lijdelijk postkantoor in Leiden is geopend 3i °7o rente Weinig animo „MASSA"- HUWELIJK AMRO BANK nj Vijftien jaar? ...dank zijde AMRO-Salarisrekening. Want die geeft (Plus alle giro-mogelijkheden.) BVD snuffelt in administratie van de Universiteit Kring duinstreek van LTB naar Leiden GOUD v. d. Water ZATERDAG 14 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD fIet kunsthart van de PTT ADVERTENTIE Ingesloten tussen de Kraaierstraat, de Eerste Gortestraat, de terestraat en de Vierde Binnevestgracht ligt een fraai houten ijviljoen. In dit gebouw, dat gistermiddag officiëel is geopend, :al het Leidse postkantoor tijdelijk worden gehuisvest. „Leiden is het haft van de Randstad", zei mr. H. A. C. Branderhorst, die deze gelegenheid sprak namens de PTT-kamer voor Zuid- iolland. „En de PTT heeft hier in Leiden ook een hart", ver hij. Mr. Branderhorst vergeleek het tijdelijke kantoor iet een kunsthart. „In Leiden is men al vertrouwd geraakt met iet kunsthart als medisch hulpmiddel en men weet dat het, hoe iap ook uitgevoerd, niet onbeperkt kan blijven werken". Mr. •randerhorst sprak dan ook de wens uit dat het niet lang zal uur:|Huren voordat de PTT in Leiden een definitieve huisvesting leeft. oude postkantoor te slopen. Dertig jaar heeft men gezocht naar een op lossing, die steeds noodzakelijker werd naarmate het gebouw in de Breestraat meer gebreken vertoonde. De heer A. v .d. Rovaart, adjunct directeur van het postkantoor in Leiden, ging als eerste spreker uit van een spreekwoord, waarop ook de andere sprekers later inhaakten: „Lang gewacht en stil gezwegen, i nooit gedacht, maar toch gekregen". S Men durfde niet meer te denken dat er een oplossing zou komen, nadat eerst de oorlog, toen de bestedings beperking en later de „temporise- m Mej. Th. Eduard verkoopt postzegels aan de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Wil ligen. Naast de burgemeester de directeur van het Leidse postkan toor, de heer E. J. Bongers. Foto LD/Holvast) de eerste schotten van dit te demon teren gebouw geplaatst. Op 30 juni stond het gebouw overeind en kon worden begonnen met de inrichting. De heer Bongers wees op de nood zaak van een zo groot mogelijke doelmatigheid. Aan de hand van en kele cijfers toonde hij aan wat er allemaal in een postkantoor omgaat. Zo worden er jaarlijks 800.000 loket handelingen vericht. een aantal dat door de gunstige parkeermogelijkhe- den wellicht nog zal toenemen. De omzet bedraagt 200 miljoen gulden per jaar. Er gaan 12 miljoen post stukken door de stempelmachine en dan zijn er nog ruim 20 miljoen pe riodieken, die apart worden ver werkt. Wekelijks worden er 643.000 bestellingen bezorgd. Gelukwensen Na deze uiteenzetting bood de bur gemeester van Leiden, mr. G. van der Willigen, de directie en de bur gerij. die van dit gebouw gebruik zal maken, zijn gelukwens aan. Hij ver bond hieraan de wens dat spoedig zal worden begonnen met de bouw van het lokettenkantoor in de Bree straat. De heer B. A. IJ. Verhoeve bood namens het gehele personeel de di rectie drie kunstwerken aan en een plantenbak. Ook de andere onder Leiden ressorterende postinrichtingen wensten de directie geluk by monde van de heer A. de Jong. Zij lieten deze gelukwens vergezeld gaan van een plantenbak. Enkele minuten la ter hadden de aangeboden plastie ken al een plaats gevonden aan de wand van de ruime kantine. Met het kopen van een serie post zegels, verrichtte burgemeester Van der Willigen tenslotte de officiële opening. Belangrijke bijkomstigheid: u heeft dan meteen uw eigen vaste hank voor vele andere bankdien sten. Zoals bijvoorbeeld: de spaarmogelijkheden van 4 t/m 6% rente, de AMRO- Iening, verzekeringen, beleg gingsadviezen enzovoorts. Bij elk kantoor van de AMRO Bank ligt een gratis folder over de AMRO-Salaris rekening voor u klaar. