Ier scholen in loord-Hofland GLOEI LAMPEN as in ,'t Kan' Rover overvalt slapend echtpaar Feest en receptie voor W. Latooy Pony-staarten afgeknipt PRIJZENSLAG foorstellen van B. Ihlkbaar stellen v£ 12 SEPTEMBER 1967 orstellen aan de orschotense raad W. geven de Voorschotense overweging over te gaan Iting van een derde openba- irschool in het bestemmings- ird-Hofland". Het te stich- ilgebouw zal moeten beschik - drie speelwerklokalen be- lor een totaal van 120 kleu- het bestemmingsplan zullen woningen gebouwd worden aantal inwoners wordt ge- 8000. !e raad wordt tevens voor over te gaan tot verplaat- in de openbare Wethouder dllS l.o.-school van de wijk naar het bestemmingsplan tofland". In de wijk ..By- lgelordt voorlopig niet gebouwd, |j iet accent van de bouwacti- or bepaalde omstandigheden lOSt -Hofland is komen te liggen, 1 W. istuur van de Stichting Ru- :osi dolf Steiner Kleuterscholen in Leiden heeft een verzoek tot medewerking ingediend om te komèn tot stich ting van een één-klassige kleuter school in het bestemmingsplan „Noord-Hofland". Deze school is reeds gestart met ingang van het nieuwe schooljaar en de noodvoorzie ning, welke zelf door het bestuur is gefinancierd is geplaatst op een perceel grond nabij de Witte de Withlaan en de Abraham van der Hulstlaan. Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de parochie van de H. Lauren- tius heeft een verzoek tot medewer king ingediend voor de stichting van een school voor gewoon lager onder wijs in het bestemmingsplan „Noord- Hofland" en verzocht de bouw van de school door de gemeente te la ten geschieden en na gereedkoming van het schoolgebouw overdracht om niet. Tevens heeft het R.K. Kerk- en I VOORSCHOTEN Schoolbestuur van de H. Laurentius medewerking verzocht by de inrich- IfiflefiO'Oltflil ting van een administratie~ en ver_ Ixflf' gaderlokaal in de kleuterschool „Lau- I rentius" aan de Leidsweg. Het school- peenteraad van Voorschor ;n bestuur heeft thans 10 scholen onder haar beheer: 4 kleuter-, 5 lager on derwijs en 1 uitgebreid lageronder- wijsschool. De kosten hiervan bedra gen f. 2.600,-. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verle nen. y.M.ljdagavond om 8 uur in open- ^jgadering by een ter behande- /é'/rieen 25 punten tellende ageti- de beëediging van de heer lam als 2de loco-secretaris aanschaffen van een vuilnis verlenen van een krediet 1.000 voor de aansluiting op ;net van de woningen gs- [het plan ,,'t Kan"; tot ve»- Pa i van de reinigingsrechten [gemeenschappelijke regeiing ■I We Bestuursschool Zuid-Ho1- S fiot het verlenen van de sub A.- betreffende de Stichting Sportkeuring Voorscholen, van een 3de openbare ïool in „Noord-Hofland"; itlchten van een openbare la- Jool in „Noord-Hofland"; tot /|enen van medewerking voor iten van een bijzondere neu- ;uterschool in „Noord-Hof- tot het verlenen van mede voor het stichten van een >1 voor gewoon lager onder foord-Hofland". einigingsreehten D |mieuw omhoog l besloot de Voorschotels; I reinigingsrechten te verho- nf 15 per jaar tot f 24 per [[evens werd meegedeeld 'Jchten aangepast dienden te i aan de hogere kosten van [verwerking door aansluiting pidse vuilverbrandingsinn Ele sterke sty ging van de kos [te vangen, geven B. en W in overweging het recht v to.r ;n van één emmer te vee- 't f 36 per jaar en dat voor in van de tweede ter tot f 10,80 per jaar 'üty\ tarieven voor hetophalen [ofhuisvuil en tuinafval wy tpil besloot de Voorschotense ingang van 1 januari 1958 te gaan maken van de vuil- igsinstallatie der gemeente rvoers- en wachttijden by aaking van de Leidse instal oen de gemeente Voorscho vervroegde aanschaffing van auto. De nieuwe vuilnis- rdt uitgerust met ikpersinstallatie en vergt ecïi Ivan f 74.000. I- en W. van Voorschoten heb- i G.S. ontvangen het besluit [houding van goedkeuring aan 'isbesluit van 22 december t wijziging van de begroting [t grondbedrijf, dienst 1966, in- bijkomende kosten in ver- e aankoop van de percelen rat 28 en 30 van J. W. P°t. Beide percelen zijn reeds gemeente gesloopt. VOORSCHOTEN In twee gedeelten van Voorscho ten is nog geen mogelijkheid om aansluiting op het gasnet te verkrij gen n.I. in Vlietwyk I en in Plan 't Kan. Het streven van B. en W. is er op gericht deze "witte plekken zo spoedig mogelijk te doen verdwy- nen. Voor wat betreft Plan 't Kan is verzoek ingekomen van 64 inwo ners om hun woningen aan te slui ten op het aardgasnet. In Plan 't Kan wonen alleen huiseigenaren en deze 64 vertegenwoordigen ruim 70% van het aantal woningen. en W. stellen de raad voor een krediet van f 53.000,-- ter beschik king te stellen voor uitbreiding van het aardgasbuizennet naar Plan 't- Kan. De bijdrage van de bewoners/, eigenaren in de aansluitkosten zyn f 225,-- per woning, terwijl de bin nenleidingen voor rekening van de bewoner door een erkend installa teur dienen te worden aangelegd. Meer dan 700 kinderen heb ben deelgenomen aan een teken wedstrijd voor Canadese kinderen van Nederlandse afkomst. De kin deren, die niet ouder mochten zijn dan elf jaar moesten een impres sie van Nederland geven. Hoofd prijswinnaars werden Kristina van der Woude en Joyce Stroo- menbergh beiden 7 jaar) die met hun ouders een tweeweekse vlieg reis naar ons land kregen aange boden. Commissaris-Generaal ir. S. H. Visser van de Expo laat de meisjes hier zien, hoe je een scheepsschroef als glijbaan kunt gébruiken. Op de achtergrond het Nederlandse Paviljoen op de Expo. In het anders zo rustige Noord hollandse dorpje 't Zand is gister- j avond omstreeks half twaalf een roofoverval gepleegd in de woning van de arts J. F. W. Verheul, gele- gen aan de Rijksweg. De ongenode gast moet kans hebben gezien om via een open venster de keuken te be- I reiken. Hij nam u't een aanrecht- i kast een groot voorsniimes en begaf zich daarmee gewapend naar de slaapkamer van het echtpaar Ver- j heul waar hij onder bedre'ging met het mes de arts dwon°- een porte feuille met. ongeveer 1000 gulden af te geven. De rover, die merkte dat de arts pogingen in het werk stelde om telefonisch alarm te s'nnn sneed voordat hij vertrok de telefoonlijn door en ontsnapte vervolgens weder om v:a de keuken. Het onderzoek van de Rijkspolitie met behulp van speurhonden bleef tot dusver zonder resultaat. 0>k de techn'sche recher che en de districtsrecherche zijn bij het onderzoek ingeschakeld. De rover had tfch tevoren in de gang vermomd met ren hoed en sjaal van mevrouw Verheul. Op verzoek van het bestuur van de S V. Rouwkoon bpbbeu R. en w. van Voorschoten toestemming ver leend de tribun* on het. bii deze ver eniging in gebruik zijnde terrein van een overkapping te voorzien. Het aanbrengen v*n deze overka^'pg geschiedt geheel door en voor reke ning van Rouwkoon e" volgons P"n- w ij zingen van de Directeur van Openbare Werken. Kwart eeuw in brood Burgerlijke Stand Wassenaar Geboren: Wllhelmlna R. B., d. v. J. Veldheer en B. E. J. van Daalen; Maria C. E., d. v. C. P. H. de Vogel en E. M. van Spronssen; Nlela J. C., z. v. J. J. M. van Steen en J. L. M. Hoogkamer; Edwin A. G„ z. v. D. H F de Kievit en M. A. M Naglé. Ondertrouwd: J. L. M. Hovers (Tilburg) en M. P. E. I. Zeegers; J. H. M. Heezen (Oegstgeest) en E. R. Smallenbroek; C. W. G. de Greef en A. van Leeuwen; L. P. van der Land en I. J. A. van Duijn (Amstelveen); E. F. R. Faber (Leiderdorp) en J. C. M. Wlnnubst; J. H. de Kleljn en E. I. van der Weljden; H. W. E. van de Vel de en K. A. Pluijgers; C. van Velt- hooven en J. M. Hillen; K. B. Par ker en M. C. B. Beljerman; N. D. Pas- schler en M. A. M. van Steljn. Overleden: J. van der Hout, 64 Jr.. ('s-Gravenzande); M. J. J. Sinnige. 