DREIGING Onbewoonde zones 0111 lawaai op te vangen TERUG MET EEN ENKEL WOORD d d haags A G E N D PAOTNA 3 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 OKTOBER 19J- eidóe CïQcfencla. MET aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan wor den aangenomen, dat de Argentijns- Cubaanse guerrillastrijder Ernesto („Che") Guevara dezer dagen ln het Boliviaanse oerwoud is omgekomen. Niet duidelijk is of hij sneuvelde bij een ontmoeting met de troepen van president Barrientos of wel gevan gen werd genomen en vervolgens terechtgesteld. Het grote aantal kogelwonden wijst op het laatste en ook zijn verklaring „ik heb gefaald" past in dit beeld. Niet lang heeft hij de strijd voor de „bevrijding van Latijns-Amerika" volgens het Chine se schema van .zoveel mogelijk Vietnams" kunnen volhouden. Gue vara stamde uit een gefortuneerde Argentijnse familie, werd arts, maar ontpopte zich als revolutionair toen hij zich elf jaar geleden bij Fidel Castro voegde bij diens invasie van Cuba en de daarop gevolgde guer rilla tegen het beruchte regime van Batista. Toen Castro het pleit had gewonnen was Guevara enige tijd minister van Economische Zaken. Zijn onrustige aard en driftige wil om de Cubaanse revolutie elders te herhalen voerde hem. na een teleur stellend intermezzo in Kongo, naar Bolivia. Daar heeft hij, gekweld door astma en reumatiek èn voortdurend opgejaagd door het achtste leger, een roemloos einde gevonden. Een diepe ontgoocheling moet het voor hem zijn geweest te ontdekken, dat hij weinig steun kreeg van de dood arme Indianen in Bolivia's binnen landen. ofschoon hij, de rode idealist, juist voor hun verheffing de strijd tegen de regering in La Paz had aangebonden. Maar die berooide analfabeten hadden toch te veel nationale trots en gezond wantrou wen om te kunnen aanvaarden, dat Cubanen geen kwade bijbedoelingen zouden hebben als ze het nodig von den Bolivianen te bestrijden en te doden. Aan die ontgoocheling, aan zijn lichamelijke ontoereikendheid en aan de felheid van de tegenstand is deze romantische revolutionair te gronde gegaan Men kan respect heb ben voor het idealisme, dat hem moet hebben bezield toen hij de nood van zovelen zag, maar voor het middel, dat hij daartoe wenste te hanteren, de guerrilla, ontbreekt alle waardering. De guerrilla is immers de ongeduldige werkwijze van hen. die zich door meedogenloze terreur snel van de macht willen meester maken. Erger nog: de guerrilla is een methode, waaraan alle creativi teit ontbreekt. Wie waarlijk diep be wogen is, zoekt het in scheppende arbeid en het meeslepende voorbeeld, een arbeid en een voorbeeld, die gelukkig door tienduizenden Ameri kaanse en Europese jongeren als de enige remedie zijn aanvaard en wor den toegepast. Zo gezien is het. bij alle begrip voor 's mans motieven, onmogelijk het verdwijnen van Guevara van het Latijnsamerikaanse toneel te bejammeren. Toch geeft de dood van deze misleide idealist aller minst reden tot Juichen. Want de misère van ontelbare miljoenen ginds duurt voort. Guevara's optre den hield een sommatie in aan hen die menen, dat zij hun egoïstische bestaan ongestoord kunnen voortzet ten. Grotere verdwazing kan men zich niet voorstellen. Want de droeve jammer van miljoenen misdeelden laat zich niet verzwijgen. Guevara's dood is misschien de laatste waar schuwing aan de zelfzuchtige kliek van financieel-bevoorrechten in de Latijnsamerikaanse staten om zich te bekeren (d.w.z. zich óm te keren) op de boze weg van baatzucht. Mogen zij die waarschuwing dan verstaan! De bekende oorlogsveteraan Harold Russell heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Zeeuwse plaatsje Ouiverkerk. In 1953. na