Voorschoten heeft een sluitende begroting ANWB-bedrijfsruimte in Voorschoten foor het eerst sinds 1964 Gesprek over loonpolitiek weer open Ook Leidenaar was slachtoffer van Haagse „lifters AAIV DE PAPELAAN Voorsehotenaar wil bejaarden helpen ENSDAG 18 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD storm heeft in Leiden be- schade ook een verkeers- al veroorzaakt. 18-jarig Leids meisje i inamelijk gisterochtend op i [Noordeinde met haar fiets ;s tegen het portier van Ito, dat door een hevige 1 opensloeg. Een even- f -jarig Leids meisje, dat haar fietste, kwam op j lurt te vallen. Het voor- ,de- meisje kreeg een j) heup, het laatste meis- f lichte hersenschudding, j zorgde voor vervoer het Academisch Zieken- f i de stormschade betreft, de Morspoort werd de j ilts met windwijzer en i [gerukt, in de St. Aagten- it sloeg een drie meter l muur tegen de grond, op Sidsingel waaide een brug- ing stuk, op de Jan van rakade moest een fietsen- het ontgelden, op het daal viel een verkeerszuil i op de Lammenschansweg chtmast, in de Raamsteeg, i Wasstraat en op de ijegracht begaven enkele «stenen het en op de Jan Houtkade, de Van Vollen iade en in de Bilderdyk- werden bomen omver- in. Bovendien werd zoals f - LX), gisteren al meldde in f Rooseveltstraat een keet- tegen het wegdek gesla- werd op de Zoeterwoud- een stuk dak van de ie Betoncentrale tegen twee de overkant van de weg ra woningen gesmakt, bet omvallen van een z.g. «Ukraan op Rijksweg 4 A Leiden ontstond enige verkeer van haar Den Haag. omvergeblazen Roosevelt- ./Holvast) Leidse lunissarissen bij imantindustrie dr. E. H. van der Beugel is tot president-commissaris, gedelegeerd commissaris, van ifcer en Zn. N.V. (diamant- te). Tot commissaris van de- ïemootschap werd benoemd r C. J. F. Böttcher. Van der Beugel is hoogleraar ten met als leerstoel „Weste- smenwea-king na de tweede oorlog". Prof Böttcher is eis te Leiden, hoogleraar in scheikunde. 'd* r.ERLUKE STAND 8 VAN LEIDEN geboren .Hester, d. v. W. van Dam en *vée, Nathalie Wilhelmina Mo- d. v. J. Hasenoot en C. van Petrus Wilhelmus Nicolaas. J Langezaal en W. M. van wbt, Anthonlus, z. v. E. A. J. KHee en C P. Pont. Adrlaan 1v A. G. Middelkoop en G. 1 IN.i »nn, Bianca Petronella Jacoba. Van Lierop en M. J. Baart. OW Johannes Franciscus, z. v. A. C- jen e. M. Burgmeijer. Wllhel- fr'a, d. v. J. Reijken en G. E. V "r. Birgitte Barbera, d. v. W. tQH J. Phillpsen. overleden I Strickllng 68 Jaar echtgenote ^fgman, M. van der Gust, 71 i "genoot v. C. van Weerden, C. 'Heiningen, 83 jaar, man, Q. I J8'®r, 85 jaar, man, L de Groot, man. M Baars, 65 Jaar, man, Iverden 2 weken, dochter, M. jaar. vrouw, N Guijt, 72 W. Wassenaar. CSw\ WASSENAAR Programma NVVH Op donderdag 26 oktober om kwart over twee 's middags Is er de afdeling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen een samenkomst in kasteel Oud Wassenaar, waar een lezing met dia's zal worden gehouden over het hospitaal-kerk-schip „De Goede Hoop." Voor donderdag 2 november staat :n excursie op het programma naar de Jeroen Bosch tentoonstel ling in 's-Hertogenbosch. Op dinsdag 7 november komt 's middags in kas teel Oud Wassenaar de heer R. Schaap een lezing met dia's houden over „beter bewegen." Deze lezing is bedoeld als inleiding op de cur sus, die in het nieuwe jaar zal be ginnen. Ouderavond clir. school De Warmondse vereniging School met den Bijbel hield in 't Trefpunt een ouderavond, waarbij als spre ker optrad de heer W. van Dongen, leraar aan de christelijke kweek school uit Leiden. Zijn onderwerp was het voortgezet lager onderwijs. De inleider wees erop dat het lager onderwijs in de toekomst basison derwijs genoemd zal worden. Het is geen eind-onderwijs maar een basis voor verdere studie. Na de