Groot komplot van autodieven ontdekt Herfstweelde in Jeroenhuis onderden in Duitsland gestolen uto's rijden in ons land rond G.S. tegen bouw noodslachtplaats in Zoeterwoude Eerste paal voor winkelcentrum Worden Televizieren nu Witte Reuzen? Nadere regeling van standplaats caravans DERDAG 28 SEPTEMBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 19 Utrechtse recherche ls op het «oor van een gigantisch complot Duitse en Nederlandse auto- jven en -helers. In verband met jxe zaak zijn aan beide zijden in de grens reeds veertien ar- [staties verricht. Verwacht wordt it spoedig nog aanzienlijk meer inhoudingen zullen volgen. de twee Utrechtse recher- ieurs die zich al enkele maanden jortdurend met deze affaire be houden rijden op het ogenblik i Nederland zeker enkele hon- frden auto's rond die door leden inkse Federatie dient motie van wantrouwen in ,'an onze Paryse correspondent) Linkse Federatie van Mitter- heeft gisteren bekendgemaakt oktober, wanneer het Franse ement na de vakanties weer voor eerst bijeenkomt, een motie van trouwen tegen de regering-Pom- M in te zullen dienen. Die motie |t haar rechtvaardiging, volgens Linkse Federatie, vooral in de xal-economische politiek van het inet-Pompidou zoals die door de «o volmachten wordt uitgedrukt, de motie een meerderheid ver- lt, zal de regering worden ver st af te treden. Vrijwel zeker is eveneens dat generaal De Gaulle dement met ontbinding zal be lten zodat nieuwe kamerverkie- en zouden moeten worden uitge- even. •zien de krachtsverhoudingen in huidige parlement waar de rege- slechts over twee a drie stern- meerderheid beschikt, zal de aning over de motie een dubbel- jp zijn kant zijn. tterrand heeft in een radiointer- bovendien opgemerkt, dat het izou verwonderen indien de con- itleve fractie van Giscard d'Es- die officieel nog altijd tot de ringsmeerderheid behoort, na de kritiek die deze oud-minister Financiën pas weer op generaal Gaulle uitte, nu geen daden bij woorden voegde door eveneens de motie te stemmen. In elk ge- heeft de linkse oppositie van Fe- itle en communisten na de kan- Ble verkiezingen van zondag j.l. kennelijk het gevoel de politieke sterk in de zeilen te hebben. Bij 13 stemming over de motie zal dus m ten blijken of dat gevoel door een lementaire uitspraak bevestigd worden. A van het complot in Duitsland zijn gestolen en door helers in ons land zijn verkocht voor een belangrijk deel via de Utrechtse automarkt. Inmiddels heeft de politie reeds 20 van deze auto's met een totale waarde van f. 125.000 kunnen achterhalen. Tot de veertien ar restanten behoren zes Utrechtse helers. De overige arrestanten zijn Duitsers. De gestolen auto's werden ingevoerd via de doorlaat posten Eijsden en Bergh-autoweg. Het complot voorzag de auto's van valse bescheiden en valse stem pels. De drukker van deze beschei den beheerste het Duits echter niet perfect. Er komen enkele taal fouten in zijn werk voor. De Utrechtse helers zouden bij de Duitse dieven telefonisch opgeven welke auto's van welke kleur en welk bouwjaar zjj nodig hadden. Op bestelling werden dan de dief stallen uitgevoerd. Per jaar worden in Duitsland 100.000 auto's gestolen. Nederland en Tur kije zijn belangrijke afnemers van deze wagens. De Duitse autodieven hadden goede relaties onder het personeel van een aantal grote garages in het Ruhrgebied. Monteurs maakten ten behoeve van de bende was- afdrukken van de sleutels van de auto's van klanten. De dieven kon den de wagens later zo bij deze mensen voor de deur weghalen. Gemeentebegroting 1968 sluitend