de grote overstro mingsramp, was de heer Russell één van de leden van de World- Veterans Federation (WVF), die de getroffen gebieden daadwerke lijk - hielpen. Het WVF-congres werd toen in Nederland gehouden. De heer Russell plantte als eer ste een eikeboom aan een laan in Ouiverkerk, die thans de naam van Wereld-Veter anenlaan draagt. De WVF verzorgde de her bebossing rond het Zeeuwse plaatsje, dat het zwaarst getrof fen was van alle. De heer Russell, die thans in Den Haag is bij het WVF-con gres in de Ridderzaal, ging giste ren, voor het eerst sinds 1953, te rug naar Zeeland. De heer Russell is over de hele wereld bekend. In de oorlog verloor hij beide handen als parachutist bij een oefening. In de film „De beste jaren van ons leven" vervulde hij de rol van de matroos die beide handen had verloren en met protheses een j nieuw leven begon. Grote morele steun heeft hij zo aan mensen gegeven die ook hun handen had den verloren. De vlotheid waar mee hij zijn protheses gebruikte gaf de mensen weer hoop. In de Verenigde Staten speelt de heer Russell een zeer vooraan staande rol bij het werk voor in valide oorlogsslachtoffers. Hij is voorzitter van de commissie die Op de foto wijst de heer Russell president Johnson op dit speciale aanhoe hoog het water in 1953 gebied adviseert. 1 stond. Geluidshinderrapport (Van onze parlementaire redactie). De commissie-Kosten, ingesteld om de minister van Verkeer en Waterstaat advies uit te brengen over het tegengaan van ge luidshinder door vliegtuigen, meent dat rond elk vliegveld een zone moet worden uitgezet, die geen bestemming tot woonge bied mag krijgen en die de geluidshinder van het luchtverkeer binnen haar grenzen moet opvangen. Vliegtuigen zouden bui ten de zonegrens geen ontoelaatbaar geluidshinder meer mogen produceren. Dat is een van de aanbevelingen die de commissie doet in haar onlangs uitgebracht eindrapport. Acht maanden voor „bankovervalster" De rechtbank ln Assen heeft gis teren een 36-jarige huisvrouw ver oordeeld tot acht maanden gevange nisstraf met aftrek van het voor arrest, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van j drie jaar en onder toezicht stelling van de reclassering en verder een i psychiatrische behandeling. De vrouw pleegde op 28 juni van dit jaar een overval op de Nuts- spaarbank ln Coevorden en sloeg I daarbij de 21-jarige bankbediende mej. G. Jan&ma met een rubber- hamer in drie slagen buiten bewust- zijn. Daarna greep zij een bedrag van f 187.50 uit een geldla en liep i naar buiten na eerst nog de tele- I foonkabel te hebben stuk getrokken. Met haar 3-jarig zoontje dat zjj b|j I de overval in het bankgebouw bij i zich had, wandelde de vrouw vervol gens de stad in waar zij een bezoek bracht aan de kapper. Daarna ging ze b|j een schoenmaker een rekening I betalen. j Drie kwartier later werd ze echter door de politie aangehouden. Sa men werking tussen KVP ARP en CHU in Almelo (Van onze Enschedese correspondent) j De kiesverenigingen van de CHU en de ARP hebben gisteravond bel den hun goedkeuring gehecht aan de plannen tot federatieve samenwer king tussen de confessno partyen in Almelo. In de vergadering van de ARP werd de wens te kennen gege ven dat samenwerking in grotere verbanden dient te worden nage streefd. Men ging er mee akkoord dat er commissies werden ingesteld die een gezamenlijk werkprogramma van de drie partijen (CHU. ARP. en KVP) samenstellen. De KVP zal geen speciale ledenvergadering uit schrijven voor bespreking van de sa menwerkingsplannen. „Het ligt wel goed in onze hoek", aldus voorzitter G. L. W. Gommans. Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ope ning tentoonstelling J. C. W. Cossaar en Elisabeth Gerst. 