Hoessein bereid tot gesprek met Israel Volgens Israëlisch blad HAAGSE AGENDA Btomtoiaetlen A. W.Z. Kerken achter plan ontwikkelingshulp MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 OKTOBER ig67 iWtólWP Paus Paulus VI en patriarch i Athenagoras van de Orthodoxe Kerk omarmden elkaar vanmor- I gen hij de begroeting aan de in- bed uit boven de plaats, waarvan gang van de St. Pieter in Rome. wordt aangenomen, dat Petrus er Samen spraken zij later een ge-1 ligt begraven. Koning Hoessein van Jordanië, op het ogenblik op bezoek in 1 raëlische bombardement van dinsdag (Van donderdag 26 oktober t/m. woensdag 1 november) DONDERDAG 26 OKTOBER Gemeentemuseum, 20.15 uurKone ran Slogteren, hobo en Paul Nleesiwg, I plano. Tiffany's. 22.00 uur: Cabaret-Clian- eon concours der onbekenden. VRIJDAG 27 OKTOBER het) Circustheater, 20.00 uur: Rihytlim and Blues. Dlllgentia, 20.15 uur: BorodLn Kwar- Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Ccanedle: „Van de brug af gezien". Dlllgentla. 14.15 uur: Toneelgroeep Arena: „Het laatste loverboe"; 20.15 uur: Peter Katin, plano. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nieuwe Komedie: „Mama, kijk, zonder handen". Poppentheaters: Guldo van Deth, 14.30 uur: „Het geheim van de groene hoed; Frank Kooman, 14.30 uur: I ZONDAG 29 OKTOBER Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag- se Comedte: „Van de brug af gezien"; j 20.15 uur: Haagse Comedlle: „Helder 1 zien lm het donker". Circustheater, 14.30 uur: Arthur Rubernistein", plano. I Dlllgentla, 14.30 uur: Uito Ughi, viool; 20.15 uur: Mary Mac Donald, I piano. PoppentheatersGuldo van Deth, 14.30 uur: „Het geheim van de groe- De hoed"; Frank Kooman. 14.30 uur: ..De Muziekmannetjes". De wagen schuur. 13.30 uur: Haags Marionet tentheater: „Suuske In AfrlkA". MAANDAG 30 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ne derlands Dans Theater. DLlitgeintla, 20.15 uur: Het Haags Vocaal Vrouwenensemble. Poppentheater Frank Kooman, 14.30 uur: „Manus de vogelverschrikker". DINSDAG 31 OKTOBER. Akkoord in groep van IS' De delegaties van KVP, ARP en CHU (de zogenaamde „Groep van 18") die gisteren in de Tweede Ka mer een vijfde bespreking hebben gehad zijn het eens geworden over een gezamenlijk standpunt ten aan zien van de inkomens- en vermogens verdeling. De „Groep van 18" die zoekt naar mogelijkheden voor samenwerking tussen de grote confessionele partij en stond onder leiding van de heer Tilanus. de voorzitter van de CHU. Het standpunt over de inkomens- en vermogensverdeling is geformuleerd door een werkgroep die zich met dit onderwerp heeft beziggehouden. De 18 zijn het in beginsel over de tekst eens geworden; er moeten alleen nog op enkele details veranderingen worden aangebracht. In de volgende vergadering van de groep, die op 6 november zal worden gehouden, wordt de definitieve tekst van het rapport opgesteld. De delegaties die in totaal vijf keer by elkaar zijn ge weest, zullen op 6 november aan staande weer vergaderen en voortaan elke veertien dagen bij elkaar ko men. ADVERTENTIE HoestdronK in tabletvorm.9Sct eidóe DONDERDAG Dr. A. van Voorthuysenschool (Mar- nixstraat): Ouderavond (installatie schoolhoofd, de heer G. J. Augustlnus) 8 uur nam. De Hoeksteen (Levendaal 1): Jonge rencontact Ver. van Huisvrouwen. Spr. mevrouw Fleri-Snethlage over Meubel kunst. 8 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud Leiden zing Ir. H. H. Vos over „De s Hastings en de Burcht te Leiden". 8 VRIJDAG Aula Acad. Ziekenhuis. Forumavond slechthorenden. 8 uur nam. Feestavond NZH Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Ned, Ver. van Huisvrouwen. Demonstratie PrLsia-produkten2 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam ZATERDAG Den Burcht: Kring Leiden Kath, Volkspartij 10 uur voorm. Stationsplein (halte bus 43): Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Paddestoe lenexcursie naar Wassenaar. 