SARKHAN Onderwijzers in New York bleven thuis Whit, •emenjj xtra kwa: stall el ijk, anderC fSDAG 12 SEPTEMBER 1967 LETDSCH DAGBLAD ONS OAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke roman door William l. Lederer en Eugene Burdick Urlje gesprekken maakt de ge il ons duidelijk, dat we hter zijn dco^t communisme te weren. Och, fcneem maar aan dat we in het moeten biyven leven. Het ziet chaP' smaal krankzinnig uit. maar ik toch wel aannemen dat de gro- prijze -en ln Washington hun weetje eierf eten' En aIs m^n land me op' jdend' °m het te dienen, wil ik dat om pgewektheld doen. jy dient de sta' ook, lieveling. Elke keer als je 'i, tractor zit of de stallen schoon- dan doe Je net zoveel als van ons hier. Misschien wel overgehaald abonnementen te ne men, zodat de mannen het blad naar huis konden sturen. Zyn opbrengst aan advertenties was bovendien ln twee weken byna verdubbeld. De ve le buitenlandse kranten, die hem tot nog toe als een weinig actieve beun haas hadden beschouwd, vroegen Colt nu byna dageiyks om reporta ges. Sarkhan was nieuws en de arti kelen van Coit verschenen over de gehele wereld. Time schreef een ar tikel over hem, en plaatste een foto van hem in zyn rolstoel achter zyn schryf machine. Voor ambassadeur Brown werd het leven veel drukker en veel ingewik kelder. Hooggeplaatste ambtenaren gaven nu de volgorde der smulparty- en in Haidho aan. Hy bracht vele door met te trachten hen van Schooljaar begonnenmaar: Brown stuurde telegrammen naar Washington om meer personeel. Hy had verbindingsmensen nodig, jonge officieren voor het protocol, steno grafen en minstens nog zes mensen voor de voorlichtingsdienst. Brown maakte er een gewoonte van iedere nieuw aangekomene persoonlek te begroeten en probeerde hen over te halen zich te laten inschryven op de talenschool van de ambassade. Generaal Hajn werd snel de offi ciële bemiddelaar in het Jachtige so-1 ciale verkeer tussen de Amerikanen in Haidho en de Sarkhanese regering. Byna dageiyks werden er in het pa leis diners gegeven en Hajn was met de organisatie ervan belast. Hy trad ook op als tolk van de koning, zyn aanzien by de Amerikanen nam toe, maar de gang van zaken beviel Hajn niet. Het vergde al zyn tyd en hy was bang het contact met de wer- keiyke Sarkhanese politiek te verlie zen. Het was byna onmogeiyk nog ontmoetingen met Tuc te arrangeren. Coldstream kreeg een gevoel van heimwee toen hy de oorlogsschepen in de haven van Haidho gemeerd zag liggen. Hy bracht op het vlaggeschip een bezoek aan de admiraal, die hij jaren geleden vluchtig in Annapolis had leren kennen. Hy had hem niet uitgenodigd te biyven dineren en was daar heel openhartig over geweest. ..Eddie, we hebben elkaar dertig jaar geleden gekend ik wil dus op recht tegen je zijn. We hebben op dracht gekregen je links te laten lig gen. De veiligheidsdienst heeft een rapport opgesteld waarin gezegd wordt dat je wel eens communis tische neigingen zou kunnen hebben, Ik weet dat dat niet zo is maar je weet hoe het gaat als de vlootcom- mandant ons order geeft iets te doen of niet te doen." (Wordt vervolgd) PANDA EN DE WARAPUR1-D1AMANT /I.^t',lfe gaan niet bij de pakkens neerzitten!" verklaar- d'e Pat O Nozzle terwijl hij achter de beide schurken aan begon t^dtZareopraI,Uri'diamant met em enorme list teru«- Op dat moment kregen de twee onverlaten echter in de gaten tective Z*Panda m Z° keerden zich al lopend naar de de blauwe\öonrerder!'' Ti6P Henkie drei9end- „Anders schiet ik een „En laten we niet zien, dat jullie ons achterna zitten!" voegde Aal daar aan toe. „Want dan zullen we. Het zou echter nooit duidelijk worden, waarmee hij dreigde, want op dat moment stapten ze alle twee van de kant van de weg en verdwenen in de diepte. „Begorrah!" prevelde Pat, zodra hij van de verbazing was be komen. „Zie Te wel. Panda? Met een list heb ik hun aandach- tens afgeleid!" „Maar de diamant hebben we nog niet terug!" zei Panda. ,Kn ik zie niet hoe we die te pakken kunnen krijgen!" Ze zijn op een lopende band terecht gekomen, zie je wel? En wie-weet waar ze nu heengaan?" men der stakers niet worden ver strekt aan de oproepbureaus voor mi litaire dienst. Over het effect van de actie is nog weinig bekend. Een vakbondswoord voerder noemde haar voor 90 procent geslaagd, maar de autoriteiten trach ten met behulp