5 weken (Alkmaar); P. van der Houven- Lock, 92 jr.. 's-Gravenhage)E. Been 53 Jr.. (Rotterdam); D. J. van der Wie- Ie, 54 Jr., (Velsen); P. Westenberg Jaarsma. 8? Jr.; E. W. van Pelt, I Met een dtruk bezochte receptie in restaurant V. d. Heyden vierde de ad junct-directeur van de N.V. De. Leid- sche Broodfabriek, de heer W. Latooy, gistermiddag zijn zilveren feest. De heer Latooy trad op 1 juli 1942 in dienst by de bakkerij N.V. Z. v.d. Mejj, een onderneming, die later ge heel is opgenomen in de L.B.F. De viering van dit jubileum heeft al eerder in kleine kring plaats gehad, waaa'by werd besloten het jubileum pas na de vakantie officieel te vie ren. De receptie werd o.m. bijgewoond door de heer B. Ouwerkerk. die 21 jaarlang bij de N.V. v.d. Meij de directeur is geweest van de jubilaris. Niet alleen bij de N.V. V.d.Meij was de heer Latooy populair, maar ook bij de L.B.F. is hy een zeer gewaar deerd medewerker. Dit laatste bleek althans uit de woorden van de heer C.v. d. Helder, directeur vandeLBF die zich in lovende bewoordingen over de jubilaris uitliet. De perso neelsvereniging van de L.B.F. heeft de heer Latooy zaterdag in "De Klei ne Burcht" tijdens een feestavond gehuldigd. De heer P. Ouwerkerk bood de jubilaris op deze avond na mens de personeelsvereniging en de vereniging van wederverkopers een autoradio aan. De heer J. Bakker sprak namens de staf van de L.B.F., die een mistlamp schonk. Na een kor te toespraak van de president-com missaris, mr. H.R. Goudsmit. had de heer C. v.d. Helder, directeur van de L.B.F., het woord. Deze overhandigde de jubilaris enkele autosleuteltjes, die bleken te passen op een buiten ge parkeerd staande wagen. Verrast door al deze blijken van waardering sprak de heer Latooy tenslotte een dankwoord. Nadat na- de gepensioneerden en de slij tersvereniging de heer P. Woudwijk had gesproken, traden de accor deonist Henny Langeveld en de zan ger Wim Barneveld op. WASSENAAR Activiteiten van „Oud-Wassenaar" De historische vereniging ..Oud Wassenaar" heeft het programma voor het komende seizoen vastgesteld. Op zaterdag 23 september as. wordt dit seizoen geopend met een exclu sie naar Leiden. Onder leiding van ir. H. H. Vos, directeur van gemeen tewerken van de Sleutelstad, zuilen De Burcht en het klooster Marie'ï- poel worden bezichtigd. Tevoren za'. ir. Vos aan de hand van dia's een en ander over de te bezichtigen ob jecten vertellen. Eind oktober of begin november zal een excursie gemaakt worden naar Valkenburg (ZH) voor een bezonk aan de voormalige Romeinse leger plaats. In januari 1968 zal prof. ir. M. J. Granpré Moliere een causerie met lichtbeelde houden over ,,/iila- bouw in Wassenaar". In febr iuri 1968 zal dr. J. G. N Renaud als spreker optreden over de kroniexen van het geslacht Van Wassenaar. Tijdens de in mei te houden jaarver, gadering tenslotte zal een nader aar. te kondigen spreker een inleiding houden over duinformaties tussen Den Haag en Noordwijk. Gemeenteraad vergadert De eerstvolgende vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad zal gehouden worden op maandagavond 18 september, 's avonds kwart over 7, in het Raadhuis „De Paauw". WARMOND „Steeds Vooruit" in finale van bekerwedstrijden Het eerste meisjesteam van de Wa.rmondse tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit" heeft zich als eer ste geplaatst voor de finale van de bekerwedstrijden, nadat de wed strijd tegen „De Treffers" in een gelijke stand eindigde. Het tweede team verloor met 64 van „De Treffers" en ook het eerste jongensteam moest tegen deze club het onderspit delven: 7—3. „De Val ken" verpletterden het derde jon gensteam met 9—1. Dames I kwam oook al niet tot winst. Docos was met 73 duidelyk sterker. Alleen invalster Wil Sikking bracht hier voor Warmond