Gedeprimeerd Quick Boys speelt 0-0 tegen Spakenburg Klasse-doelman De Joode voorkomt grotere Rijnshurgse Boys-zege1-0 Dag der gelijke spelen Leo Pluimgraaff en Leen de Best gestraft Weer winst voor TAW en IJYS Ter Leede matig op dreef Landskampioen R WH geklopt Flonkerende triomf van Noordwijk (4-2) PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 SEPTEMBER ljfl Vierde klassers (zaterdagvoetbal) (Van onze correspondent) In de 4e klasse B (zaterdag), wierp Oegstgeest alle prognoses omver door thuisspclend Leiden met 5—0 te verslaan. S.V.O.W. leverde eveneens een voortreffelijke prestatie door op eigen veld Katwijk een 11 spel af te dwingen. Ook Rouwkoop kwam goed voor de dag. In het Westland werd het toch altijd moeilijk te bespelen De Lier een 33 spel afgesnoept. G.W.S. herstelde zich uitstekend van de ne derlaag van vorige week. Tegen run ner-up Be Fair werd een verdiend ZZ spel behaald. Het was de dag van de gelijke spelen, want ook Lis- ser Boys speelde tegen Naaldwijk ge lijk. Na een 00 ruststand kwam het einde met de stand 11. Kou dekerk zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Spirit werd het na een ongelukkig gespeel de wedstrijd een krappe 3Z neder laag. Oegstgeest—Leiden: 50. Leiden startte overdonderend en veroverde een groot veldoverwicht. Maar Oegst geest liet zich niet onder de voet lo pen. Integendeel, de eerste de beste tegenactie leverde direct een fraaie treffer op van Fr. van der Valk. (10). Vijf minuten later bracht linksbuiten Wolbersen de stand op 20. In deze fase van de strijd blun derde de Leidse defensie als beginne lingen en de Oegstgeester aanvalsli- nie straf te deze fouten uitstekend af In de 20ste minuut voerde Fr. van der Valk de stand op tot 30. Vlak voor rust scoorde Piet van Delft 40. Kort na rust schreef Massee na een fraaie een-twee combinatie met linksbuiten Van Duyvenbode de vijf de treffer op zijn naam. Hiermee was de strijd bekeken. De LierRouwkoop: 33. In de eerste helft liep het bij Rouwkoop voortreffelijk. Reeds in de beginfase zorgden Barmentlo en De Jong voor een 20 voorsprong. Rechtshalf Van den Akker verkleinde de achterstand wel tot 21, maar De Jong was ver antwoordelijk voor de 13 ruststand. Na rust had De Lier veel meer vat op het spel. Rouwkoop werd terug gedrongen. Kort na elkaar troffen A. in 't Veld en Van den Akker de roos: 3—3. Hierna stond Rouwkoop met de rug tegen de muur. Het fantastische doelverdedige n van Vleeschhouwor zorgde ervoor dat Rouwkoop althans nog een' punt mee naar huis kon ne men G.W.S.Be Fair: 2—2. Tegen het sterke Be Fair behaalden de Sassen- heimers een alleszins verdiend gelijk spel. Theo van der Meyden gaf de thuisclub in de 12de minuut een 10 voorsprong. Kort hierop maakte Wim Bron echter gelijk. (11). In de 30ste minuut stopte de weer teruggekeerde doelman Ter Beek op fraaie wijze een strafschop. Hij kon echter niet voorkomen, dat Wim Bron toch nog voor een 12 ruststand zorgde. Na rust had Be Fair een licht overwicht, maar door een treffer in eigen doel van linksachter B Kraan kwam G.W.S., zij het wat gelukkig, aan een verdiende puntenverdeling. (22) S.V.O.W.Katwijk: 11. In deze spannende wedstrijd slaagde S.V.O.W er in het geduchte Katwijk een gelijk spel af te dwingen. Hoewel Katwijk in de 15de minuut door linksbuiten Boon een 01 voorsprong nam, was S.V.O.W. beslist niet de mindere. In tegendeel. de