CORPEL meubelen - Oude Rijn 28 29" 49' GRANDIOZE KLASSIEKE MEUBELSHOW in eiken,Empire en QneenAnne style IK AFHANKELIJK alleen woensdag alleen in Leiden zuiver wollen meisjesmantelf Philidor-top niet in strijd om Leidse titel Swift krijgt t zwaar OP 21, 22,23 EN 24 SEPTEMBER A.S. IN DE GROTE ZAAL VAN DE BURCHT TE LEIDEN Ik stook kolen. Heb mijn eigen voorraad bij de hand. Kom nooit thuis in een kil huis. Kan het zo warm krijgen als ik zelf wil. Mijn haard brandt dag en nacht. Verspreidt de prettigste warmte Door en door behaaglijk. £n wat koop ik voor gemak als ik de gezelligheid moet missen* een GEROUTINEERDE SECRETARESSE GEROUTINEERDE TYPISTE LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 19 september 19; Jaarvergadering L.S.B. Onder voorzitterschap van de heer P. L. Wagenaar hield de Leidse Schaakbond zaterdag in het gebouw aan de Steenschuur zijn jaarverga dering. In zijn openingswoord verwelkom de de heer Wagenaar speciaal de af gevaardigde van de kortelings tot de LSB toegetreden vereniging „Reed", maar kon toch geen toeneming van het ledental van de LSB constate ren. eerder zelfs een kleine terug gang. Deze werd vooral veroorzaakt door de verdwijning van de studen tenvereniging „Black and White". Voorts memoreerde de heer Wage naar het succes van Philidor in de Hoofdklasse en sprak de hoop uit dat het Philidor dit seizoen wel zal gelukken het landskampioenschap te behalen. Tenslotte verzocht hij de clubs meer medewerking aan het LSB-bestuur te verlenen bij de uit oefening van zijn taak. Van de punten, die hierna op de agenda stonden, gaf vooral de door de KNSB voorgestelde contributie verhoging in verband met het op te richten bondsbureau, aanleiding tot levendige discussie. Tenslotte bleken de meeste verenigingen ak koord te gaan met dat plan. Naar aanleiding van de voorge stelde begroting voor 1967-1968 werd op aandringen van Leythen en Phi lidor besloten geen mleggelden voor het snelschaakkampioenschap meer te heffen en tevens het prijzenbe- drag te verhogen. Overwogen zal worden het snelschaakkampioen schap „open" te verklaren, d.w.z. open voor deelneming van schakers buiten de LSB, zoals in andere schaakbonden reeds gebruikelijk Is. Jubileum Na bekendmaking van de compe titie-indeling door de wedstrijdleider, de heer v. d. Meulen, en de herver kiezing van de heren drs. R. Sattler, P. L. Wagenaar, ds. P. J. Mackaay, N. E. Planbfeber en dr. P. Selier in het bestuur, boog de vergadering zich over de (overigens nog vage) plannen met betrekking tot het 40- jarig bestaan van de LSB, volgend jaar oktober. Het bestuur beraamt een schaakweek met zes- en aoht- kampen, een simultaanseance, met als sportief hoogtepunt een revan che van het Nederlands kampioen schap, waarvoor de zes hoogstge- plaatsten een Invitatie zouden moe ten krijgen. De aanwezigen werden dringend verzocht suggesties aan het bestuur mede te delen. Tijdens de rondvraag verzocht de vertegenwoordiger van Philidor het bestuur bij het organiseren van het Leids kampioenschap rekening te houden met het feit, dat de Leidse schaaktop tot Kerstmis zal deelne men aan het Amsterdamse Vasco- toemooi, waarvan de speelavonden, evenals gebruikelijkerwijs de speel- WATERPOLO Rusland wint krap van Oostduitsers Zondagavond is in de Zuidslavisohe stad Split het internationale water- polo-toernooi om de „Coppa Jadran" begonnen. Op de eerste dag kwam het Nederlandse zevental niet in het water. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Sowjet-UnieOost- Duitsland 3—2 (1—0, 01, 20, 01); RoemeniëHongarije 72 (1—1, 4—0, 0—0. 