4 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. de heer Diender. 10.30 voorm. Oegstgeest (Willlbrordgebouw)Vie ring 10-Jarig bestaan afdeling Leiden Ned Kath. Kapperspatroonsbonds 6.45 Zyislngel 2: Volle Evangelie-zending Opbouwsamenikomateai 10 uur voorm. en 7.30 nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending Opbouwsamenkomsten 8 uur nam. DINSDAG Geb. Chr. Soc. Belangen. Leldse Ghr. Besturenbond. Spreker dhr. P. TJeerdsma. over Medezeggevschap". 8 Rijksmuseum van Oudheden. Spr. prof. W. B. Emery over „Opgravingen in Saggara. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Nieuw R'dams Toneel. „Tartuffe" 8 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. StadsgehoorzaalL.K.K. „Voor Al len". Nederlands Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart. 8 uur nam. StadsgehoorzaalNed. Ohr. Betover. Lezing de heer Tlemstra over Zwit serland. 8 uur nam. Zijl singel 2: Volle Evangelie-zending Evang. G. R. Klumper en J. Zijlstra. 8 uur nam. WOENSDAG Oegstgeest (Gemeentecentrum)K. en O-filmavond o.l.v. Jan Blokker 8 uur nam. I APAN is „terug" in Zuidoost- Azië: na het dieptepunt van de verloren oorlog is het, met royale hulp van de Amerikaanse overwin naars, langzamerhand omhoogge- krabbeld en nu doet het, als stabiele grootheid, sterk zyn economische invloed op zijn omgeving gelden. Het begon in 1957 toen premier Kisji als eerste weer de neus buiten de Japan se deur stak. Vier jaar later ging premier Ikeda eveneens op reis door Azië en thans is het premier Sato, die, na recente bezoeken aan Zuid- Korea, Formosa. Birma. Maleisië, Singapore, Thailand en Laos, een rondreis is begonnen langs Indonesië, Australië, Nieuw-Zeeland, de Philip- pijnen en tenslotte Zuid-Vietnam. Die belangstelling voor zyn natuur lijke omgeving is begrijpelijk: Zuid oost-Azië is een belangrijke leveran cier van grondstoffen en daarbij komt, dat Tokio gaarne op de hoogte blijft van de ontwikkeling in bedoel de landen, die een ontwikkelingssta dium doormaken vooral door de produktie van goedkope artikelen dat Japan na de oorlog snel te boven is gekomen. Het is in deze koiom al meer gezegd: de Japanners zijn niet langer de goedkope nabootsers van Westerse produkten, zoals kort voor de Tweede Wereldoorlog. Neen, zij vormen een inventief volk, dat op menig terrein de evenknie is van het- Westen. Wie zich byv. op de hoogte wil houden van moderne vormgeving, kan aan Japanse prestaties onmoge lijk voorbijgaan: ze zijn vaak toon aangevend. Thans verkeert Japan min of meer in dezelfde positie als Amerika en vooral West-Europa der tig Jaar geleden. Opmerkelijk is, dat de uitvoer van Japanse produkten naar Zuidoost-Azië die van de afzet naar Amerika thans voor het eerst heeft overtroffen. Een duidelijk symptoom van een belangrijke koers verandering in de economische poli tiek. De reislust van premier Sato heeft intussen hier en daar weer standen opgewekt. Zo heeft Peking hem kwalijk genomen, dat hy begin september een bezoek aan Formosa bracht, al vermeldde het communi qué over de besprekingen tussen Sato en president Tsjang K&i-sjek alleen maar versterking van de economi sch» en culturele contacten. Maar Zaandam schorst hoofdinspecteur (Van onze A'damse correspondent) Het gemeentebestuur van Zaan dam, heeft de chef van de afdeling verkeerspolitie in die plaats, een 51- jarige hoofdinspecteur met ingang van gisteren voor onbepaalde tijd geschorst. De rijksrecherche is bezig met een onderzoek naar zijn gedrag. Dit heeft locoburgemeester M. J. Hil- le gisteren meegedeeld. Hij kon niet zeggen in welke richting het onder zoek zal gaan. De hoofdcommissaris Prakken heeft