5H.T.S. voor Leiden geen overbodige luxe 11 Verkoop kinderzegels is vandaag gestart Rennies IUuim 400 woningen Z in Morskwartier GOUDEN RING B. de Kier bedankt als Leids raadslid Bridgeclub Saus-Atout A.C, de Bruin oud-voorzitter NKV) Streven naar eenheid in de vakbeweging FORD CORSAIR" RIJNLAND N.v. INSDAG 7 NOVEMBER 1907 LEIDSCH DAGBLAD "n-De Leidse raad, die gisteravond bijeen kwam, was het vol- lig eens met de door mevr. Geelkerken-Brusse (Prot.-Chr.) en von heren Lijten (KVP), Gransch (P.v.d.A.) en Duyverman eide.V.D.) uitgesproken mening, dat een H.T.S. voor Leiden geen m- erbodige luxe is. Goed en gevarieerd onderwijs is onmisbaar etupr de welvaart van de stad, aldus de heer Gransch. aï BOUWNIET ONINTERESSANT k Akkoord kon de raad deze dynd ook gaan met de stichting X een gemeentelijke school voor yer economisch en administra- r onderwijs en het deelplan van oorlolen voor gemeentelijk voort- enF onderwijs in Zuid-Holland „v. het scholenplan 19701972, 'uiPlan is opgesteld door de lonale commissie Zuid-Hol- ag"jd. De heer Duyverman, die pleitte voor een gemeente- Tje inspraak, vond het een mooi s°".h „waarvan ivij de resultaten ir' iter nog maar moeten afwach- euiit'' Wethouder Sannes had aan o, Ie opmerkingen weinig toe te \gen. uU) de behandeling van het voor- i van de bouw van ruim 400 wo- NG^en in het Morskwartier maakte .Cureer Roorda (P. v.d. A.) enkele t.e.n^axen tegen de geprojecteerde t,w' lan£e huizenblokken. Is iniet mogelijk, zo vroeg de spre- (gjde woningblokken iets anders te iekrschikken. Het huidige bouwplan t/mi. niet bijzonder interessant. Ten- vroeg spreker naar het door- (ningselement voor deze wonin- iiing De heer De Kier (Prot. Chr.) urineerde naar de besprekingen, 3mbte hadden plaats gevonden met federatie van woningbouwvereni- .iJ"- zich met de vaststelling van de ta rieven bezighoudt. T.a.v. de honden belasting merkte de voorzitter op „dat aan een hondenpenning wordt gedacht". Na deze verdediging werden de voorstellen z.h.s. aangenomen, waar bij de heren De Wilde en De Bree (KVP) en de heer Roorda (P. v.d.A.) aantekening vroegen tegen de invoe ring van verhoging van legeskosten te zijn, idem de heren De Wilde en De Bree tegen verhoging van preca riorechten. Met alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen had de raad deze avond weinig moeite. Ze werden alle aangenomen. Eervol ont slag werd verleend aan de heer L. Klevering uit zijn functie van ambte naar van de burgerlijke stand. Op voorstel van de voorzitter werd ry i -a de behandeling van de nota inzake AOrgenKllia de industrialisatie in Leiden en om streken aangehouden tot een volgen de vergadering. Om elf uur ging de raad in stromende regen naar tiegenoot, de heer Gransch, vroeg om een nadere specificatie van het dek kingspercentage van de vee- en wa renmarkt. Het ware gewenst deze kostendekkend te maken. Efficient Bthouder Piena maakte de raad Y^felijk, dat men by deze bouw, 10 het oog op de kosten, efficiënt 1—5» werken, dus met grote elemen- gejKleine woningblokken maken de n: j alleen maar duurder. Het plan [lan bovendien op losse schroeven te staan. Naar variatie zal ;r toch worden gestreefd. Hoewel "nafvoor deze woningen een beroep iet doorstromingsfonds kan wor- HJ gedaan, kan er wel eens een enjent aanbreken, dat de factor 1n^Stroming, gelet op de stijgende -vh, raakt uitgeput. Het Federatie- voniur heeft er zich mee kunnen pigen, dat de te bouwen corn ier in worden beheerd en geëxploi- end| door de Gem. Woningstichting, Mart de mogelijkheid wordt onder- fc om de verder nog te bouwen ;t Sqngen in het Morskwartier (Me- aan é^n of meer w°ning- iverenigingen