Kongo vraagt uitlevering huurlingen Overleg over Midden-Oosten in impasse Angst in ambassade Jeugdige boefjes gegrepen NIEUWE UITGAVEN Burgemeester in bezettingstijd" Cuba's ambassadeur afwezig op receptie president Podgorni 7 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD NAAR MALTA OF ZAMBIA j)e Kongolese regering heeft aan Roeanda de uitlevering ge jaagd van de blanke huurlingen, die uit Boekavoe daarheen de rijk hebben genomen. Dit blijkt uit een telegram dat president foboetoe aan president Kaoenda van Zambia heeft gezonden. Kongolese staatshoofd ver- rde hierin, dat het niet uitge- dat de genoemde huurlin- J^zifh via Angola voegen by de jj huurlingen onder leiding van Franse ex-officier Bob Denard, j enkele dagen geleden zuid-Ka- U3 js binnengevallen, jaar van welingelichte zijde te Lye wordt vernomen, heeft Lnda het internationale Rode ms verzocht met de meeste spoed g de evacuatie van de blanke jrlingen onder leiding van de Igische ex-officier Jean Schramme de Katangaanse gendarmes te gen. De organisatie kan hiervoor fenen op een tiental vliegtuigen, bonder vier van de V.S„ terwijl (Engeland, Frankrijk, Canada en Jbla toestellen hebben aangebo- jet zou de bedoeling zijn de jke huurlingen eerst naar Mal ie brengen vanwaar zij naar hun M van herkomst kunnen terug- En. De Katangaanse gendarmes hnaar Zambia. Volgens door het jé Kruis geraadpleegde juristen I de gendarmes in elk geval te be- iwen als politieke vluchtelingen |niet kunnen worden uitgeleverd, jt Brussel is gisternacht een Bel li vliegtuig naar Roeanda vertrok- i daar deel te nemen aan de natie van de uit Kongo ge- jhte huurlingen. Aan boord van oestel bevonden zich vier Zwit- j ambtenaren van het internatio- de Kruis, transportvliegtuigen zullen jran Boekavoe in Kongo naar nda uitgeweken blanke huur- WASSENAAR ïti-Iiongeraclie jor omstandigheden zal de inza- g voor de jaarlijkse Anti Hon- in Wassenaar wat later b hebben en wel in de week van en met 25 november. De col- 1 gehouden worden door mid- a collectezakjes, die tevoren ^aan huis worden verspreid. In e gedeelten van de gemeente e zakjes al huis aan huis be- L In de overige delen van de ente zal dit op 20 en 21 novem- «chieden. k. kleuterschool ui Twickelstraat ^ioor J. de Bouvère van de St. thparoehie in Wassenaar heeft fcdeeld, dat binnenkort de rijks keuring kan worden verwacht de bouw van een kleuterschool parochie. De school zal aan Vickelstraat verrijzenn. bekend, is de parochiële |erschool al vele jaren gehuis- het verenigingsgebouw Sion. r lokalen waarover men nu de "jlikking heeft, zijn al lang te t op het ogenblik voor ver- dene kinderen die de leeftijd jaar berekit hebben, geen |b beschikbaar is. WARMOND gmjbreker gegrepen. X^S 'cel buit zoek .n «II O' Isdip1 Jjj yven tands "j» ïgen Die SS N politie In Amsterdam-noord is {eslaagd gisternacht een 22-ja- Warmonder te grijpen, die in acht van vrijdag op zaterdag diefstal pleegde in een super jongeman wierp een steen een van de etalageruiten van (1 in Amsterdam-noord en lerde de kassa, waaruit hij een van ruim 2000 gulden stal. 't ogenblik dat hij de winkel passeerde een politiepa- i. De Warmonder verstopte ussen de struiken en begroef zijn zeggen daar het geld. 