„Waar is ons geld gebleven Duizenden arrestaties in Egypte verricht NOURILAX Vergadering over sluiting Van Heijst SLAG BUS TEGEN TREIN: 9 GEWONDEN Dieptepunt in orders Groninger werven Angststemming heerst in Cairo ^4 cjencla «amilieherirhten Einde vriendschap Amer-Nasser MET EEN ENKEL WOORD HAAGS AG E N D f/. IORLAN SALON Dl GR 01 C'esl foui pol vous Madame LEIDSCH DAGBLAD EATERDAG 16 SEPTEMBER De schietpartyen in het Chinees- Indlase grensgebied van de Hi- malaja hebben deze week weer eens de aandacht gevestigd op een gevoelige plek: het strategisch-be- langryke Sikkim. De vorst van dit kleine berglandje (een kwart van de oppervlakte van Nederland!) is des tijds bekend geworden door zUn hu- weiyk met de Amerikaanse Hope Cook. Maar in de Indiase hoofdstad Nieuw Delhi staat dit rykje met zUn 138.000 inwoners om een andere re den in de belangstelling. Want Sik kim is aan India's noordeiyke grens het gemakkelijkste invasiepunt voor een eventuele vijand, ine asu voor een agressief China, indien dat een aan val zou willen doen op het vruchtbare, olieryke Assam. India heeft dit ge vaar altyd al onderkend. In 1888, dus tachtig jaar geleden, verdreven de Britten de Ti be tanen uit Sikkim en sloten een beschermingsverdrag met het kleine land, een verdrag, dat in 1050, toen India zelfstandig werd, gretig door de regering in N. Delhi werd overgenomen. Sindsdien is Sik kim een protectoraat van India, dat de buitenlandse belangen en de de fensie behartigt. Maar ook China biyft er zich van bewust, dat Sikkim een belangryk stukje grond is, vooral sinds het Tibet annexeerde. Maar al eerder stond dit de Chinezen duidelijk voor ogen. En men denke in dit ver band aan de MacMahon-linie. Mac- Mahon was de toenmalige Britsindi- sche staatssecretaris, die in 1914 in Simla met vertegenwoordigers van China en Tibet een grensverdrag sloot. Die grens zou ten oosten van Bhoetan de hoofdketen van de Hima- laja volgen. Helaas, China weigerde achteraf dit akkoord goed te keuren en na de Tweede Wereldoorlog maak te het aanspraak op een grens, die honderd kilometer zuideiyker loopt, tot aan het dal van de Brahmapoetra. Op die wyze wilde het Bhoetan en Sikkim annexeren, maar India hield en houdt vast aan de MacMahon-linie die in 1959 nog eens nadrukkelijk door Engeland als geldig werd verklaard. Dat deed toen ook de (sindsdien naar India gevluchte) Dalai Lama van Ti bet, ofschoon het een strydvraag is of Tibet in 1914 wel een souvereine staat was, waarmee verdragen kon den worden gesloten. Het is overi gens niet de eerste maal, dat er zich grensincidenten tussen China en In dia hebben voorgedaan. In 1962 dron gen Roodchinese troepen diep door op Indiase bodem. Nieuw Delhi schrok wakker uit zijn neutraliteitsdromen en thans weet de Indiase strydmacht, dank zy Amerikaanse steun, terdege van wanten, voelt zich daardoor veel zekerder en heeft minder neiging om in paniek te geraken. Gelukkig is er na het duel van begin dezer week al een pauze ingetreden. Sommigen zyn van mening, dat het hier slechts om een plaatsehjk incident ging, zonder diepere betekenis. Maar daar staat tegenover, dat de Indiase minister van Defensie, Swaran Sing, zich don derdag naar Moskou haastte en daar met zyn Russische collega van Bui tenlandse Zaken, Gromiko, een ge sprek had over ,'t Midden-Oosten en Vietnam.Het kan toeval zyn ge weest, die incidenten en die reis in één week. Maar als er verband tus sen beide bestaat, dan bewyst dit wel hoe scherp India op zyn hoede is. Vervolg van pag. 1 Met de arrestatie van de Sowjet- russische spion Loginow heeft Zuid-Afrika een fraaie slag geslagen. Dankzij de oplettendheid van een agent van zyn veiligheids politie heeft premier Vorster de vrye wereld een lange reeks namen van spionnen in handen gespeeld, van wie er velen vermomd waren als diplo