Aan het begin van de gisteravond plaatsing van een hulppostkantoor MERKWAARDIG BERICHT OVER REDE VAN LIOE Volgens het anti-communistische blad in Honkong „Sing Tao" heeft de president van communistisch-China, Lioe Sjao-tsjl op 5 augustus een ra diotoespraak voor het gehele land ge houden. waarin hij zwoer dat hij voorzitter Mao Tse-toeng ten val zal brengen. De toespraak werd op de band opgenomen en een van de ban den werd naar Hongkong gesmok keld. Lioe beschuldigde Mao van „het do den van miljoenen jonge Chinese pa triotten" in de afgelopen tien jaar, aldus het blad. Hij beschreef Mao als „een bandiet die uw grootvaders en grootmoeders, uw vaders en moe ders en uw broers en zusters liet vermoorden". Lioe drong er verder bij de 700 miljoen Chinezen op aan hun werk te blijven doen en op een kans te wachten zich te wTeken. Onbekend werk van Joyce gevonden Een onbekend autobiografisch lief desverhaal van de schrijver James Joyce is te New York in een particu liere verzameling gevonden, zo schrijft de New York Times. Het ma nuscript, draagt de titel „Giacomo Joyce". Het verhaal staat in een notitie boek, dat afkomstig was uit de boe del van de broeder van de schrijver. Dit notitieboek kwam later terecht bij een anonieme verzamelaar te New York. Het verhaal zal in janua ri bij Viking Press verschijnen. Prof. Richard Ellman. de biograaf van Joyce, zei dat het in feite een ..groot' I werk is. Mevr. Vlaclioe IN WASSENAARSE ZIJL WATERING ïonteur werd hl van beat 1 boven hem patrouillewagens van de itse politie met een totale be- van zes man, hebben gis- in de Kromme Rijnstraat •echt de grootste moeite gehad lende inwoner van Utrecht, nodige aan Bacchus had ge- tot kalmte te brengen. De zwaaide gvaarlijk met een larlijk lang mes, maar dank zij slimme taktiek konden de pa- dlewagens hem tegen de muur at nauw drijven. De bemanning patrouillewagens kon de man gevecht stellen door hem met schop een klap op het hoofd te ÜL mleidinn tot deze actie was het dat het gezin van de 20-jarige 'leur al lange tijd wordt gehin- door het lawaai van een beat- ije, dat geregeld op de verdie- boven het echtpaar aan het ceren is. Verscheidene malen de monteur zich hierover reeds ie politie beklaagd. in hij gisteravond om negen uur zijn werk thuiskwam, zat zijn genote vergeefs de baby, die de zoveelste maal was wakker >rden van het lawaai, in slaap tósen. Hij wond zich hierover zo dat hij een mes pakte en daar- naak de straat opliep. Omwonenden ischuwden de politie. In het bu- wist de monteur zich van het geval niets meer te herinneren, at hij weer bij zijn positieven [gekomen, werd hij naar huis ge- gehouden vergadering van de Zoe- terwoudse gemeenteraad herdacht burgemeester J. A. Detmers het overlijden van de heer J, P. v. d. Velde. In de periode 1945 tot 1954 was de overledene lid van de zoge naamde noodraad". Uitvoerig ging de burgemeester in op de verdien sten van de heer v. d. Velde, die hij „een sieraad van de werkende Btand" noemde. Bij het punt ingekomen stukken werd gesproken over de aanlijning van loslopende honden. Een voor stel hierover van de heer J. Bosman (Vrije Lijst) zal nader worden be zien. Verder werd meegedeeld, dat G.S. hun goedkeuring hebben ont houden aan het verlenen van een krediet voor de bouw van een nood- slachtplaats. Hierdoor is men op Leiden aangewezen. De ombouw van de oliestookinstal- latie van het raadhuis bracht vele tongen in beweging. De heer P. de Jong (KVP)was evenals zijn partij genoot J. v. d. Ploeg weinig enthou siast. over het voorstel. Ook de heer