Vlatig slot voor Oranje Jumping A msterdam een triomf voor de Duitse ruiters Internationale Sportweken in Mexico Stad ten einde VOETBAL IN BUITENLAND Waterpolonieuws Shaver Center in de Bijenkorf Varkevisser heeft zeer goede kans WD AG 30 OKTOBER 1967 PAGINA II De Nederlandse zwemploeg heeft op de slotdag van de Inter- tionale Sportweken in Mexico geen nieuwe medailles kunnen egen bij de kleine verzameling die Ada Kok (tweemaal goed) egen bij de kleine verzameling die Ada Kok (tweemaal goud) de voorgaande dagen opbouwden. De Verenigde Staten wa- oppermachtig met een totaal van 38 zwemmedailles, waar der 15 gouden. De grootste van allen was Don Schollander, in Mexico Stad zijn oogst aan gouden medailles van de ympische Spelen van Tokio (vier) evenaarde. Claudia Kolb acht haar aantal gouden medailles op drie, doordat zij deel imaakte van de Amerikaanse vrije-slagploeg, die op de laat- de allerlaatste race won. DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Goud kwijt )e Amerikanen keren naar huis ig met een medaille te weinig. De »voudige wereldrecordhoudster ibie Meyer raakte de hare kwijt vrijdag. Zaterdag borg ze na het nen van de 200 meter vrye slag nieuw veroverde goud zorgvuldig met de opmerking: „Het verlies zo'n gouden medaille overkomt je ar één keer". Ie Russen, die in Mexico zo sterk de dag kwamen dat zelfs Schol der ervan onder de indruk was. laaiden vijfmaal goud, evenals •Duitsland. Op de laatste dag etterden de fanfares niet voor de ierlandse ploeg. De rol van Mir- van Hemert op de 200 (er vrije slag, van Betty Heukels de 400 meter wisselslag en van Langerhorst op de 1500 meter slag was zelfs zeer bescheiden, ty Heukels, de 25-jarige Eindho- se gymnastieklerares, plaatste 's morgens als zesde voor finale, waarin ze dezelfde plaats bezetten. Zoals verwacht kon zij tiet geheel niet op tegen het Ame- lanse geweld en bleef ze ongeveer utig seconden bij haar op zeeni- gebruikelijke tijden ten achter., i de Europese recordhoudster Ine Steinbach (O.-Dld.) mengde in de onderlinge strijd van de erikaantjes. Claudia Kolb nam op vlinderslag een comfortabele voor- Mig, maar de Oostduitse kwam ig op de rugslag. De schoolslag :ht weer winst aan Kolb. even- aan Betty Heukels, die van de ende naar de zesde plaats schoof. Nederlandse meisje tikte als ie aan, maar werd vijfde ge- itst, omdat de als vier aan- ïende Patty Caretto werd ge- walificeerd. Claudia Kolb was in- dels met een onaantastbare voor- »ng aan de vrije slag begonnen finishte tenslotte met een voor- ng van bijna tien seconden op ine Steinbach. Juist op dit re nummer bleken de specifieke iïijkheden van Mexicb hoge ing en ijle lucht mee te spre- Het zelfde gold voor de 1500 er. Als men tenminste de Mexi- Echevarria buiten beschouwing Deze getogen hooglander won tweede gouden medaille met een sprong van bijna 50 seconden de Europese kampioen Semjon Is Geiman. De Amerikanen had- op deze afstand hun sterkste mmers niet ingezet. 