SjrëduriiJ Ook elders in Eur grote stormschade Zuid-Limburg moet elders ruimte vinden C.H.-jongeren willen wijziging program Chinees blad bepleit terugroepen van de weggejaagde leiders MET EEN ENKEL WOORD II ff PAOTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 OKTOBER] ADVERTENTIE De zware zuidwesterstorm met windkraeht 10 en uitschieters tot 130 km per uur heeft niet alleen Neder land, maar vrywel geheel West- en midden-Europa geteisterd. In 't Ka naal moesten de veerdiensten tus sen Engeland en Frankrijk worden gestaakt en ter hoogte van White haven aan de noordwestkust van Engeland verging een treiler. De be manning werd door een ander vis sersvaartuig gered. De Noorse tanker Astrid Elizabeth, het Nederlandse binnenvaartschip Exodus, de Britse vrachtvaarder Kir- tondyke en het Deense passagierschip Winston Churchill kwamen op de Noordzee in moeilijkheden, maar konden later hun reis vervolgen. De tweemastschoener, de Mekrele die op 11 oktober uit het Kielerkanaal naar New Haven in Engeland vertrok wordt nog steeds vermist. Behalve op zee, heeft de storm op uitgebreide schaal schade aangericht ln België, Denemarken, het noorden van West-Duitsland, Oost-Duitsland. de Franse westkust en noord-Frank rijk. In de grote steden in het westen en noorden van West-Duitsland was de brandweer gisteren onafgebroken doende hulp te bieden, vyf personen zijn tot nu toe om het leven geko men. Tallozen raakten min of meer ernstig gewond. Aan de Noordzeekust kwam het water op sommige plaat sen meer dan tweeëneenhalve meter boven het normale peil. In Sleeswyk-Holstein braken enkele dyken door. Uit verschillende delen van het land kwamen meldingen van aanzienlijke schade door ontwortelde bomen, verkeersongelukken, afgerukte daken en gebroken hoogspanningska bels. Husum, een stadje van 30.000 inwoners in Sleeswijk-Holstein, zat zonder elektriciteit. In Osnabriick is een groepje men sen ternauwernood aan de dood ont komen toen een stenen beeld van de kerk omwoei en op het marktplein neerstortte. In Zuid-Limburg zal er op de lan ge duur onvoldoende ruimte zUn om voor iedereen werkgelegenheid te scheppen. Voorlopig wordt er even wel nog naar gestreefd door myn- sluitlng met werkloosheid bedreigde mUnwerkers zoveel mogelijk in eigen «treek aan nieuw werk te helpen. Gedeputeerde Staten van Limburg kondigen echter in een vandaag ver schenen toekomstplan - zij het nog wat aarzelend - een duidelijk migra tiebeleid van het dichtbevolkte zuid- naar het ruimere midden- en noord- Limburg aan. Provinciale Staten van Limburg moeten de in dat plan voor de eerst komende 20 jaar vastgelegde beleids lijnen nog sanctioneren. De visie op Limburgs toekomst is in opdracht van het provinciaal bestuur opge steld door de twee jaar geleden in het leven geroepen „provinciale wel vaartscommissie". Verandering Limburg veranderde - dank zij de opkomst van de in het zuiden gecon centreerde mijnindustrie en een fors aantal nevenbedrijven - in nog geen 75 jaar van een armoedig landbouw gebied in een van.de indrukwekkend ste industriegebieden van Nederland. Zoals bekend zal de steenkoolindus trie op vrij korte termijn komen te vervallen. Limburgs planologen heb ben becijferd, dat - mede rekening houdend met de groei van de be roepsbevolking - in 1985 Limburg 68.800 arbeidsplaatsen te kort heeft. Zo'n 77 procent daarvan komt voor rekening van zuid-Limburg. In dat deel van de provincie vormt een tekort aan ruimte voor industrie terreinen een ernstig