Bouw bejaardentehuis Koudekerk voorbarig =e ïroep Molukkers mag terug naar Indonesië SPORTPARKPLAN VOOR BOSPOLDER S. J. KOOPMANS GECREMEERD Leidse jongen op nippertje gered Hartelijk afscheid van FFennema IJDAG 27 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD Resultaat Maliks bezoek onze Haagse correspondent) schap te zullen behartigem. De vorm idonesië en Nederland zijn over komen vroegere bewoners van ïlolukken en de Kei-eilanden, die hun geboorteland wensen terug «ren, daartoe op ruime schaal de genheid te bieden. Begin volgend rial een groep, waarvan de groot- niet is bepaald, ons land ver- e overeenkomst is een van de Itaten, van het driedaagse bezoek de Indonesische minister van Bui odse Zaken Malik aan Den heeft gebracht. De bewinds- J die vanmiddag zfjn Europese (welke hem nog naar Bonn, Pa- en Belgrado zal brengen) heeft itgezet, heeft onder meer ook de jnesische belangstelling voor een a van samenwerking met de besproken. De Nederlandse re- heeft beloofd de Indonesische igen in de Europese gemeen- LEIDERDORP rgemeester opent leuw bedrijfspand •meester mr. R. M. Gallas Leiderdorp heeft gisermiddag om vier het nieuwe bedrijfspand van bouwberijf Noorlander aan de der Valk Boumanweg geopend. |eerste burger zei het fijn te vin dat zijn gemeente aanzienlijk en dat vele bedrijven zich •iden. Ook toonde hij zich ver over het feit dat op de uit- Sgingskaart wordt gesproken over s dorp" en niet van het dorp. iij de opening waren ook nog ne- raadsleden, collega's en kennis van de heer Noorlander a an we- VOORSCHOTEN IC VB over geluk p de bijeenkomst van de NCVB Voorschoten sprak 'de heer J. t uit Katwijk over: Wat is ge- 1 De heer Vink vond dat het Ic niet is gelegen in jeugd, geld en succes, zoals tegenwoordig het geval schijnt te zijn, even als in een zich blind staren op oekomst of teveel gehecht zijn het verlden. Maar het ware moeten we willen zien, niet in een leven naar Gods woord, ook in de kleine dingen van lagelijs leven, bv. de zonnestraal 't herfstboompje in de tuin of ankbare glimlach van een me- ïs. Na de pauze ontspon zich evendige discussie, die ook na ertrek van de heer Vink werd gezet. ^qTlie Bona Stars tart competitie Leidse Bona Stars, dit jaar het eerst uitkomend in de ere- ie, zullen zaterdagavond hun wedstrijd in deze klasse spe- 3e spits, die de Stars moeten af- i, wordt gevormd door oud- ip. Lamdlust. De Leidenaren zich geen sterkere tegenstan- len wensen. Winst verwach- derhalve niet, maar de Bona zullen nu zij Pieter van van Serooskerke in hun midden i, een geduchte tegenstander voor de Amsterdammers. De Jd zal gespeeld worden in Den in de sporthal a. d. Steenwij k- zoals alle thuiswedstrijden van die hier in Leiden geen ge- accommodatie konden vinden. Hing: K .Pley, A. v. Slinger- B. v. Cleef, A. en P. de Jong. H. v. Mameren, P. v. Tuyl v. :erke, C. den Hollander. vrijdag 27 oktober: I Blitz b- Bona Stars c, zaterdag iber: 14.00 Bona Stars a- Argus Bona Stars b- Blitza, 15.30: Bona Stars 4, 16.00: Bona d- Bona Stars e, 20.15: Bona 1- Landlust. dag 29 oktober 14.15: Bona 2- Argus 2, 15.30: Bona Stars 3- 2. ensdag 1 november 19.00: Storks ona Stars d, 19.00: Jumpers a- Stars b. WASSENAAR IK naar Solingen zwem- en een tumploeg van Wassenaarse sportvereniging vanmiddag per autobus naar ïestduitse plaats Solingen ver ben. Het gezelschap, dat uit 50 fien bestaat zal enkele dagen te njn bij de turn und sportverein gen-Auf der Höhe 1877", die ar haar 90-jarige bestaan viert, staan reeds verscheidene jaren banden tussen de Wassenaarse Duitse vereniging. Het bezoek to gebracht wordt zal het vierde .De Wassenaarse WIK-leden if 13 - in Solingen deelnemen aan polo- en turn wedstrijden, mdagavond omstreeks 8 uur