„In een wedstrijd moet e steeds scherp denken Rob Slotemaker werd gediskwalificeerd Lugdunum-Unio Concours Commissie huldigt kampioenen Sporttoto U.V.S.-De Musschen furnster Ansje Heerschop: Gewij zigd Roodenburg wacht moeilijk duel L.F.C.-Blauw-Zwarf Anquetils uurrecord geschrapt 7 IDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT, - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD doet boekje open land tydens de wereldkampioen schappen in Engeland vorig jaar zo mer, is destijds in de wedstrijd En geland—Argentinië uit het veld ge stuurd om zijn gezichtsuitdrukking. Dit weet de Rus Tofik Bakhramov, zelf scheidsrechter in dit toernooi, te vertellen in zijn boek „de 1001ste wedstrijd", dat gisteren in Moskou het licht zag. Volgens Bakhramov heeft de Duitse arbiter Rudolf Kreit- lein in het officiële rapport vermeld, dat Rattin hem uitschold. Na afloop van de wedstrijd vertelde Kreitlein echter aan Bakhramov, dat hij zich persoonlijk beledigd voelde door de gezichtsuitdrukking van Rattin. „Dit is echter nauwelijks een reden om iemand van het veld te sturen", aldus Bakhramov, die eveneens 't middel punt van heftige discussies was, toen hij in de eindstrijd lijn- en scherp rechter was van Engelands derde doelpunt. Overigens had de 42-jarige Rus ernstige kritiek op de manier, waarop sommige internationale scheidsrechters tijdens het toernooi hun taak vervulden. „De zenuwen van velen waren niet bestand tegen hevige spanning en er werden te vaak ongelukkige beslissingen geno men", Districtstoemooi zaterdagvoetbal De jaarlijkse districtswedstryden van het zaterdagvoetbal zullen op zaterdag 21 oktober in Heerjansdam worden gehouden. Het westelijke elftal ziet er als volgt uit: Vfin Heest (HBSS), Gouman (Heer jansdam), Kok (IJsselmeervogels), Wander (Zwart Wit '28), Kralt (Rijnsburgse Boys), Laks (ZCFC), Schipper <SHO>, J. den Boer (SHO), Pluimgraaff (Quick Boys), Van Loon (RWHi, De Jong (SIZO). Reserves: Vooys (Quick Boys), Leeuwangh (HBSS), Gouw (Baren- drecht) en Duindam (Noordwyk). Nico Chiotakis is de nieuwe Neder landse kampioen in de toerwagen- klasse van 1300 - 1600 cc. De cou reur van het Stichts Racing Team veroverde zyn titel niet dankzy een zege in de slotwedstrijd, doch door een beslissing die achter de groene tafel werd genomen. In de laatste race voor de competitie om de Ne derlandse kampioenschappen toer- wagens, zondag j.l. op het vliegveld Welschap bij Eindhoven gehouden, toonde Rob Slotemaker zich met zijn Alfa Romeo GTA de snelste. De man uit Zandvoort, die voor de wedstrijd met Chiotakis de rang lijst aanvoerde met 23 punten, kon zich echter nog geen kampioen noe men. Joop Heidendahl, manager van het Stichts Racing Team waarvoor Chiotakis uitkomt, protes teerde namelijk tegen de wagen van SioiemaKer. ny voerae aan aat de ze niet geheel standaard zou zijn, omdat de handremkabels ontbra ken. Voorts meende de teammana ger, dat Slotemaker niet op han- delsbenzine had gereden. De wedstrijdleiding van de organise rende Nederl. Autorensport Ver eniging, die beslist niet gelukkig was met het protest, kon niet an ders doen dan het accepteren. Vol gens de bepalingen van de interna tionale automobiel federatie (FIA) moeten de wagens van groep 2, waartoe de Alfa van Slotemaker behoort, geheel voldoen aan de ADVERTENTIE BEZOEK ZONDAG A.S. DE WEDSTRIJD AANVANG 14.30 UUR TERREIN HAARLEMMERVAART (Van onze sportredacteur) De nog jonge Concours Commissie Leiden en Omstreken (zaterdagvlie gers) huldigde gisteravond in de Kleine Burcht haar kampioenen. Het was een grandioze bijeenkomst, wel ke, zoals aan het slot van de prijs uitreiking de dankende heer Geen jaar het vertolkte „de leden perplex, had doen staan". Voorzitter K. W. Dokkum, die in zijn openingswoord het eerste vliegseizoen van de CC de revue liet passeren en zijn „rechter hand", Maarten de Lange, zijn dan ook bijna anderhalf uur bezig ge weest om de schat aan prijzen er stond voor 2500 gulden op het po dium aan de winnaars uit te rei ken. Er was zelfs een varken. Bij de moeizame poging om het schreeu wende dier op het toneel te krijgen waar het onmiddellijk lekker ging liggen en visitiekaartjes begon te produceren liep de heer De Lange nog een flinke beschadiging aan een heup op. Het varken bleek de eerste prijs te zyn voor de vlucht op Pont St. Maxence en ging naar de Sassen- heimse heer Slikkerveer. Kam pioenen generaal werden de gebroe ders v. d. Krogt. eveneens uit Sas- senheim. Naast de grote beker wer den zij winnaars van de LD-wissel- plaquette. Het lijstje van de kampioenen ziet er als volgt uit: De Sassenheimer v. d. Krogt, die het kampioenschap generaal veroverde. (Foto LD/Holvast). standaard specificatie. Dit houdt in dat geen enkele wijziging mag worden aangebracht. Een technisch onderzoek heeft Inmid dels uitgewezen dat de kabels in derdaad ontbraken. Het feit of de coureur uit Zandvoort al dan niet op handelsbenzine heeft gereden werd daardoor van ondergeschikt belang. Het protest werd op het punt van de afwezigheid van de handremkabels toegewezen, waar door Slotemaker werd gediskwali ficeerd en de titel aan Nico Chiota kis ten deel viel. Het protest zelf heeft in autosport- kringen, waar men vrijwel unaniem van mening is dat de grote rivali teit tussen het Stichts Racing Team en het Team Slotemaker oorzaak is van de stap die manager Heiden dahl heeft genomen, veel stof doen opwaaien. Dit te meer omdat het een zij het officieel niet toege stane wijziging betreft van on dergeschikt belang. „Het trieste is", aldus wedstrijdleider Jaap Zwart, .„dat de handrem beslist niet is afgekoppeld om snelheid te winnen, doch uit veiligheidsoverwe gingen. De mogelijkheid bestaat namelijk dat onder bepaalde om standigheden die rem blokkeert. Slotemaker heeft daar tevoren ?hiotakis zelfs nog op gewezen". Hoe komt mijn club uit? Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Pennenburg, I. v. Weerlee, Rodenburg, De Klerk, Dubbeldeman, Rietkerken, Den Os, Ooyendijk, J. v. Weerlee. UVS Sloos, Balkhoven, Koren, Lardê, v. d. Kaaij, Kantebeen, Leget. Teske, Holl, Désar, Verver. LFC De Hoed, v. d. Berg, L. de Jong, D. Sira, W. Blom, P. de Jong, Laarhoven. De Wit, v. d. Starp, Dreef. Gubler. Lugdunum Peeters, Crama, Schouten, Bavelaar. Oppelaar, Redel, W. de Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Pijnakker. ASC Holland, Key, Spek, Bek kering, Zwanenburg, J. Staal, E. Staal. De Goey, Bergers, Raaphorst. Logger. Doces Dubbeldeman, v. Dinten, Kanbier, Franken, v. Zijp, P. Dub beldeman, Polanen, Hoogeboom, Zwa german, v. d. Broek, v. Marwyk. De cijfers van sporttoto no 12 luiden: Aantal deelnemers: 678.167. Bruto Inleg: 944.842,80 gulden. Pry zenbedrag: 311.798 gulden. Eerste prijs: 171.48X.90 gulden, 19 deelnemers, Bruto 9025,60 gulden. Tweede priis: 93.539,40 gulden, 382 deelnemers, per kolom ca 241 gul- ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 UUR De eerste prijs voor