Oversteken op Rijndijk li Zoeterwoudse raad Burenruzie in Leiderdorp Voorstellen aan de Leiderdorpse raad flNDERDAG 26 OKTOBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 9 Burgemeester Detmers: oplossing wordt zeer spoedig verwacht Het protestants-christelijke raads- de heer B. C. van der Veer, git tijdens de gisteravond gehouden enbare vergadering van de Zoeter- !adse gemeenteraad wederom het laarlijke oversteken op de Hoge jndijk ter sprake gebracht. Hij deed mede naar aanleiding van de ar den, die zaterdag en maandag in Leidsch Dagblad zijn versche en waarin, aan de hand van [ere, de enorme frequentie van het rkeer van Leiden naar Alphen en [Of werd weergegeven, eds vele malen hebben de Zoeter- roudse vroede vaderen aangedron- jen op verbetering voor de op de Hoge Rijndijk overstekende voet- langers en verzocht om verscherp- controle van de rijkspolitie ten aanzien van de maximum snel- beid (50 km. per uur) en hulp bij het oversteken van de school- jeugd, zo lang er geen afdoende glossing is gevonden. Verbetering De heer van der Veer stipte tij de rondvraag van deze ove- vlot verlopen raadsvergade- de onrust aan van de bewoners de Hoge Rijndijk ten aanzien het oversteken van hun kinde die de Meerburgschool en de in in Leiderdorp bezoeken, en ;ht met klem er nogmaals bij de •gde autoriteten op aan te drin- tot verbetering van dit ongemak komen door de bouw van een il of een oversteekbrug. situatie van thans is onhoud- zei dit protestants-christelijke lid. Hij was B. en W. dank- voor het plaatsen van de ver fden aan de Weipoort. ;meester J. A. Detmers ant- op deze vraag, dat het col- van B. en W. volledige aan- ït aan dit probleem schenkt. Er reeds talrijke besprekingen met bevoegde autoriteiten geweest, kswaterstaat heeft zich echter verzet tegen het plaatsen van keerslichten. Snelle oplossing tenvoudes eerste burger gaf de van der Veer, en daarmee fehele raad, want reeds eerder :n andere raadsleden vragen ge- over het treffen van voorzienin- ten opzichte van het overste- de verzekering, dat alles wordt in om snel te komen tot een ling. Hij was vol moed, dat •n zeer korte tijd de eindstreep [orden gehaald. het een tunnel zal worden of brug of dat een andere oplos- wordt gerealiseerd kon hij nog zeggen. Er wordt met voortva- Iheid aan gewerkt. Daarvoor was heer Van der Veer het college B. en W. dankbaar, de behandeling van de inge- :en stukken werd uitvoerig ge ien over de bouw van Bouw- iswoningen. Wethouder H. W. M. LEIDERDORP laadsagenda gemeenteraad van Leiderdorp maandagavond om 8 uur in Inbare vergadering bijeen. De sda vermeldt de volgende voor in: wijziging van het algemeen Üenarenreglement en de arbeids- senkomstenverordening; benoe- Ol'lff? van een woonruimte-advies- missievoorlopige vaststelling de jaarrekeningen der bedrfj- over 1965; voorlopige vaststel van de gemeenterekening over 5 vaststelling van een verorde- 5 op de drank- en ho'recabelas- vaststelling van het krediet in tóng-courant voor het jaar 1968; helling van een nieuwe veror- hg op de heffing en invordering keurloon: bouwen van 24 be- N p ienwoningen en 3 woningen voor J u rastaanden; wijziging van het ,jjj isbesluit van 31 augustus 1964, ,D __.ee 'erkoop van grond aan de Pro- de fun tots Interkerkelijke