van controlerend en administratief personeel en enige ouders de 900 scholen voor de ruim 1,1 miljoen leerlingen open te hou den. De raad voor onderwys van de stad New York maakte bekend dat ruim 60 pet. van de leerlingen, maar slechts ongeveer 11.600 van de 50 000 leerkrachten waren komen opda Ruim 8.500 ouders hadden zich j gemeld om de plaats van de on wyzers in te nemen. Volgens de vakbond van de onder- wUzers moesten enige honderden scholen wegens gebrek aan leerkrach ten gesloten worden. D moeiiykheden mochten gera- I optreden van de Amerikanen pkhan scheen verbetering te o in de stemming van Marcus zelfs in zyn gezondheid. De I! van zyn Haidho Gazette was t tienvoudige gestegen. Niet al- at vrywel alle nieuw aangeko- militairen het blad kochten. Colt had de persofficier ertoe Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en' adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. KOSMOS-175 Rusland heeft gisteren de 175ste onbemande kunstmaan in de Kos- nos-serie in een baan om de aarde jebracht. Zoals gebruikeiyk werd of- ïcieel ook nu niet het doel van de ïieuwe spoetnik bekend gemaakt. Onder het Kosmosprogramma val- en zowel de weersatellieten, voorbe- reidingen voor bemande ruimtevluch- n, bestudering van de straling, en ik volgens deskundigen in het wes- n de zogenaamde spionnen in de ruimte. De Kosmos 175 werd in 'n elliptische baan gebracht, variërend van een hoogte van 386 kilometer tot een hoogte van 210 kilometer boven de aarde. In de aankondiging werd gezegd dat de nieuwe kunstmaan elke 92.2 minuten een baan om de aarde be- schryft, onder een hoek van 72.9 graden ten opzichte van de evenaar. Deze hoek is groter dan voor de Kos- mos-serie gebruikeiyk is. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 925. Wéér zweefde Bram door een eindeloze ruimte van ver vlogen jaren. Maar ditmaal wist hij, dat hij weer op reis was naar zijn eigen tijd, zijn eigen vrienden en zijn eigen goede schip Kokanje. De Schuldlaarzen hadden een uitstekend gevoel voor richting. Zonder bijsturen voerden ze Bram regelrecht terug naar de wo ning van notaris Pluyserock, die juist in zijn schommelstoel naar Gert Timmerman luisterde. „Hè, daar ben ik toch zo van onderste- boven", zuchtte de notaris, en het volgende ogenblik was dat let terlijk waar. Intussen was het bruiloftsfeest in volle gang. In zijn vreugde over het huwelijk besloot de koning de Drilboor vrij te laten, maar toen hij in diens oei kwam merkte hij, dat deze zichzelf al had bevrijd. Het aardmannetje had een gat in de grond geboord en zich weer bij zijn volk gevoegd. Zendingsarbeiders moeten vergunning voor verblijf hebben Naar het in Johannesburg ver- sohynende blad „Rand Daily Mail" meldt, heeft de Zuidafrikaanse re gering de buitenlandse diplomatieke vertegenwoordigers laten weten, dat missionarissen en zendelingen, die in Zuid-Afrika willen werken, een verblijfsvergunning moeten vragen, die elk halfjaar moet worden ver lengd. De regering heeft het recht deze vergunning in te trekken. Dit zou uit het buitenland, die te openlijk kritiek oefenen op het apartheids- beleid. Om deze reden moest eind juni de Anglicaanse bisschop van Kimberley, C. R. Crowther, Zuid- Afrika verlaten. Vrijz. Hervormden gaan vergaderen De Vereniging van Vryzlmnlg Her vormden in Nederland zal op vrijdag 22 en zaterdag 23 september in con ferentieoord Bouvigne in Breda haar jaarlijkse algemene vergadering hou den. Vrydag zal dr. A. de Wilde uit Zaandijk een inleiding houden over haar, volgens het blad, in staat stel- het onderwerp .Modernisme, bittere len op te treden tegen geesteiyken I noodzaak". NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam-Buiten- veldert (als 2e studentenpred. voor de V.U.) P. Byiefeld te Hoog-Kar- spel; te Buitenpost R. Byi te Joure; te Zwyndrecht (vac. G. J. Hintzber- gen) (toez.) C. A. Korevaar te Rot terdam-C. Bedankt voor Almelo (vac. A. J. Hovy) K. M. de Bruyn te Leeuwar den-Huizum; voor de ben. tot voor ganger van de Ver. van Vryz. Herv. te Velsen J. Appel te Enschede. GEREF. KERKEN Beroepen te Bodegraven (vac. C. J. Tissink) S.S. van Dyk, laatstelijk pred. in Argentinië, woonachtig te Ermelo. ADVERTENTIE NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 TELEFOON 01710—25036

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17