punten binnen. Nol Sikking (drie keer). No- ra Broxterman en Ton v.d. Voort (ieder een keer winst) en het dub belspel zorgden voor een verdiende overwinning van „Steeds Vooruit" op R.T.C. Opnieuw speelde heren II gelijk tegen „Den Burcht." Het vier de team ging met 73 ten onder tegen „De Treffers." Wel was succes weggelegd voor het vijfde team, dat Charybdis met 64 aan zyn zege kar bond. Zondag organiseert „Steeds Voor uit" een tafeltennismarathon. twaalf uur onafgebroken. Om 10 uur *s och tends begint dit evenement in het gymnastieklokaal. Leidse politie zoekt jongeman in een net pak By een Leidse verhuurinrichUng van gelegenheidskleding vervoegde zich vorige week een jongeman met de mededeling, dat hij een keurig kostuum nodig had voor een bruiloft. Hij zocht een grysgestreepte panta lon uit, een zwart laken colbert en een bijbehorend vest en betaalde vlot de voor twee dagen verschuldig de huur van het kostuum. De dagen verstreken, maar het kostuum werd niet by de verhuurinrichting terug bezorgd. De naam en het (Leidse) adres, die de jonge bruiloftsgast had achtergelaten, bleken beide vals te zijn. De Leidse politie is nu op speur tocht naar de man in het nette pak. Weest U toch een beetje toegeeflijk „Weest u een beetje toegeeflijk asjeblieft. Zo luidde het schrif telijk verzoek van een huismoeder uit Leiden, die in Den Haag terecht moest staan doch verstek liet gaan. Zelf was ze allerminst „toegeeflijk" geweest. Integendeel, ze had geno men' waarop ze geen recht had. In een zelfbedieningswinkel nam ze één en ander mee zonder te betalen. „Ik heb straf verdiend maar ik zal zoiets nooit meer in m'n hoofd halen", beloofde ze. Daarop ver trouwend wilde de officier nu nog volstaan met f 60 boete. Het vonnis luidde conform de eis. DUIVENSPORT C.C. Leiden en Omstreken Wed vlucht Neufvilles. Uitslag: 1. C. Ves- seur. 2,4.5,16 M. de Lange, 3. J. Paauw 6. A. v. Noord sr. 7,11. mevr. Mooten, 8. J. Roest. 9,12. H. v. Klaveren. 10. L. Bax. 13,17. P. Noppe en zn. 14. H. Spaargaren. 15. M. de Vreugd, 18. M. Reyense, 19. A. van Dam, 20. J. Riet broek. P.V. Het Oosten - Wedvllucht Neuf villes. Uitslag: 1. C. Vesseur, 2. J. Paauw, 3,5. mevr. Mooten, 4,6. H. v. Klaveren, 7,8. P. Noppe en zn., 9,10. J. Rietbroek. P.V. De Snelvlieger Wedvlucht Neufvilles. U'telag: 1 2,3,7.8,9,10 M. de Lange. 4. A. v. noord sr.. 5. J. Roest, 6. L. Bax. Onbekende daders hebben In Delf zijl gedurende 4 nachten wild rand- gehakt ln de manen en staarten vati een groot aantal pony's. De dieren van verschillende eigenaren brach ten de nachten door in weiden ln de buurt van de manége "Ponderosa". Enkele dieren werden bij deze nach telijke activiteiten door messteken ge wond. Het bestuur van de ponyoi ib heeft na de tweede nacht de gemeen tepolitie van Delfzijl ingeschakeld. Deze wist echter niet te voorkomen dat in de nacht van zaterdag op zon dag weer enkele staarten werden of- gesneden. De commerciële waarde van de dieren is nu met honderden guldens teruggelopen. Het duurt wel één anderhalf jaar voordat de staarten weer zijn aangegroeid. Wat de beweegredenen van de da ders zijn geweest is niet bekend. inI■"Gfnebtep (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Marc Alain, z.v. Baehr en Erde, Amsterdam; Tanja Alison, d. v. Dor las en Honcoop, Haarlem; Robert-Jan Michel, z.v. Fentener van Vlissingen en de Pourtalès, Zeist; Ruard Dirk Hendrik, z.v. Wallis de Vries en de Boer, Amsterdam; Ari- aen Robert Eisinga, z.v. Zimmerman en Blom. Amsterdam; Andréas Bas- tiaan, z.v. en Irine, d.v. Valliana- tos en Molendijk. Capelle a.s. IJssel; Nanette, d. v. Baxter en Van Spel len, Amsterdam; Karoline Frederike d.v. Bruin en Creutzberg. Wagenin- gen. Overleden: Hendrik van Manen, 68 j, Rotterdam; Guurtje Battem- Roos. 88 j, Capelle a.s. IJssel; Kla- ra