een rapport over de hoofdinspecteur opgesteld dat waar schijnlijk wel als leiddraad voor het onderzoek zal gelden. De geschorste die sinds 1951 in Zaandam in dienst is, lag nogal eens overhoop met an dere functionarissen van het politie korps van Zaandam. Peking zag er toch een reden in drie Japanse correspondenten uit te wij zen en aan te kondigen, dat de ver blijfsvergunning van twintig van de negentig handelsvertegenwoordigers in Rood-China niet meer verlengd zou worden. Het vermoeden is overi gens gerechtvaardigd, dat Peking toch al van plan was het aantal Ja panse journalisten te verminderen tot het niveau van het aantal Chine se correspondenten in Tokio. Nog een protest tegen Sato deed zich voor, toen linkse studenten bij zijn ver trek een hevige rel schopten, waar bij politieauto's in brand werden ge stoken en een belhamel het leven verloor. Die studenten vrezen name lijk, dat Sato zich, eerst in Saigon en half november a.s. in Washington, zal laten overhalen tot meer steun aan Vietnam. Het is overigens niet onbegrijpelijk, dat Amerika de rege ring in Tokio verwijt wel op ruime schaal te willen profiteren van leve ranties aan het oorlogstoneel in Vietnam, maar daar weinig of geen opofferingen tegenover te stellen. Toch zal Tokio naar alle waarschijn lijkheid voet bij stuk houden en zijn hulp beperken tot medische en agra rische bijstand. Niettemin zou het niets liever willen dan Vietnam di rect in zijn Aziatische afzetgebied opnemen op het ogenblik, dat de oorlog ten einde is. Tokio bevindt zich in een wat moeilijke situatie, want ook de ruilhandel met Rood- China ten bedrage van 600 miljoen dollar per jaar is geen kleinigheid. Zo ontplooit Tokio een grote activi teit op economisch gebied, waarbij het tracht zoveel mogelijk alle par tijen te vriend te houden. Wat men de achtereenvolgende regeringen van Japan dan ook zeker niet kan ver wijten, is dat zij pogen zoveel moge lijk goede handelsbetrekkingen te onderhouden met alle andere staten, die daarvoor openstaan, ook al is Tokio het niet eens met hun politie ke opvattingen. De zorg voor de be volking van honderd miljoen gaat boven alles. Een goed voorbeeld voor bepaalde andere staten, die door dik en dun de zedenmeester willen spelen en daar belangrijke economische relaties aan opofferen. De commissie wil het supersonisch vliegen met burgerlijke vliegtuigen verbieden, met dien verstanae aat van dit verbod onder nader te stel len voorwaarden ontnening zal worden verleend. Ook voor de miü- tane iucno vaart zouuen voor super sonische vluchten bepaalde regeis in acnt moeten wurcien genomen. Vol gens ae commissie is vnegtuigiawaai in woonwyKen met meer toeiaat- Daar, ais oy ongeveer 1/3 van de wykoewoners ernstige klaenten over het lawaai Destaan. ln dat geval is een vrij aanzieniyk percentage van de bewoners ernstig gehinderd en zyn ae grenzen van de toelaatbaar- neia oversenreden. m haar rapport doet de commis sie ook aanoeveungen om maatre gelen te trelfen aan de vliegtuigen zen, minaer in ongunstige perioaen van uag en nacnt te vnegen, start en lanuingövoorscnrnten aan te pas sen en net aantal overviiegenae toe steilen te verminderen. Zy' wil voorts wetteiyke maatregelen om het proef- üraaien aan Danaen et leggen en vliegtuigen die extreem lawaai pro duceren start- en landingsrecnien te ontnouden. Ook stelt de commissie voor een in stantie in het leven te roepen aue toe zicht moet houden op de te nemen maatregelen. In net rapport worden verder nog aanbevelingen gedaan om te komen tot internationale afspra ken over de meting en bestrijding van de lawaaiproduktie door vlieg tuigen. 