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK u.j 'i Men rekent er op dat het tyde- |ke kantoor wel tien tot vijftien Bschl iar dienst zal moeten doen, zij het 88 liet voor alle facetten van het PTT- erjje bedrijf. Waarschijnlijk zal men over g t/j ten jaar of vier weer in de Bree- ni. I traat terecht kunnen voor de loket- Sensten. Het oude pand zal volle- ring van de uitgaven" steeds weer 811 dig worden afgebroken, er komt een tot uitstel noodzaakten. ,Er is ech- iiieuwe fundering en er zijn plan- tor niet gezwegen", aldus de heer wn om ook het belastingkantoor af v- d. Rovaart. En het gebouw Is er Ie breken en op dit terrein het gekomen, gu nieuwe loketkantoor te laten verrij- De plaatsvervangend hoofddirec- >hel( ten. De expeditie zal dan vanuit een t,eur der Posterijen, drs. Ph. Leen- stationskantoor worden uitgevoerd. man- belichtte vervolgens enkele fa it 1 Nu is er dan het tijdelijke postkan- eet ten van de PTT. Hij wees hierbij vaffl toor. Een ruim, modem gebouw in °P de uiassaliteit van het bedrijf, H-vorm. In de ene poot van de IIwaar &6.000 mensen werken. Uitvoe- °jP 1 lijn dertien loketten. In de andere j rig ging de heer Leenman in op het poot is de expeditie ondergebracht. I karakter van de PTT, dat een dienst er. In de verbindingsruimte is de admi- j verlenende sfeer heeft. lrHet dienst- nistratie gevestigd. Bü de ingang van i betoon staat op de eerste plaats", uur het gebouw aan de Gerestraat is eenhü. j lelfbedieningsruimte ingericht, waar•1*1 sritl ®en dag en nacht terecht kan.1 JÜOCllllcltlgllClCl Hierin zün de postbussen, een tele- fooncel. een grote brievenbus, waarin De directeur van het postkantoor men ook grotere poststukken 'kan de- j Leiden, de heer E. J. Bongers, noem- poneren, postzegelautomaten en een de de opening van het tijdelijke kan- S schrijftafel zijn aanwezig. De ver-j toor een belangrijk moment uit de huizing van het hoofdkantoor naar postale geschiedenis van Leiden, dit tijdelijke kantoor zal in de nacht Inlichtingenbron nu opgedroogd Dvan zondag op maandag worden be ëindigd. Zondagnacht begint de ex peditie vanuit de Eerste Gortestraat. Vandaag gaan de brievenbussen bü het postkantoor in de Breestraat dicht. Er zijn nieuwe bussen ge plaatst bij de sociëteit. Het heeft lang geduurd, voordat het besluit werd genomen om het De Binnenlandse Veiligheids Dienst heeft in het verleden her haaldelijk inlichtingen ingewonnen uit administratieve gegevens van de Leidse Universiteit zonder dat de rector magnificus of de secretaris van de universiteit daarvan op de hoogte waren. Thans is door de rector magnificus een circulaire aan de docenten gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat niemand verplicht is de BVD-ambtenaren in lichtingen te vertrekken, terwijl ook een eind gemaakt is aan het geven van inlichtingen aan de BVD door de meest geraadpleegde bron, het bureau Inlichtingen en inschrij ving van de universiteit. Een en ander staat te lezen in het jongste nummer van het Leids Universi teitsblad in een artikel van de hand van Rob van Harrewyn. De activi teiten van de BVD zijn aan het licht gekomen door een toevallige opmerking van iemand van het bu reau inlichtingen en