Basis van vernieuwing nog labiel en onzeker Uitbreiding van de Thailandse troepen Onrust in Amsterdam Zandrijdersdrama in Antwerpen Grieken riskeerden gevangenschap Internationals vriendelijker BEURS VAN AMSTERDAM PAGINA 18 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 30 OKTOBER 196? LERAREN ONGERUST OVER MAMMOETWET Voorzitter A. F. J. Jacobs van de vereniging van leraren aan rijks-hbs- en sprak zaterdag tijdens een verga dering in Amersfoort zijn ongerust heid uit over de uitvoering van de wet op het voortgezet onderwijs (de z.g. mammoetwet) waarvan sinds enige maanden de rechtspositionele problemen de meeste aandacht opei sen, Over tien maanden zal er geen les meer mogen worden gegeven in de eerste klas maar in de brugklas. Daarover bestaat in de lerarenwereld onrust, zegt de heer Jacobs, omdat met de dag duidelijker blijkt, dat de basis, waarop de vernieuwing moet worden gerealiseerd labiel en onzeker is, hoe weinig nog bekend is van de regelingen voor de opbouw van de schoolorganisatie en de uitvoering van het les- en begeleidingsprogram- Het ontbreken van basisregelingen moet volgens de heer Jacobs niet al leen de uitvoering van de wet, maar ook de voorbereiding op de uitvoe ring tot een haast onmogelijke zaak maken. De heer Jacobs vreesde dan ook: Straks zal men dan wellicht de schuld voor fouten werpen op hen die de wet moeten uitvoeren". Spreker achtte het daarom noodzakelijk de kaarten op tafel te leggen. De leraren zijn bereid het jarenlange ijveren voor het tsreefgetal van 24 lesuren ,ot nader order op te schorten, dwz. ue verbetering van de positie onder geschikt te maken aan de behoefte /an de mammoetwet. De taakverzwa ring, hoewel moeilijk in concreto te verwoorden, komt voort uit de vol strekt nieuwe onderwijsmethodieken en hangt samen met het feit, dat de v/et de noodzaak van het persoonlijk ^experiment van de leraar in zich bergt. Dit houdt in dat een aantal lesuren van 26 voorlopig aanvaard baar is. Extra taakuren De grootste moeilijkheden liggen naar sprekers mening in het aantal extra taakuren. Deze zijn anderhalf per klas. Dit houdt in dat de lestaak van een leraar, aan wie een aantal taakuren wordt opgedragen, met een gelijk aantal lesuren wordt vermin derd. Het aantal taakuren zal gelijk zijn aan anderhalf maal het totale aantal klassen, aldus de memorie van toelichting op de begroting. Dat be tekent. aldus de heer Jacobs, dat voor een school met vier brugklassen, de ze school met zes taakuren in de cursus 1968/1969 moet toezien dat de bedoelingen van de mammoetwet worden gerealiseerd. „Ik aarzel niet te verklaren, dat dit volstrekt onuitvoerbaar is en dat men in dit geval beter de mammoet wet meteen naar het lijkenhuis kan brengen. Uitgerekend de moeilijkste klasvan allemaal zou in het moei lijkste jaar met anderhalf taakuur tot leven gewekt moeten worden". Naar sprekers mening is het aller uiterste minimum tenminste twee en "'een half maal 't aantal klassen. Dit is een minimum, dat alleen voor dit moment geaccepteerd kan worden in verband met de moeilijke situatie van het Rijk. Jammerlijk Het is een jammerlijke gewaarwor ding als men ervaart, dat het getal anderhalf misschien voor het eerste jaar tot tweeëneenhalf verhoogd zou kunnen worden, maar dan ten koste van andere broodnodige onderwijs kundige voorzieningen. En dat alle maal vanwege het magische getal van 23 miljoen, v.aarbinnen alle bereke ningen zich moeten bewegen. Slechts 23 miljoen is als extra be drag op de begroting uitgetrokken voor een gigantisch project, waarbij honderden, ja duizenden leraren en onderwijzers bij het voortgezet on derwijs zich intens betrokken voelen. Een project, dat essentieel voor de toekomst van ons volk wordt be schouwd, aldus de voorzitter. Tenslotte wees spreker