knelpunt in de toekomstige werkgelegenheid. Noord en midden-Limburg beschikken over voldoende gebruiksklaar industrie terrein voor nu en over voldoende uitbreidingsmogelijkheden voor later. Pendel „Dat betekent", zo staat in Lim burgs nieuwste welvaartsplan, „dat in dat deel van de provincie meer werkgelegenheid geschapen zou moe ten worden dan voor eigen behoefte nodig is. Een pendel uit Zuid-Lim burg (gevolgd door een migratie) zou daarvan het gevolg zijn. Vanuit het verzorgingsmotief van noord- en midden-Limburg is zo'n instroming uit het zuiden zelfs wenselijk te ach ten". Voor Zuid-Limburg zal in ieder geval voorlopig gelden, dat alleen ar- beisdintensieve industrieën zullen moeten worden aangetrokken. In Limburg - en dat kan dan alleen in noord- of midden-Limburg - zal heel spoedig tenminste een mammoetin- dustrieterrein van minstens 1000 ha. - voor een nieuwe „industriële mo tor" - moeten worden aangewezen. In het rapport wordt tenslotte ook aangedrongen op de vestiging van een universiteit in Limburg als door braak van Limburgs isolement bij het wetenschappelijk onderwijs en als bron van hoogwaardige en standvas tige werkgelegenheid. „Solglytt" vaart op liuis aan Het varende Solglytt, dat vandaag de terugreis naar Nederland is be gonnen, heeft gisteren een stralende dag gehad. Vele patiënten hebben heerlijk liggen zonnen aan dek, ter wijl voor alle opvarenden veel was te zien. Zo moest de „Victoria Re- gia" verscheidene keren worden ge loodst tydens de reis van Koblenz naar Rüdesheim, waar het natuur schoon langs deze route prachtig is. Ook kregen de opvarenden gisteren de Lorelei te zien en de bekende diervormige rotsformaties. De eerste loods kwam in St. Goar aan boord om in Ober Wesel het schip weer te verlaten. In Caub nam nogmaals een ioods de verantwoor delijkheid voor het schip tijdens de tocht tot Dinger Loch. De stemming aan boord was opperbest. Vandaag is men dus huiswaarts gekeerd. Er lag vanochtend een lange tocht voor de boeg, die stroom afwaarts ging zodat het tempo ho ger lag dan in de afgelopen dagen. Vandaag denkt men Orsoy in het Roergebied te bereiken. Het is de bedoeling, dat men vrijdagmiddag omstreeks 2 uur weer in Leides. In Groot-Brittannië had men veel last van overstromingen. Zo moesten in 't dorp Aberfan in Wales waar vorig jaar door de verschuiving van een sintelberg 144 mensen (meest kinderen) omkwamen 350 mensen worden geëvacueerd omdat hun hui zen waren overstroomd. In oost-En- geland reed een trein op een over de rails gevallen boom. Eén persoon werd gewond. Bij Alton werd een leeg treinstel dat uit twee personenwagons bestond door de wind omvergeworpen, In delen van Schotland viel de eerste sneeuw van het jaar. De temperatuur in Aberdeen bleef met 3,3 graden ver onder normaal. In Felixstowe aan de Britse oostkust wierp de hoge zee 60 mortiergranaten op de kust. Zij werden door een mijnopruimingsploeg opgeblazen. Ook in België heerste gisteren noodweer. Zowerden op de Boude- wijnsnelweg verkeersborden vernield en moest de brandweer vele malen uitrukken om afgerukte t.v.