maat, journalist of zakenman en die tezamen een netwerk vormden, dat vü'f werelddelen omspant. Terecht merkt Sulzberger in de New York Herald Tribune op, dat de spionage- oorlog voortgaat ondanks de „dooi" tussen Moskou en Washington en on danks de inspanning om politiek en economisch tot elkaar te komen. Men zou hieraan kunnen toevoegen, dat de „dooi" hét gebruik van sommige, militaire middelen heeft verminderd of mogeiyk uitgeschakeld, maar in het nastreven van bepaalde oogmer ken nauweiyks verandering heeft ge bracht. Velen in het Westen zyn voor dit laatste volkomen blind en huldi gen het naïeve standpunt, dat „Mos kou ongevaariyk" is. De arrestatie van een figuur als Loginow bewyst het tegendeel. En bovendien is hy lang niet de enige, want vorig jaar werden 107 Russische spionnen ont maskerd, een getal, dat dit jaar door zijn aan wy zing en nog wel aanzien- ïyk zal worden overschreden. Het spreekt vanzelf, dat het Westen op spionagegebied evenmin stilzit. Ten slotte spruit spionage voort uit de be hoefte om te weten te komen wat de mogeiyke tegenstander in zyn schild voert. De diepste grond is: on derling wantrouwen. Hoe verheugend bepaalde symptomen van Ameri kaans-Russische toenadering mogen zyn, van onderlinge welgezindheid kan men pas spreken wanneer de be hoefte aan „verspieders" in sterke mate is teruggelopen en misschien zelfs verdwenen. Rome bankroet De stad Rome, eens de rijkste stad ter wereld, is bankroet. Burgemeester Amerigo Pe- trucci heeft bij de regering gedreigd, dat als niet onmiddeliyk een lening verstrekt wordt, alle openbare diens ten hun werk moeten staken. In 1965 hadden 3.518 van de 8.050 Italiaanse gemeenten een begrotingstekort van in totaal 372.060.000.000 lire of onge veer 2,15 miljard gulden. Vadermoordenares Een vrouw die in Miami (V.S.) gearresteerd werd wegens smokkel van verdoven de middelen, blykt de ontsnapte Zwitserse moordenares Josette Bauer te zyn, die in 1961 in Zwitserland tot 8 jaar veroordeeld werd wegens moord op haar vader om zyn vermo gen te erven. (Van onze Haagse correspondent) Vrijdagavond, drie minuten over acht, de grote zaal van Amicitia in Den Haag. Op het toneel vijf ernstige mannen aan tafeltjes ter zijde van een katheder. De vakbondsbestuurders L. F. Laurier (Katholieke Federatie van Ambtenarenbonden), D. Nederveen (Christelijke Metaalbedrijfsbond), P. van der Heijden (Katholieke Metaalbewerkersbond)W. S. F. Kosters (Nederlandse Bond van Middelbare en Hogere Technische Ambtenaren) en M. Pit (Algemene Nederlandse Metaalbedrijfs bond) staan voor vier uren van zware beproeving, ten overstaan van het personeel uit Van Heijsts inmiddels gesloten fabriek. In de rol van beklaagde één af wezige, de man „die stal uit eigen zak": J. P. J. van HeUst, voortvluch tig in Grobbendonk in België. Emoties Voorzitter Laurier en spreker Pit mochten dan een dringend beroep doen op de „beste vrienden" („laten we het rustig en kalm houden, laat deze bijeenkomst niet op een schan daal uitlopen") de emoties laaiden hoog op, met kreten als: „Waar is ons geld gebleven", „waar is het geld van de Cadillac" „Wat gebeurt er met het huis van Geense?" „Waarom kreeg by ons 20.000 gulden per jaar en een wascombi- natie van 1700 gulden?". Voor mensen, die terwille van dit soort uitgaven zich keurig in volgor de van alfabet in de eerste drie da gen van de komende week by het GAB voor hun wachtgeld- en werk loosheidsuitkering moeten gaan mel den, zyn dat begrypelyke vragen, te meer daar de nabye toekomst van het merendeel der aanwezigen nog slechts bestaat uit beloften in stede van garanties. Pit (NAMB) aan het woord: „wy zyn al vele maanden bezig geweest. Wy hebben gevraagd om beperking van de uitgaven van de directie en haar directe ondergeschikten. Toen kregen we als antwoord: „U bent zo nieuwsgierig naar wat wy met ons privé-inkomen doen, maar wy vra- De BBA-lijnbus van Den Bosch naar Waalwyk is gistermiddag op een onbewaakte overweg zonder knipperlichten in Vlijmen in botsing gekomen met één van de twee goe derentreinen, die dageiyks over het zogenaamde Langstraatpleintje rij den. Twee passagiers een 18- Jarige jongen en een 45-jarige vrouw uit Waalwyk moesten ernstig gewond worden overgebracht naar het St.