Oude Weteringers kwa men geducht opzetten. Zelfs zó dat achterspeler Van Egmond bij een ge vaarlijke situatie voor het. Katwijk- doel in het strafschopgebied de bal met de hand speelde. De toegekende strafschop werd door midvoor Co van Heek feilloos benut. Hierna ont stonden voor beide doelen nog ge vaarlijke situaties, maar de verdedi gingen bleven de aanvalslinies de baas. Lisser Boys—Naaldwijk: 1—1. In deze gelijkopgaande wedstrijd kre gen beide ploegen enkele goede kan sen. De aanvalslinies lieten het ech ter volledig afweten zodat de rust dubbelblank inging. Een tiental mi nuten na rust werkte Mondriaan een voorzet van rechtsbuiten Koke voor treffelijk af. (1—0). Twintig minuten later haalde In 't Veld de Naaldwijk- se midvoor in het strafschopgebied onderuit. De toegekende strafschop werd door Van Dalen zelf benut. Deze stand was tevens de einduitslag, waarmee beide partijen zich konden verenigen. Koudekerk—Spirit (2—2). In deze ongelukkig gespeelde wedstrijd keek Koudekerk reeds na 3 minuten tegen een 1—0 achterstand aan, toen Arie Zweerus in eigen doel schoot. Theo van Amsterdam deed de hoop weer opleven door een minuut later de ge lijkmaker te scoren. (11). In de 10de minuut bezorgde N. Brandwijk Spirit een 2—1 voorsprong. Halverwe ge de eerste helft bracht dezelfde speler de stand op 1—3. Na rust open de Koudekerk een verwoed offensief. De Spirit-defensie week echter niet. Pas drie minuten voor tijd scoorde Theo van Amsterdam 23. Door dit resultaat bezet Koudekerk zonder enig punt de laatste plaats. Het Nederlandse dames-hockey- elftal behaalde in het toernooi te Leverkussen een ruime 40 overwin ning op Nw.-Zeeland. Bij de rust stond Nederland al met 2—0 voor. De doelpunten werden gescoord door He- leen van Rooy (3) en Loes Seelen. (Van een onzer verslaggevers) In een wedstrijd zonder kleur en sfeer is Quick Boys zater dagmiddag op Nieuw Zuid tegen Spakenburg niet verder ge komen dan een teleurstellend puntloos gelijkspel. Met dit re sultaat mag Quick Boys dan nog zeer blij zijn. Want het spel van de bezoekers mocht dan niet veel om het lijf hebben, Spa kenburg vocht in elk geval van de eerste tot de laatste minuut en had mede hierdoor steeds een kleine veldmeerderheid. De Katwijkse verdediging heeft dan ook druk werk gehad. Met Leen Aandewiel en keeper Vooys aan het 'hoofd is het tenslotte gelukt om de score blank te houden. Op zichzelf een verdienstelijke prestatie, maar had er in de Spakenburgse aanval een schutter gestaan, dan zou het er voor Quick Boys donker hebben uitgezien. Want wat hebben de Spa kenburgse aanvallers mooie kansen gehad! Quick Boys kwam in het veld met (twee) invallers voor de beste spe lers, voor Leo Pluimgraaff en Leen die Best, die beiden disciplinair ge straft waren voor het niet deelnemen aan de training. Zij werden vervan gen door Jaap van Duyvenbode en Bram Barnhoorn. Door deze maatre gel van het bestuur was het elftal nogal gedeprimeerd en dat is in het spel tot uitdrukking gekomen. Van zelfsprekend heeft men z'n best ge daan. maar de wil om te winnen en daarvoor alles te geven, konden we niet ontdekken. Jaap van Duy venbode had de ondankbare taak om Leo Pluimgraaff te vervangen en is daarin niet geslaagd. Van Duyven bode. een uitgesproken linksbuiten, voelde eicih in de aanvalsspits als een kat in een vreemd pakhuis. Er ging dan ook weinig van hem uit. Van