zal Wassenaarse gezelschap weer zijn. 1 C De supportersvereniging „Vrien- f\ b ?an Wassenaar" houdt morgen kaartavond in het clubgebouw te SV Wassenaar in Kerkehout. a U o.m. gelegenheid zijn tot kla- gr00^sen. De wedstrijden beginnen uur. De volgende kaartavond Nrden gehouden op zaterdag 18 fcber, terwijl voor 16 december foiitionele „wildavond" op het 1 )mma staat. van samenwerking tussen de ge meenschap en Indonesië zou, wat Djakarta betreft, kunnen plaatsheb- nen in een handelsverdrag. Indone sië zou economisch niet in staat zijn op dit moment te voldoen aan de eisen van verdergaande samenwer king in de vorm dus van een as sociatie met de EEG. Wat de voor volgend jaar vastge stelde volksstemming in West-Irian betreft, heeft minister Malik in Den Haag nogmaals bevestigd dat de verplichting om de Papoea's de kans op een vrije keus te geven, zal wor den nagekomen. Hoe de volksstem ming zal plaatshebben, is nog niet in details bekend. Hierover staat Djakarta echter in voortdurend con tact met de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Hoger interim- dividend Robeco Op 2 november stelt het Rotter dams Beleggingsconsortium N.V. Ro beco een interimdividend betaalbaar van f 4,40 per aandeel van f 50,- no minaal inplaats van de in de laat ste jaren gebruikelijke f 4.-. De in komstenrekening heeft zich, blijkens het tweede tussentijds bericht, ge heel volgens de verwachtingen ont wikkeld. In de periode 1 juni 1967— 1 oktober 1967 steeg het vermogen tot 1,8 miljard gulden (1,61 miljard). Hiervan was 5% op 30 september liquide, hetgeen lager was dan in vele jaren werd gerapporteerd. Het aantal aandelen Robeco in eigen be zit is met 69.106 afgenomen tot 193.939 stuks. De beleggingsactiviteiten van Ro beco hebben zich in Europa hoofd zakelijk in Frankrijk en Zweden af gespeeld. In Zweden was men te zamen met de zustervennootschap „Rolinco" in de gelegenheid een gro te protefeuille van Zweedse aande len van het Britse beleggingsfonds „Scand-Investment" over te nemen. Met deze transactie was in totaal f 12,6 miljoen gemoeid. Ook in de V.S. en Canada overtroffen de aan kopen te verkopen. De belangrijkste mutaties in de Nederlandse portefeuille waren: de koop van f 25.000 Rijn-Schelde en 24.000 stuks Unilever. Voorts werden aangekocht 10.000 stuks Amro-Bank en f 15.000 Hollandse Beton. De Leidse ovenbouwer aan de Koolgracht heeft zijn bestelwagen, die in de nacht van woensdag op donderdag werd ontvreemd, terug. De wagen is teruggevonden in De Genestetstraat. WASSENAAR Consumptie- gelegenheid in park „De Paauw" Burgemeester en wethouders van Wassenaar zijn van plan het thee huisje in het park bij het raadhuis, dat o.m. werd gebruikt als troephuis voor padvindsters, zodanig te laten restaureren, dat het geschikt kan worden gemaakt voor de verkoop van consumpties in de zomermaanden. Gegadigden voor de exploitatie van het theehuisje zijn uitgenodigd, zich in verbinding te stellen met de dienst gemeentewerken voor het verkrijgen van nadere inlichtingen. Ijsbaan wordt aanbesteed Goed nieuws voor de Wassenaarse schaatsliefhebbers: de ijsbaan op ,De Hartenkamp" tot de aanleg waarvan de gemeenteraad geruime tijd geleden besloot, komt er. Op vrij dag 3 november zullen burgemeester en wethouders de aanleg ervan aan besteden. Zoals bekend komt de ijsbaan op het terrein tegenover de Papegaaien laan, naast het Rijnlands Lyceum. Als -proef stonden gisteravond In de Boskoopse raadzaal ten be hoeve van de raadsleden en het college van B. en W. tafelmicro foons opgesteld. Het gesprokene werd voorts op een band opgeno men. Achter de microfoons de raadsleden v.l.n.rVan den Nieuwendijk, Verbij en Booij. (Foto Leidsch Dagblad). ZOETERWOUDE Meerburg' gaat