- Nicolaasziekenhuis in hun woon plaats. zeven andere inzittenden raakten licht gewond. De locomotief en de eerste goederenwagen van de trein ontspoorden. gen toch ook niet wat de werkne mers met hun geld uitrichten?" En toen heb ik geantwoord: „Nee, maar by ons hangt daarvan ook niet het bestaan van 900 werknemers af". De bestuurder schildert hoe het organisatie-bureau, dat tenslotte in dienst was genomen, zyn opdracht teruggaf aangezien was gebleken.dat de directie toch niet het plan had de verbeteringen waar te maken. In zyn verhaal ryen zich de be sprekingen aaneen, met de bewind voerders, met de minister van Eco nomische Zaken, met de Haagse wethouder Bol, die Van Heyst niet te spreken heeft gekregen, met de gegadigden voor de bedry ven zyn opsomming maakt het wanbeheer duidelyk. Alle verklaringen en alle toelich tingen stuiten af op het feit, dat veel omstandigheden het bevattingsver mogen te. boven gaan. Dit zegt een beambte: „Het is 1967. Als ik iemand sla. ga ik de gevangenis in; als ik myn auto verkeerd parkeer kryg ik boete. En nu zitten hier al deze men sen. Is de bond ook van plan om iets t.e ondernemen tegen degenen die hiervoor aansprakeiyk zyn? Kan er een aanklacht worden ingediend te gen de kapitalisten, die wel onze pensioenpremies hebben ingehouden, maar die niet hebben afgedragen?" De 76-jarige gepensioneerde Piet Alberts was voor die vraag gekomen: „Hoe staat het met myn pensioen, ik maak me daar zorgen over". Voor hen die al gepensioneerd zyn, is er niets aan de hand, maar de andere pensioenuitkeringen hangen als vage toezegging in de lucht, even als de vakantiegelden, de ploegen- toeslagen en de overwerkgelden. Kreten En in deze benauwenis rond het voortbestaan ontstaan het stampen van voeten en het wilde applaus, de woeste kreten in een doorrookte zaal, wanneer gesproken wordt van „de fabriek bezetten" en „alles platgooien en blokkeren, ook de afdelingen die doorwerken" De vergadering loopt tenslote uit de hand. En dan vallen er achter het spreekgestoelte deze woorden van een vakbondsbestuurder: „J. P. J. van Heyst heeft geld uit de kas van het bedryf gestolen en moet gepakt wor den, is er gezegd. Maar hij heeft geld gestolen uit eigen zak. Het was van hem en wettelyk was er geen stukje van jullie by. De vakbonden stryden al jaren voor de verbetering van het ondernemingsrecht en dat slaat by de mensen nooit aan. Ze zeggen al tijd: geef my maar twee procent loonsverhoging, want voor dat andere koop ik niets en deze opvatting wreekt zich op dit moment. Uitslui tend de aandeelhouders kunnen recht op eigendom doen gelden. Bij jullie komt het altijd alleen maar aan op het geld". Van onze Groningse correspondent; I Met de orderpositie van de Gromn- I ger scheepswerven is het bijzondci slecht gesteld. Er is een sinds de cri- sistyd in de jaren dertig ongekend dieptepunt bereikt, dat de werven Jac. Bodewes en Koops in Hooge- zand, Bylholt en Ferus Smit in F)\- hol, Sander in Delfzijl en de scheeps werf Appingedam heeft genoodzaakt tot het invoeren van werktydverkor ting. Sinds 20 mei zyn 56 van de 1700 werknemers in de Groninger schceps- bouw ontslagen. Verwacht wordt, dat het gebrek aan orders nog meer ont slagen tot gevolg zal hebben. „De toe stand is allesbehalve rooskleurig" zo deelde de heer J.J. Keuning. se taris van de scheepsbouwverenigmg Hoogezand en directuer van de N.V. Scheepsbouwcombinatie