inschrijving van de universiteit tijdens de on langs gehouden eerstejaarsdagen. Het bleek toen, dat figuren van de BVD vrij regelmatig navraag kwa men doen naar gegevens die de universiteitsadministratie had over studenten, en dat die gegevens dan altijd werden verstrekt. Beëdiging officieren Hilversum 8 beroepsofficieren en 55 offioieren, behorende tot de Konink- lyke marine reserve en marine vrou wen afdeling worden beëdigd. De eed zal worden afgenomen door de com mandant van het marine opleidings kamp Hilversum, kapitein ter zee W. A. de Looze. Tot de te beëdigen officieren be horen: luitenant ter zee arts der 2de klasse B. Roberti uit Oegstgeest, lui tenant ter zee van vakdiensten der 2de klasse F. A. Wouters uit Katwijk aan Zee: de luitenants ter zee van speciale diensten der 3de klasse K. Jaarsma uit Wassenaar, J. Ouwen- dijk uit Leiden en P. B. Steffens uit Katwijk aan den Rijn, de luitenants ter zee der 3de klasse KMR C. J. A. M. Walenkamp uit Leiden, de luite nants ter zee van speciale diensten der 3de klasse KMR drs. N. P. van den Berg uit Leiden, ir. J. W. van Zijl uit Voorhout. Leidse veemarkt Hiermee is de weg ingeslagen naar een uiteindelijke oplossing. De heer Bongers herinnerde er aan dat in 1963 de beslissing werd genomen om het gebouw in de Breestraat te slo pen en er een nieuw loketkantoor te bouwen. Hiermee was meteen de noodzaak van een tijdelijke huisves ting geschapen. Eind 1964 werd het terrein voor het noodpostkantoor be schikbaar gesteld. Op 10 februari De kring duinstreek (veehouders) van de LTB zal binnenkort waar- u iKhjjnlijk verdwynen. Tydens de in t'di Bassenheim gehouden vergadering konden de leden van de kring zich namelijk verenigen met de reorgani satieplannen, die tot doel hebben de Dj drie kringen Gouda, Leiden en Duin streek tot twee terug te brengen. De kring duinstreek wordt ondergebracht bij Leiden. Als voorwaarde stelde de vergadering echter, dat de kring duinstreek als afdeling in de Leidse bljjft voortbestaan en naar binnen normaal blyft doordraaien. In het kringbestuur moeten tevens twee bestuursleden uit de duinstreek ADVERTENTIE juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 zitting krijgen, terwyl een duinstre- ker een plaatsje krijgt in de vak groep hoofdbestuur. Wanneer de in deze vorm gestelde reorganisatie haar beslag zal krijgen, hangt nog af van een aantal vergaderingen, die in de komende weken in de andere krin gen worden gehouden. Tijdens de 21ste jaarvergadering van de kring duinstreek kon voorzit ter Vergeer overigens stellen, dat het afgelopen jaar byzonder gunstig is geweest. Niet alleen voor de veehou ders zelf (zachte winter, prachtige zomer, goed hooi etc.) maar ook voor de kring duinstreek. Financieel is de kring gezond en het aantal leden be draagt 125. Besloten werd dat het bestuur van de kring duinstreek in samenwerking met de Hollandse maatschappij enige avonden zou pro beren te organiseren en dat tevens een gezinsby eenkomst op het winter- programma zou komen staan, in de vorm van een discussieavond. Namens de vakgroep woonde de nieuwe landelijke voorzitter p. j. Verhoef uit Woerden de vergadering in Sassenheim by. Hij is de opvolger van de heer Van der Weyden, die alle voorgaande 20 vergaderingen van de kring duinstreek had bijgewoond. Voor Leiden honderden belangstellenden verdrongen zich gistermiddag voor het Stadhuis aan de Breestraat was het een gebeurtenis, dat zes bruidsparen tegelijk „in de echt werden ver bondenNog niet eerder voltrok