manier Leiden gaat op andere zijn woningen verdelen Royale fokvee aanvoer van op de Vebo I plaats voor drie categorieën „Inventarisatie" van woonwensen ANKERHORLOGE Botsing bij De Vink Woensdag in Leiden „BJOLIBA": GRANDIOOS DANSFEEST MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD (ijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zeven urgentiegroepen maken I =n liliiilillillliillillllllliiliililliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiliiliiiiiiiiliiliiiiiiiiliiiiilllllllilliliiililllllllllliiliililiilliiilliiilliiiiii Leiden zal een nieuw systeem van woonruimteverdeling invoeren, dat meer openheid in het tot nog toe gevolgde huisvestingsbeleid moet brengen. De nieuwe woonruimteverordening, die de Leidse raad volgende week ter vaststelling krijgt voorgelegd, houdt voor de woningbehoevenden in deze stad twee belangrijke wijzigingen in: ER KOMEN DRIE CATEGORIEËN (A, B EN C) IN PLAATS VAN DE HUIDIGE ZEVEN URGENTIEGROEPEN. ER KOMT VOOR HUURWONINGEN EEN BINDING TUSSEN HUUR EN INKOMEN, DE ZGN. HUURQUOTE. Wat de invoering van de drie categorieën betreft, voor categorie A komen in aanmerking: 1. gehuwden die al drie jaar getrouwd zijn of samen 52 jaar (vroeger 58 jaar) zijn en niet over zelfstandige woonruimte beschikken. 2. aanstaande echtparen die samen 54 jaar (vroeger 58 jaar) zijn 3. alleenstaanden vanaf 35 jaar (vroeger 40 jaar) 4. anderen die zeer dringend andere zelfstandige woongelegenheid nodig hebben. Voor categorie A geldt als algemene vo orwaarde dat er een zeer dringende noodzaak moet zijn om in Leiden zelfstandige woongelegenheid te hebben. Voor categorie B komen in aanmerking: »1. echtparen die niet vallen onder categorie A 2. aanstaande echtparen, die samen ouder zijn dan 45 en jonger dan 54 jaar 3. alleenstaanden van 30 tot 35 jaar. Voor categorie C: De minder urgente gevallen, die niet onder categorie A of B vallen, bijv. as. echtparen die niet voldoen aan de leeftijdsnorm van categorie A of B. Een belangrijk facet van groep C is dat daarin ook diegenen worden ondergebracht, die wel een behoorlijke woongelegenheid hebben, maar toch uitzien naar een andere woning, de zgn. „woningzoekenden". Het gaat hier om mensen die kleiner, groter, duurder of goedkoper willen gaan wonen of die van woning willen ruilen. De registratie van deze groep is van belang i.v.m. de doorstroming. Ook kan aan de hand van deze inschrijvingen een inventarisatie van woonwensen worden op gebouwd, die weer van nut zouden kun nen zijn bij het woningbouwbeleid. HJIillllllllilllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll binding tussen Er komt een huur en inkomen (huurquote) j liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiim ^Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiinijn 1 Nog is de woningnood in 1 Leiden niet ten einde. Per 1 augustus 1967 stonden bij het bureau Huisvesting 5802 woningbehoevenden 1 ingeschreven, van wie 2830 1 in de urgente groepen en 2972 in de niet-urgente 1 groepen. IflIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllÏÏ Het ligt in en W. om aan de hand van een in- komensschaal op het bewijs van in- schryving van elke betrokkene aan te geven voor welke huurklasse hy in aanmerking komt. In verband hier mede zullen allen, die een aanvraag voor inschrijving by het huisvestings bureau indienen, de nodige gegevens omtrent hun inkomen moeten ver strekken. Dit geldt ook voor hen, die thans reeds in het bezit zijn van een erkenning als woongelegenheidsbe- hoevende. Alle inschrijvingen zullen niet langer geldig zijn dan voor een door ons te bepalen termijn; aan het einde van dit tijdvak zal een verzoek om verlenging moeten worden inge diend met overlegging van nieuwe re cente gegevens o.a. betreffende het inkomen. 