'derd gulden werd de volgen den door een voorbijganger m. De Warmonder kon aan- ik met een gestolen auto men, maar vanavond is hij Begrepen. Er is nog gepoogd van het geld tussen de en terug te vinden, maar het weer deed deze poging mis- De man heeft een volledige nis afgelegd. Hij was juist «gen op vrije voeten na een igenisstraf te hebben uitgeze- voor een soortgelijk misdrijf. >tie De in Warmond gehouden col ten bate van de Nationale Or- voor internationale bij- zj. „Novib" heeft ruim opgebracht. In de kapel van Huize St. Li- in Warmond zal morgen een [ïnstisciie viering plaats vin- baarbij de directeur van het fcphicim als spreker zal op- lingen en Kantangese voormalige gendarmes naar Zambia evacueren, zo is maandag van betrouwbare zijde in Loesaka (Zambia) vernomen. Zambia heeft onderdak aangeboden aan de gezinnen van zestienhonderd uit Kongo gevluchte gendarmes en 130 huurlingen. Geen sprake van De Kongolese minister van Buiten landse Zaken, Bomboko, heeft de di plomatieke vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, Frankrijk en België in Kinsjasa erop gewezen dat er geen sprake meer kan zijn van evacuatie van de huurlingen naar Europa. Hij vestigde daarbij tevens de aandacht op de ernstige gevolgen die een eventueel initiatief ten gunste van de huurlingen zou hebben. De Belgische ambassade in Kins jasa heeft uit Brussel de opdracht gekregen bij de Kongolese regering de verontwaardiging van de Bel gische regering kenbaar te maken over de beschieting van een vijftal Europeanen te Kisenge door leden van het Kongolese leger. De blanke huurlingen die vorige week zuid-Katanga zijn binnen gevallen, zijn allen teruggevlucht naar Angola, aldus heeft de gouver neur van Katanga op een perscon ferentie bekendgemaakt. Hij zei dat 500 Kongolese militairen nu in het betrokken gebied zuiveringsoperaties uitvoeren. Het personeel van de Joegoslavische ambassade in Den Haag leeft sinds gistermorgen in angstige onzekerheid, 't Hoofdkwartier van Interpol in Pa rijs maakte toen bekend, dat men een komplot op het spoor is van uit hun land gevluchte Joegoslaven, die een bomaanslag op de ambassade in Den Haag voorbereiden. Sinds maan dagmorgen staan de gebouwen van de vestiging in Den Haag onder voort durende scherpe politiecontrole. In het najaar van 1962 brak in de Joegoslavische ambassade in Bonn 'n felle brand uit, waarbij twee men sen omkwamen. Drie maanden later volgde een bomaanslag op de han delscommissie in Bonn. één per soon werd zwaar gewond. Bij een brand in de Joegoslavische legatie in augustus 1967 liepen drie mensen ernstige brandwonden op. Den Haag lijkt nu op het „verlang lijstje" te staan van de terroristische organisatie, die veranwoordelijk is voor de reeks van aanslagen. Over de achtergronden van dat ter rorisme zegt de persattaché van de Joegoslavische ambassade in Den Haag: „Het is een vrij grote groep van extremistische politieke emigran ten, die na de wereldoorlog naar Duitsland moest uitwijken, wegens collaboratie tijdens de Duitse bezet ting". Nieuw doel in Noord-Yietnam De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een nieuw doel toegevoegd aan de lijst objecten in Noord-Viet- nam: het terrein van militaire op slagplaatsen bij Gia Lam, de interna tionale luchthaven van Hanoi. Tot de ze aanval was besloten omdat de mi litaire voorraden zich daar opstapel den nadat door de aanvallen op de vlak bij gelegen Paul Doumer-brug de doorvoer vertraging ondervond. De aanvallen kostten deVSeenF-105 Thunderchief die door luchtafweerge schut benoorden Hanoi werd neerge haald. De piloot wordt opgegeven als vermist. Het was, volgens Ameri kaanse opgaven, het 727-ste gevechts toestel dat boven het noorden is neer gehaald sinds de bombardementen bijna drie jaar geleden begonnen. De Sowjetrussische minister van Defensie Gretsjko verklaarde vanoch tend dat de oorlog in Vietnam grote zorg baart en dat de Sowjet-Unie al les doet om de defensieve macht