100 meter mgerhorst, die in dezelfde (sterk tte) serie uitkwam als de Mexl- i, moest ruim honderd meter geven. De Hagenaar bepaalde tempo naar de naast hem lig- le Pool Krystian Langer. Toen 1100 meter Kerkhoven zijn pu- het sein gaf tot de aanval, miste Hagenaar daartoe de kracht, in armen en benen wilden ge niet gehoorzamen", hijgde hij vermoeid na afloop. De ver tenissen van de duur-prestatie hadden zijn (tevoren uitstekende) conditie aangetast. Met 18.28.4 ein digde hij als zesde in de serie en ook in de totaal uitslag. Evenals Betty Heukels moest Mir jam van Hemert capituleren voor het Amerikaanse zwemgewreld. De eerste vier plaatsen op de 200 meter vrije slag waren voor de Ameri kaantjes, van wie de 15-jarige Deb bie Meyer duidelijk de snelste was. Mirjam van Hemert, die in de series dezelfde tijd had gemaakt als de Oostduitse Rita Schuhmacher en als vierde de finale binnenstapte, moest zich tevreden stellen met een bescheiden zevende plaats. Overmacht Groot was de Russische overmacht op de schoolslagnummers. De Euro pese kampioene Galina Prozumen- schikova won na de 200 meter schoolslag ook de 100 meter in de scherpe tijd van 1.17,2. De zestien jarige Oostduitser Roland Matthes zorgde ervoor dat Mexico-1967 niet geheel aan de internationale record- lijsten is voorbij gegaan. Hij won de 200 meter rugslag in de nieuwe Europese recordtijd van 2.11,1. CIJFERS VAN MEXICO lm. schoolslag1Kosinski (Rusl.) I; 2. Morchoekow (Rusl.) 2.34.-; enminger (O.-Dld.) 2.35 8; 4. Tu- dne (Japan) 2.36.6. m. rugslag: 1. Matthes (O- 2.11.1 (nieuw Eur. record); 2 ro (V.S.) 2.17.2; 3. Tanaka (Ja- 2.19.7; 4. Ljungberg (Zweden) X) m vrije slag: 1. Echeverrla t.) 17.05.08; 2. Belits Geiman 17.55.7; 2. Strenk (V.S.) -; 6. Langerhorst (N.) 18.28 4. 200 m. vrije slag: 1. Ver. Sta- (Kinselia, Robie, Strenk en illander) 8.23.2; 2. Mexico 8.28 4: ipa/n 8.44.8. lines: m. schoolslag: 1. Galina Pro- ensohikova (Rusl.) 1.17.2; 2. Ala lennikova (Rusl.) 1.17.9: 3. Kiyoe agawa (Japan) 1.19.6. m. wisselslag: 1. Claudia Kolb I 5.22.9; 2. Sabina Steinbach >ld.) 5.32.8; 8. Lynn Vidal (V.S.) 5. Betty Heukels (N.) 5.53.7. - 100 m. vrije slag: 1. Ver. Sta- (Gustaivson, Ryan, Kolb, Bark- 1.17.2; 2. Hongarije 4.26.6: 3. 4.31.5. vrije slag: 1. D. Meyer (V. 2.14.2; 2. J. Barkman (V.S.) L. Gustavson (V.S.) 2.18.5; I. van Hemert (Ned.) 2.23.4. NEDERLANDSE JUDO-ZEGE IN PARIJS De vijfduizend Fransen in het Pa- rijse „Stade de Coubertin" waren buiten zichzelf van enthousiasme. De- cleve, 21 jaar oud en honderd kilo zwaar, had wereldkampioen W. Rus- ka uit balans gebracht. Lang duurde de vreugde echter niet, want de blonde Amsterdammer herstelde zich snel, nam over en won met een eer ste houdgreep. Decleve het pu bliek had het zo graag gewild had niet voor een sensatie kunnen zorgen. De party tussen Ruska en Decleve was zaterdagavond niet het enige hoogtepunt in de interlandontmoeting van de Nederlandse judoploeg tegen Frankrijk, welke onze landgenoten met tien tegen zeven overwinningen (drie partijen eindigden onbeslist) in hun voordeel beslisten. Bijzonder goed kwam Ferry de Clercq (in de zo mermaanden honkbalintemational) die op het laatste moment was in gevallen voor de geblesseerde De Preyker, voor de dag. Tegen Cle ment kreeg hij een half punt tegen en werd daarna in de eerste houd greep genomen. Tot