Nescos, mee Het gebrek aan orders is voigjxis de heer Keuning toe te schryven aan internationaal geknoei met de kosc- pryzen. Met name Duitse werven hebben dank zy overheidssteun oen voor de Groninger werven onaantast bare concurrentiepositie opgebouwd. Ondanks de slecht gevulde order portefeuilles blyven de Groninger scheepsbouwers hoopvol gestemd voor de toekomst, omdat ze ervan overtuigd zyn dat door het leveren van kwaliteitsprodukten de kansen op een goede markt behouden biy- ven. „In 1957 hebben wy een situatie gehad die byna net zo slecht was als nu", zegt de heer Keuning, „maar toen herstelde de zaak zich binnen een jaar. Ik geloof dat er werkelys gronden zyn om aah te nemen, dat ook nu de zaken een wending ter. gunste zullen nemen". ADVERTENTIE werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen Aziaten in Kenia vrezen acties van „zwart-Afrika" De in Kenia wonende Indiërs en Pakistanen zien biykbaar geen toe komst meer in dat land. Het quotum van de emigratie van deze Aziaten naar Engeland is van 60 tot 500 per week gestegen. Zij vrezen in Kenia steeds meer het doelwit te zulen wor den van aanvalen van radicalen voorstanders van een zwart Afrika. Een andere g-rond voor de uittocht is het feit, dat Indiërs en Pakistanen binnenkort scherpere bepalingen wacht voor de emigratie naar Enge land. In Kenia hebben meer dan 100.000 Indiërs en Pakistanen Britse passen; slechts 20.000 van deze Aziaten heb ben de Keniase nationaliteit. ,eidóe BEU; De New York Dall- New» berichtte gisteren dat de agenten van de Egyp tische president Nasser meer dan 70.000 personen hebben gearresteerd en honderden hebben gefusilleerd bij het oprollen van een samenzwering tegen Nasser. Volgens correspondent Fred Sparks duren de arrestaties voort in een tempo van 1.000 per dag. Het bericht is afkomstig uit Beiroet, waar Sparks heen vloog om de Egyptische cen suur te ontlopen, maar hy is zelf ge tuige geweest van verscheidene ar restaties. In Cairo schynt een angst stemming te heersen. Tot voor enkele dagen arresteer den Nassers agenten vooral militai ren, waarby hele eenheden naar de gevangenis moesten afmarcheren. Nu is men overgegaan tot arrestatie van studenten en docenten, die geen blad voor de mond plegen te nemen. Arrestaties worden verricht zonder officiële aanklacht; de familie van de arrestanten heeft vaak geen idee wat er van hen geworden is. Onder de arrestanten bevinden zich (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Peter Sicco, z. v. Bakker- Splinter, Curacao. GetrouwdIr. F. Straesser en Tony Lindyer, Amsterdam. Overleden: G. L. Bunnik, m., 67 j„ Hamersveld, C. Veldhuys, m., 65 j., Zaandam, H. M. Rozendaal, m., 77 j., Amstelveen, R. Righarts, m., Delft. Vervolg van pag. I Aan de samenwerking tussen Nas ser en Amer kwam een eind door de zesdaagse oorlog in juni van dit jaar, waarin de Egyptische strijdkrachten verpletterend werden verslagen door Israël. Samen met Nasser deed Amer op 9 juni afstand van al zyn functies. Nasser werd de dag daarop door het volk in zyn macht hersteld, maar Amer, chef van een overwonnen le ger, werd op 11 juni vervangen door generaal Mohammed Fawzi. Hy weigerde echter zich by deze val neer te leggen en op aandrang van zyn omgeving trad hy in con flict met Nasser, die hem op 30 augustus huisarrest oplegde, omdat hy getracht zou hebben het opper bevel weer in handen te krygen en de in verband met de militaire neder laag gearresteerde officieren te be- vryden. volgens Sparks drie bloedverwanten van Nasser, vier oud-ministers, een veldmaarschalk, meer dan 3.000 offi cieren en een masseuse die nog in dienst van wylen Koning Faroek is geweest. In een gevangenis by de Assoean- dam zouden mannen en vrouwen by elkaar in cellen zyn gestopt die zó vol zyn, dat de gevangenen moeten blyven staan. Genietroepen leggen gevangenis kampen aan in dewesteiyke woestyn by El Alamein, die minstens 160 km van de dichtstbyzynde oase of nederzetting liggen. ZATERDAG 7.30 uur nam. Speeltulnver. Oosterkwartier (Bor- neostraat) Tentoonstelling Leldse Pluimvee- e' Konynensportver. 