G. Koek van de KVP zag enige be zwaren. Na enige discussie werd het voorstel aangenomen. De begroting 1968, die in deze vergadering tevens werd aangeboden, sluit met een voordelig saldo van f17.380.De overige reeds door het L.D. behan delde voorstellen werden alle goed gekeurd. In de rondvraag bracht drs. T. A. Pley (Vrije Lijst) de noodzaak van RUERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Oetta Winifred Ellse. d. v. W. Dem- Bal en J. E. Sanders. Hanneke Ma ine. d. v. H. J. van der Steen en i Hoog, Maurlna, d. v. J. Gljs- •1 M. C. Weeber, Nicole Maria, P. van der Linden en M. Nd. Claudia Monique, d. v. p en M. Y. Lesquilller, Andrea I P. J. de Winkel en P. J. I, Marc Francois, z. v. G. Schamlé H Welchhan, Marjolein Cl |1 v. A. M. A. van Haasterei i Janna. d. v. C. H. Kkitters k en H. van Dulvenbode. GETROUWD Bedet en M. R. Schellingerhout. OVERLEDEN Koorzang in kerkdienst Aan de zondagochtend in de Bethlehemkerk in Leiden te houden kerkdienst zullen ditmaal medewer ken de Cantorij van deze kerk. ver sterkt met het Rijnsburgse Kerk koor, enige leden van „Kunst na Arbeid" en een mannenkwartet, het geheel onder leiding van de heer J. Arnoldus. Onder de uit te voeren liederen behoort o.m, „Het lied der overwinnaars" naar een bewerking Herman de Wolff. Ds. Joh. Poort zal in deze dienst voorgaan. Diefstallen in Leiden In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in een kleuter school aan de Os- en Paardenlaan in Leiden. Ontvreemd werden een platenspeler, een koffer met kleu terplaatjes en een administratieboek met gegevens over de laatste vyf schooljaren. Van een gevel aan de Stationsweg verdween enkele dagen geleden een surprise-automaat met een bedrag van dertig gulden aan kwartjes. Uit twee op het terrein van een automobielbedrijf aan de Haarlem merweg geparkeerd staande wagens werden dezer dagen twee batterijen met een totale waarde van tweehon derdvijftig gulden ontvreemd. Van een in de Bachstraat gepar keerde auto werd in het begin van deze week een reservewiel met band gestolen. Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren: Marjan, d. v. M. van der Hoeven en W. Grooten- dorst, Hendricus A., z. v. N. Adema en M. van Egmond, Caroline J.. d. v. H. M. Roos en J. F. M. van Betten, In- grld Th., d. v. J. Mugge en Th. Chr. Spel. Clemence M. J, d. v. R. Seelen en P. den Blaauwen, Renee A. z. v. H. J. G. Paalvast en C. J. E. van Vliet, Anna M.. d. v. W. A. Dirks en A. M. Th. Baijer, Adrianus C., z. v. Z. Ver hard en H. H. J. Verhoog. OndertrouwdMatthijs W. Tuk te Dordrecht en Lidwlna H. M. Simons, Johan W. Anker en Marjan Bakker. Overleden: Petrus W. vermin, oud 77 jaar, Bemardus J. Funnekotter. oud 67 jaar, Adrianus K. F. Mellenbergh, oud 46 Jaar. aan de Hoge Rijndijk ter sprake. voor de bejaarden zou het gewenst zijn, aangezien deze thans een behoorlijke afstand moeten af leggen om een bijkantoor te berei ken. De burgemeester antwoordde, dat vele pogingen zijn gedaan in deze kwestie, maar dat het resultaat nog steeds nihil ls. Door de heer Bos man werd geïnformeerd naar de mogelijkheid van uitwijkplaatsen in Weipoort. In antwoord hierop deelde de voorzitter mee. dat de aanleg hiervan zo mogelijk de vol gende maand zal plaatsvinden. ui arrest Mevr. Helen Vlachoe, een voor aanstaande Griekse dagbladuitgeef ster, is vandaag door het militaire regime gearresteerd wegens beledi ging van de regering. De 56-jarige uitgeefster heeft prominente leden van de junta herhaaldelijk bekriti seerd. Mevr. Vlachoe staakte de publikatie van haar twee