ieders verbazing wist De Clercq zich echter te be vrijden, een prestatie die hij kort daarna weer leyerde. In de laatste minuut slaagde hij er zelfs in Cle ment op de grond te krijgen, doch dit keer wist de Fransman uit de houdgreep te komen. Sterk jjudo liet ook Peter Snijders zien. Coche versloeg hij door een eerste armworp en de vijfde heup worp, waarmee hij de party tegen Ruchkoff won, was de mooiste van de avond. Wim Ruska, na zyn wedstryd te gen de felle, door het publiek opge zweepte Decleve, voorzichtiger ge worden, won zyn tweede party tegen Trivers door een houdgreep. Het Franse publiek was hier allesbehal ve tevreden mee, omdat het juist van de wereldkampioen - worpen wil de zien en geen grondgevechten. BASKETBAL Bona Stars start met verlies: 47-69 Een zeer nerveus Bona Stars team neeft het in Den Haag tegen de oud landskampioen Landlust niet kunnen redden. Met 47-69 gingen de Leide- naren in hun eerste competitiewed strijd in de eredivisie ten onder. Na vyf minuten keken de Stars al tegen een 012 achterstand aan. Na een time-out vlotte het aan Leidse zyde aanzienlijk beter, maar de 12 punten verschil bleven tot aan de rust ge handhaafd: 2840. Na de hervatting was het vooral Kees Pley, die de Landlust-ploeg voor grote problemen stelde. De Lei- denaren liepen tot 3942 in, maar konden daarna de aanvalsvloed van de gasten niet meer keren. De eind stand was 4769. Scorers: Kees Pley 22 p; H. Stol 12; P. v. Tuyll van Serooskerke 5; de Jong 3; C. den Hollander en H. van Mameren 2; A. v. Slingerland 1. Uit slagen eredivisie: SVEWilskracht 6050; SuvrikiDED 7261; Agon— Flamingo's 4961. Bona Stars bBlitz b 3831; Va- bantBona Stars 4 1862; Bona Stars aArgos a 20 (regl.); Bona Stars 2Argus 2 5853. Voor Nederland zat er niet meer in dan een evenaring van het Neder lands record op de 100 meter en een nieuwe nationale recordtyd op de 200 meter (beiden door Wilma van den Berg). Toch is de uitzending van de Nederlandse ploeg over het geheel genomen een succes geworden, ge- Engeland Een formidabel spelend Nottingham Forest heeft voor 49.946 toeschouwers de leider in de Engelse eerste divisie, het in dit seizoen tot nu toe ongesla gen Manchester United, een onver wachte, maar aan duidelykheid niets te wensen overlatende 31 nederlaag bezorgd. De grote man by Notting ham Forest was spits-speler Joe Ba ker, die twee doelpunten voor zyn re kening nam en de toeschouwers tot dol enthousiasme bracht. Frank Wig- nall maakte het derde doelpunt voor de thuisclub, alvorens George "Beat- le" Best het enige tegendoelpunt kon scoren. Liverpool maakte dankbaar gebruik van deze misstap door met 10 van Sheffield Wednesday te win nen. De havenstadbewoners hebben nu 20 punten uit 14 wedstrijden en voeren de ranglyst aan met twee punten voorsprong op Manchester United en Sheffield Wednesday. De uitslagen in de eerste divisie luiden ArsenalFulham 53, Chelsea West Ham United 1—3, Coventry Ci ty—Sunderland 2—2, Liverpool- Sheffield Wednesday 1—0, Manches ter City—Leeds United 10, New castle UnitedEverton 10, Notting ham ForestManchester United 3-1 Sheffield UnitedWolverhampton Wanderers 11, Southampton