basis school komt het voortgezet onder wijs met alle nieuwe mogelijkheden die de mammoetwet, die volgend jaarwordt ingevoerd, te bieden heeft zoals: de brugklas, betere aan sluiting tussen de verschillende ty pen van scholen, de mogelijkheid De Stichting van de Arbeid kan volgende week dinsdag opnieuw spre- ken over een vrije loonpolitiek, nu i zonder dat zij wordt gehinderd door tlnS voor 1967 stelden B. en W. dat onzekerheden, gerezen door verschil- ve'e noodzakelijke voorzieningen, lende uitlatingen van regeringswe- waartoe de gemeenteraad in 1966 be gem, sloten had, niet tot uitvoering kon- In een informeel gesprek met mi- j den worden gebracht. Met vreugde nister Roolvink (Sociale Zaken) heb- de,en en W. thans mee, dat de ben de werkgevers- en werknemers- meeste v®n deze objecten, dankzij vertegenwoordigers in de Stichting Sterne financiering, ter hand kon- vandaag opheldering gekregen. Vol- j den w°rden genomen of binnenkort gens werknemersvoorzitter A. Kloos zullen worden genomen. De begroting van de gemeente Voorschoten voor het dienstjaar 1968 is sluitend. Voor het eerst sinds 1964 wordt de begroting sluitend aange boden terwijl bovendien de post „on voorzien" gebracht is van f 3 naar f 5 per inwoner. In totaal f 95.100. Ook is ruimte gemaakt voor een stelpost ter dekking van de kapi- taalslasten van nieuwe investeringen. Hiervoor is in de begroting opgeno men een bedrag van f 54.617,97. In de praktijk komt dat er op neer, dat men ongeveer een half miljoen kapi- taalslasten kan aanvaarden waar voor nog geen dekking is. Het gunstige beeld van deze begro ting 1968 (vorig jaar een tekort van bijna f 300.000) is verkregen door: een hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds van f 745.838,93; de in de loop van dit jaar genomen gemeentelijke belastingmaatregelen en bezuinigingen op een aar.tal pos ten door efficiëntbeheer door middel van taakstellingen o.a- voor open bare werken en beplantingsdienst en het uitkammen van de subsidie-ver leningen. Dit laatste leverde een voor deel op van f 29.000. Het budget van de gemeente Voorschoten is gestegen van f 6,7 miljoen in 1967 (18.173 in woners) tot f 7,7 miljoen in 1968 bij 19.020 inwoners. Financiering By de aanbieding van de begro- geeft dit gesprek hoop op een eens luidende visie op het nieuwe loon- politieksysteem, dat wordt voorbereid door de Stichting. Marktberichten LEIDEN, 18 oktober. 1967. Per 100 kg.: aardappelen 8, andijvie 3238. pronkbonen 5965. snijbonen 117 227, stambonen 89219. boerenkool 16, rodekool 6.5014, groenekool 24. postelein 2841, prei 1931. spinazie 68—80, spruiten A 56—62, B 53—63. komkommers 2085. Per 100 kg.: to maten A 4.504.80, B 4.90—5.10, C 3.904.00, witlof 78—134. Per 100 I behoev Het betreft de volgende objecten: aanleg stamrioolten behoeve van de aansluiting op de Leidse rioolwater zuiveringsinstallatie bouwrijpmaken van de 1ste en 2de fase van het be stemmingsplan „Noord-Hofland"; j aankoop van gronden in het bestem mingsplan „Noord-Hofland": voorzie ningen Veurseweg nabij huize Bij- dorp; bouw van een 2-klassige per manente openbare kleuterschool „De Speeldoos"; bouw van een 2-klassige j permanente prot. christelijke kleu terschool „De Springplank"; aan schaffing van een hoogwerker ten van het elektriciteitsbedrijf; om tot maximale prestaties te ko men. Na de pauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. De avond werd geopend door het hoofd van de school de heer P.A.B. Bakkers en gesloten door ds. I. M. Snijders. De twee lifters, die zondag een Hagenaar van zijn auto beroofden na hem te hebben „uitgeschud", bly- ken al vaker soortgelyke kwalijke kanveitjes te hebben opgeknapt. Twee gevallen hebben zij tegenover de Haagse politie bekend. De politie