Adieu Filippi k Rennies lelgisch-Nederlandse film met ^^hain Kaart ie de 59 Opleiding tot arts een jaar zes plus 't is fijn met SKIN DEW van Helena Rubinstein STELLA STEVENS ALS NON RIJDAG 6 OKTOBER 1967 Dü- LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE m I Een scène uit de film Adieu I als Edo en Johan Kaart als Fi- ilippi" met links Alberto Althoff lippi. Niet door allen toegejuicht I Sedert verscheidene Jaren zijn van I pschillende kanten in toenemende I ufce bezwaren gerezen tegen de be- I lande opleiding tot arts. Pacultei- I i, studenten en artsen hebben in I ie geschriften blijk gegeven dat zij I b curricul: um wensen te herzien. I sdus vanmorgen prof. dr. W. H. I ruben, voorzitter van de Konin- I ijke Nederlandse Maatschappij tot vordering der Geneeskunst, in |n rede bij de opening van het le- I aicongres in Apeldoorn. I Als men de variëteiten van mo- I flijkheden, wenselijkheden en te- (nstrijdigheden overziet zal het dui- I jlijk zijn dat het niet mogelijk is Het is mjjn dertiende rol in de speelfilm, maar het is één van de weinige keren dat ik daarin een se rieuze rol speel. Ik vind het fijn nu eens ernstig te moeten zijn want het publiek kent mij eigenlijk in hoofdzaak als grappenmaker. Na tuurlijk is mijn rol als clown niet ge makkelijk, maar gelukkig ken ik de aparte sfeer uit een circus". Dit vertelde gistermiddag acteur Johan Kaart in de winterresidentie van circus Boltini in Soesterberg waar deze week de laatste opnamen worden gemaakt van de nieuwe cir- cusfülm „Adieu Filippi", naar de ro man van Blanka Gyselen. Deze film wordt in opdracht van de Belgische Audicon Film N..V ver- •digd in coproduktie met circus Boltini. De regie is in handen van de Rik Kuijpers die tevens het sce nario schreef. „Adieu Filippi" zal begin volgend jaar zowel in de Ne derlandse als in de Belgische bios copen in roulatie komen. „Ik ben er zeker van dat deze film die ruim 500.000 gulden zal kosten, een succes in de bioscopen gaat worden, aldus de producent de heer T. Hermans. Van Nederlandse zijde spelen in de ze film mee Johan Kaart, Sylvia Bakker, Benny Scheffer, de 13-jarige circuszoon Alberto Althoff en Antoi nette en Josette Boltini. Uit België zijn afkomstig Wies Andersen, Ro bert Marcel, Helene van Herck, Jan Reusens, Andrea Darmont en Robbe de Hert. Bovendien hebben nog drie Duitsers in deze film een rol gekre gen. s eerste opnamen voor deze zwart-wit produktie werden in au gustus gemaakt. De ftilmploeg heeft het reizende circus Boltini op zij'n tournee door België gevolgd en de film, die zich voornamelijk in en rond de woonwagens en de piste af speelt, heeft hierdoor een eigen sfeer gekregen. ADVERTENTIE Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direct! Welke remmingen heeft agent 007? De vraag of agent 007 James Bond ijn vitaliteit heeft verloren, circu it momenteel in de Noorse hoofd- tad, nu bekend is geworden dat lean Connery al drie dagen in Oslo J en daar behandeld wordt door de wereldberoemde Noorse psycho-ana- iticus dr. Ola Rafcne. Gecamou- leerd met een grote snor en met :en echt beatlekapsel is de Britse ilmheld in Oslo gearriveerd, waar lij zonder opzien te baren in een ilein hotel zijn onderdak heeft ge lomen. De enigermate verouderde indruk lie hij maakte is waarschijnlijk te- wens de oorzaak van zijn bezoek aan Dslo: de wens een verjongingskuur ondergaan bij dr. Rakne, die ruim 10 jaar oud is, maar niettemin we reldfaam geniet als de enige in leven sijnde volgeling van dr. Wilhelm