Burnley 2—2, Stoke City—Totten ham Hotspur 21, West Bromwich AlbionLeicester City 00. zien de successen van de zwemsters, de roeiers, -de wielrenner Klaas Balk, de atlete Wilma van den Berg, en de zeiler Ben Verhagen. Met deze kleine ploeg behaalde Nederland in verhouding tot vele andere lan den een grote winst aan medailles. „Schending" Zuid-Slavië heeft de zilveren me daille teruggestuurd die by het wa- terpolotoemooi van de internationale sportweken werd gewonnen. Milan Ercegan, de chef de mission van de Zuidslavlsche afvaardiging, deelde dit zaterdagavond mee. De heer Er cegan noemde het feit dat Rusland de gouden medaille kreeg toegewe zen en Zuidslavie de zilveren „een schending van de Olympische re gels". Beide ploegen eindigden in de finalepoule op de eerste plaats. Rus land met de doelcyfers 29-12 en Zuid-Slavie met 36-16. „Volgens de Olympische regelementen", aldus de Zuidslaviër", geeft het verschil tussen het aantal doelpunten vóór en het aantal doelpunten tegen de door slag. In dit geval zou Zuid-Slavië dus de gouden medaille hebben ge wonnen. In Mexico laat men het doelgemiddelde prevaleren en dat is waartegen ik wil protesteren". Van der Horst wint cross in Spaanse Polder (Van onze correspondent) Op een door de vele regenval ta melijk zwaar parcours in de Spaanse polder bij Rotterdam hebben de va derlandse veldryders zondag voor de eerste keer in dit seizoen in een cycle-cross slag geleverd. De Stolwy- ker Hein v. d. Horst, jongste van de twee crossende broers en in voor gaande jaren vrijwel nimmer op de voorgrond getreden, bleek onbetwist de sterkste. In de slotfase ontdeed Van der Horst zich van de routiné's Manus Brinkman uit Rotterdam, de Lissenaar Jan van Dijk en Cok v. d. Hulst uit Zoeterwoude om onbedreigd te zegevieren. De uitslag luidt: 1. H. v. d. Horst, Stolwyk, de 15,5 km. in 40.03; 2. H. Brinkman, Rotterdam op 25 meter: 3. J. van Dyk, Lisse op 35 meter; 4. C. v. d. Hulst, Zoeterwoude op 55 me ter; 5. P. Heyster, Vlaardingen met grotere achterstand; 6. L. Michielse Krimpen a. d. IJssel; 8. Wil Lie- brechts, beiden Vlaardingen; 10. S. Berkhout, Schipluiden. In de race voor nieuwelingen, waaraan 28 renners deelnamen, bleek de Rotterdammer Henk Vos onbe twist de sterkste. Aan de finish be droeg de winst van Vos 1 min. en 15 sec. Han Steekers uit Noordwyker- hout legde beslag op de tweede plaats. Derde werd Jan Witteman uit Voorschoten, vierde Hans v. d. Berg uit Noordwyk en vyfde de Rotterdammer T. Bermon. De tyd van Henk Vos over de 10,5 km. was 30 min. en 50 sec. De veldrit voor as piranten werd in 20 min. en 35 sec. gewonnen door de Rotterdammer Theo v. d. Leyst. ADVERTENTIE Duitsland Na elf competitiedagen staat FC Niirnberg nog steeds op de eerste plaats in de Duitse bundesliga met voorsprong van vyf punten op Bayern München. Door de 41 over winning die de club van Max Merkel behaalde, bleef FC Niirnberg niet al leen ongeslagen, maar verbeterde ook nog zyn positie aan de kop van de ranglyst door het puntenverlies van zyn grootste concurrenten. Borussia Dortmund, dat tot zater dag de tweede plaats had bezet, ver loor op eigen veld met 