Ruim 10.000 personen betogen in hoofdstad eidste ^Qcfencla. OOK ELDERS TAL VAN BETOGINGEN SOLIDAIR "ET DtMONSTRANTEN USA Pokken op west-Java Nieuwe Molniya MET EEiS ENKEL WOORD 4 PAGTNA 1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 OKTOBER 1867 Relletjes op Muntplein ontsieren stille Vietnam-demonstratie GEVECHT IN DE MEKONG-DELTA Boordschutters van Amerikaanse hefschroefvliegtuigen hebben zater dag 112 leden van de Vietcong en Noordvietnamezen by acties gedood, zo is in Sagon meegdeeld. Hervan sneuvelden in de Mekong-delta 80 guerrillastrijders toen de helikopters regeringssoldaten van Zuid-Vietnam ondersteunden. Amerikaanse vliegtuigen hebben vier Noord Vietnamese motortorpedo boten by de monding van de Than Hoa tot zinken gebracht. Volgens een Amerikaanse woordvoerder wa ren zes motortorpedoboten waargeno men op 300 km ten noorden van de gedemilitariseerde zone en met bom- j men bestookt. I Amerikaanse jachtbommenwerpers hebben zondag voor het eerst een aanval uitgevoerd op de marinewerf van Noel Ong Bang, 10 km ten noord oosten van de Noordvietnamese ha venstad Haipong. Een torpedoboot werd vernietigd en een droogdok e een brandstofdepot werden zwaarbe schadigd. Al eerder zyn andere ma rinewerven aangevallen. Ook elders werden weer bombardementen uitge voerd. Volgens welingelichte militaire krin gen in Saigon hebben Zuidvietnamese ongeregelde regeringstroepen onder leiding van Amerikaanse adviseurs zondag 45 km ten noordoosten van Saigon in een gevecht dat de hele dag duurde, 98 Vietcong-strijders ge dood. De verliezen aan regerings- zyde worden licht genoemd. Aan een zaterdagmiddag in Am sterdam gehouden Vietnamdemon- stratie van het comité-Vietnam van Piet Nak hebben meer dan tien duizend personen deelgenomen. Vanaf het Oosterdok naby het Centraal Station ging de route via het centrum, waar het rijverkeer was stopgezet en het tram- en busver- keer gedeelteiyk, naar het oude RAI- gebouw in Zuid, waar met een mas- sabyeenkomst deze tweede tocht van het comité werd besloten. Er waren voor de verkeersregeling 170 ver keersagenten ingeschakeld. Telegrammen werden verstuurd aan president Johnson, minister Luns en het Amerikaanse comité, dat de demonstraties tegen de Ameri kaanse oorlogspolitiek in de V.S. zelf organiseert. Onrustig Voor het Amerikaanse consulaat- generaal aan het Museumplein was het na afloop van de grote demon stratie weer onrustig. De politie trad daar op tegen een vyftigtal jongelui. Debray gaf geen orders' verklaart getuige Bazan Zaterdag is de eerste getuige a décharge aan het woord gekomen by de berechting in het Boliviaanse stadje Camiri van de Franse Mar xistische schrijver Regis Debray. De getuige, Bazan. verklaarde dat De bray de guerrillastrijders in Bolivia nooit orders heeft gegeven en ook nooit aan het hoofd heeft gestaan van een verzetsbeweging. Bazan, die bekend staat als „El Camba" en die door het leger is ge vangengenomen, verklaarde dat het zelfde geldt voor de Argentijnse schilder Bustos. Debray, Bustos en vier Bolivianen worden bereoht op beschuldiging van ondermynende activiteiten en medeplichtigheid aan Guerrillaac ties. Onder de tenlasteleggingen is moord. Debray heeft nooit orders gegeven, aldus Bazan ItDe leiding by de mi litaire operaties was in handen van Ernesto „Ohe" Guevara". Politici strandden bij ketting botsingen Een hevige regenbui na zonnig j weer waarin met hoge snelheden werd gereden, veroorzaakte zaterdag ochtend tussen Werden en Bodegra ven op