Brons voor Langerhorst Waarom Eijkenbroek wèl en Leo Horn niet gestraft? Nederlandse estafetteploeg viel op wisselslag juist buiten de prijzen Sporttoto Alwin Schockemöle tweemaal winnaar L.F.C. - Afphen Scholte verslaat Marty LFC zal handen vol hebben aan Alphen U.V.S. - C.Y.Y. Lugdunum - I.O.G.B. Lekasin ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Dick Langerhorsts tweede race heeft hem brons opgeleverd De Haagse, veelkunner, die vrijdag ook een uitstekende kans zou hebben ge had op de 400 meter vrije slag, had gekozen voor de 200 meter vlinderslag. Op deze zwemwijze vierde hij jaren geleden zijn eer ste successen op nationaal niveau, maar tegenwoordig gebruikt hij hem alleen nog als afwisseling voor de crawltraining. Desondanks bleek bij de nationale kampioen schappen in Groningen dat hij ook op de vlinderslag in Europees verband geducht meetelt. In Mexico Stad kwam de bevest iging. De concurrentie was niet van de allergrootste klasse. We reldrecordhouder Mark Spitz en zijn landgenoot John Ferris ont braken. Don Schollander prefereer de de vrije slag, waarop hij zich na de series zou terugtrekken, omdat hij de medaille-jacht moe was ge worden. Maar oud-recordhouder Carl Robie was er wel. De rech tenstudent uit Carlisle, Pennsylva nia, veroverde zijn tweede gouden medaille met een tijd van 2.10.9. De Russische bedreiging in de per soon van de newcomer Sergei Ko- nov schudde hij halverwege van zich af door een veel beter keer punt. Langerhorst, die zich als derde had gekwalificeerd voor de finale, raakte in zesde positie. Maar zijn eindsprint was vernietigend. In 25 meter schoof hij van de zesde naar de vierde plaats en op de laatste meters ging hü ook nog de Mexicaan Gabrie Altamirano voor bij om nog juist het brons te gry- pen. Zyn tijd van 2.14.3 lag slechts 0.3 boven zijn nationaal record van Groningen. Nederland ontging later op de avond nog een medaille. De dames-esta fetteploeg, bestaande uit Coby Sikkens, Betty Heukels, Ada Kok en Mirjam van Hemert, bleef op de wisselslag juist buiten de prij zen: 1. Ver. Staten 4.39.1; 2. Hon garije 4.45.7; 3. Oost-Duitsland 4.46.2; 4. Nederland 4.46.5. Uitslagen 100 meter schoolslag heren: Ko- sinskv (Rusl.) 1.07.7; 2. Prokopen- ko (Rusl.) 1.08.9; 3. Henninger (O.- Dld. 1.09.3; 4. Morchukov (Rusl.) 1.09.6; 5. Tsurumi (Jap.) 1.10.4. 400 meter vrije slag horen: 1. Esche- varria (Mex.) 4.17.1; 2. Geiman (Rusl.) 4.22.2; 3. Strenk (V.S.) 4.29.1; 4. Langer (Polen) 4.29.2; 5. Takase (Jap.) 4.29.6. 400 meter vrije slag dames: 1. Debbie Meyer (V.S.) 4.45.1; 2. Patty Ca- retto (V.S.) 4.51.6: 3. Linda Gus- tavosn (V.S.) 4.54.0; 4. Elisabeth Ljunggren (Zweden) 4.55.7; 5. Do minique Mollier (Fr.) 5.02.3. 200 meter vlinderslag: 1. Robi (V.S.) 2.10.9; 2. Konov (Rusl.) 2.13.5; 3. Langerhorst (Ned.) 2.14.3; 4. Al tamirano (Mex.) 2.14.5; 5. Maruya (Japan) 2.17.1. 200 meter schoolslag dames: 1. Ga- lina Prozumenschikova (Rusl.) 2.50.3; 2. Ala Grebennikova (Rusl.) 2.50.3; 3. Irina Pdsniakova (Rusl.) 2.51.2; 4. Uta Fromater (W.-Dld.) 2.55.1; 5. Baerbel Grimmer (O.- Dld.) 2.56.0. 100 meter rugslag heren: 1. Matthes (O.-Dld.) 59.6; 2. Rivero (V.S) 1.02.0; 3. Barbiere (V.S.) 1.03.3; 4. Tanaka (Jap.) 1.03.4; 5. Del Cam- po (It.) 103.5. Slechts 22 van de 57 gestarte wiel renners hebben de verschrikkingen van de 194 km lange wegwedstrijd doorstaan. De deelnemers lieten zich door het koele zonnige weer verleiden tot een hoog aanvangs- tempo, toen het warmer werd stapte de ene coureur na de ander van de fiets. De vermoeidheid dwong hen tot opgave. De uitslag was: 1. Bramucci (It.) 4.49.25.4; 2. Pigato (It.) 4.51.06.7; 3.. Ampler O.