-masten, schuttingen e.d. op te ruimen. Tal van bomen werden ontworteld en voetgangers liepen verwondingen op door omvallende schuttingen. In Asse in de Belgische provincie Brabant liep een kerktoren zware schade op en in Ostende stortte een steiger met zes arbeiders van enkele meters hoogte naar beneden. De werklieden raakten gewond. Op de Schelde bij Antwerpen werd het verkeer gistermiddag om drie uur stilgelegd. Oost-Duitsland had gisteren ook te Hjden onder de storm. In 150 steden en dorpen viel de elektriciteit tijde- j lijk uit. „Een unie nieuwe stijl'' Senaatscommissie grondwets herziening (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft een com missie gowidwetoheraiening Inge steld. De commissie zal overleg moe ten plegen met de regering over eventuele staatsrechtelijke hervor mingen. De commissie, die onder leiding staat van senaatsvoorzitter prof. Mazure, wordt verder gevormd door: prof. dr. De Quay (KVP), jhr. mr. Van Meeuwen (KVP), dr. Troostwijk (P.v.d.A.), mr. Burger (P.v.d.A.) mr. Van Riel (VVD), prof. Verdam (AR), jhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU), de heer Snoek (BP), mr. Van Wijk (PSP) en me vrouw Van OmmerenAverink (CPN). Dat is het tegenwoordig helemaal. En helemaal als dat Wolmerk-labeltie aan een pullover of een vest of een pölo-pull hangt waar ook nog het labeltje van Sir Edwin Inzit. U weet dan dat u ^^^gekleed gaat als een Sir want het is de one and only Sir Edwin. Het woord is aan u, Sir. Nieuive wending in China (Van correspondent) Voor het zestigjarig jubileum van de Unie in 1968 verwachten wy de ver wezenlijking van „een unie-nieuwe- stijl", zowel wat betreft organisatori sche stroomlijning, interne democra tie. vernieuwing van het program van uitgangspunten en het praktisch politiek program, als versteviging van ae banden met de ARP en KVP". Dit voorwoord geeft de voorzitter van de christelijk-historische jongerenorga nisatie Jac. Huijsen mee aan een nieuwe brochure, waarin de CHJO zijn visie geeft op het politiek pro gram van de Unie. Het rapport is een vervolg op de in april verschenen kritisch gestelde brochure „een po ging tot heroriëntering", die de ver ontrusting weergaf van de jongeren over de verstarring en immobiliteit m de CHU. Splitsing In de inleiding van „Een unie nieu we stijl" wordt gesteld, dat de CHU een duidelijke splitsing dient aan te brengen tussen haar uitgangspunten (beginselprogram» en een politiek program, dat dient te gelden voor v:er jaren, maar jaarlijks door de algemene vergadering kan worden De CHJO is voorstander van de opstelling van een welzijnsbeleid op lange termijn, met weloverwogen prioriteiten. „Hiervoor zullen grote offers noodzakelijk zijn", aldus de brochure, waarin ondermeer wordt bepleit: een integrale studiekosten vergoeding op grond van prestatie normen aan alle studerenden boven 21 Jaar. en een leer- en vormings plicht tot 19 jaar. Op sociaal gebied wenst de CHJO de mogelijkheid te openen om op medisch advies pen sionering op 60-jarige leeftijd moge lijk te maken. A.o.w.-trekkers zonder neveninkomsten dienen een vakan tie-uitkering te verkrijgen. Een Chinese krant heeft gisteren ronduit erkend dat de „revolutionaire rebellen" niet in staat zijn de leiding gevende functies in het land over te nemen, en heeft gewezen op de abso lute noodzaak dat de aan de dijk ge zette kaders worden teruggeroepen. „De proletarische revolutionairen hebben de macht gegrepen maar ko men ervaring tekort op leidinggevend terrein. Alleen de kaders hebben de voor dat organisatlewerk vereiste er varing. Het is absoluut noodzakelijk, dat ze weer o phun posten worden geplaatst, anders zal 't onmmogelijk zijn de doelen van de revolutie en de produktle te verwezenlijken", aldus het in Sjanghai verschijnende blad „Wen Hoe! Pao" in een hoofdartikel. Men moet volgens het blad zelfs gebruik durven maken van de kader