1.11 uur Jeugdvoorstelling groep „Arena". 2.3 Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln) Gemeente voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van jezu, I Christus van de heiligen der laatste da. gen. Spr. dhr Diender. 10.30 uur voorm Gerecht 10: Soefi Beweging. Univer sele eredienst. Spr. mr. G. J. Blaaui over „Soefisme en deze tijd". 11 UUr MAANDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Hoofdstad Operette „Wiener Blut". 8 uur nam, Leldse Volkshuis: Vrouwenmldda? Leidse commissie van International; samenwerking. Onderwerp „Twee spleten steden Jeruzalem en Berl 2.30 uur nam DINSDAG Universiteit: Lezing Rijksmuseum Oudheden. Spr. dr. J. H. C. Kern 0Tft Egyptische Oudheaen ln Turijn. 8 ui' nam. Stationsweg 41Ledenvergadering i- van K. en Fabrieken voor Rijnland 2.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof. Elektronlcachi\ „De detector". 7.30—9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzeall Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten —8 uur nam. WOENSDAG Breestraat 19: Bijzonder Kerkewtrï herv. gemeente. Spr. mgr. Dloni«!(, over de Russisch Orthodoxe Kerk 1 uur nam. De Beukenhof: Receptie zilveren h blleum drs. A. L. Demenlnt. 4.30-—fin uur nam. Schouwburg: K. en O. Modern To neel. Toneelgroep Theater speelt Htt kroondomein" en „Krapps laatste band 8.15 uur nam. a StadsgehoorzaalJubileumconcert Chr. Oratoriumver. „Ex Animo". 8 uu nam. Parijs, had gisteren een onderhoud met president De Gaulle over de situatie in het Midden-Oosten. Volgens het Israëlische blad „Haaretz" zou Hoessein De Gaulle hebben meegedeeld bereid te zijn directe onderhandelingen met Israël te beginnen, op voorwaarde dat Israël wil spreken over de teruggave van oud-Jeruzalem. Het blad meldt dit uit welingelichte kringen in Parijs te hebben vernomen. Ondanks het verzet van andere Arabische landen zou Hoessein zelfs grenswijzigingen bij de besprekingen willen betrekken. Volgens andere Israëlische bladen teiten in het gebied te staken. De heeft president Johnson tijdens be sprekingen met de Israëlische minis ter van Buitenlandse Zaken Eban verklaard dat Amerika in zyn be leid terugtrekking van Israël afhan kelijk stelt aan Arabische instemming met vrede en het vaststellen van reële grenzen. In een interview met een verslag gever van het dagblad „Jediot Aha- ronot" zei Eban dat dit het beste gesprek was geweest dat hij ooit met president Johnson had gevoerd. „De Amerikaanse gevoelens voor Is raël hadden niet beter tot uitdruk king kunnen komen," zo zei hij. Vol gens enkele Israëlische bladen werd tydens het onderhoud ook gesproken over de omvangrijke Russische wa penleveranties aan Egypte, Syrië en Irak. De Veiligheidsraad heeft gistera vond met algemene stemmen de be standsschendingen in 't Midden-Oos ten veroordeeld en een beroep op de betrokken lidstaten gedaan onver wijld alle verboden militaire activi- Vervolg van pagina 1 Zoals zij werd aangenomen, was de motie dan ook scherper dan zij was ingediénd. In de oorspronkelijke ver sie had mej. Van Leeuwen de minis ter nog de keus uit een grotere rijks bijdrage of een verschuiving elders in het verzekeringspakket gelaten, om de premiedruk tegen te gaan. Dat was voor de K.V.P.-er Maenen, die evenals de C.H.