op de be handeling in de Tweede Kamer, Spreker vreesde, dat zonder al te veel bezwaren met die 23 miljoen akkoord zou worden gegaan. De discussie zal zich wel beperken tot de leden van de onderwijscommissie. Spreker ver zuchtte: „Wacjromzijn dlei rfaotieCei. ders niet bereid hun gewicht in de schaal te werpen. Is het soms waar dat het onderwijs politiek gezien nau welijks interessant is? Het zou van visie getuigen als de Kamer ten aanval trok om de nodige miljoenen uit de klauwen van de Cerberus aan de Kneuterdijk los te rukken". De felle regenbuien, die zaterdag avond Amsterdam teisterden zijn re den geweest, dat de gebruikelijke relletjes en baldadigheden rond „Het Lieverdje" en op het Leidse- plein nagenoeg achterwege zijn ge bleven. Het goede weer gistermiddag deed een geheel andere situatie ontstaan. Grote groepen jongelui maakten zich schuldig aan baldadigheid in vrijwel de gehele binnenstad tussen het Spui en het Vondelpark. Bij Het Lieverdje kwam het tot moeilijkheden. Voor het Amerikaan se Consulaat aan het Museumplein werd gedemonstreerd. In het Von delpark werden bijeenkomsten ge houden. Passerende auto's in de Leidsestraat werden gemolesteerd en als hoogtepunt werd een poging ondernomen het gebouw van de vrije gemeente aan de Weteringschans dat de jongelui als recreatieruimte willen hebben te bezetten. Ook hier moest de politie even hardhan dig optreden. Er zijn in de loop van de middag vier arrestaties verricht. De ongeregeldheden duurden rond zes uur voort. De arrestanten zijn gisteravond weer vrij gelaten. Thailand (Siam) zal zijn troe pensterkte in Zuid-Vietnam met on geveer 12.000 man uitbreiden, zo heeft minister van Binnenlandse Zaken generaal Charoesatjien giste ren bekendgemaakt. Deze legerbri- zal in Zuid-Vietnam worden ge detacheerd zodra de V.S. wapens en andere uitrustingsstukken zullen heb ben geleverd. Met de nieuwe brigade zal het aantal Thaise soldaten in Vietnam ongeveer 15.000 bedragen. Een Thaise politiepatrouille heeft zaterdag een groot terroristenkamp in Zuid-Thailand ingenomen en voorraden en een grote hoeveelheid documenten van de communistische terroristen in beslag genomen. De gevechten rond het kamp duurden twee en een half urn-, aldus de eer ste rapporten ,dlie zondag in Bang kok binnenkwamen. Gedurende het v/cekeinde hebben regeringstroepen een commuir'stieche bende van naar schatting 100 man ingesloten in het noordoosten van Thailand. De terroristen in het eerste kamp, m de zuidelijke provincie Nartjivas bij de grens met Maleisië, zouden Maleis-'sche guerillastriiders zijn, die naar Thailand gevlucht zijn na de mislukte communistische opstand in Maleisië. Nicaragua heeft aangeboden een kleine militaire eenheid naar Zuid-Vietnam te zenden, aldus een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het aanbod is in bespreking met de Zuidv'etnamese autoriteiten en an dere betrokkenen. Nicaragua is het eerste Latijnsamerikarmse land dat militaire hulp aanbiedt. Achtervolging Amerikaanse infanterie en Zuid- vietmamese regeringseenhedein ach tervolgen de resten van een Viet- cong-regiment dat zondag een aanval ondernam op Loc Ninh bij de Cam bodjaanse grens. Na een beleg van veertien uur moest de Vietcong, waarvan de sterkte op 800 man ge schat, met achterlating van 106 do den terugtrekken. AanvankeP.iik slaagden de Vietcong-soldaten erin in bunkers van de regeringstroepen door te dringen, maar na de aan komst van Amerikaanse versterkin gen moesten zij zich, in groepen ge splitst., in het oerwoud terugtrekken. De strijd werd voor een deel in de straten van Loc Ninh uitgevochten. Bij de gevechten sneuvelden twee burgers een één Amerikaan en wer den negen Amerikanen en zes bur gers gewond. De verliezen aan re geringszijde worden „licht" genoemd. De