Bruid (80 jaar) nog dagelijks op de fiets Dolle pret grootmoeders mooie japon- «oOI Gesproken informatie voor automobilisten v. d. KROGT Europees Volkskunst-trommeltje met Douwe Egberts Rood-Merk koffie! (Samen slechts 2? MACHINES anaf 48.- DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD Diamanten paar in Leiden Centre Culturel Familieberichten i'anaf dinsdag j.l. is het feest in het huis van de heer en me- jiiw Ouwerkerk, aan de Jan Lievensstraat (no. 1) in Leiden, idie dag was het zestig jaar geleden dat Abraham Ou wer ken Alida van Zijp aantekenden in het Leidse Stadhuis. '5 zes november 1907 stapten zij iet huwelijksbootje. De heer en rouw Ouwerkerk vieren hun dia- iten huwelijksfeest aanstaande dag met hun vier.kinderen. ze- Jen kleinkinderen en veertien ierkleinkinderen. De heer en me- Ouwerkerk, in de buurt beter ad als "Ome Bram en Tante Da", overal in Leiden goede be ien. Sinds hun huwelijk hebben in zo'n twintig a vijfentwintig ihillende huizen gewoond, echter steeds in Leiden. Ruim dertig woont het diamanten echtpaar thter al in de Jan Lievensstraat. reertienjarige jongen begon de Ouwerkerk te werken in een rij. Later had hij zelf een krui- ■swinkel in de Vestestraat, waar jaar achter de toonbank stond, ia werd hij depot-houder van petroleummaatschappij, maar idelijk keerde hy terug bij de wasserij, waar hij van zijn vijfen veertigste jaar tot zijn pensioen heeft gewerkt. De heer Ouwerkerk, die er niets voor voelde om stil te gaan zit ten, is toen nog tien jaar bewaker van de fietsenstalling van het zwem bad Poelmeer geweest. Hij is nu 79 jaar en houdt zich de laatste vier jaar voornamelijk bezig met zijn hobby's vissen en timmeren. Ook "Tante Da" voelt er niets voor om de hele dag in huis te blijven. Ondanks haar hoge leeftijd (de bruid telt tachtig lentes), doet zij alle bood schappen nog zelf in de stad op de fiets. En niemand in de familie zal zich daar ongerust over maken, want zoals haar dochter zegt: „Moeder is altijd met het verkeer meegegroeid. Zy is er zo aan gewend dat het echt niet gevaarlijk is. Bovendien zal me vrouw Ouwerkerk nooit haar kaart- middag van de bejaardensociëteit. waarvan zy lid is, overslaan. Op de trouwdag op 6 november recipieert dit vitale echtpaar van 3.15 tot 4.30 u in hun huis aan de Jan Lievens straat. (Foto LD/Holvast) LEIDS WATER VOOR NOORDWIJK Het gemeentebestuur van Noord- wUk heeft aan de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij verzocht water te willen leveren aan zyn wa terbedrijf. Onvoldoende produktie van water door het eigen bedrijf is hiervan de oorzaak. In gevolge artikel 12 van de con cessie is de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij niet bevoegd wa ter aan andere gemeenten of ingeze tenen van die gemeenten te leveren zonder goedkeuring van de raad der gemeente Leiden. Deze bepaling is destijds in de concessie opgenomen om te voorkomen, dat de waterleve ring aan de ingezetenen van Leiden in gevaar zou kunnen worden ge bracht. wanneer de c oncessionaris ook water aan andere gemeenten ging leveren. De capaciteit van de N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij is ruftn- schoots voldoende om het nodige wa ter aan Noordwijk te leveren, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan de be staande watervoorziening. B. en W van Leiden stellen de raad dan ook voor in deze geest een besluit te nemen. Interkerkelijke Lutherherdenking in Leiden Op hervormingsdag 31 okto ber zal in de Lutherse kerk