-woordvoerder Tila nus de motie had ondertekend, bij na der inzien toch niet aanvaardbaar. De heer Maenen had over het hoofd gezien, dat de minister met deze keus een uitweg naar de kinderbij slag werd geboden, waar hij zich nu juist tegen had verzet. Daarop werd de motie omgebouwd tot het verzoek de rijksbijdrage op te voeren. De ver schuiving werd in de nieuwe formu lering facultatief gemaakt. Het wetsontwerp zelf kwam zonder al te veel kleerscheuren door de ka mer. Een gecombineerde actie van VVD en D '66 om de verpleging in ziekenhuis (na het eerste jaar) en sanatorium uit de wet verwijderd te krijgen, mislukte. De meerderheid van de Kamer wilde de scheiding, die daardoor tussen lichamelijk en gees telijk zieken in de verzekering zou ontstaan, niet op haar geweten heb ben. Verworpen werden ook een tweetal amendementen van de oppositie, waarin de regering werd gevraagd reeds voor volgend jaar de rijksbij drage op te schroeven. De regerings fracties waren bereid 0.4 als maxi male premie voor volgend jaar te accepteren, zij het niet aarzeling. De Kamer nam voorts genoegen met de belofte van de minister dat hij de premievrijstelling voor bejaar den tegen 1969 opnieuw aan de orde zou stellen. De bewindsman deed voorts de toezegging dat over de bij betalingen, die hij de verzekerden in rekening wil brengen (een soort eigen risico) eerst nog met de Kamer zal worden gepraat. ontwerp-resolutie was in de plaats gekomen van de voorstellen die de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie eerder hadden ingediend. Een Syrische delegatie onder leiding van premier Zajen is gisteren naar Algiers vertrokken na tweedaagse be sprekingen met president Nasser. De Syrische minister van Buitenlandse Zaken heeft voor het vertrek van de delegatie naar Algiers meegedeeld dat de besprekingen de „coördinatie van de maatregelen tegen de Zio nistische agressie" tot onderwerp heb ben gehad. Een Israëlisch vliegtuig heeft het vuur geopend op Egyptische brand weerlieden die bezig waren met de bestrijding van de branden van de olieraffinaderijen in de haven van Suez, zo heeft een Egyptische woord voerder meegedeeld. Vijf brandweer lieden werden door een hagel van ko gels gewond, toen het vliegtuig na een verkenningsvlucht boven de raf finaderijen omlaag dook en z'n boord- mitrailleurs liet knetteren. De branden in Suez zijn na achten veertig uur zwoegen voor het groot ste deel bedwongen en de laatste vuurhaarden zouden in de loop van vandaag worden geblust, aldus het Egyptische blad „Al Achram". Vol gens een voorlopige beoordeling van de economische gevolgen van het Is- zyn er nog voldoende brandstofvoor raden en ziet het er niet naar uit dat tot rantsoenering moet worden overgegaan aldus het blad. De raffi naderij „Nasr" die als geheel verlo ren wordt beschouwd, produceerde jaarlijks 4 miljoen ton brandstof. Die van de Suezkanaal Maatschappij, welke voor de helft vernield is, 3 mil joen ton. Egypte heeft nu*alleen nog de beschikking over de raffinaderij in Alexandrië, die jaarlijks 1.4 miljoen ton brandstof levert. Kerkelijk Leven Beroepen te Nieuw Beijerland C. Snoei te Langerak bezuiden de Lek: te Gouderak J. L. W. Koppenhol te Haaf ten; te Ouddorp (Z-H) W. van Hennekeler te Zwartbroek. Bedankt voor Brakel A. J. Wijnmaalen te Maartensdijk (Ut)voor Groot Ammers J. A. de Bruijn te Krimpen a d Lek: voor Reeuwyk A. van Eijk te Bergschenhoek. WOENSDAG 1 NOVEMBER. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ne derlands Dans Theater. PoppentheatersGuido van Deth, 14.30 uur: „De gouden hand"; Frank Kooman. 14.30 uur: „De dieren van Sultan- Hassan". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: 20.000 mijlen onder zee. 14 Jaar. Asta: Grand Prlx. 14 j. Bijou: BTow-up, 18 J. CameraDaar komen de Russen, daar komen ze aan. a. 1. Cineac: Laurel en Hardy schieten een bok, a. 1.; 's avonds: Dagvlinder, 18 Jaar. City: Gooi 'm maar open, a. 1. Corso: Thunderblrds are go. a. 1. Du Midi: Inspecteur Clouseau slaat weer toe. 14 j. Euro Cinema: Sound of music, a. 1. Flora: Momto Blzarro, 18 J. Hollywood': Ral oh Tracy - onze man hi Thailand. 