zelfsprekend is het niet zijn schuld dat de wedstrijd op een teleurstel ling is uitgelopen. Op de linksbuiten plaats was Hans Pluimgraaff even eens zwak. trouwens er waren nog meer zwakke plekken in het Katwijk- se elftal. Alles samenvattend was het een van de slechtste wedstrijden die Quick Boys speelde. Terughoudend doel van keeper Breuker komen, om dat de Spakenburgers in het' begin wat terughoudend speelden. Maar verder dan een serie corners en een schot op de lat van Hans Pluim graaff kwamen de Kat wij kers niet. Inmiddels had Spakenburg de zwak ke plekken in de blauwwitte verdedi ging afgetast en gevonden in de rechtsback Vooys. De aanvallen over links volgden aan de lopende band, maar zoals gezegd, het mankeerde in de Spakenburgse aanval aan een afwerker. Ook na de rust vearnderde er wei nig. Spakenburg was aanvallend ster ker, maar er kwamen geen doelpun ten, behalve een afgekeurd. Daar na nog een schot tegen de lat en dat was alles. De Katwijkse aanval kon helemaal niet tot daden komen. Kwam men een enkele maal voor het Spakenburgse doel, dan was er mankracht te weinig, omdat men achter teveel bleef „hangen". En Doelman Breuker van Spa kenburg is hier Hans Pluimgraaff van Quick Boys te vlug af. (Foto L.D./Holvast) wonnen, toen Cor van Duyvenbode naar het midden was afgezwenkt en een loeiend hard schot kon lossen, dat bovendien nog van richting ver anderd werd. Met een fantastische safe behoedde keeper Breuker zijn ploeg voor een nederlaag. Verlies toch had Quick Boys bijna nog ge- zou ook niet verdiend zijn geweest. Afd. Leiden (zat.) (Van een onzer verslaggevers) Een matig spelend Ter Leede, dat by na niet te herkennen was, heeft in zijn uitwedstrijd tegen SSC'55 in Sprang-Capelle een gelukkig en ei genlijk niet ten volle verdiend gelijk spel (11) behaald. Wellicht dat het gemis van v. d. Fange en v. d. Heij den, die waren vervangen door resp. Wolfers en Blokker, van invloed is geweest op de speelwijze van de Sas- senheimers. Toch mag dit niet als een excuus gelden, want de thuisclub miste zelfs drie van zijn vaste eerste-elftalspelers en trad deson danks zeer energiek op. Van het be gin af nam de thuisclub het initia tief en door een uitstekende midden veldbezetting leidde dat tot een zwaar beleg van het Sassenheimse doel. De Langstraters begingen ech ter de grote fout de goede aanvallen niet volledig af te ronden en daar door werd er wel vaak, maar veel te gehaast en van te grote afstand geschoten. Daarmee wist goalie Van Leeuwen wel raad. Eenmaal had hij het geluk aan zijn kant toen een da verend schot van Kuisten de lat op zijn weg vond. Toch werd het duidelijk, dat dit of fensieve geweld niet zonder gevolgen kon blijven. Na 20 minuten kwam dat SSC-doelpunt dan eindelijk tot stand. Een gave voorzet van Kuisten schampte af van de schoen van een der Sassenheimse verdedigers, de bal kwam daarna in het bezit van aanvalsleider Mathon die via de paal hard en onhoudbaar inknalde. Zoals al vaker is gebeurd, werd Ter Leede door dit doelpunt min of meer wakker geschud. De roodgelen kwa men tot tegenaanvallen, die wel niet zo talryk waren, maar toch wel de gelijk gevaar inhielden. Voor rust kwam er in die 10 stand geen wij ziging meer. Na de hervatting bleef de aarzelende houding bij Ter Leede voortduren, maar de thuisclub pro fiteerde daarvan niet. Kon daarvan ook niet profiteren, omdat