Frederika Reyst, 80 j, Rotter dam; Gerritfe Zoet. 77 j. Rotterdam;- Wilhelmina Jacoba van Schaik-van der Borch tot Verwolde, 53 j, Ams terdam; Pieter Hendrikus Otter vanger. ScheveningenJan Dame! Hoving, 88 j., Bentveld. Massaproces in Zuid-Afrika In Pretoria is gisteren een proces begonnen tegen 37 Bantoes die be schuldigd worden van ondermijnende activiteiten in de afgelopen zes Jaar. Het is het eerste proces onder de werking van een nieuwe wet, die ter rorisme gelyk stelt met verraad, waarop de doodstraf van toepassing is. Volgens de aanklacht hebben de verdachten samengezworen tot om verwerping van het Zuidafrikaanse bewind over Zuid West-Afrika. De Afrikanen zouden dit land zfjn bin nengedrongen na een guerrillaoplei ding in het buitenland, met de bedoe ling een revolutie te ontketenen. Hun plannen bestonden volgens de aanklacht uit moord op drie stam hoofden die een loyale houding te genover het bewind aannemen, het bouwen van opleidingskampen en het aanwakkeren van de haat tussen blanken en niet-blanke. De ten lastelegging vermeldt verder feiten ails gewapende roof en gewapend ge weld tegen de politie. KENIASE LEGER VIEL DORP AAN IN SOMALIË Soldaten uit Kenia zouden, vol gens het nationale persbureau van Somalië, 63 Somaliërs hebben ge dood in het omstreden noordelijke grensgebied. De Kenyase troepen omsingelden het dorp Mansa en legden tussen 26 aug. en 4 sept. de hand op 250 kamelen en 1.353 stuks vee, die werden doodgeschoten of ge vorderd. In het Somalische commu niqué'wordt een beroep op de Kenia- se strijdkrachten gedaan zich te ont houden van moord op onschuldige Somaliërs. Somalië maakt aanspraak op delen van de noordelijke grens streek met Kenia, alsmede op de len van Frans Somalië en Ethiopië. In dit geval heeft Kenia teruggesla gen. Op verzoek van een raadslid heb ben B. en W. van Voorschoten een onderzoek ingesteld naar de wense lijkheid de verkeersbrigadiertjes te vervangen door oudere personen. Na deskundig onderzoek zijn B. en W. van oordeel dat de verkeersbriga diertjes hun werk op voortreffelijke wijze verrichten, zodat noch de vei ligheid van het verkeer, noch die van de schoolkinderen in gevaar komt. Mr. M. E. J. Hijmans uit Was senaar is benoemd tot bijzonder lid van het College van beroep voor het bedrijfsleven. (Van onze Haagse correspondent) De prijzenslag om Phllipsproduk- ten breidt zich nu ook uit tot de sector gloeilampen. Door directe im port uit Duitsland zijn de Pe-Ha supermarkten in Den Haag en om geving en de supermarkten van Van der Broek en Hermans in Amster dam in staat Philips gloeilampen van 40, 60, 75 en 100 Watt te verkopen voor de eenheidsprijs van 69 cent. Deze pryzen liggen ver be neden de in Nederland geldende ad viesprijzen van Philips, die boven dien oplopen met de sterkte. President Saragat van Italië brengt een staatsiebezoek aan Ca nada. Hij inspecteerde de ere- wabht in de hoofdstad Ottawa. Vredesoverleg over Vietnam in Bratislava In de Tsjechische stad Bratislava zijn besprekingen begonnen „,met het oogmerk de mogelijkheden van vrede In Vietnam te onderzoeken", aldus heeft het onafhankelijke Oostenrijk se dagblad „Salzburger Nachrichten" uit doorgaans welingelichte diploma tieke bron vernomen. De besprekingen zouden worden gevoerd door lagere Amerikaanse en Noord Vietnamese regeringsfunctiona rissen. Bindende resultaten mogen daarom niet worden verwacht, aldus bet blad. Amerika en Noord-Vletnam zou den, na te zyn benaderd door een derde partij, belangstelling hebben getoond voor besprekingen over de mogelijkheid te komen tot recht streeks contact met betrekking tot de kansen op een voor beide partyen eervol vredesverdrag. De berichten van de „Salzburger Nachrichten" zyn door geen enkele bron bevestigd. Topconferentie in Kinsjasa Staatslieden uit 37 Afrikaanse