van het land te versterken. Gretsjko zei dit aan het begin van de grote para de op het Rode Plein ter gelegen heid van de vijftigste verjaardag van de revolutie. Hij sprak vanaf het mausoleum van Lenin. Partijleider Brezjnew, premier Kosigin en presi dent Podgorni stonden naast Gretsj ko. De minister bleef er bij dat het Sowjetrussische beleid gericht is op vrede. Hij deed nog even een aanval op Amerika, dat hij een „vesting van imperialisme" noemde. Verder stipte hij Vietnam aan. Over China zei hij niets. SALLAL BLIJFT IN BAGDAD In Jemen ls de zondag afgekon digde avondklok gistermiddag inge trokken. Daarmee is de normale toe stand vrijwel teruggekeerd. Alleen maakt de politie nog jacht op mede standers van de afgezette president SallaL Er zijn overigens niet meer dan twintig arrestaties verricht. Vol gens radio-Sanaa is een aantal Je- menitische stamhoofden in de hoofdstad aangekomen voor bespre kingen met de nieuwe bewindvoer ders. Ex-president Sallal zou hebben besloten voorlopig in de Iraakse hoofdstad Bagdad te blijven, waar hij voor een offcleel bezoek vertoefde toen de militaire staatsgreep een einde aan zijn regime maakte. Fraude bij autobusdienst (Van a correspondent) De recherche in Deventer en een aantal andere gemeenten alsmede de belastingdienst werken samen aan een onderzoek naar fraude bij ce Overijsselse Autobus Dienst in Hol ten. Een deel van de boeken van deze onderneming is in beslag geno men en worden door de wegenbelas tingdienst in Apeldoorn bestudeerd. By een routinecontrole in Deven ter is gebleken dat OAX).-bussen geiyictydig rijden met eenzelfde ken tekenplaat. Een voorlopig onderzoek heeft de verwachting gewekt, dat aöht bussen op de weg zijn geweest zondur dat de verschuldigde wegen belasting was voldaan. De fraude, waarvan men op dit moment nog niet weet wanneer ze is begonnen, heeft het Rijk tot nu toe vermoedelijk tienduizenden guldens gekost. F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Cornelius Jacobus Marti- nus, z. v. Doorenbos en De Haas Wormerveer; Reinoud Bastiaan, z.v. Van Helbergen en Vaandrager, Am stelveen. Overleden: Lamberta Jacoba Mul der-ter Maat, 84 j, Ryswyk; Johan Margaretha Josephine Brosch, 93 J., Den Haag; Evert Marinus van Ojen, 80 j, Ochten; Louise Fischer-van Bemmel, 80 j, Den Haag; Marinus Schreuder, 57 j., Vlissingen; Jan Cor nells Boderterenbrood63, Schiedam; Anna Quist-Aarboudse, 71 j, Rotter dam; Cara Feyona Repelaer-van d Goes, Bakkeveen; Harry Lustig, 79 Amsterdam; Titia Petronella Krop- Hofman, 53 j, Groningen; Arie van der Wolle, 60 j. Hilversum; Andries Jacobus Cornells van Lonkhuizen, 80 J., Soest; Philip Ulrik Lammer Lis- net, 70 j., Amsterdam. WASSENAAR Parkeerverbod Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben besloten in de Van Limburg Stirumstr. het parke ren voor de percelen 53, 55 en 57 te verbieden door het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep langs de rybaan ter plaatse. Van dit besluit kunnen belanghebbenden binnen een maand in beroep gaan. Filmavond van Ski kring Leiden Deze zomer is opgericht de Kring Leiden van de Nederlandse Ski Vere niging, waarvan het voorlopig be stuur als volgt is samengesteld: mr. M. Blok (Leiden), voorzitter, mevr. A. G. Bouter-Otter (Oegstgeest), se cretaresse, mej. C. v.d. Burg en de heer H. Steenhuis. Doel van deze afdeling is het plaatseiyk coördineren van activiteiten en propaganda ten behoeve van een steeds groeiend aantal leden en belangstellenden in Leiden en omgeving. De Kring Lei den omvat, ruwweg, het gebied van Schoonhoven tot Sassenheim en van Wierden tot