houdt er rekening mee, dat zij nog meer op hun kerkstok hebben. Nadat zij zondagavond door de Haagse politie waren gearresteerd, hebben de 20-jarige slager en de 19-jarige monteur, beiden uit Den Haag, bekend by het Haagse Bos contact te hebben gezocht met een automobilist uit de Residentie. Om de man te beroven gingen zij als lif ters met hem mee. De politic was voorts een geval bekend van een man uit Leiden, die in april van dit jaar ook bij het Haagse Bos was aangesproken, door twee jongelui. In de auto van de Leidenaar ging men weg. De Leide naar kreeg een pak slaag en zijn geld, f. 45,werd afgenomen. De Leidenaar werd achter in zyn wagen De transistorradio, die onlangs werd ontvreemd uit een tuinhuisje aan de Zijl, is door een 19-jarige jon gen in een weiland teruggevonden. Bij een inbraak in het N.ZJI.-kan- toor op het Stationsplein werden in de afgelopen nacht ruim twintig pak jes sigaretten en enkele sigaren ont vreemd. Er is geen geld buit ge maakt. Op de Apothekersdyk in Leiden botsten gisteravond omstreeks kwart over zes een bromfietser en een fiet ser tegen elkaar. De fietser, een Leidenaar, kreeg een hoofdwond. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Zieken huis. Het spreekuur van burgemeester drs. F. K. Langemeyer van Warmond zal in plaats van morgen plaats vinden op vrijdag 20 oktober van 10 tot 12 uur. Donderdag 26 oktober wordt in Zui derhout aan de van de Oudermeulen- laan in Wassenaar een verkoopdag georganiseerd ten bate van het Ast mafonds door de Dameskring OME. De verkoopdag zal duren van 's och tends 10 uur tot 's avonds 10 uur. I "O™ gymnastieklokaal in 824, Per 100 bos: peterselie 1114, het bestemmingsplan „Adegeest radijs 8—21, selderij 1319. uien 17— j kosten van aansluiting van elektrici teit en water in twee gebieden: aan koop van woningen in de Hyancinth- straat: aanschaffing van een vuil nisauto voor de reinigingsdienst en aansluiting op het aardgasnet van de woningen in het plan ,.'t Kan". Het betreft een totaalbedrag van byr.a f 5 miljoen. Het aandeel van Voorschoten in de distributie van centrale finan- j cieringsmiddelen is teleurstellend 1 klein. Sinds de invoering werd in 1966 slechts een bedrag van f 781.000 J ontvangen aan vaste financierings- I middelen, in het lopende jaar 1967 werd totdusver maar één geldlening j aangeboden tot een bedrag van 1 f 498.00. Thans ontbreken nog de fi- j nancieringsmiddelen voor: de recon structie van de verkeerstraverse Veur- se weg/Leidse weg; de bouw van scho len in het bestemmingsplan „Noord- Hofland" en de bouw van een r.k. la- I ger onderwijsschool in het besfcem- mingsplan ..Boschgeest". Naar de toestand op l januari 1968 gegooid. In Ryswyk sloeg de auto bedraagt de vaste schuld f i ,55 volking, bedroegen de subsidie-uitga ven in 1967 f 12,81 en voor 1968 zul len zij bedragen f 10,70. Het streven van B. en W. is er op gericht de verkapte subsidies zoveel mogelyk zichtbaar te maken, terwyl B. en W. ook de zelfwerkzaamheid der verenigingen willen bevorderen. Onder de subsidies, die voor het jaar 1968 geschrapt zijn, bevinden zich tal van kleine subsidies, zoals Mili taire Matigheidscommissie; Bond te gen het Vloeken; tal van lanaelyke verenigingen. De grootste subsidie- post, die vervallen is, betreft het christelijk lyceum Voorburg, dat in 1967 nog een bedrag kreeg van f 25.000.