lan den zUn gisteren in de hoofdstad van Kongo, Kinsjasa. bijeengekomen voor een topconferentie. Aan de conferen tie nemen staats- of regeringshoof den van 18 landen deel en 19 landen zijn vertegenwoordigd door ministers. Malawi is de enige onafhankelijke Afrikaanse negerstaat die in het ge heel niet op de conferentie is ver tegenwoordigd. Keizer Haile Selassie van Ethio pië, die de conferentie opende, zie in zijn rede, dat het dringend nodig is, dat de Afrikanen gemeenschappe lijke oplossingen zoeken voor de vraagstukken waarvoor het Afri kaanse continent zich ziet geplaatst. HU drong ook aan op een regeling van de Nigeriaanse burgeroorlog. Dit is echter een van de grote Afrikaanse vraagstukken die op verzoek van Ni- gerië uit de agenda in Kinsjasa is gehouden. Nigerië beschouwt de oor log namelUk als een binnenlandse aangelegenheid. De conferentie krUgt 35 resolu ties te behandelen, die zyn opgesteld op een voorbereidende ministerraad. In enkele van deze resoluties wor den de Westerse mogendheden aange vallen wegens samenwerking met Portugal. Zuid-Afrika en het bewind van Smith in Rhodesië. Verder zyn er resoluties over de financiering van het „Bevrydingscomité van de Or ganisatie voor Afrikaanse eenheid", dat is opgericht om de activiteit van ondergrondse bewegingen in Portu gees Angola en Mozambique, Rhode sië en Zuid-Afrika te steunen. Nog zesduizend Arabieren terug Van zondag as. af zal de repa triëring van vluchtelingen naar het door Israël bezette deel van Jorda nië worden hervat, zo is door het ministerie van Binnenlandse Zaken in Jeruzalem bekendgemaakt. De mogelUkheid om alsnog terug te ke ren geldt voor ruim zesduizend Ara bieren. Israël heeft zich bereid verklaard met Syrië te onderhandelen over de terugkeer van Syrische vluchtelin gen uit door Israël bezet Syrisch ge bied en andere belangrijke kwesties. Een groep van ongeveer 300 Egyp- tenaren, in hoofdzaak voormalige ambtenaren uit de strook van Gaza, is maandag door Israël onder auspi ciën van het internationale Roü3 Kruis aan Egypte overgegeven. Zij werden bU Al Qantara over het Suez-kanaal gezet. Er bevinden zich nog ongeveer 5.00 0 Egyptische krygsgevangenen in Israël. De on derhandelingen voor een snelle uit wisseling van krygsgevangenen, die via het Rode Kruis werden gevoe d zUn op niets uitgelopen, zo is in Tel Aviv vernomen. Tekort 112 miljoen Rotterdam kan nieuwe werken niet uitvoeren (Van onze Rotterdamse correspondent) Van de f. 43,7 miljoen, die de ge meente Rotterdam voor het in uit voering nemen van nieuwe werken dit jaar by het RUk heeft aange vraagd, heeft het in de eerste ze ven maanden van 1967 zegge en schrUve f. 2,2 miljoen toegewezen ge kregen. Terwijl in uitvoering zijnde werken slechts beperkt kunnen wer den voortgezet, kan ten aanzien van nieuwe werken zelfs niet meer van beperking worden gesproken, maar is er nagenoeg een volkomen stil stand ingetreden. Rotterdam dreigt in een „onbestuurbare" situatie te komen. Het zUn feiten, die te vinden zyn in de vandaag uitgekomen gemeen telijke begroting voor 1968. Die be groting geeft voor het komende jaar voor de gewone dienst een totaal aan uitgaven aan van f. 871.606.069.- tegen een totaal aan inkomsten van f. 764.341.239. Dat wil zeggen, dat er een begrotingstekort bestaat van f. 112,- miljoen. Hoe snel Rotterdams positie achteruit holt, moge nog blij ken uit het feit dat Rotterdam in 1964 nog een sluitende begroting had en van 1965 tot en met 1967 oud- gettaire tekorten van f. 10,- miljoen f. 67,- miljoen en f. 86,- miljoen. Hoewel een overzicht wordt gegcv.ii van langdurige onderhandelingen, is er thans nog geen nieuws over een nieuwe ryksregeling, die beter aan de financiële behoeften van de gro te steden voldoet.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13