Fassons uitbreiding in Hazerswoude Heemschut" in beroep bij G.S. over Zwanburg burgemeester neemt 29 februari afscheid Vieiiwe belijmingsmachine wordt grootste ter wereld B riefwisseli ng Mkhlen-Oosten Raadsagenda Goederen hopen zich op in Rotterdam RIJDAG 10 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Sinterklaas-actie begint maandag Warmond krijgt door een goede on derlinge samenwerking een groots St. Nicolaasfestijn. De Warmondse win keliersvereniging organiseert in sa menwerking met de N.K.V. afdeling Warmond, de N.V.V. afdeling War mond, de schoolbesturen en ouder verenigingen, vanaf maandag 13 no vember een grote St. Nicolaasactie. Een regen van prijzen wacht de in gezetenen op de trekkingsavonden 27 november en 7 december. Iedereen kan aan deze actie deelnemen. Voor de kinderen wordt er een St. Nico- laasmiddag georganiseerd op zater dag 2 december in hotel „De Zon" en 't Trefpunt, nadat de Sint is in gehaald en zijn rijtoer op originele wijze door het dorp heeft gemaakt. Voor de ouderen wordt op 7 decem ber een grote feestprijzenavond ge organiseerd in hotel „De Stad Ro me". Verkeersongeval Leiden-Noord Een 74-jarige Leidenaar raakte gis termiddag bij een verkeersongeval op de Willem de Zwijgerlaan in Lei den-Noord vrij ernsig gewond. De be> J jaarde Leidenaar stak, komende uit de Beatrixlaan over, waarbij hy geen voorrang zou hebben verleend aan een personenauto. Er ontstond een botsing, die wat de fietser betreft hoofdletsel en een rechteronderbeenbreuk tot gevolg had. De automobilist bleef ongedeerd. De gewonde Leidenaar werd door de e.h.D. naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Medische dienst Leiderdorp dokter M. P. Hen- nink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686; zuster Van Leeuwen, Kou dekerk, Dorpsstraat 50, tel 505. Oegstgeest dokter Van Walche ren, tel. 52130. Voorschoten dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel 2356; tand arts T. R. Sprey, Voorstraat 36, mel den 9.30 uur; Voorschotense apo theek, Leidseweg 66, tel 2525; wijk- verpl. Gezondheidscentrum Wijn gaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel 220 zuster Van Paassen, Kerkdam 1, tel. 250. Wassenaar dokter E. M. N. Oos- terbaan, Pr. Marielaan 14a, tel 3056; dokter J. H. Jaarsma, Wittenbur- gerweg 106; tel. 9676; Wassenaarse aptotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts G. E. M. J. Schulz, Jonker- laan 86, tel. 2216, van 18.0018.30 uur. WARMOND Korfbalprogramma Het adspiranten a-team van de Warmondse Chr. Korfbalvereniging speelt morgenmiddag in het gemeen telijke sportpark 't Overbos een wed strijd tegen de c-adspiranten van TOP, aanvang 2.30 uur. De volgende uitwedstrijden staan op het programma: KVS IIIWar mond II; Velocitas jun.Warmond jun.; Vicus Oriëntis b-pupillen Warmond a-pupillen (2 uur), die om 2.30 uur beginnen. OEGSTGEEST Zes personen in busje Ie water Een personenbusje met zes inzit tenden bestuurd door een Hillegom- se aannemer, is vanochtend om kwart over acht tijdens een inhaal manoeuvre in de zachte berm langs de Haarlemmertrekvaart gereden, omgeslagen en in het water geval len. De wagen reed in de richting Leiden. Geen van de inzittenden werd gewond. Het busje is door een takelwagen op het droge gebracht. BURGERLIJKE STAND Voorschoten Geboren: Raymond, z. v. J. van Es en J. S. H. van der Burg; David H.. z. v. R. S. Verbeek en M. H. C. de Zeeuw; Theodora C., d. v. J. W. Kersten en C. G. Weijma; Wllhelmina E.. d. v. P. A. Baxmentloo en