functionarissen die fouten hebben ge gaan. „Men moet die kwestie in his torisch verband zien. Talrijke kader leden hebben fouten begaan, soms zelfs ernstige fouten, maar daarbij moeten de sociale achtergronden in aanmertcing worden genomen. Onder invloed van de bourgols-ideeën heb- Voorstellen Naast tal van verlangens op het terrein van financiën en economie. buitenlands beleid en defensie heb ben de CH-jongeren in hun brochure een aantal voorstellen neergelegd, die bedoeld zijn om de werking van de democratie te verbeteren. Zo wordt de instelling gevraagd van een ka mercommissie voor controle op de or ganisatie en de doelmatigheid van het overheidsapparaat teneinde aan „de verdergaande bureaucratisering en loketjesmentaliteit een halt toe te roepen". In de brochure wordt tevens een federatief samengaan van ARP, CHU en KVP op basis van een korte ge zamenlijke pre-ambule en een ge meenschappelijk, practisch politiek program van evenwichtige vooruit gang een vereiste genoemd. Het dorp Aberfan in Wales, dat destijds door een sintelberg- ramp werd getroffen, is maandag door overstromingen van de ri vier de Taff getroffen. Honder den inwoners moesten hun huizen verlaten en bij terugkeer was het puin ruimen en modder scheppen geblazen. ben sommige kaderfunctionarissen op hoge posten zich losgemaakt van de massa. De meerderheid van die massa valt hen aan en stoot hen uit. Dat is nu precies wat niet moet ge beuren. Essentieel is op het ogenblik dat de beste manier is hun zoveel mogelijk verantwoordelijkheid te ge ven en periodiek te „leiden" door middel van de „studiegroepen voor de gedachten van Mao Tse-toeng". Ze zouden dan langzamerhand weer ln de praktijk van de revolutie terug keren. Het blad geeft toe, dat er bij som mige eerst weggezuiverde topfunctio narissen weinig lust kan bestaan om weer aan de slag te gaan. Ze zouden ,eicLóe cjencia WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreek uur sociale raadsvrouw 46 uur nam. Camera-theater. K. en O.-film van de maand „Tom Jones" 7 en 9.15 uur Rijksherbarium (Schelpenkade 6). Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr.dhr. J. Douglas over ,,'s Lands plantentuin". 8 uur nam. St.-Antonius clubhuls: Contactmid dag en -avond Leidsch Muzieklyceum. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending Evang. G. R. Klumper en J. Zijlstra. 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Meester- serle R dams Phllharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Soliste Johanna Martzy. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynoloenver. „Rijnland". Spr. dhr. F. Kramer over „Reis door hondeland". 8 uur nam. Zyis'.ngel 2: Volle Evangel lezending Evang. G. R. Klumper en J. Zijlstra. Oegstgeest (Wllllbrordgeb.)Opt: p Irr, niipmnnQt.rnt.li» NTCTCP R linn f Den Burcht (Jacobazaal) Filmclub 16 „Prima della Revolmlo 8 uur nam. Stadthuis (Burgerzaal) Naties. Spr. prof. Jhr. i Panhuys over „De betekenis vu VN ln een bewapende wereld". 8 Stadhuis (Wachtkamer trouwi ZltUng Bouwfonds Ned. Geroeeift tot 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaU): !aatschappij voor Nijverheid en del. Spr. Ir. M. L. Kalff Zomerzorg: Kynologenver. „Rljn- nd". Spr. dhr. F. door hondeland". 