voorzitter kiezen In de kantine op het sportterrein houdt de voetbalvereniging „Meer burg" uit Zoeterwoude maandag 6 november een buitengewone algeme ne ledenvergadering. Er zal onder meer een voorzitter moeten worden gekozen en voorts zal wel worden ge sproken over de uitgifte van obliga ties om te komen tot de aanleg van een tweede terrein. Medische diensten Leiderdorp dokter P. van 't Woud. Hoofdstraat 40, tel. 30070; zus ter Van der Ven, De Genestetstraat 2, Hazerswoude, tel. 01714856. Voorschoten dokter A. M. Kos- tense. Voorstraat 23. tel. 2493; tand arts G. M- Manschot, Pauwenstraat 1. melden 9.30 uur: Voorschotense apotheek, Leidse weg 66, tel. 2525; wilkverpleging Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Meijs- sen. Jac. van Beierenweg 1, Voor hout. tel. 02532—7796. Wassenaar dokter H W- Plink, Prinsenweg 44a, tel. 2075; dokter W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124; Wassenaarse apotheek. Schouw- weg 32, tel. 2402; tandarts P. C. Bredero, Van Z. van Nijeveltstraat 112. tel. 3116, van 18.00—18.30 uur. WASSENAAR D'66 sticht een Interkerkelijke caf., jeugddienst Zondagavond 7 uur zal er in de her vormde Wassenaarse Messiaskerk een interkerkelijke jeugdienst wor den gehouden, waaraan o.m. mede werking zal worden verleend door 'n amerikaans zangteam van zes tie ners. dat op uitnodiging van „Youth for Christ" een toernee maakt door Europa. Voorganger in de jeugd dienst is de heer Sipke van der Land godsdienstleraar aan het christelijk lyceum van Leiden terwijl voorts me dewerking wordt verleend door de heer Van Wijngaarden, hervormd jeugdvikaris en de gereformeerde Jeugdouderling A. Hart. Het grote succes van „politieke ca- fé's" in andere gemeenten heeft er toe geleid dat de Wassenaarse afde ling van D'66 het initiatief genomen heeft ook in Wassenaar tot iets der gelijks te komen. Op vrijdagavond 3 november organiseert de afdeling een eerste open cjiscussie-avond in het café van de Jachthaven „Princeha- ven'", van Zuylen van Nijeveltstraat 100. Het is de bedoeling dat op deze avond de aanwezigen zioh zullen ver delen in groepen, waarin respectieve lijk partij vernieuwing, sociale econo mie, defensie en buitenlandse poli tiek tot onderwerp van discussie zul len worden gemaakt. Raad Leiderdorp wordt goedkeuring gevraagd B. en W. van Leiderdorp kunnen thans de raad ter goedkeuring voor leggen het sportparkplan in de Bos polder. Dit gebied wordt begrensd door de Dwarswatering, de Leysloot, de provinciale weg nr. 5 bis en de Persant Snoepweg. In opdracht van het gemeentebestuur heeft de Gront- my. een schetsontwerp gemaakt. Het te realiseren schetsontwerp, waarin voornamelijk sportaccommodaties zijn opgenomen, in afwachting van 'n definitieve benaming kortheidshalve "sportparkplan" genoemd, bevat een programma van eisen, dat moet voor zien in de behoefte van een inwoner tal van ongeveer 30. tot 35.000. De gronden van dit plan zijn begre pen in het uitbreidingsplan in hoofd zaak 1960. bestemd voor recreatieve voorzieningen. Ook het door Provin ciale Staten van Zuid-Holland op 25 november 1966 vastgestelde streek plan Rijnstreek-west geeft aan het desbetreffende gebied een recreatieve bestemming. De realisering van het plan, dat een oppervlakte van ongeveer 40 ha beslaat, zal in fasen dienen te ge schieden. B. en W. hebben de Gront- mij opdracht gegeven na te gaan welke fase van het plan in eerste in stantie voor uitvoering in aanmer king komt. Te zijner tijd zullen B. en W. met voorstellen komen. In de toelichting op het rapport van de Grontmtf wordt een bereke ning gegeven van het omstreeks 1980 benodigde aantal terreinen voor veld- sporten. Deze prognose geeft het vol gende beeld: Voetbal: gedacht wordt aan tenminste vyf wedstrijdvelden en drie tot vier oefenvelden. Korfbal: aangezien de laatste 5 jaar het le dental van de bestaande korfbal ver eniging niet of nauwelijks is toege nomen en deze tendens zich doorzet tot 1980 kan worden volstaan met Marktberichten LEIDEN. 