'ho| Wat betreft de binding tussen huur i inkomen, de zgn. huurquote, uit gangspunt Is een bedrag gelijk aan 14 15% van het bruto-inkomen na aftrek van 8% wegens pensioenverze keringen e.d. Aan de hand van dit criterium zal worden bepaald voor welke huurklasse elke ingeschrevene aanmerking komt. De invoering _j het nieuwe systeem voor wo ningverdeling maakt het noodzakelijk dat allen die nu staan ingeschreven bij het Bureau Huisvesting en allen die zich in de toekomst laten in schrijven de nodige gegevens ver strekken met betrekking tot hun in komen. B. en W. van Leiden vestigen in de toelichting op hun voorstel tot vast stelling van een nieuwe woonruimte verordening de aandacht op een rap port, dat de studie commmissie in zake huisvestingsvraagstukken over het vraagstuk van de urgentienormen verleden jaar heeft uitgebracht. Mede naar aanleiding van een enquête naar de situatie in gemeenten, welke met Leiden vergelijkbaar zijn, alsmede in de omliggende gemeenten, is de com missie tot de conclusie gekomen, dat de leeftijdsgrenzen voor gehuwden en huwenden, welke bij de bepaling van de urgentie worden gehanteerd, een verlaging behoren te ondergaan. De commissie heeft hierbij tevens over wogen, dat bedoelde normen, gelet op de gemiddelde leeftijd, waarop in den een huwelijk wordt gesloten, niet meer met de werkelijkheid overeen komen. Eveneens acht de commissie een zodanige verlaging gewenst ten aanzien van de leeftijdsgrens vooi leenstaanden. Met betrekking tot de woningzoekenden van buiten Leiden is door de commissie gepleit voor duidelijke omschrijving van de deze groep moet vol- huisvesting in Leiden ADVERTENTIE Zoekt U een goed Roamer, Citizen. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 HEEFT HET ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Tevens in aanmerking te komen, dringt de commissie erop aan om het bruto-inkomen van een woningzoe kende bepalend te doen zijn voor de huurdraagkracht. Eenvoudiger De studiecommissie is voorts de me ning toegedaan, dat de bestaande on derverdeling van de erkend woonge- legenheidbehoevenden in een groot aantal categorieën een zekere star heid in de hand werkt en voor het publiek ondoorzichtig is. Zij geeft dan ook in overweging deze regeling door een eenvoudiger systeem te vervan gen. De commissie heeft haar advies vergezeld doen gaan van bepaalde aanbevelingen. Aan de hand van dit rapport heeft de commissie van advies inzake huis vestingsaangelegenheden (de huis vestingscommissie) zich uitvoerig be raden over de gehele problematiek van het woonruimtebeleld. Hoewel de normen, welke alhier sinds de tot standkoming van de Woonruimtewet 1947 en de vaststelling van de „Woon ruimteverordening 1947" hebben ge golden, een redelijke woonruimtever deling hebben gewaarborgd, acht ook deze commissie het tijdstip aangebro ken om die normen aan te passen aan de gewijzigde inzichten en omstan digheden. In haar rapport var maart j.l. wordt daarom, op basis de aanbevelingen van de studiecom missie, een herziening van de normen voor de woningverdeling voorgesteld, waarbij is uitgegaan van een sterk vereenvoudigd systeem voor de in schrijvingen en het bepalen van d« urgentie. Bovendien acht de huisves tingscommissie het noodzakelijk on in navolging van bijv. de gemeente Amsterdam als richtlijn voor de woningtoewijzing een zogenaamde huurquote te hanteren, waardoor een rechtstreekse binding zal worden ge legd tussen het inkomen van de wo ningzoekende en de huur van de wo ning, waarvoor hij in aanmerking komt. Onderling overleg heeft ertoe ge leid, dat tussen beide commissies trent de inhoud van een nieuwe rege ling overeenstemming bestaat uitvoerig