H. Moraal; Patty P. M. F. A., d. v. A. P. Mulder en J. M. Venne; Yvonne J M. E„ d. v. J. P Kneljber en H J. Karremans; Vlnanda, d. v. H. J. de Hooge en E. Brulnsma; Maria del Car men A. I., d. v. J. W. l'Aral en A. S. P. Carmen; Hendrlkus E. C., z. v. H. J. van der Wal en C M. van der Helm Ondetrouwd: A. C. van der Meer, te Lelden en G. A. E. Kokshoorn; C. H. Kapaan te Den Helder en S. A. van Kalkeren; F. P. Veelbehr te 's-Gra- venhage en M. A. Knljnenburg; P. J. H. van de Water laat te Gorssel en C. D. Beijer; T. S. Man te Hilversum en A. J. van Veen; L. C. F. Schilthulzen en E. Griffioen; G. C. Boef en J. van der Veen te Dokkum. Getrouwd: F. Bothof te Rotterdam en H. Zonneveld; B. van Es te Schie dam en C. M. Tli. de Vries; R. W. van der Hoogt te Lelden en C. Noorder- meer; M. Vodegel te Alkmaar en C. Beaupaln; J. W. Anker en M. Bakker; N. van Ruiven en T. A. Tol te Lei den Overleden: C. W. van Heiningen. 83 Jr., (Bachln. 21); E. J. C. Plaat. wed. v. W. H. Gastelaar, 92 Jr., (Bachln. Niet eens met ongegrond verklaring O O O van bezwaarschrift voor Warmonds raad bouw van de nieuwe fabriek Fasson Nederland NV aan de Rijndijk in de Hazerswoudse [irtschap Groenendijk verloopt ge- 1 volgens plan. Nadat op 4 april k dit jaar de eerste paal werd ge ilen door algemeen Fasson-direc- C. D. Miller, kwam vorige jpd de grote fabriekshal onder de J), Het ligt in de bedoeling het bplex begin volgend jaar in ge- te nemen. De nieuwe fabriek |dt onder architectuur van het ar- lectenbureau Paardekooper en fnhoorn NV** uit Lisse gebouwd het Hazerswoudse aanne- |rsbedrijf fa. F. de Boer. sson Nederland NV. waarvan de [delen in Amerikaanse handen is een van de grootste producen- l van zelfklevende materialen ter reld. De Hazerswoudse uitbreiding t op enkele kilometers afstand van OEGSTGEEST de bouwbegroting voor het nieu- /mnastieklokaal aan de Apollo- in Oegstgeest komt een post van f2000 voor kunstversiering, ie kunstenaar W. L. Wageman^ Rijswijk heeft twee mozaiken ont- pen, aan te brengen aan weerszij- van de ingang. De afbeeldingen toepasselijk op de bestemming het gebouw. Ie kosten worden geraamd op Jpoo. f&nneer als gebruikelijke norm kunstopdrachten 1van de Lffsom wordt genoemd, komt men een bedrag van f 2800. Een bedrag EDli f 3000 is daarom aannemelijk. en W. van Oegstgeest stellen Lt irom de raad voor een aanvullend fjjy kag van f 1000 beschikbaar te len. et bestuur van de Montessori- ™ool vraagt bij brief van 18 septem- Si 1967 een bedrag beschikbaar te len te gebruiken ter verfraaiing de nieuwe kleuterschool aan de t van Neslaan. tel angezien dit een ingebouwde OB1001 *s. zÜn de bouwkosten moeilijk lerekenen. elet op de bedragen, die aan an- 3®. kleuterscholen voor decoratieve ng werden uitgegeven, is een van f 2000 aanvaardbaar. B. W. stellen de raad voor dit bedrag chikbaar te stellen. een terrein van ongeveer 12.000 m2 beschikbaar is. Volgens de heer C- D. Miller, wordt de in de nieuwe fabriek te installe ren „coating"-machine de grootste belijmingsmachine voor de produktie van zelfklevende materialen ter we reld, Deze nieuwe machine, die door Fasson-technici werd ontwikkeld, heeft een werkbreedte van twee me ter en een próduktiesnelheid van on geveer 6000 meter per uur. De totale lengte is 53 meter. De machine is uitgerust met Beta-Ray gage appa ratuur voor een continumeting van de dikte van de lijmlaag en verder met automatische rollenwisselaars, automatische apparatuur voor de controle van de baanspanning en de baanbesturing. De