7-10 Garenmarkt: K en O-excursie naar „De Doelen" ln Rotterdam. 5.45 uur ZONDAG Negerballet DJollba. Speeltulnver. Oosterkwartier (Bor- neostraat) Tentoonstelling Leldse Pluimvee- en Konijnensportver. 10 uur voorm. -6 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6; Kerk van Jezus ChiTstus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Zijlsingel 2: Volle Evanjelle-zendlng 10 uur J. v. d. Meer 7.30 uur G. Grootveld. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Ryksherbarlum (Schelpenkade 6) Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde. Van huisvuil tot compost. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Op richtingsbijeenkomst afd. Lelden Ne derlands Studenten Bureau voor in ternationale samenwerking. 4 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. VeemarktterreinOpening VEBO - fokveetentoonstelling 9 uur voorm. DONDERDAG Den Burcht: Kringvergadering KVP, 8 uur nam. Kasteel Duivenvoorde (Voorschoten) Kamermuziekavond, met rondleiding. 7.30 uur nam. Zaal Maria Gyzensteeg: Dahlia- avond DEV. 8 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Openingsmid dag. Surlnameptraat 1Opening r.k. uur nam. Stadsgehoorzaal: Openingsconcert K en O. Residentieorkest o.l.v. Bruno Ma- derna. Solisten Danlèle Dechenue, Herman Krebbers, Jean Decroos. 8 ir nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. BIOSCOPEN Rex: „West side story", 14 Jr. Dage lijks: 2 en 8 uur; Zondags 2, 5 en 8 Trianon: „Je leeft maar twee keer". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Lido: „Rauwe nacht In Jericho", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het Intieme leven van een strip-danseres", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra: vrijdag 8 u- zaterdag 7 en 9.15 uur: Het& van de gesloten kamer", 14 ir 7 en 9.15 uur: „Maar niet ma vrouw", 14 jr. zondagmiddag „Pallas", 14 Jr. 6 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling Buurman (t/m. 1 oktober) De Lakenhal: Dag. 10-5 uur 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulelaan)- uitzondering van zaterdag vaa in' (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk". Molenmusem opend dinsdag t/m zater^— voorm.5 uur nam. Zonci nam. Maandags gesloten. droombeeld". Geopend dageiiih 17 uur; 's zondags 13-17 uu? oktober). Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse l van Kyosal. Dageiyks 10li 's Zondags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkear (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende len: apotheek D. C. Kok, Ram 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Sl burg te Leiderdorp en Apotheek' schoten zijn de gehele week gen Door de zelfmoord van maarschalk Amer hebben de tegenstanders van president Nasser hun leider verloren, aldus menen Israëlische deskundigen in Arabische aangelegenheden. Vol gens hen telde Amer vele aanhangers onder de hoge officieren van het Egyptische leger. Maar, aldus veronderstellen de Is raëlische deskundigen, de zelfmoord van Amer zou hem het aureool van de martelaar kunnen geven. Hoewel meer dan duizend officieren zyn gearresteerd tyden» de „zuive ring" in Egypte, is, zo meent men, de oppositie in het leger niet vernietigd. Door de dood van Amer zou de span ning kunnen toenemen, aldus de Is raëlische commentatoren. In Egypte zou volgens een Ameri kaanse verslaggever een golf van ar-aanzieniyk stuk van zyn neus. Dank- restaties plaats vinden. zy plastische chirurgie is zyn gezicht Adviesbureau voor homovielen In Den Haag is gisteren een advies bureau voor