beraad is het college tot de conclusie gekomen, dat overneming van bedoelde ingrijpende voorstellen in het belang van een goed woon- ruimtebeleid noodzakelijk is. Aanpassing Ofschoon wordt uitgegaan van het beginsel, dat de inschrijving onder de hoogste categorie (A) moet worden beperkt tot de zeer urgente gevallen, achten B. en W. verlaging leeftijdsgrenzen voor indeling in categorie A van gehuwden van 58 tot 52 jaar, van aanstaande echtparen van 58 tot 54 jaar, en van alleen staanden van 40 tot 35 jaar een noodzakelijke aanpassing aan de fei t-elijke situatie. In de afgelopen jaren middelde leeftijd, waarop een huwe lijk wordt gesloten, een zeer snelle stijging van het aantal woningbehoe- vende Jonggehuwden en aanstaande echtparen voor. Een door het huisvestingsbureau samengesteld overzicht heeft uitge wezen, dat het aantal urgente wo ningzoekenden steeg van 2625 op 1 januari 1957 tot 3005 op 1 januari 1967, dus met ongeveer 14%. Het aan tal ingeschreven jongehuwden en aanstaande echtparen nam echter toe van 981 op 1 januari 1957 tot 1784 op 1 Januari 1967: een stijging van ruim 81%. In verband met de na-oorlogse geboortegolf bedroeg de stijging tus sen 1 januari 1966 en 1 januari 1967 zelfs ruim 21,5%, tegenover een ge middelde toename gedurende de pe riode van 1 januari 1957 tot 1 januari 1967 van 8% per jaar. In het alge meen kan daarom gesteld worden, dat de last van de woningnood voor een toenemend deel w ordt gedragen door de jongere woningbehoevenden, en vooral door de jonge gezinnen, die gedurende vele jaren op inwoning zijn aangewezen. Met de verlaging van de leeftydsnormen wordt bereikt, dat op de urgentie van deze categorie een zwaarder accent wordt gelegd in vergelijking tot anderen, die reeds over een zelfstandige woongelegen heid beschikken en niet in zodanig benarde woonomstandigheden verke ren. dat zij voor indeling onder cate gorie A in aanmerking zouden komen. Behalve op de jonge gezinnen, die slechts over inwonende woonruimte beschikken, drukt in Leiden de wo ningnood naar verhouding ook zwaar op de vele gezinnen, die in zeer slech te woningen zijn gehuisvest. Mede als gevolg van het grote aantal slechte woningen maken in enkele wijken van de oude binnenstad de gezinnen, die zeer dringend andere woonruimte behoeven. 25% tot 30% van de bevol king van deze wijken uit. Huurquote deed zich als gevolg van de lagere ge-1 draagt. Zowel de jonggehuwden als de be woners van de zeer slechte woningen behoren voor een groot deel tot de lagere inkomensgroepen, welke zijn aangewezen op de goedkopere wo ningen. Het woonruimtebeleid in de komende jaren zal er daarom op ge richt moeten zijn, dat de woningen met een lage huurprijs worden gere serveerd voor de minstdraagkrachti- gen. Hoewel reeds door het verlenen van uitkeringen op grond van de Doorstromingsverordening wordt be vorderd. dat voor woningbehoevenden met lage inkomens passende woon ruimte beschikbaar komt, zal het ge voerde beleid toch alleen effectief kunnen zijn, indien geen woonver gunningen voor woningen met een lage huurprijs worden verleend aan degenen, die een hogere huur kun nen voldoen. Hiervoor is het noodza kelijk als richtlijn een huurquote aan te houden, welke gesteld kan worden op ongeveer één zevende deel van het bruto-inkomen van het gezinshoofd na aftrek van een gefixeerd percen tage van 8% wegens pensioenverze- kerlngen e.d. Voor zover de bestaande samenstelling van de woningvoorraad naar huurprijs toepassing van die ge dragslijn mogelijk maakt, zal men dus niet meer in aanmerking komen voor toewijzing van een woning, waarvan de huurprijs minder dan 14% of 15' peler Door toepassing van de bovenbe doelde inkomensschaal en huur klas se-indeling