droogtunnel krijgt een capaciteit van acht miljoen kilo- caloriën. De nieuwe fabriek, waar ongeveer 100 personen te werk zullen worden gesteld, krijgt een oppervlakte van 5100 m2, terwijl voor uitbreiding nog Vergadering van de ijsclub Op maandag 20 november 's avonds 8 uur zal de Warmondse IJsclub haar 77e algemene jaarvergade ring houden; dit jaar voor het eerst in het verenigingsgebouw ,,'t Tref punt". Bij de bestuursverkiezingen zijn af tredende de heren H. v. d. Voet, Th. van Rijn, H. T. Vergeer, F. H. Kool en L. Heemskerk, die allen herkies baar zijn. In de vakature wegens het bedanken van de heer J. J. M. Kor- tekaas is door het bestuur voorge steld de heer Th. Vergeer. Dit jaar zal weer een grote verloting worden gehouden ter versterking van de kas. Produktie In de bestaande fabriek in Leiden Het gezaghebbende Egyptische blad AI Achram meldt, dat de Russische premier, Kosigin, president John son, president De Gaulle van Frank rijk en premier Wilson van Enge land boodschappen heeft gezonden waarin hij er de nadruk op legt, dat een snelle oplossing van de crisis in het Midden-Oosten nood zakelijk is. Kosigin heeft, zo verneemt Al Ach ram uit diplomatieke bronnen in New York, reeds antwoord gekre gen en in kringen van de Verenig- de Naties wacht men af wat het resultaat van de briefwisseling is. De Russische onder-minister van Buitenlandse Zaken Koesnetzow heeft in de Verenigde Naties Amerikaanse resolutie afgewezen en steun toegezegd aan de Afro- Aziatische resolutie met betrekking tot een oplossing van de kwestie het Midden-Oosten. De Egyptische minister Riad heeft gisteren in de Verenigde Naties ernstige kritiek geuit over hetgeen door de Veiligheidsraad was onder nomen om uit de impasse in het Midden-Oosten te komen. Het min ste wat de Veiligheidsraad, volgens de Egijptische minister, wel had kunnen doen was van Israël eisen dat het zijn troepen terug zou trek ken op de posities van voor de juni- oorlog. De nieuwe uitbreiding in Ha- (Foto Leidsch Dagblad) nomen. De installatie van deze „coa- ting"-machine vermeerderde de pro- duktiecapaciteit met 70 Een marktonderzoek wees toen al uit, dat binnen een jaar een nog grotere pro duktie nodig zou zijn .De nieuwe fa briek in Hazerswoude was het resul taat van verschillende besprekingen. Hierbij speelden drie factoren een belangrijke rol in de beslissing van Fasson Europa: a. het vooruitlopen op een doorzettende snelle groei van de markt voor zelfklevende materia len en de stijgende vraag voor deze materialen; b. het introduceren van nieuwe zelfklevende produkten en toepassingen, als een resultaat van het research- en ontwikkelingspro gramma van Fasson; c. een tendens onder de kleinere, niet gespecialiseer de verwerkers om te stoppen met het zelf produceren van zelfklevende materialen. Fasson verwacht tevens een markt te krijgen met nieuwe produkten, die gericht zijn op de in dustriële toepassing van zelfklevende materialen; een programma waar mee reeds begonnen is. Ook in de organisatie is Fasson flink aan" het uitbreiden. Naast de bestaande verkoopmaatschappijen in Engeland, Zweden, Frankrijk, Duits land, Italië en Nederland, werden nieuwe kantoren geopend in België, Spanje en Zwitserland, terwijl grote re kantoren en magazijnen werden betrokken in Engeland en Frankrijk. Op 1 december zal ook nog een nieuw kantoor in Denemarken worden ge opend. Tevens zal men binnenkort naarst de verschillende eigen organi saties, de organisatie hebben voltooid van een netwerk