard verzekerd kapitaal, die de maat- schappy in het voorjaar van 1968 hoopt te passeren. Intussen zyn er plannen opgesteld voor een groot scheepse actie onder de relaties om het euvel van de onderverzekering tegen te gaan. De schade lag in de eerste helft van 1967 zeer hoog. De toename in de sector tuinders glas en opstallen is in 1967 geringer dan in vorige jaren duideiyk als ge volg van de mindere investeringen in nieuwbouw en verbeteringen. De premietoename zal ongeveer 1 ton bedragen. De verzekering van gewassen onder glas kwam in 1967 verder tot ont wikkeling. In het komende wintersei zoen zal een speciale actie worden gevoerd voor deze verzekeringsvorm, waarvan het belang zich inmiddels aftekende in eniige ernstige schade gevallen. Tot op heden werd ruim f 75.000 uitgekeerd. De bloembollenhagelverzekering gaf in het lopende jaar een toename te zien van 50 van het aantal ver zekerden. De verzekeringsbehoefte is ongetwyfeld meer bewust gaan leven onder de kwekers als gevolg van het rampzalige jaar 1966. Intussen is in 1967 die behoefte andermaal duide- lyk gebleken door de ernstige schade, uitkomend op 190 van de premie. Voor 1967 is de zg. benzinebranche belangryk voor de maatschappy door het besluit deze branche per 1 de cember 1967 zelfstandig te gaan in voeren. De oversluiting van de lopen de verzekeringen zal in 1968 plaats vinden. De premie-omzet komt in 1967 uit op een 2.5 miljoen gulden. Het lopende jaar staat ook in het teken van het betrekken van de nieuwbouw. De afbouw van het ge hele complex zal naar verwachting in het volgend voorjaar plaatsvinden. Conferentie over ziekenliuisbeleid Kerk en Wereld lin Driebergen zal In samenwerking met het Interkerke lijk Protestants Ziekenhuisbureau (I.P.Z.) op 9 en 10 februari een con ferentie houden voor besturen en di recties van ziekenhuisinrichtingen onder het motto „Beeld en beleid". Tydens deze conferentie zal worden gesproken over de functie en de plaats van het ziekenhuis in de maat schappy van vandaag en in die van morgen. Het blykt, dat er een duide- UJk verschil bestaat tussen het beeld dat de buitenstaander heeft van het ziekenhuis, de werkeiykheid en de toestand zoals die volgens vele des kundigen zou moeten zyn. Prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde in Amsterdam, zal zyn visie geven op de gewenste functie en plaats van het ziekenhuis, terwyl dr. A. J. H. Bartels, oud-staatssecretaris van Volksgezondheid, de problema tiek zal belichten vanuit de finan- cieel-economlsche kant. De conferen tie wordt geleid door mej. C. J. Wig- bers, cursusleidster van Kerk en We reld. (ADVERTENTIE) BRILJANTEN SIERADEN Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf f 75,— Ook verlovingsringen JUWELIER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Maandag 27 nov. en 4 deö. de gehele dag geopend

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3