Kapper Mario in de cel Mannen schietend door buurt anders dan andere kijk, zuiver scheerwol DINSDAG 81 OKTOBER 1967 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 5 De VPRO laat vanavond (Ned. 1 van 21.05 tot 21.30 uur) frag menten zien uit Jaap van de Mer- ive's nieuwste cabaret-program ma Aaii-poesdat onlangs in Amsterdam in première is ge gaan. Van de Merwe is minder scherp dan anders, maar dat toil niet zeggen dat de kwaliteit van zijn „Aaii-poes" minder is dan zijn vorige programma's. Jaap van de Merwe geflan keerd door Carla Lipp (links) en Jose Menke, in een nieuw num mer. ACTIE TEGEN RTN GESTAAKT Een actiecomité van voormalige le den-contribuanten van de RTN, die dit jaar met de AVRO een fusie aan ging, heeft haar juridische actie tot verkrijging van ontbonden verklaring van de omroepstichting RTN ge staakt. Nadat begin mei een eis daar toe door de civiele kamer van de Am sterdamse rechtbank was afgewezen, werd daartegen hoger beroep aange tekend by het gerechtshof in Amster dam. De raadsman van het actiecomité, de Haagse advocaat mr. M. Driels- ma, heeft nu dit beroep namens het comité ingetrokken. Japanse films Gedurende de komende maand november zal het filmmuseum in Amsterdam films vertonen van de Japanse regisseur Kon Ichikawa. De directie is tot dit initiatief geko men, omdat de belangstelling voor de Japanse film in Nederland steeds groter vtordt. Zij leidt dit af uit het succes van de manifestaties, die het filmmuseum reeds eerder aan Japanse film en filmers heeft ge wijd. Niettemin worden in de Neder landse bioscopen sporadisch Japan se films gedraaid. Nieuwe Tewje in Londen Als opvolger van de Israëliër Topoi in de rol van „Tewje" in de Londense versie van de musical „Fiddler on the roof" is de rasechte cockney AI- fie Bass geëngageerd. Topols contract met de musical loopt in febr. af. waarna hij in films gaat optreden. Voor zijn opvolging was ook de Nederlandse „Tewje", Lex Goudsmit, aangezocht, maar de ze moest in verband met andere ver plichtingen het aanbod afwijzen. Bass, 47 jaar oud, staat al 30 jaar als beroepsacteur op de planken en is o-a. in vele televisiekomedies op getreden. Zijn vader, een schrijnwer ker uit Oost-Londen, emigreerde in-, derttjd uit Rusland naar Engeland om .te ontkomen aan jodenvervolgin gen. Danny Kaye: show voor Israël De 54-jarige komiek Danny Kaye wordt morgenmiddag om 12.15 uur uit Genève op Schiphol verwacht. Hij zal zaterdag in De Doelen in Rotterdam het 100 leden tellende militaire Israëlische jeugdorkest Gadna op karikaturale wijze dirige ren ter afsluiting van de speciale actie ten behoeve van Israël, die bij het begin van de 6-daagse oorlog ook in Nederland werd ontketend. Danny Kaye, die al in de junidagen naar Israël trok om daar op te tre den, wil op deze wijze nog een bij drage leveren voor Israël. Hij zal deze show met het jeugdorkest in niet minder dan twintig steden in de gehele wereld alleen niet in de Verenigde Staten opvoeren. Wapendiefstal uit politievaartuig (Van onze Venlose correspondent) Dieven hebben zich toegang verschaft tot de in de Venlose Maashaven lig gende politieboot en stalen daaruit o.a. twee karabynen van Amerikaan se makelij plus zo'n 250 bijbehorende patronen. De hele boot werd door zocht. Ook worden nog vermist: een radiotoestel en enkele verrekijkers. De inbraak heeft men geheim willen houden, maar zij lekte uit doordat de Venlose politie gisteren twee mannen uit Venlo aanhield, die de avond er voor met karabynen op straat aan het schieten waren geweest. De schietpartij duurde ongeveer een uur Wandelend door een drukke volks buurt, schoten de twee mannnen op straatlantaarns en stelden zij bier flesjes op als doelwit. Een huisvader die het schieten beu werd en naar de mannen toeging om hun te wyzen op het gevaar voor de gezinnen in de buurt, werd door de twee schutters neergeslagen. De twee verdachten, (38 en 22) ontkennen te hebben ge schoten en de 25-jarige dakdekkers- knecht C. Hendriks te hebben mis handeld. Ze zyn ingesloten in he politiebureau. Dat cr zich wapens ei munitie aan boord van een onbeman de politieboot bevinden, is volgens onze zegsman van de politie te water helemaal niets bijzonders. Het is na melijk volgens dienstvoorschrift zo dat wél het vaartuig, doch niet de man