Amerikaanse luchtmacht bom bardeerde zondag het Mig-vliegveld Cat Bi ten zuidoosten van deNoord- vietnamese havenstad Haiphong. Bo ven Hanoi verschenen geen Ameri kaanse toestellen. Zaterdag hebben Amerikaanse vliegtuigen negen bat- teriien luchtdoelgeschut bij Hanoi en Haiphong onschadelijk gemaakt. Een en twintig Amerikaanse mili tairen zijn gedood en 51 gewond bij twee gevechten in de Que Son-Vallei 48 km. ten zuiden van Da Nang. Een Amerikaanse woordvoerder zei, dat Amerikaanse eenheden drie uur lang in de zuidoostelijke hoek van de vallei strijd geleverd hebben tegen Noordvietnamese troepen, waarvan de sterkte wordt geschat op een compagnie. Daarbij kwamen elf Ame rikanen om en werden 118 gewond. Ht stoffelijk oveschot van één Noord. Vietnamees werd gevonden: Tegelij- kertiid hebben Amerikaanse militai ren 35 Noordvietnamezen gedood in een gevecht in het noordoostelijke deel van de vallei. Daarbij zijn tien Amerikanen omgekomen en 33 ge wond, aldus de woordvoerder. kunnen uitlopen op een derde we reldoorlog. „Onze nationale veilig heid gebiedt ons in Vietnam te zijn", aldus Humphrey, die op weg was naar Zuid-Vietnam om daar dinsdag de installatie van het staatshoofd, generaal Van Thioe, bij te wonen. Verklaring Humphrey *ye Amerikaanse vice-president Humphrey, heeft gisteren tegenover Amerikaanse troepen op het eiland Goeam verklaard dat het beter is nu een beperkte oorlog te voeren dan later in gewopend conflict te komen met een „machtige vijand", dat zou DOOR SCHULD NEDERLANDSE AANNEMERS Een ogenschijnlijk winstgevende samenwerking van Belgen, Neder landers en Duitsers is voor tiental len Duitse zandryders een drama ge worden. Vele van deze zandryders zijn zonder een vent op zak in Ant werpen gestrand. Hun wagens zijn door de justitie in beslag genomen. Het hele avontuur begon acht maanden geleden toen een onbeken de Nederlandse aannemer met de Belgisch-Deense groep diie enorme openbare werken rondom Antwerpen uitvoert, overeenkwam grote hoe veelheden zand en aarde van het ene punt naar het andere te vervoe ren. Dit werk moest geschieden in verband met de aanleg van een ring weg rondom de stad en de bouw van een nieuwe tunnel onder de Schelde. De Nederlander beschikte niet over de nodige zandauto's. Hij plaatste advertenties in Duitse bladen en vele Duitse chauffeurs, die werkloos waren door een ernstige crisis in het transportbedrijf, reageerden op die advertenties. Tientallen van deze chauffeurs sprongen in hun wagens of kochten nieuwe en reden zo snel mogelijk naar Antweipen. Weldra kwamen zij tot de conclusie, dat zij niet kon den leven van het geld dat de Ne derlander bood. Zij die eigen wagens bezaten reden al vlug naar Duits land terug. Diegenen, die echter geld geleend haddeh van Duitse banken, moesten blijven. Hun zware Merce- dessen en Hensohels werden in vele gevallen na vonnissen van Duitse ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte I rechtbanken door Belgische deur waarders in beslag genomen. Een aantal berooide Duitsers heeft maandenlang als landlopers onge schoren en ondervoed in hun wagens geleefd. De meesten hunner zijn nog in Antwerpen in afwachting van een definitieve regeling van hun zaken De ongelukkigste van allen was vermoedelijk de chauffeur die met zijn gloednieuwe truck uit Duitsland Chrysanten fors in prijs in Rijnsbnrg Dank zij het naderende kerkelijke feest van Allerheiligen beleefde de export van snijbloemen weer enige opleving. Was vroeger ter gelegenheid van dit feest de vraag zeer sterk ge richt op witte bloemen, thans kan men constateren, dat alle kleuren hiervoor in aanmerking komen en het wit vrijwel op de achtergrond is komen te liggen. Trouwens ook het aanbod en sortiment is in de loop der jaren sterk gewijzigd. Vroeger