invloedrijke rechts georiënteerde kranten toen het leger de macht greep. Ze weigert de pu- biikatie te hervatten en valt de re gering voortdurend aan over het handhaven van de strenge perscen- suur. 99 Wassenaarse tuimleskumligen exposeren 99 De echtgenote van de burgemeester van Wassenaar, mevr. A. Geertsema - Schoonenberg, heeft vanochtend in het Jcroenhuis aan de Kerkstraat de tuinexpositle geopend, die is ingericht door de gezamenlijke Wassenaarse tuindeskundigen. De genodigden die de opening bijwoonden het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder mevr. A.J. Ie Coultre- Foest werden ontvangen op het terras achter het gebouw. Na een inleidend woord door de heer A. den Haan. voorzitter van de Wassenaarse Bloemisten Patroons vereniging hield mevr. Geertsema een toespraak. Zij prees het initiatief tot deze gezamenlijke manifestatie van de Wassenaarse tuindeskundigen. die collectief deze tentoonstelling hebben ingericht en dus offers ge bracht hebben In tijd en geld, niet terwille van het eigen belang, maar om een gezamenlijk belang te die nen. De tentoonstelling wil het publiek duidelijk maken, hoe groot de bete kenis kan zijn van groen en bloemen in het leven van de mens. Mevr. Geertsema noemde het werk van de Wassenaarse hoveniers en tuinarchi tecten belangrijk en dankbaar. Een fraai aangelegde tuin betekent niet alleen een vreugde voor de bezitter, maar ook voor de gehele omgeving, zy wenste de organisatoren veel suc ces toe en opende daarna de expo sitie door een bord met de naam "Herfstweelde '67" te onthullen. Er werd hierna een rondgang ge maakt. In de gang en in een zy lokaal ex poseert de heer L.G. Oosterling een collectie foto's, prenten en prentbrief kaarten over het Wassenaar van vroeger. De tentoonstelling is vrydag en za terdag geopend van 10 tot 22 uur en op zondag 1 oktober van 14 tot 19 Marktberichten RIJNSBURG, 27 september - Bloe menveiling: Anm. anjers Harvest Moon 20 23; Oranje Triumph 18 21; Kee- fer 14-18; Farah Dlba 14-20; Arthur 14 19; Esperence 16—21; Dusty 12 17; Carry Sim 14—18 G. J. Sim 16- 20; Crowly Sim 13 18; Rose Sim 15 -19; rode 14-18; witte Sim 15-20; Rozen Baccara 20 40; Zorlna 13 20; Carol 8 10; Garnet 6 9; Anthurium 100 20; Gerbera 20 30; alles per si. Lelies 60-115; Tijger 60-80 per tak. resla's White Swan 220 - 415; Golden Yellow 135 185; Irissen 115-220; As ters 4565; Chrysanten Indian Polis 180-220; Lyona 110-160; Tokio 160 -220; Luclda 85-100; Grace 65-90, Golden Dellghtfull 60 85; Lilian Hoek 60-85, Koens Elite 50-75, Plnoccio 75- 100, Davine 85-120, alles per bos. Chrysanten geplozen: Alex Bedsei 25-35, Mlgoll 20-30. Gazelle 30-40 Bomholm 35-40 per stuk. Gladiolen 350-700. Dahlia's 450-550 per 100. RIJNSBURG, 27 september Groen teveiling waspeen 200-320. breek- peen 310, uien 150-320. per kist. bos peen 36-46, peterselie 7-12, krul pe terselle 11-12. seldery 13. kervel 18 per bos. andijvie 9-16, groenekool 13- 20 per kg. VOORSCHOTEN Zoimelmiseollecte van 2-7 oktober In Voorschoten wordt van 2 tot 7 oktober a.s. de jaariykse collecte ge houden voor de Vereniging "Het Zon nehuis", de vereniging die christe- lyke verpleging beoogt van langdu rige zieken en ernstig invaliden van alle leeftyden en ongeacht godsdienst of gezindte. Zy doet dit thans in vier "Zonne huizen", die gevestigd zyn te Beek bergen, Doorn. Vlaardingen en Zuid- hom (Gr.). In deze moderne ver pleegtehuizen worden bijna 600 zie ken, invaliden en gehandicapten ver pleegd. Na uitvoering vah de huidige bouw plannen zal de vereniging haar zorg over meer