Ryksweg 12 een aantal bot singen waarbij ongeveer 20 auto's waren betrokken .De meerderheid daarvan moest worden weggesleept. Enkele auto's werden volledig ge kraakt. In totaal werden zes gewon den. onder wie drie Haagse vrouwen naar het ziekenhuis in Woerden over gebracht. Onder de gestrande automobilisten bevonden zich verscheidene politici die op weg waren naar vergaderin gen in Utrecht. Mr. J. T. Mellema, de fractievoorzitter van de CHU zag zyn auto geheel vernield, dr. A. Veer man van de AR-fractie reed in een taxi naar het anti-revolutionaire con vent in Utrecht en ook deze taxi strandde. Hetzelfde lot onderging mr. K. P. van der Mandele op weg naar een VVD-vergadering. Minister Schut en de oud-ministers Toxopeus en Smallenbroek behoorden tot dege nen die naderhand stopten om de collega-politici te helpen of een lift te geven. Ze werden uiteengedreven. Terwyl de jongelui wegvluchten brachten zy voor het Concertgebouw nog een stuk of twee rookbommen tot ont ploffing. Twaalf betogers, in leeftijd variërend van 16 tot 22 jaar, wer den aangehouden en overgebracht naar het bureau Overtoom. Drie kregen een proces-verbaal wegens niet doorlopen, terwijl daartoe het bevel was gegeven. De overigen wer den zonder meer op vrye voeten ge steld. Tegen zes uur was de rust, rond het consulaat goeddeels weer gekeerd. Ook gistermiddag raakte de politie op het Muntplein weer slaags met demonstranten. Veertien jonge lui werd gearresteerd. Afstand „Het comité-Vietnam distantieert zich volledig van die kleine groepen betogers voornamelijk voortkomen de uit de kringen rond de actiegroep- Vietnam en de socialistische jeugd die zaterdagmiddag getracht hebben het doel en karakter van de stille tocht door Amsterdam te wyzigen". Dit- zegt genoemd comité (voorzit ter Piet Nak) in een gisteravond uit gegeven communiqué. Deze groepen hebben door hun optreden de zaak van de voorstanders van het Ameri kaanse beleid diensten bewezen. Het Staking Britse spoorwegen beëindigd De leiders van de vakbonden voor Brits spoorwegpersoneel hebben za terdag besloten, de'staking die het hele spoorwegverkeer in Engeland dreigde lam te leggen te beëindigen Het besluit kwam nadat de rege ring aan het parlement toestem ming wilde vragen voor noodmaat regelen om het leger in te schake len teneinde het treinverkeer op gang te houden. De directie van de Ford-fabrieken en de vakbond van arbeide/ in Ame rikaanse autoindustrie nebben na een vergadering van 31 uur in De troit overeenstemming bereikt over een nieuw arbeidscontract dat een einde moet maken aan een sta king die 6 september j.l. begon. Het contract zal als voorbeeld dienen voor soortgeiyke overeenkomsten met andere autofabrieken. De Westduitse vakbonden van me taalarbeiders heeft besloten 3 ok tober a.s. in staking te zullen gaan. De metaalarbeiders willen contrac tuele garanties voor gratificaties en sociale voorzieningen. De staking heeft betrekking op 425.000 arbei ders en treft 190 bedryven. Arbeiders by de Perkins Hispanla Machinefabrieken in Madrid zijn za terdag in staking gegaan uit pro test tegen de arrestatie van een vakbondsleider. De vakbondsleider werd vrydag opgepakt, toen hy een vei'gadering toesprak. Aan de sta- kinqg nemen 650 arbeiders deel. Van links af Piet Nak met zijn kleindochter Nelleke, prof. Delf- gauw en pater Van Kilsdonk aan het hoofd van een lange stoet, die protesteerde tegen de oorlog in Vietnam. comité spreekt zyn waardering en •kentelijkheid uit voor de tactvolle yze, waarop