zelf bewapend is. Brian Jones krijgt negen maanden De 25-jarige Brian Jones, een de Rolling Stones, is gisteren in Lon den tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld wegens het bezit van marihuana en omdat hij in zyn flat gelegenheid had gegeven tot het roken daarvan. Hij arriveerde bij het gerechtsgebouw in zijn zilvergrijze, door een chauffeur bestuurde, Rolls Royce. Hij vertrok in een gevange- Jones was tydens de behandeling onbewogen en toonde ook geen zicht bare tekenen van emotie bij het horen van de uitspraak. Maar jonge meis jes op de tribune begonnen hyste risch „oh -nee, oh nee" te gillen en barstten in tranen uit. Buiten stond ook een groep jonge meisjes in nirokjes. die Jones naar de gevan genis van Biixton zag vertrekken. Verscheidene meisjes snikten. De rechter zei dat Brian Jones door zyn grote reputatie onder de jeugd een speciale verantwoordelijk heid draagt en een voorbeeld anderen behoort te zijn. In dit opzicht had hij gefaald. De rechter kantte zich tegen fuifjes zoals deze, waar h( groeiende euvel van het gebruik va narcotica zich gemakkelijk aan con trole kan onttrekken. Hoepla uitgesteld „Hoepla", het VPRO-jeugdpro- gramma dat op 10 november voor d derde keer zou worden uitgezonden, zal men op de vastgestelde datum niet kunnen bekijken. De VPRO-lei- ding wil namelijk het programma eerst zelf zien en aangezien de op namen pas op 10 november in de loop van de middag worden gemaakt, komt men dus in tijdnood. Wanneer „Hoepla" wel uitgezonden zal worden ls niet bekend. VERJAAGD UIT IBIZA (Van onze Amsterdamse correspondent) Mario, kapper van tv-actrices en toneelspeelsters, op zijn tijd mode-ontwerper en voor alles een zeer populaire figuur op en rond het Amsterdamse Leidseplein, is dit weekeinde terugge keerd uit het zonnige Ibiza, waarheen hij anderhalf jaar geleden vluchtte met achterlating van grote schulden. Bedrieglijke bankbreuk'''' „Ik ben hier om even myn reke ningetjes te betalen. Daarna ga ik trouwen met mijn prinses en als ik ergens in het Gooi of aan de Vecht een kasteel heb gevonden om rustig te werken, gaan wij geweldige mo dellen ontwerpen voor de Nederland se confectie", zei hij. Mag,r gistermiddag om twee uur kwam de Amsterdamse recherche hem uit zijn ouderlijke woning aan de Nassaukade in Amsterdam ophalen. De 27-jarige kapper, verblijft thans In een cel in het hoofdbureau van po litie op beschuldiging vain bedrieg lijke bankbreuk. De curator ip zijn faillissement meent hiervoor de be wijzen te hebben. Anderhalve ton De „rekeningetjes" van de man belopen een bedrag van circa f 150.000 en dat is nog een schatting van hem zelf. Op 16-jarige leeftijd begon hy zijn kapperszaak aan de Prinsegracht in Amsterdam. Hfj be zat geen enkel diploma, maar wel een ongebreidelde fantasie, die hy met groot succes uitleefde op de hoofden van een over het algemeen welgestelde cliëntèle. Jarenlang ging het de jeugdige figaro naar den vle ze. Twee jaar geleden echter ging hy een stap verder. Hij introduceer de samen met Josje Leeger en Ma rijke Koger de z.g. „action-painting- mode", die wel veel publiciteit, maar weinig volgelingen kreeg. Een plan voor een instituut waar vermoeide vrouwen zich met massages, make up en fraaie kapsels tot schoonheden zouden kunnen laten ombouwen, kon niet worden uitgevoerd. Mario werd door de politie aangehouden wegens bedrieglijke bankbreuk, op lichting en flessentrekkerij. Na ver hoor werd hij weer op vrije voeten gesteld. Hij koos eieren voor zijn weinig overgebleven geld. Met achterlating van zijn bezittingen in zijn Loos- drechtse landhuisje waar ln af wachting van de definitieve bestem ming, een witte doodskist als plan tenbak fungeerde reisde hy naar het eiland Ibiza. Na korte tijd werd hy een van de meest besproken figu ren van het eiland. Zijn zaak in Am sterdam werd failliet verklaard en de politie plaatste hem in het regis ter van gezochte personen. zending uiteen, dat in feite de Spaan- politie hem wegens het veroorza ken van publiek schandaal over de grens had gezet. De toekomst zag er voor hem hoopvol uit, want hij zou zyn schulden ruimschoots kunnen be talen uit de opbrengst van een boek, dat De Arbeiderspers van zijn hand u uitgeven. Mario liet voorts weten binnenkort in het huwelijk te zullen treden