Leidschendam. Morgen <20.00 uur) treedt de nieu we kring voor de eerste maal naar buiten met een lezing- en filmavond, oud-skikampioen en cineast Jan Boon zal op deze avond een lezing over de skisport houden en deze toe lichten met enige films en dia's. LEIDERDORP Bridgeuitslagen De uitslagen van de 12de en 13de ronde van de parencompetitie van de Leiderdorpse bridgeclub zijn: GROEP ROOD: echtpaar Van Kla veren totaal na 13 ronden 1310, ron den 12/13 168; heren Loof-Witkamp 1298, 182; heren Tyssen-De Winter 1292, 159; heren GerlichVan Leeu wen 1276, 182; echtpaar Danz 1263, 182; dames JansVan Zonneveld 1238, 169; Echtpaar Rompes 1205, 154; heren Blom Schippers 1204, 163; heren DanzDe Vries 1197, 143; heren JansPouw 1159, 145; echt paar Lenaers 1153, 157; echtpaar Kiel 1142, 159: heren Van der Bijl- Van der Koog 1141, 152; dames Van Gelder—De Jong 1126. 154; heren KarstensKarstens 1116, 178; heren SchutteVogelenzang 1071, 124; echtpaar Vos 1066. 158; echtpaar Zwanenburg 1964, 151. GROEP ZWART: echtpaar Vrin- ten 1358, 174; heren Van Berge He negouwenDuyker 1340, 156; echt paar Wessels 1323, 164; dames SchutteZwarts 1278, 230; echtpaar Groesbeek 1258, 192; dames Hooger- vorstZandbergen 1251, 205; heren De Koning Van Zonneveld 1251, 164; echtpaar Verduyn 1230, 159; echtpaar Van der Pool 1185, 154; me vrouw Van der Byldhr. Van der Bijl 1174, 173; heren Hoogervorst Van der Vliet 1162, 125; heren Beek Bosse 1151, 156; mevrouw Van der Kommerdhr. Van der Kommer 1127, 140; dames Van den Brink Van Schendel 1111, 118; echtpaar Stokhuyzen 1096, 153; dames De GraaffOnrust 1090, 139; heren Veldhuyzen—Van Vliet 1057, 141; echtpaar Wenink 870. 137. Met het arresteren van vyf jongens In de leeftijd van 13 tot 15 jaar (drie van hen zijn nog leerplichtig), heeft de Alphense politie gistermiddag de daders te pakken gekregen van de reeks inbraken, die de laatste tijd in Alphen aan den Rijn zijn ge pleegd. De jeugdige boefjes bekenden te hebben ingebroken in de clubgebou wen van de verenigingen ARC, Al- phia en Alphense Boys, in het gebouw van de Vergadering der Gelovigen, in de sociale werkplaats, „De Spoor- haven" en in directieketen in plan Noord. Men was de jongens reeds enkele dagen op het spoor, doordat zij by hun bezoek aan de Vergadering der Gelovigen waren gesignaleerd, Zy zyn na het verhoor in overleg met de of ficier van Justitie, in afwachting van hun berechting door de kinderrech ter. ter beschikking gesteld van hun ouders. Het Wassenaarse Jeugd Rode Kruis zal in het komende seizoen weer EHBO-cursussen organiseren voor jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar. Men kan zich aanmelden aan het secretariaat, Plein 2. „Burgemeester in bezettingstyd" door J. J. G. Boot, verschenen by uitge verij Semper Agendo N.V. in Apel doorn. Moest een burgemeester in oorlogs- tyd om principiële redenen elke me dewerking met de bezetters weigeren en aftreden? Met het risico van een NSB-er op zyn plaats. Of moest hij aanblyven en trachten te redden wat er te redden viel? Een klemmende vraag, zelfs nu nog, zovele jaren, nadat wereldoorlog nr. 2 is uitgeraasd. Hoeveel te meer moet deze kwestie de burgemeesters van die dagen hebben bezig gehouden. Men merkt dat byna op elke blad- zyde van het dagboek uit die jaren van burgemeester Boot, dat thans in boekvorm is verschenen. De huidige eerste burger van Hilversum was in die verschrikkeiyke jaren burgemees ter van Wisch en Terborg in de Ach terhoek. Hy heeft zyn ervaringen in die dagen op schrift gesteld. Veelal losse notities over duizend en één ge- meentelyke en particuliere