door de Amsterdamse politie is opgetreden. Betreurd wordt dat radio en televisie onevenredig veel aandacht hebben besteed aan de zeer kleine groepen ordeverstoor ders, aldus naar buiten de indruk wekkende dat de demonstratie als ge heel onrustig zou zijn verlopen. I. Baart gecremeerd In het crematorium Velsen in Drie huis Westerveld is zaterdag het stof- feiyk overschot van Zaandams bur gemeester, de heer I. Baart, gecre meerd. In de aula van het crema torium. waar byna honderd bloem stukken waren opgesteld en honder den belangstellenden aanwezig ren, werd het woord gevoerd door de commissaris der Koningin in Noord- Holland, mr. F.J. Kranenburg, de heer M. Zondervan voorzitter van de Algemene Nederlandse Metaal Be- drijfsbond aangesloten by het N.V.V. mr. H.Ph. de Kanter, directeur van de federatie metaal en elektro-tech- nische industrie, drs. H. Peschar, lid van de Tweede Kamer voor de Party van de Arbeid en M.J. Hille, loco burgemeester van Zaandam. zy allen schetsten wylen de heer Baart als een grote figuur, zowel de vakbeweging (hy was tot 1965 voorzitter van de A.N.M.B.), als in de Kamer en in Zaandam. Vervolg van pag. 1 SOEHARTO BEGIN VOLGEND JAAR OP BEZOEK? (Van onze Haagse correspondent) Waarnemend president Soeharto van Indonesië zou begin volgend jaar een bezoek aan enige landen van West-Europa willen brengen. Vol gens 't Fransee blad „Le Mond" zal hy eerst naar Frankrijk gaan en daarna naar Nederland. Na zyn be zoek aan Nederland zou hij ook nog naar Joego-Slavië willen. Het zou de eerste keer zyn dat het hoofd van de Indonesische staat zich naar het buitenland begeeft. „Le Monde" schryft dat wordt aangeno men dat Soeharto op de heenreis ook een bezoek aan Japan zal brengen. Een woordvoerder van' het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag verklaarde vanochtend dat de Neder landse regering door Djakarta tot dusver niet is benaderd met het oog op een bezoek van generaal Soeharto. By een pokkenepidemie in het ge bied van Thimis in west-Java zyn tot nog toe 78 personen omgekomen. Volgens in Djakarta ontvangen be richten zyn in de omgeving van Thi mis 700 personen besmet. De ziekte breidt zich nog uit. „ZEER GOEDE VORDERINGEN" Sir Harold Beeley, de Britse diplo maat die in Cairo is gaan praten over hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Egypte, heeft gis teren by zyn terugkeer in Londen ver klaard, dat er „zeer goede vorderin gen" zyn gemaakt. Sit Harold, die ambassadeur in Egypte is geweest, was een week geleden naar Cairo vertrokken. Zaterdag had hy een on derhoud met president Nasser, waar- by zy het er over eens waren, dat hervatting van de betrekkingen ge wenst is. Egypte brak met Engeland in december 1965, uit protest tegen de Engelse houding tegenover Rhode- e". Spr. prof. dr. H. J. Heering. 8 uur nam. Boerhaave-rest.Discussie-avond VVD Spr. drs. K. L. M. van Eerd Partyvorming Anno 1967". 8 Den Burcht: Ledenverg. afd. Leiden Kath. Volksparty. 8.15 uur na~ Stadhuis: Gemeenteraad 8 Stadsgehoorzaal (foyer): Lezing dr. W. P. J. Llgnac tuurparken en woestynen tussen Rocky „Na- Paclfic' Gebou Chr. Soc. Belangen: Ned, Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. opening Chr. Lyceum 2.30 uur nam Middelweg 28. Verkoopdagen Hand- Den Burcht Jacobazaal)K. en O Filmclub 16 „Prima della Revoluzione" Stadhuis (Burgerzaal): Dag der Ver. Naties. Spr. prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys over „De betekenis van de VN in een bewapende wereld". 