Reich, de man die de vegetatio- therapie (opwekkings-therapie) het leven riep. Deze therapie be werkstelligt de bevrijding van aller lei remmingen die de mens heeft. In Noorwegen vraagt men zich nu af welke remmingen agent 007 kan hebben. Temeer daar juist zijn laac- ste film „Je leeft maar twee keer" in de bioscopen draait. DOCUMENTAIRE OVER VIETNAM Vanavond zal in een aflevering Van A.VR.O.'s Televizier via Nederland 2 van 21.50 tot 22.15 uur een documen- taiire over Vietnam worden uitgezon den, welke werd samengesteld door mr, G.B.J. Hilterman en cameraman Piet ter Laag. Hierin heeft de heer i Hilterman een exclusief interview, niet alleen met president Thioe, maar ook met diens belangrijkste tegen stander, de advocaat Dzoe, die een week geleden werd gearresteerd. Ook voert de heer Hilterman gesprekken met enkele andere politieke persoon lijkheden. In deze documentaire worden te vens beelden getoond van het mo derne Saiigon, waar geen Amerikaan se uniformen meer te zien zijn, aldus de AVRO. om op korte termijn een oplossing te vinden die voor allen volledig aan vaardbaar is. De thans voorgestelde regeling waarbij we een opleiding krijgen tot assistent-ats welke 6 jaren duurt, gevolgd door een 7e jaar met aan het eind een artsexamen met alge mene bevoegdheid, (waarbij de juis te indeling van dat zevende jaar nog nader door de faculteiten zou moeten worden bekeken) zou als uitgangspunt moeten dienen. In dat zevende jaar zou men kunnen kie zen tussen specialistenopleiding, een huisartsenspecialisatie of een oplei ding tot sociaal geneeskundige. Ik meen, aldus prof. Struben, dat alle betrokkenen thans moeten in zien dat verder gediscussieer met be doeling een eenstemmige betere op lossing te vinden nutteloos is en slechts een negatief effect zal heb ben, maar dat men gezamenlijk de handen ineen moet slaan om de voor het moment gekozen opzet de grootst mogelijke medewerking te geven. In verband met werkzaamhe den zal met ingang van maandag 8 oktober op de televisiezender Lo- pik, kanaal 4, het programma Ne derland 1 met een gereduceerd ver mogen worden uitgezonden. Dit kan aanleiding geven tot een wat min dere beeldkwaliteit De werkzaamhe den zullen enkele dagen, tot maxi maal twee weken, in beslag nemen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE werken Onderzoek naar behoefte aan satirisch programma (Van onze Haagse correspondent) Twee journalisten en twee recla memensen gaan via een bliksem- marktonderzoek peilen of er in ons land behoefte is aan een satirisch te levisieprogramma. De initiatiefne mers zijn bijzonder teleurgesteld o- ver het ontbreken van een satirisch t.v.-programma in Nederland. Als de uitslag van het marktonder zoek hoopgevend is, wil het viertal de „Satirische radio en televisie om roep" (S.T.R.O.) stichten, een leden werfactie ontketenen en t.z.t. een zendmachtiging aanvragen. Uit gangspunt bij de plannen is één uur satire per maand. De plannenmakers denken aan „een goede, oerhollandse satire onder een onafhankelijk redactieteam, dat de presentatie aan anderen overlaat en waarbij het accent ook moet val len op de satire met zichzelf". Van daar dat de initiatiefnemers geen i- mitatie van „Zo is het" willen. Een der initiatiefnemers, journa list Kees Noordewier, zegt:„Wij be ginnen maandag met het onderzoek. Ik ben er van overtuigd dat het ver langen naar satire in ons land veel groter is dan men denkt. Het is by voorbeeld onzin dat alleen in grote steden als Amsterdam en Den Haag