—. Het aantal woonboten in Voor schoten bedraagt 58. Thans wordt een plan bestudeerd om te komen tot afvloeiing van woonboten en te vens het creëeren van een centrale ligplaats voor alle woonschepen even tueel in combinatie met andere ge meenten. Ook in 1968 zal door B. en W. van Voorschoten de bevordering van de woningbouw centraal worden gesteld. B. en W. stellen als voornaamste doel om doorstromingsmogelykheden te scheppen voor het vrijmaken van goedkopere woningwetwoningen ten einde daarmee woningbehoevenden met bescheidener financiële midde len te kunnen helpen. Een gehouden enquete heeft bevestigd, dat een be langrijke groep bewoners van be staande woningwetwoningen interes se heeft in een nieuwe moderne wo ning en bereid is daarvoor een hoge re huur te betalen. De woningvoorraad in Voorschoten bedroeg per 1 januari 1967 4.714. Tot 1 september van dit jaar zyn er 248 nieuwe woningen gereed gekomen, n.l. 167 vrye sectorwoningen en 81 woningw.woningen. Afgevoerd wegens afbraak enzovoorts 4 woningen, zo dat de woningvoorraad per 1 okto ber van dit jaar bedroeg 4.958. Ver wacht wordt, dat dit jaar nog 25 wo ningen gereed zullen komen. Het aantal woningbehoevenden is vrijwel constant gebleven. Per 1 sep tember 1966 stonden er 335 woning behoevenden geregistreerd, terwyl dit aantal per 1 oktober van dit jaar 338 bedroeg. Met ingang van de winterdienstre. geling 1967 1968 heeft de NZHVM de service voor de inwoners van Voor schoten uitgebreid. Met het oog op het forensen- en schoolkinderenver- voer heeft de „Vlietwyk" door de in gestelde „vroege" bussen (met 'sa- vonds enige bussen retour) een be tere verbinding gekregen met 's-Gravenhage. De dienst Leiden- Voorschoten-Wassenaar heeft de Pa pelaan in de route opgenomen ten be hoeve van de wyk „Boschgeest". Omtrent de heropening van het sta tion Voorschoten wordt nog overleg gepleegd met de Nederlandse Spoor wegen. Deze maatschappij onder zoekt thans op welke plaats het sta tion het beste kan worden geprojec teerd. Mocht dit onderzoek een voor de gemeente Voorschoten positief re sultaat hebben, dan zullen er weinig of geen bezwaren tegen bestaan om tot heropening over te gaan. In de afgelopen maanden werden verschillende voorstellen aan de raad gedaan om te komen tot de stichting van scholen in het bestemmingsplan „Noord-Hofland". Met de betrokken schoolbesturen wordt thans nog over leg gevoerd om gezamenlyk te komen tot systeembouw en concentratie van scholen. Het college streeft er naar met ingang van de cursus 1968/69 te beginnen met het geven van onder wijs in „Noord-Hofland". Het vraag stuk van de financiering speelt hier bij echter een zeer belangryke rol. Het ligt in het voornemen de ver schillende soorten van scholen (open baar en bijzonder, zowel kleuter- als lager onderwijs) voorlopig te huis vesten in één gebouw, te stichten aan de Admiraal de Ruytersingel. OEGSTGEEST „Het psychologisch onderzoek bij schoolkinderen" Gisteravond sprak in het Gemeen tecentrum dr. P. v. d. Broek, psycho loog, over het onderwerp „Psycho logisch onderzoek bu schoolkinderen" Deze lezing werd gehouden voor de oudercommissie van de openbare la gere school aan de Terweeweg. „Het Psychologisch onderzoek", al dus dr. V. d. Broek, „is te scheiden in twee sectoren. Het heeft betrek king op moeilykheden op school en op de schoolkeus na de lagere school. In het eerste geval moeten de moei lijkheden zodanig zyn dat ze of van grote omvang of hardnekkig zijn. Een psycholoog moet men niet te vlug raadplegen. Het bepalen van het juiste tydstip is niet eenvoudig, aoch wel belangryk, omdat door ty- dig raadplegen andere en meerdere moeilykheden kunnen worden voor komen. Het is een misvatting, dat een psy chologisch onderzoek geiyk is aan een test. Eerst worden zoveel moge lijk inlichtingen van ouders en leer krachten verkregen en daarna volgt de test. Op vakkundige wyze worden aan het kind vragen gesteld en wordt het bekeken. Een test is dus geen magisch middel, want ook hier geldt als doel het verkrygen van inlich tingen en informatie, waardoor een bepaald beeld wordt verkregen. Dr. V. d. Broek ging vervolgens in op een aantal