een dergelijk hu welijk zich voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Het waren de echtparen Oostveen-P eter sen, Van der Meijden-van Egmond. Chaudron-vaii Dam, De Bruin-Tiebosch. de Meza-Meriba en Kroon-v. d. Lelie, die tegelijk het ja-woord lieten horen. Aanleiding tot heel dit feestelijk gebeuren was de viering van het tweede lustrum van de Leidse Felicitatiedienst, een dienst, welke zich on der directie van de heer P. Weduwer heeft ont wikkeld tot een landelijke organisatie, met 55 hos- teses, die per jaar circa 65.000 bruidjes een ge schenkenpakket aanbieden, waarvan de totale waarde wordt geschat op 15 miljoen guldenge lijkelijk verdeeld over plm. 450.000 bruidsparen in deze tien jaar. Het Leidse bruidspakket", dat met zorg is samengesteld, wordt in alle gemeenten slechts één gemeente wil er niets van weten aan toekomstige echtparen overhandigdwaarbij het steeds weer opvalt, welk een goodwill deze dienst geniet. Overgewaaid uit Canada en geper fectioneerd door de „Leidenaar" Weduwerthans in Voorschoten woonachtig, heeft deze dienst thans vertakkingen in België, Duitsland en Oos tenrijk. Na de voltrekking van dit „massa"huwe- lijk verplaatste de feestvreugde zich naar de Stadsgehoorzaal, waar o.a. Rita Corita, The Shep- perds, de Monties en een boerenkapel zorgden voor een vrolijk slot aan tien jaar felicitatiedienst. Op de foto: burgemeester Van der Willigen heft met een aantal in de echt verbonden bruidsparen het glas. (Foto L.D./Holvast) Het ging op de gisteren gehouden veemarkt zeer rustig toe. Met het regenachtige weer was ook de stem ming in de handel niet al te best. Aan de aanvoer lag het niet, want die was ruim genoeg, zeker in de sector wolvee, maar het ontbrak aan de nodige animo en kooplust. Vooral in de sector wolvee kwam de handel moeilijk op gang en bleef deze tot het einde toe terughoudend. Oorzaak was, dat de exporteurs de exportlammeren te duur hebben moeten inkopen en daarom vasthiel den aan lagere prijzen. Voorts bracht de weersverandering de herfstpot op tafel met kwalitatief minder vlees verbruik, hetgeen in de vleeshandel merkbaar was. Aanvankelijk nog re delijk. liep daardoor de handel op de slachtvee-afdeling flauw af. Ook in andere afdelingen kwam de handel niet ver boven rustig uit. Dank zü de goede kwaliteiten meldde alleen de vette kalveren-afdeling een vlotte handel. De varkenspryzen bleven staande bij een nog matige handel. De totale aanvoer bedroeg 3705 die ren. gebruiksvee. De aanvoer in de sector melk koeien was even minder dan vorige week. Ook de belangstelling was niet groot. Door het. regenachtige weer en het natte land is de animo ge stild. De handel verliep dan ook zeer rustig maar de dieren bleven wel prijshoudend. In de sector vare koeien weinig verandering en nog weinig animo. Er is te veel aanbod van onhandelbare koeien en oncou- ra nte dieren, die moeilyk te verko pen zyn. De kwaliteitsdieren, die nog wel te plaatsen waren, bleven prijs houdend. De handel verliep kalm. notering: melk- en kalfkoeien van f 925 tot f 1225 en f 1550. vare koeien van f 525 tot f 925 en f 1275. jongvee Er was op de markt weer eens een aardig aantal jonge fokstiertjes en meststieren aangevoerd. De be langstelling voor deze dieren was echter niet zo groot en de handel verliep zeer rustig. notering: fokstiertjes van f 600 tot f 800 en f 1000. meststieren tot plm. f 1100. vette koeien Ook in deze afdeling was de aan voer iets minder dan vorige week, maar ruim genoeg voor de vraag. De