van distributeurs, die nauw zullen samenwerken met de verschillende verkoopmaatschappijen van Fasson. Het bestuur van de Bond Heemschut in Amsterdam is bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in be roep gekomen tegen het besluit van de raad van Warmond van 4 oktober j.l., het bezwaar schrift tegen het ontwerp-be- stemmingsplan Zwanburg", ongegrond te verklaren. De Bond Heemschut verwijst naar het aan het Warmondse gemeentebe stuur gezonden bezwaarschrift en vat in het schrijven aan Gedeputeerde Staten deze bezwaren als het volgt beknopt samen. De Zwanburgerpolder moet ge zien worden als een onderdeel van het plassengebied. Bebouwing van een gedeelte van die polder leidt derhalve niet alleen tot ontluistering van dit fraaie poldergebied, doch mede tot aantasting van het landschap in een wijde omgeving. 6 De rust van het plassengebied c.a.. die voor de recreatie van zoveel belang is. zal door de ontworpen woonwijk geschaad worden. Capaciteit De maximale capaciteit van de plassen met oevers is reeds bereikt. Aanleg abri's grip verband met de routewijziging gS 1 de buslijnen 11 en 42, die met gjj &ng van de zomerdienstregeling lts vond, heeft de NZH het ge- ptebestuur van Oegstgeest toe- iming gevraagd voor het plaat van vier abri's in beide rich- >en aan de halten Lange Voort/ ienboslaan en Lange Voort/Aert Hllffip voorstel van de commissie verkeer en openbaar vervoer, en W. hierover hebben ge leegd en die zich met het ver kan verenigen, heeft het colle ge directie gevraagd ook bij de te Hofbrouckerlaan/Laan van Al- abri's te plaatsen. Eén die thans aan de Laan van ^nade staat, kan elders ge it worden. totale kosten zonder de van Alkemade zijn begroot "ï-221. Gevraagd is of de ge- •nte hiervan 1/3 gedeelte -.047) voor haar rekening wil ne- alsmede de kosten van be- ing en/of tegelwerk. Hiertegen ian bij B. en W. geen bezwa- De kosten voor de abri's aan Hofbrouckerlaan/Laan van Al- ade zullen vermoedelijk f 2680 "agen, waarvan f 893 voor reke- van de gemeente komt. fooi 'e kosten van tegelwerk e.d. zijn tóind op f 200 zodat de totale r21f«n zijn te ramen op f 3.500. B. W- stellen de raad voor dit be- beschikbaar te stellen. «f iki Burgemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest hoopt donderdag 29 fe bruari 1968, 's middags drie uur, tij dens een buitengewone raadsvergade ring wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn ambt als eerste burger neer te leggen. Met burgemeester Du Boeuff gaat een geziene figuur uit de Oegstgees- ter gemeenschap heen. Bijna 18 jaar heeft hij leiding gegeven aan het ge meentelijk wel en wee. Sinds zijn be noeming op 16 april 1950 is er heel wat veranderd in het villadorp. Er verrezen nieuwe woonwijken en er kwam een woon- en winkelcentrum (Lange Voort) tot stand, dat een sie raad mag worden genoemd voor het „nieuwe hart" van Oegstgeest. Dit winkelcentrum heeft burge meester Du Boeuff 1 november ge opend. Het is ongetwijfeld één van de hoogtepunten geweest in zijn loop baan als eerste burger van deze ge meente. Marktberichten leiden. 