zaken. Geen stylistische pareltjes, maar al naar gelang de omstandigheden nuchtere, geëmotioneerde of ontroe rende notities, voor deze uitgave op sommige plaatsen van duidelyk herkenbare verklaringen en com mentaren voorzien. Aftreden Enkele zaken lopen als heldere dra den door de talloze losse korrels. In de eerste plaats de moeilyke positie van de burgemeester. Hy moest mee- en tegenwerken. En dan altyd die vraag: aftreden of niet. Vooral praktyk van de jodenvervolging maakte die vraag beklemmend. Want Vieri ng Oktoberrevolutie Tydens een plechtigheid Kremlin heeft de Russische president Podgorni gisteren de stad Moskou de „orde van de Oktoberrevolutie" ver leend. Premier Kosigin stak vervol gens in een toespraak de loftrompet over de „onoverwinnelyke Russische strydkrachten" die elke agressor een vernietigende slag kunnen toebren gen". De tien niet-permanente leden van de Veiligheidsraad zfjn er de vorige week niet in geslaagd een compro mis te bereiken voor twee resoluties. Inzake het conflict van het Midden- Oosten, welke by de Veiligheidsraad in behandeling komen. In een interview voor de televisie heeft koning Hoessein zondag in New York verklaard, dat hy in zyn be sprekingen met president Johnson en minister Rusk een „redelyke Ara bische houding" zou presenteren. De Arabieren bieden aan, zei hy, „het recht te erkennen van „alle staten" in het Midden-Oosten om in vrede en veiligheid te leven, indien men er in zou slagen de goede formule te vin den. Hy meende, dat president Nas ser van Egypte Indien de juiste voor waarden daaraan verbonden worden Israël zowel van het Suez-kanaal als de Straat van Tiran gebruik zal la ten maken, maar zulks moet gepaard gaan met terugtrekking van de Is raëlische strydkrachten en regeling van het probleem der Palestynse vluchtelingen. De Verenigde Staten laten sinds gisteren een nieuwe resolutie de ron de doen in de Verenigde Naties die erop gericht is, de impasse in het Midden-Oosten te doorbreken. Rus sische zegslieden noemen de reso lutie echter onaanvaardbaar. Egypte is vandaag begonnen met de rantsoenering van kerosine. Dit is een gevolg van de recente beschie ting door de Israëliërs vart twee gro te olieraffinaderijen in Suez. President Podgorni ontving giste ren gelukwensen van de hoofden van de diplomatieke missies, waarby slechts de Chinese zaakgelastigde en de Cubaanse ambassadeur verstek lieten gaan. Waarnemers zien in de afwezigheid van de Cubaanse ambassadeur een nieuw bewijs van de verslechterende betrekkingen tussen de twee landen. Cuba heeft voor de herdenking van de Oktoberrevolutie een delegatie van minder belangryke functionarissen onder leiding van minister van Ge zondheid, Ventura, naar Moskou ge stuurd en niet president Dorticos, zo als de Russen vorige week hadden aangekondigd. Men meent dat de Cubanen kwaad zijn over twee kort geleden in de Prawda verschenen ar tikelen waarin Latynsamerikaanse communisten kritiek leverden op de Cubaanse politiek. De voormalige Russische president Kerenski, aan wiens bewind door de bolsjewistische revolutie van 1917 een eind werd gemaakt, is van mening dat men de evolutie in de Sowjet- Unie niet langer met pessimisme moet beschouwen. „De fundamentele tendens is de stuwing naar de vry- heid en dat is voldoende reden tot optimisme", zo verklaarde de 86- jarige balling in een boodschap aan de buitenlandse persclub in New York. „De dag dat het Russische volk zonder vrees kan ademhalen is nog ver verwyderd, maar zal zeker aan breken", aldus Kerenski, die voorts verklaarde dat premier Kosigin meer belang stelt in