-Dld.) 4.52.02.0; 4. Giancone (It.) z.t.; 5. Gomez (Spanje) z.t.; 6. Blanco (It.) z.t.: 7. Rodriquez Col.) z.t. Het gemiddelde van de winnaar bedroeg 40.426 km/uur. Twee van de drie hoofdprjjswin- uaars van spo'rttoto 15 voorspelden tevens de eerste twaalf uitslagen goed zodat zij behalve een aandeel in de eerste prijs ook nog een gedeelte van de tweede prijs voor zich konden op- De cjjfers v oorsporttoto 15 zijn: Aantal deelnemers 683.576. Bruto inleg: 957.502.20 gulden. Prijzenbedrag: 315.976 gulden. Eerste prijs: f. 173.786.80.3 deel nemers bruto f. 57.929.tweede prijs: f. 94.792.80.76 deelnemers bruto f. 1.247.derde prijs: f. 47.396.40, 63 deelnemers, per kolom f. 730. Jumping Amsterdam ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur n.m. BILJARTEN DTS-BOKSERS IN DE RING Boksers van de Leidse vereniging DTS zullen vanavond en maandag avond weer in de ring verschijnen. Vanavond in het gebouw Hofwijck in Honselaarsdijk zijn dat A. Farina; zwaar welter en K. Beekman; half- zwaar gewicht. In gebouw Amacitia in Den Haag komen maandagavond uit: P. Verdel middengewicht, F. Sec- ci: halfzwaar gewicht, J. Onderwater: zwaargewicht, F. Brederode: licht- welter, F. Swart, lichtwelter en C. Lantrok in het vlieggewicht. Bracke doet zijn poging in Rome Henk Scholte is op de tweede dag van het toernooi om het wereld kampioenschap 47/1 in Marseille uitstekend voor den dag gekomen. Onze landgenoot versloeg zowel de sterke Belg Sohrauwen als de Fran se kader-virtuoos Jean Marty. De uitslagen luiden: 33.33 17.50 50.00 22 100 13.63 15 130 17.6 Volleybalteam totaal kansloos tegen Oostduitsers Dat Nederland in Turkije weinig kan6 zou hebben tegen Oo6t-Duits- I land trok niemand in twijfel. Dat de Nederlandse volleybalploeg echter zo kansloos zou verliezen als gister- avond in Adana zullen echter wei- nigen hebben vermoed. Nederland, i dat de strijd om het Europees kam- j pioenschap was begonnen met een overwinning op Oostenrijk, trof in de Oostduitsers tegenstanders, die in de eerste 2 sets nog wel vier en I zeven punten toestonden, maar die in de derde set onverbiddelijk hun ware kracht toonden: slechts één maal kwam de ploeg van Henk Blok j tot scoren. De overige uitslagen luiden: Dames: Oost-DuitslandItalië 3-9: j HongarijeRoemenië 30; Bulgarije —Turkije 30: IsraëlZweden 30; PolenTs j echo - Slow a kij e 32; W. DuitslandBelgië 30Rusland- Zwitserland 3—0. Heren: Hongarije—^België 31; RuslandZweden 30; Tsjecho-Slo- wakijeIsraël 3—0; BulgarijeAlba nië 31RoemeniëWest-Duits land 30; Zuid-SlaviëGriekenland 3—0. Afdeling Leiden Nevobo beeft weer voltallig bestuur De Afdeling Leiden van de Nevobo heeft tijdens de voor de tweede maal uitgeschreven jaarvergadering toch nog een voltallig bestuur weten te formeren. Dit werd mogelijk, doordat de meeste aftredende leden zich maar weer herkiesbaar hebben gesteld. Het bestuur werd uitgebreid tot 7 perso nen. Voorzitter J. v. Egmond kon na het aftreden van de heer C. de Weij- ert, de heren M. Seijn, W. Spoorma kers en De Veeger in het bestuur verwelkomen. Enkele commissies kunnen niet niet meer draaien of moeten onvol ledig draaien. De zaalcommissie is door het bestuur aangetrokken, de scheidsrechterscommissie moet met vier man draaien, terwijl de techni sche commissie voorlopig in de kast blijft staan. Tevens werd er een commissie voor het jeugdvolleybal benoemd, welke onder vc^rzitterschap zal staan van de heer De Veeger. Het scheidsrechtersprobleem