dan duizend hulpbehoe venden kunnen uitstrekken. Deze plannen omvatten de bouw van een "Zonnehuis" in Amstelveen met 300 bedden waaronder 100 voor geestelijk gestoorde bejaarden en de bouw van een nieuw "Zonnehuis" in Doorn. De Vereniging "Het Zonnehuis'" verricht haar werk reeds meer dan vyf-en-veertig jaar en blijft haar activiteiten uitbreiden. Gezien de be hoefte aan gespecialiseerde verple ging vah langdurig zieken en ernstig invaliden in ons land is dit een eis van de tyd. Door het feit dat deze groep decennia lang een "vergeten groep" was, is er een enorme achter stand ontstaan in hun hulpverle ning. Vandaar, dat het streven van de Vereniging "Het Zonnehuis" aller wegen grote waardering ontmoet. De Wassenaarse wethouder van openbare werken, mr. N. W. A. Brink heeft gisteren op een terrein bij de hoek van de Hofcampweg en de Van Duivenvoordelaan de eerste paal geheid voor tien winkels met galerljwoningen, die deel zullen uit maken van het belangrijkste winkel centrum in het uitbreidingsplan Zyl- watering. Doordat er wat tegenslag was met de heistelling kon de eerste paal niet 's ochtends de grond in, maar moest het werk tot in de loop van de mid dag worden uitgesteld. Maar toen ver dween dan ook de 22 meter lange be tonnen paal in de bodem. Het plan voor de bouw van deze winkels dateert al van ongeveer vijT jaar geleden. Het was toen echter anders van opzet dan nu; de win kels zouden aanvankelijk langs de Hofcampweg worden gebouwd. Over leg tussen het gemeentebestuur en de combinatie Koningen-Batenburg- Hoogkamer. die dit project gaat ver- wezenlyken heeft geleid tot een stede bouwkundig veel aantrekkeiyker op lossing. De winkels zullen nu op eni ge afstand van de Hofcampweg en de Van Duivenvoordelaan worden ge bouwd. waardoor een ruim voorplein ontstaat, dat met een kiosk en een aantal zitbanken zal worden verle vendigd. Er komen twee rijen win kels. Boven een van de rijen worden tien galerijwoningen gebouwd, de andere ry wordt laag uitgevoerd. Het project zal worden uitgevoerd door de N.V. Aannemingsbedrijf v/h Hermes en Roepman uit Berkel; architect is de heer J. J. R. Boos- man uit Ryswyk. Van het winkelcentrum, dat in dit gedeelte van de wyk Zylwatering werd ontworpen zyn een aantal ja ren geleden reeds zeven winkels met bovenwoningen gebouwd aan het Stadhoudersplein. Op het terrein daartegenover zal een groot levens- middelenbedrijf worden gebouwd. Met de bouw van dit 1600 m2 grote gebouw zal over ongeveer een maand worden begonnen. Aan de andere kant van de Zylwatering is, tegen over de plaats waar de supermarkt zal komen, enige maanden geleden de hervormde Messiaskerk gereed ge komen. Tegenover deze Messiaskerk komt te zy'ner tyd het nieuwe po litiebureau. Rond dit winkelcentrum zal voor veel parkeergelegenheid gezorgd wor den. Onwettig bouwsel afgebroken Een aan de Nieuwkoopse Reiger straat gevestigde rijwielhandelaar heeft ongeveer twee weken geleden aan de voorzijde van zyn tot winkel verbouwde woonhuis een houten af dak doen plaatsen, zonder dat hy er vergunning voor had. Nadat het gemeentebestuur hier over inlichtingen had ingewonnen bij Gedeputeerde Staten, waarvan een functionaris meedeelde dat hier voor geen vergunning kon worden verleend, heeft burgemeester A. H. van Montfoort zich met de bouwer en de rywielhandelaar in verbinding ;ld. Het afdak moest voor 25 september zyn afgebroken. Dit is niet gebeurd. De eerste burger heeft gisterochtend, na te hebben gewaar schuwd, het onwettige bouwsel la ten afbreken door leden van de ryks- politie uit