Nieuwe winkelcentrum in Oegstgeest morgen open Bouw van garages bij de bejaardenflat Hartelijk afscheid adjudant A. Koerten Motorrijder sloeg automobilist in liet gezicht Leiderdorpse raad houdt liet sportparkplan aan Felle woorden in de raadzaal DINSDAG 31 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 Ook bestaan er plannen voor de vestiging van een groot winkelbe drijf. Dit zou gerealiseerd kunnen worden op een terrein tegenover het winkelcentrum naast de torenflat). Ter completering van het winkel centrum zal in de nabijheid van ge noemde flat een hof worden gecre ëerd. De verwachting is, dat het win kelcentrum ook zal worden bezocht door zeer vele bewoners van de streek rondom Oegstgeest. Deze ver wachting is onder meer gegrond op het feit, dat het centrum zeer ge makkelijk bereikbaar is. Een be langrijke rol speelt hierbij ook de parkeergelegenheid. Van de onge veer 700 geprojecteerde parkeer plaatsen, verspreid rondom het win kelcentrum, is reeds de helft aange legd door het AMF. De andere helft, waarvoor de gemeente Oegstgeest zorgdraagt, is thans gedeeltelijk ge realiseerd. Als een bijzondere weg- oor het ontsteken van een dag- rwerk door burgemeester H. L. Boeuff zal morgenochtend om 10 het nieuwe Oegstgeester winkel rum „Lange Voort" officieel wor- geopend. Het gereedkomen van Rinkelcentrum, op de hoek Lange rt/Irislaan, betekent een belang- fase in de realisering van het - en winkelcentrum in het „nieu- hart" van Oegstgeest. De bouw dit miljoenenproject van het Al- een Mijnwerkersfonds van de nkolenmijnen in Limburg wordt evoerd door de N..V Bouwbedrijf •nder grote belangstelling heeft Ddant A. Koerten, groepscomman- »t van de Rijkspolitie in Oegst- st, gisteren afscheid genomen. De iciële bijeenkomst vond plaats in i gemeentehuis, waar burgemees- H. L. du Boeuff de leiding had. Van Eijkelenburg uit Rosmalen. Het ontwerp is van het architectenbureau Schwencke en Bosch uit Maastricht. Het beheer van het complex zal wor den gevoerd door het makelaarskan toor Hopman N.V. uit Zoetermeer. Zoals bekend, worden 80 maisonettes boven het winkelcentrum gebouwd. Het streven naar een goede bran cheverdeling is er de oorzaak van, dat nog niet alle winkeleenheden zijn verhuurd. Tevens zullen twee zaken. C. Jamin N.V. (chocolade, suiker werken en biscuits) en de fa. Rooze- roepscommandant van de ijkspolitie in Oegstgeest diens leiding en wijze van omgang. Een vulpenset was het afscheidsge schenk. De heer J. F. M. Steenmet ser sprak lovende woorden namens de Ver. v. Veilig Verkeer en dankte de heer Koerten voor al hetgeen hij had gedaan bij de verkeersexamens. De heer J. C. Hofstede, hoofdinspec teur in Leiden, hield een geestige toespraak in het bijzonder in verband met de opleiding en de politie- examens, waarbij de heer Koerten nauw was betrokken. De heer N. v. Weizen sprak als voorzitter van de Oranjevereniging woorden van dank. Ook werden vele geschenken aange boden. Omstreeks 8 uur 's avonds werd de scheidende adjudant een serenade gebracht door de Wilbert-drummers. Het afscheid eindigde met een feest avond in „Irene", waar alle leden van de Oegstgeester politie met hun da mes aanwezig waren. Verscheidene winkels zijn nog niet gereed, zoals deze joto, die vanochtend werd gemaakt, toont. Met man en macht wordt er ech ter aan gewerkt de ivinkels mor gen voor het publiek open te stel len. FotQ LD/Holvast) laar (boeken, kantoorartikelen, tijd schriften en kunstreprodukties) hun deuren morgen nog niet openen. Even eens onderdak in het winkelcentrum, totale oppervlakte 6000m2, hebben gevonden: Albert Heijn NV. (super markt), Gebr. Blokker (geschenken huis en huishoudelijke artikelen, glas, porcelein en aardewerk), fa. Van der Zalm (speciaal slagerij), fa. Tijster- mans (brood- en banketbakkerij), fa. Neuteboom (kaasspecialiteiten en comestibles), fa. De Roode (speciaal zaak in baby- en kleuterartikelen), fa. Rooyakkers (schoenenzaak), fa. Hoogeveen (exclusieve interieurver lichting en artistieke voorwerpen), fa. Vrijenhoek (drogisterij en parfume rie), fa. Dickhoff (foto-cinehandel), fa. Van Bellen (dameskap- en schoon heidssalon), N.V. de Zwitsersche (de pot chemische wasserij), fa. A. N. de Tombe (speelgoedzaak en discobar), fa. P. van der Luit (siytery en wijn handel), P. de Gruyter en Zoon N.V. (supermarkt). Onderhandelingen Onderhandelingen worden momen teel nog gevoerd over de vestiging van een postkantoor, een exclusieve woninginrichtingszaak en een tex tielzaak. Onder de torenflat (hoek Lange Voort/Lijtweg) is nog een ruimte gereserveerd voor de vesti ging van een reisbureau. Reeds zijn de overige twee ruimten verhuurd: De kerkeraad van de hervormde gemeente van Warmond heeft mej G. Oudshoorn als ouderling, mevr. S. de NieKnoop en dhr. K. Beumer als diaken en de heer W. van der Voet als ouderling-kerkvoogd geko zen. (Foto L.D./Holvast) Deze situatieschets geeft een beeld van het gehele woon- en winkelcentrum Lange Voort, zoals dat door het AMF is opgezet. Het rechter gedeelte wordt in beslag genomen door het winkelcentrum met daarboven 80 maisonettes. Links daarvan, in laagbomv zal een groot winkelbedrijf verrijzen Daarnaast bevindt zich de toren flat (12 woonlagen)waarvan het. hoogste punt 22 juni j.l. werd be reikt. De torenflat omvat 72 twee kamerwoningen, 24 meerkamer- flats, alsmede enkele winkel/kan tooreenheden. Het resterende ge deelte wordt eveneens door wo ningen in beslag genomen, waar mee het totaal op ruim 400 komt. Na de realisering van het gehele project zal het AMF voor f 30 mil joen in het nieuwe hart" van Oegstgeest hebben geïnvesteerd. wijzer van het winkelcentrum fun geert de aanduiding „Lange Voort" op de ongeveer 40 meter hoge toren flat. Tivee iieken voorivaardelijk „De agressie op de wegen neemt hand over hand toe en dient stevig te worden gestraft." Aldus het oor deel van de officier van Justitie bij de Haagse politierechter in de zaak tegen een 33-jarige technisch ambte naar uit Hazerswoude. De ambtenaar stond terecht terzake van mishan deling. Hij had tijdens het rijden een auto bestuurder een stomp op diens ge zicht gegeven, omdat naar zijn oor deel de bestuurder even tevoren een verkeersfout had gemaakt. Dat gebeurde in Leiden op de hoek Breestraat-Steenschuur waar de au tobestuurder na te hebben gestopt verkeerd zou zijn weggereden, waar door verdachte op diens motor in moeilijkheden zou zijn geraakt. Hij was de autobestuurder achterna ge reden en gaf hem door het geopende CHALFONT VRAAGT WILSON ONTSLAG Uit bevoegde bron in Londen is vernomen dat Lord Chalfont, de Britse minister van Europese Zaken, bij premier Wilson zün ontslag heeft ingediend. Het ontslag zou niet zijn aanvaard. Lord Chalfont kwam eerder deze week in het nieuws door zijn opzien barende uitlatingen omtrent een nieuwe Britse politiek, indien Enge land niet tot de EEG zou worden toegelaten. Zie ook pagina 8. portierraam een stomp op het gezicht waardoor de bril van het gezicht van het slachtoffer viel. „Dat is wel een buitengewoon ge vaarlijke manier van optreden", ver weet de rechter, „de man had wel de macht over het stuur kunnen verlie zen en iemand omver kunnen rij den". Volgens verdachte had hij de auto bestuurder „een tik" gegeven. De chauffeur, die zich evenwel van geen kwaad bewust was, bleek zo geschrok ken, dat hij verzuimde het motor nummer van zijn aanvaller op te ne men. Toen hij hem enkele dagen la ter opnieuw zag, nam hij het nummer wel op, zodat verdachte kon worden achterhaald. De officier verklaarde dat op een dergelijk feit eigenlijk gevangenis straf dient te worden toegepast, maar hij wilde nu nog volstaan met f 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf. De rechter veroordeelde dienover eenkomstig. Jeugdsnelschaak- titel voor Erik de Vries Erik de Vries, de jeugdkampioen van de Leidse Schaakbond, heeft gis teren in het gebouw aan de Steen- schuur de finale-poule gewonnen van de gongschaakwedstrijd voor de schooljeugd die door de LSB werd ge organiseerd. Gemakkelijk ging het hem overigens niet af, want