werd niet opgelost. Het bestuur heeft nu een stok achter de deur gezet: over zes weken scheidsrechters of er wor den teams uit de competitie terugge trokken. V oet bal prognoses Zoals dit seizoen gebruikelijk wordt er morgen in de eerste klasse B op nieuw een onvolledig programma af gewerkt. Nu is Roodenburg weer één van de vier ploegen, die het week-ein- de competitieloos moeten doorbren gen. Voor UVS, zonder Aat Koren, staat een belangrijke thuiswedstrijd op het programma. Het Rotterdamse CVV is, ook in de tijden dat UVS het voetbalspel wat gemakkelijker af ging. altijd een moeilijk te kloppen te genstander voor de Leidenaars ge weest. Toen waren we echter geneigd de blauwwitten op winst te zetten, het geen nu zeker niet het geval is. Een gelijkspel is het hoogste wat UVS van dit duel mag verwachten. Veel belangstelling zal ongetwijfeld uitgaan naar het duel LFC - Alphen. Beide ploegen wonnen vorige week. Alphen zelfs zeer verrassend van kop loper Laakkwartier. Hoewel de Ka naries nog niet constant draaien, be horen zij tot de sterkere teams van de tweede klasse A en als zodanig moeten de punten op de Boshuizerkar de kunnen blijven. Ook in de derde klasse A staat- een aantrekkelijke wedstrijd op het pro gramma. Runner-up Lugdunum krijgt koploper TOGB op bezoek. Strijden de Kikkers met dezelfde inzet als vo rige week en laten zij zich niet door allerlei factoren van de wijs brengen dan hebben de groenwitten zeker winstkansen. Lisse staat voor een zware opgave bij ONA. In de Goudse klei zullen de Lissenaren vermoede lijk wel het onderspit delven. Wasse naar. dat vorige week eindelijk weer eens een punt behaalde, krijgt Wil helmus op bezoek, dat ook nog geen indrukwekkende prestaties heeft ge leverd. Een kleine overwinning moet voor Wassenaar tot de mogelijkheden behoren. Bodegraven lijkt aardig op weg te zijn haar eigen graf te gra ven. De Rijnstrekers nemen na enige weken lijstaanvoerder te zijn geweest nu nog de derde plaats in, maar na de door hun schuld gestaakte wed strijd, met alle gevolgen vandien,! zul len zij weldra meer terrein moeten prijsgeven. Tegen RKDEO krijgt Bo degraven wellicht nog een kans zich vooralsnog te handhaven in de kop groep, maar veel hoop hebben we er niet op; Netelig De Schotse voetbalinternationals Denis Law en Ian Ure zijn door de strafcommissie van de Engelse voet balbond met ingang van maandag a.s. voor zes weken geschorst. Beide spelers werden in de league-wedstrijd Manchester United-Arsenal, die op 7 oktober plaatsvond, door de scheidsrechter uit het veld gestuurd. AFGELASTE WEDSTRIJDEN In verband met de slechte toestand van de terreinen heeft de KNVB de wedstrijden voor de afdeling Gouda, die vandaag zouden worden gespeeld afgelast. Eveneens een topduel staat er in de vierde klasse A te wachten. Teijlin- gen en Concordia H zullen in Sassen- heim gaan uitmaken, wie na morgen de ranglijst gaat aanvoeren. Een ge lijkspel lijkt geen al te riskante ver onderstelling. Ook Altior en SJC zul len een duel uitvechten, waarbij het resultaat niet ver van een gelijkspel zal afleggen. Zeer veel belangen staan er op het spel bij de wedstrijd SJZ - ASC. Beide ploegen zullen, gezien de netelige situatie op de ranglijst, ge brand zijn op winst. Weet ASC de strijdvaaridgheid van SJZ maar enigszins te benaderen, dan zal door de grotere routine de balans naar de roodzwarten kunnen doorslaan. De uitslag van de wedstrijd BMT - VVSB is bepalend voor het antwoord op de vraag, welke ploeg in de kopgroep zal blijven meedraaien. De Hage naars zijn door