het hoge tempo van voor de rust hen duide lijk parten ging spelen. In de laat ste 10 minuten kwam dan toch nog de niet meer verwachte gelijkmaker. Doelman Treffers werd verrast door een harde kogel, kon de bal nog wel uit zijn doel slaan, maar tegelijk zat er een wirwar van spelers bij die kluwen zag Brons kans d< achter de lijn te werken (11 Hoewel de competitie van de Afd. Leiden nog maar twee weken oud is, ziet het er nu al naar uit dat UVS en het vorig seizoen uit de KNVB gedegradeerde TAVV een zeer be langrijke rol zullen vervullen in de strijd om het kampioenschap. TAW won met 53 van MVKV en UVS klopte Kagia met 32. voor beide was dit de tweede zege. Voorts haal de VWS in een wat onvriendelijke ontmoeting tegen Alphia met 31 de volle winst binnen. Woubrugge en WSB deelden de punten (22). UVSKagia was een aardige wed strijd waarin Piet Walthier de Ka- gianen al in de 2de min. de leiding gaf. Pas na een half uur maakte D. Romp voor de blauwwitten gelijk. Van Hoven bezorgde UVS daarna een 21 voorsprong. Na de pauze bracht Hans Loogman de partyen weer op gelijke voet, maar het laat ste woord hadden de Leidenaars: Van Hoven scoorde voor zijn ploeg de winnende treffer. Henk Stigter opende de score voor TAW in de strijd tegen MVKV, maar uit een op wat dubieuze gron den toegekende strafschop maakte Bremenkamp voor de bezoekers ge lijk. Van Tol maakte er nog voor rust 21 voor TAW van, een voor sprong die door Van der Meij na de hervatting werd tenietgedaan. Stig ter maakte daarna 32 en N. de Hartog (strafschop) 4—2. Van der Meij trof voor de Katwijkers voor de derde keer de roos waarna Van Tol de eindstand op 53 voor TAVV bepaalde. Door een doelpunt van Marnet nam WSB de leiding tegen het thuisspelende Woubrugge. Het duur de tot in de tweede helft alvorens C. Hoek voor de gastheren gelijk kon maken. Gerrit Maas gaf de Woubruggenaren daarna zelfs een 21 voorsprong, maar deze ging tien minuten voor tijd verloren door een doelpunt van Jan Plug. Bij VWSAlphia ging het vooral in de tweede helft niet al te vriende lijk toe, nadat de eerste doelpunt loos was verlopen. Een kwartier na rust produceerde Groenendijk voor Alphia de openingstreffer. Een steeds meer in de aanval gaand VWS sloeg daarna drie bressen in de Alphia-defensie en daarvan heb ben de gasten zich niet meer kun nen herstellen. Het voorlopig Nederlands hoe- keyelftal heeft de zaterdag in Gro ningen tegen een noordelijk elftal ge speelde oefenwedstrijd met 51 ge wonnen. Iitslagen-standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A HuizenND SM Quick BoysSpakenburg Rijnsb. BoysZCFC ZwaluwenHBSS De ZwerverHoogvliet 4^ Zwart Wit—SIZO Rijnsb. Boys 4 4 0 0 8 Huizen 4 2 2 0 6 Quick Boys 4 2 2 0 6 SIZO 4 3 0 1 6 10») Zwerver 4 2 0 2 4 11») Zwaluwen 4 12 1 4 9»j Zuidvogels 3 111 3 ZCFC 4 112 3 Spakenburg 3 0 2 1 2 NDSM 3 10 2 2 Zwart Wit 3 10 2 2 HBSS 4 0 2 2 2 Hoogvliet 4 0 0 4 0 TWEEDE KLASSE B SHOKozakken Boys m| Arnemuiden's-Gravenz. SV DOTOHeerjansdam AmstelveenExcelsior M SSC '55—Ter Leede RVVHNoord-wijk Noordwijk Excelsior M 4 Ter Leede 4 Kozakken B. 3 Arnemuiden 4 SHO 4 SSC '55 4 SSS DOTO RVVH Heerjansdam 4 's-Gravez. SV 3 Amstelveen 4 2 2 0 2 2 0 8 13—< 6 5~j 6 10~i 4 5-1 1 2 1 4 6»j 4 1 1 2 3 8-1 3 1 0 2 2 4 0 2 2 2 4-; 0 1 2 1 H 0 13 10-; Noordwyk heeft er In de uitwed- daaruit hoog voor het Noordwyk- DERDE KLASSE A (WEST IJmuidenZandv. Meeuwen MarkenBOL VI. en VaardigARC BI. Wit W.De Geuzen HCSCKermemerland De Geuzen 4 8 BOL ARC 4 7 Marken Kennemerl. 