10 van de Duitse kampioen Eintracht Brauns- weig en Bayern München kon in de derby tegen stadgenoot TSV Mün chen 1860 niet verder komen dan een gelykspel (22). Toch klom Bayern door dit gelyke spel een plaats en staat nu als grootste "concurrent" van de Nürnbergers op de tweede plaats. Uitslagen: Borussia Neun KirchenEintracht Frankfurt 2—2, Borussia Dortmund Eintracht Braunsweig 01, Han nover 96—Schalke 04 2—1, Karlsruhe SCBorussia Münchengladbach 32, MSV Duisburg—Werder Bremen 1—1, FC NürnbergFC Kaiserslautem 4 1, Hamburger SVFC Köln 31, Allemannia AachenFVB Stuttgart. 3—2, Bayern MünchenMünchen '60 2—2. De jeugd van de Zijl heeft zich uit stekend gerevancheerd voor de ne derlaag, welke zy de vorige week te gen het Amsterdamse IJ leed: in het Utrechtse Den Hommel speelden de roodwitten UZSC naar een kansloze 100 nederlaag. Doelpunten van Pont 6), v. d. Molen (3) en Welling. De jeugd van LZC was niet zo voorspoedig: in de Overdekte toonde het IJ zich het sterkste en moesten de Leidse jongens een 20 verlies in casseren. De heren van de Sleutel stad wisten slechts met veel moeite van de reserves van GZC te winnen: 4—3. By de wedstryd tussen het eerste zevental van Sleutelstad en GZC 2 was de beste man ongetwyfeld scheidsrechter Loek van Kampen. Na een doelpuntloze eerste periode opende Aad Kapaan de score ge volgd door een treffer van Co Ouds hoorn, die van BZ en PC naar de blauw-witten is overgekomen. Dit leek een fraaie voorsprong. In de der de periode werd het nog via 2-1 door een treffer van Oudshoorn 3-1, maar in de laatste periode werd het ten- slotté gelyk. Op de valreep wist Wim van Zijl de Leidenaren nog naar een zege te schieten. De meisjes van LZC wonnen van de Zyl. Na een 3—2 achterstand by rust beslisten zy erna de stryd met 43 in hun voordeel. De ontmoeting tussen de adspiran- tenzeventallen van AZC en GZC a werd door de jongens uit Gouda met 5—3 gewonnen. voor shavers 'naar maat' (onze scheerspecialisten weten precies wélke Philips, Braun, Remington, Sunbeam of Schick het beste is voor uw baard. U kunt proefscheren natuurlijk!) voorde '500mm-beurt' van uw shaver (ieder half jaar laten nakijken en schoonmaken spaart zijn leven en uw huid!) De Groninger plantsoenloop, een wedstryd over 3000 meter, die zater dagmiddag gehouden werd, is met overmacht gewonnen door Jari zy- derlaan (Gouda). Hij liep de afstand in 9 min. 13.5 sec. Herman de Jong (Phoenix) bezette op by na vijf sec. de tweede plaats. Swift-Combinatie De Leidse Ren- en Toervereniging „Swift-combinatie" heeft zondag morgen op het parcours naby Oud Ade een streep gezét onder het wie- Ierseizoen. In de race voor amateurs over 24 km zegevierde Cee$ Schyff in de sprint over Peter Akerboom, Joop Zoetemelk en Wim v. d. Berg. Als enige nieuweling wist de felle Liek de Jong gelijke tred te houden met de amateurs en dat leverde hem in zyn categorie een onbe dreigde zege op. Aan de finish had De Jong byna drie minuten voor sprong op Peter Scheffer en Jan de Jong. De overige uitslagen waren: A- aspiranten: 1. A. Meskers, 2. G. Zandbergen, 3. B. van Ryn, 4. L. Slingerland, 5. J. Heemskerk. B-as piranten: 1. F. van 