werden om deze tijd van het jaar aan de Rijnsburgse veiling „Flora" enorme hoeveelheden groot- bloemige chrysanten aangevoerd. Dit behoort totaal tot het verleden en thans ziet men slechts nog de z.g. half-grote chrysanten, waarvan er 2 a 3 op een plant worden gekweekt. Ze zijn, evenals de troschrysanten scijf aan de prijs, mede doordat er nu'vrijwel uitsluitend bloemen uit de kas komen, omdat de natuur radicaal opruiming heeft gehouden onder de, bloemen op het veld. Kennelijk zijn de buitenlandse af nemers toch niet zó enthousiast over de kwaliteit van de Italiaanse en Franse anjers, want nog dagelijks be stellen zij in ons land bij, hetgeen tot gevolg heeft dat hier de prijzen aan de hoge kant blijven. Ook in de komende weken moet daarom op forse prijzen worden ge rekend, die echter ruimschoots ge compenseerd zullen worden door de lange houdbaarheid van een goede bos Chrysanten. PROTESTMARS IN UTRECHT Subsidie kruisverenigingen Staatssecretaris Kruisinga van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft aan de kruisorganisaties mee gedeeld, dat de huidige rijkssubsi dieregeling voor plaatselijke vereni gingen voor gezondheidszorg zal worden verbeterd. Thans wordt door het rijk een subsidie verstrekt van 50 pet. in de personeelskosten van de wijkverpleegsters. Met ingang van 1 november 1967 zal de subsidie worden verhoogd tot 55 pet. Ook de subsidie aan medisch-op- voedkundige bureaus en sociaal-psy- i chiatrische diensten wordt gunstiger (Van onze Utrechtse correspondent) Een groep van 15 Griekse zeelieden heeft zaterdag in Utrecht geriskeerd dat zfj in Rotterdam zullen worden opgepakt en als gevangenen naar Griekenland zullen worden overge bracht. De zeelieden namen zater dagavond, evenals enkele honderden Grieken en Nederlanders, deel aan een "prptestmars door het avondlijk en koud Utrecht tegen de dictatuur in het huidige Griekenland. Volgens een uit Rotterdam afkomstige Griek zouden al meer zeelieden, die het on eens zijn met het bewind van de kolonels in hun land, via hun kapi tein uitgeleverd zijn aan de Griekse autoriteiten. De demonstratietocht in Utrecht verliep niet ordelijk en rustig als de organisatoren het dispuut „Vrij Griekenland" van de Utrechtse stu dentenvereniging Prometheus en het anti-dictatoriale front van Grieken In Nederland wel hadden gehoopt. Ongeveer 30 studenten uit Amster dam sloten de stoet en hieven onop houdelijk spreekkoren aan: „Con stanten fascistenzwijn", een open lijke belediging van een bevriend staatshoofd. Overleg van de organi satie met de Amsterdammers hielp niet. Tenslotte werd de meerijdende geluidswagen van voor naar achte ren gedirigeerd om het geschreeuw te overstemmen. Commissaris Maat van de Utrecht se politie tilde er niet zo zwaar aan: „De organisatoren kunnen er niets aan doen. Er zijn trouwens vrijwel geen mensen op straat, ik hoef er niets aan te doen". Het legertje po litiemensen, in burger en in uni form, hoefde niet in actie te komen. Slechts één politieman te paard kreeg het even te kwaad met een be toger, die een bord tussen de benen van het paard probeerde te duwen, De agent, niet tegen de demonstratie maar wel een dierenliefhebber, werd opreecht nijdig. Hij beloofde de knaap een fiks pak slaag. kwam. Hij zag een ry andere Duitse trucks en volgde die naar wat hij dacht dat het bouwterrein was. Het was echter het douanekantoor de trucks waren zo juist in beslag ge nomen. De nieuweling heeft het bouwterrein nooit gezien. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 30 oktober. Koersmutaties van enige beteke nis heeft Beursplein 5 vandaag voor de internationale waarden niet te zien gegeven. De stemming was over vrywel de gehele linie vriendelijker door wat koopkrachten van het pu bliek in een stille markt. Koninklijke Olie verbeterde tot 143.20. Philips verliet de markt 3 dubbeltjes hoger op 1112.90. Unilever werd 40 cent hoger verhandeld op 106.40. AKU steeg tot 63. Hoogovens we.'d onveranderd geadviseerd op 105. KLM kreeg een 8 gulden hogere koers doordat dit fonds vrijdag in Wall Street 2 1/4 dollar hoger sloot. Dell-Mij. gaf op 90 praktisch geen verandering te zien. Koninklijke Zout /Organon wa s20 cent lager op 155. Vergeleken met het laagste niveau van die voorbeurs kwamen de hoofd- fondsen nog goed voor de dag. De iets lagere slotkoersen van vrijdag in Wall Street werden in Amsterdam genegeerd. Overigens hebben er z'ch gedurende het weekeinde geen ge beurtenissen voorgedaan die van in vloed hadden kunnen zijn op het koersverloop van de internationale waarden vandaag in Amsterdam. Voorbeurs werd KLM verhandeld op 287, ex interimdividend tegen vrijdag als' officiële koers 280 cum interim dividend. De cultures waren bij de opening gemakkelijker waarvan Amsterdam Rubber op 61% en HVA op 116. Later verbeterde HVA tot 116%. De scheep vaartsector was licht verdeeld waarbij Scheepvaart-Unie zich verbeterde met tot 11314 (132%). HAL en Ko ninklijke Boot waren iets gemakke lijker. Van Nievelt liep op van 120 tot 120% (120). In de staatsfondsen- hoek gaf de nieuwste 6% pet. lening een licht koersherstel te zien op 9814 Ook de 7 pet. leningen waren iets hoger. Verder was de stemming in deze sector licht verdeeld eveneens met weinig zaken. In de eerste periode verbeterde Al- bert Heijn en Bijenkorf Beher ieder 3, Van Nelle 5, doch Simon de Wit gaf 3 punten prijs. Biliton-2 was één gulden hoger, ex f 2. In de eerste verhandeldag voor claims van Uit geversmaatschappij Kluwer kon men niet tot zaken komen. De belangstel ling voor deze claim was van dien aard dat een biedkoers werd opgege ven of f 175 ofWel 525 pet voor een nieuw aandeel. ADVERTENTIE In de Amerikaanse stad Wa kefield, in de staat Massachusetts, hebben gisteren 25.000 tieners be- toogd ten gunste van de Ameri kaanse politiek in Vietnam. De leiding berustte bij de negentien jarige Paul Christopher, links op de foto. Kenia en Somalië regelen geschil Na besprekingen in Aroesja, Tan, zania, hebben president Kenjatta van Kenia en premier Egal van Somalië zaterdag besloten een eind te maken aan een grensgeschil tussen hun lan den en de normale betrekkingen, dij vorig jaar worden verbroken, te her vatten. President Kaoenda van Zam bia en zijn ambtgenoten van Tanza nia en Oeganda hebben bemiddeld. Kenia en Somalië zijn het over ze punten eens geworden: er moet einde komen aan moorden en vernie llngen; de propaganda wordt stopge zet; de noodmaatregelen door beidi zijden afgekondigd, worden ingetrok ken; de diplomatieke betrekkingei zullen worden hervat; men zal ven naar uitbreiding der econonü sche betrekkingen; er komt een werk comité, bestaande uit vertegenwoordl gers van Kenia, Somalië en Zambis dat moet toezien op de ten uitvot legging van de overeenkomst en m€t algemeen een oplossing moet zien' vinden voor de momenteel tussen betrokken landen hangende kwestie Waarnemers merkten op dat overeenkomst een grote stap vota waarts betekent woor betere betrek kingen in dit deel van Afrika, mas verhelen niet dat de overeenkom niets zegt over Somalië's voornaam ste eis: dat de 200.000 Somahërs, Kenia het recht krijgen over hun gen toekomst te beslissen. ADVERTENTIE MAANDAG 30 OKTOBER 1967 ACTIEVE OBLIGATIES Staateleningen Vorige slotkoers koers v. heden Ned. 1966-1 7 104% 105 Ned 1966-2 7 104% 104% Ned 1966 6% 98% 99 Ned. 1967 6 96% 96% Ned, 1965-1 5% 95ï% 95* Ned. 1965-2 5% 95% 95* Ned. 1964-1 5% 91j% 91t% Ned. 1964-2 5% 9%% 91A Ned. 1964 5 89%x - 89 Ned. 1958 4% 89% 89% Ned. 1959 4% 87% 87% Ned 1960-1 4%... 