8 uui Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Op richting Haarlemmerstraat-Comité. I Lakenhal Opening tentoonstelling „Spelen en lezen" 8.15 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub. „De detector" 7.30—9.30 uur nam. Middelweg 28: Verkoopdagen Hand- Zijlstngel 2. Volle Evan gel ie-zending Spr. evang. J. van Veelen. 8 uur nam. De Sowjet-Unie heeft een zevende Molniya communicatiesatelliet gelan ceerd, zo is vandaag bekendgemaakt. Evenals zyn voorgangers zal deze Molniya worden gebruikt om televi sieprogramma's, telefoongesprekken en telegrammen door te zenden. De Molniya-reeks begon op 23 april 1965. Slechts vyf vorige modellen zyn waarschyniyk nog in werking. De laatste Molniya werd gisteren gelan ceerd, wat om onbekende reden pas vandaag werd meegedeeld. De demonstranten bij het Penta gon hebben de gehele zondag onder linge gesprekken gevoerd over dat gene wat zy als volgende stap zouden doen. Zij namen echter geen besluit .Vervolgens begonnen zij in groepjes weg te trekken. Tegen het vallen van de avond waren er niet meer dan 350 personen bulten het Pentagon. De regering heeft vanochtend vroeg een eind gemaakt aan de demon stratie bij het Pentagon door 150 tot 200 laatste betogers te arresteren. De demonstranten werden opgepakt toen zy weigerden een ultimatum op te volgen om zich zondag te midder nacht te verspreiden. Sommigen werden weggesleept. Maar de mees ten liepen gewillig naar de militaire vrachtwagens die klaar stonden om hen naar een militair centrum te brengen. Tegelijkertijd met de betogingen in Washington bij het Pentagon is in vele steden over de gehele wereld tegen de Vietnam-politiek van de Amerikaanse regering gedemon streerd in Parijs namen ongeveer 30.000 personen aan een demonstratie deel. Er deden zich geen incidenten voor; in West-Berlijn liepen duizenden personen mee in een protestmars. Een aantal van hen raakte slaags met de politie. Er werden 49 arresta ties verricht en 12 politiemannen gewond. De politie maakte ook ge bruik van waterkanonnen; In Antwerpen voerden 200 de monstranten vlaggen mee van de Vietcong en eisten dat België uit de NAVO zou treden; in Turijn kwam het tot vechtpar tijen met de politie toen ongeveer 2000 betogers zich wilden verzamelen voor het Amerikaanse consulaat. Verscheidene demonstranten werden aangehouden en een aantal personen onder wie politiemannen liepen verwondingen op; de Londense politie heeft gister avond bij de Amerikaanse ambassade op Grosvenor Square anderhalf uur lang verwoed gevochten met circa 3.000 demonstranten tegen de oorlog ln Vietnam. Volgens Scotland Yard zyn elf politiemannen na de stryd in een ziekenhuis opgenomen. Negen tien anderen moesten zich ter plaat se laten verbinden. Twaalf demon stranten werden gewond. De politie arresteerde bij de ambassade 47 de monstranten en elders in Londen nog twee; duizenden demonstranten hebben zaterdag 'n protestdemonstratie door Stockholm gehouden en redevoerin gen aangehoord tegen de Ameri kaanse politiek inzake Vietnam; in Sydney in Australië liepen 7000 betogers in ryen van 10 rustig door de straten. Er werd één man ge arresteerd wegens het gebruik van onbehoorlyke taal; in Tokio demonstreerden, volgens schattingen van de politie ongeveer 200.000 personen. Er deden zich geen ernstige incidenten voor. Veertien studenten werden aangehouden. Ook werden in Japan korte stakingen gehouden. Pakje margarine 1 cent duurder i het hoogd. In overleg met het ministerie van Economische Zaken