H.T.S. voor Leiden Mr. J. Klaasesz in N oor d wij ker hout Boerliaave-herde nking eind komende jaar Voldoende leerlingen voor stichting Opnemen in scholenplan 1970-1972 Vrouwen herdenken de dag der V.N. Onvoorzichtige weggebruikers moesten zich verantwoorden LEIDENAAR OMGEKOMEN Werkbezoek van een ochtend Drie eeuw geleden geboren DINSDAG 31 OKTOBER 1907 LEIDSCH DAGBLAD In de periode na 1945 is, zoals bekend, in het Leidse College van B. en W. en in de raad herhaaldelijk de vraag aan de orde geweest of het mogelijk zou zijn in Leiden tot de stichting van een hogere technische school te komen. Om een antwoord op deze vraag te vinden zijn verschillende onderzoeken verricht. Het eerste onderzoek, dat werd ingesteld door het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, leidde tot een nota van dit instituut van 20 december 1955, waarin werd geconclu deerd, dat voor een h.t.s. met de gebruikelijke vakrichtingen niet voldoende leerlingen konden worden verwacht. Een door het College in 1958 inge steld h.t^.-comité, waarin o.a. ver tegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties waren opge nomen, kwam niet tot een positief resultaat. In 1959 werd door de Staatssecretaris van O K. en W. een „Nota betreffende de spreiding van hogere technische scholen (h.t.s.- plan)" uitgebracht, waarin voor nieuwe h.t.s.-en een norm van 700 leerlingen werd gehanteerd. Daar niet voldoende kon worden aange toond, dat een Leidse h.t.s. door dit aantal leerlingen zou worden be zocht, werd het Economisch Techno logisch Instituut voor Zuid-Holland in 1961 verzocht een nieuw onder zoek in te stellen. Het rapport van het E.T.I., dat in 1963 werd uitge bracht en dat op het gehele techni sche onderwijs betrekking had, kwam tot de conclusie, dat in 1970 voor een h.t.s. met vakrichtingen bouwkunde, weg- en waterbouwkun de, werktuigbouwkunde, electrotech- niek en chemie niet meer dan 400 leerlingen zouden mogen worden verwacht. Later uitgevoerde bereke ningen brachten B. en W. wel tot een hoger leerlingental dan 400, maar gaven het College toch niet de overtuiging, dat met kans op succes pogingen kunnen worden onderno men om tot stichting van een h.t.s. te geraken. In een rapport, dat onlangs werd opgesteld door een door B. en VV. tezamen met de Kamer van Koop handel en Fabrieken van Rijnland gevormde „Comissie samenhang in dustriepatroon onderwijspatroon gemeente Leiden", stelt deze com missie voor de minister van O. en W. te verzoeken de hogere techni sche school in het scholenplan 1970- 1971-1972 op te nemen. Het is B. en W. thans echter ge bleken, dat het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet on derwijs, ingesteld bij een gemeen schappelijke regeling, waaraan ook Leiden deelneemt, voornemens is ook voor dit eerste scholenplan een deelplan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs aan de Minis ter van O. en W. te doen toekomen. Dit brengt mede. dat thans in zeer snel tempo de in de gemeenschap pelijke regeling opgenomen proce- dure om tot dit deelplan te komen, moet worden gevolgd. Aan de hand van landelijke gege vens gaat de Leidse commissie ervan uit. dat het leerlingental nog 23% hoger zal zijn wegens deelneming van buiten het verzorgingsgebied. Op deze wijze berekent de commissie een te verwachten aantal leerlingen 699 voor 1 september 1968, van voor 1 september 1970 en 716 voor 1 september 1972. De commissie j komt tot de slotsom, waarmee B. en j IV. zich kunnen verenigingen, dat deze aantallen voldoende zijn voor de stichting van een Leidse h.t.s. De commissie besteedt in het rap port uitvoerig aandacht aan de rraag welke vakrichtingen voor een Leidse h.t.s. de voorkeur verdienen. De commissie meent dat een h.t.s. te Leiden het