14 J. Krlterlon: Deux ou trois ohoees que je sals d'elle. .18 j. Me tropole-Tusoh insklModern Mil - lie. a. 1. Odeon: De getemde feeks, 14 J. Clympia: Zo gaat dat in Texas. a.l. Passage: Je leeft maar twee keer. 14 Rex: De twaalf veroordeelden. 14 J. Roxy: Held'enmoed der Indianen. 14 Selnoost: Een spion ging d'oor de he'. 14 j. Studilo de Luxe: Dokter ZJlvago, 14 Jaar. Studio 2000: A man for all seasons 14 1. Thalia: Patrouille des doods. 14 j. De Uitkijk: Au hasard Balthazar. 14 Jae< West-EndSamen uit, 1.. thuis! Secretaris-generaal N.H. Kerk „Laat het parlement het voorstel voor een speciale volks lening ten behoeve van de ontwikkelingshulp steunen, laten de kerken daarop aandringen en laten zij, als de lening doorgaat, zich erachter zetten dat zij voltekend wordt." Lening moet slagen' Aldus ds. F. H. Landsman, secre taris-generaal van de Ned. Herv. Kerk, in het weekblad „Hervormd Nederland" over de plannen van minister Udink (ontwikkelingshulp), om een lening van f 200 miljoen te gen lage rente uit te schrijven voor hulp aan de ontwikkelingslanden. H(j vindt dat er veel voor het re geringsplan is te zeggen: er komt daardoor meer geld voor de ontwik kelingshulp. Ieder die wat geld op de spaarbank heeft staan, kan mee doen. Er komt geld voor projecten van kleinere omvang; waar de hulp verlenende instanties nu bijna nooit aan toekomen: ook de hulp verlening van zending en missie zou den misschien op die manier wat meer kunnen doen. Tegenover deze positieve overwe-1 gingen stelt ds. Landsman ook en-1 kele bezwaren over de vorm waarin de lening zou worden uitgeschreven en de manier waarop de ingekomen; gelden zullen worden besteed. 1 Hij voert aan, dat de Nederlandse regeling geen schuldeiser van een aantal kleine particuliere bedrijfjes overzee kan worden. Hij pleit er daar om voor, dat de lening wordt uitge schreven en het geld wordt uitgezet door een particuliere organisatie, waarbij de regering rente en aflos sing garandeert. Tenslotte schryft ds. Landsman: .Laat de lening doorgaan, maai- la ten we tegelijk duidelijk vaststellen dat dit d manier om ontwikke lingshulp te bieden niet is. Defensie schrijft ook geen lening uit om meer straaljagers te kunnen aanschaffen en justitie doet da evenmin voor verbetering van onze ellendige gevangenissen. Ontwikke lingshulp mag niet worden gezien als een soort weldadigheidsbevlle- ging, die alleen wat extra duur ls. Ontwikkelingshulp kon in feite wel eens belangrijker zijn, ook voor ons welzijn op langere termijn, dan vele anderè begrotingsposten", zo meent ds. Landsman. Hij besluit: „Maar als er momenteel werkelijk geen an dere, betere wapens zijn om aan die f200 miljoen te komen: in vredes naam". Amsterdamse raad op bezoek in Rotterdam (Van onze R'damse correspondent) Voor het eerst in de geschiedenis is gisteren de Amsterdamse gemeen teraad te gast geweest bij de Rotter damse. „Een heel zorgvuldig voor bereide love-in", vond burgemeester dr. I. Samkalden. Rotterdam had zijn gasten op Schiphol opgehaald met een KLM-Electra. waarna men de Maasvlakte en het haven gebied vloog. Burgemeester W. Thomassen zag in de kennismaking met de Amster dammers een eerste stap, om de eni ge stad ter wereld zonder Bestuur. 5 hij de Randstad noemde, een bestuur te geven. „Tegen die tijd zullen we ook Den Haag in onze uit wisseling moeten betrekken". Het was burgemeester Thomassen uit een enquête onder zyn hoofdambte naren en directeuren gebleken dat vrijwel allen een min of meer gere geld contact met Amsterdamse col lega's hebben. Wij volgens dus als gemeentebesturen slechts het spoor, dat onze diensten al voor ons hebben uitgezet, zo zei hij. „Onze steden heb ben gezamenlijke problemen, van gelijke grootte en rangorde" Burge meester Samkalden ziet in de toe komst een mogelijkheid om een aan tal