't Hart, 2. A. v. d. Voet. Veteranen: 1. B. Kruit, 2. G. Mieremet. Dames: 1. Greet den El zen, 2. Ria den Elzen. De race voor oud-renners over 16 km leverde een zege op voor Jan Riethoven. Tweede was Wim van Duivenbode, derde Constantino Del- fi en vierde Cor van Leeuwen. Een wedstryd je voor bestuursleden en andere leden over slechts 8 km werd met 150 meter voorsprong gewonnen door Dolf Wallet. De verdere uitslag was: 2. Joop Riethoven, 3. W. van Duivenbode. Atletieknieuws Piet Beelen (Lisse) heeft zon dag in het Drentse Dwingelo een nationale veldloop gewonnen, waar aan het merendeel van de Neder landse promLnenten deelnam. Beelen ondervond de meeste tegenstand van Egbert Nystad, die de nationale kampioen twee ronden kon volgen. De Drent maakte daarmee na een lange afwezigheid een uitstekende comeback. Piet Beelen liep de 5 km. over een geaccidenteerd bosparkoers in 15 minuten en 49.3 sec. 2. Egbert Nijstad (DOS, Dwingelo) 16.00.7; 3 No Op den Oordt (Kimbria, Maas tricht» 16.04.4; 4. Jan Zyderlaan (Gouda) 16.07.9; 5. Wim van Gerven (De Spartaan) 16.49.9. De Rotterdammer Dirk de Bruin heeft zaterdag in de Amsterdamse wijk „Het Geuzenveld" de Geuzen- loop over een afstand van 5500 me ter gewonnen. 1. De Bruin (AVR- Rotterdam) 15.30.2. A. Meeuwisse (De Spartaan, Lisse) 15.45; 3. Neiis (ACC, Amsterdam) 15.52; 4. Smit (De Spartaan, Lisse) 16.01; 5. Van Riemsdyk (AV 23, Amsterdam) 16.04. Volleybalteam door Russen geklopt Het Nederlandse damesteam heeft in het toernooi om de Europese vol leybal titels in Turkye met 3—0 van Rusland verloren. De setstanden wa ren 15—6 15—7, 15—4. Het Nederlandse herenteam had geen moeite met Zweden: 30 (15 5. 15—1 en 15—13). Judo -examens Ton v. d. Weerthof en Adri van Polanen (beiden van Sportschool Luiten) zyn geslaagd voor het di ploma Jiu Jitsu- en Judoleraar. Het examen werd in Amsterdam afge nomen. Het tiende internationale conc hippique „Jumping Amsterdam" is een triomf geworden voor de Duitse ruiters. Na drie overwinningen var Schockemöhle op vrijdag en zater- dog won Gerd Wiltfang zondag avond het slotnummer, het interna tionale springconcours om de Grote Prijs van de stad Amsterdam. Wat echter meer zegt over de kracht van de Duitse springruiters, die in Me xico ook nog vertegenwoordigd wor den door Schridde en Jamzinscy, was dat Wiltfang zijn prijs pas won na een barrage met zijn landgenoten Herbert Meyer en Alwin Schocke möhle. De reeks successen van Alwin Schockemöhle werd zaterdagavond afgebroken door de Zuidafrikaan Grayston. Schockemöhle kwam in het i ndrukwekkende puissance springconcours weliswaar met Wim pel ook nog in de tweede, de beslis sende, barrage, maar de Westduit- se combinatie haalde daarin de 1.90 meter hoge muur niet. De enorme hindernis werd slechts door Grayston met Royal Searcher en Anton Ebben met Kairouan cor rect genomen. Het werd geen derde barrage tussen dit tweetal, want Ne derlands beste springer passeerde de rode finishpaal aan de verkeerde kant en werd met drie punten be straft. De eerste plaats was dus voor de ervaren Zuidafrikaan Grayston. Het internationale jachtspringcon- cours werd der traditie getrouw ge wonnen door Seamus Hayes, die daar mee voor de vijfde keer de extra prijs, een auto kreeg aangeboden. Uitslagen Springconcours „Speel uw spel". 