Stichting Bejaardenverzorging in Leider- P onbewoonbaarverklaring van I 'oningen Hoofdstraat 58 en 60, 1 LlfPad 3 en 4 en Dwarswatering- 7, 8, 9 en 10; toekenning van subsidie aan het kraamcentrum .Bet Groene Kruis" voor Lei- Leiderdorp en Oegstgeest; he rstelling van een krediet :n communale bewegwijze- door middel van een drietal twee) doeling. le gesel oog ;egeven ïoeten ilverbrai vereist itsing Sies toonde er zich een groot voor stander van, maar enige raadsleden opperden bezwaren. B. en W. zul len er zich op beraden en er spoe dig op terugkomen. Daarmee kon de raad zich verenigen. Het verlefien van subsidie aan de STAKINGSGOLF OVER PERU In Peru is een reeks stakingen uit gebroken tegen de devaluatie van de sol, de Peruaanse munteenheid. Acht dagen geleden braken in Are- quipa, een stad op 750 km ten zuid oosten van Lima, stakingen uit. Be togers sloegen ruiten stuk. plunder den winkels en gooiden auto's omver uit protest tegen de schaarste aan levensmiddelen. Dinsdag bereikte de stakingsgolf Cuzo, op 570 km ten oosten van Lima en gisteren de stad Puno. De stakers willen een loons verhoging van 30 percent ter com pensatie van de verminderde koop kracht van de sol en prijsbeheersing voor wat de prijzen van produkten betreft die voor het levensonderhoud noodzakelijk zijn. In Lima gaan ge ruchten dat de militairen de macht zullen overnemen als de regering niet spoedig een einde weet te maken aan de onrust onder de arbeiders. WARMOND Damesteams van Steeds Vooruit goed in vorm De damesteams van de Warmond- se tafeltennisver. „Steeds Vooruit" doen het goed in de competitie. Het tweede team boekte een 7-3 ovenvin. ning op Baronie I. Dit team is na 4 wedstrijden nog ongeslagen. Het der de team won met klinkende cijfers van Sportief 4: 100. Ook dit team is na 4 wedstrijden nog ongeslagen. Heren I verloor met 82 van Gos- sima 2. Zij hadden bijzonder veel pech, want het dubbelspel werd met 2119 in de beslissende game ver loren. Heren II, dat met 2 invallers tegen Excelsior speelde, kwam toch nog tot een puntenverdeling: 55 Heren III verloor met 91 van Doe os 8. Heren IV kwam bij Reflex V.S. niet verder dan 73. Jongens I verloor met 73 van Gossima eei Jongens II met 64 Ba ronie. Meisjes werileu lastig gevallen In het „Bos van Krantz" in War mond is dinsdagmiddag een bijna vierjarig meisje lastig gevallen door een jongeman, die woonachtig zou zijn in een ter plaatse gevestigd jon gensinternaat. Ook schijnt er zich maandag een soortgelijk geval te hebben afgespeeld. Een waarschuwing aan de ouders om hun kinderen niet alleen in het bos te laten spelen is zeker op zijn plaats. De zaak zou bij de bevoegde instanties aanhangig zijn gemaakt. WASSENAAR V olkskerstzang rerö c!lte vitrines; beschikbaarstel- van een krediet voor de aan- Ifing 50 stoelen en 7 ta- voor het Dorpshuis; beschik- (telling van een krediet voor de je econo chaffing van een nieuwe tele- oor h»1 automaat; bouwrijp maken van Üein-industrieterrein langs de kan en tot onderhandse aanbe- daarvan; intrekking van het sluit van 30 augustus 1965, ferkoop van grond ten behoeve te bouw van een verpleegin- iög en tot het aangaan van een isycho* tohtsovereenkomst met de be- tebbende stichting; aanbieding te begrotingen voor 1968 en tel tot