56.100 woningen staan leeg Volgens een daartoe door het Cen traal Bureau voor de Statistiek bij alle Nederlandse gemeenten ingesteld onderzoek bedroeg het aantal leeg staande woningen in Nederland op 1 april 56.100. Hieronder zijn begrepen 11.800 woningen, welke ongeschikt zijn voor toewijzing aan woningge gadigden (nog niet onbewoonbaar verklaarde krotten, slecht geoutil leerde woningen, verafgelegen wo ningen, e.d.). Daarmee bedroeg de werkelijke reserve aan leegstaande woningen op 1 april 44.300 of 1,3 pet van de op die datum aanwezige voorraad van 3.382.000 woningen. De gebruikelijke norm is een re serve van 1 pet voor de kleinere ge meenten. oplopend tot 2.5 pet voor de grotere. In procenten van de woningvoor raad gerekend is de woningsituatie het gunstigst in het zuid-westen des lands, het ongunstigst in het oosten, terwijl zij in het noorden, westen en zuiden elkaar niet veel ontloopt. Vrijdag de 13-de Een Amerikaans genootschap dat spot met alle bijgeloof heeft gisteren, een vrijdag de dertiende, een bijzon der grote activiteit ontplooid. In New York, waar de dertien le den wonen, gooiden zy om precies 13.13 uur een grote spiegel stuk voor een bekend restaurant op Manhat tan. Daarna zette men een ladder te gen een muur en nodigde elke der tiende voorbijganger uit daaronder door te lopen, waarbij men er voor zorgde dat elke dertien seconden de- mand zulks deed. Degenen die op de ze wijze het noodlot tartten, kregen een plakje van een cake die uit der tien lagen bestond. Het genootschap dat 21 jaar geleden werd opgericht, draagt de n«»-m .De 13 tegen de vrees voor het getal 13". BINNENLAND Spreiding rijksapparaten Een rijksinstelling voor de verhuizingen van een reeks ambtelijke diensten, het zogenaamde Centraal Bureau Spreiding Rijksapparaten zal waar schijnlijk volgende week beginnen met haar werkzaamheden. De rege ring-De Jong heeft dit bureau inge steld nadat zij had besloten tot een decentralisatie in het overheids apparaat over te gaan. Het nieuwe bureau moet de verschillende moge lijkheden onderzoeken en zorgen voor een zo goed mogelijk coördina tie. Boekhouder knoeide Door pons kaarten van allang vertrokken bui tenlandse arbeiders te gebruiken moet een 55-jarige Werkspoor-admi nistrateur vanaf 1963 20.000 gulden hebben verduisterd. Verdacht van knoeierijen in kinderbijslagadmi nistratie van Werkspoor heeft de politie hem dezer dagen gearresteerd. Hij heeft bekend en is op beschul diging van oplichting of valsheid in geschrifte in verzekerde bewaring gesteld. Miljoenenorder uit Indonesië De N.V. Rijwielindustrie Phoenix- Fongers-Germaan heeft uit Indone sië een order ontvangen voor de levering van Fongers-rijwielen tot een totaalbedrag van enkele miljoe nen guldens. Omdat de produktie hierdoor belangrijk zal moeten wor den opgevoerd, zullen tussen de 10 a 20 nieuwe werknemers worden aangetrokken. Daarmee is reeds een begin gemaakt. Deze belangrijke or der is voorafgegaan door enkele kleinere opdrachten uit Indonesië die elk ongeveer een bedrag tussen de f. 200.000 en f. 500.000 beliepen. Afdeling sluit Medio 1968 wor den de bedrijven van Zimmer en Zonen en de staalharderij van Zim- mer-Bofors overgeplaat-st van Am sterdam oud-west, naar het nieuwe industriegebied Amstel 2. De afdeling machinefabriek van Zimmer en Zonen zal echter niet meeverhuizen en binnenkort worden gesloten. In verband hiermee zal in de komende weken voor 32 geschoolde metaal arbeiders en 12 beambten ontslag vergunning worden aangevraagd. Rotterdammers veroordeeld Vijf jonge Rotterdammers zijn gisteren in Brive in midden-Frankrijk elk tot twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens inbraak. De vijf werden al door de Nederlandse poli tie gezocht