nadat alle wedstrijden waren geëindigd stonden hij en Albert Passchier (al twee keer winnaar van dit evene ment) precies gelijk. In de beslis singswedstrijd kwam Passchier al vlug in het nauw, wandelde daarop met zijn koning naar de andere kant van het bord, maar werd toch nog in de afgrond gedreven juist op het ogenblik dat hij het ergste gevaar leek te zijn ontlopen. Uitslag finale-poule: 1. E. de Vries 4 pnt., 2. A. Passchier 4 pnt., 3. t/m 5. K. v. Steenwijk, A. de Bruin, R. Bausch 2 pnt. 6. F. de Herder 1 pnt. De winnaars van de andere groe pen waren: B: 1. G. Huying, 2. Ch. Kuypers; C: 1. J. Bakker, 2. W. Hins; D: 1. A. J. Mulder, 2. P. Theunissej E: 1. J. F. Bekker, 2. E. v. d. Mo ren; F: 1. F. Schöler, 2. W. v. Gen- nip; Gr I. D Roo. De Leiderdorpse gemeente raad, die gisteravond onder voorzitterschap van burge meester mr. R. M. Gallas bij een was, vergaderde zonder de heer L. Los (P.~C.), die in het Diaconessenhuis in Leiden is opgenomen voor een onder zoek. De voorzitter deelde mee, dat diens toestand redelijk is. Veel aandacht werd besteed aan het agendapunt 12: het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 31 augustus 1964 tot verkoop van grond aan de Protestants Interkerke lijke Stichting voor Bejaarden zorg in Leiden. Die wijziging houdt in, dat er op de grond zes garages mogen worden ge bouwd, waartoe het bestuur van de stichting een verzoek tot B. en W. had gericht. De meningen hierover waren in de raad verdeeld. Ir. R. Poels (VVD) had op zichzelf geen bezwaar tegen dit voorstel, maar hij was het met de procedure niet eens. Eerst was er geen goedkeuring voor garagegebouw en nu opeens is die er wel. Men zou kunnen denken, dat de raad in deze zin onbetrouwbaar is, voegde hü er aan toe. Hij drong er op aan, dat a Is de garages er zouden komen de bouw niet zou worden verricht door wethouder Meerburg, die hij betichte van woordbreuk. Het eigen belang in deze zaak is voor de heer Meerburg aanzienlek, meende hij. Voorzitter Gallas hamerde ir. Poels af en zei niet van dergelijke uitlatin gen in de raad te zün gediend. Op verzoek van de burgemeester nam de heer Poels het woord „woord breuk" terug, maar verder bleef hij bij zün stelling. De heer J. M. Tieken (KVP) meen de, dat de omwonenden v. d. bejaar denflat wel bezwaar tegen de bouw van garages zouden hebben; er is immers beloofd, dat op deze grond niet zou worden gebouwd. Hetgeen de voorzitter beantwoordde met te zeggen, dat men een raadsbesluit al tijd mag wijzigen. De acht punten die B. en W., aanvoerden tot motivering van de bouw bekritiseerde de heer Tieken scherp, vooral de punten 2 tot met 7 vond hij geen argumen ten. Bovendien noemde hij het ver zoek van de stichting niet- hoffelijk: er was immers reeds een afspraak! Dat het reserve-fonds van de stich ting er niet al te best voor zou staan verwonderde de heer Tieken. De ver koopprijs van de grond is indertijd drastisch verlaagd en bovendien heeft de stichting over een bedrag van f 500.000 een rentewinst van. gemaakt: f 2500. Bezwaren De heer A. M. Kleiss vond, dat de raad door deze gang van zaken in een hoek is gedreven. Vroeger nam de raad een besluit en kwam daarop de goedkeuring. Nu is de goedkeu ring er al en wordt van de raad ver langd zijn fiat te geven. Hij deelde mee, dat 18 personen in de onmiddel- lUke omgeving van de bejaardenflat bezwaren hebben tegen de bouw, die hy dan ook ongewenst noemde. Drs. J. Vlieger (PC) vond het verve lend dat er een wisselende bestem ming aan de grond aan de Charlot te de Bourbonstraat wordt gege ven. Dit werkt onzekerheid ten aanzien van de raad in de hand. Zijn fractiegenoot, de heer J. W. Boot (PC), protesteerde tegen de uitlatingen van ir. Poels ten aan- van wethouder Meerburg. Hij zag hierin een verkapte motie van wan trouwen. De heer Boot vond inzake de garagebouw, dat men de belan gen tegen elkaar moet afwegen. Dat er garages in de Oranjewijk moeten komen is duideiyk. waar, zo vroeg hij zich af, kunnen die an ders worden gebouwd dan bij de