verandering van het seizoen bracht weer de omschakeling van maaltij den met zich mee, veel hutspot en stamppot, met minder vleesgebruik, waardoor het in de afgelopen week in de vleeshandel niet meer zo wild toeging. De vraag bleek dan ook be perkt. Aanvankelijk had de handel wel een redelijk verloop en bleven de jonge dieren duur genoeg, maar ,was de afloop flauw tot traag en kon den niet alle dieren worden ge plaatst. De pryzen wisten zich echter nog wel te handhaven. Op de afde ling slachtstieren, met een voor Lei den ruime aanvoer, had de handel een zeer rustig verloop met iets la gere prijzen. notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f 3,35 tot f 4,- en f 4.50, slachtstieren van f 4.. tot f 4,20 en 4,40, worstkoeien van f 3.10 tot f 3,35. vette kalveren- Op de afdeling vette kalveren een goede aanvoer van uitzonderlijk bes te kwaliteiten. Bij een redelijke vraag had de handel al direct een vlot verloop en werden de dieren duurder verkocht. Slechts voor een klein aantal mindere soorten liep de handel flauwer af. notering per kg. levend gewichti van f 3,10 tot f 3,50 en f 8,85. wolvee De afdeling wolvee, vooral de sec tor vette lammeren, was weer goed en ruim voorzien. Ook waren er voldoende kopers en waren alle grote exporteurs aanwezig, maar die ble ven van 't begin af erg terughou dend. De prijzen die zy vorige- en afgelopen week hebben moeten be talen lagen te hoog, waardoor de handel niet lucratief genoeg was en er zelfs op verloren is. Ook de af name van Frankrijk (Parijs) liep als gevolg van het te warme weer aldaar iets terug. De handel in vette lam meren had daardoor tot het einde toe een matig en stroef verloop met lagere pryzen. De vette schapen, waarvan er maar een beperkt aantal was, deden het goed en bleven ook nog op de oude pryzen staan. Ook de fokschapen bleven by een rustige tot redelijke handel goed prijshoudend. notering: vette schapen van f 105 tot f 120 en f 130, vette lammeren van f 115 tot f 135 en f 155, enkele beste dieren boven notering tot plm. f 160 a f 165, fokschapen van f 125 tot 140 en f 160, mooie fokdieren tot plm. f 165. varkens In deze sector nog geen verande ring. De aanvoer was aanmerkelijk minder, maar er was nog steeds niet veel animo. Weliswaar waren de prij zen niet lager, maar de handel had een matig tot flauw verloop. notering: drachtige zeugen van f 350 tot f 400 en f 450, schrammen van f 80 tot f 96 en f 105, biggen van f 58 tot f 64 en f 70. Ook in de handel van slachtvar- kens trad nog geen verbetering in. Met iets minder druk vanuit het oosten des lands was het aanbod in het westen toch nog steeds veel te groot. De pryzen liepen echter niet verder omlaag en de verwachting is dat deze het dieptepunt hebben be reikt. prüzen per kg. levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f 2.05 tot f 2.08, lichte slachtzeugen van plm. f 1,65 tot f 1,70. geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. not. M. P. Kaptein te Lei den: Bakhuis Roosenboomstraat 35 gemynd op f 22.800 door dhr. Booms- ma; Bakhuis Roosenboomstraat 27 gemynd op f15.000 door dhr. Klein: Bakhuis Roosenboomstraat 17 ge mynd op f 13.700 door H. v. Duuren q.q.; Witte Rozenstraat 16b gemijnd op f12.600 door P. Moerman q.q.; Morsweg 49/51 gemynd op f 4407 door dhr. Coster q.q Rünzichtstraat 15 gemynd op f2614 door dhr. Kühn q.q.; Catharinastraat 1 gemynd op f2500 door dhr. Zirkzee; Schagen- steeg 21 gemynd op f3950 door dhr Paddenburg.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3