beste het karakter kan krijgen van een hogere technische school, waaraan worden verbonden de vakrichtingen werktuigbouwkun de (met accent op apparatenbouw en wel voornamelijk voor procesin dustrie), electrotechniek (met accent op electronicalchemische techniek (met accent op procestechniek) en economische bedrijfstechniek. Nog een school Verder is er een voorstel van B. en W. om over te gaan tot stich ting van een gemeentelijke school voor hoger economisch en admini stratief onderwijs zodra de Minister van Onderwijs en Wetenschappen deze school voor bekostiging uit 's Rijks Kas in aanmerking brengt; en voorts om deze school voor te dragen aan de regionale commissie Zuid-Holland van het Centraal Or gaan voor het gemeentelijk onder wijs tot opneming in het voorstel voor het deelplan van scholen voor gemeentelijk voortgezet onderwijs in Zuid-Holland ten behoeve van het scholenplan 1970-1971-1972. Bij de brief van 13 oktober 1967, heeft de regionale commissie Zuid- Holland van het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs de raad een lijst doen toe komen van de scholen, die de com missie voornemens is voor te stellen voor opneming in het door het be stuur van het Centraal Orgaan op te stellen deelplan. De commissie verzoekt de raad eventueel bezwaren en opmerkingen vóór 1 november ter kennis van de commissie te brengen. Op de gezonden lijst zijn voor Lei den de volgende gemeentelijke scho len opgenomen: 1. school voor middelbaar econo misch en administratief onderwijs; 2. hogere technische school; 3. school voor hoger economisch en administratief onderwijs; 4. bekostiging bestaande avond- u.l.o.-school als avond-ma.v.o.; 5. bekostiging van een school voor h.a.v.o. toegevoegd aan de Rem- brandtscholengemeenschap 6. omzeti:\g van openbare v.g.l.o.- school en prot. v.g.l.o.-school (sa men te brengen in een nieuwe stichting) in een scholengemeen schap l.e.a.o.-l.a.v.o. B. en W. kunnen zich met de plaatsing op de lijst van deze Leidse scholen verenigingen. Het College stelt de raad voor met dez( lijst akkoord te gaan en geen be zwaren en/of opmerkingen bij de regionale commissie kenbaar te ma ken. „Twee gespleten steden, Jeruzalem en Berlijn" was het on derwerp van de damesmiddag, die gisteren voor de leden van de gezamenlijke vrouwenorganisaties in Leiden werd belegd ter herdenking van de dag der Verenigde Naties. Een onder werp, dat is gekozen omdat de verdeeldheid in de wereld vooral in deze twee steden duidelijk blijkt en conflicten tussen grote landen zich vaak in deze twee gespleten steden hebben toege spitst. Mr. A. F. Leemans zette in het kort uiteen hoe de tegen stellingen tussen de twee delen van beide steden zijn gegroeid, waarna aan de hand van filmpjes en dia's werd getoond hoe de situatie zich er heeft ontwikkeld. Vakken Tot de keuze van deze vakrichtin- ïen komt de commissie: voor de vakrichting chemische techniek (procestechniek)omdat het tekort aan opgeleiden in deze sector, zulks ïowel regionaal als landelijk bezien, ieer groot is en het aantal opleidin gen nog te gering is; voor de vak richting werktuigbouwkunde (appa ratenbouw) en electrotechniek (elec- tronica) omdat aan de beoogde gespecialiseerde opleidingen grote behoefte bestaat en deze nog niet elders worden gegeven; voor de vak richting economische bedrijfstech niek, omdat de thans reeds be staande grote behoefte aan opge leiden in deze sector in de nabije toekomst, bij een verdergaande me chanisatie van de bedrijven in in dustrialisatie van ons land, nog veel sterker zal worden. Met deze opvatting kunnen B. en W. zich ver enigen. In afwachting van de door de raad In zijn zitting van maandagavond te némen beslissing hebben B. en IV. de regionale commissie reeds Voorlopig