conditionele voorwaarden, zoals ijver, interesse, doorzettings vermogen en vechtlust. Hierby ls de opvoeding van grote waarde. Spre ker behandelde voorts de betekenis van de klassikale test. Na zyn lezing beantwoordde dr. V. de. Broek ver schillende vragen. De voorzitter der commissie, dr. D. Ruiter, treedt af. In de commissie werd als nieuw lid gekozen de heer A- Hilgeman, die als penningmeester zal fungeren. Het hoofd der school, de heer M. H. Koning besprak hierna enkele schoolzaken, onder meer de handenarbeid, waarvoor men hoopt een lokaal geschikt te maken. ZOETERWOUDE Rechtsgeding tot gronden in de Grote Polder In de vergadering van 29 juni 1966 besloot de Zoeterwoudse raad enige percelen grond, gelegen in de Grote Polder te onteigenen in het belang van de volkshuisvesting- Zoals be kend zal zyn, moeten deze gronden verkregen worden in verband met realisatie van het bestemmingsplan „Industrieterrein Grote Polder". By K.B. van 24 april 1967 werd dit onteingeningsbesluit goedgekeurd. B. en W. hebben de eigenaar van de grond, de heer F. W. Rolf von der Baumen inmiddels aangeboden de benodigde grond voor f 2,50 m2 aan tt- kopen. Mocht hy hiertoe bereid zyn, dan behoeft deze procedure niet te worden voortgezet. Artikel 80, sub 6 der Onteige ningswet bepaalt, dat het goedge keurd raadsbesluit vervalt, indien de onteigende party in dit geval de gemeente niet binnen een jaar na dagtekening van het K.B. de eigen dom by minnelyke overeenkomst heeft verkregen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17, of de eigena ren, in het onteigeningsbesluit aan gewezen, voor de arrondissements rechtbank, onder wier rechtgebied de goederen zyn gelegen, heeft doen dagvaarden, overeenkomstig het be paalde in artikel 80, sub 6, van ge noemde wet. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor te besluiten een rechtsgeding te voeren in eerste aan leg en zonodig in cassatie en het college te machtigen een vertegen woordiger van de gemeente aan te wyzen, die de zaak voor de recht bank zal behandelen. OEGSTGEEST Woningvoorraad met 267 toegenomen Uit de toelichting op de begroting 1968 van de gemeente Oegstgeest blijkt, dat de vooraad woningen op 1 oktober 1966 3673 bedroeg. Tussen 1 oktober 1966 en 1 oktober 1967 zyn 270 woningen gereedgekomen, te we ten 32 systeemwoningen (ongesubsi dieerde sector)226 eengezinswonin gen (55 premie B, 6 woningwet, 165 ongesubsidieerd)4 flatwoningen (ongesubsidieerd) en 8 bungalows (ongesubsidieerd) Drie woningen werden aan bewo ning onttrokken, waardoor de wo ningvoorraad per 1 oktober j.l. 3940 bedroeg. Per deze datum waren In aanbouw 320 flatwoningen (144 pre mie en 176 ongesubsidieerd) en 171 eengezinswoningen (26 woningwet, 11 premie en 134 ongesubsidieerd). In voorbereiding is de bouw van 86 flat woningen (54 ongesubsidieerd en 32 woningwet) en 163 eengezinswonin gen (66 premie en 97 ongesubsidi eerd). Per 1 oktober 1967 waren er 505 woningzoekenden tegen 478 het jaar daarvoor. Hierby zyn inbegrepen personeelsleden van de Marine Elek tronische Bedryven. over de kop. De twee jongens kozen het hazepad. De Leidenaar werd lichtgewond. Zyn auto was totaal vernield. Het duo bekende voorts in decem ber vorig Jaar een zelfde staaltje te hebben geleverd. Zy vervoegden zich by het Haagse Bos by een automo bilist met wie zy eveneens mee reden. In Ryswyk kreeg de man een pak: slaag. HU had geen geld bij j ~V otï aandacht besteed zich. De Jongens reden hem terug aa„ het v tuk van de 5Ubsid,e. naar de plaats, waar h« hen had r|ng xieuwe gediu.hten omtrent dc laten Instappen taak van de lokale overheid in dit De automclist heeft nimmer l,cht heb„en B en w er tQe ge_ aangl te gedaan. bracht om de subsidies enigermate De Haagse politie v^r oderstelt. te saneren. Hierdoor daalt het to- dat nog meer mannen, die t el in of taal van de subsidie-uitgaven van by het Haagse Bos vertoeven, slacht- f232.854,70 in 1967 tot f203.533,65 in offer van het tweetal zyn geworden. 