heeft de bond van Nederlandse margarinefa brikanten besloten om met ingang van vandaag de consumentenpryzen van de meest gangbare merkartike len te verhogen met 1 cent per pakje van 250 gram. Rest. Van der Heyden: Forum Ver. voor Pedagogiek over seksuele voorlich ting op de lagere scholen 8 uur nam. Brees+raat 19: Bijzender Kericewertk herv. gemeente. Spr. dhr. A. van Leeu wen over het boek Russische orthodoxie Leldsche Ver. Ledenvergadering Postzegelverzame- Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. seksuele voorlichting op de lagere Selskip „Fryslan". 8 uur nam. DONDERDAG Dr. A. van Voorthuysenschool (Mar- nixstraat)Ouderavond (Installatie schoolhoofd, de heer G. J. Augustinus) De Hoeksteen (Levendaal 1): Jonge- BUITENLAND Op de vuist Raffaele di Nardo, onderminister van Arbeid, en Cle- mento Manco van de fascistische par ty zyn zaterdag in het Italiaanse parlement met elkaar op de vuist ge gaan. Na een paar minuten werden de mannen door de politie van elkaar gescheiden. Het gebeurde voor de ogen van de slaperige parlementsle den die de vyfde dag van obstructie- voerlng, de langste in de naoorlogse geschiedenis van het land waren in gegaan Vliegers gevonden Drie vliegers die tydens een poolvlucht van acht dagen geleden vermist werden, zijn zondag in de wildernis van Yukon gevonden. Op een paar blauwe plek ken na zyn ze ongedeerd. Een red dingsploeg waar ook de vrouw van een van de vliegers by was, vloog over hun neergestorte vliegtuig en liet 'n radio en voorraden vallen. De mannen zullen worden opgepikt zodra een helikopter ter plaatse is. waar schyniyk heden Familietwist By een familie twist in het dorp Lodhran in west- Pakistan zyn zondag zeven personen om het leven gekomen en twee zwaar gewond Einde staking In Montreal is za terdag na een maand een einde ge komen aan een staking van perso neel, werkzaam in het openbaar ver voer. De stakers gehoorzaamden aan een wet die de vorige nacht was aan genomen en die hun uitdrukkelyk ge last het werk te hervatten. Aan het begin van de middag waren ongeveer 200 autobussen in dienst. Ook de iyn van de metro die het vervoer naar de Expo verzorgt was weer in ge bruik. Gisteren werden ook de ande re diensten hervat. Menuhln helpt vluchtelingen Je- hudi Menuhin, de beroemde Joodse violist, zal ln de Royal Festival Hall ln Londen een recital geven ten be hoeve van de Arabische vluchtelin gen. „Het verheugt my te zeggen, dat myn gebaar goed ontvangen is door de Joden van Londen", aldus de 53- Jarige violist. „Meer dan welke an dere groep ook beseffen zy, dat de toekomst van Israël afhangt van werkelijke en wederkerige hulp en niet kan worden opgebouwd op het Schynaanvallen De Egyptische luchtmacht zal in verscheidene delen van het land op 23. 26 en 28 oktober schynaanvallen uitvoeren, zo i: Cairo bekendgemaakt. De vliegtuigen zullen lichtfakkels uitwerpen waarop het luchtafweergeschut zal vuren. Ondergrondse kernproef Het seismografisch instituut in Uppsala in Zweden heeft zaterdag een aard schok geregistreerd, welke vermoe- delyk veroorzaakt is door een onder grondse kernproef in de buurt van Nova Zembla. Broodtekort in Parijs De Pary- zenaars worden bedreigd met een te kort aan brood, doordat de meelfa brikanten de levering van bloem aan de bakkers hebben stopgezet uit pro test tegen de weigering van de rege ring om een verhoging van de brood- pryzen goed te keuren. Als er geen bloem wordt aangevoerd, verwacht men dat de voorraden over enkele dagen op zullen