verzocht de school in het De splitsing van Berijln is een ge volg van de ineenstorting van Duits land en van het feit dat de grote mo gendheden Engeland en Amerika enerzijds en Rusland anderzijds nooit tot een overeenstemming heb ben kunnen komen. De splitsing van Jeruzalem, aldus mr. Leemans, was daarentegen het gevolg van het stre- van een verjaagd volk om een eigen thuis te vestigen. Hierbij moet worden opgemerkt dat Jeruzalem sinds de laatste oorlog geheel onder Israëlisch bestuur staat. De hele si tuatie tussen beide steden is geheel verschillend. Ligt in Berlijn de tra giek in de scheiding tussen vele fami lies en vrienden, allemaal Duitsers, in Jeruzalem verdeelt de afscheiding tussen het Israëlische en het Jor daanse deel ook twee verschillende volken, die vijandig tegenover elkaar staan. Al in 1944 was uit oogpunt van mi litair bestuur door de grote machten bepaald dat Berlijn na ineenstorting van Duitsland zou worden verdeeld. Bij de conferentie van Jalta in febru ari 1945 werd de toekomst van Euro- al min af meer bepaald. Heel summier schetste mr. Leemans de verdere ontwikkeling van de toestand in Berlijn en het toenemen van de spanningen, die uiteindelijk leidden tot een volledige afsluiting van Oost- Berlijn. West-Berlijn schetste hij als een stad met vrije mensen, waar vrijheid van meningsuiting, gods dienst. schoolkeuze enz. is en waar een enorme vooruitgang de stad tot een moderne, progressieve stad heb ben gemaakt met een zekere mate van overdaad. Oost-Berlijn, aldus mr. Leemans, wordt bevolkt door mensen die in allerlei opzichten gevangen zijn, waar geen vrijheid van menings uiting is en door het eenpartijstelsel geen politieke keuze mogelijk is, waar in de industriële ontwikkeling Moeilijker was het voor hem om een beeld te geven van beide delen van Jeruzalem, omdat over het Jor daanse deel niet veel gegevens zijn. De verdeeldheid van Jeruzalem gaat verder terug in de historie dan die van Berlijn. Al aan het einde van de vorige eeuw. toen Herzei droomde van een eigen Joods tehuis en groe pen Russische joden zich in Palesti na vestigden in kleine collectieve ne derzettingen en daar vele vernieu wingen invoerden, ontstonden con flicten met de Arabische bevolking. De rol van Engeland bij deze ontwik kelingen, beschreef mr. Leemans als een knipperlichtpolitiek. Nadat in 1923 van Engelse zijde werd ver klaard dat een Joods nationaal te huis in Palestina mogelijk was, groei de er een Joods nationalisme. Tege lijkertijd namen echter ook de Ara bische nationale gevoelens toe. Het kwam tot verzet tegen de En gelsen, waarop deze weer snel de stroom Joodse immigranten tegen hielden. Zo namen de spanningen toe tot de Verenigde Naties in 1947 be sloten tot een scheiding van Palesti na, hetgeen wel door de Joodse groe pering werd aanvaard, maar nooit door de Arabieren. Eind 1947 kwam het tot een openlijk conflict, waarbij de Verenigde Naties weer tussenbei de kwamen. Op dat moment had het Jordaanse leger onder Engelse offi cieren een groot deel van het door de Joden veroverde Jeruzalem weer bezet. Dit werd het Jordaanse deel van Jeruzalem, het deel waar de meeste religieuze oudheden bewaard zyn, waar de ontwikkeling bijna heeft stilgestaan en dat voor een groot deel door vluchtelingen werd bevolkt. Het Israëlische deel is modern opgezet en werd door mr. Leemans bestem peld als een stad van de toekomst. Voor de Leidse kantonrechter Dat nog zeer vele weggebruikers zondigen tegen de voorrangsregels bleek gisteren weer duidelijk uit het grote aantal voorrangszaken", waar in de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, vonnis moest wijzen. Tot de vele verkeersdeelnemers die tegen de voorrangsregel hadden ge zondigd behoorde een 25-jarige in woonster van Katwijk. Verdach te had met haar bromfiets links af gaande geen voorrang aan een haar tegemoetrijdende bromfietser ver leend, hetgeen een botsing tot gevolg had. Zij had weinig of niets tot haar verdediging aan te voeren. De kan tonrechter nam haar de overtreding bijzonder kwalijk, temeer, omdat zij haar tweejarig zoontje achterop haar bromfiets vervoerde. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen eiste een boete f 50 subs 10 da gen. Verdachte gaf te kennen, dat zij f 50 boete voor een huisvrouw wel rijkelijk veel vond. De kantonrech ter liet het bij f40 subs 8 dagen. Voor een geheel andere verkeers- kwestie moest zich verantwoorden een 54-jarige fabrieksdirecteur uit Deurne. Hij was met hoge snelheid de oprit naar een van de rijkswegen ingeslagen en vervolgens over de kop geslagen. Verdachte gaf toe, dat hij voor het ongeluk enkele borrels had gedronken. De officier eiste naast een geldboete van f 150 subs 30 da gen de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter zag geen reden tot enige clematie en vonniste der halve conform Een 18-jarige betonijzervlechter uit Leiden moest zich verantwoor den voor twee overtredingen. Nadat hij met zijn auto uit een bocht in de Voorschotenseweg te Valkenburg en daarna in een sloot was gevlogen, constateerde de politie, dat de twee voorbanden van de auto tot op het canvas glad waren afgesleten. „Twee gladde banden en een grote dosis jeugdige overmoed", zo zag de officier de aanleidingen tot verdach tes laakbare stunt. Aanleidingen, die hem tot de eis van twee geldboeten f 75 subs 30 dagen en aan on voorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden brachten. ,Ik heb m'n rijbewijs nodig voor m'n werk", aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter stelde daarom de ;vraagde intrekking ditmaal nog voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, doch verhoogde daarentegen de geldboeten tot tweemaal f 100 subs. 40 dagen. Hoewel een 40-jarige grossier uit Rijnsburg verstek liet gaan, kreeg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak toch een openbare behandeling. Hieruit bleek, dat de grossier met hoge snelheid een bocht in de Lange- velderweg had willen afronden, de macht over het stuur verloor en als gevolg hiervan frontaal met een te genligger in botsing was gekomen. De officier eiste een geldboete van f 50 subs 30 dagen en de voorwaar delijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De rechter was het volkomen met de officier eens en vonniste bij ver stek geheel conform. Een 42-jarige ingenieur uit Was senaar verleende met zijn auto in Voorschoten geen voorrang aan een bromfietser, die op de voorrangsrij baan van de Karei Doormanlaan reed. „Ik was inderdaad fout en be treur het, dat ik die bromfietser heb aangereden", aldus verdachte. De eis werd f 50 subs. 10 dagen. „Het komt helaas slechts zelden voor, dat men hier zijn fout vol mondig toegeeft", zei de rechter, die met f 40 subs 8 dagen vonniste. Bij botsing op Hoge Rijndijk In Leiden heeft zich vanochtend omstreeks kwart voor tien het twaalfde dodelijke verkeersongeval van dit jaar voorgedaan. Bij dit on geluk, op de hoek van de Hoge Rijn dijk en de Verdamstraat, kwam de 58-jarige H. J. Jansen uit de Leidse Meldoomstraat om het leven. De Leidenaar, die met zijn wagen de Verdamstraat uitreed, kwam op de Hoge Rijndijk in botsing met een autobus. De automobilist werd door de klap uit de wagen geslingerd en onder de achterwielen van de bus geslingerd. V oorschoterweg wordt tijdelijk afgesloten voor alle rijverkeer Ingaande maandag 6 november a.s. zal, voor de duur van vermoedelijk twee weken, de Voorschoterweg, tus sen de Churchilllaan in Leiden en de Hofweg in Voorschoten, gesloten