Leiden. De materialen zyn in beslag genomen, tegen de rywielhandelaar is proces-verbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN Brandweerkorps gehuldigd De Voorschotense vrywillige brandweer behaalde in successie vo rige week het landskampioenschap in de hoogste klasse en dat werd voor Voorschoten een welgekozen ge legenheid tot huldiging van de ge hele brandweer en in het bijzonder de wedstrijdploeg. In „De Gouden Leeuw" was na mens het gemeentebestuur burge meester L. de Kool aanwezig. Hy spelde de jubilarissen de draagme- daille op en las de oorkonde bestemd voor drie leden, die hun koperen feest vierden: de brandwacht 1ste klasse J. J. Planje en de hoofd wachten Th. Oorschot en A. J. van der Peet. Oorkonde en medaille zyn beschikbaar gesteld door de Kon. Ned. Brandweervereniging en de Ned, Bond van Brandweercomman danten. Woorden van waardering en hulde sprak de burgemeester tot de wed- strydploeg, die zich weer een jaar landskampioen mag noemen. Dat de Voorschotense brandweer een goed brandweer is, moest zy helaas de laatste tyd te veel bewijzen. Voor schoten heeft veel last van grote branden. Ook de commandant, de heer J. Lekkerkerker, sprak de fees tende brandweer toe. De Televizicrploeg, die per 1 januarilen. Als een en ander door mocht Zeven Nederlanders zijn zoals het L.D. gisteren al meldde van Schiphol Tiaar Nepal vertrokken voor een voettocht door de Hima- laja. Op de foto v.l.n.r. J. F. de Beaufort, O. E. H. baron Bentinck, A. J. Driessen, F. C. Dufour, M. C. van Mourik Broekman, J. R. Wouters en J. A. Noordijk, chi rurg te Warmond. Nieuwe uitgaven Nederlandse vestigingen De talryke boekwerkjes, welke het licht zien in de Fibulareeks (uitga ve Van Dishoeck N.V. in Bussum) hebben een nieuwe verryking gevon den in dat, verschenen onder de ti tel .Nederlandse vestigingen' van de hand van C. A. de Bruyn en H. R. Reinders. Hierin is beschreven een periode van drie eeuwen, midden 16de tot einde 19de eeuw. Talryke proble men van de vestingbouw, alsmede de achtergronden ervan worden be sproken. waardoor de strakke mili taire bouwwerken, de doodse muren en donkere gangen der vestingen, door de lezer met geheel andere ogen bezien zullen worden. De typische constructies vormen ook heden ten dage nog een fascinerend deel van het landschap in de lage landen. De auteurs zyn er in geslaagd deze apar te wereld open te stellen, waartoe talryke foto's en plattegronden het hunnen bydroegen. Interessant is het ook kennis te maken met be langrijke vestingbouw'kundigen als Albert Dürer, Miohele Sanmichelo, Adriaan Anthonisz, Simon Stevin, Menno baron van Coehoorn en vele anderen. Een uitvoerige opgave van vestingwerken uit liniën en stellin gen completeert dit interessante, his torische geheel. RAAD WARMOND BIJEEN 1968 ontbonden zal worden, zal wel licht in haar geheel overgaan naar de nieuw op te richten formatie van „De Witte Reus" (Persil). Pellenaars die momenteel in onderhandeling is met dit merk verwacht, dat maan dag de definitieve beslissing zal val- gaan zal dat waarschijniyk beteke nen, dat geen van de renners van de Televizierploeg naar Frankrijk zal vertrekken om daar voor onder meer de Bic-ploeg en Pelforth-Sauvage te gaan ryden. De gemeenteraad van Warmond kwam in openbare vergadering by- een. Bij de ingekomen stukken kwam een rapport ter sprake van de re creatie-adviescommissie uit de raad waarin o.a. de maximum toelaatba re lengte van caravans op de kam peerterreinen wordt vastgesteld. Ver scheidene leden drongen aan op een soepele hantering van