het terreinvoordeel lichtelijk favoriet. Voor Docos staat een lastige uitwedstrijd tegen DOSR te wachten. Misschien dat de zege van vorige week een stimulans voor de» roodwitten is om het pad der o- verwinning te vervolgen. Ook VTL heeft nog geen constant draaiende ploeg. Vorige week kenden de Bos- huizerkade-bewoners weer een „bais se". Morgen in de uitwedstrijd tegen Quick Steps krijgen de VTL-ers de laatste kans om nog in aanmerking te komen voor een van de hoofdplaat sen van 4B, Als men zich dat goed realiseert, zijn er in Den Haag voor de Leidenaars wellicht winstkansen. Waddinxveen krijgt het bij Archipel beslist niet gemakkelijk. Met een ge lijkspel uit Den Haag komen zou al een eervolle zaak zijn. Bjj de Rijn streekderby Boskoop - Woerden, star ten de gasten, ondanks de matige re sultaten, als favoriet. Alphia krijgt bezoek van St. Volharden en in dit duel moeten de Alphenaren twee - punten kunnen bemachtigen. ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur n.m. de belangrijke wedstrijd Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos, Balkhoven, v. Duyl, Lardé, v.d. Kaay, Kantebeen, Leget, Teske, Holl, Désar, Verver. LFC De Hoed, v.d. Berg, L. de Jong, D. Sira, H. Sira, P. de Jong, Laarhoven, De Wit, v.d. Starp, Dreef, Gubler. Lugdunum Peeters. Schouten, Ba velaar, Oppelaar, Redel, W. de Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Pijnakker. ASC Holland, Key, Zwanenburg, Bekkering. J. Staal, v.d. Spek, Raap horst, E. Staal, De Goey, Logger, Bergers. Galvez Muller Hibon Galvez Muller Sohrauwe De stand na de vierde ronde: gesp. pnit. hs. gem. Galvez 4 8 117 22.64 Marty 4 6 114 34.52 Schrauwen 4 6 134 18.26 Scholte 4 6 99 17.27 Berardi 3 5 100 11.20 Muller 3 0 130 13 83 Hibon 4 0 82 7.83 Kobayashi 4 0 26 5.26 Marty vestigde in zijn partij tegen Muller met 50.— een wereldrecord partij gemiddelde De serie van 134 in zijn partij te gen Scholte betekende een wereld record voor Sohrauwen De openingsdag van Jumping Am sterdam is in alle opzichten de dag van Al\*in Schockemöhle geweest. De Westduitse ruiter won vrijdagavond de beide internationale springcon coursen, die op het programma ston den. In hefc begin van de avond was hij veruit de snelste met Pesgoe, toen er uitsluitend op tijd werd gereden. In het springconcours met eenmalige barrage voerde hij Wimpel veilig en voor zijn doen rustig de beslissende ronde binnen, om daarna de ruim 3000 toeschouwers (voor zaterdag avond is de RAI al volledig uitver kocht» nog eens te laten zien waar de ideale combinatie van ruiter en paard toe in staat is. Op het ingekorte parkoers dwong hij de achtjarige donkerbruine vos- ruin Wimpel tot de grilligste wen dingen: het leek wel of hjj een paar stukken van het parkoers, dat ruimte liet voor snelheid, af liet snijden. De 28-jarige Duitser gebruikte slechts 37.8 seconden voor de ruim 300 ter met zes hindernissen en acht sprongen tot een maximale hoogte van 1.50 meter. Achter Schockemöhle werd Anton Ebben met Kairouan een verrassende tweede. Ebben had. toen hij voor het eerst rond ging zijn paard bij iedere hindernis dui delijk ingehouden en zuiver op plaatsing in de barrage gereden. In de finale liet hij Kairouan veel meer vrijheid, nam ook meer risico's dan de eerste keer., maar kwam toch veilig over de hindernissen. Alwin Schockemöhle met Pes- goa in het springconcours om de Overzeébankprijs. Int. springconcours table A: Na barrage: 1. Alwin Schockemöhle (W-Dld.) met Wimpel 0 fouten. 