zijn voor alle rijverkeer. In verband daarmede wordt de route van de lijnen 46 en 49 voor de duur van de afsluiting in beide richtingen als volgt: Voorschoterweg - Churchilllaan - Haagweg - Leidseweg - Hofweg - V oorschoterweg. Aan de omleidingsroute wordt niet gestopt voor het in-, resp. uitstappen van reizigers. De werkzaamheden aan de Voorschoterweg maken deze tijde lijke maatregel noodzakelijk. RIIBr.FRI.irKE STAND VAN LF.TDEN GEBOREN Herman Adolf, z. v. J Massing en M. Erbrlnk; Barbara Renée, d. v. P. H. W. Mey en E. G G. Dastugue; Maria, d. v. D. Varkevlsser en A. Guijt; Hen drik. z. v. W. Plug en A. Lindhout; Eli sabeth Wilhelmina Gerarda, d. v. J. L. M. Rljkelijkhuizen en C. M. A. G. van Sonja Emma Cornelia Catharlna, d. v. G. A. van Amsterdam en C. A. Aker boom; Brigitte Charlotte, d. v. R. H. van Straten en T. van Arnhem; Mar- tfjn Ernest Wouter, z. v. W. J. Hage- man en C. J. Bink; Danlëlle Ilse Willemlne. d. v. N. D. Blnnendyk en T. C. van der Leun; Keno, z. v. J. C. Vri- sekoop en T. M. T. Lange; Willem Marie Hendrik, z. v. H. Dusoswa en H. Peet; Catharina Margaretha Caroli- - i, d v. J. Schipaanboord en M. Ver- Margaretha Maria. d. v. A A. de Haas en A. M. Broeke; Adriana Maria, A A. de Haas en A. M. Broeke; Simone, d. v. A. van Dijk en G. Ha- merllng; René, z. v. R. Ouwehand en L. D. Kromhout; Remy, z. v. J. Kupe- ADVERTENTIE (Op dit moment staat zijn hoofd niet naar WF) U kent dat wel: duizend telefoontjes en beslommeringen waar het leven tussen 9 en 6 zo vol mee zit. Gewoon een drukke dag. En daarna? Ook dat kent u wel: ontspannend genieten met een OUDE IWFI GENEVER Want Oude IWFI staat achter rustige momenten, als uw hoofd niet langer naar al die drukke dingen staat. Een rondje WF, daar is iedereen vief kant v< OUDE PWFl GENEVER in de handige "kneepfles" 11,per hele liter. WYNAND FOCKINK C4iuu> 1679 JONGE EN OUDE WF GENEVER, CITROENBRANDEWIJN, WF HALF EN HALF, BESSEN, KERSEN EN FRAMBOZEN VAN FOCKINK. WF-SPECIALITEITEN: RUMBERRIES, ROYAL ORANGE, HUBERTINE. rus en C. G. M. van Putten; Yvonne, d. v. J. van der Kaaij en L. T. Reerink; Frits Jacobus, z. v. A. Fallaux en L. Trouwee; Jeroen Adriaan, z. v. A. Kop- pe en N. Keijser; Cornells Antonlus Maria. z. v. H. J. J. Mentlnk en J. M. van der Klaauw; Richard, z. v. W. C. de Vogel en J. Arnoldus; Jacob, z. v. J. Neuteboom en M. M. J. Kamphues; Eduard Hendrikus, z. v. H. Rodenburg en P. G. J. Bek; Jonathan Stuart, z. v. J. B. Rowles en D. J. Macey; Puck Wilhelmina Maria. d. v. P. B. Straat hof en J. E. P. Kempen; Petronella Marrle. d. v. A. Vermeulen en M. van der Bent; Robertus Martinus, z. v. T. C. M. Lellveld en G. P. Brouwer. GETROUWD T. J. Nieuwenhuis en R. H. Postel; E. C. M Grimbergen en W. C. J. Glau- demans. OVERLEDEN G. C. Fles. 89 Jr.. vr.; C. M. van Heteren, 20 dagen, dochter; A. M. Faay. 5 maanden, dochter; R. J. Pijpers, 63 Jr., man; D. H. Lamme. 59 Jr.. man; R. A. A. G. van tie Heynlng. 4 jaar, dochter; J. T. Hoogeveen, 60 Jr., man; J. P. van der Reek, 51 Jr., man. Bisschop Russisch Orth. Kerk in Leiden Op uitnodiging van het Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Hervormde gemeente komt mgr. Dionissios, bla- schop van de Russische Orthodoxe Kerk in Nederland, morgenavond naar Leiden om over de geloofsop vattingen van zijn kerk te spreken. De bijeenkomst wordt gehouden k) het gebouw Breestraat 19. De voor dracht wordt in de Nederlandse taal gehouden. In het Academiegebouw van de Leidse Universiteit heeft gisteravond de rector magnificus, prof. dr. P. Muntenden, de commissie geïnstal leerd ,die belast is met de voorberei dingen voor de herdenking van het feit, dat het eind 1968 driehonderd jaar geleden zal zijn, dat Boerhaave werd geboren. In de commissie, die