in Leiden een interkerkelijke Luther herdenking worden gehouden. In nauwe samenwerking met de Oecu menische Raad Leiden is deze her denking voorbereid door de Evang. Lutherse Gemeente. Pater Raymund Sasse van IJsselt zal in deze samen komst. die om half acht aanvangt, spreken over „Luther, schatbewaarder voor Rome", de lutherse predikant, ds. J. Happee, over „Luther en de dwe pers" en de gereformeerde studen tenpredikant, dr. J. Viym over „Lu ther en de toekomst". De organiste, mevr. Annie Blankenstein-Offenberg, speelt een koraal en fantasie over „Een vaste burg is onze God" van J. S. Bach. In verband met deze samen komst wordt ditmaal geen dienst in de Pieterskerk gehouden. Het Centre Culturel Francais de Leyde organiseert deze winter weer een aantal lezingen, die gehouden worden in het Academiegebouw aan het Rapenburg. Voor vrijdag 27 ok tober staat een lezing op het pro gramma van Pierre Clarac, lid van de onderwijs Raad, over „Le'vrai vi sage de Colette". Op 14 november spreekt Serge Ligier, directeur van de toneelschool Schola Cantorum, over „l'Age d'or des jongleurs", en op 5 februari Marcel Martin over de cineast Jean Renoir, welke laat ste voordracht gepaard zal gaan met een filmvoorstelling. Op 26 februari is ook nog een lezing geprojecteerd, waarvoor de spreker nog niet bekend is. Het ligt in de bedoeling, dit voor lopige programma nog aan te vul len met andere activiteiten. ACAD. EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doet. ex. rechten vrije studierichting H. J. ter Haar (Leiden). (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Houwert-Jan, z.v. Krauss en Hagers, Rijswijk; Gemout Anton Abraham, z.v. Erens en Den Hartog. Geleen; Elisabeth Johanna, d.v. Bergsma en Stheeman. Baarn; Alexandra Dina Catharina, d.v. Martin en Ten Wolthuis, Winters wijk; Willem Maarten, z.v. Metz en de Mooy, Roterdam; Mischa Rubijn z.v. Bakker Schut en Otten, Loenen a. d. Vecht. Overleden: Nicolaas Karei de Geus, 64 j., Rotterdam: Soetje Kist- de Jongh, 83 j.. Den Haag; Jacoba Krantz-Roosenburg, 70 j„ Den Haag; Gijsbert van Apeldoorn, 58 J., Uithoorn: Frederik Carl George von Lindheim, 60 j. Amstelveen: Riekeline Hoven, 94 j„ Ermelo; Ger- rit van Essen. 78 j„ Voorburg; Theddora Wilhelmine Zuidwe- Visser, 70 J., Wassenaar. (Foto's LD Holvast Proef in Linschoten: De „Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveilig heid (SWOV) zal binnenkort op Rijksweg 12 (Den Haag Utrecht) ter hoogte van Linschoten een begin maken met de wetenschappelijke begeleiding van een proef met auditieve signalering. Philips Nederland N.V. heeft deze nieuwe weg-voertuigcommunicatie m twee jaar tijd ontwikkeld, waarbij het mogelijk is door een vaste in stallatie langs de weg en een ont vanger in het voertuig de weggebrui kers met gesproken woord te bena deren en informaties van velerlei aard te geven. Bij Linschoten is nu op de weg als het ware een vierkant van 1,2 km lengte ontstaan, dat omsloten is door een kabel onder de grond die het gehele vierkant omsluit. Komt de weggebruiker met zijn ontvanger in deze „lus" terecht, dan krijgt hij enkele malen een bepaalde bood schap (opgebroken wegen, opstop pingen of gladheid) te horen die op een bandopname-apparaat is vast gelegd. Philips gebruikt bij deze proef een speciale zend- en ontvangtechniek, waarbij het systeem zodanig is ont wikkeld dat het in een bepaalde rij richting informatie kan overdragen. Het is echter ook mogelijk in twee rijrichtingen afzonderlijke