deze rege ling van één jaar zal gelden, caravans, die reeds langer stand plaats hebben, een overgangsrege ling van één jaar za gelden. Ondanks 'n pleidooi van de heer H. Scholtens werd het verzoek van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren om een bydrage voor de dierenasiels van de plaatse lijke dierenbescherming afgewezen. Wel zal naar aanleiding van een sug gestie van de heer A. A. Willemsen overwogen worden of in 1968 aan deze vereniging een subsidie zal wor den verleend. Daar de heer G. Wie- ringa tot administrateur van de ge- meenteiyke sociale dienst in Heems kerk is benoemd, werd hem per 1 november 1967 eervol ontslag ver leend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Het voorstel tpt verkoop van bouwterrein in het bestemmingsplan „Endepoel" aan de fa. Noorlander en Zonen in Leiderdorp gaf de heer G. J. van der Kroft aanleiding tot het stellen van enkele vragen betref fende de verkoop van premie A-wo ningen aan Warmondse woningzoe kenden. Ook informeerde hy of er al bekend is. welk bedrijf in de daar te stichten dagwinkel komt en naar overleg hierover met de Warmondse winkeliersverenigingen. „Om tot realisering van de bouw j in het plan „Endepoel" te komen moesten veel moeilijkheden worden overwonnen", aldus de voorzitter „Speciaal gold dit voor de bouw van woningwetwoningen. Om tot een re sultaat te geraken, heeft de gemeen te concessies moeten doen. Dit be trof de dagwinkel en de verkoop van premiewoningen. De Warmondse wo- ninzoekenden zUn eerst wel in de gelegenheid gesteld deze te kopen. Over de voorwaarden bij door verkoop van deze woningen zullen B. en W. zich nog beraden". De heer J. Breedijk uitte zijn waardering voor het bereikte resul taat. De heer Th. H. Weijers drong aan op spoed bij de bouw. De voor zitter kon meedelen, dat de mach tiging voor de gunning van de bouw der 81 woningwetwoningen reeds was ontvangen. De raad ging hier na met dit voorstel akkoord. Na stemming werden als leden van de woonruimte-advies-commis sie gekozen: mevr. P. Montagne van der Geer en de heren P. van Leeuwen, G. F. J. Vellekoop. F H. Walraven en Th. J. P. de Winter. Tot plaatsvervangend lid: de heer Th. H. Weyers. By de rondvraag merkte de heer A. C. van Schie op, dat de vuilver- wydering naby de Kaagsociëteit pro blemen blyft opleveren. Vuilstorting in een schuit, die periodiek werd ge leegd, veroorzaakte deze zomer veel stank. Vele jachthavens hebben zelf voorzieningen getroffen. Hy meen de, dat het een taak voor het te cre- ëeren Plassenschap zal zyn. De aanwyzing van een terrein na by de Warmonderdam als stand plaats voor caravans, die gedurende de wintermaanden van «je terreinen moeten verdwynen, was volgens de heer A. C. van Moorsel, te laat aan belanghebbenden bekend gemaakt. Dit terrein is ongeschikt, meende hy. De caravans staan daar onbe heerd. Hy was ook niet tevreden over het ontbreken van overleg tussen ge meente en exploitanten. Er groeit zo onbegrip voor eikaars standpunt. Hy stelue dan ook voor om een sa- menspreking alsnog een uitvoerba re oplossing te vinden. De voorzitter zei, dat wel degelyk individueel overleg met expoloitan- t-en had plaatsgevonden. Het terrein naby de Warmonderdam is als een oplossing voor edze windet bedoeld. Met Gedeputeerde Staten zal over leg gepleegd worden over een defi nitieve oplossing. B. en W. willen wel met de exploitanten overleg plegen over een oplossing in de toekomst, doch aan de gedragsiynen voor dit jaar zal niet meer worden getornd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19