zyn. Matanzima ontevreden Zuid-A- frika's rassenbeleid op arbeidsterrein gisteren gekritiseerd door een van de grootste bondgenoten die de rege ring onder de Afrikanen in het land heeft, te weten opperhoofd Kaizer Matanzima, eerste-minister van Transkei. Deze klaagde op een bijeen komst van zyn Nationale Onafhan- keiykheidsparty dat kleurlingen (personen van gemengd ras) worden voorgetrokken. Hy zal daarover in Pretoria met de regering gaan pra ten. BINNENLAND Wapens in verongelukte auto In de auto, waarin twee Gelderlanders zaterdagmiddag op de Napoleonsbaan by Heel verongelukten, vond de po litie van Grathem (L) een Flobert geweer en 1600 patronen. Het geweer was nog splinternieuw. De twee in zittenden van de auto, beiden 21 Jaar oud waren op weg van Bel- naar huis. By Heel raakten ze by een inhaalmanoeuvre van de weg en botsten tegen een boom. Beiden werden ernstig gewond. Boerdery in brand gestoken Een 52-jarige vrouw heeft tegenover de politie en justitie heeft tegenover de deels bouwvallige boerderytje van haar man in Buinerveen in brand te hebben gestoken. Als de dryfveer achter deze daad worden verzeke ringspenningen (ongeveer 35 000 gul den) gezien. Het al ongeveer een half jaar onbewoonde boerderytje was verzekerd voor rond 25.000 gulden. De (schaarse) inboedel voor onge veer 10.000 gulden. De vrouw is in- De vrouw verklaarde een stapeltje oude kranten in het huisje te hebben aangestoken, nadat zy de daarin aan wezige kippen en konynen had ver zorgd. Op heterdaad betrapt In de nacht van zaterdag op zondag is in de Herenstraat in Groningen een 32- jarige man, zonder vaste woon- of verblyfplaats, afkomstig uit Apel doorn, op heterdaad betrapt by een poging tot inbraak. Een bewoner van de Herenstr. reageerde op het blaf fen van zyn hond en ging in zyn woning op onderzoek uit. Hy trof de inbreker aan in de gang. Na wat dreigementen over en weer onstond er een vechtparty. Met behulp van een 17-jarige zoon en een boven buurman gelukte het de man te over meesteren en aan de politie over te leveren. Hy had nog enkele andere inbraken op zyn kerfstok. Fabriekscomplex afgebrand Een korte felle brand heeft zaterdgmiddag in Sittard het hele fabriekscomplex /an „Smeco-syndikaat-king-kantel- deuren en stalen ramenindustie ver woest. Het vuur richtte voor een mil joen gulden materiële schade aan. De te verwachten bedryfsschade be draagt naar schatting eenzelfde be drag. Daarvoor is de onderneming een familie N-V. niet verze kerd. Directeur W. Wetzels (45) ligt sinds gisteren met een shock in bed. De helft van het 60 man tellende personeel heeft hy ontslag aange zegd. De andere helft kan vandaag aan de slag in een dependance de onderneming elders in Sit tard. Naar de oorzaak van de brand wordt nog gespeurd. Jubileum KNVVL Namens het kabinet en in tegenwoordigheid van Prins Bernhard en minister Den Toom van Defensie heeft minister Bakker van Verkeer en Waterstaat zaterdag gelukwensen aangeboden 't hoofdbestuur der Koninkiyke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart by gelegenheid van het 60-ja- rig bestaan van die vereniging. Het hoofdbestuur had een byzon- dere vergadering uitgeschreven in het clubgebouw aan het Jozef Is- raëlplein in Den Haag. Prins Bern- hard was daarbij in zyn functie van erevoorzitter der vereniging aanwezig. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal)Ned Ver. van Huisvrouwen. Spr. mevr. Hó.' weler-Smlt over „Geneesmiddelen vroe" ger en nu". 