1. Schockemöhle (W/Dld) met Pesgoe 910 punten, 2. Kloes (W/Dld) met Andrea 860 punten, 3 Hayes (Ier land) met Doneraille 840 punten. Puissance springconcours: 1. B. Grayston (Z.Afr.) met P oyal Sear cher 0 strafpunten, 2. A. Ebben (Ned.) met Kairouan 3, 3. Ex Aequo H. Brugman (Ned.) met Sky High, J. Charbrol (Fr.) met Nacarat, G. Wilt fang (W/Dld) met Daemon, H. Mey er (W-Dld) met Delchgraf, M. De- quet (Fr.) met Orval, miss McDowell (Ierl.) met Sweet Control, allen 4 strafpunten. Grote Prijs van Nederland: 1. Hayes (Ierl.) met Doneraille 66,4 sec., 2. mej. McDowell (Ierl.) met Sweet Controll 66,8 s. ,3. Wiltfang(W ,-D.) De Ier Hayes werd met zijn paard Doneraille winnaar van het Intèmationaal Jacht spring con cours. Hij won daarmee een beker en een DAFzijn vijfde want ook in vorige jaren zegevierde Hayes in Amsterdam op dit num mer. met Athlet 68,- sec., 4. Wiltfang (W/ Did) mét Damon 69,0 sec., 5. Kloes (W.-Dld.) met Andrea 70,1 sec. Grote Prijs van Amsterdam: 1. G. Wiltfang (West-Did.) met Athlet 0 ft. 28,2 sec., 2. H. Meyer (West/Did) met Deichgraf 0 ft. 30,8 sec., 3. A. Schockemöhle (West-Did) met Pes goe (parcours beëindigd in barrage na eerste fout), 4. B. Grayston (Zuid- Afr.) met Royal Searcher, 5. H. Brug man (Ned.) met Sky High. Zuidhollandse damtitel (Van onze dammedewerker) In de negende en tiende ronde van het persooniyk damkampioen schap van Zuid-Holland heeft Cees Varkevisser zijn leiderspositie ver stevigd. Door in de tiende ronde (concurrent Weerheym had vryaf) te winnen van Ivens kwam h(j twee punten voor. Met nog drie ronden voor de boeg heeft de Katwijker een byzonder goede kans op het kampioenschap. De nederlaag van Ivens gaf Gor- dyn weer nieuwe moed in zyn stryd om de belangryke vierde plaats. Een overwinning op Van Vloten bracht hem weer by de kopgroep. Door een remise met Varkevisser (9de ronde) en een zege op Burg- graaff nam Van der Staay met een wedstryd en een punt meer de twee de plaats over van Weerheym, die tegen Van der Weteringh niet ver der kwam dan remise. Varkevisser kreeg in zyn party tegen Ivens aanvankeiyk weinig vat op het spel van zyn tegenstander. Door een dreigende damcombinatie moest de Hagenaar een moeiiyk te verdedigen voorpost plaatsen het geen hem tenslotte noodlottig werd. Van Zuylen verraste Burggraaf! i met een combinatie van licht kali- Ler, maar tegen Kaïn lie hy in een openingszetje waardoor hy naar de 1 gedeelde achtste plaats terugzakte. Van der Wiel leek tegen een wat aangeslagen Ivens zyn eerste over winning te behalen. In een halfge sloten klassieke party legde hy het spel van zyn tegenstander door een combinatie aan banden. In tydnood raakte de Noordwyker echter het spoor byster en verloor zelfs nog. Negende ronde: v.d. Woudenv. Vloten 11, Burggraafv. Zuylen 02, v.d. StaayVarkevisser 11, Weerheym—v.d. Weteringh 1—1, KaïnBizot 11. Ivensv. d. Wiel 2—0. Tiende ronde: v.d. Wielv.d. Wouden 02, Van ZuylenKaïn 0—2, Burggraaff—v.d. Staay 0—2, Bizot—v.d. Weteringh 