dingen samen te doen op gebie den. waarop Amsterdam en Rotter dam nu nog gescheiden opereren. Op 21 november brengt de Rotter damse raad een tegenbezoek aan Amsterdam. BINNENLAND Treinvertraging Het treinver keer van Utrecht naar Den Haag en Rotterdam heeft gistermiddag enige tijd vertraging ondervonden door een kapotte rail op de Gouwebrug in Gouda. De vertraging trad om half vier op en duurde tot het eind van de middag. Sleutelactie Tot half december duurt de (sleutel)actie, waarmee de jeugdorganisatie van „The World Wildlife Fund," de Wildlife Rangers, 200.000 gulden bijeen wil brengen voor het internationale natuurbe houd. Vijftienhonderd jeugdige „Rangers," willen voor dit doel in vrijwel alle Nederlandse gemeenten huis aan huis voor dit doel vervaar digde sleutelhangers verkopen, waarvan de opbrengst half novem ber per cheque aan Prins Bernhard wordt overhandigd, de president van het wereld natuurfonds. „Nieuw Amsterdam" uit dok uitgewezen. Ongeveer 43 procent dei* ondervraagden vond dat Heath het goed deed vergeleken met- 35 procent twee weken geleden. Wilsons popu lariteit daalde van 41 tot 34 procent. De conservatieven gingen evenals hun leider met acht procent vooruit en hebben nu een voorsprong van elf procent op Wilsons Labour-par- tij. Mafia-proc.es Tijdens een pro ces tegen 152 Mafia-leden in de Ita liaanse plaats Catanzaro zijn bloe dige details voorgelezen over gevech ten en aanslagen waarbij tenmin ste 20 personen het leven hebben ver loren. De verdachten zijn leden van twee benden die sinds 1969 in een strijd om de macht gewikkeld zijn. Het is een van de grootste Mafia- processen uit de Italiaanse geschie denis. Vele van de verdachten wer den gegrepen tijdens de grootste raz zia die de politie sinds de oorlog on der de Mafia heeft gehouden, na dat in 1963 bij Palermo zeven poli- Lijn, dat bij de werf Wilton Feijen- oord in dok lag in verband met ver nieuwen van vijf hoofdketels is zo ver gereed dat vanmorgen het schip het dok kon verlaten. Vanwege het stormachtige weer waren veel vei ligheidsmaatregelen nodig en ver leenden tal van sleepboten assisten tie. Het schip is naar de havens van Wilton Feijenoord terug gesleept. Wilde schutter overleden EeA 39- jarige man, die maandag in een vlaag van waanzin zes personen doodschoot en zes verwondde, is gis teren in het ziekenhuis van Lock Haven. Pennsylvania, V.S.. overleden. Hy was door vier kogels van de po- omdat nog diverse werken uitge- litie getr0ffen nadat hij op zyn werk unprH mnptpn a-nrripn rhp a'fliir- in een papierfabriek vyf collega s en voerd moeten worden, die waar schijnlijk nog ruim een maand in beslag zullen nemen. De opleve ringsdatum van de Nieuw Amster dam is 11 december. Verlaging aow-grens bepleit Het vrouwen-actiecomité voor ver vroegd aow-pensioen heeft per brief de leden van de Tweede Kamer ge vraagd druk op de regering uit te oefenen opdat ten spoedigste een wetsontwerp wordt ingediend tot wy- ziging van de leeftijdsgrens in de aow-wet voor ongehuwde vrouwen tot 60 jaar. „Zodat eindelijk en ten leste recht zal worden gedaan aan deze gediscrimineerde groep." Heath populair De Britse oppo sitieleider Heath overtreft voor het eerst premier Wilson in populari teit. Dat heeft althans een door het Gallup-instituut in opdracht van het conservatieve blad „Daily Tele graph" verricht opinie-onderzoek 1 naar prins Maurits noemden vervolgens zyn buurman had dood geschoten in zijn woonplaats Logan- Mauritius onafhankelijk De Britse eilandkolonie Mauritius in de Indische Oceaan zal volgend jaar maart onafhankelijk worden. zo heeft de Britse minister voor Geme nebestzaken, Thomson, meegedeeld. Het eiland, dat een bevolking van 800.000 zielen heeft, genoot al sinds augustus volledig binnenlands zelf bestuur. Het