8 echter „alle angst van zich af moe- j over ',R€i8 ten zetten en er zich op moeten voor- in'r nnm bereiden de kritiek van de revolutio- j VRIJDAG naire massa openlijk te accepteren". Het blad maakt een uitzondering voor een kleine groep mensen, „wie tot elke prijs verhinderd moet wor den zich weer in de rijen der revolu tionairen binnen te dringen". Het komt erop aan hen te herkennen, al dus het hoofdartikel. BINNENLAND Post bU jaarwisseling Op de vraag van de centrale directie der PTT of het, met het oog op de enor me piek in het postvervoer rond Kerstmis en nieuwjaar, mogelijk zou zijn de uitverkoop ln Januari te ver schuiven naar een periode later in die maand, heeft het dagelijks be stuur van het hoofdbedrijfschap de tailhandel ontkennend geantwoord. Het heeft zich bereid verklaard de detailhandel in samenwerking met de PTT te verzoeken het reclame-druk werk voor de januari-uitverkoop niet aan te bieden voor 27 december, maar uiterlijk 2 januari. Volvo in Turkije De Zweedse Volvo-fabriek gaat in Turkije auto's maken als gevolg van een overeen komst, die gisteren in Ankara werd ondertekend. Verwacht wordt, dat de eerste auto's in juni van het volgen de jaar op de Turkse markt zullen komen. De overeenkomst Is tot stand gekomen op initiatief van de orga nisatie voor ondelinge bijstand van de Turkse strijdkrachten. De voor zitter van deze organisatie heeft ver klaard, dat de produktieinstallaties, die 15 miljoen dollar gaan kosten, zullen worden gebouwd in Tuzla bij Istanboel. Met z'n 12,6 miljoenen Met bij na 140.000 is in één jaar tijd de Ne derlandse bevolking (volgens de au- gustus-cijfers van het cbs) vermeer derd. Er leven nu ruim 12,6 miljoen mensen in ons land. Het geboortecijfer is dit jaar, ver geleken met de eerste acht maanden van het vorig jaar, enigszins terugge lopen: van 19,7 per duizend tot 19.5. De sterfte daalde van 8,1 per duizend inwoners tot 7,8. Verlaten vrachtwagen In het Brabantse Oosterhout is een Duitse vrachtauto met aanhangwagen gela den met conserven onbeheerd langs een weg aangetroffen. De chauffeur blijkt al bijna 14 dagen spoorloos verdwenen te zijn. De Nederlandse politie had op verzoek van de Duitse justitie de vrachtwagencombinatie opgespoord. Een expediteur uit een ter hoogte van Venlo gelegen Duitse plaats had op 6 oktober een van zijn chauffeurs naar Rotterdam gestuurd om daar conserven te laden en naar Duitsland te brengen. Toen deze niets meer van zich liet horen, werd de justitie ingeschakeld. De chauf feur is tot op heden nog onvindbaar. De wagen met aanhanger, evenals de lading zijn onbeschadigd. BUITENLAND Amerikanen uit Biafra Hon derdzestig buitenlanders uit de Ni- geriaanse provincie Biafra zijn in de stad Lobe in west-Kameroen aangekomen. De groep bestaat uit 60 Amerikanen onder wie de Amerikaanse consul in Enoegoe, Barnard enige Engelsen. Duit sers en een veertigtal nonnen, die merendeels van Ierse afkomst zijn. De gehele groep heeft de reis vanaf Staatsiebezoek Groothertog Jean en Groothertogin Charlotte van Luxemburg zijn gisteren voor een staatsiebezoek van drie dagen in Brussel aangekomen. Gratieverzoek De Indonesische minister van Justitie bestudeert op het ogenblik het gratieverzoek van de oud-minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio die wegens zijn rol in de communistische staats greep van 1965 ter dood werd ver oordeeld. Volgens het officiële pers bureau Antara zal het verzoek spoe dig worden doorgegeven aan de waarnemende president, generaal Soeharto. Grenswacht gevlucht Een 21- jarige Oostduitse grenswacht is gis ternacht over de muur naar West- Berlijn gevlucht met zijn automa tisch geweer. Sinds de muur ln augustus 1961 werd gebouwd zijn ln totaal reeds 495 geüniformeerde