4 7 Blauw Wit strijd tegen landskampioen RVVH geen twyfel over laten bestaan dat het dit seizoen serieuze plannen heeft om weer een vooraanstaande rol te spelen. Met zeer goed spel behaal den de roodwitten een 4Z zege, die voor het zelfde geld veel groter had kunnen zijn als van de vele kansen een beter gebruik was gemaakt. Voor 1500 kijkers ontwikkelde zich al dadelijk een boeiende strijd. De klok had juist de eerste twee minu ten weggetikt toen v.d. Lippe goed vrijkwam en meteen inkogelde. Doel man Rysdyk was zo verrast door het onverwachte schot dat de bal tussen zijn arm en lichaam door in het doel sprong. Dat was de vonk die Noordwijk nodig had om een hevig offensief te laten losbranden. Prachtige aanvallen brachten de de fensie van de landskampioenen in grote moeilijkheden, waaraan men met veel kunst en vliegwerk het hoofd kon bieden. Maar niet voor lang. Binnen het kwartier werd een flitsende combinatie over links de thuisclub noodlottig. Maris rondde de combinatie met een flonkerend doel punt af. Buitenspel, besliste de zwak leidende scheidsrechter Brants en dat gaf Noordwijk even een morele tik. RVVH kon tot wat tegenaanval len komen, maar veel gevaar school daarin niet. De roodwiitten herstel den zich en namen het heft weer in handen. Dat leverde boeiend voet bal op, maaar geen doelpunten. Vlak voor rust moesten de roodwitten een nieuwe schok incasseren. RWH kreeg een hoekschop, de bal kwam doel en met een prachtige kopbal scoorde Brouwer de gelijkmaker. Zuiver schot In de 2e helft pakte Noordwyk de zaken dadelijk stevig aan. Weer was er nauwelijks twee minuten gespeeld toen v.d. Lippe een pass van Breu- ring oppikte, even doorliep en ver volgens met een zuiver schot Rijs- dijk kansloos klopte. Nu ging Noord wijk door en nog geen twee minuten later was het al 13. Maris, voort durend actief, kreeg de bal lanceer de toen over de backs v. d. Lippe, die de zaak met een simpel schot doeltreffend afrondde. Noordwyk be heerste nu de situatie volkomen en RWH mochfcv an geluk spreken, dat er nogal nonchalant met de kansen werd omgesprongen. Toch werd een voortreffelijke combinatie in de 18de minuut RVVH ten vierde male nood lottig. Weer was het v. d. Lippe, die zijn schutterskwaliteiten demon streerde. RWH was een geslagen ploeg, hoewel het voor de Ridder kerkers pleit, dat zij moedig bleven doorgaan. Zy boekte daarmee nog een succesje, want in de 27ste mi nuut scoorde Brouwer een tweede te- genpunt. Bij die 4—2 stand bleef het ofschoon Noordwijk nog tal van kan sen kreeg. Zo verschenen Weijers (2x) en Breuring ook nog alleen voor Rijsdyk, maar zij zochten door te haastig werk het doel op de verkeer de plaats. V.d. Lippe viel een kwar tier voor tijd nog uit en werd ver vangen door Spaanderman. 