voornaamste produkt is suiker, dat meer dan 95 procent van de uitvoer omvat. Mauritius is Brits geweest sinds 1810, toen het op de Fransen werd veroverd. Het werd in 1814 bij het verdrag van Parijs for meel aan Groot-Brittannië afge staan. Het eiland kreeg zijn naam van de Nederlanders, die er zich in 1598 als eersten vestigden en het Geleerde en koning Tijdens een speciale ceremonie, die gisteren werd gehouden in het St. James paleis in Londen, heeft Koning Gustaaf Adolf van Zweden het ere-doctoraat ont vangen van de universiteit van Leeds. De gravin van Kent. kende hem het ere-doctoraat in de letteren toe voor zyn verdiensten als geleerde en als koning. Koning Gu staaf doet nog steeds actief mee aan archeologische opgravingen in het Mlddellandse-Zee gebied. Buitenland Geen kaartspel Het kaartspel heeft een slechte politieke invloed en moet daarom bestreden worden, aldus hebben talrijke Chinezen in ingezonden stukken aan het partij blad van Sjanghai geschreven. Ver wacht wordt dat het kaartspel even als het traditionele Chinese spel Mahjong zal worden verboden „In veel fabrieken en scholen wordt na een achturige werkdag de hele nacht gekaart, overdag op het werk wordt dan nagekaart," aldus het blad. Een van de briefschrijvers zegt dat „vele makkers niet eens onder scheid maken tussen vriend en vijand. Ze spelen met grondeige naars, rijke boeren en slechte ele menten." Staking in ziekenhuizen In alle Italiaanse ziekenhuizen zijn gister ochtend de doktersassistenten tot 8 november in staking gegaan, omdat ztf nog steeds geen volledige beta ling over vorig jaar hebben ontvan gen. Sommigen h ebben nog enige maanden salaris tegoed. Wanneer aan hun eisen geen gevolg wordt gegeven willen zij van 14 november tot 3 december opnieuw staken. Geschenken van Swetlana Swet- lana Alliloejewa, de dochter van Josef Stalin, heeft uit de opbrengst van haar boek 250.000 dollar ge schonken voor bouw en onderhoud van een ziekenhuis in het Indiase dorp Kalakankar. Het was de groot ste som, die zy wegschonk uit de opbrengst van haar boek „Twintig brieven aan een vriend." De gift werd nog geen jaar na de dood van haar Indiase echtgenoot Brajesh Singh op 31 oktober 1966 gedaan. Swetlana schonk verder 50.000 dol lar aan de Tolstoïstichting te New York, 10.000 dollar aan het Pesta- lozzi-kinderdorp in Zwitserland, 10.000 dollar aan het Foyer des En- fants (het Russische kinderhuis) te Parys en 10.000 dollar aan de Rus sian Children Welfare Society te New York. Belgrado en Tirana De com missie voor buitenlandse betrekkin gen van het Joegoslavische parle ment heeft zijn goedkeuring ge hecht aan pogingen van de Joego slavische regering goede betrekkin gen aan te knopen met de kleine buurman Albanië, die beschouwd wordt als eenzame Chinese voor post in Europa. De commissie zei dat goede betrekkingen niet alleen in het belang van de twee buurlan den zouden zijn, maar ook in het belang van de vrede, het evenwicht en de Veiligheid van de Balkan en Europa. Goedgekeurd Het personeel van Ford in Detroit heeft het nieuwe arbeidscontract, waarover in begin sel overeenstemming was bereikt, goedgekeurd. De staking heeft Ford naar schatting een miljard dollar gekost. De vakbond wil nu op basis van het Fordcontract gaan onder handelen met General Motors en Chrysler. Chinezen naar school De Chi nese leraren en leerlingen in het ge hele land hebben gehoor gegeven aan een drie dagen geleden gedane officiële oproep en hebben de lessen hervat, zo meldt radio-Peking van daag. De scholen in China werden vorig jaar zomer gesloten bij het begin van de culturele revolutie. Het Volksdagblad van gisteren schreef dat ..de maoisten nu een be slissende overwinning hebben be haald op degenen, die de kapitalis tische weg wilden volgen." Amnestie De