verhoging van de le vensstandaard in eigen land dan in verbreiding van de communistische wereldrevolutie. De bolsjewistische re volutie betekent volgens hem echter de invoer van een „totalitaire dicta tuur door een georganiseerde, gewa pende minderheid". hoe harder de schroeven op de Joden werden aangedraaid, hoe vaker werd medewerking van de gemeentebestu ren geëist. Het is boeiend te zien hoe burgemeester Boot daar tegenover stond en hoe hij steeds naar een aanvaardbare oplossing zocht. Verder vallen op zyn notities over de goedbedoelde, maar in de praktyk ontaarde zuiveringsmaatregelen na de oorlog, zyn visie op de mislukte po ging om tot een politieke concentra tie van protestantse partyen te ko men, met name van de ARP en de CHU in de tweede helft van 1945 en op de situatie in Nederlands Indië na de capitulatie van Japan in 1945. Dr. Colijn Eén onderwerp willen wy uit die berg noteringen lichten: burgemees ter Boots oordeel over de houding van dr. H. Coiyn, die na de oorlog veel en scherpe kritiek heeft ontmoet. In vier bladzyden commentaar neemt de heer Boot het ondubbelzinnig op voor de oud-premier. Hy acht de figuur Colyn zeker niet boven kritiek ver heven. Ook niet in zyn uitlatingen in de oorlog. Zo had een man van zyn statuur b.v. beter niet kunnen spreken over „de smadeiyke vlucht van de regering". Zo is er, vooral achteraf, ook wel het een en ander op een brochure van zyn hand aan te merken. Burgemeester Boot „Maar", zegt de heer Boot, „het is mijn eerlyke overtuiging, dat de ge wraakte uitspraken van de brochure, beoordeeld naar het ogenblik en de situatie van de verschijning, alleen maar realistisch en nuchter waren en dat het geschrift als geheel een te waarderen poging ter rechter tyd was tot een goed-Nederlands optre- De heer Boot komt tot de conclusie, dat dr. Colyns standpunt „niet an ders dan als „Nederlands" in de bes te zin van het woord kan worden ge kwalificeerd. LEIDEN GEBOREN Jan Hugo, z. v. G. C. de Wit en van der Niet; Eric Joseph, z. v. L. A. van Zandwijk en J. P. M. Laagland; Martina Theodora, d. v. A. de Bakker en H. E. Wassenaar; Hendrlcus, z. v. H. van Zonneveld en N. Pouw; Hen- dricus Marinus Jacobus, z. v. J. van Buijten en J. Bakels; Edwin. z. v. P. A. Kooien en M. C. van Leeuwen; Edwin Thomas, z. v. E. T. Stikkelorum en L. A. Boot; Frank, z. v. L. Oostenbrug en N. M. Grondsma; Anthonv Philip Fre derick. z. v. S. J. M. Wicks en L. E. Rigorini; Franciscus Marco, z. v. F. P. de la Rie en H. P. Horree; Renata Catharlna Maria, d. v. J. P. M. van der Hoeven en S. A. J. van den Berg; Johanna Maria, d. v. H. A. Koet en J. M. Mulder; Willem Dirk Cornells, z. v. G. van Rijn en A. Schuitemaker; Lin da Cathari Magdalena, d. v. C. L. Ca- pel en W. Dekker. GETROUWD W. Zeilstra en D. M van Osnabrug- ge; J. W. Heyman en H. B. F. Bon- ga; J. Vogelaar en W. Diemer; W. L. de Jong en J. M. Coster; R. Moolen- L. Amersfoort, 62 Jr., man; C J Offringa, 22 jr.. echtg. v. A. Treur; R. Duursma, 70 Jr.. man; M. H. Note- boom. 72 jr., man; C. van den Berg, Prins Norodom Sihanoek van Cambodja, die zaterdag nog ver klaarde zijn volle morele en poli tieke steun aan het Noordvietna- mese regime van Ho Tsji-minh in Hanoi te geven en te verwachten, dat de Ver. Staten binnen twee jaar Zuid.Vietnam zullen hebben verlaten, heeft zich door die op vatting niet laten verhinderen mevr. Jacqueline Kennedy harte lijk te ontvangen. Samen woon den zij in Sihanoekstad de plech tige naamgeving van een belang rijke weg bij, die voortaan „John F. Kennedy-Avenue" zal heten. Prins Sihanoek was in uitbundige stemming, toen