de vlucht op Pont St. Maxence ging naar de heer Slikkerveer (links op de Joto). (Foto LD/Holvast). Guyot ziet van recordaanval af Na afloop van de tweede test, die Bernard Guyot gistermiddag op de Vigorellibaan maakte, heeft de jonge Franse kampioen besloten voorlopig van een poging het uurrecord te bre ken af te zien. Evenals ztfn ploeg leider De Muer was hij van mening dit jaar niet meer tot een verbete ring in staat te zijn. Inderdaad was het resultaat van de test weiniig j hoopgevend. Guyot legde 63 ronden af. oftewel 25,035 km met een ge middelde van 46,888 km per uur. Dit is onvoldoende om met enige kans van slagen een serieuze aanval op het werlduurreoord te ondernemen. I Dat meisje Heerschop is een groot talent, heeft grote moge- heden", zei turnleider Jerzy Dzioeba zondag in Winschoten l lijn Poolse ploeg voor het eerst in de geschiedenis geklopt [d door zes jonge Nederlandse turnsters. Arbiter Bakhramov Na protest van Heidenscke Vooruitgegaan meisje Heerschop", bloost die uitspraak in haar ouderlijk in de Merelstraat in Hilversum den. „We zyn wel vooruitge- hè..! zegt ze, handig uitwij- naar het meervoud. „April vo- iar, mijn eerste interland, verlo- van Polen met twee volle m verschil. Toen eindigde ik op de plaats. Dat we nu met bijna iten verschil wonnen is een ge- van de uitgebreide training die ilgen, met veel contact met de uropese landen en van de en- iaste aanpak van het Verbond", lico ls een woord, dat de laatste raak wordt uitgesproken in de landse turnwereld. Men acht het KNGV niet uitgesloten men nu nog geen namen durft rmen van kandidaten dat het ind volgend jaar mei toch enke- msters zal voordragen aan het 1 Zal dat dan de 19-jarige Ans khop van de Hilversumse gym- fcvereniging zyn? Weer bloost Examen zfjn al hard bezig met de Mexico verplichte oefenstof. Ik iet zeggen, dat die oefeningen ;t liggen, hoewel ze behoorlijk zyn. We zullen in alle komen- itrfjden moeten tonen dat we ;je naar Mexico waard zyn we een redelijke kans op een ilaats hebben. Het laatste exa- il zijn de interland tegen Hon- volgend jaar mei. Maar ook itkomende-nationale kampioen- rn zullen al verwerkt worden Mexico-normen. Ook die wed- I kun je als een test voor de bische Spelen beschouwen. We to nu twee maanden vakantie r de rug, we hebben nog niet fcste gewicht en de beste condi- I zou er bijvoorbeeld nog enkele |es af moeten trainen, dat zal n niemand in de selectie enige kosten, omdat ons een zwaar imma van voorbereiding wacht. nu 3 keer per week by myn n elk weekend op het CIOS in m met de keurploeg. Een keer laand komt uit Düsseldorf de tense trainster Livia Costa Arnhem, de andere weekends n mevr. Crauwel en de heren «ra en Laage de leiding. Er een opperbeste stemming in wg. waarschijnlijk omdat we nu richt werken". Jeugdkampioene Hilversumse, die dit jaar voor trde en laatste keer nationaal kampioene werd, liet weer al oudere turnzusters achter zich ik vyf Poolse dames. Alleen de kampioene Wilczek reikte tot totaal van 37.55. Betekent dat, asje volgend jaar met vlag en #1 nationaal kampioene wordt dames? lar heb ik eerlijk gezegd nog moment aan gedacht, al mijn hten gaan uit naar Mexico, n bijt ik me vast". „Ja", zegt aarzelend, „ik ben een bijtster, b, geloof ik, een geweldige eer- Misschien ben ik daardoor zo |us voor een wedstrijd. Voor mij een hele steun als ik dan even mijn verloofde op de tribune ijken, of als iemand anders even tstellend de hand op m'n schou- "R, stond