27 okt. Leidse Cooper. Groente- en Fruitveiling. Per 100 Kg.: druiven 6773, andijvie 1142. pronn- bonen 89101. snijbonen 1.383.20, stambonen 104272, stokbonen 7672 kroten 910, boerenkool 1825. groe ne kool 1322, prei 1626. spinazie 35—82. spruiten A 34413, B 36—39, omkommers 41110. Per 100 kg.: to maten A 5.80—6.10. B 6.206.40. C 4.90—5.20. wltoll 138—171. Per 100 stuks: meloenen 1466. bloemkool 27 88. knolselderij 1523. sla A 12-22. Per 100 bos: peterselie 640. radijs 8, seldereij 8—9. uien 16—18. LEIDEN. 27 oktober. Veemarkt. Fokstieren 20 500900 p. kg. schoon gew., kalm; melkkoeien 55 925—1550 per stuk. rustig; 315 vette koelen 335 4 50 p. kg. sch. gew., redelijk; vare- koelen 40 5251275 per stuk, kalm; graskalveren 21 250—380 per stuk. kalm: vette kalveren 58 3.404.00 p. kg. lev. gew.. redelijk; vette schapen 25 100135 per stuik, vtot: fokschapen 50 125—165 per stuk willig; vette lammeren 1513 115—160. redelijk; drachtige zeugen 54 325450 per st., redelijk; schrammen 113 80105 per stuk, redelijk; biggen 450 5668 per stuk, rustig; geiten 14 1545 per st. Totaal 270Ó. LEIDEN. 27 oktober. Kaasmarkt. Aanvoer 3 partijen Goudse en 3 par tijen Leidse. Prijzen per kg.: Goudse le kwal. tot 3.87. Leidse le kwal. tot 4.30. Handel goed. Uit het water van de Oude Vest De 6-jarige Hermanus Smits uit de Leidse Groenoordstraat is van ochtend omstreeks elf uur door tot nog toe onbekende oorzaak in het water van de Oude Vest gevallen. Het kind kon. nadat enkele voorbijgangers tevergeefs in het water waren gesprongen, met behulp van een dreg op de kant worden getrokken. De jongen werd door de E.H.D. met zeer grote spoed naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht, waar bij aankomst hartstilstand werd geconstateerd. Hart massage en toediening van zuurstof hebben de levensgeesten weer doen opwekken. De jongen, wiens toestand nog ernstig is. ligt op het ogenblik in de afdeling beademing van het Academisch Ziekenhuis. In het crematorium Ookenburgh in Loosduinen is hedenochtend het stoffelijk overschot verast van de heer S. J. Koopmans, oud-leraar li chamelijke opvoeding aan het Rem brandt Lyceum, ere-voorzitter van ASC, drager van het Insigne van Verdienste van de Afd. Leiden van de KNVB, ere-lid van de dames at letiek- en gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde. In de aula werd het woord gevoerd door dr. J. W. Blom, rector van het Rembrandt Lyceum en de heer A. Wempe, voorzitter van ASC. Dr. Blom herdacht de heer Koopmans als een man die zich met hart en ziel aan zijn taak had gewijd en daarom velen aan zich had verplicht. „De leerlingen waren zeer op hem gesteld, voor velen was hij een vriend en raadsman", aldus dr. Blom die de familie namens het lerarencorps (In het bijzonder namens oud-rector dr. J. D. A. Boks) met het grote verlies condoleerde. De heer Wempe legde de nadruk op het stuk sociaal werk dat de heer Koopmans in Leiden heeft verricht in 'n tijd waarin dit als zodanig niet erkend werd. In de twintig jaar dat de overledene voorzitter van de rood- I zwarte vereniging is geweest heeft hij duizenden jongeren, voor wie hij „vader" was, onder zijn hoede ge had. „Zijn naam zal in de vereniging waaraan hij zijn hart had verpand blijven voortleven" verzekerde de heer Wempe. Vele oud-collega's en sportvrienden van de heer Koopmans woonden de plechtigheid bij o.a. mevr Van Dorsten-Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde», mej. G. Oort, de