4 5 3 4 IJmuiden HCSC ADM DERDE KLASSE A (WEST TOGR—-HVO JACLoosduinen VVGZ—CSVD MonsterOranje Wit PPSC—Scheveningen Die Haghe—RCL CSVD Die Haghe Monster PPSC Schevening. Loosduinen 8 Oranje W. 7 TOGR 6 JAC 5 WGZ 5 HVO 4 RCL VIERDE KLASSE B KoudekerkSpirit Lisser BoysNaaldwijk GWS—Be Fair OegstgeestLeiden De LierRouwkoop SVOWKatwijk Katwijk 4 7 Ltsser B. Be Fair Naaldwijk Leiiden Hazersw. B. SVOW GWS 4 7 3 5 Rouwkoop 4 5 Spirit 4 De Lier 4 Koudekerk HENGELSPORT Als sluitstuk van de Leidse E gelcompetitie visten de bestuu rer den en controleurs in De Vliet ,jer vangst was matig. Uitslag (w tien): 1. A. Kyk in de Vegte; Wassink; 3. J. Hollebeek: 4. S chard; 5. H. Wasink; 6. Slingert 7. Vos; 8. Brusche; 9. G. v°c; 10. C. Zandvliet. fe óen Leidse Postduiven Club s vlucht Venlo. In concours 233 ven. Los 11 uur. Eerste duif 13J uur. Uitslag: 1. P. Hofman, 2.1 Egmond; 3, 6, 7, 8. J. van Aï sr.; 4. L. W. van Bruggen; 5.5^c v d. IJssel, 9. W. L. Onstefc W. v. d. Nieuwendijk. IIIIIIIIIIJIIlllilllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllIllllll Weer is het Rijnsburgse Boys gelukt een kleine zege te boeken. De marge, waarmee de Rynsbur- gers hun wedstrijden gaan win nen wordt echter steeds be nauwder. De lijstaanvoerders van de tweede klasse A wonnen in Rijnsburg met 10 van ZC FC. Op zich zelf een zeer ver dienstelijk resultaat, want de Zaandammers presteerden het vorige week Quick Boys een puntje afhandig te maken. Za terdag toonden de elf Zaan dammers zich ijverig zwoegen de .miertjes", die echter in hun vlijt wat al te ongeorganiseerd te werk gingen. Rynsburgse Boys deed het voor de rust niet veel beter. Wèl bleek Henk de Mooy op het middenveld weer een kracht van betekenis en nam Starken- burg op afdoende wijze de plaats van de geblesseerde Kralt in. In die eerste helft, waarin het spel ontaardde in een nut teloos heen-en- weer - getrap (het peil stond toen wel op een heel laag pitje) bleek de zwakte van de Rynsburgse ploeg te liggen in de matige bezetting van de beide buitenplaatsen (v. Zuylen en Harteveld). De tweede helft gaf een Rijns burgse Boys met een geheel an der gezicht te zien. Langzaam kwam de Rijnsburgse machine op gang. Kees Heemskerk be proefde met een knap schot de kwaliteiten van doelman De Joode. De Rijnsburger wist toen nog niet, dat de Zaandamse keeper tot de beste speler van het veld zou uitgroeien. Slechts éénmaal heeft deze begaafde doelman het hoofd moeten bui gen. En dat was bepaald geen schande. Een afgeslagen corner werd door Henk de Mooy even buiten de rand van het straf schopgebied opgevangen. Met een daverend schot joeg hij de bal in het Zaandamse net. De ZCFC-verdediging keek vertwij feld achterom: 10 voor Rijns burgse Boys, dat van dat mo ment. af het spel volkomen dic teerde. Het fantasieloze aan- valsspel van ZCFC kon de Rijnsburgse verdediging nauwe lijks verontrusten. Ook niet toen de aohterspelers v. d. Dongen en Blom naar voren gingen om hun aanval wat meer stoot kracht te geven. Aan de andere kant werd het een strijd tussen de Rynsburgse voorhoede en doelman De Joode, waarin laatstgenoemde glansrijk zege vierde. Schoten van De Heyer Heemskerk vonden Dij hem geen genade. Ook niet de slappe inzet van v. Zuylen na een haarzulvere pass van Har teveld, die, na met Kees Heems kerk van plaats gewisseld te hebben op het middenveld, aan zienlijk beter voor de dag kwam. Mede door het solide op treden van doelman De Joode en door het wat tekort schieten in conditie van De Mooy en Kees Heemskerk, kwam er geen wij ziging meer in de stand. Een prachtige redding van ZCFC-doelman De Joo de. Links op de foto Henk de |j% Mooy. (Foto L.D./Holvast) lïïiiiiiiiiiiiiillliliiiiiiiiiiiiiiiliilililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Ish, LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGB1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8