in verband met een roof overval in juli gepleegd in een te huis voor jonge mensen in Rotter dam. Om aan de politie te kunnen ontsnappen waren zij met een in Antwerpen gestolen auto naar Limo ges gereden en vandaar per trein naar Brive. Na in Frankrijk hun straf te hebben uitgezeten zullen de vijf, die een volledige bekentenis hebben afgelegd tegenover speciaal uit Rotterdam overgekomen politie mannen, aan de Nederlandse auto riteiten worden uitgeleverd. Rozendaal blijft bestaan Het wetsonwerp de gemeente Rozendaal op te heffen en het grondgebied van deze gemeente bij Rheden te voegen, is ingetrokken omdat voor opheffing van Rozendaal niet voldoende drin gende redenen bestaan. Dit blijkt uit een voorstel dat minister Beer- nink van Binnenlandse Zaken, aan de voorzitter van de Tweede Kamer heeft doen toekomen. Franse miljoenenopdracht Het Amsterdamse ingenieursbureau Con tinental Engineering N.V., een doch teronderneming van het Verenigde Machinefabriek Stork/Werkspoor- concern, heeft een opdracht ontvan gen tot een totaalbedrag van tien miljoen gulden voor de bouw van een van de grootste kunstmestfabrie- ken ter wereld voor de produktie van mammoniumnitraat in Chasse bij Lyon in Frankrijk. Militaire mutaties Generaal- majoor L. A. Savalle, die met ingang van 1 november commandant van het 16de Legerkorps wordt, is tijde lijk benoemd tot luitenant-generaal. De territoriaal bevelhebber oost, generaal-majoor J. H. Heimei, wordt per 1 november eervol van zijn func tie ontheven, zo ook de territoriaal bevelhebber zuid, generaal-majoor W. C. H. van Reede en de inspecteur der opleidingen, brigade-generaal W. A. Feitsma. Tot opvolger van laatst genoemde is brigade-generaal P. J. Doornebal aangewezen. Onverbetelijk tweetal Dank zij een waarschuwing van omwonenden heeft de Amsterdamse politie gister nacht twee inbrekers op heterdaad kunnen betrappen. Het tweetal, (31 en 44 jaar), was een groothandel in verpakkingsmateriaal in de Oranje- Nassaulaan binnengedrongen en op het moment van hun arrestatie bezig met het opensnijden van de brand kast. Onderzoek van de anteceden ten van het duo bracht aan het licht dat zij resp. twee en zes dagen eer der uit de gevangenis waren ontsla gen. Gelijke resultaten Het bestuur van de N.V. Machinefabriek „Breda" voorheen Backer en Rueb deelt mee te verwachten, dat de resultaten over 1967 ongeveer gelijk zullen zijn aan die over 1966. Het bedrijf beschikt over een goed gevulde orderporte feuille. Notering K.Z.O. De notering van Kon. Zout-Organon N.V. ter beurze van Amsterdam zal reeds op maandag 16 oktober plaatsvinden. BUITENLAND Sadoul overleden De vooraan staande Franse filmcriticus Georges Sadoul. die een grote bekendheid heeft gekregen door zijn uitgebreide „algemene geschiedenis van de film" en de biografie over Charlie Chaplin „Vie de chariot", is gisteren op 63- jarige leeftijd in Parijs overleden. Sadoul doceerde aan de Franse filmacademie. De Sowjet-academie van wetenschappen verleende hem voor zyn filmgeschiedenis een ere doctoraat. Onrust in Aden Gisteravond is het in Aden weer tot gewelddaden gekomen aan de vooravond van de herdenking van de 14de oktober, de dag dat in Aden vier jaar geleden de beweging begon die de regering wil omverwerpen en de Engelsen verdrij ven. In de kraterwyk, waar het sinds 31 augustus rustig is geweest, zijn drie mortiergranaten afgevuurd op observatieposten van het Engelse le ger op de daken van huizen. Er vie len geen slachtoffers. Hasjiesj buitgemaakt Een Isra ëlische legerpatrouille, die in de buurt van het Suezkanaal een Arabische smokkelaarsbende in verdovende mid delen verraste, heeft een ton hasjiesj buitgemaakt. De