satire op prijs zou worden gesteld. Een proefpeiling van ons heeft aan getoond dat satire beter in Gronin gen dan in de hoofdstad valt". Hij voegt daaraan toe dat wanneer ïiet omroepbestel in ons land gezond was, een diergelijk initiatief nimmer nodig zou zijn geweest. Het misluk ken van pogingen om satirische pro gramma's in de ether te brengen, wijt het viertal aan de subjectieve instelling van de bestaande omroe pen. Als uw lachrimpels niet meer verdwijnen dan is het echt tijd voor Nieuw leven voor uw huid met SKIN DEW: de vochtinbrengende werking is een noodzaak voor alle huidtypen, van de morgen tot de avond en van de avond tot de morgen. SKIN DEW verzacht, verstevigt.en brengt op nieuw-vocht in alle huidlagen, rekent af met het uitdrogen: schuld van voortijdige rimpels. Ge- "v bruik SKIN DEW CREAM 's avonds vóór de nacht- n, --'L; rust,SKIN DEWEMULSION IM 's morgens vóór de rrake- 'J- up en wanneer u maar wilt overdag; uw huid zal haar onmiddellijk en geheel op- nemen. Het jeugdige, flu welige uiterlijk keert terug. SKIN DEW EMULSION 7,50 - 13,- -21,75 SKIN DEW CREAM 12,95 - 21,75 Sleutelfiguren vrouwenhandel in België opgepakt De bijzondere opsporingsdiensten van de rijkswacht in Tongeren en Saraing zijn een uitgebreid onder zoek begonnen naar een handel in vrouwen met vertakkingen door heel West-Europa. De politie meent met de arrestatie van een 36-jarige man uit Jemeppes-sur-Meuse en zijn 21- jarige vriendin de sleutelfiguren van deze vrouwenhandel in handen te hebben. De Belg ein zijn vriendin konden worden achterhaald nadat de politie van Sint Truiden bij een zuiverings actie in de rosse café's aan de weg Luid-Sint Truiden een 17-jarig meisje in een bar in Heers aantrof. Het meisje verdween enige maanden ge leden uit een opvoedingsgesticht Luik en bleef sindsdien zoek. Ze is, naar nu blijkt, in handen van de vrouwenhandelaars gevallen en leef de onder valse naam en op een vals paspoort. In de bar leerde zij haar nieuwe beroep. Het meisje heeft aan de po litie verteld, dat al meer jonge meis jes in die café's „leertijd" hebben genoten eri daarna zijn verdwenen, J De Belgische politie vermoedt, dat het centrum van deze vrouwenhandel in Antwerpen gezocht moet worden. Een van Hollywoods meest op- i bijt gestoken voor de nieuwe film i windende blondjes, Stella Ste- „Waar engeltjes gaanvolgen vens, heejt haar charmes in ha- moeilijkheden". De lilmmakert I Belediging Mao wreken Chinese zeelui contra Britse havenarbeiders Potige havenarbeiders en furieuze Chinese matrozen zijn gisteren in haven van Londen met elkaar op de vuist gegaan. De ruzie begon toen een Chinees in propagandistische ijver de boezeroen van een haven arbeider met een speldje van zijn partijleider Mao Tse-toeng wilde op sieren. De Brit stelde deze geste niet op prijs en gaf de beeltenis van de leider der culturele revolutie een in de ogen van de gever zeer onwaar dige plaats in de modder van de Londense haven. De dodelijk bele digde Chinees, die onmiddellijk as sistentie kreeg van landgenoten, sprong de havenarbeider op de nek en toen deze eveneens versterking liet aanrukken worstelde al spoedig een kluwen vechtende zonen van het Hemelse Rijk en telgen van Al bion over de kade. De politie had wel even werk om het kluwen te ontwarren, maar toen dikt gelukt was bleek, dat de schade beperkt was gebleven tot een flink aantal blauwe ogen, builen en schrammen aan beide kanten. Ar restaties werden niet verricht. De Chinese zeevaarders trokken zich