Oostduitse grenswachten naar West- Berlijn gevlucht. Oneervol ontslagen Drie Indo nesische ambassadeurs zijn wegens steun aan de mislukte communis tische staatsgreep van 1965 oneer vol ontslagen; ze stonden sinds vo rig jaar al op non-actief. Het zijn de ambassadeurs in de Chinese volks republiek (Djawoto), in Mali (Soera - di Tahsin) en in Cuba (Hanafi). Het drietal heeft geweigerd naar Indonesië terug te keren. Volgens de regering hadden ze een vijandige houding aangenomen jegens het hui dige bewind. Doodstraf in Syrië Een bijzon der militair tribunaal in Damascus heeft twee functionarissen van het Syrische ministerie van Buitenland se Zaken wegens hoogverraad bij verstek ter aood veroordeeld. De twee functionarissen, de consul in Oost-Duitsland en een accountant van het consulaat in Oost-Duitsland, zijn intussen naar West-Duitsland gevlucht. De mannen werden ervan beschuldigd te hebben gewerkt voor een vreemde mogendheid, geld te hebben ontvangen voor hét uitvoe ren van activiteiten ter ondermij ning van de revolutie in Syrië en mensen van Oost-Duitsland naar het Westen te hebben gesmokkeld voor de inlichtingendienst van de NAVO. ProcesShaw in februari De Amerikaanse zakenman Clay Shaw, die door de officier van Justitie van New Orleans wordt beschuldigd van het smeden van een moordcomplot tegen wijlen president John F. Ken nedy, zal halverwege de maand fe bruari terecht moeten staan. Ajoeg Chan in Parijs President Ajoeb Chan van Pakistan is gisteren in Parijs aangekomen voor een offi cieel bezoek van vier dagen aan Frankrijk. Hy zal o.m. overleg ple gen met president De Gaulle over de huidige wereldproblemen en de sa menwerking tussen Pakistan en Frankrijk. S'. Antonius Clubhuls: Herdenking ijftlg Jaar Chr. Bedrijfsgroepencen- liale. 7.45 uur nam. D* Burcht: Viering vierde lustrum Ned. Ver. van Suikerzieken m. m. v. Sempre Avanti „Jong en Jolig". 8 uur nam. Steensohuur 6: N.C.V.B. Afd. Cen trum. Spr. dokter J. de Bruyne over „Angst voor ziek zijn". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. - Spr. dr. S. Kooijman over „Aan Zuid- zee-stranden". 8 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisa tie Christengem. „Ecclesia". 8 uur ZATERDAG Boerhaave-rest.Discussie-avond VVD Spr. drs. K. L. M. van Eerd over „Partijvorming Anno 1967". 8 uur Roomburghockeykantlne: Folk Beat 14. 8 uur nam. Ver. Oud-Leiden: Bezoek Utrecht. Vertrek trein 9.21 uur vo Srt.-Antcnlus-Clubhuls: P.V. „De Royalisten". Cabaret van Leldse ster ren en sterretjes". 8 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Hum. Verbond. Be zlnnlngsbljeenkomst o.l.v. dr. J. Cohen. 10.15 uur voorm. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Lezing dr. W. P. J. Llgnac over „Na tuurparken en woestijnen tussen Rocky I) uur r°m Lakenhal Opening tentoon^ „Spelen en lezen" 8.15 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcii „De detector". 7.309.30 uur nu Middelweg 28: Verkoopdagen wenkolub yrljz. Herv. 24 uui BIOSCOPEN Studio „Llefdeslabyrtntti' Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.! dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „De terugkeer van de Ta 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uui Camera Dagboek van eei meisje", 18 Jaar. Dagelijks 2. 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 1 uur. Woensdag „Tom Jones", 18 (2.30, 7 en 9.15 uur). Trianon „Je leeft maar twwl 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1J Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Dokter ZJivago", 14 Dagelijks 2.15 en 7.