10 nov. Groentevei ling: Aardappelen 2. Andijvie 18-42. Snijbonen 1.66-3.50, Stambonen 1.31 -3.03, Kroten 8.50, Boerenkool 22-26, Rode kool 6-12, Groenekool 20-26 ,Prei 17-75, Spinazie 47-1.04, Spruiten A 45 -49 B 38-43, Komkommers 26-1.11, Tomaten A 5.90-6.50, B 6.60. C 5.10- 5.20, CC 2.50, Witlof 1.31-1.72. alles per 100 kg. Bloemkool 17-87, Knolselde rij 6-20 Sla 8-22^ alles per ^100 ^st. Burgemeester Du Boeuff was een man, die het gemeentelijk wel en wee zeer ter harte ging. Hij leefde met zijn gemeentenaren mee in blijde en droeve dagen en was daardoor op en top een burgervader. De heer Du Boeuff werd 1 februari 1903 geboren in. Oud-Beyerland, waar zijn vader arts was. Hij doorliep drie klassen van het Stedelijk Gymnasium in Leiden en bekwaamde zich vervol gens in de gemeente-administratie. Van 1920 tot 1923 was hij als volon tair werkzaam ter gemeentesecreta rie van Rijnsburg en vervolgens in Katwijk, waarna hij in juni 1925 werd benoemd tot ambtenaar ter secreta rie van Waddinxveen in de rang van adjunct-commies. Inmiddels had hij het diploma gemeente-administratie I behaald. In 1931 werd de heer Du Boeuff be noemd tot burgemeester van het tuindersdorp Maasland. Hij aan vaardde 8 september van dat jaar dat ambt. In deze gemeente heeft hij ook veel tot stand mogen brengen. Toen burgemeester Du Boeuff naar Oegstgeest kwam kende hij dit villa dorp reeds min of meer, want hij had voor die tijd ruim 18 jaar in Leiden gewoond. Hoewel het de gewoonte Is, dat de Oegstgeester raad in de avonduren vergadert, heeft burgemeester Du Boeuff zijn raadsleden verzocht deze bijzondere bijeenkomst van de raad i 's middag te mogen houden in ver- band met het fe'it, dat verschillende j genodigden van elders uit het land worden verwacht. Aangezien de voor recreatie beschik bare ruimte door realisering van het plan in de praktijk niet zal worden vergroot, doch het aantal boten zal worden vergroot, komt het onder havige plan aan de watersport en de oeverrecreatie niet ten goede. De brug over de Leede zal zowel voor de watersport als voor de bewo ners van de woonwijk een obstakel vormen. Bij het afwegen van het woning vraagstuk en de belangen van de re creatie is een ons inziens onjuiste op lossing gekomen, aangezien het aan tal in Zwanburg geplande woningen gering is en op een andere wijze een oplossing kan worden gevonden, ter wijl het recreatie-vraagstuk in de Randstad Holland een aantasting van het plassengebied niet toelaat. Aangezien de geprojecteerde woonwijk te klein is om wat de voor zieningen betreft, een eigen leven te kunnen leiden, zal deze wijk door de geïsoleerde ligging t.o.v. de dorpskern een minder leefbaar klimaat verkrij gen. Ontluisterd Indien de woonwijk, wat ln de lijn ligt, zou moeten dienen om een deel van de normale bevolkingstoe neming van Warmond op te nemen (wat overigens niet nodig is omdat el ders in de gemeente nog bouwterrein aanwezig is) zal de totstandkoming lange tijd duren, wat ook om finan ciële redenen niet wel mogelijk is. Derhalve zal de wijk in betrekkelijk korte termyn gerealiseerd moeten worden, wat neerkomt op het aan trekken van bewoners afkomstig van van het plan illusoir en het woning- elders; Hierdoor wordt de bedoeling vraagstuk relatief groter, zodat, het landschapsschoon onnodig wordt ont luisterd. Volgens de hedendaagse plano logische inzichten is het minder Julsfc in alle gevallen de stads- en dorps- uitbreidingen binnen de gemeente lijke grenzen te zoeken. Wij menen daarom, dat inter-gemeentelijk over leg in het onderhavige geval tot een bevredigende oplossing kan leiden. OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest komt donderdag om 7.30 u in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende voorstellen benoeming van twee leden van het college voor de verlening van bij stand; grondruil bij het pand Aarte- slnslaan 1beschikbaarstelling van 'n krediet voor de plaatsing van abri's