mokkend terug op hun sohip, waar een spandoek enigszins wrang de vriendschap tussen de volkeren van Engeland en China een langdurig bestaan toewenste Wilde staking in Engelse havens groot nadeel Volgens de voorzitter van de Brit se Kamer voor de scheepvaart, Cay- zer, heeft de Engelse scheepsindus- trie ernstig te lijden onder de wilde havenstaking, die nu al bijna drie weken in verscheidene Engelse ha vens aan de gang is- Er moet iets worden gedaan, we kunnen niet nog langer worden ge brandschat door onverantwoordelij ke elementen, die weloverwogen moeilijkheden hebben veroorzaakt en het advies van hun vakbondleiders hebben genegeerd. Het wordt tijd, dat de bonden van hun voetstuk worden gehaald en niet langer wor den beschouwd als heilige koeien, al dus Cayzer. Bij de staking waren gisteren nog ongeveer 8600 arbeiders betrokken. Het werk op 100 schepen ligt stil. De stakers protesteren tegen voor hen ongunstige aspecten van een nieuwe cao, die tot deel heeft het los- werklieden-systeem af te schaffen. NEDERLAND 1 NCRV 6.55 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.07 uur Pick-upgrammofoonplatenprogramma 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Hier en nu; actualiteiten 8.45 uur De stormridder; ridderavonturen (kleur) 9.10 uur Stoelendans; muzikale komedie 9.50 uur U bent geboren in Griekenland 10.20 uur Farce majeure; satire 10.40 uur Jazz in de Poolse kerk 10.50 uur Laatste nieuws 10.55 uur Grand gala du disque classique 11.50 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 6.55 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Die van hiernaast; familiekomedie '7.33 uur Open oog; waarheen met het weekend? 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Peyton place; tv-serie 8.45 uur Pro-sport; sportprogramma 9.50 uur AVRO's Televizier 10.20 uur Laatste nieuws 10.25 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 7.00 uur Jazz-rondo 8.15 uur Grand gala du disque classique Hilversum 2 9.00 uur Een abel spel van Lanseloet van Denemarken 10.40 uur Alt-in; ontspanningsprogramma Er is veel ellende in de we reld, maar als u die wilt hel pen lenigen kunt u iets storten op giro 5 1 3 6 0, ten name v. Memisa Melaatsenactie, Rot terdam. „Brandpunt" besteedde aandacht aan de melaatsheid, die naar schatting van de we reldgezondheidsraad 10,5 miljoen slachtoffers telt, van wie 8 mil joen nog niet behandeld worden. De melaatsheid of lepra bleek overigens niet een exclusieve Afrikaanse ziekte te zijn. Ook in Nederland zijn nog altijd 400 pa tiënten. Trouwens, een aantal eeuwen geleden had iedere Ne derlandse stad zijn eigen lepro zerie. Aad van der Heuvel en Piet Kaart hadden twee melaatsen nederzettingen bezocht, een waar de medische behandeling nage- nagenoeg nihil was en een in Oeganda, waar de melaatsen een uitstekende verzorging genieten. Een indrukwekkende reportage, maar dat sprak vanzelf: als je medemensen ziet met afgeklo ven, gevoelloos geworden voeten en handen (er was een man by die de ziekte in 1927 had gekregen, je kan er dus nog oud mee worden ook) wordt al het andere zo onbelangrijk of ge vaarloos of van voorbijgaande aard, dat alleen de aanblik van zoveel ellende al iets indrukwek kends krijgt. U hebt misschien met meer belangstelling dan an ders naar het camerawerk geke ken, omdat dat weer van Piet Kaart was, die voor zijn film werk bij het Interview met Soe- karno de begrafenis van Sj as- tri, de hongersnood in Bihar, en nog zo het een en ander, dezer dagen de