bijvoorbeeld afgelopen met een naar mijn gevoel agerend been in zweefhouding i balk. Misschien merken ande- l*t niet, maar ik wel. Die balk het meest riskante nummer. *g vielen liefst vier van de zes en eraf. Dat kost je direct een «int, Elke keer als ik voor die !tn. laad Ik me op, alsof het tegenstander is. I&nnen wacht ik dan op het te- myn leidster. Als dat teken dan zeg ik tegen mezelf: pak hem dan. Hup! Hand- doorrol, knijpen. Knijpen! op- n. rol, spagaat...! Zo'n spa- doet het bij het publiek altijd maar is voor ons een rustpunt, fekerheid in je bewegingen. Ik die dingen werkelijk tegen me lk zeg ook wel eens minder 1 woorden tegen die balk, het is net of dat ding leeft. Vaak is net alsof ik mijn leidster iets roepen, die zegt natuurlijk niets, niet. Maar toch hoor ik ty- ®en wedstrijd in gedachten haar Tlzingen, zó intens ben ik er hezig. Als je zo'n concentratie opbrengen, dan werk je het vei- Oefenen te zekerheid is alles bij turnen, fheid krijg je door techniek, miek kryg je door jarenlang te nen. Het is niet zo makkelijk als Wemaal lijkt. Ik heb byvoor- fier jaar moeten werken voor brugoefening een beetje goed r&ar zat. We moeten er veel, Generaal: 1. Gebr. v. d. Krogt Sa. 6700 pnt. 2. J. AdmiraaJ Rij. 6633 p.; 3. M. de Lange SL. 6564 p.; 4. G. Mens Sa. 6562 p.; 5. P. Noppe Zn. OL. 6546 p. Vitesse: 1. M. de Lange SL. 1461 pnt.; 2. A. v. Holst Vo. 1408 p.; 3. J. Roest SL. 1387 p. Fond: 1. G. Noteboom Ry. 1144 pnt.: 2. M. de Vreugd LI. 1084 p.; 3. Noppe Zn. 1075 p. Oude duiven: 1. M. de Vreugd Li. 3919 pnt.; 2. M. de Lange SL. 3875 p.; 3. G. Mens Sa. 3871 p. Midfond: i. G. Ammerlaan Sa. 1668 pnt.; 2. L. Drost Sa. 1571 p.; 3. M. de Vreugd Li. 1569 p. Navluchten: 1. J. Rietbroek OL. 1438 pnt.; 2. M. de Lange SL. 1425 p.; 3. H. v. Klaveren OL. 1407 p. Jonge duiven: 1. J. Roest SL 1860 pnt.; 2. Gebr. v. d. Krogt Sa. 1842 p.; 3. P. Wolvers Sa. 1753 p. Generaal jeugd: 1. J. Mohlman Sa. 3514 pnt.; 2. A. v. d. Kwast Sa. 3488 p.; 3. J. Kruik Sa. 2805 p. heel veel voor overhebben. Ik zit op kantoor by een bouwbedrijf, dat me elke middag om drie uur vrij laat. Alleen daardoor kan ik me handhaven in de nationale top. Al leen daardoor kan ik zoveel trainen. Dat is overigens nog niets vergeleken by de dames uit de Oosteuropese landen. Die oefenen vyf tot zes uur per dag. Ik ben in een dorpje ge weest achter het yzeren gordyn, dat byna helemaal uit sportinternaten be staat, waar de mensen de hele dag niets anders doen dan sporten. Dat is het Oosteuropese staatsamateuris- me, waar wy, Westeuropese meisjes zolang we naast onze sport moeten werken, nooit tegenop zullen kunnen. Er is nog een behoorlyke kloof tussen het Oost- en Westeuropese turnen by de dames, een kloof die nooit zal ver- dwynen, al hebben we zondag ge toond, dat die wel smaller wordt. Ik houd van turnen omdat je er behal ve kracht ook lenigheid, gratie, men taliteit en „koppie" voor nodig hebt. Tydens een wedstryd moet je by tur nen steeds scherp denken. Ik veran derde zondag byvoorbeeld op het laatste ogenblik iets in myn balkoe- fening. Waarom? Omdat ik voelde dat ik dan safer werkte. Dat kan niemand je leren of voordoen, dat moet je zelf opbrengen. Ik heb in myn oefeningen enkele dingen die de anderen in Nederland niet heb ben. Byvoorbeeld aan de brug met ongelijk heb ik een halve slinger, waar die Amerikaanse Doris Brause o.a. ao'n sensatie mee verwekte by de wereldkampioenschappen in Dort mund. Wat maakte dat meisje