hij samen met mevr. Kennedy over de verkeers ader reed. WASSENAAR Nutsagenda Het Wassenaarse Nutsdepartemenft heeft voor de komende weken weer verschillende activiteiten op het pro gramma staan. Op vrydagavond 10 november treedt in het Cultureel Centrum In Voorschoten het cabaret Pepyn onder leiding van Paul van Vliet op. Vrydag 17 november wordt een bezoek gebracht aan het Pavil joentheater waar een voorstelling van de Nieuwe Komedie wordt bijge woond. Dinsdag 21 november wordt een avondexcursie gemaakt naar de Ho liday on Ice-show in Rotterdam. 23 november in Voorschoten optreden van toneelgroep Studio. 25 novem ber: een bezoek aan Jeroen Bosch tentoonstelling in 's Hertogenbosch, Philharmonisch Orkest in De Doelen. 10 december dagtocht naar Antwer pen met bezoek aan de Koninkiyke Vlaamse Opera. 16 december in Voorschoten optreden van het caba ret Adam en Eva. ZOETERWOUDE „Meerburg" kiest nieuw bestuur Onder voorzitterschap van drs. A. L. Dirken, kwam gisteravond in bui tengewone algemene vergadering, in de kantine van de voetbalvereniging, de Zoeterwoudse sportvereniging Meerburg bijeen. Een van de eerste punten die de vergadering te behandelen kreeg, was het kiezen van een nieuw be stuur. Het oude bestuur, was ge noodzaakt af te treden omdat velen van hen de tyd ontbrak om de zaken te behartigen. Tot voorzitter werd door de verga dering gekozen de heer A. R. van der Heyden. Verder werden in het bestuur gekozen de heren P. p. J. van Zyp en C. T. H. Borsboom. Tot afgevaardigde in het bestuur van do verenigingen werden gekozen C. C. J. Zandbergen, J. A. W. van der Meer en mevr. G. de Groot-O ver devest. Het bestuur van de wandelsport- vereniging „Zwieten" had, naar het geen uit een ingekomen stuk bleek geen interesse meer om onder super visie van het hoofdbestuur te func tioneren, het bestuur zal nader contact op nemen met de wandel sport. De heer Van der Heyden dankte de scheidende voorzitter voor het vele werk dat hy in het belang van de sport in Zoeterwoude-Ryn- dyk heeft verricht. Hy hoopte voorts veel constructief werk te binnen verrichten in het belang van alle Meerburg-sport-verenigingen. De heer Dirken wenste in zyn slotwoord de verenigingen toe dat zy in de wensen ten aanzien van een tweede voetbalveld, een nieuwe kantine en een nieuw gymnastiek-lokaal spoedig worden gerealiseerd. Marktberichten SS?®®?4*®'' 7 nov. Kaasmarkt: A.ANVOER 21 partyen. Pryzen: le kwal. 3.70-3.80. extra kwal. tot 3.97. Handel: redelijk. ROTTERDAM, 7 nov. Veemarkt, aanvoer totaal 2918, weekaanvoer 4602, vette koelen 225. gebrulksvee 711, vet te kalveren 140. grask&lve- ren 354, nuchtere kalveren 1163, var kens 2. biggen 52. paarden 6. veulens 2. schapen of lammeren 227, bokken of gelten 36. Pryzen; vette koelen extra kwal. 425-455. Ie kwal. 375- -415. 2e kwal. 340-365. 3e kwal. 320-330 vette kalveren 380-400, 360-375. 330- 360. stieren (alle kwal.) 400-455, worst- ik£eie?cJ85-315- kalf* en melkkoeien 1025-1500. vare koelen 750-1075, vaar zen 700-900. pinken 500-650. graskal- veren 280-450, nuchtere kalveren 160- 170, mestkalveren 125-220. schapen 95- 130, lammeren 100-150. Marktover- zicht: vette koelen aanvoer iets min der, handel matig, pryzen als gisteren- kalf- en melkkoeien gewoon, kalm. sta biel; vare koelen iets kleiner, flauw, niet hoger: vaarzen en pinken iets rui mer. matig. constant; graskalveren kleiner, redeiyk. Iets stijver; vette kal veren even meer. willig, iets hoger; nuchter kalvrn korr. amlyk, ni lagr; schapn n lammrn ls rul- mr, rdiyk, god prysh.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13