buit, die een waarde van 333.000 dollar vertegenwoordigt, zou de grootste zyn die ooit is ge maakt. hun verontrustheid te kennen gege ven over de toenemende tendens tot protectionisme in de Amerikaanse handelsbetrekkingen met het buiten land. Mevr. Gandhi naar Sofia De In- diaase premier mevr. Indira Gandhi is gisteren uit Belgrado naar de Bul gaarse hoofdstad Sofia vertrokken. Daarna werd in de Joegoslavische hoofdstad een gezamenlijk commu niqué verstrekt waarin werd meege deeld dat India en Joego-Slavië de zelfde standpunten hebben inzake de voornaamste wereldvraagstukken. In de besprekingen die mevr. Gandhi met president Tito heeft gehad zyn voornamelijk de toestand in het Mid den-Oosten, Vietnam en een drie- hoekssamenwerking tussen Joego slavië, India en Egypte ter sprake gekomen. Aresstaties in Indonesië In het gebied van Banjoewangi op oost- Java zyn 25 leden van de verboden Indonesische communistische partij gearresteerd voor ondergrondse acti viteiten, zo is gisteren in Djakarta bekendgemaakt. Zij hadden aange zet tot demonstraties tegen de rege ring en tot de persoonsverheerlijking van Soekarno. Een der gearresteer den is van Chinese nationaliteit. Patakos op Jaros De Griekse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Patakos, heeft op het eiland Jaros gesproken met daar ge vangen zittende onverbeterlijke com munisten, zo ls gisteren in Athene bekendgemaakt. De minister heeft by die gelegenheid een onderzoek inge steld naar enkele gevallen van be jaarde en zieke personen en opdracht gegeven dat de veiligheidscommissies hun taak zo snel mogelijk beëindigen opdat die gevangenen die daar recht op hebben in vryheid kunnen wor den gesteld of naar een andere plaats overgebracht. Bus ln ravijn De Turkse politie heeft bekendgemaakt, dat 25 perso nen om het leven zijn gekomen en 18 ernstig gewond raakten, toen een bus, die een lyndienst onderhoudt, van de weg in een ravijn stortte in het bergachtige gebied in de buurt van de Turkse havenstad Izmir aan de Aegeïsche zee. Chinees dreigement Het Duitse filatelietydschrift Mauritius heeft een waarschuwing van Peking ont vangen dat het geen Chinese postze gels meer zal ontvangen als het tyd- schrift niet „welwillende" commenta ren over de nieuwe zegels geeft, zo heeft een woordvoerder voor het tyd- schrift meegedeeld. In de brief van „De Filatelistische Maatschappij" te Peking stond verder dat „Mauritius" voortaan ook geen berichten meer mag publiceren over postzegels die uitgegeven worden door „de bandie- tenkliek van Tsjang Kai-sjek". Starflghter neergestort De West- duitse strydkrachten hebben gisteren hun 73ste Starfighter F 104g verlo ren sinds de luchtmacht en de mari ne de straaljager in 1961 dn gebruik namen. Het toestel belandde op een braak liggend terrein by Keulen. De piloot verliet het toestel met zyn schietstoel maar werd licht gewond toen hij de grond raakte. Lastig strijdmiddel Franse boe ren die gisteren in Glenic in midden- Frankryk demonstreerden tegen de landbouwpolitiek van de regering hebben een stekende tegenslag on dervonden. Zy hadden zwermen byen losgelaten op de politie, maar de diertjes wierpen zich even hard op betogers, zodat beide partyen snel de benen moesten nemen Rijksherbarium (Schelpenkaó Kon. Mij voor Tuinbouw en Plany Spr.dhr. J. Douglas over ,/|j plantentuin". 8 uur nam. Zij lain gel 2: Volle Evangelie-? Evang. G. R. Klumper en J. 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en u. m serie R dams Phllharmontsch n o.l.v. Jean Fournet. Soliste jcI Martzy. 