zullen, voor wat de ge subsidieerde bouw betreft, de vooroor logse complexen van woningwetwo ningen worden bestemd voor de wo ningbehoevenden met de lage inko mens, en de na-oorlogse woningwet en premiewoningen voor de inge schrevenen in de inkomensgroepen, welke zijn gelegen tussen - f800,— en 1.500,per maand. Uiteraard zullen bij de woningtoewijzing bo vendien nog de normen betreffende de verhouding tussen de gezinsgrootte en -samenstelling en het aantal ver trekken van de woning blijven gelden, met dien verstande echter, dat voor een daarvoor in aanmerking komende categorie van woningen met 'toog op de verhouding tussen vraag en aan bod een soepele gedragslijn kan wor den gevolgd. In de huidige situatie is een meer soepele hantering van doelde normen mogelijk ten aanzien van woningen, waarvan de huurprijs meer dan f190.— f200.—, doch minder dan f300,— per maand be draagt. De woningen van laat* doelde categorie, bijv. de nieuwge bouwde en premiewoningen, zijn in het algemeen bestemd voor de inko mensklasse tussen f 1.500,— f 2.100,per maand. Personen van de hoogste inkomens groep behoeven niet meer te worden ingeschreven, daar voor hen de gelijkheid bestaat een nieuwgebouwde woning in de ongesubsidierde sector huurprijs meer dan f300.— per maand te betrekken. In dit ver band vestigen B. en W. er de aan dacht op, dat zij eerder reeds hebben besloten voor de nieuwgebouwde huurwoningen en koopwoningen in de ongesubsidieerde sector „vrije vesti ging" toe te staan. Voor woningen met een huurprijs lager dan bijv. f 10,per week zal, zonder toepassing van de normen, een woonvergunning worden verstrekt aan een gegadigde mits econo misch aan Leiden gebonden di< in het bezit is van een inschryvings- bewijs voor de laagste inkomens er toestemming van de eigenaar heeft verkregen. De binding van de toewijzing een nieuwe woning aan het inkomen van de ingeschrevene kan uiteraard niet worden toegepast voor koopwo ningen. Ten aanzien van de aankoop van een bestaande woning wordt van geval tot geval bezien, of een woon vergunning zal worden verleend, waarbij de eis van economische bin ding in principe gehandhaafd blijft. Met de huisvestingscommissie en d studiecommissie zijn B. en W. vai oordeel, dat aan de nieuwe normen ruime publiciteit moet worden gege ven. Daarbij zal het bureau Voorlich ting worden ingeschakeld. KOSIGIN ZIEK GEEN BEZOEK VAN DEMIREL Resumerende menen zy te mogen innemen, dat hiermede een doel matig en voor de burgerij doorzichtig systeem van woningverdeling tot stand zal komen. H. W. Zeilstra overleden In zjjn woning aan de Scholten- straat is hedennacht op de leeftijd van slechts 48 jaar plotseling over leden de heer H. W. Zeilstra, een be kende figuur in de wereld van de brandstoffenhandel, waarin hij ook organisatorische functies bekleedde. Jarenlang van 1952 tot 1962 maakte de heer Zeilstra deel uit van het College van diakenen der Leidse diaconie. Voor deze diaconie had hij zitting in tal van commissies, o.a. die van de commissie Voordorp, Fabrica ge en het Bejaardentehuis aan de Kaarsenmakerstraat. Van dit tehuis was hij van 1958 tot 1962 voorzitter, in welke kwaliteit hij zeer veel heeft gedaan om de zorg voor de bejaarden op een hoger plan te brengen. Voorts had hij zitting in het bestuur van de Prot. Ver. „Het Groene Kruis". De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal donderdagmiddag om drie uur op „Rhijnhof" plaats vinden. Een 30-jarige Katwijker brak gis teravond beide benen, toen hij met de door hem bestuurde bestelwagen tegen de achterzijde van een Voor- burgse wagen reed. Het ongeluk ge beurde omstreeks kwart over negen bij „De Vink". De Katwyker, die uit de richting stad naderde, kwam met de auto uit