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst (Botermu Tentoonstelling schilderijen Louli Geopend dinsdag t/m zaterdag 10 voorm. 6 uur nam.; bovenales dagavond 810 uur. (tot 1 novetf Kunstzaal Heuff (Wassenaar): toonstelling van werken van Cossaar en Elisabeth Gerst, maandag t/m zaterdag 10 uur 5 uur nam.; bovendien d avond 810 uur nam. (t/m 1 M ber). Galerie Walenkamp (Nieuw Tentoonstelling schilderijen keningen C. Blok. Geopend dif de 26 uur nam; zondag en maandij sloten (tot 20 oktober. ïij! i LakenhalTentoonstelling der ij en van Lucia Stelnbach. 105 uur, zond. 15 uur (tot vember) Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenrtde Tentoonstelling van Japanse pn Mountains en Pacific Gebouw Chr. Soc. Belangen: Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. dhr. J. H. v. d. Jagt over bezuini gingsbeleid t.a.v. overheidspersoneel". 8 uur nam. Kagerstraat 1 Chr. Lyceum Dr. W.' 2.30 uur nam. Hakenkruisen op Herzls graf Onbekenden hebben gisternacht ha kenkruisen geschilderd op het graf van Theodor Herzl in het Joodse deel van Jeruzalem. Herzl, oprichter van de Zionistische beweging, stierf in 1904 in Oostenrijk. Zijn stoffelijke resten werden na de oprichting van de staat Israël overgebracht naar de Herzl-heuvel in Jeruzalem. Zijn graf wordt als een nationaal monument beschouwd. Rond het graf werden ook antisemitische leuzen en snippers van pornografische foto's gevonden, aldus de politie. Oslo en Moskou Premier Kosi- gin heeft gisteren met de Noorse mi nister van Defensie, Tidemand, die momenteel in Moskou is, besprekin gen gevoerd over Noorwegens lid maatschap van de NAVO en daarbij bezwaren kenbaar gemaakt tegen de NAVO-manoeuvres in noord-Noorwe gen dicht bij de grens van de Sowjet- Unie. De Noorse minister heeft, „ge tracht bepaalde misverstanden weg te nemen, die by de regering van de Sowjet-Unie bleken te bestaan'.' Globe Air failliet De Zwitserse regering heeft gisteren de vergunning van de chartermaatschappy Globe Air in Basel ingetrokken. De maat- schappy verkeert in ernstige finan ciële moeiiykheden sinds een van haar grote toestellen dit voorjaar in Cyprus neerstortte, waarby 128 inzit tenden om het leven kwamen. Vlieg tuigen van Globe Air in Zwitserland mogen niet meer opstygen. terwyi de toestellen in het buitenland tot het eind van de week tyd hebben om te rug te keren. Rijksmuseum voor VolienJn j.» Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 'i 8 dags 13-17 uur. RyksmuBeum voor de geschil 1 der natuurwetenschappen: Dsg uur. zond. 1-4 uur AVOND- EN NACHTDIENST I APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gw jU Centraal Apotheek, Breeetra&t fl 20552. Apotheek R. van Breest Sm burg te Leiderdorp ls de geopend. Zaterdagmorgen vóór 12 uurme plege men de eigen hulsarts, to tot maandagmorgen dokterstó 2 2 2 2 2. WEERRAPPORTEN (Vao hedenmorgen 7 ntui s s! hagelbui 17 regenbui 17 half bew. 17 half bew. 18 regenbul 17 regenbui 18 licht bew. 18 half bew. 18 zw. bew. 18 regenbxii 7 onbewolkt 3 regenbui 17 onbewolkt 8 onbewolkt 14 zw. bew. 17 regenbul 17 zw. bew. 19 mist 23 zw. bew. 23 half bew. 22 regenbui 22 half bew. 21 licht bew. 27 zw. bew. 24 licht bew. 24 onbewolkt 17 regen 23 zw. bew. 22 onbewolkt -» onbewolkt 26 lichtb ew. 24 zw. bew. 24 licht bew. 23 zw. bew. 28 mist 23 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen F>elde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2