37.8 sec. 2. Anton Ebben (Ned.) met Kai rouan, 0 fouten, 40 sec. 3. P. Chan- tral (Fr.) met Port Royal 0 fouten, 40.5 sec. 4. M. Kloes (Did.) met'An- thea, 0 fouten, 42,1 sec. 5. Diana Connelly Carew (Ierland) met Bar- rymore, 0 fouten, 42.6 sec. 6. H. Meyer (Did.) met Deichgraf, 0 fou ten, 43.2 sec. Vicus Orientis' hoofdjeugdlei der J. Privé is gisteren in het hu- welijk getreden met mej. T. Har- se korfbalclub vormden voor het i teveld. Aspiranten van deze Leid- bruidspaar een erehaag. (Foto L.DJ Holvast). Uitsla; ADVERTENTIE Bezoekt zondag a.s. de wedstrijd Aanvang 14.30 uur. Terrein: Haarlemmervaart. slagen Nationaal springconcours: 1. Prui- kemaker (Wassenaar), met Medi-ano 0 fouten 63.5 sec. 2. Veldstra (Mars- sum), Lady be Good, 0 fouten 65.5 sec. 3. Den Haan (Wateringen), met Gratia Maura, 0 fouten 65.6 sec. Int. springconcours op tijd: 1. Scho ckemöhle (W-Dld.), met Pesgoe, 0 strafpunten 69 sec. 2. Hayes (Ierl.) met Ardmore, 0 fouten 71.3 sec. 3. mevi'ouw Brian-Grago (Austr.), met Spring Fever, 0 fouten 76.4 sec. 4. Moizard (Fr.), met Orphe, 0 fouten 77.3 sec. 5. Gerard Maathuis (Ned.), met Germaan 0 fouten 82.7 sec. 6. (Van onze correspondent) Vandaag komt het parlement van de sectie betaald voetbal in Zeist bij een en de kans bestaat dat de vraag gesteld wordt: „Wordt Eijkenbroek wèl en Leo Horn niet gestraft?" Waarom mag Eijkenbi-oek nietsschrij- ven over een scheidsrechter en waar om mag Leo Hron wel (in Televizier) schrijven dat Kessler en Coler brave zijn, doch niets van voetbal weten en zo gauw mogelijk moeten opkrassen? Wij vernamen dit van de voorzitter van de sectie betaald voetbal, de heer Jos Coler, die van alle kanten over het stuk van Leo Horn wordt opge beld. „Ze zeggen", aldus de heer Co ler, „waarom wordt Eijkenbroek voor de strafcommissie gedaagd en Leo Horn niet? Hij is nog wel bondsrid- der". En dan zeg ik: „Ik heb het ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver niet gelezen. Ik be'n op dat blad niet geabonneerd. Het is mogelijk, dat de sectie betaald voetbal waarvan ik voorzitter ben er geen genoegen mee neemt". „Is Leo Horn misschien kwaad, dat hij in geen enkele commissie is ge kozen?" „Hij zou de aangewezen man zijn maar hij heeft zich in het verleden zo beledigend uitgelaten tegenover mensen als Stanley Rouss dat we ons zouden blameren. Het kan zijn dat hij zich daarover opwindt. Misschien ook heeft hij tegenover mij een per soonlijke rancune vanwege zijn schorsing destijds. Dan is hij echter slecht voorgelicht, want ik vernam het destijds uit de krant in Zwitser land. Horn is overigens niet het enige KNVB-lid dat de perken te buiten gaat. Bronkhorst schrijft ook stuk jes in de krant en laatst zag ik een kop in een krant: We hebben van de scheidsrechter verloren en niet van Ajax. En dat zegt dan Ben van Gel der van PSV". Overigens heeft Jos Coler nog wel andere zorgen aan zijn hoofd. Van daag komt in de sectie betaald voet bal de versterkte degradatie aan de orde. „Misschien", zegt Coler. „komt er wel een motie van wantrouwen. Velen zijn het er niet mee eens". „Komt die tienduizend gulden- vraag van de amateurs nog aan de orde?" „Ze staat niet op de agenda. Maar het lijkt mij voor de amateurs ook geen haalbare kaart. Tien in plaats van drie mille voor een speler? Ak koord, maar dan moet zo'n amateur ook onmiddellijk beschikbaar zijn. Die jongen wil toch prof worden, met voetbal zijn brood verdienen? Geef hem dan onmiddellijk de kans en laat hem niet eerst een jaar wachten. Daar is al de misère met Arie Haan van Ajax uit voortgekomen".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7