1968, een vermindering van f29.321,05. maar hiervan geen aangifte deden. I Omgeslagen per hoofd van de be- aarvan ryksvoorschotten f 14.313.323. De schuld per hoofd van de bevolking in Voorschoten is over de jaren 1956 t/'m 1966 permanent beneden het I landelyk gemideelde gelegen. Per 31 j december 1966 in Voorschoten f 1838. landelijk f 2063 per hoofd. Subsidiëring By de samenstelling van de be- Huur opgezegd in Middelburg Omdat hy zelf een moeder heeft van 86 jaar heeft de heer J. G. Boonstoppel, directeur van de alu- miniumfabriek Koco in Voorschoten, zich de zaak van vyf bejaarden in Middelburg aan wie per 1 decem ber de huur is opgezegd, bijzonder aangetrokken. De heer Boonstoppel is bereid om twee van de woningen te kopen op dat de 80-jarige mevrouw Van der Welle en het bejaarde echtpaar Dierx, maar in hun huizen kunnen biyven. De heer Boonstoppel hoorde vry- dagavond over de huuropzegglngen van de Middelburgse bejaarden, toen hy naar een radio-uitzending luis terde. Hij heeft dadeiyk de omroep vereniging gebeld en gevraagd of zy wilden informeren of de huiseigenaar bereid was de woningen te verkopen. De heer Boonstoppel deelde mee dat hy eventueel een prys wilde beta len die hoger ligt dan de werkelijke waarde. Hy wacht nog op antwoord van de omroepvereniging. De heer A. Jobse sr., de Middel burgse huiseigenaar, die de huren van de bejaarden heeft opgezegd, weet er allemaal nog niets van. Hy zegt in ieder geval niet van plan te zyn om de woningen van de hand te doen. Hy heeft ze nodig voor per soneel van zijn bedryf. Overigens deelde de heer Jobse ook mee dat hy helemaal niet van plan is om de bejaarde huurders zo maar op straat te zetten. Hy wil rustig af wachten tot zy een andere woning hebben gevonden. Burgemeester L. de Kool zal don derdagmiddag de nieuwe bedryfs- ruimte van de ANWB aan de Pape laan in Voorschoten in gebruik stel len. In het nieuwe gebouw opper vlakte ruim 3500 m2 zyn onder gebracht het centraal magazyn, het centraal routemagazyn, de huisdruk- kery en de afdelingen kartografic en tekenkamer, die tot op heden in het hoofdkantoor in Den Haag waren gehuisvest. Deze verplaatsing is nodig in ver band met de sterke uitbreiding van de werkzaamheden. Het gebouw, ontworpen door het architecten bureau Th. v. d. Meiracker uit Breda is gebouwd door de N.V. Dura uit Rotterdam. De bouwkosten bedragen ongeveer f. 1,3 miljoen. Hierbij komt nog ongeveer f. 315.000,— voor aanleg elektriciteit en verwarming. Via de hoofdingang van het ge bouw komt men by de afdeling ont vangst en uitgifte van goederen. Links daarvan bevindt zich het cen trale magazyn, waarvan de afmetin gen 40 x 37 meter zyn. Hier zorgt men voor de bevoorrading van het hoofdkantoor en de bykantoren. Rechts naast het magazyn zyn resp. de afdelingen kartografie, teken kamer en huisdrukkei-y geprojec teerd. De afmetingen zyn achter eenvolgens 10 x 8, 15 x 10 en 24 x 20 De nieuwe ANWB-bedrijfs ruimte aan de Papelaan in Voor schoten. (Foto LD/Holvast) meter. Voor papieropslag is een op pervlakte van 150 m2 beschikbaar. Rechts van de ingang wordt een ruimte van 30 x 15 meter ingenomen door het routemagazyn, waar de opslag is van route-tips naar het buitenland. Daarnaast bevindt zich een ruime kantine. Het gehele ge bouw, waar ongeveer 40 man zullen werken, wordt verwarmd dc-r aard gas. In de ruimten waar papier wordt verwerkt, is een speciale In stallatie aangebracht, die zorg draagt voor het juiste vochtigheidsgehalte.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15