88% 88% Ned. 1960-2 4% 86% 86% Ned. 1963 4% Ned. 1964 4% Ned 1959 4% Ned 1960 4% Ned. 1961 4% Ned. 1963-1 4% Ned. 1963-2 4% Ned. 1961 4 Ned. 1962 4 Ned. 1953 3% Ned. Staff. '47 3% Ned. 1951 3% Ned. 1953-1-2 3% Ned. 1956 3% Ned 1948 3% Ned 1950-1-2 3% Ned. 1954-1-2 3% Ned. 1955-1 3}( 76% 76 Ned 1955-2 3% 82 81%X Ned. 1937 3 82% 82 Ned Grbk 1946 3 82% 82f£ Ned Dlrling '47 3 88 88% Ned. investeert, 3 99/s 99% Indië 1937-A 3 92 92% Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 97% 97% id. 30-jr'58-59 4% 86% 86% id. 25 j. '59 1-3 4% 87 87y4 id. 25 j. '60 3-5 4% 87 87 ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 61% 61 HVA-Mijen Ver. a 116% 116% AKU 62.10 62.90 Deli Mij cert. 89.70 89.70 Hoogovens cert. 105 105 Philips, gem. bezit 112 Unilever cert. Dordtse Petr. K. Petr A 20 Holl Am. Lijn Java China Paket K.L.M Kon Ned Stmb. Stoomv Mij Ned. Nievelt Goudr c. V. Ommeren cert Rott Lloyd 151% Ned Schpv Unie 132% Kon. Zout Org. 85% 94% 87% 84% 84% 83A 83 A 84% 74% 105.60 663% 143.10 90% 176% 280 92% 162* 154.70 155.50 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov- en Gem. leningen A'dam '47 3% 88% A'dam '48 3% 88% 87% R'dam '52-1 4% 88 Bankwezen 1-2-3 7 103% 112% 96% 96% 96% 96% 93% 93% B.N.G. Idem '65 I 6 idem '65 n 6 idem '65-1 '5% idem '65-13 5% idem '65 5% idem '58 5% idem '64 5% idem '58 5 idem '64-1 5 ld. N W B '52 4% id. Rentspbr '52 idem id. f 500 '57 idem '67 6% Id Rentespbr '64 112 Id Rentespbr '65 107% Id. Rentspbr '66-1 107% Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100% K Zout- KetJ "65 6 N Gasunie '66 7% Idem '66 6% Phil dlr ing '51 4 Schipho' 6 Onliever 6 92% 171 %b 162% 981/2 97% 106% 100% 82% 93 112% 107% 107% Premieleningen Alkmaar 1956 2% A'dam 1933 3 A'dam 1951 2% A'dam 1956-1 2% A'dam 1956-11 2% A'dam '56-III 2% A'dam 1959 2% Breda 1954 2% Dordr. 1956 2%... Eindh. 1954 2% Ensch 1954 2% •Grav '52-1 2% ■Grav. '52-n 2% R'dam 1952-1 2% R'dam 1952-n 2% R'dam 1957 2% Utrecht 1952 2% Z.-Holl. '57 2% Z.-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank, en Kredietinstellingen 234% 72% 72 1161/2 117 56% 77 77 -p 86 85% 85/ff 85/ 79% 79} 71% 71} 72A 72? 73% 72 71% 89 71}' 89} 88 87% 86} 87} 88 87i 83% 85! 104 104 87% 86' 86! Alg. Bank Ned. Amro f 20. Holl. Bank U. cert. HolL Soc. Lev.v. Nat. Nederlanden Ned. Midd. Bank R.VJS. cert 47.30 212% 445 611 91 520b 62! Industriële ondernemingen Amst. Ch. Farm. 148 151 1037 1040 Berkel's Patent 151 150 Blaauwhoed 103b 104 Btihrm.-Tettero 460 457 Bijenkorf Beheer 626% 629 Calvé Delft eert. 741 740 Fokker 431 433 V Gelder Papier 108% 109 K. N Grofsmed. 88 89 D Gruyter pref. 6 114%b 114 Heineken's Bier 580 580 Holl Constructie 95 95 Ing. Bur. Bwnijv. 165 165 279 276 v. Kemp en Beg. 98 Kempkcs Meubel 63% 66 Leidse Wolspinn. 284% 280 Muller en Co N.B 247 246 Ned. Kabelfabr 290 291 Phil, gem.bez. crt. 112.20 112 Rijn-Schelde 208 208 E.M.S 38 37, E.M.S. '66 37.70 371 Ver Mach fabr. 177 176 V. Touwfabr c.v.a. 155 154 Vihamy 124% 125' Walvisvaart 320 Wemlnk's Beton 147% 148! Wilt. Fey Bronsw. 163 164 V. Wijk/ Heringa 79% 76: Zaalberg 64 63 96% BIynbouu en petroleum Blliton 2e rubr. 133.30 13 Participatie be wy zen Goldmin. 1/6-1/1 112 11 Intergas 1 part. 79.20 7 Beleggingsmaatschappijen Interlude f50,— 180.20 if Interwaarden 124 yj Nefo f60,— 85.50 f Robeco 223.90 25 Rolinco Unit as 150.=- Utill co V. Bez. v. *94 f60 Europa I 10 pb Chem Fund. c.v.a. Can. en Amerik Canad. Paciflo R Lntem Nickel Amer.-Tej en Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen Motors IBM Kennecott Republic Steel ShelJ OJ' Union Pacific Un States Steel 215.40 401.50 108.50 99.20 113& 51% 44% 33% Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden VERKLARING DER TEKENS 11 Es dividend Ex claim b I Laten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 18