2 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrli tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Kring Lelden Kath Volksparty 10 uur voonr. Stationsplein (halite bus 43): Kon Ned. Natuurhistorische Ver. Paddestoel lenexcursle naar Wassenaar. 1ij vmr Schouwburg: Leldse Jeugd Actie Jeugdvoorstelling „Ploert" door Tone* groep „Arena". 8 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln). Gemeente voor oorspronkeiyk christen' uur^nam"' evang' N' Vl d' Bru®8e. 7.30 Steenschuur 6Kerk heiligen der laatste da- BIOSCOPEN" Trianon „Mijn Prinses", 18 laar Studio „Hou de trein in het o 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9 is Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „d lijks 2.30, 7 i 4.45, 7 en 9.15 Lldo „Dokter ZJiwago". 14 laar Dagelijks 2.15 en 7.30 uur. J ..Agent 077 Operaüi „Marokko", 14 jaar. Dagelijks 2 30 en 9.15 uur. Zondag 2.50, 4.45, Camera goo?". 18 uur UUr' Zondag 2.30, 4.45, 7*en'8iï TENTOONSTELLINGEN Acad. Hlst. Museum „Cubicula lo. canda". Van maandag t.ejn. vr(j<ty Galerie Van der Vlist (Botermarkt 3| Tentoonstelling schilderijen Louis Mm Geopend dinsdag t/'m zaterdag 10 urn "nn™ bovendien vrij. bovendien dinsdag. dagavond 8—10 uur. (tot 1 november)' Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 111' Ten.toon stelling schilderijen en teke ningen C. Blok. Geopend dagelijks 2- 6 uur nam. (tot 27 oktober). Kunstzaal Heuff (Wassenaar): Ten. toonstelling van werken van J. c. ff Cossaar en Elisabeth Gerst. Geopend maandag t/m zaterdag 10 avond 810 ber). De^ Lakenhal: Dag. 10-5 uur: ion! LakenhalTentoonstelling schil derijen van Lucia Stelnbach. Werkd 10—5 uur; zond. 15 uur (tot 5 no vember). Legermuseum (Pesthuislaan): Mei uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-0 uur). Rijksmuseum voor Volkenkundr (Steenstraat 1)dag. 1017 u.: 'szon. dags 13-17 uur. RUksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Collectie Lechoer over Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorn tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. Ryksmuseum voor de geschledenii der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zond. 1-4 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Mens Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- »n nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg, Leiderdorp, waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oeg6tgeeetse Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehele v geopend. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen huisarts, daarm tot maandagmorgen dokterstelefoon 2 2 2 2 2. HAAGSE AGENDA DINSDAG 24 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uui Comedle „In wankel evenwicht". Kurzaal. 20.30 uur Dave beck Quartet. WOENSDAG 25 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uu Rott. Toneel „De eerste mevrou Kurzaal, 20.15 tiur Residentie Orkes! WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 1 Sa lsslngen licht bew. 14 9 mist 14 2 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Felde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Locarno Innsbruck Belgrado zw. bew. 16 2 zw. bew. 15 4 0 mist 16 7 0 half bew. 9 1 01 half bew. 11 -1 geh. bew. 9 2 zw. bew. 14 10 0 zw. bew. 11 7 1 onbew. 15 4 half bew. 17 7 geh. bew. 17 11 zw. bew. 16 10 0 mist 18 12 1 half bew. 21 7 0 half bew. 21 13 0 regen 19 6 motregen 19 13 onbewolkt 6 0 mist 19 6 03 mist 17 5 licht bew. 16 1 onbewolkt 16 3 onbewolkt 18 3 onbewolkt 24 5

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2