bejaardenflat? De heer C. N. Boot (P.v.dA.) kon geen bezwaren tegen de procedure inbrengen. Ook met de opmerking, dat het bouwen esthetisch niet ver antwoord zou zijn kon hij niet mee gaan. Anders zou men tegen wappe rende was moeten aankijken; dan nog liever garages, meende hij. Ook hij zag de uitlatingen van ir. Poels als een motie van wantrouwen te gen wethouder Meerburg. Drs. J. Ph. van Oosterom (VVD) rekende voor, dat de grond voor een garage hier f 500 kost. Aan de Bouw Combinatie Leiderdorp is gemeente grond verkocht voor de bouw van ga rages, waarvoor per stuk f 1200 was gerekend. Hij noemde dit een onre delijke zaak. Drs. G. H. van 't Klooster (KVP) vond, dat men het voorstel niet moest accepteren en noemde de ar gumentatie van B. en W. niet sterk. Hij was van mening, dat het college de zaak op een slordige wüze had bekeken en hoopte, dat deze manier van behandelen een waarschuwing inhield. Hü kon ir. Poels diens uitla tingen niet kwalijk nemen. Storm in glas water Wethouder Meerburg zei, dat men de garagebouw als afronding van het geheel moest zien. „In 1965 gingen de gedachten hier nog helemaal niet naar uit, anders waren wij toen wel onmiddeliyk met dit voorstel geko men". Tot ir. Poels zei hy, dat het niet zeker is wie de bouw zou gaan verrichten. Dat is een zaak van het stichtingsbestuur. Voorzitter Gallas meende, dat de zaak wat uit zijn voegen was gerukt. Hij noemde het een storm in een glas water. Nadat de heer Tieken nogmaals met klem had gezegd dat de vroegere belofte van de raad moestworden gehouden („daarom ben ik tegen het voorstel") en de heer Kleiss meende, dat hy de argumenten van wethou der Meerburg kon kraken („maar waarom zou ik dat doen, er wordt immers toch over dit voorstel ge stemd") ging de raad tot stemming over. Tegen waren de heren Van 't Klooster en Tieken (KVP), Poels en Van Oostrom (WD) en Kleiss (eigen lijst), zodat het voorstel met 75 werd aangenomen. Het tweede agendapunt waar druk over werd gediscussieerd was het voorstel inzake de ontwikkeling van een sportparkplan, te situeren ten noorden van de Dwarswetering. Voor al de heer J. W. Boot had bezwaren, hoewel hy enthousiast was over het feit dat er een plan was. Het protestants-christeiyk raads lid trad meer in details. Zo zou hij liever het voetbalveld niet in het mid den van het park hebben. Dat de zuidelyke ingang de belangrykste zou worden, vond hy onoverkomelijk, waarom niet de oosteiyke, vroeg hy aan B. en W. Verder vond hy het jammer dat de sportverenigingen niet meer in de gelegeheid zyn geweest hun visie kenbaar te maken. Nadat ook andere raadsleden be zwaren naar voren hadden gebracht, werd (hoewel iedereen bly was, dat B. en W. met een plan waren geko men) besloten de zaak nog eens met de Grontmy te bepraten. In een vol gende vergadering zal men op het sportparkplan terugkomen. Ook het voorstel tot verpachting van een weiland aan de heer J. Ryns- burger werd tot een volgende verga dering aangehouden. Dit op verzoek van de voorzitter, die meedeelde dat er omtrent deze zaak een brief van de heer Balkenende was binnengeko men, die nog nader moet worden be studeerd. De overige door het L.D. reeds uit voerig behandelde voorstellen, zoals het onbewoonbaar verklaren van woningen, het bouwen van 24 be jaardenwoningen en drie woningen voor alleenstaanden, het beschikbaar stellen van een krediet voor een com munale bewegwijzering door middel van drie verlichte vitrines, werden al dan niet na enige discussie aange nomen. Commissie De verkiezing van de woonruimte commissie ondervond enige moeilyk- heden, toen moest worden gekozen tussen de heren A. G. van Osna- brugge (die aftredend was) en de heer W. Hennipman. Tweemaal staak ten de stemmen by 66. Na schor sing. op verzoek van de heer C. Boot, werd de heer Van Osnabrugge her kozen met 102. De overige leden werden met by na algemene stemmen voor een nieuw jaar benoemd. De heer E. J. Veldhuizen zal als voor zitter biyven optreden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15