benoeming van een com- hoc voor het nazien van tingen; ontwikkeling van sportparkplan, te situeren ten fen van de Dwarswatering; ver- We.l« ting van weilandaan de heer fasburger. °P 20 december Het Comité Volkskerstzang in Was senaar heeft de datum voor de jaar lijkse oecumenische kerstsamenkomst bepaald op woensdag 20 december. De samenkomst zal dit jaar in de Dorpskerk worden gehouden. Jaar vergadering „Kerkehout" De Wassenaarsc buurtvereniging Kerkehout en omgeving zal de jaar vergadering niet houden op vrijdag avond 3 november zoals al eerder was aangekondigd, maar op vrijdag avond 10 november om 8 uur in het clubgebouw van de sportvereniging Wassenaar. Bij de bestuursverkiezing zijn de heren Veldstra en J. H. M. Elligans aftredend en herkiesbaar. Na het huishoudelijke gedeelte van de ver gadering zal er enige tijd gekiend worden. Ook zal de trekking plaats hebben van de Sinterklaasloterij. Op 24 en 25 november zal de to neelgroep van de vereniging twee voorstellingen geven van het spel „Gieren op het veilige nest". Op 2 december in de morgenuren zal een Sinterklaasfeest worden georga niseerd voor de kinderen van 2 tot ei met 9 jaar. Op 8 december volgt het Sinterklaasfeest voor de kinderen van 10 tot en met 15 jaar. Op 22 december belegt de vereniging een avond, waarop onder deskundige lei ding kerststukjes kunnen worden gemaakt. Wij maken onze lezers in Was- ;enaar erop attent dat onze igcnt thans is: familie Koning, v. d. Duyn van Maasdamstraat 11, telefoon 5925, Wassenaar. Stichting SociaalPsychiatrische Dienst Zuid-Holland kon geen gena de vinden in de ogen van drs. T. A. Pleij, omdat er over deze dienst te weinig bekend is. De burgemeester zegde toe nadere informaties in te winnen. Gemeente eigendom Op verzoek van de heer G. Koek (KVP) werd het voorstel tot ver huur van gemeente-eigendommen in geheime zitting besproken. Na her opening deelde de burgemeester me de, dat de huur van dienstwoningen van maand tot maand opzegbaar zijn. De huur van een perceel grond met enige daarbij behorende loodsen aan de Miening aan de firma P. L. Onderwater werd gebracht op f 2378 per jaar met maximaal vijf jaar met een opzegtermijn van drie maan den. De overige voorstellen die wij reeds uitvoerig behandelden, gingen onder de hamer door. VOORSCHOTEN Eigen onderkomen voor IJsclub De IJsclub Voorschoten ziet een wens, die reeds jaren bestaat, bin nenkort in vervulling gaan. Op de IJsbaan in Vlietwjjk zijn thans de grondwerkzaamheden begonnen voor de bouw van een eigen clubhuis. B. en W. hebben toestemming verleend tot plaatsing van een houten gebouw. De IJsclub heeft de hand weten te ggen op een oorspronkelijk als noodschool gediend hebbend houten gebouw van 25 x 10 meter. De totale stichtingskosten bedragen slechts f 15.000, een bedrag dat door de IJs club zelf kan worden opgebracht. Het geheel komt op een stenen fun dering te staan. De IJsclub verwacht, dat het gebouw nog voor het te ver wachten ijsseizoen gereed zal zijn. Nieuwe school in Noord-Hofland In de vergadering van 15 septem ber 1967 besloot de raad van Voor schoten over te gaan tot overplaat sing van de openbare Wethouder Schramaschool voor g.l.o. naar Noord-Hofland en tot stichting van een derde openbare kleuterschool eveneens in