beschikbaarstelling van een kre diet voor de ontplitaing van de woningen Balistraat 38 en 38a; ver lening van een krediet voor aanslui ting van het perceel Rhijnhofweg 11 aan de waterleiding; verlenging van de verhuur van de voetbalvelden De Voskuyl; nemen van een principe besluit inzake de rioolwaterzuiveringt verhuur van de gymnastieklokalen; verlening van een uitkering ineene aan het gemeentepersoneel; goedkeu ring van de exploitatierekeningen 1965 en 1966 van het bejaardencen trum „Hofwijck"; verhoging van het krediet voor een kunstversiering aan het gymnastieklokaal Apollolaan ver lening van een krediet voor de Mont- tessorikleuterschool in verband me* het aanbrengen van een kunstver- siering; voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de rekening van het grondbedrijf over het Jaar 1965; voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar kleuteronderwijs over het Jaar 1965 en over het vijfjarig tijdvak 1961 t/m 1965; voorlopige vaststelling van de exploltatiekosen van het openbaar ge woon lager onderwijs over het Jaar 1965. Door staking in Engeland Deze foto van de scheidende - goud verbonden aan de Orde van burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, werd ge maakt toen hij de voorzitter van de oranjeverenigingde heer N. van Weizende ere-medaüle in Oranje Nassau overhandigde. De heer Van Weizen die tevens nestor van de raad is ontving deze onderscheiding voor de vele werkzaamheden voor deze vereni ging verricht. (Van onze R'damse correspondent) In de Rotterdamse haven liggen j duizenden tonnen lading op versche- I ping naar Engeland te wachten. In loodsen en op kaden liggen stukgoe deren hoog opgetast. De (inmiddels beëindigde) wilde stakingen in enkele Engelse havens (Londen en Liver pool) hebben de goederenstroom naar Engeland voor een belangrijk deel naar Rotterdam verlegd. In dezelfde havens is de staking gevolgd door een langzaam-aan actie, waarmee de on tevreden havenarbeiders toch hun zin proberen te krijgen. De trage ladingsbehandeling heeft tot gevolg, dat de van Rotterdam naar Engeland vervoerde goederen uiterst langzaam worden gelost en afgevoerd. De consequentie voor Rot terdam is. dat de opeenhoping van voor Engeland bestemde vracht slechts mondjesmaat afneemt. Tien tallen Nederlandse kustvaarders zijn ingeschakeld voor het vervoer van la ding naar Engeland. Ontvangers van lading in Engeland bieden in de I Maasstad hoge prijs om hun vracht verscheept te krijgen. In enkele ge vallen willen zij zelfs meer dan het dubbele van de normale vrachtprijs betalen. De kustvaarders hebben hiervan overigens weinig financlëel voordeel. Kustvaarders, die gewoonlijk twee reizen per week naar Engeland ma ken, varen op het ogenblik slechts een keer heen en weer, omdat het lossen van de lading door de lang zaam-aan actie twee keer zo lang duurt. Daarbij komt, dat het vervoer van fruit naar Engeland sinds enige tyd enorme afmetingen heeft aange nomen. De Engelse appeloogst is mis lukt en daarom moeten duizenden tonnen appels uit Nederland en West- Duitsland worden geïmporteerd. Deze onverwachte hausse ln het vervoer naar Engeland eist dus ook een groot gedeelte van de ladingcapaciteit op. Het extra werk in de Rotterdamse haven heeft geleid tot een tekort aan havenarbeiders. De schattingen variëren van vijfhonderd tot duizend. V,oor de eerste keer doen zich nu de gevolgen van het recente ontslag van ongeveer 500 man havenpersoneel ge voelen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13