heer W. P. Leenen (Ier. lich. oef. Rembrandt Lyceum), de heer F. W. E. de Haan. (ï-ykscons. hoh. opv.) de heren B. M. Noach, J. W. Veenhof, N. Makkelen- berg, (oud-leraren Rembr, Lyc.) mr. Hazerswoudse wethouder L. M. de Boer over toebedeelde twee centra: OEGSTGEEST de Jongh (afd. Leiden. KNVB) de heer G. Prevo (oud-voorzitter van ASC) en de heren v. d. Wijngaard, J. J. Stephanus en J. Brouwer, ere leden van ASC. Vele bloemstukken, o.a. van ASC, KNVB. „Zonnestraal" en de Kon. Ver. van Leraren van de Lich. Oefe ning, dekten de baar. De zoon van de overledene, de heer A. Koopmans, dankte voor de belangstelling. een veld. Drie banen met wisselvlak zal voor deze sport een minimumeis zijn. Tennis: aan een tweede tennis park zal bij de te verwachten groei zeker behoefte bestaan. Atletiek: er is ruimte gereserveerd voor één atle tiekbaan of complete baan. Hockey: hoewel thans nog geen hockeyclubs aanwezig zijn, gaan de gedachten uit naar twee velden en een oefen- hoek. Handbal: van het voetbalcom plex zou hiervoor een bijveld beschik baar kunnen worden gesteld. In het schetsontwerp is voorts ruim te gereserveerd voor zogenaamde dagrecreatie, in het zuidoosten van het gebied, terwijl tevens is gedacht aan het treffen van voorzieningen ten behoeve van de hengelsport. Het gebruik van de Dwarswatering als oefenbaan voor roeien is niet onmo gelijk. De gewenste voorzieningen kunnen op eenvoudige wijze worden gerealiseerd, al verdient het aanbe veling de Dwarswatering plaatselijk te verbreden. Aan het slot van de toelichting op het voorstel zeggen B. en W., dat het in het voornemen ligt het desbetref fende gebied, na overleg met de ste- debouwkundige en nadat men de be schikking heeft over alle vereiste ge gevens, op te nemen in een bestem mingsplan. De raad wordt thans ge vraagd in principe met het sport parkplan akkoord te gaan. Ongevallen op de weg Een 17-jarige Leidenaar botste gis teravond omstreeks kwart over tien met zijn bromfiets tegen een perso nenauto. De jongeman zou teveel links hebben gehouden. Hij brak bij dit ongeluk zijn middenvoetsbeen. De EHD. bracht hem naar het Acade misch Ziekenhuis. Een 19-jarige inwoonster van Zoe terwoude werd gisteravond omstreeks half acht toen zij op de Hoge Rijn dijk fietste nabij de afrit van Rijks weg 4A aangereden door een auto uit Rotterdam. De bestuurder van deze auto zou bij het links afslaan geen voorrang aan het meisje heb ben verleend. Het meisje kneusde haar rechterpols en kreeg bovendien een bloeduitstorting aan haar ach ter- dij been. zy hoefde niet naar het zie kenhuis te worden overgebracht. Hoofd van chr. lagere school 'Rhynenburch' in Hazerswoude Wethouder L. M. de Boer (Sociale Zaken) heeft tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de Hazerswoudse raad de berichten, dat er in Koudekerk aan den Rijn een bejaardentehuis zou worden gebouwd, voorbarig genoemd. Hij deelde mede, dat deze zaak nog in studie is bij de commis sie voor ruimtelijke ordening. De gemeentebes tui'en van Hazers woude en Koudekerk hebben enige weken geleden met de vertegen woordigers van de kerkgenoot schappen tijdens een by eenkomst besproken, waar in de toekomst eventueel de voor het rayon Ha zerswoude toebedeelde twee be jaardencentra zullen moeten ver - ryzen. „Een grote meerderheid was tydens die vergadering voorstan der een centrum in Koudekerk aan den Ryn te bouwen. Wij hebben er evenwel onze ongerustheid over uitgesproken, in acht nemend, dat voor de bouw hiervan een grote ruimte nodig is", aldus de wethouder. De heer De Boer zei dit naar aan leiding van een verzoek van VVD-cr A. Berlemon, die alle verwarrende berichten graag de wereld uit wilde zien. Dit raadslid pleitte er name lijk voor de