Noord-Hofland. Tevens werd medewerking verleend voor de stichting van een r.k. lagere- en kleuterschool in Noord-Hofland. Ge streefd wordt om het onderwijs met het cursusjaar 1968/1969 te beginnen in NoordHofland. Hiervoor wordt uitgegaan van een aantal van 14 lo kalen. B. en W. zien als oplossing de bouw van een permanente 14-klassi- ge school met enkele gemeenschappe lijke voorzieningen in systeembouw aan de Admiraal de Ruytersingel. B. en W. vragen hiervoor een krediet van f 800.000. Huur van lokalen wordt duurder Op 4 september 1964 stelde de Voorschotense gemeenteraad het ta rief per jaar vast voor het gebruik van de zaal van het Ambachtshuis, de lokalen van de voormalige open- bares chool aan de Schoolstraat en die van de overige openbare scho len. De tarieven zijn thans niet meer tereikend om de kosten voor onder houd, verlichting, verwarming enz. te dekken. B. en W. stellen voor per 1 ja nuari 1968 de volgende tarieven: 1. uur per week per jaar f 75.- (was f55.-); 1 u. p. 2 weken of 2 u. p. mnd. f 18 (was f 28)1 u. p. 3 wek. f 25.- (was f 1911 uur p. 4 weken of per maand f 19.- (was f 14.-). De ze verhogingen leveren de gemeente Voorschoten een vermeerdering van f 1.000,- per Jaar op. Ook de tarieven voor de gebruiks- vergoedingen der gemeentelijke gym nastieklokalen worden met ongeveer 20% verhoogd. Veren, of afde lingen met personen beneden 18 jaar gaan per jaar betalen: 1 uur per week f 110,- (was f 90,-); 1 uur per twee weken f 55- (was f 45,-): l uur per 3 weken f 40,- (was f 30,-»; 1 uur per 4 weken f 30,- (was f 25,-). Alle andere gebruikers gaan per jaar betalen: 1 uur per week f 140,- (was f 115,-)1 uur per 2 weken f 75.- (was f60.-); 1 uur per 3 weken f 50,- (was f 40.-); 1 uur per 4 weken f 40.- (was f 30,-). Verandering bouwplan Voor de stichting van 36 etagewo ningen door de N.V. Bouw- en Han delsmij Waddinxveen was door de gemeenteraad van Voorschoten reeds eerder grond in Adegeest verkocht- De bouwmaatschappij heeft thans verzocht om in plaats van bovenge noemd project op het betrokken ter rein 18 eensgezinswoningen met ga rages te mogen bouwen, een en an der in verband met de gewijzigde situatie op de bouwmarkt. B. en W. stellen de raad voor gunstig te ad viseren. De koopsom van f 180.000.- blijft gehandhaafd. Controverse over dakkapel Bij de ingekomen stukken, die tjj- I dens de maandagavond in Leider dorp te houden raadsvergadering zul len worden behandeld, is het besluit van de Derde Kamer uit het college van Gedeputeerde Staen van Zuid- Holland, tot ongegrondverklaring van het beroepschrift van *t bestuur van de Hervormde Schoolvereniging van Leiderdorp tegen het besluit van de raad tot vergoeding van 1/3 deel van de kosten van aanschaffing van een nieuwe ketel voor de centrale verwar ming van de school Splinterlaan 89. 