wordt voorgezeten door prof. dr. J. Dankmeijer, hebben voorts zitting dr. J. Goedbloed namens het college van curatoren ,prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer namens de senaat, prof. dr. M. K. Polano namens de facul teit der geneeskunde ,M. W. Jongs- ma, arts, namens de commissie voor de Boerhaavecursussen, mevrouw dr. A. M. Luyendijk-Elshout namens de wetenschappelijke staf. mejuffrouw dr. M .Rooseboom, bestuurslid van het Genootschap voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen en Ge neeskunde en directrice van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen en drs. Th. J. Meijer, conservator van het Academisch Historisch Museum. In zijn installatierede herinnerde de rector aan de vele verdiensten van Boerhaave, die aan de Leidse Univer siteit als student in de godgeleerd heid werd ingeschreven, later de leerstoelen in de geneeskunde, de scheikunde en de plant- en kruiden- kunde bekleedde, het onderwijs aan het ziekbed introduceerde, de Leidse leerstoel tot een Europese maakte, de Leidse faculteit tot moederfaculteit van die te Edinburgh en tot groot moederfaculteit van die in Philadel phia promoveerde en tot de vorming van vele beroemde geneeskundigen, van wie Van Swieten en Gaubius ge noemd mogen worden, zijn belangrtf- ke bijdragen heeft geleverd. Prof. Muntendam zei te hopen, dat de herdenking in 1968 opnieuw de betekenis van de geschiedenis der geneeskunde zal belichten, al ware het slechts om ons te leren ons van onze beperkingen in kennis en kunde bewust te zijn en eerbied te hebben voor hen, die ons voorgingen en voor ons de wegen openden, waarlangs wij de wetenschap zouden kunnen ont wikkelen o pde grondslagen, die zij gelegd hebben. Een eerste leerstoel n de geschiedenis der geneeskunde in Engeland is onlangs ingesteld. Zij had tot dan onderdak gevonden bij de anatomie aan het University College te Londen. Wellicht kunnen de leden van de Commissie Boerhaaveherden- king eens nadenken over mogelijke andere doeleinden, waarvoor hun col lege zoy kunnen worden gebruikt. Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, heeft vanochtend in gezelschap van zijn echtgeno te een werkbezoek gebracht aan Noordwij kerhout. Het hoge be zoek werd door burgemeester P. M. M. van der Weijden en diens echtgenote welkom geheten voor de trap van het gemeentehuis. Daar bood ook de driejarige Yvonne Schuijt. het dochtertje van de hoofdcommies ter secre tarie, mevr. L. A. H. Klaasesz— de Bruyne een boeketje bloemen aan. De commissaris ging vervolgens het gemeentehuis binnen voor een buitengewone raadsvergade ring. Mevr. Klaasesz en mevr. Van der Weijden bezochten de chr. kleuterschool ..Schapendel" in Duin en Dal. Hier werden zij door de hoofdleidster, mej. P. Schonewille, geïnformeerd over het werk van de kleuterleidsters. Om tien uur vertrokken de commissaris, zijn echtgenote, het college van burgemeester en wet houders en mevr. Van der Weij den naar de Zilk voor een be zoek aan het bedrijf van de heer P. Bakker en de n.v. aan de Beeklaan. Mr. Klaasesz liet zich daar uitvoerig inlichten over de binnen- en buitenlandse handel in bloembollen en planten. Mr. J. Klaasesz woonde van ochtend in Noordwijkerhout een buitengewone raadsvergadering b\j. Rechts naast de commissaris staat de burgemeester P. M. M. van der Weijden. (Foto LD/HolvaH) Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan het seminarie JDe Leeuwenhorst" (waarvan de leer lingen thans met vakantie rijn) waar de regent en zijn staf de hoge bezoekers ontvingen. In ho tel-restaurant Zeegers aan de Herenweg werd tenslotte ge- lunched, waarna de commissaris en zijn echtgenote de terugtocht begonnen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11