zlveren Nipkow-schijf heeft gekregen van de televisie critici. Piet Kaart heeft niet al leen wat de Engslen „skill" noe men, hij heeft ook een bijzonder goed oog voor het effectiefste shot. Hij toont een voorkeur voor visuele verrassingen bij het han teren van zijn camera. Wouter Paap had een gesprek met Hendrik Andriessen: de 75- jarige broer van Willem en va der van Jurriaan en Louis, (wij horen Wouter Paap nog in de Haarlemse concertzaal bij een avant-gardistisch concert van Louis Andriessen roepen: „Zo is het wel genoeg"). Een aardige man, Hendrik Andriessen. Zijn muzikaal tafereel („De spiegel uit Venetië") sprak iets minder aan, wat voor een deel ook aan de halve verstaanbaarheid van zangeres kan hebben ge legen. Na „De spiegel" kwam „De aap", de befaamde monoloog van Kaf ka, door John Lanting voortreffelijk geobserveerd en mooi gegrimeerd uit de doeken gedaan. De toneelregie van „De aap" was van Vos, de camera regie van Van Gent (Luc, niet Jan) en 't Hoen had de regie van ,,De spiegel van Venetië".. „Doping" „Mensen in de sport". Drie lokters (eveneens in de sport), ;.w. dr. O. de Vaal (manusje- yan-alles voor de televisie), 5trikwerda en Baart kwamen hun visie geven over doping. Het halve glaasje sherry werd nog eens als opwekkingsmiddel aanbevolen, maar De Vaal ein digde toch met te zeggen dat de enige doping die hij zou toestaan was: een klop op de schouder. Tenslotte nog waardering voor het programma over de ho lografie, dat aardig aansloot bij het NTS-programma op dins dagavond over de 21-ste eeuw en de stand van de techniek als dan. Er werd een goed bewaard geheim geopenbaard. VOOR VRIJDAG 5 OKTOBER Hilversum 1, 402 m VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Amerika ln termijnen, lez. 18.20 Uitz. van het Ger. Pol. Verb. 18.30 Hée, een progr. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rond. 19.20 Christendom en Marxisme, lez. 19.30 Nws. 19.35 Criterium: kunst nader be schouwd. 20.00 Edlson-wlnnaars 1967 (gram.) NRU: 20.15 Grand Gala du Disque Classique. (plm. 22.20 Uitrei king van de Edisons). VARA: 23.00 Nws. 23.10 Act. 23.25 Licht gev. muz.progr. 23.5524.00 Nws. Hilversum 2, 298 m NCRV: 18.00 Kerkorgelconc.: klass. en mod. muz. 18.30 Nws. en weer- praatje. 18.45 Act. 19.00 Voor de tie ners. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht gev. muz.progr. (opn.). 21.00 Een Abel spel van Lanseloet van Denemar ken, hoorspel. (Stereo). TROS: 22.00 De andere kant van Amsterdam, klank beeld. 22.30 Nws. 22.40 All - In: amu- sementsprogr. 23.5524.00 Nws. (Over de 4de iyn) van 1820 uur I. Frédéric Chopln: „Balletmuz. „Les Sylphides" (arr. Sargent) (29 min.), "Prelude in A - Nocturne ln As - Wals ln Ges - Mazurka in D - Mazurka in C - Prelude in A - Wals ln cis - Finale. Ork. van het Royal Opera House Co- vent Garden ol.v. Sir Malcolm Sar gent. II. Georges Blzet: L'Arléslenne, sul- te nr. 1 (17 min.), Prélude - Mlnuetto - Adagietto - Carillon Residentie Or kest ol.v. Willem van Otterloo. m. Jacques Offenbach: „Les Con- tes d'Hoffmann" (1ste bedrijf: 30 min.) (2de bedrijf: 37 min.). Glanna d'Ange- lo; André Mallabrera; Nicolai Gedda; Michel Sénéchal; Jean-Pierre Laffage; Jacques Pruvost; Jean-Chrlstophe Be- nolt; Nikola Guiselev; George London; Jacques Loreau; Koren René Duclos (o.l.v. Jean Laforge); Ork. van de So- clété des Concerts du Conservatoire; Dirigent; André Cluytens. VOOR ZATERDAG 6 OKTOBER VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.i0 Van de voorpag. 