7 oktober van dit jaar heeft de heer J. A. M. Gordijn. Dr. de» Braijne- straat 29, in een brief verzocht de beslissing van 21 juli, waarbij aan de heer A. J. Hoogenboom (Dr. de Bruij nestraat 311 vergunning is ver leend tot het uitbreiden van de dak kapel in het achtervlak van het pand nr. 31 ter uitbreiding voor te dragen Gevonden voor werpen in Leiden In de maand september zijn in Leiden de volgende voorwerpen ge vonden damesportemonnee, regen hoed, boodschappentas met inh.. pak je inh. galon, regenjas, herenbril, sleutels, worst, kinderdriewieler, meis- jeskleding, schooltas, ringetje, lede ren jas, rozenkrans, damespolshorlo ge. pijp, tas inh. gereedschap, bad- broche, kinderbril, autostep, dames- ring, totozegels, hangertje, auto-siga rettenaansteker. wapenarmband, re genbroek, meisjesjack, beurs, stoel zitting, bankbiljetten, kinderschoen tjes, damesbril, trekpasser, pakje inh. Fasso-onderdelen, toilettasje, motor- bril, jongensjack, knalpijp, vulpen, kinderarmbandje met plaatje, leger- tas. herenregenjas, damesrokken, jurk, truien, belichtingsmeter, kinder jasje, studieboeken, touwtas, zak inh. mais, geldsbedrag, hondenhalsband, zak inh. dameskleding, muntbiljet. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8. ingang poort, op woensdag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Twee auto's Lee Bouvier, de zuster van Jacqueline Kennedy, maakt een tv-film. Ze studeert hier haar rol in voor het televisiespel „Laura", dat in december in Amerika wordt uitgezonden en volgend jaar in Engeland. Als de film klaar is. zal Lee Bouvier weer gewoon Prinses Lee Radziwéll zijn gestolen In Leiden zijn in de afgelopen nacht twee auto's gestolen. Uit de werk plaats van een ovenbouwer aan de Koolgracht verdween een blauwe bestelwagen, gekentekend VJ 36—38. In deze wagen bevond zich gereed schap ter waarde van twaalfhonderd gulden. In de Meerburgerstraat werd een donkergroene personenauto met het kenteken 20—06 DK ontvreemd, toe behorend aan een Leidenaar. Kantonrechter: Wegen op Schiphol zijn openhaar De wegen van de luchthaven Schiphol zijn wegen die voor het openbaar verkeer openstaan en het verkeer op deze wegen moet zich dus houden aan de reglementen van de wegenverkeerswet. Dit heeft de kantonrechter, mr. J. E. Goud smit in Hoofddorp beslist. Verdachte, mr. C. H. Goekoop, ju ridisch medewerker van de lucht haven Schiphol, die het proefpro ces had aangespannen, werd ver oordeeld tot f 11 boete, geheel vol gens de eis van de officier van justitie, mr. J. Wiarda. De kanton rechter noemde een groot a,antai overwegingen waaronder de weten schap dat de wegen van de luchtha ven en die daarbuiten op natuurlijke wijze in het wegennet zijn opgeno men en dat het gedragspatroon van het verkeer dat de luchthaven opkomt, geen wijziging ondergaat. Het verweer van verdachte, dat de luchtvaartwet ook het verkeer regelt, faalt volgens de kantonrech ter. Mr. Goekoop heeft hoger be roep aangetekend tegen de uitspraak van de kantonrechter. BRIDGECLUB DE SLEUTELS Stand in de huishoudelijke paren competitie na vier ronden. GroepA: 1. V. d. Burg—De Jongh 563. 2. KuytEldering 518, 3. Jan- son—Rip 494, 4. echtp. de Vrind 492, 5. Bloemhoff-De Jong 478, 6 Vrij en- hoek—V. Helvert 474, 7. echt. TiJssen 472. 8. V. Ravenswaay—Engels 741. 9. BiesotV. Weizen 464 ,10. dms. Stig- ter—V. D. Ende 406, 11. Klinkenberg Smittenaar 494, 12. dms. SierV. Zijl 419. Groep B: 1. Kammeraat—V. Kem pen 56, 2. V. d. Bergh—Wesseling 506. 3. De Vries—Lodder 502, 4. Rom- pes—Pries 493. 