informatie' te geven. Deze gezamenlijke opzet van Rijks politie Rijkswaterstaat, ANWB, SW OV en Philips is een uniek ver schijnsel in ons land. De SWOV wil met deze proef een indruk krijgen over de functionele waarde van het systeem. De proef periode zal ongeveer drie jaar duren. Drs. Th. J. Westerhout, de voor malige staatssecretaris van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken, is benoemd tot voorzitter van de „Stichting wetenschappelijk onder zoek verkeersveiligheid" (SWOV). Hij volgt de heer M. J. Keyzer op, die deze functie bekleedde vanaf 1 ja nuari jl., maar aftrad wegens zijn benoeming tot staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. NVSH wil spoed met wijziging abortus-wet De „Nederlandse vereniging voor sexuele hervorming „(NVSH) heeft een vaste commissie van deskundi gen ingesteld, die in de toekomst de regering ongevraagd zal advi seren over de wettelijke bepalingen inzake het sexuele gedrag voor zover deze bepalingen verandering behoe ven om te kunnen passen in het standpunt van de NVSH „dat de tijd van een aparte sexuele moraal voor bij is". De commissie, die onder voorzit terschap van mr. G. J. P. Cammel- beeck staat, heeft als eerste opdracht van het hoofdbestuur gekregen de bestudering van de abortus-wetge ving. Op het zaterdag in Amsterdam gehouden NVSH-congres „Sextant 67" hebben de deelnemers de abortus provocatus als meest urgent pro bleem aangewezen. De meisjes van de Leidse Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs hebben grootmoeders tijd gistermiddag voor enkele uren doen herleven. Aanleiding tot de massale ver kleedpartij was het honderdja rig bestaan van de „Haanstra- schoor, welk jubileum deze week wordt gevierd. Uitgedost in kleding uit de vorige eeuw stapten de Jongedames voor het schoolgebouw aan de Vliet op de fiets om vervolgens de stad in te rijden. Na een tocht langs grachten en singels stoven de toekomstige kleuterleidsters het Schuttersveld op, waar het ook al dolle pret was. Het enthousiasme werd pas „laaiend" toen de leerlingen daar onder de verbaasde blik ken van de voorbijgangers rij kelijk op erwtensoep werden ge- tracteerd. De meisjes zagen er in hun ouderwetse japonnen met de daarbij behorende breedge rande hoeden en kleine parasol letjes, het moet gezegd, roman tisch uit. Ze hadden van dit spectacu laire programma-onderdeel veel werk gemaakt en het succes bleef dan ook niet uit. Het leer- lingenfeest van de jubilerende kweekschool wordt vanavond voortgezet met een bal in de voor deze gelegenheid uitbundig versierde Stadsgehoorzaal. Illlllllllll ïegens enorm succes ERSE KIP by [steeds zeer voordelig, btukken (botermals) f 2,kg. stukken zijn gesneden jonge gemeste kippen, ■kippen (alle gewichten) f 1,90 Yt kg. Men (3 a 4 pond) f 1,90 V2 kg. soepkippen (mooie) f 1,50 V2 kg. 'poelet (heerlyk voor soep) f 2,L kg. levertjes f2,50 kg. "naagjes f 0,75 kg e Konijnen (ook in stukken) f3,25 kg. konijnen, v.a. f 3,50 p. st. eenden, v.a. f 3,50 p. st (ook in stukken) v.a. f 10,— p. st. v. d. Krogt iOELIERSBEDRIJF jJlPf Keuze uit 3 decoraties! DIT 10 MODELLEN Douwe Egberts Rood-Merk is nu verkrijgbaar in Europese Volkskunst-trommeltjes, gedecoreerd met authentieke motieven uit Nederland, Joegoslavië en Finland. Leuk om te hebben... leuk om cadeau te geven... en bovendien geniet u van lekkere Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. lekkere koffie.. Nederland Joegoslavië Finland

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7