8 uur nam. Zljlaingel 2: Volle Evangeliën Evang. G. R. Klumper en J 8 uur nam. tiale. f.45 uur nam. Df» Burcht: Viering vierde lil Ned. Ver. van Suikerzieken nj Sempre Avantl „Jong en JoM uur nam. Steenschuur 6: N.C.V.B. Aid trum. Spr. dokter J. de Bruyn»! „Angst voor ziek z|jn'*. 8 uur 1 Rijksmuseum voor Volkenkml Spr. dr. S. Kooijman over „Aan? zee-stranden". 8 uur nam. Kloksteeg 19: Ledds Zolderen, 9 uur nam. Oude Vest 13: Evati tie Chrlstengem. „Ecclesia", BIOSCOPEN Oj»«or „Sexy gang", 18 n J fu 915 uur- Zondag 7 en 9.15 uur. K Studio „Liefdesbekentei dag 2.3 Rex „De terugkeer van d# u l i.» r* «i ugnccr van as 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur.' Camera meisje". Trianon „je leeft maar tw« 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9|f\ Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.18 uur. Lldo „Dokter ZJlvago", »Pa Dagelijks 2.18 en 7.30 uur. fa Wassenaar. Astra „De nadir generaals" 14 jaar. Vrijdag 8 u',S terdag 8 uur. Zondag 8 uur. bi SpZrl0n%??ddag 2 30 UUr "D# TENTOONSTELLINGEN V° Galerie Walenkamp (Nieuwste!"' Tentoonstelling schilderijen tjhe keningen C. Blok. Geopend l 2—6 uur nam; zondag en maant !r sloten (tot 20 oktober). 1-De^ Lakenhal; Dag. 10-8 uur: Legermuseum Pesthuislaan)': uitzondering van zaterdag van lij (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Moienmuseo opend dinsdag t/m zaterdag i( voorm.5 uur nam. Zondags H- nam. Maandags gesloten Rijksmuseum toot Volken)! Tentoonstelling van Japanse pi van Kyosal. Dagelijks 10-1: e Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenh (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor de geschl der natuurwetenschappenDaj uur. zond. 1-4 uur. Academiegebouw: Schilderij*bei Sraflek Ed Dukkers, maandag t/ <ei ag 9 uur voorm.-5 uur nam. «r oktober). J. AVOND- EN NACHTDIENST 11 APOTHEKEN. 7 Geopend voor spoedeisende mi Centraal Apotheek, Breeatraat 20552. Ie Apotheek R. van Bre«6t 8a1111 burg te Leiderdorp la de gehelt r geopend. De Oegstgeestse Apotheek zondag 15 oktober gesloten i Zaterdagmorgen vóór 12 uurr" plege men de eigen huisarts, d tot maandagmorgen dokterste 2 2 2 2 2. I"1 g 12 ol 18 okt ZATERDAG 14 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Comedle; „Zo is het (of zo lij» Circustheater, 20.00 uur: Th rlcan Folk Blues Festival. Dillgentla, 14.15 uur: Tonw Arena: „Het laatste loverhos"; uur: Jaap van de Merwe' „Aall Poes!" Kurzaal. 20.15 uur: Het Cok bouworkest o.l.v. Bernard Haltlnl Paviljoentheater, 20.15 uur: Df we Komedie: „Het treurig lied triest café". Poppentheaters: Guldo van 14.30 uur: „De vogels en de voji Frank Kooman, 14.30 uur: Mac vogelverschrikker". 20.15 uur: kaal Poppencabaret" en Cabarf „Vossestreken". ZONDAG 15 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Comedle: „Helder zien ln het Circustheater, 14.30 uur: Het no Ballet. Dillgentla, 14.30 uur: Tamia piano. Paviljoentheater 20.15 uur: Df we Komedie: „Het treurig lied triest café". PoppentheatersGuldo val 14.30 uur„De vogels en de vogt Frank Kooman, 14.30 uur: „Mac vogelverschrikker". Restaurant „Den Hout", 15.0! Haagse Leken Opera. Wagenschuur Meer en Bos, 13-4 Haags Marionettentheater: „Suu Afrika" MAANDAG 16 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Karsenty Herbert: „Huis Clos" Re8Pectueuse". DINSDAG 17 OKTOBER Dillgentla. 20.15 uur: Het derlands Symfonie Orkest. Joseph's Place, 22.30 uur: 1 Chantant „Slng along". Pavlljoentheater, 20.15 uur: groep Studio: „Kooien". WOENSDAG 18 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur:' groep Theater: „Hele dagen ln men Dillgentla, 20.15 uur: Thomas 8 plano. Joseph's Place: 22.30 uur: Chantant „Sin along". Kurzaal. 20.15 uur: Het Res1 Orkest Paviljoentheater. 20.15 uur: groep Studio: „Kooien".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2