0—2, Varke visser—Ivens 2—0, Van Vloten—Gor- dyn 0—2. De stand luidt: 1. Varkevisser 9 gesp 15 pnt.; 2. v.d. Staay 10—14; 3. Weerheym 913; 4. v.d. Wete ringh 10—13; 5. Gordyn 9—12; 6. Ivens 911; 7. Kaïn 109; 8/9. v.d. Wouden, Van Zuylen 9—8; 10. F. B. v. Vloten 9—6; 11. S. Bizot 9—5; 12/13. Burggraaff, v.d. Wiel 9—3. Nederlandse FD\s waren superieur Het IJsselmeerwater by Medemblik haalde in het weekeinde nauweiyk* de acht graden, toen drie Nederland se Flying Dutchman-ploegen over de hoge golven planeerden op weg naar ae startiyn om in vyf races de Vil- liniacup te verdedigen tegen een drie tal moedige Franse équipes. Dat waj voor Nederlands topman in deze klasse. Ben Verhagen, een grote overgang. Nauwelyks een week gele den zeilde hy met zyn reserve-be manning Simon Korver nog te Aca- pulco (Mexico) in de pre-Olympische Spelen over water van rond achten twintig graden. Op dat wel zeer woelige en koude IJsselmeer werd de Franse afvaardi ging verpletterend verslagen. Na ze ges van Verhagen en Imhaff (2x) v/as verder zeilen nutteloos en gingen de Fransen naar huis met ieder een kaasje en een hartverwarmend oer- Hollands drankje. Uitslag: le race: Verhagen, Eekels. Van Balkom, Henry Samuel; 2e race: Imhoff-Simon Korver, Verhagen, Ee kels, Cheret; 3e race: Imhoff-Ver hagen, Eekels, Samuel. Einduitslag: 36 punten voor de Fransen en 62 pun ten voor Nederland. Zware nederlaag voor Treffers De eerste helft van de voorcompe titie tafeltennis zit er nagenoeg op. Er moeten nog enkele wedstryden gespeeld worden o.a. de ontmoeting in de ereklasse B ScyllaA VGA. Deze wedstrijd is uitgesteld in verband met de afwezigheid van Bert v. d. Helm. In de ereklasse A werd de eerste helft besloten met twee zeer spannende wedstryden. Het werden dan ook krappe 64 overwinningen van Maasbree op Wibats en van Hunter '25 op SVE. In de andere groep slechts één wedstryd n.l. AMVJ —Treffers met als uitslag 10—0 voor de Amsterdammers. Zoals de zaken er nu voor,staan, wordt het een by zonder moeiiyk seizoen voor de man nen uit Roelofarendsveen om zich te handhaven. De standen in beide groepen v. d. ereklasse zyn: A: Ned Lloyd 4-8; Maasbree 4-5; Hunter 25 4-4; SVE 4-2; Wibats 4-1. B; AMVJ 4-7. Scylla 3-5; AVGA 3-4; Treffers 4-2; Swift 4-0. In de beide hoofdklasse groepen B en C waren Scylla 2 en Docos vry. De uitslagen waren B: Jeep-Xerxea 1-8; Victory '55—Treffers 2 7-3; C: Eelcrum-St. H./TSB 4-6; DTTC-Ons Vermaak 5-5; E: Wibats 3-Irene 4-6; JCV-ATTC 8-2 F: Maasbree 2-AMVJ 2 3-7; Eendracht-PPSV 10-0. De di verse standen in de hoofdklasse zyn B: Xerxes 4-8, Scylla 2 4-4, Jeep 4-4, Victory 55 4-4; Treffers 2 4-0. C: St. H./TSB 4-8, Belcrum 4-6, Docos 4-3, Ons Vermaak 4-2, DTTC 4-1, D: Irene 4-7, VVGA 4-5, JCV 4-4, ATTC 4-2, Wibats 3 4-2. F: Eendracht 4-8, AMVJ 2 4-6: TOV 4-4: PSV 4-1 en Maasbree 2 4-1. De beide teams 3 en 4 van Scylla in de overgangsklasse besloten de eer ste helft wel ietwat teleurstellend. Het derde verloor met 7-3 van het Hilversumse Quick en het vierde hoe wel met het kleinst mogelijke verschil moest met 4-6 de eer laten aan Elan uit Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13