5. echtp. Jansen 488, 6. KooymanHemmers 485, 7. mevr. Vrijenhoek—Gevers 477, 8. mevr. De- rogeeBernhard 477, 9. echtp. Holle man 457, 10. dms. Bernhard—Bon 456, 11. Dek—Goedhard 454, 12. De VriesSelier 423. Groep C: 1. Rodenburg—Wesseling 685 .2. Middelham—Beugelsdijk 676, 3. Selier—Duiser 614, 4. Zwetsloot— Liem 611, 5. De Vries—Oudshoorn 607, 6. mevr. VroomFoppen 698M, 7. V. d. HeydenNijweide 598, 8. Vree burgBiegstraaten 587. 9. Poot Lansbergen 584, 10. RobbersLepe laar 546. 11. mevr. Winkler Prins Riel 532; 12. De Koning—Snijders 515, 13. echtp. v. Kernen 466. 14, dms. Blanken—Nouwens 445. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Peter Roland, z. v. P. G. Roocühuyzen en D. J. A. van Breda Vriesman, Mo nique, d. v. J. F. Otgaar en H. P. Diers- man, Edwin Johannes Theodoras, z. v. T. W. Nietshoven en J. M. de l'Ecluse. Brigitte Angelique, d. v. D. Westdfjk en resia. d. v. S. Koster en E. C. Eradus. Rachelle, d. v. W. RIJsdam en A. E. Zitman OVERLEDEN F. J. P. Montens, 81 Jaar, man. A. Zuijderduijn, 22 Jaar. man. J. Arkeveld, 64 jaar, man. T. Q. van der Meer, 16 Jaar. zoon. aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. B. en W. stellen de raad voor dit stuk op pre-advies in hun handen te stellen. 5 juni verzocht de heer Hoogenboom een aanvraag om vergunning voor de uitbreiding van de dakkapel om de zolder van deze woning als slaapkamer in te kunnen richten. De welstandskundige van het Instituut Stad en Landschap bracht afwijzend advies uit, B. en W. hebben de vergunning, mede gezien het advies van het hoofd van de plaatselijke Bouw- en Woningtoezicht verleend. Dit met de bepaling dat niet de gemeente maar de belanghebben den verantwoordelijk zijn voor even tuele schending van de rechten van derden. 12 september hebben de he ren Hoogenboom en Gordijn over de ze zaak gesproken, zij trachtten de zaak in onderlinge overleg te rege len. De heer Gordijn schrijft nu dat de dakkapel gedeeltelijk boven zijn eigendom is aangebracht, wat hij als een onrechtmatige daad beschouwt. B. en W. menen dat hij zich niet tot hen had moeten wenden, maar tot de burgerlijke rechter, die competent ia een oordeel te vellen. Daarom kan het college ook niet aan het verzoek van de heer Gordijn voldoen. B. en W. stellen de raad derhalve voor de brief voor kennisgeving aan te ne men om de heer Gordijn mee te de len dat hij zich moet wenden tot een burgerlijke rechter Splinterlaan Tijdens de vergadering van 31 ok tober 1966 heeft de heer A. M. Kleiss de vraag gesteld of de mogelijkheid bestaat de Splinterlaan ter hoogte van de r.k. lagere school „De Mejje- gaard" ten koste van het trottoir te verbreden. De directeur van gemeentewerken deelt mee dat met de uitvoering van dit werk een bedrag van f 18.500 is gemoeid. B. en W. vinden het ge wenst, gezien het betrekkelijk lage rendement, voorlopig niet tot verbre ding over te gaan. Met betrekking tot de verkeersstagnaties in de Splinter laan wijst het college op het parkeer verbod dat daar geldt. KW 186 haalde lijk uit zee De bemanning van de Katwijkse kotter KW 186 „Anna-Jacob" heeft gisteren het lijk van een ongeveer 30- j jarige visser uit zee opgehaald. Het vermoeden bestaat, dat het één i van de opvarenden is van de Belgi- i sche kotter, die in dezelfde nacht van de UW 154 ter hoogte van Den Hel der tengevolge van de storm ten on der zou zijn gegaan en waar een Neptune van de Marine Luchtvaart dienst uit Valkenburg twee dagen naar heeft