een fantastisch goede oefening. Zo fan tastisch dat de jury er perplex van stond en haar enorm onderwaardeer de. By de vrije oefening heb ik als enige Nederlandse een losse overslag en op de balk een radslag over één arm. Zo hebben anderen ook onder delen die ik niet heb. Byvoorbeeld, Ansje van Gerwen en Femie Klunder hebben bij PSV een brugvoorover op de balk geleerd. Die wil ik gaan doen op één arm, gewoon omdat ik het met twee armen nooit zal leren. Daar heb ik te styve schou ders voor en ben ik niet hol genoeg voor in myn rug. Zo heb je allemaal wat en dan gaat het er maar om die oefenstof te kiezen die je aankunt. De wyze waarop trainster en trai ner van het Verbond en myn eigen leidster met me werken geeft me alle vertrouwen en steun om het alles-of- niets-spel van nu te spelen met vol ledige inzet Zo denken we er in de topselectie allemaal over. Het zou voor het Verbond een enorm compli ment zyn als een van ons waardig werd gekeurd ons land op de Olym pische Spelen te vertegenwoordigen Wie dat zal, of wie dat zullen zyn, is eigenlijk niet eens zó belangrijk Voetba Iprogiioses Het gaat met de twee Leidse ver tegenwoordigers in de eerste klasse B nog niet zo heel erg goed. Welis waar neemt Roodenburg een zeer redeiyke plaats op de ranglyst in, maar het treffen tegen EBOH heeft geen beste indruk achter gelaten. Er ls in het blauwzwarte elftal voor de wedstryd tegen GSV stevig het mes gezet. Het buitenspelerspro bleem heeft men trachten op te los sen met Rietkerken (ex-LFC) en Koos van Weerlee. En om wat meer „dreiging" van de aanval uit te la ten gaan, is Ooyendyk als linker „splits" opgesteld. Een experiment, waarvan het welslagen tot zondag in de zware Goudse klei by GSV zal moeten worden afgewacht. De Noord-bewoners zijn echter sterk in het verrichten van krachttoeren, zo als by Neptunus. Een gelykspel lykt in ieder geval een haalbaar resultaat. UVS is na de „ontreddering" van Papendrecht byna geheel op haar oude samenstelling teruggevallen. Alleen de snelle Jan Verver is in het elftal gehaald. Het is voor de blauwwitten te hopen, dat hy wat meer vaart in het voorhoedespel weet te leggen. De Musschen, UVS tegenstander van a.s. zondag, heeft eveneens een sterk negatief resul taat geboekt vorige week. Maar de Rotterdammers zyn stellig tot bete re prestaties in staat. De pupillen van trainer Kantebeen zouden daar om bepaald (aangenaam) verras sen, als eindeiyk weer eens een overwinning aangetekend kon wor den. Maar of het zover komt? LFC is al een heel eind op weg de povere resultaten van vorig jaar ge heel uit te wissen. Aan de Boshui- zerkade ontvangen de Kanaries, zon der de geschorste H. Sira, morgen het Wassenaarse Blauw Zwart, dat met slechts 1 punt een weinig roos kleurige positie op de ranglyst in neemt. De geelzwarten zouden er echter goed aan doen met de kat in het nauw rekening te houden, het geen niet wegneemt, dat een zege in de lUn der verwachtingen ligt. Alphen gaat naar het Haagse Quick, dat eveneens tot nu toe zeer matige prestaties heeft geleverd. Ook voor de Alphenaren geldt oppassen ge blazen. Maar een Alphense zege lykt de meest reële veronderstel ling. Lugdunum krygt een van de zwak kere broeders op bezoek UNIO uit Oudewater moet voor de Kikkers een neembare hindernis kunnen zyn. We verwachten, dat de groenwütten de stygende, schotvaardige lyn zul len blyven volgen. Bodegraven heeft het vorige week laten afweten, maar we nemen niet aan, dat Lisse het