toe te wijzen. De- Lelf>ezegging is reeds gedaan. Een van de te bouwen woningwet- 10 (ngen wordt opgenomen uit het isaringent voor 1968. Een contingent, r dln deze sector het komende jaar 20% (plm. 50 woningen) lager iggen. Conform het voorstel wordt besloten. porens de raad akkoord ging met voorstel om in de toekomst lei- frater aan Noordwyk te leveren, rile de voorzitter op een vraag van jeer Zitman (VVD) mee, dat de jciteit van de Leidsche Duinwa- [aatschappij ruimschoots voldoen- [BEte om in deze levering te voor- ïfj Drie ton Olftn groot deel van deze zitting .15 I besteed aan de behandeling van ^'^aantal voorstellen tot verhoging acjali gemeentelijke tarieven, t.w. le- psten, precariorechten, markt- lur;itaangelden én hondenbelasting. Hettotaal ging het hierbij om een 'ag van circa f 300.000,- do I enej de behandeling van het voor- uu ;,om de tarieven van de legesver- jning te verhogen, kwamen tal details ter sprake, waarbij de j Van Aken (P. v.d. A.) de sug- jes deed om deze tarieven t.z.t. 3 Rj eens door een commissie uit de 1 te laten beoordelen. Zijn frac- ADVERTENTIE) voor dame of heer Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG. Maandag 27 november en 4 december de gehele dag geopend. Wethouder Harmsen zette uiteen, dat de geldontwaarding en de geste gen salariskosten tot het indienen van deze voorstellen hebben geleid. De nadelig saldi van de vee- en waren markt zijn ook voor het College een zorgenkind. B. en W. zullen echter ernstig streven om de veemarkt zo spoedig mogelijk kostendekkend te maken. Hoewel spreker de heer Gransch toezegde om bij de behandeling van de begroting met exacte cijfers te komen, kon hij reeds meedelen, dat voor de warenmarkt een bedrag van circa f 46.000,- uit de algemene mid delen moet worden genomen. Inder daad, aldus de wethouder, een heel bedrag, doch het is moeilijk in cij fers uit te drukken Van hoe grote betekenis deze markt voor Leiden is. In de Commissie voor de Financiën bezit de raad reeds een College, dat ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten Aan het einde van de gisteravond gehouden raadszitting deel de de burgemeester mee, dat van de heer B. de Kier een schrij ven was binnengekomen, dat hij met ingang van 1 januari a.s. bedankt als raadslid. De heer De Kier, die dit besluit heeft moeten nemen in verband met drukke werkzaamheden, maakte als CHU-er reeds achttien jaar deel uit van de Prot. Chr. raadsfractie, voor welke fractie hy zitting heeft in de B. DE KLER Piao voorspelt val „Russische leiclerskliek" De Chinese minister van Defen sie Lin Pia-o heeft aan de vooravond van de viering van de Russische ok toberrevolutie de „val van de revi sionistische Sowjetrussische leiders- kliek" voorspeld. Op een massabijeenkomst in Pe king zei Lin Piao dat de dagen van het „revisionisme" geteld zijn en dat het Chinese volk de revolutionaire strijd van alle nog door het impe rialisme onderdrukte volkeren pre cies zo zal steunen als de strijd te gen het moderne revisionisme. „We zullen de leer van (partijvoorzitter) Mao Tse-toeng overal ter wereld ver breiden". Vierduizend communistische ka ders en boeren zijn in China op on geveer 130 km ten noordoosten van Hongkong in opstand gekomen. Het gebied van de opstand ligt vol gens Nationalistisch-Chinese inlich tingendiensten rond de belangrijke stad Hoifoeng bij de kust van zuid oostelijk Kwangtoeng. De opstan delingen zouden munitiedepots en graanopslagplaatsen hebben geplun derd en Mao-gezinde rode gardisten hebben aangevallen. commissie Openbare Werken en de S.L.F. Speciaal de woningbouwaange- legenheden (woningbouw en huisves ting) hebben