2—1); Zuid-Slavië Italië 5—1 (2-0, 2—0, 1—«1, 0—0). Tien doden bij autorace in Bogota Tien personen, onder wie twee kin deren, zyn zondag om het leven ge komen bij een ongeluk tijdens een autorace in Bogota. Dertig mensen raakten gewond. Het ongeluk werd veroorzaakt door een kind, dat de baan overstak. Een deelnemer aan de race, die het probeerde te ontwij ken, reed toen op het publiek in. avonden van het Leids kampioen schap. op vrijdag vallen. Het be stuur bleek niet van zins hierin ver andering te brengen, en zwichtte ook niet voor het argument dat het Leids kampioenschap, dat telkenjare moeite heeft een acceptabele deel nemerslijst te presenteren, nu bij voorbaat ernstig gedevalueerd is. Club titelstrijd ivielrennen in de Flevopolder Een der mooiste wielerevenemen- ten van het jaar is steeds weer de strijd om 't nationale clubkampioen schap op de weg. Favoriete profs strijden dan belangeloos met jonge amateurs om de eer van hun club zo hoog mogelijk te houden. Voor de eerste keer in de wielerhistorie zal deze titelstrijd morgen, op een nieuw parcours in de Flevopolder worden gehouden. Het Leidse „Swift" moet de vorig jaar in Wijk bij Duurstede zo glorieus veroverde ti tel verdedigen. Een lastige taak en temeer omdat op sterke tegenstand gerekend mag worden van de Lim burgse clubs „Maastricht" en „Berg- klimmers". Aan de strijd in de A-categorle (profs met amateurs) nemen zeven tien ploegen deel. Als eerste ver trekt s'middags om half twee het kwartet van „Apollo" met Eef Dol man als aanvoerder. Met tijdsver schillen van twee minuten gaan daar na de andere ploegen aan het kar wei (84 km), beginnen. „Swift" ver trekt als laatste met Gerben Kars tens. Bart Zoet, Nol Kloosterman en Joop Zoetemelk. Zij kunnen zich op trekken aan de eerder vertrokken ploegen van „Bergklimmers" en „Fortuna", die tot de serieuze kans hebbers gerekend mogen worden. Evenals trouwens „Maastricht", „Olympia" en D.T.S. met de wereld kampioenen Tiemen Groen en Piet de Wit. Avanti Vier minuten na het A-team van „Swift" start het Haarlemse „De Kampioen" als eerste van de 64 in geschreven B-ploegen. „Avanti" (Al phen a.d. Rijn) start als 26ste, „De Bollenstreek" (Lisse) als 31ste en het B-team van „Swift" als 51ste. Mocht een van de B-ploegen tot een snel lere tijd komen dan de zeventien A-ploegen, dan mag dit team zich tevens algeheel clubkampioen noe men. Zover is het echter sinds de clubtitelstrijd in 1964 werd gesplitst nog nimmer gekomen. Aan het clubkampioenschap van de nieuwelingen over 30 km. nemen maar liefst 75 ploegen deel. Zij ver trekken met onderlinge verschillen van één minuut. „Avanti" start als 46ste, „De Bollenstreek" als 47ste en „Swift" als 52ste. De ploegen gaan overdekt van start in het Gemeen schapshuis „De Meerpaal" te Dron- ten. Een unicum in de geschiedenis van het clubkampioenschap, dat vijf tien jaar achtereen in de contreien van Wijk bij Duurstede plaatsvond, maar er voor het steeds drukker wordende verkeer moest wijken. In de nieuwe Flevopolder heeft men voorlopig nog volop de ruimte. Als het morgen een beetje hard mocht waaien, dan kan de clubtitelstrijd wel eens een grote slijtageslag wor den. Schuman-prijs voor Mansholt Voor het jaar 1968 is de „Robert Schumanprijs" van de „Friedrich von Schiller stichting" in Hamburg op aanbeveling van het prijzencura- torium, waarvan de Deen Federspeil voorzitter is. toegekend aan de vice- president van de EEG-commissie, de heer S. L. Mansholt. In hem heeft het curatorium de man willen eren. die er in de laatste jaren daadwerke lijk toe heeft bijgedragen dat een ge meenschappelijke markt