gezocht. Maandagavond bijeen IN SPANJE 400 PERSONEN GEARRESTEERD In Spanje zijn de afgelopen dagen ongeveer vierhonderd 'personen aan gehouden in verband met de voor morgen aangekondigde betogingen voor hogere lonen en een prijsstop. Er bevinden zich veel leiders van ondergrondse vakbonden onder. Uit Barcelona, Malaga en de Bas- kische provincie Guipuzcoa zijn circa 250 arrestanten naar Madrid overge bracht. Verwacht wordt dat de mees ten na vrijdag worden vrijgelaten. Dertien personen zijn tot dusver in staat van beschuldiding gesteld als organisators van de betogingen. In enkele Madrileense fabrieken zijn de afgelopen twee dagen korte zitstakingen gehouden uit protest te gen de arrestatie. De politie in de hoofdstad maakte gisteren een eind aan een betoging van circa zeventig studenten. De Leiderdorpse gemeenteraad maandagavond bijeen, zal beslissen over de drank- en horecabelastlng. i Voor de reeds bestaande rechten blijft tot 1 mei 1969 de oude regeling gelden. De minimum tarieven bedra gen f 5 en f 3, de maximum f 7.50 en f5 Mochten de minimum tarieven worden vastgesteld, dan zal de op brengst waarschijnlijk gelijk zijn aan die volgens de bestaande regeling. B. en W. stellen voor de minimum tarieven vast te stellen. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten is bereid voor t komende Jaar de gemeente Leiderdorp een kre diet van f 600.000 in rekening cou rant te verlenen. De raad zal voorts beslissen over de onbewoonbaarver klaring van de woningen Hoofdstraat 58 en 60. Jaagpad 3 en 4 en Dwars- wateringkade 7, 8, 9 en 10. De ont- ruimingstermijn voor de woningen (behalve Hoofdstraat 58 die reeds leeg is) kan worden gesteld op zes maanden, maximaal. B. en W. stellen voor de subsidie van het kraamcentrum van het Groe ne Kruis voor Leiden, Leiderdorpen Oegstgeest van f3 per verzorgings dag te brengen op f 1.50. Zij wijzen er in hun toelichting op dat. hoewel voor 1967 en 1968 een tekort wordt ge raamd van f 2.601 het centrum in 1966 een batig saldo had van f 17.846,80. De aanschaffing van 150 stoelen en zeven tafels ten behoeve van het dorpshuis vergt een bedrag van f7000. welk bedrag de raad wordt gevraagd beschikbaar te stellen. worden. Het aantal toestellen dat er op kan worden aangesloten heeft het maximum bereikt en ook het aantal buitenlijnen is onvoldoende. Het tele foondistrict Den Haag heeft een of ferte gemaakt voor een nieuw type automaat met een capaciteit van vijf buitenlijnen en 35 toestellen (thans resp. vier en 27). De kosten hiervan bedragen f13.980; voor bijkomende kosten wordt f 1020 gerekend, zodat B. en W. de raad vragen een bedrag van f 15.000 voor de automaat te no teren. Deze automaat zal worden ge plaatst in het raadhuis wanneer dit het komend jaar is uitgebreid. B. en W. verzoeken de raad zijn fiat te geven aan de verpachting van de tot 1 november aan de heer Riet kerk verpachte percelen weiland in de Munnikkenpolder tussen de Laan van Ouderzorg en de Dwarswatering aan de heer J. Rijnsburger voor de tijd van een jaar. De heer Rietkerk wenst de percelen niet opnieuw te pachten. De heer Rijnsburger is be reid f 160 per ha. te betalen. Burgemeester en wethouders wil len in de gemeente drie vitrines la ten plaatsen met daarin aangebracht een platte grond