zijn voortdurende aan dacht. Opvolger op de Prot. Chr. lijst is dr. J. W. Hekkelman. Ook clrs. De Bruyn heen Het ligt in de bedoeling van drs. G. J. de Bruyn, die voor de PSP zitting heeft in de Leidse raad, om dit voorbeeld van de heer De Kier spoedig te volgen. Ook hij moet in verband met drukke werkzaamheden zijn zetel ter beschikking stellen. Op volger op de PSP-lijst is de heer W. Meijers. De heer De Bruyn heeft zitting in de commissie Kasbeheer en Kredietwezen en de Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Ruzie om zoon De zoon van een 43-jarige fabri kant uit Leiden had 't ouderlijk huis verlaten en was na vele omzwervin gen terecht gekomen bij een inwoner van Zeist. Dat was de ouders ter ore gekomen en zij togen vergezeld van een kennis naar Zeist om de moeilijke zoon te halen. Er werd eerst overleg gepleegd met de Zeister politie die echter van mening was dat ingrijpen hier niet mogelijk was. Niettemin gingen de ouders naar de betrokken woning en belden er in het avonduur aan. Hoewel licht in huis brandde, werd de deur niet geopend. Daarover maakte de vader zich zo kwaad dat hij een vuilnisemmer greep en daarmee de deur ging ram meien. Tegenover de Haagse politie rechter ontkende hij de deur te heb ben vernield. De deur was, volgens hem, alleen maar beschadigd. Het bleef de officier van Justitie om het even of er nu van vernieling of beschadiging moest worden gespro ken, feit is dat rammeien met een vuilnisemmer niet is toegestaan. Rekening houdend met de omstan digheden vorderde hij f 100,- boete. De raadsvrouwe, mevrouw mr. M. J. Kieft-Karreman, schetste in het kort de gang van zaken bij de ge beurtenissen en meende, dat met een lagere boete kon worden volstaan. Groep Zwart: dhr en mevr. Aenmey (490) 106: mevr. Hilkemeyermevr. v. Brakel (467) 90; heren v. d. StarStikvoort (462) 132; dhr. en mevr. Vissers (437) 103; dames v. d. DriftDen Dekker (404) 122; heren Cramav. d. Mark (395) 113; dhr. en mevr. Bernard (362) 95; dhr. v. d. Zeeuw mej. v. d. Zeeuw (415) 88; heren v. d. DriftEling (438) 113; heren Van RhijnVan Brakel (450) 118. Groep Rood: Mej. Brunédhr. Kop (471) 76; heren v. d. OeverRijnsburger (460) 109; mevr. Cramadhr. v. d. Heuvel (446) 137; heren Jonkersv. Zanten (393) 108; dhr. en mevr. Kruts (431) 114; mevr. v. d. Heuvelmej. Post- ma (454) 101; heren La LauPlai- zier (417) 135; heren PluVan Dijk (457) 115; dhr. en mevr. De Koning (418) 111; dames Vlaardingerbroek— Paes (373) 74. ADVERTENTIE SCHOENEN I REESTRAAT 165-167- LEIDEN „Willen wij als vakbeweging niet achteraan komen en tegen de stroming ingaan, dan moet we op den duur komen tot alge hele eenheid. Zolang het C.N.V. niet meedoet, is van totale een heid geen sprake. Als N.V.V. en N.K.V. samengaan, staat het C.N.V. volkomen geïsoleerd. Toch moeten de leiders van het N.V.V. en het N.K.V. misschien serieus overwegen, te komen tot grotere en daarna tot volkomen eenheid in de vorm van een grote nieuwe organisatie zonder het C.N.V. Dit lijkt mij niet onmogelijk en ook niet persé te veroordelen". Dit heeft de heer A. C. de Bruyn, oud-voorzitter van het NKV (toen nog de KAB) en oud-minister van publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie. gezegd in een gesprek dat „Ruim zicht", het officiële orgaan van het NKV, met hem voerde ter gelegen heid van zyn tachtigste verjaardag op 5 november. Hy meent, dat het streven naar een nauwer samengaan, uitlopende op een complete eenheid, ook vanuit katholiek standpunt gezien volkomen gerechtvaardigd is. In de oorlog heeft de heer De Bruyn, samen met de toenmalige NVV-voorzitter Kupers, al een vrij sterk gecentraliseerde