bejaardenwoningen in de onmiddellyke nabijheid van het be jaardentehuis te bouwen. Wethouder De Boer zei, dat wel besloten was een stichting in het leven te roepen, waarin gemeente en kerkgenootschappen zullen zijn ver tegenwoordigd. „De komende dagen zullen we in Hazerswoude-dorp af tasten, welk terrein voor de bouw van een tehuis in onze gemeente het meest gesohikt is". De CHU-er J. van Elderen sprak de wens uit, dat men zal trachten het centrum te bouwen in de naby- heid van plaatsen, waar de bejaar den in elk geval ook in ruime mate kunnen recreëren. „Zeker is in elk geval, dat een be jaardencentrum in Hazerswoude- dorp zal verryzen", aldus wethouder L. M. de Boer, daarmee allerlei ge ruchten ontzenuwend. Onderscheidingen van Rode Kruis In het Rode Kruis-gebouw nabij de Jelgersmakliniek in Oegstgeest werd gisteravond een byeenkomst gehouden door de afd. Rynland van het Rode Kruis. De voorzitter aan deze afdeling is de burgemeester van Rynsburg, de heer B. M- Koomans. Deze byzondere byeenkomst was be legd om enkele onderscheidingen uit te reiken namens het hoofdbestuur. De medaille van verdienste in het zilver, die slechts sporadisch wordt toegekend, viel ten deel aan de adju dant-instructeur, de heer P. W. v. d. Mark. Ook de echtgenote van de heer v. d. Mark werd in de hulde betrok ken. De dames B. C. F. de Jong- Sluyterman en M. H. H- A. Smit Ritterhaus (beiden welfarewerk sters) werden begiftigd met de me daille in brons voor 10 jaar trouwe dienst. Aanwezig waren alle bestuursle den van de afdeling, de doktoren D. Held, kolonne-arts, G. van Delft, ko- lonne-commandant. alsmede leden en jeugdleden, die onder leiding staan van de heer Van der Horst. De heer F. Fennema heeft giste ren afscheid genomen als hoofdon derwijzer van de chr. lagere school „Rhynenburch" In Hazerswoude- Rijndijk. 's Middags hebben de hon derdzestig leerlingen van de school hun meester," die per 1 november ls benoemd tot hoofd van de Prin ses Beatrixschool in Bussum, uitge wuifd en uitgefeest. 's Avonds wa ren de ouders van de leerlingen, le den van de schoolvereniging, wet houder Reyneveld van Koudekerk, collega's en vertegenwoordigers van verschillende verenigirtgen, de her vormde gemeente en gereformeerde kerk aanwezig tijdens een afscheids receptie. Zowel 's middags als 's avonds werden de heer Fennema en zyn echtgenote geschenken aangeboden. Tevens maakten de aanwezigen gis teravond kennis met de heer Z- J. Treep, die per 1 januari 1968 als hoofd der school is benoemd. De kinderen verzorgden 's mid dags een vlot programma. Voor drachten, muziek, sketches en pop penkast vormden de ingrediënten. Voordat de heer Fennema de leer- De voorzitter van het school bestuur, de heer W. Vergunst (rechts), biedt het scheidende schoolhoofd een schilderij aan, voorstellende de chr. lagere school. (Foto Leidsch Dagblad) lingen definitief vaarwel zei, kreeg hy een horloge aangeboden. De zeven jaren, die de heer Fen nema aan de school verbonden was, passeerden uitgebreid de revue ty dens de avondbyeenkomst, waarby de voorzitter van de schoolvereni ging, de heer W. Vergunst, als ce remoniemeester fungeerde. De heer Vergunst memoreerde de vele acti viteiten, door de scheidende hoofd- onderwyzer verricht. De heer P. Boer vertolkte de dank namens de collega's; de heer Van de Meulen namens de kweekschool; de heer Sjardon namens de gereformeerde kerkeraad en de heer Van de Pluim namens de hervormde gemeente. Hierna werd nog het woord gevoerd door vele anderen. Uit het gesprokene bleek duideiyk, met welke energie de heer Fenne ma zich voor Hazerswoude heeft in gezet, Tot 1 januari treedt de heer P. Boer op als waarnemend hoofd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17