van de gemeente om mede tegemoet te komen aan de ver zoeken van instellingen en bedrijven om richtingborden te mogen plaatsen die het vinden van hun vestigingen gemakkelijker maken. Het aanbren gen van dergelijke borden tussen de normale verkeersborden werkt ver warrend en bevordert de verkeers veiligheid niet. De uitbreiding van de gemeente speelt ook een belangrijke rol in deze. De kosten van de drie vitrines bedragen f 5.850. Korfbalprogramma Voor zaterdagmiddag zijn enkele wedstrijden voor de chr- korfbalver eniging „Warmond" vastgesteld. In het sportpark „t Overbos" speelt Warmond II tegen Pernix IV. Aan vang 2,30 uur. De junioren komen in Sassenheim uit tegen Top. Ingelast is thuiswedstrijd Warmond pupillen- De Danaiden pupillen. Aanvang 3 u. Morgenavond om 8 uur zal in de zaal van het Trefpunt de alge mene ledenvergadering worden ge houden van de muziekvereniging „Warmonds Fanfare". VOORSCHOTEN Garageboxen in Vliet wijk II In 1959 besloot de raad van Voor schoten tot verkoop van grond in VlietwUk II aan de N.V. Brandwijk in Leidschendam voor de bouw van een torenflat van 32 woningen in 8 woon lagen. Naderhand werd dit plan ge wijzigd in een torenflat van 36 wonin gen in 9 lagen, welk plan de goed keuring heeft ontvangen van G.S. Met de bouw van deze torenflat is inmiddels een aanvang gemaakt. De bouwmaatschappij heeft thans aan B. en W. verzocht de naast gelegen grond te mogen kopen en te benutten voor de bouw van 25 garageboxen en de aanleg van 25 parkeerplaatsen. B. en W. hebben geen bezwaar mits de koopsom van de totale grond van flat e.d. verhoogd wordt met f 37.500. De wederpartij gaat hiermee akkoord. De flat wordt gebouwd aan het Frans Halsplantsoen/hoek Johannes Ver meerplantsoen. Burgerlijke Stand Oegstgeest Geboren: Gabriéla Christine, d. v. A. J. J. M. Spaapen en C. E. Kötter, Jacqueline, d. v. J. van Kampen en H. S. Dool, Pieter Thomas, z. v. T. TJabbes en J. H. J. van stapele. Erna Marie, d. v. W. G. Lotgerlnk en A. M. Simpelaar, Jutte Elisabeth, d. v. J. J. van der Werff ten Bosch en E. M. Berg, Nadla, d. v. D. J. Lankamp en B. C. van Moolenbroek. Ondertrouwd: W. M. J. Flapper en A. M. van der Putten, P. G. A. Ver burg en E. G. M. Verhoef, J. A. Lam- booy en J. M. Kamphues. A. E. Mul der en M. A. Vonk, H. D. de Vroom en J. F. M. de Jong. W. H. Krul en J. Ste- ketee. Getrouwd: S. F. M. T. Vlek en E. P. G. Aalders, W. H. van Dlemen en A. M. van der Zwet. A. D. Schnitzler en E. E. Hansen Overleden: A. Glasbergen, e. v. W RuiJgrok. Voorschoten Geboren: Yvonne G. W.. d. v. A. C. Kokshoorn en J. W. Heijn, Paulus F. J., Z. V. A. J. J. Ever stij n en A. M. Ticheloven. Maruls E.. Z. V. J. G. P. Hartel en M. Blokker. Casper, z. v. H. Melchers en R. Tege laar. Anthonla G. M.. d. v. H. P. M van der Salm en A. M. A. van der Does. Antoinette F., d. v. A. F. J. van der Haagen en D. Douterman. Michel le A., d. v. P. J. Caseley en E. J. Klaas- se Bos, Edwin. z. v. S. Th. Sies en A. M. van Ruiswijk. Gerrlt A.. Z. V. J. H. van der Veen en E. M. van der Meu ten. Ondertrouwd: Antonlus C. L. Trel en Wlllemlen D. M. Sneeloper. Getrouwd: Rudi D. J. Woertman en Helena J. van Asselt, Rudolf J. Brag- gaar en Catharine M. van Dam "te Lel-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9