eenheid voor de vakbeweging voorbe reid. CNV-voorzitter Stapelkamp wil- GEDEELTELIJKE VERKIEZINGEN IN DE V.S. Vandaag krijgt een deel van het Amerikaanse kiezerskorps de ge legenheid zich 'n beeld te vormen van de heersende openbare mening over uiteenlopende problemen als de oor log in Vietnam, de rassenonlusten in grote industriecentra en de politieke evolutie in het zuiden van de Ver enigde Staten. De verkiezingen, waarbij de burge meesterspost in ongeveer 800 steden met meer dan 15.000 inwoners, de gouverneurszetels van Kentucky en Mississippi en vele andere gekozen functies op het spel staan, zullen te vens aanleiding zijn om voorspellin gen op te maken voor de presidents- en congresverkieziingen van volgend jaar. Zo is aan de verkiezing van een nieuwe burgemeester in San Fran cisco geen vitaal politiek belang ver bonden, maar de kiezers moeten zich ook uitspreken over de vraag of de Verenigde Staten in Vietnam moe ten blijven. Het antwoord hierop zal ongetwijfeld de belangstelling van Washington hebben. Komt de Vietnamese kwestie ver der niet aan de orde, er kunnen wel belangwekkende aanwijzingen ver wacht worden over de krachtsver houdingen in de industriesteden ten aanzien van de rassenrelletjes die daar hebben plaatsgevonden. In Cleveland (Ohio) en Gary (In diana) staan negers kandidaat voor de burgemeesterspost, terwijl in Bos ton mevrouw Louise Day Micks het voor de blanken opneemt tegen de wat zij noemt „toenemende druk van de zwarte getto's". Haar kansen op succes zijn miniem, maar haar stemmental kan een aanwijzing ver schaffen. Ook in Leiden de echter niet meedoen. „Protestan ten zijn meer Prinzipienreiter", aldus de heer De Bruyn, „wij katholieken zijn sneller geneigd het leven te ne men zoals het is en ook de verhou dingen daarnaar te richten". Volgens hem is het isolement benauwend en kan het katholiek-zijn ook heel goed en misschien beter geprakti seerd worden binnen een groter ver band. Radicalen De heer De Bruyn sprak zich ook nadrukkelijk uit voor de christen-ra dicalen. Hij gelooft niet, dat binnen de KVP het roer zdl worden omge gooid. Maar: „De radicalen hebben mijn steun als ze de partij uitgaan". In dit verband rekende hij uit, dat het NKV, dat 435.000 leden telt. ruim een miljoen „NKV-gezinsleden" om vat. „Ik zou het aandurven, die mas sa bewust te maken van haar poli tieke belangen. Laten wij de leden stuwen in de richting waarin hun belangen het beste tot hun recht ko men. Als dat de KVP niet is of wordt, dan maar in een andere richting", aldus de heer De Bruyn. ADVERTENTIE „TOCH WEER EEN zei ons de man die het weten kon. Vraagt U ons eens inlichtingen AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6 LEIDEN - TEL. 30325 De landelijke verkoop van kinderpostzegels is vandaag weer begonnen. Ook in het tijdelijk postkantoor in Leiden zijn van ochtend de eerste zegels verkocht. De burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, was de eerste koper van een zakje zegels. Bij deze feestelijke opening van ie eigen verkoopstand,, die de kin derpostzegelactie in het Leidse postkantoor heeft, werd tevens door de voorzitter van het Leidse bestuur, mr. H. R. Goudsmit, een deel van de opbrengst van ver leden jaar uitgereikt. Dit was een bedrag van 5000 gulden, bestemd voor het medisch opvoedkundig bureau, dat in ontvangst werd ge- nomen door mevrouw J. C. De Jong-Diepeveen en dokter J. G. Bazuin. Op de foto bewondert burgemeester van der Willigen de postzegels, die hij zojuist heeft gekocht. Rechts mevrouw Van der Willigen. Links mevrouiv Van Wely-van Deene, die de zegels heeft oekocht. Doktersassistente In het gebouw van de