ritme nog verder kan verstoren. De vierdeklassers hebben vorige week danig aan de bestaande repu taties getornd. Vandaar dat Altior morgen wellicht een kansje maakt tegen BEC. Het wispelturige War- munda krtfgt ASC op bezoek. Nu ook SJZ zich met het vergaren van punten is bezig gaan houden, wordt het voor ASC zaak minstens een gelykspel udt deze ontmoeting te ha len. Wat Docos, dat het seizoen ook al zonder enig houvast gestart is, tegen Teijlingen gaat doen, valt met geen mogelijkheid te voorspel len, al staat wel vast, dat de rood- witten het niet gemakkelyk krijgen. SJZ heeft op zeer bescheiden wijze de weg omhoog ingeslagen. Maar of deze weg tegen VVSB vervolgd kan worden, lijkt ons zeer twyfelachtig. BMTDOSR wordt een overwinning voor de thuisclub. VTL staat mor gen by Spoorwyk voor een moeily- ke opgave. Met een gelykspel zul len de Boshuizerkadebewoners ze ker niet ontevreden zyn. Waddinx- veen zou morgen de aansluiting met de kop van de vierde klasse B kun nen bewerkstelligen als van DSO gewonnen wordt. Geen onmogelijk heid. Voor Alphia staat er geen ge- makkelyke thuiswedstryd op het programma. Een kleine overwin ning tegen Verburch zal voldoende zyn voor de Alphenaren om in de running te blyven. ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 UUR Ans Heerschop: ,,Ik zeg wel eens minder mooie woorden tegen die balk". Het bestuur van de internationale wielerfederatie heeft vrydag in Pa- rys besloten het werelduurrecord, dat Jacques Anquetil 27 september op 47 en 493 m bracht, niet te erken- i. Deze maatregel is genomen om- een anti-dopingcontrole na de geleverde prestatie achterwege is ge bleven. De president van de UCI, de Ita liaan Adriano Rodini (69) wees er op, dat erkenning van wereldrecords in de wielersport principieel stoelt op een verricht dopingsonderzoek, dat uiteraard geen doping aan het licht moet brengen. Men heeft deze be slissing trouwens al genomen tydens het congres in Amsterdam dat met de wereldkampioenschappen samen viel. Het bestuur van de UCI deel de verder mee, dat men het niet er kennen van het wereldrecord als vol doende straf voor de 33-jarige Nor- mandier beschouwt en derhalve niet tot verdere disciplinaire maatregelen zal overgaan. Men was evenwel van mening, dat grote verantwoordelijk heid berustte bij Anquetil's ploegbaas Raphael Geminiani. die zyn bescher meling van ander advies had moe ten dienen. Geminiani werd daarom door de UCI voor een jaar geschorst en een boete opgelegd van 2500 Fran se francs (1850 gulden). Het officiële werelduurrecord blyft dus in handen van Roger Riviere, die 23 september 1958 tot 47,347 km kwam. Jacques Anquetil en Raphael Ge miniani reageerden verschillend op de beslissing van de UCI. Anque til was erg teleurgesteld. „Ik ben erg ontmoedigd Het is een slag voor de Franse sport. Ik heb juist willen aantonen, dat het moge- lyk is het werelduurrecord te ver beteren zonder gebruik van stimu lerende middelen", verklaarde hy voor de televisiecamera's. „Men heeft my nooit gevraagd om me aan een onderzoek te onderwerpen. De leiders in de Franse wielersport op het in ternationale vlak hebben te weinig capaciteiten. Ik heb me niet eens be- hoorlyk kunnen verdedigen. De afge vaardigden van de UCI mogen biy zyn, dat ze nu niet voor me staan. Geminiani zei: „Ik ben er helemaal niet van ondersteboven. De beslissing heeft totaal niets met rechtvaardig heid te maken".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7