Voorburg in botsing vry- wel op het ogenblik waarop deze van de Vinkweg links af de bocht naar de spoorbomen wilde nemen. Beide wagens werden ernstig bescha digd. De Katwijker moest in het Academisch Ziekenhuis worden op genomen. (Foto LJJ./Holvast). De Sowjetrussische premier, Kosi- gin, is ziek en een bezoek van de Turkse premier. Demirel, aan de Sowjet-Unie, dat vandaag zou be ginnen, is uitgesteld, aldus is van daag van officiële zijde in Moskou verklaard. Kosigin ontving zaterdag de India se minister van Defensie, Swaran het inkomen be- I Singh en zou er toen „fit en ge- I zond' 'uitgezien hebben. Woensdag zal de 31ste Vebo weer duizenden uit de stad en verre omtrek naar de sleutelstad brengen. De organisatoren zijn er in geslaagd zich te verzekeren van een royale aanvoer van dieren, aanzienlijk meer nog dan vorig jaar. Op het vee marktterrein zullen niet minder dan 600 dieren te pronk staan tegenover 533 een jaar geleden. De Vebo omvat ook ditmaal naast de veekeuring, ook een zuivelexpositie en -keuring en jeugdwedstrijden en -demonstraties. Vergelijking Voor zwartblaar is de Vebo nog al- tijd „de" grote tentoonstelling in het westen des lands. Dit blükt ook wel uit het aantal exemplaren, dat dit maal deze fokveedag zal opluisteren, namelijk 224 (vorig jaar 199). Voor het zwartbond vee loopt de zaak iets moeilijker en men heeft overwogen, dat onderdeel van de tentoonstelling te laten vervallen. Dank zü het feit echter, dat ook bedrijven in zuidelyk Stormen van enthousiasme ver wekte gisteravond in de Leidse Stadsgehoorzaal het optreden van het Guinese Djobila-ballet. Het was een grandioos spektakel van klank en kleur. Een spektakel, dat hoewel een mengeling van show en ballet, gebaseerd bleek te Zijn op authen tieke Afrikaanse riten. Vaart en rit me kenmerkten de gehele voorstel ling, waarby de perfectie en het theatereffect om voorrang streden. Er viel af en toe een routineslordig heidje te bespeuren, maar dat is het vijfenveertig leden tellende gezel schap, dat is voortgekomen uit het destijds door Keita Fodeba opgerich te Ballet van Guinee, na zo'n lange tournee nauwelijks kwalijk te nemen. Het uithoudingsvermogen van de dansers en de (zeer jonge) danse resjes maakte naast de aankleding van deze Westafrikaanse dansshow op het dankbare Leidse publiek de meeste indruk. Verrassend waren echter ook de vocale prestaties, die in dit Djobila-ballet worden geleverd door Kouyate Sory Kandia als de troubadour. Met het meisje, dat in het eerste deel van het programma de rol van de schoonste maagd uit het dorp te vervullen krügt, oogstte deze zanger met zyn gouden stem het grootste succes. Het danseresje en hy stalen, om dit anglicisme bij uitzondering eens te gebruiken, de show. Een vrijwel geheel gevulde Stadsgehoorzaal heeft van dit unie ke folkloristische dansfestyn intens genoten. Het duurde althans heel lang voordat het gordijn definitief viel. Noord-Holland toch belangstelling bleken te hebben heeft men in deze afdeling toch nog een 127 dieren we ten te trekken, hetgeen ruimschoots voldoende was om deze groep te handhaven. Vorig jaar waren het er vier minder. De deelneming van geiten is onge veer op hetzelfde niveau gebleven, hamelijk 64 (v.j. 67), evenals het aantal schapen (109 tegen 102). Een belangrijke toeneming is te zien by de varkens, waarvan er 76 (v.j. 42) ter keuring worden aangevoerd. De ze stijging is te danken aan de acti viteiten van de commissie, die veel fokkers heeft weten over te halen tot deelneming. Er worden minder groepen ter keuring aangevoerd, hamelyk 38 in plaats van 47. Naar deze verminde ring is doelbewust gestreefd omdat het organisatorisch wel de nodige problemen oplevert, de keuring tijdig gereed