levensmoeiiykheden voor homofielen opgericht. Het bu reau is van een stichting, die ont stond uit een initiatief van de „Raad voor geesteiyke volksgezondheid op christeiyke grondslag" voor Den Haag en omstreken de „Stichting katholieke geesteiyke gezondheids zorg" in de residentie. Het bureau, het eerste in zyn soort in ons land, is gevestigd in de Amalia van Solms- straat, waar een maatschappelyk werker elke donderdag spreekuur houdt. Geld en glorie De tentoonstel ling „Geld en glorie" is gisteren In het Koninkiyk Penningkabinet aan de Zeestraat in Den Haag geopend. Ze wordt gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het „Koninkiyk Nederlands genootschap voor munt- en penningkunde". Deens onderscheiding De Deen se ambassadeur. S. Christensen, heeft gisteren de „Export Oscar", een on derscheiding die onlangs voor de eerste maal aan een Amerikaan werd uitgereikt, overhandigd aan A. F. Don, directeur van de Acoustical Handel My in Kortenhoef. De heer Don is de eerste Europeaan die deze onderscheiding ontvangt als erken ning van zyn verdiensten voor het bevorderen van de Deens export. Boerderybrand De kapitale boerdery van ouderwets Zwitsers model op het landgoed „De Klinze" ln Oudkerk onder de rook van Leeu warden is gisteren door brand volle dig verwoest. De schade wordt ge raamd op honderdduizend gulden. Man byt man De politierechter ln Arnhem veroordeelde gisteren een 34-Jarige opperman uit Nymegen tot twee weken gevangenisstraf conform de els van de officier wegens een ult- zonderiyk delect. De man heeft na- meiyk op 17 december Jl. ln Nyme gen de 30-jarige koopman C. Sip ty- dens een vechtparty niet alleen ge slagen doch bovendien een stuk van diens neus afgebeten. In een cfafé brak de ruzie uit. Deze werd op straat voortgezet. De koopman werd betrokken en verspeelde een BINNENLAND thans weer enigszins toonbaar. Men heeft een stuk van zyn oor moeten afhalen om de neus te fatsoeneren. Directeur postdistrict Den Haag By beschikking van de directeur-ge neraal der posteryen, telegrafie en telefonie is de inspecteur in algeme ne dienst der PTT J. A. H. van der Vlugt in Den Haag (centrale direc tie) Ingaande 1 oktober 1967 aan gewezen als directeur van het post district in Den Haag. Brand ln Heerenveen Aan de Dracht ln het centrum van Heeren veen heeft gisteravond een felle brand, waarvan de oorzaak nog on bekend is, de schoen- en sportzaak van de heer S. M. Overdiep in as gelegd. De nieuwe voorjaarscollectie schoeisel, die juist deze week was bin nengekomen, werd door het vuur en door waterschade geheel onbruik baar. Volgens de heer Overdiep ver tegenwoordigde de collectie een waarde van tenminste 140.000 gul den. Hy was verzekerd voor 80.000 gulden „De porceleyne fles" De direc tie van de Koninkiyke Delftsche aardewerkfabriek „De porceleyne fles", voorheen Joost Thooft en La- bouchère, Delft heeft het plan van af 20 november voor een afdeling van ongeveer 35 man een „nul-uur vergunning" aan te vragen voor de tyd van zes weken ln verband met de grootte van de voorraad in de sec tor bouwmaterialen. Deze tydeiyke stopzetting die in nauw overleg met de vakbonden zal plaatshebben hoopt de directie zodanig te regelen dat er zo min mogeiyk schade voor de be trokken werknemers optreedt. Actieprogramma veilingpersoneel De drie vakbonden waarin het veilingpersoneel is georganiseerd, de algemene bond Mercurius, de katho lieke bond van personeel in de han del en de christeUJke bedryfsbond H.B.V., hebben een gezameniyk ac tieprogramma gepubliceerd met be trekking tot de arbeidsvoorwaarden voor het personeel van het veiling wezen. Punten uit dit programma zyn o.m.: het in fases realiseren van een veertigurige werkweek, invoering van dienstjarentoeslag, de mogeiyk- held tot prestatiebeloning, vier we ken vakantie, een vakantietoeslag