binnen de EEG tot stand kon komen. Aan zijn heldere visie, alsmede een buitenge wone begaafdheid tot onderhandelen is het mede te danken, dat een crisis, die niet alleen de graanmarkt, doch de gehele EEG bedreigde, overwon nen kon worden. De prijs, waaraan een geldbedrag van f25.000 is verbonden, wordt toe gekend aan vooraanstaande Euro peanen, die daadwerkelijk bijdragen tot verwerkelijking van de politieke doelstellingen van Robert Schuman. De prijs werd tot nu toe verleend aan de eerste president van de hoge autoriteit der Kolen- en-Staalgemeen schap, Jean Monnet, en aan de vroe gere minister-president van Luxem burg, Joseph Bech. De heer Mansholt is voornemens het geldbedrag, verbonden aan deze prijs, te bestemmen voor restauratie en instandhouding van het geboorte huis van Robert Schuman. De rec tor van de Rheinische Friedrich Wilhelms-universiteit in Bonn. die de onderscheiding verleent, zal in de zomer van het komende jaar de prijs uitreiken. Brandbeveiliging grote warenliuizei (Van onze Haagse corresponded, Minister Beernink van Binien, landse Zaken heeft aan alle Neer. landse gemeenten aandacht gevragd voor de brandbeveiliging van wai-n. huizen. In een rondschrijven gafd4 minister richtlijnen voor het bep$Q van het aantal en de breedte uitgangen en trappen in de gi-fe; winkelbedrijven. Deze minimum-eisen zijn ontleeij aan een rapport met een aantal aai. bevelingen, opgesteld door de „Nedei landse vereniging van brandweer commandaiiten". De richtlijnen zul len deels in verordeningen en bouw vergunningen moeten worden ver werkt en deels zullen zij in goed< samenwerking tussen de brandweei en de directies van de warenhuizei in praktijk gebracht moeten worden Betreffende het aantal uitganger »i; en trappen in warenhuizen staat in de richtlijnen, dat personen zich nooit op meer dan dertig meter loopafstand van een uitgang of een naar de be. gane grond voerende trap moeten kunnen bevinden, en dat vanaf elk punt, waar zich personen kunnen bevinden, ontvluchten in tenminste twee richtingen mogelijk moet zijn. Hoe breed een uitgang, en hoe breed een trap moet- zijn, kan worden uitgerekend. Per honder personen in één ruimte wordt een uitgangsbreedte van 55 centimeter als minimum ge- steld. Voor de trapbreedte wordt psfco honderd personen in één ruimte ten. a minste 110 centimeter geëist GRATIS TOEGANG RUIME PARKEERPLAATS EXCLUSIEVE MODELLEN SAMEN MET IAGTVOET - GANGETJE SHOW van 3-14 Jaar Profiteer van een fantastische aembtecfing zoivef wollen meisjeswintermantek voor ongekend lage prijs. Prachtig afgewerkte, sportieve Shetland manteltjes, ook geklede velours modellen met fluwelen kraagje. Groot kleuren-assortiment. Woensdag alléén bij Gerzon f 25.- voordelige», maat 98 maat 146 normaal 54.75 normaal 74.75 De Vereniging van Vernis- en Verffabrikantcn in Nederb Kay (V.V.V.F.) - Berkenrode - Wassenaar, vraagt voor spofl i ve met middelbare schoolopleiding. Aan een vlot steno-typiste, in staat de afw werkzaamheden voor het merendeel zelfst—-— verrichten, wordt een prettige, verantwoorde ■nre® werkkring geboden. Goede kennis van een moderne, bij voorkei*fetal; Franse, taal strekt tot aanbeveling. Salaris volgens opleiding, ervEiring en leeftijd hei (Deze vacature is ontstaan door vertrek D r huwelijk van de huidige secretaresse). u Aanmelding bij voorkeur na telefonische afspraak 017518045 op Berkenrode, Groot Haesebroekseweg Wassenaar. Aanmeldingen, mondeling of schriftelijk, worden gaan*' *!gel gewacht bij het kantoor Breestraat 56 te Leiden. Ie rij ?onr

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 12