te hebben wanneer het aan tal groepen te groot is. De officiële opening van de ten toonstelling vindt in een van de twee grote tenten op het Veemarktterrein plaats om negen uur des ochtends door ir. E. F. Geessink, lid van de Directie Veeteelt en Zuivel van het Ministerie van Landbouw en Visse rij. Een half uur later vangen de keu ringen aan, waarna om kwart voor twee de kampioenen zullen defileren en de kampioenspryzen zullen wor den uitgereikt. Boerenkaas In die tussentyd kunnen de vele be zoekers van de tentoonstelling ook nog hun hart ophalen aan een ten toonstelling van boerenkaas in de zuiveltent. De boerenkazery maakt een moeilijke tijd door en het aan tal zelfkazers neemt dan ook gelei delijk af. Niettemin heeft de Vebo zich van ongeveer 80 inzendingen we ten te verzekeren. Dat is een mooi re sultaat wanneer men in aanmerking neemt dat Leiden zich aan de peri- feri van het boerenkaasgebied be vindt en dat de Leidse kaasmarkt nauwelyks meer levensvatbaar ge noemd mag worden. Aan deze kaasafdeling is een dor- penwedstrijd verbonden waaraan Warmond. Zoeterwoude, Alkemade, Alphen en Woubrugge deelnemen. Warmond wist in 1964 de ereprys van de Federatie van Verenigingen van Kaashandelaren in de wacht te slepen, in 1965 was dat Zoeterwoude en in 1966 Alkemade. In de zuiveltent worden bovendien stands ingericht waarin zuivelbeno- digdheden en andere bedryfs- en huishoudelijke artikelen worden ten toongesteld en gedemonstreerd. Jeugdwedstrijden Tenslotte brengt de Vebo jongeren- wedstrijden en -demonstraties. De plattelandsjeugd heeft vandaag vee keuringen verricht op een bedrijf in Hazerswoude, waar vee vanuit de omtrek werd aangevoerd. De prijstoekenning zal op de Vebodag zelf bekend worden gemaakt. Voort* zyn er trekkerbehendigheidswedstrü- den en een bedrijfseconomische wed strijd, beide voor heren. De dames zul len zich bezig houden met gebak gar neren, bloemschikken en woningin richting, terwijl er voorts voor ieder een wedstrijden zijn georganiseerd in vingerverven, krantenknippen, schuttingdecoratie, muziekherkennen gereedschap-herkennen en een eti- quette-quizz. Vah 12 tot 13 uur zullen volksspel en volksdans ten beste wor den gegeven, een programmapunt dat vorig jaar voor het eerst werd ingevoerd en een groot succes bleek. GEVECHTEN IN ROOD-CHINA DUREN VOORT In de Chinese provincie Kwangsi hebben volgens reizigers, die in Hongkong zijn aangekomen, honder den de dood gevonden in gewapende botsingen tussen strijdkrachten van Mao en troepen, die trouw zyn aan diens tegenstander, president Lioo Sjao-Tsji. De beroering in Kwangsi, welke provincie grenst aan Noord- Vietnam, heeft de bevoorrading van Noord-Vietnam ontwricht. Andere reizigers melden, dat nieu we botsingen dreigen tussen mede- en tegenstanders van Mao in de pro vincie Kwangtoeng, die aan Hong kong grenst. Zeelieden, in Hongkong terugge keerd uit Kiangsoe, Foekien en Tsje- kiang om zich weer aan boord van hun schepen te begeven, hebben mel ding gemaakt van zware gevechten in deze provincies tussen boeren, ar beiders in de industrie en functiona rissen en leiders van de commuhis- tische party. Degenen, die uit Kwangsi kwamen zeiden, dat deze provincie van vitaal belang is voor de verzending van voorraden uit China naar N.-Viet nam. Deze provincie staat als derde op Mao's lijst van provincies, die moeten worden ontworsteld aan de macht van de revisionisten van Lioe Sjao-Tsji. Een deel van de militaire voorra den zou naar Noord-Vietnam kunnen worden gezonden via de provincie Joennan, die ook aan Noord-Viet nam grenst, maar de zaterdag aan gekomen reizigers verklaarden te be twijfelen, of Joénnan trouw is aan Mao.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3