met Spaanse prinses. „Een geweldi ge, fantastische vrouw, die hele mooie modie ontwerpt" Bij De Arbeiderspers zegt men nooit een manuscript van een boek Mario te hebben ontvangen. Heimwee Zaterdag toeerde de thans langharige Mario terug naar Leidseplein, gedreven door wat heimwee en vol frisse idealen. De zelfde avond zette hij in een radiouit- ADVERTENTIE ADVERTENTIE caballero Toneelspeler en TV-acteur Jeroen Krabbé 25 STUKS J.50- E£N LAUR&NS PRO DU KT Dit is zo'n sterke, warme meis jes- en jongenstrui met ooi uit de grote keuzecollectie van Deta- na. Fully fashioned. Zuiver Tas- manie scheerwol, krimpwerend - vervilt niet. Maat 116-164, prijs vanaf ƒ18,50. kindermode, tricotmode Stakingen en demonstraties in Spanje De sociale onrust ln Spanje heeft het afgelopen weekeinde haar hoogtepunt gevonden in tal van sta kingen protesten en demonstraties in het hele land. Tot deze protestacties was door een aantal illegale vakbonden opgeroe pen .die hogere lonen en betere so ciale voorzieningen eisen. Aan de ac ties namen ook studenten en priesters deel- Gistermorgen werd in het kantoor van de rector magnificus van de universiteit van Madrid een viertal niet ontplofte bommen gevonden.'De bommen werden ontdekt na een tip voor een onbekend gebleven vrouw, tholieke priesters gearresteerd. Ook In Madrid joeg de politie vrijdag met stokken en geweren een demon stratie van arbeiders, studenten en priesters uiteen. Ongeveer honderd personen werden gearresteerd. Bui ten Madrid brad de politie versterkt met leden van de Guardia Civil e' eens hardhandig op tegen dergelijke protestacties. In Tarrassa, een v stad van Barcelona schoot de politie op met stenen gooiende arbeiders Bij de autofabriek Pegaso in Madrid wist de politie eveneens met geweer schoten een groep protesterende beiders uit elkaar te drijven. Pogingen om optochten te forme ren door arbeiders, studenten priesters in Sevilla wist de politie te verhinderen door de manifestanten uiteen te drijven. In Asturië staak ten de mijnwerkers van vier mijnen. Vier uur lang wisten studenten van de universteiten van Madrid de po litie in en rond de universiteitsge bouwen met stenen te bekogelen. Volgens de Spaanse politie zijn in verband met de betogingen elf r.-ka- tholieken priesters gearresteerd. Ook zaterdag bleef het in Spanje nog rustig. Een protestdemonstratie ongeveer duizend studenten kon de politie zaterdagmiddag op de terrei nen van de universiteit al uiteen ja gen. NEDERLAND 1 VPRO 10.20 10.30 1 10.35 i 11.35 i Pipo de Clown Beestje kyken; documentaire Wereld op wielen; informatie voor automobilisten Journaal en weerbericht Ja, nee, geen mening Aaii-poes; cabaret Bericht over Luther (3) Jazz vanuit de Manege in Nederhorst den Berg Sextant; eerste uitzending NVSH Laatste nieuws De bezetting Sluiting NEDERLAND 2 NTS 10.00 i 10.30 10.35 i Pipo de Clown Nieuws Dag dinsdag; Kees Brusse presenteert...,. Van gewest tot gewest De eenentwintigste eeuw en de geneeskunde Journaal en weerbericht Dubbelspion (kleur) Twente en de textiel Tweeduuster: „Eindelijk tyd genoeg" Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Frans Koster en cjióteren Het grote raadsel is. wat de TROS nu eigenlijk onderscheidt van de andere omroepverenigin gen. Want vanwege dat onder scheid moest de TROS zo nodig worden opgericht. Welnu, de enige manier waar- Dp de TROS zich tot nu toe on derscheiden heeft, is in kwalita tieve, tevens negatieve zin ge weest. Noem tien populaire bui tenlandse series en er zal geen enkel TROS-serie bijzitten, en dan zwijgen wy nog maar over de eigen produkties. Gisteren mocht de TROS weer een hele avond vullen en wat is dat nu nog geweest! In totaal 45 minu ten eigen werk en dat was dan nog een opname van het optre den van S te vie Wonder, een Amerikaans tieneridool en een populair concert van de kapel van de Kon. Luchtmacht. Is dat nu het soort programma's waar op wy zitten te wachten? Alleen de serie Honey West ls daarnaast van enig belang zonder nochtans tot de uit schieters te behoren. In het ene tienerprogramma VjoUw had de Avro gisteren meer creati viteit samengebald dan de Tros n zyn hele avond, en dat wil och wel wat zeggen. Vjoew bleek een volwassen program ma voor halfvolwassenen, met ?en boeiend interview dat de intelligente