van tenminste acht procent, verbe tering van de pensioneregelingen, de totstandkoming van de onder nemingsraden, invoering van gepre mieerde spaarregelingen en een by- zondere toeslag voor onvermijdeiyke arbeidsuren op zaterdagen. „Spel en sport" Oud-minisier mr. M. Vroiyk is glstereh In het, Europahotel geïnstalleerd als voor zitter van de stichting „Spel en sport". Hij volgde de heer H. van den Bergh op. die vice-voorzitter v m de stichting blijft. „Spel en sport" bestaat 20 jaar en heeft tot doel de lichameiyke oefening te propageren door spel- en sportvormen op ver antwoorde wyze Ingang te doen vin den in alle kringen en groeperingen. BUITENLAND Olie-oorlog Naar uit betrouw bare oliekringen in Beiroet is verno men heeft Saoedi-Arabië het pompen van olie naar de uitvoerhaven Sidon in het zuiden van Libanon stopgezet in verband met een prysverschil met Arabian American Oil Company (Aramco). Volgens dezelfde kringen wil Saoedi-Arabië hogere pidjzen voor zyn olie. Ook Libië zou hogere pry zen willen. Beroep op Noord-Korea De VS hebben een beroep gedaan op Noord- Korea een einde te maken aan „flag rante schendingen" van de Koreaan se wapenstilstandsovereenkomst en sabotagedaden, gericht tegen Zuid- Korea. Venezuela anti-Castro Venezuela zal zich uit de Organisatie van Ame rikaanse staten (OAS) terugtrekken als dit lichaam niets tegen het optre den van de Castro-gezinde guerrilla- stryders in het land onderneemt, zo heeft een hooggeplaatste regerings functionaris in Caracas gezegd. Vlucht Vyf Oostduitse jongens, vier van veertien en een van der tien jaar, zyn te Eiskeller, een wes- teiyke enclave in het Oostduitse dis trict Spandau, naar West-Berlyn ge vlucht. zy liepen alleen schrammen van het prikkeldraad op. Protest verworpen De Ameri kaanse regering heeft een Algeryns protest van de hand gewezen volgens hetwelk Amerikaanse oorlogsschepen op 7 september de Algerynse terri toriale wateren haden geschonden. De Gaulle naar Tito Generaal de Gaulle heeft een uitnodiging van president Tito voor een officieel be zoek aan Joego-slavië aanvaard en zal daaraan gevolg geven „zodra de omstandigheden het toelaten". ZATERDAG 16 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur;, se Comedle: „Helder zien in hel Dlllgentia, 14.15 uur: Ton« Arena; „Ploeft"; 20.15 uur: Q Adam en Eva: „Tussen tafel en Theater in de steeg: 20.15 u\r van Houten: „Punhou6e". Paviljoentheater. 20.15 uur: Ti groep Studio: „Kooien". Poppentheater Frank 14.30 uur: „De dieren van Suites san". ZONDAG 17 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur; Comedle: „Helder zien ln het d: 20.15 uur: Haagse Comedle: Zoi (of zo ïykt het)". Dlllgentia, 20.15 uur: Cabaret 1 en Eva: „Tussen tafel en bed". Theater in de steeg. 20.15 uur van Houten: „Funhouse". PavllJoentheater, 20.15 uur: De we Komedie: „Kat ln de zak". Wagenschuur te meer en bosch uur Haags Marlonettenttn „Suuske in Afrika". DINSDAG 20 SEPTEMBER Houtrusthal, 20.15 uur; L.. dentle-Orkeet o.l.v. Bruno Made: m.v. Willem Noske en Theo WOENSDAG 20 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ti groep Centrum: „Yvonne". Poppentheater Frank Kooman, uur: „De kleine giraffe". ADVERTENTIE §DfeHDSOt>i Geachte Mevrouw, Een esthéticienne van Franse huls Orlane ls in 0: zaak aanwezig op: vrydag 22 september zaterdag 23 september woensdag 27 september til zaterdag 30 september om u in een gratis consult laten kennismaken met d< wereldberoemde preparaten. Uw persoonlykheid zal k den onderstreept met een qulllage in de nieuwste kld ren, welke Orlane lancö voor het najaar en s 1968. Produits de beauté. U gelieve uw afspraak te ff* ken by: voor uw kapsel cn schoonheidsverzorging De Kempenaerstraat 13 Tel. 50008 - Oegstga* '0 c8C§dH®cgcS<S<3Sc3KiCScfc8C8

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2