Leidsche Onderwijsinstellingen vond onder toezicht van de Kon. Ned. Maat schappij tot bevordering der Genees kunde, de uitreiking plaats van het examen doktersassistente. Voor dit examen slaagden de da mes: C. J. M. Arkesteyn, Rotterdam: M. Blansjaar, Leiden, M. M. C. de Boer, Hazerswoude; C. A. van der Boog, Wassenaar; M. G. van der Boon, Woubrugge; L. B. P. Bosma, Leiden; R. Bosman, Rotterdam; Y. E. M. Bosman, 's Gravenhage; C. M. P. Bovenlander, Delft; W. M. T. Brouwer, Delft; E. W. van Diemen Arbeiter, Leiden; M. T. B. A. Diep straten, Leiden; E. A. M. Dingen, Rijswijk ZH; M. Du Ry van Beest Holle, Oegstgeest; C. G. M. van Dijk, Haarzuilens: A. T. Edixhoven, Voor schoten; W. Godschalk, Utrecht; I. A. de Graaff, Haarlem; A. J. M. Haaker, Badhoevedorp; A. J. Hayes, Wassenaar, V. J. B. S. Hendriks, Wassenaar: A. van Iterson, Wasse naar; M. J. M. Jacobs, Utrecht. M. A. C. Kaulartz, 's Gravenhage; M. J. C. Kemp, Breukelen; G. M. Kool, Overschie; W. Kormelink, Nieuwkoop M. M. M. de Korte, Gouda; A. Krijgsman, Zoetermeer; H. A. W. Kuipers, Alphen a. d. Rijn; M. J. P. Laterveer-Maghielse, Leiden; H. M. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; P. J. J. Lutz, Vinkeveen; C. D. H. Marks, Leiden; L. J. Martijn, Lei den: A. S. van de Meent, Alphen a. d. Rijn; L. C. M. Nota, Woerden; G. F. Rozet, Wassenaar: L. C. M. Rutgers, Haarlem; H. A. Schelke, Leiden; Y. E. M. Scholtz, Leiderdorp; O. J. Schut, Vlaardingen; L. M. Smit, Aalsmeer; I. M. T. Snorn, Voorburg; M. W. H. Sommeling, Oegstgeest; C. Spies, Noordwijk aan Zee; A. L. van der Steen, Leiden; M. Stevens, Utrecht; M. Straus, Wageningen; E, van de Water, Voorburg; W. G. M. Willemsen, Leiden; M. B. Witter, Voorschoten; G. C. Wolters, 's Gra venhage; H. M. Baatjes, Delft; A. J. ter Beest, Varsseveld; E. P. T. Boog, Utrecht; G. G. v. d. Bovenkamp-Tee- sink, Amsterdam; T. J. Brakeboer, Bergen; C. L. Breestraat, Geervliet; G. J. G. Derksen-Key, Maartensdijk; A. G. Dik, Alkmaar; A. Fictoor, Rot terdam; C. S. M. Gales, Hilversum; M. G. M. de Graauw, Bergen op Zoom; E. H. M. Hager, Utrecht; G. Hamer, Zwolle; J. A. Hanssen-Pa- tist, De Bilt; P. J. Heijnen, Rotter dam; H. Hilbrands, Assen; A. Hoek stra, Amsterdam; H. H. Janse-Krui- sefix, Rotterdam; J. A. de Jong, IJs- selsteijn; A. M. W. van Katwijk, Uden; D. J. Kempe, Vlissingen; C. M. Kops, Heiloo; H. F. M. van der Lee, Medemblik; W. G. Lindhout, St. Maartensdijk; M. T. G. van Mont- foort, Ermelo; B. E. M. Nooy, Amersfoort; J. J. L. M. Nyst, Zeist; J. L. J. M. Paalvast, Breda; C. C. de Regt, Axel; N. Rodenhuis, H. I. Ambacht; A. B. Rozema, Rotterdam; M. M. J. Ruissen, Rotterdam; J. A. M. van Schooten, Noordwijkerhout; M. W. Schretlen, 's Gravenhage; E. M. C. Smeets, Oss; G. S. Steeman, Medemblik; W. F. J. Tolk-Ulrich, Spaubeek; A. A. M. Vollebragt, Zoe termeer; E. ^T. de Vries, Rockanje (Foto LD/Holvast) en A. M. Zwemstra, Heerewaarden. ADVERTENTIE Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazengevoel? helpen direct! Motorrijder, die voetganger aanreed, is rijbewijs kwijt De Leidse kantonrechter heeft gis teren weer vele verkeerskwesties te behandelen gekregen. Het ongeval-van-de-week stond ditmaal op naam van een 21-jarige chauffeur uit Nieuwe Wetering, die op de Hoge Rijndijk onder Zoeter- woude als motorrijder een ongeluk veroorzaakte. De jeugdige motorrijder stoof met een snelheid van naar schatting 90 km per uur over de weg en reed een overstekende voetganger pardoes aan. Deze voetganger werd zeer ern stig gewond. Verdachte voerde o.m. tot zijn ver weer aan, dat hy de voetganger niet had gezien, omdat deze waarschijn lijk vlak vóór een auto overstak en het uitzicht dus belemmerd was. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, was van oordeel dat verdachte zowel roekeloos hard, slecht oplet tend als met een slechte verlichting had gereden. Hij eiste twee geld boeten van f 100 subs 40 dagen als mede tweemaal de onvoorwaarde lijke ontzegging van verdachtes be voegdheid tot het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van zes maanden. In een uitvoerig pleidooi gaf ver dachtes raadsman te kennen, dat niet afdoende werd bewezen dat zijn cliënt alle schuld droeg. Hij vond de strafmaat daarom veel te hoog. Gezien de getuigenverklaringen achtte de kantonrechter het feit dat verdachte zowel te hard als roeke loos had gereden wel degelijk bewe- Hij vonniste conform wat de geld boeten betreft en éénmaal de geëiste ontzegging. Wat de overschrijding van de maximale toegestane snelheid aangaat stelde hij de ontzegging van de rijbevoegdheid ditmaal nog voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Een 24-jarige arbeidsanalist uit Sassenheim slipte mot zijn auto de bocht uit en ramde tengevolge hier van een forse boom. Dit gebeurde m zijn woonplaats. „U reed kennelijk veel te hard", veronderstelde de kantonrechter. Verdachte ontkende dit ten stel ligste. Hy verklaarde dat het weg dek, vermoedelijk door een olievlek, glad was. De officier vond echter dat ver dachte zich diende aan te passen aan de plaatselijke omstandigheden en zich er niet op kion beroepen de maximum toegestane snelheid niet te hebben oversohreden. Gezien het gevaar, dat verdach te voor medeweggebruikers had op geleverd, eiste hij zowel een geldboe te van f 100 subs 20 dagen als de voorwaardelijk intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 Jaar. „Ik reed heus erg voorzichtig", al dus verdachtes laatste woord „Dan moet ik ernstig aan Uw stuurkunst twijfelen", kwam de kan tonrecht tot de conclusie. Hij liet verdachtes rijbewijs dit maal nog buiten het geding, maar stelde de geldboete op f 150 subs 30 dagen. Een 2Q-jarige timmerman uit Voorschoten had met zijn bromfiets geen voorrang aan een auto ver leend. Hy kon geen redelijke verklaring van zyn fout geven. „U had nogal wat bier gedronken en was daardoor blijkbaar overmoe dig geworden", veronderstelde de *rechter. Verdachte wist het echt niet. „Verdachte mag nog van geluk spreken, dat hy er zo goed is afge komen", zei de officier in zijn re quisitoir. Hij eiste een geldboete van f 75 subs 15 dagen en de voorwaarde lijke ontzegging tot het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van 6 maanden inhield. Het vonnis werd f60 subs 12 da gen en de geëiste voorwaardelijke ontzegging. Een 23-jarige bloemist uit Haar lemmermeer botste op de Provincial- weg onder Sassenheim met zijn be stelauto tegen een personenauto als gevolg van het feit, dat de remmen plotseling weigerden. Een deskundig onderzoek wees uit, dat de remleiding vrijwel geheel was doorgeroest en hierdoor een lek was ontstaan. De officier eiste een geldboete van f 100 subs. 20 dagen en een voorwaar delijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Een onredelijk zware straf", meende verdachte. De kantonrechter liet het ditmaal nog bij een geldboete van f75 subs 15 dagen en de gevraagde voorwaar delijke ontzegging. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Ned. recht de heer J. de Wit, Leiden; kandidaats Franse taai en letterkunde mej. I. J. A. v. Enge len (Rotterdam)doctoraal Franse taal- en letterkunde de heer A. J. M. Beerden (Alkmaar)kandidaats Ned- landse taal- en letterkunde de heer C. C. Zieleman (Rotterdam).

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3