Franse regering heeft gisteren bekendgemaakt het plan te hebben aan een groter aan tal personen amnestie te verlenen, die nog gezocht worden of die ge vangenisstraffen uitzitten voor op standige activiteiten tijdens de ze ven jaar durende Algerijnse op stand- Binnenkort zal een wetsvoor stel worden voorgelegd aan het par lement. waarin de uitbreiding van de amnestie wordt behandeld. Soevanna Phoema in V.S. Prins Soevanna Phoema, premier van Laos. arriveert morgen in Washing ton voor besprekingen met presi dent Johnson, waarby men zich zal concentreren op de oorlog in Laos en de vredeskansen in Zuidoost- Azië, Het is het zesde bezoek aan Amerika in vijf jaar van de neutra- listische prins, die Noord-Vietnam er van heeft beschuldigd het konin krijk te zyn binnengedrongen met een legermacht van 40.000 man. De premier zal ook een ontmoeting heb ben met de reizende ambassadeur Averell Harriman. BIOSCOPEN Trianon „Myn prinses" 18 lu. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. ij) 4.46. 7 en 9.15 uur. Luxor; „Angellque, de markiezin d» engelen". 18 1 werkd. 2.30, 7 en Ju- uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.1B uur Camera: „.Gooi 't maar ln m'n per alle leeft werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „De zeven vechters van MacGregors". 14 Jaar. Werkd. 2.30, en 9.15 uur. zond. 2,30. 4.45, 7 en 9 uur. zaterdag 7 en 9.15 1 Zondag 7 en 9.16 1 voor twee", 14 J, TENTOONSTELLINGEN 10 uur voorm.1 uur name- 2 tot 5 uur nam. (T. e. m. 10 i ber). Galerie Van der Vllst (Boterm Tentoonstelling schilderijen Louis L'rri Geopend dinsdag t/m zaterdag 10 Kr voorm. 6 uur nam.; bovenalen dagavond 810 uur. (tot 1 novemtai, Galerie Walenkamp Nleuwsteeg 1.- Tentoonstelling schilderijen en ttb ningen C. Blok. Geopend dagelijks 6 uur nam. (tot 27 oktober). Kunstzaal Heuff (Waasenaar): Ten. toonstelling van werken van J. C. Cossaar en Elisabeth Gerst. Geopei maandag t/m zaterdag 10 uur voon 5 uur nam.; bovendien dlnsdai avond 810 uur nam. (t/m 1 noveo ber). Lakenhal: Tentoonstelling „Spelen' en lezen". Werkd. 104 uur; dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: toni 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling derijen van Lucia Stelnbach. Wertl 105 uur; zond. 15 uur (tot 5 vember). I .egermuseum Pesthulslaan uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde Steen straat 1)dag. 1017 dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkund! Tentoonstelling Collectie Lechner vi Japanse Kunst. Werkd. 10 uur v~ tot 5 uur nam.; zondags 15 uur Rllksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappen: Dag. 10 uur. zond. 1-4 uur AVOND- Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Tot Hulp der Menschlieli Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg, Leiderdorp, wor waargenomen door Apotheek Tot der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Api theek Voorschoten zijn de gehele geopend WEEK ElNl»E-IH ENST OER WHSAR TSEN Zaterdagmorgen vóór 12 uur raai plege men de eigen huisarts, daart tot maandagmorgen dokterstelefoc 2 2 2 2 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven -uld-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordea Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürdoh Gemève Locamo Wenen Jnnt-bruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt llchtb ew. onbewolkt licht bew. geh. bew. zw. bew. regen mist geh. bew. onbew. lichte regen onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt licht bew. half bew. motregen licht bew. onbew. onbew. 13 11 14 12 0 14 12 0 14 12 0 14 12 14 12 I 14 12 1 14 13 01 14 12 2 9 3 2 10 13 12 0 16 13 0- 19 13 J 20 6 0 22 14 13 7 9 13 7 02 17 6 O' 17 20 24 15 J 24 10 J 24 14 J 21 8 J 24 12 0 21 11 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2