8.15 Z.O. 135: gev. progr. (9.359.40 Waterst.). 10.30 Muzikaal portret van Nederland se componisten (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Koperork. (gr.). 11.25 Oosteuro- pese kroniek. 11.45 Stereo: Walsork. 12.15 Loon naar werken, praatje. 12.27 Med. voor land- en tulnb. 12.30 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.10 Med. van de VARA. 13.15 Tijd voor teenagers (gr.). 14.00 Uitlaat, progr. voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Toekomstdenken planning en pu blieke opinie, lez. 15.30 Zestig Jaar jazz. 16.00 Nws. 16.02 Volksmuz.: Nederland. VARA: 16.30 De Amsterdamse Politle- Kapel; verplichte werken. 16.50 Uilen spiegel: studentenprogr. 17.10 Licht in- Hilversum 2, 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klass. gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Mod. kamermuz. 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.15 Muziek: gev. muz.progr. en kunstkroniek. 11.00 Nws. 11.02 Visie: een nieuwe rubriek over zaken in evangelisch perspectief, 11.15 Solistenkamer: muz. vraaggesprek KRO12.00 Stereo: Country and Wes tern Express (gr.). 12.15 Marktber. 12.17 Overheidsvoorl.: Werk en welzijn. Vraaggesprek van Claude Belloni met Staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga en de hartspecialist dr. C. L. C. van Nleuwenhulzen over het internationale symposium op het gebied van hart- en vaatziekten van de Wereld Gezond heids-organisatie ln Noordwijk. 12.27 Med. voor land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubr. over missie en zend. NRU: 13.00 Openbaar Kunstbezit. 13.10 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militai ren. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. NRU: 16.30 Franse les. 17.00 HIRO: gesprekken KRO: 17.30 6-7-6-8. Pocketradio voor tieners. Hilversum 3, FM en 240 m KRO; 9.00 Nws. 9.02 Djinn, gev. pro gramma (10.00 en 11.00 Nws). NRU: 12.00 Nws. 12.02 Muz. trip door Europa. NCRV: 13.00 Nws. 13.02 Ramblers Ra dio Reprises. 13.30 Zuidzee-Serenade. 14.00 Nws. 14.02 TwCienerama. 15.00 Nws. 15.02 Halte voor twintigers. 15.30 Strictly country style: country en wes tern muz. 16.00 Nws. 16.02 Lichtvoetig: lichte platen. 17.00 Nws. 17.0218.00 Sportshow: rep., ultsl., comrhentaren en lichte plaatjes. VOOR ZATERDAG 6 OKTOBER TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 13.3015.00 Teleao Herh. van 1 okt. 15.30 Nws. ln 't kort. NTS: 15.34 Weekjournaal (met ti tels voor slechthorenden). VARA: In kleur: 16.00 Samen op het dak, Ja ge zellig!, tv-film. 16.25 Haar Hem, progr. voor de vrouw. 17.0017.30 Ja zuster, nee zuster, tv-feullleton. NTS: 18.55 Pi- po de Clown. 19.00 Journaal. VARA: 19.07 Rawhide. tv-Wild-West-film. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 De Ru- di Carrell Show. 21.05 Per seconde wij zer, wedstrijdprogr. 21.45 In kleur: Ouch, een Britse filmcomedle. 22.10 Hadimassa, showprogr. NTS: 22.50 tot 22.25 Journaal. Nederland TI NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. TROS: 19.03 Rick de kikker, programma voor de katnideren. 19.08 Rin-Tin-Tim19.32 Mijn Oom van Mars, TV-f film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. TROS 20.20 Brabants Orkest en de Ko ninklijke MiMtalre Kapel: modern muziek. 20.40 Honey West: Een ge- vaarllijk paikketje, TV-deteotdre-fllhni. 21.05 Vrij worstelen met 21.25 Kleine mensjes hebben kleine wens- Jes. 21.45 Kompas: mensen en dingen om ona heen. NTS: 22.20—22.25 Jour naal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15