en goed Engels sprekende Bojoura afnam aan Julie Priscoll, The Who werden geïnterviewd. oorlogscorrespon dente Henny Schouten idem dito, kortom er was „werk" ver zet en dat was op goede wijze gedaan. Het slot was een va riatie op een enkele weken oud thema: dit keer was het een blote man met snor en trom pet die het nodige opzien hoop te baren! Zelfs het korte pro grammaonderdeel (Snuf-Snuf), blonk uit door vindingrijkheid. Het bleek (Snuf-Snuf) een on verbloemde reclame voor Tele- vizier. Ja, dat zouden we bijna vergeten, dat mag natuurlijk, want Televizier is eigenlijk de Avro-bode. Maar je zit toch wel even vreemd met de ogen te knipperen als Je zo'n recla mespot op het scherm ziet ver schijnen VOOR DINSDAG 31 OKTOBER Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Aot. 18.25 Zing met ons mee: licht ens. en zang solisten. 18.50 Orgelrecital: amuse- mentsmuz. 19.00 Trefpunt: de dlscus- 21.00 Stereo: Lichte orkmuz. tret, geschetst door een Journalist. 22.30 Nws. 22.40 Act NRU: 22.55 Muz. van deze eeuw: mod. ork.werken (opn.) 23.55—24.00 Nws. KRO: 18.00 Licht ens. en solisten: volksmuz. 18.20 Uitz. van de Commu nistische Partij van Nederland. 18.30 Nws. 18.45 Act. 19.05 De Bisschoppen synode in Rome. 19.10 Licht ens. en solisten. 19.40 Concilie-postbus. 19.45 Zoekend geloven: Godsdienstige vor- liturgie. 23.00 Context: magazine ln op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin in liedjes: liedjesprogr. 23.55 Journaal. VOOR WOENSDAG 1 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m ochtendgymn. REBELLEN OP BORNEO IN GROT GEDOOD Indonesische troepen hebben in west-Borneo in het gebied van Goe- noeng M era boe honderden commu nistische guerrillastrijders ingesloten en gedood. De militairen hebben een grot bestormd en met vlammenwer pers aangevallen. In de grot kon den zy geschreeuw horen. Toen het verzet gestaakt was konden zjj de grotten niet binnenkomen door de ondraaglijke lucht van talloze doden. De militairen konden vaststellen dat de grot een communistisch hoofd kwartier was. Er omheen lagen tal van loopgraven, die aanvankelijk door goedbewapende guerrillastrijders waren bemand. Ook hier werd de strijd in het voordeel van de rege ringstroepen beslist door gebruik van vlammenwerpers. De militaire bevelhebber van zuid Celebes, overweegt intussen een ba taljon troepen naar Borneo te zen den om de plaatselijke strijdkrach ten te versterken, die overigens reeds hulp hebben gekregen van keurtroe pen en parachutisten, die thans deelnemen aan de strijd tegen twin tigduizend guerrillastrijders. (7.307.35 Van de voorpag.). VPROt 7.55 Deze dag. VARA: Act. 8.20 Lichte gram.c Van alle markten thuis, praatje voor de huisvr.). 9.00 Stereo: Klass. gram- muz. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram .muz. 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Radio Kamerork. (opn.» 00 Lichte gram muziek, platteland. 12.27 Med. tuinb. 12.30 Stereof Walsork. 13.00 Nws. 13.10 Act. en ka lender. 13.25 Orgelconcert: 15.00 Utrechts Sym* fonie-ork.. Stem des Volks uit Rotter* Zestig i •".02 Ov 1 2progr. voor de Jeugd. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende i praatje. 8 30 Nws Voor de kleuters. 10.00 Semi-klass. ork - (opn.). 10.30 Sphinx: progr. v, sv. 11.00 Nws. 11.02 (12.23 Voor de lanc land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.40 Act.j 13.15 Ondernemend: nws. van com mentaren). NCRV: 14.00 Stereo: Con- certgebouwork. (gr.): klass. muz. 15.00 In 't zilver: progr. voor oudere luiste raars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Kinderliedjes (gr.). 17.15 Stereo: cabaretprogr. 17.30 Sonja van Proosdij Enklaar. secretaris van Oorlogsgraven Comité. het Nederlands NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte Nws. 11.02 Operetteklanken 11.30 Grenzeloos: muz. uit alle windstreken. (12.00 Nws.). 12.30 Fragmenten uit de musical Kismet. AVRO: 13.00 Nws 13.02 Act.. 13.05 Vroiyk pl.progr. 14.00 automobilisten TELEVISIEPROG1 tie. 50 Jaar geleden. NCRV: 17.00— 17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.55 Pi po de Clown. 19.00 Journaal. NTS: Jaar). 22.3522.40 Journaal. Nederland 2 NTS: 18.55 Pipo de Journaal. NCRV: 19.03 Gevraagd: adviezen bij solliciteren.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5